Věčný naviják na strunovou sekačku vlastníma rukama

Trimmerové cívky (hlavy)

Řezací hlavy s integrovanými pilovými kotouči a disky jsou součástí řezací sady pro vyžínače. Hlavní funkcí hlavy nebo cívky, jak se často nazývá, je rychlé a přesné sekání trávy. V současné době jsou na trhu různé druhy žacích hlav. Všechny se liší především principem napájení a nabíjení linky. Tato klasifikace umožňuje téměř každému začínajícímu zahradníkovi vybrat správnou žací hlavu.

Většina amatérských vyžínačů a křovinořezů pro domácí použití se vyznačuje jednoduchou konstrukcí. Skládají se z motoru, výložníku, v němž je umístěn ohebný nebo pevný hnací hřídel, rukojeti a žacího ústrojí, jehož roli často plní hlava strunové sekačky. Žací hlavy se dělí podle principu řádkového posuvu takto:

  • Ruční. tento typ nástavce dostal svůj název podle toho, že se řezací nástavec zavádí ručně. Pokaždé, když je třeba prodloužit strunu vyžínače, musí obsluha zastavit práci s vyžínačem a mechanicky ji vytáhnout. To přináší své vlastní nepříjemnosti, ale právě tento typ zařízení je mezi zahrádkáři považován za nejoblíbenější. Ruční cívky jsou odolné a levné;
  • poloautomatické. u tohoto typu hlavy můžete šňůru prodloužit přitlačením hlavy k zemi. Při tom se stiskne tlačítko, které uvede do chodu kotevní mechanismus. Vytváří odstředivou sílu, která tlačí šňůru směrem ven. Poloautomatická strunová hlava má jednu velkou výhodu. při práci s křovinořezem nemusíte přerušovat jeho používání, protože strunu křovinořezu můžete vysunout při běžícím motoru. Jedinou nevýhodou je, že poloautomatické řezací nástavce jsou o něco dražší než ruční kotouče;
  • automatický. tento typ automatické řezačky se snadno používá. Stačí snížit otáčky motoru křovinořezu a prodloužit strunu. Automatický buben se strunovou sekačkou z výroby se snadno ovládá. Ceny tohoto typu náhlavní soupravy jsou však nejvyšší na trhu.

Každý z výše uvedených typů řezacích zařízení je vhodný pro použití za určitých podmínek. Ruční hlavice se nejlépe používají v oblastech s pevnými překážkami. Nízká cena tohoto typu hlavy vám umožní koupit několik ručních zastřihovačů najednou a vyměnit je jeden po druhém, jakmile se porouchají. Automatické modely jsou na druhou stranu poměrně drahé, takže se nejlépe hodí pro úpravu čistých ploch.

Vlastnosti zastřihovačů

Strunová sekačka, sekání trávy rybářským vlascem lze použít v blízkosti: domů a jiných budov, plotů a živých plotů, stromů a keřů, záhonů a květinových záhonů, řádků na zahradním pozemku.

Existují různé verze tohoto šikovného a účinného vyžínače trávy:

Jak je zřejmé z názvů, typy vyžínačů trávy se od sebe výrazně liší. Bez ohledu na typ nástroje však může být řezným prvkem střihacího strojku linka. Šňůra na cívce vyžínače trávy samozřejmě není nekonečná. A dříve nebo později ji budete muset vyměnit za novou.

Množství použitého vlasce závisí na tom, jak často stroj používáte a jaký objem práce vykonáváte. Čím více trávy sekáte a čím častěji sekačka seká, tím více energie spotřebuje. A v důsledku toho, čím rychleji dojde. Nabízí se otázka: Jak vložit vlasec do navijáku strunové sekačky??

Ne každý zná odpověď na tuto otázku. A navíjení vlasce na cívce hraje velkou roli v tom, jak vaše sekačka na trávu funguje. Pro správnou funkci elektrického nářadí je důležité, abyste nový vlasec správně navinuli na cívku. V tomto článku vám poradíme, jak vyměnit strunu na vašem vyžínači.

