Zapalovací svíčky Bosch jak rozeznat padělek

Předmět: Padělky? originální zapalovací svíčky.

Někde se mi tu válí starý originál (nebo možná ne originál, vzhledem k výše uvedenému), musím se na něj taky podívat

floyd, díky za srovnání. velmi informativní. Požádat moderátory, aby seznam v BR jako „jiskry svíčky. rozpoznáme padělek nebo něco podobného.

# revitalizace garáže. Opravy a servis VAG, jsme v VK tel.8(926)110-9-300 11:00 až 20:00 denně ulice Krasnobogatyrskaya 2 strana 30 opravy automatických převodovek, DSG a motorů VAG

Porovnání originálních a padělaných dílů svíček

Na pravých svíčkách jsou elektrody zakryty průhledným plastovým krytem a na falešných svíčkách lepenkovým krytem.

Kontaktní hrot originální svíčky je ke keramickému izolátoru přitlačen zúženým okrajem, zatímco napodobenina má hrot plochý.

otvor v horní části hrotu originálu je malý a umístěný přesně uprostřed, u napodobeniny je posunutý a má kovový lesk. Keramický izolátor v originále je čistě bílý, padělek má šedavě skvrnitou barvu.

U originálních zapalovacích svíček má základna keramického izolátoru z výroby bílou práškovou patinu, která se u padělaných svíček nevyskytuje.

Dalšími rozdíly jsou písmena a nápisy na keramické části. U padělků jsou tmavě modré a u pravých svíček světle modré. Nápadný je také rozdíl v odrazu světla od keramiky pod značkami: padělky mají nerovnoměrné a lomené odlesky, zatímco originály jsou hladké a rovnoměrné.

Kovové pouzdro padělků je lesklejší, ale špinavé a poškrábané. Originál má homogenní a čistý povrch. Na jednom z okrajů matice je vyraženo číslo šarže, což padělky nemají.

Těsnicí podložka je u originálu tenká a kuželovitá, zatímco u napodobeniny je zaoblená. Vlákna na originálu odrážejí světlo trochu jiným způsobem. Boční elektroda je hladší, zatímco padělky mají spíše hranatý ohyb.

Místo pod boční elektrodou je u pravé svíčky prohloubené, zatímco u falešné svíčky je vypouklé. Keramický izolátor centrální elektrody padělku je šedobílý na rozdíl od čiré bílé barvy originálu.

Pravé svíčky mají tenkou (0,82 mm) středovou elektrodu a téměř vínovou špičku, falešné jsou tlusté (1,05 mm). Originální svíčky mají centrální elektrodu s měděnou tyčinkou, falešné svíčky měď nemají.

Někdy jsou padělky vyrobeny velmi kvalitní, nicméně, nebudou fungovat dobře, t. к. neobsahují iridium, platinu ani měď. Proto je životnost padělku omezena na 12 let. km ujetých kilometrů. V originále je to až 180k. km.

Recenze: Zapalovací svíčky Bosch Platinum. Jedná se o postradatelnou nebo drahou bižuterii?

Když jsem se rozhodl napsat tuto recenzi, rozhodl jsem se porušit svá pravidla, což znamená. Pryč se složitým jazykem a několikahodinovým studiem matechismu (úsměv). Takže mi dovolte, abych tuto recenzi jako od běžného každodenního člověka. Pokud někdo potřebuje teorii, můžete si o ní přečíst v mém předchozím přehledu spotřebního materiálu pro automobilyKia zapalovací svíčky.

Zapalovací svíčky Bosch Platinum jsem dostal ke svému novému, ale již dobře ojetému autu, na které pravděpodobně napíšu recenzi, ale to bude o něco později. Předchozí majitel mě ujistil, že tyto svíčky dal před 30 000 km, ale. kdo v něco takového věří?? I když papír o výměně zátek u oficiálního prodejce a jsou přítomny, ale kdo jim brání před prodejem vyměnit za ještě více z druhé ruky?! Takže jsem najel asi 5000 km a všiml jsem si, že motor začíná „tupě“ nebo laicky řečeno blbnout. A protože nejjednodušší způsob, jak diagnostikovat, je zkontrolovat zapalovací svíčky, já, v nejbližším obchodě, koupil klíč na zapalovací svíčky za 70 p, jako pro takovou službu, naši překupníci-sledovatelé, trvat asi 200-500 r (smutné), pak si myslím, že cena klíče na zapalovací svíčky se vyplatí na běhu!

Po odstranění několika šroubů a zapalovacích cívek, ale tyto věci na motoru, mám tolik jako čtyři )) Mám tento nepříliš půvabný obrázek, který je. Zapalovací svíčka Bosch Platinum odešla k předkům na věčnou skládku, stejně jako její tři přátelé.

A nyní otázka pro ty nejznalejší: kolik platiny je v této zapalovací svíčce?? Možná gram? Nebo dvě? Myslím, že při ceně 250-350 р za jednu svíčku nebyly ani natřeny platinou, nemluvě o pájení elektrody z tohoto drahého drahého kovu. Samozřejmě je možné vyrobit pravou platinovou svíčku, ale zdá se mi, že vlivem vysoké teploty v kombinaci s olovem a sírou v našem „skvělém“, a tedy superdrahém benzínu bude tato svíčka žít maximálně 500-1000 km! A co s nimi potom?? Co dělají nebo dělaly málo rozvinuté kmeny s mušlemi nebo kameny. přivažte je provázkem a pověste jim je na krk (úsměv)

Co se týče úspory paliva nebo super měkkého startu motoru, mohu říci, že jsem si toho nevšiml, vše je jako obvykle.

Nevýhodou je, že jsou často padělané a předražené. Cena v obchodech Bosch Platinum zapalovací svíčky přijde na 500 p za kus, ve známých internetových obchodech je najdete dvakrát levněji.

Ps: Zapalovací svíčky Bosch Platinum. Je to spíše okázalost, nebo nutnost?? Ať si každý vybere sám, ale pokud motoristé doporučují měnit zapalovací svíčky každých 20 000 km a považují je za spotřební materiál, proč z nich dělat drahou bižuterii? Nebo že budeme přeplácet a třeba méně často měnit zástrčky, dostaneme více peněz? Nějak nevěřím v tuto bezplatnou službu.

Padělané zapalovací svíčky. jak rozpoznat padělek

Poptávka plodí nabídku, a tak není divu, že se na pultech obchodů hojně objevují různé napodobeniny tak důležitého prvku motoru, jako jsou zapalovací svíčky. Přitom nákup výrobků pochybné kvality (pod rouškou známé značky) může majiteli vozu jakékoli značky způsobit nejen problémy se startováním motoru, ale také výrazné zhoršení stavu pohonné jednotky a dokonce i vážné poškození v důsledku nespolehlivého upevnění jednotlivých součástí padělané zapalovací svíčky.

Vzhledem ke značné oblibě této značky je pochopitelné, že pokusy o padělání těchto zapalovacích svíček jsou obzvláště časté. Při stanovení ceny takového výrobku je třeba poznamenat, že balení vynikající kvality v povinné přítomnosti záručního listu a návodu k použití. Na přírubě těsně nad závitem by mělo být zřetelné označení „Bosh“. V současné době se padělky zapalovacích svíček Bosh vyrábějí především v Turecku a na náš trh se zpravidla dodávají výrobky s označením W7 DC a W7 DTC. Značku W8 ATC, která není v katalozích Bosh vůbec uvedena, lze také nalézt.

zapalovací, svíčky, bosch, rozeznat

Je třeba vzít v úvahu, že kvalita padělaných zapalovacích svíček „Bosh“ nesnese kritiku. Nezřídka se například stává, že boční elektroda odpadne a nekvalitní chromový povlak způsobí, že zátka ve šroubovém spoji „ztvrdne“. Nepříjemné jsou také časté výpadky jisker způsobené rychlým poškozením izolátoru světlometu.

zapalovací, svíčky, bosch, rozeznat

Vizuální ukazatele, podle kterých lze rozeznat padělek od originálu, jsou tyto

  • Izolátor fasády je krémové barvy (barva slonové kosti);
  • O-kroužek na těle zátky nelze vyjmout;
  • Niklování těla by mělo být matné, nikoli lesklé;
  • Značení na těle je vytlačované, takže je hluboké a zřetelné. Značka je obzvláště výrazná;
  • Boční elektroda má úhledný vzhled a je bezpečně svařena úhledným švem.
  • Izolátor má sněhově bílé zbarvení;
  • Těsnicí kroužek lze snadno sešroubovat;
  • Povrchová úprava krytu není matná, ale lesklá;
  • Mnohá písmena a symboly v označení jsou špatně čitelné. Logo Bosch je rovněž nekvalitní;
  • Boční elektroda je nedbale svařená;
  • Cena je výrazně nižší než ve značkových obchodech a na
  • specializované webové stránky.