Jak vyrobit kovové nože pro vyžínač trávy

Při sekání trávy na venkovském pozemku narazila sekačka na kovový předmět trčící ze země. Výsledek takového „setkání“. rozbitá cívka s nářadím. Nemám žádný náhradní díl, nemám ho kde koupit a potřebuji sekat.

Musel jsem být chytrý a nástroj opravit.

VŠE, CO POTŘEBUJETE PRO TENTO ČLÁNEK, NAJDETE ZDE

Vyrobil jsem a nakreslil schéma nového nože (viz výkres). Obrázek. na straně. 18) Potřebné díly jsem vyrobil z plechu podle nákresu. Sestavil jsem hotovou jednotku a připevnil ji na hřídel strunové sekačky (místo cívky).

Přitiskl jsem na něj keř (foto n. 1) omytý a svařený s podložkou (2) přišroubovaný noži k hřídeli pomocí šroubů M4 (3) závlačka (4) byla dodatečně zajištěna, aby se zabránilo otáčení mechanismu při otáčení hřídele

Otvor pro závlačku (4) je nejlepší vyvrtat po instalaci jednotky na hřídel sekačky na trávu.

Pokud nemáte po ruce podložku o správném průměru, lze ji vyrobit z plechu ! tloušťka 2 až 3 mm. Nejprve vyvrtejte do pásu otvor, ! se rovná průměru trubky a trimr má ve svém středu otvor!

Pokud nářadí s tímto typem nástavce používáte opakovaně po delší dobu, je nutné sledovat opotřebení držáků (šroubů) nože a včas je vyměnit.

Speciální funkce zastřihovačů

strunovou sekačku na trávu, která seká trávu pomocí struny, lze použít v blízkosti: domů a jiných budov, plotů a živých plotů, stromů a keřů, záhonů a květinových záhonů, řádků v zahradě.

Takové pohodlné a hlavně účinné zařízení, jako je vyžínač trávy, existuje v několika variantách:

Jak je zřejmé z názvů, nože travních sekaček se od sebe výrazně liší. Bez ohledu na typ tohoto nástroje však může být jeho řezným prvkem linka pro střihač. Šňůra na cívce vyžínače trávy samozřejmě není nekonečná. A dříve nebo později ho budete muset vyměnit za nový.

To úzce souvisí s tím, jak často stroj používáte a kolik práce vykonáváte. Čím více trávy sekáte a čím častěji ji vyžínačem sekáte, tím více se spotřebovává strunová hadice vyžínače. A čím dříve vám dojde. To vyvolává otázku: Jak vložit vlasec do cívky strunové sekačky??

Ne každý zná odpověď na tuto otázku. Navíjení vlasce na cívce však hraje důležitou roli při práci strunové sekačky. Pro správnou funkci elektrického nářadí je důležité správně navíjet nový vlasec na cívku. V tomto článku se dozvíte, jak vyměnit strunu na vyžínači.

Naviják sekačky na trávu vlastníma rukama

Chci se s vámi podělit o užitečné informace pro ty, kteří používají vyžínače, známé také jako sekačky na trávu, benzo. a křovinořezem a obyvatelé obytných čtvrtí výškových budov mu přezdívají „dobré ráno, země“. Ale ať je to jak chce, většina lidí se ptá, zda existuje něco takového jako věčná linka pro vyžínač trávy s vlastními rukama. Abych uživatele nenapínal, řeknu hned: „Ano, existuje a přežije i samotný nástroj.“.