Česká společnost Brisk v poslední době podnikla řadu kroků zaměřených na boj proti padělání, a to použitím nových technologií (po speciálním zpracování mají kovové části svíček výrazný modrý odstín) a změnou obalů. Padělatelé zjevně nestačili držet krok se všemi inovacemi a falešné svíčky Brisk jsou stále baleny v obalech, které Češi už několik let nepoužívají. Především jsou tyto zastaralé blistry opatřeny etiketami s nekvalitním tiskem a chybami v textu. Prezentovaná značka LR15TYC nebyla společností Brisk nikdy vyráběna.

Stejně jako v případě zapalovacích svíček „Bosh“ může čistě bílá barva izolátoru indikovat padělek a upozornit potenciálního kupujícího. Kovová těla originálních zátek Champion jsou vyrobena technologií tažení za studena. mají matný lesk. Těla padělků se zase vyrábějí soustružením, které se vyznačuje leskem čistého kovu.

  • Originální zapalovací svíčka Champion má šikmé vroubkování těsně nad závitem;
  • Zapalovací svíčky Champion jsou vysoce odolné proti korozi;
  • Svarový šev na boční elektrodě je velmi čistý a téměř neviditelný. hrubé stopy po odizolování jsou známkou padělání;
  • Čárový kód na obalu by měl začínat kombinací čísel 50 10 874.

Pro přehlednost jsou na níže uvedených fotografiích značkové výrobky vlevo a vpravo. falešné:

Díky procesu obrábění má kontaktní kolík padělku vyšší lesk.

Zapalovací svíčky Bosch: Konstrukce

Zapalovací svíčky jsou důležité pro funkci vozidla: zapalují palivo, které zajišťuje hladký chod motoru. Zapalovací svíčky se skládají z centrálního vodiče a kovového pouzdra s přivařenou elektrodou a izolátorem. Když je píst stlačen a dosáhne nejvyššího bodu, mezi středovou a boční elektrodou vznikne zážehová jiskra. Proces probíhá při napětí vyšším než 20 000 V, které poskytuje zapalovací systém: odebírá 12 000 V z autobaterie a poté je zvýší na 25 000-35 000 V, aby zapalovací svíčka správně fungovala. Speciální snímač polohy detekuje okamžik, kdy se napětí zvýší na požadovanou úroveň.

Nejběžnější jsou tři typy zapalovacích svíček, které se liší složením a zařízením:

KOMPLEXNÍ ÚDAJE O MOTORU A EMISÍCH

Těchto testů se účastní ti nejlepší. Výsledky potvrdily výsledky předchozí série. nejúspěšnější byly platinové zapalovací svíčky Bosch s jemnou elektrodou a domácí tříelektrodové svíčky. Rozdíl mezi vedoucími a outsidery se výrazně zvýšil, zejména pokud jde o toxicitu výfukových plynů.

Poslední test. Při jakém minimálním napájecím napětí zapalovací svíčky stále jiskří? Spusťte stolní motor při stabilní teplotě a pak pomalu snižujte napětí, dokud se nepřestane tvořit jiskra. Nejlepší údaj pro tento parametr opět uvedl Bosch, který se vzdal až při prahové hodnotě 5,88 V. Jako první se vzdal Tsitron: 7,88 V.

OTÁZKY A ODPOVĚDI

Co znamenají pojmy „suchá“ a „mokrá toxicita“??

Jedná se o slangový výraz strojního technika. Surové emise. emise těsně za motorem, před katalyzátorem. Suchý je po neutralizátoru: co jde do výfuku.

Proč potřebujete jiné zapalovací svíčky, když katalyzátor stále spaluje nespálenou směs??

Nespaluje vše (podle CH a NOx. až cca 30-50 %). Proto čím větší je mokrá toxicita, která je ovlivněna zapalovacími svíčkami, tím větší je suchá toxicita. Neutralizátor také úspěšně tlumí toxicitu ne ve všech režimech: zejména nefunguje účinně při obohacení směsi, tj. při akceleraci, rozjezdu, velkém zatížení. Výkon, startování a spotřebu paliva neutralizátor vůbec neovlivňuje.

Moderní řídicí jednotka reaguje na chybějící blesky rozsvícením kontrolky Check Engine. A jak na to reaguje katalyzátor??

Neutralizátor nijak nereaguje na bleskové přeskoky. Alespoň to není vidět na diagnostice. Pokud je proces příliš pomalý, zkrátí se jeho životnost a případně dojde k předčasnému selhání. Snímač zbytkového kyslíku reaguje na přeskoky: detekuje přebytek kyslíku, který se ve válci nevyužívá, a vydává signál k obohacení směsi.