Zpočátku by nebylo na škodu pochopit, co opotřebovává tovární linky pro zastřihovač, které se neustále musí měnit, což není zcela vhodné, a někdy taková potřeba může dokonce zkazit náladu, protože prostě není co nahradit. Všiml jsem si, že sekačky na trávu jsou nuceny používat místo vlasce nějaký drát a dokonce jsem na internetu viděl, že se pokoušely použít kusy měkkého nože pily na železo, rozříznuté na polovinu. na obou stranách jsou montážní otvory. Všechny tyto pokusy jsou však neúčinné, protože řezací prvek se vždy zlomí nebo roztrhne nárazem do tvrdých kmenů plevele nebo cizích předmětů v trávě.

Místo rybářského vlasce je mnohem lepší použít tenkou ocelovou šňůru. její vlákna jsou vyrobena z nástrojové oceli, která nepodléhá korozi, ale má extrémně vysokou pevnostní bariéru. Kus ocelového drátu, který je namontován na rotujícím disku křovinořezu, by měl vydržet neomezeně dlouho. přinejmenším mnohem déle než samotný křovinořez. To však není tak docela pravda. Přesněji řečeno, aby lano vydrželo neomezeně dlouho, musí být jeho volný konec utěsněn, což v domácnosti není vůbec snadné a ani možné. Časté údery totiž způsobí, že se špička takového sekantu načechrá a postupně se změní ve svazek ocelových vláken, která se zamotají. Závěr je jediný: pokud můžete konec připájet jako sanitární drát, udělejte to a efektivně ho použijte.

Jak vyjmout nůž ze sekačky na trávu

Postup demontáže závisí na typu sekačky, ale než se do ní pustíte, ujistěte se, že jsou dodržena všechna bezpečnostní pravidla.

Pokud je stroj napájen elektrickým proudem, musí být izolován.

U vozidla s benzínovým motorem nejprve vyjměte zástrčku zapalovací svíčky. Je důležité zabránit úniku paliva, proto musí být palivová nádrž přístroje prázdná. Palivový kohout lze uzavřít gumovou membránou umístěnou pod víčkem. Poté je třeba sepnout plynovou hadici určenou k odvodu odpadu z klikové skříně. Jinak hrozí nebezpečí úniku oleje. Vždy se řiďte návodem k obsluze, abyste předešli riziku komplikací.

Lopatka může být připevněna dvěma způsoby: jedním šroubem ve středu konstrukce přes tvarovou podložku nebo dvojicí šroubů připevněných k čepu nebo vyrovnávacímu otvoru. Šrouby se vyšroubují ve směru hodinových ručiček. Při tom je důležité zajistit řezné části sekačky, aby nedošlo ke zranění. K tomu je vhodný dřevěný špalek se zarážkou na zemi.

Čištění a rovnání

Nejprve odstraňte nečistoty nebo zbytky, které mohly na noži ulpět během používání. Nejvhodnějším nástrojem pro tuto práci je kovový kartáč. Když je čepel čistá, odmastěte povrch a zkontrolujte poškozenou čepel.

Drobné tvrdé nečistoty, které se při práci usazují na nástroji, mohou narušit stříhací nůžky. Je třeba zkontrolovat, zda nedochází k deformaci pouze břitu žacích nožů.к. Samotná čepel může mít složitou konstrukci. Poškozený nástroj lze narovnat opatrným úderem kladiva se zaoblenými hranami. Položte čepel na tvrdý povrch, například na kovadlinu. Začněte od okrajů deformované oblasti a postupně se přibližujte ke středu.

věčný, naviják, strunovou, sekačku

Vyvažování nože

Pro kontrolu vyvážení se hladká a štíhlá tyč drží vodorovně ve svěráku. Čepel se nasadí na hrot a zajistí se. Pokud není zajištěno vyvážení, mohou se hroty nožů od sebe vzdálit.

Aby bylo dosaženo správného vyvážení, je třeba nejprve odštípnout kov na zadní straně nůžek, aby se odstranil převis. Správné rovnováhy není možné dosáhnout doma. Pro efektivní práci sekačky stačí, aby nůž stroje zůstal po určitou dobu ve vodorovné poloze.

Nástavec na vyžínač trávy vlastníma rukama

Sekačka na trávu je pro mnoho zahrádkářů již dlouho známým a téměř nepostradatelným nástrojem. Ne vždy je však možné získat model, který splňuje všechny vaše potřeby. Často se stává, že si vyžínač snadno poradí s mladým porostem, ale vy chcete vyčistit prostor za plotem nebo podél příjezdové cesty a vysoká vzrostlá tráva je pro takové nářadí příliš tvrdá.

Zde je varianta vlastnoručně vyrobené trysky pro strunovou sekačku z jednoduchých (téměř improvizovaných) prostředků.

Specifika cívky

V dnešním světě (ve městech i na vesnicích) se neobejdete bez tak moderního a užitečného nástroje, jako je vyžínač na trávu. Je hojně využíván pracovníky komunálních služeb velkých měst, tato zařízení jsou žádaná i v zemědělských podnicích, používají se při úpravách letních chalup, zeleninových zahrad, sadů apod.д.

Fotografie sady bubnů pro vyžínače trávy.

Je však třeba mít na paměti, že hlavním pracovním prvkem strunové sekačky je cívka s vláknem. Jedná se o prvek, který nejčastěji selhává a potřebuje péči. Cena cívek se pohybuje v širokém rozmezí (od 10 do 150 USD), což takový nástroj ještě prodražuje. Každý výrobce (i značkový) vybaví svůj výrobek levnou a nekvalitní cívkou. Primitivní naviják však může mít přiměřeně dlouhou životnost, pokud je mu věnována správná péče.

Jako u každé mechanické součásti je nutné čištění cívky, aby se odstranily nánosy trávy, v případě přehřátí se ochladila a doplnila mastnota. Navijáky však často z různých důvodů selhávají a nákup nového nebo oprava rozbitého navijáku je nákladná. Téměř všechny závady lze opravit svépomocí. Demontáž navijáku je jednoduchá, zejména pokud postupujete podle návodu.

První částí, která se na cívce strunové sekačky často porouchá, je strunová šňůra. střihací šňůra je spotřební materiál, za který výrobce neodpovídá. U mnoha navijáků je výměna vlasce obtížná (nebo u některých značek nemožná). Pokus o nahrazení vyžínacího vlasce jiným než původním vlascem může způsobit poškození cívky.

Samotná cívka (část prvku, na kterou je navinut vlasec) se poškodí jen zřídka, ale drážky, kterými je provlečena pracovní část vlasce a které ji drží na místě, se mohou zbortit (opotřebovat), protože jsou téměř vždy vyrobeny z plastu.

Přestože je v prodeji velké množství náhradních dílů pro vyžínače, ne každý si je může dovolit koupit, navíc často existují omezení týkající se dostupných produktů. Například držáky sekaček na trávu, univerzální cívka se na takový držák nevejde. To často znemožňuje nákup cívky za vhodnou cenu. Někteří výrobci vyrábějí cívky určené pro tenké struny vyžínače (do průměru 3 mm), což značně omezuje možnosti vyžínače při vyžínání trávy. Existuje tedy možnost vyrobit si cívku sami.

Závěry o účinnosti

Shrnuto a podtrženo, existuje důvod, proč výrobci používají speciální rybářský vlasec pro zastřihovače. Je pro tento nástroj optimální: dobře seká trávu a nepřetěžuje mechaniku přístroje. Pokud se vyčerpala a zbývá ještě hodně práce, je nejlepší koupit novou. Pro dočasné použití lze samozřejmě použít kovové lano, které je však třeba co nejdříve nahradit speciálním lankem pro vyžínač. V opačném případě by to bylo na škodu technickému stavu nástroje.

Důvodem pro výběr šňůry pro zastřihovač je nejen její tloušťka, ale také tvar: šňůra stonek neřeže, ale láme. Rotační čára opakovaně naráží na povrch stonku a nakonec oddělí jeho horní část. Pro tento druh práce je tvar břitu důležitým technickým prvkem.