Ve kterém směru navíjejte rybářskou linii pro zastřihovače na zastřihovači

Jak změnit rybářskou linii pro zastřihovač v oříznutí

Trimmer pro trávu je nejběžnější jednotkou používanou k řezání trávy a řezání malých keřů. Toto zařízení se vyznačuje jeho jednoduchostí v údržbě, jednoduchým řízením během provozu a dokonce i ženy se s ním vyrovnávají i malou váhu. Není žádným tajemstvím, že pro vysoce kvalitní výkon bylinných sečení je vyžadován správný výběr řezného nástroje. Jako posledně jmenované se používají v ořezávačích speciální řezací trysky (kola, nože) nebo hlavy zastřihovačů s rybářskou linií. Trysky a rybářská linie pro zastřihovače jsou spotřebním nástrojem, ale pokud nože mohou být naostřeny, pak při utrácení rybářské linie musíte ji vyměnit. V tomto článku vám řekneme nejvíce podrobně, jak správně vyměnit rybářskou linii pro oříznutí.

Sekání hlavy pro trávu je válcový případ, ve kterém je cívka (cívka) vložena s rybářskou linií (šňůra). Tento design lze nainstalovat jak na benzínu, tak na elektrický oříznutí. Hlavy se liší ve způsobu tankování a dodávky šňůry a existují 3 typy.

 • Automatický. Šňůra je dodávána poté, co uživatel snižuje rychlost motoru. Ačkoli automatické dodávky rybářské linky je výhodné, pokud se provádějí velké objemy práce, mají takové tyče jednu nevýhodu. velká spotřebu vlákna.
 • Poloautomatický. Použití tohoto typu hlavy nevyžaduje od uživatele komplikované manipulace. Princip jejich provozu je uspořádán tak, aby se kabel automaticky prodloužil v době, kdy zařízení pracuje s plnou rychlostí. Stačí mírně zasáhnout hlavu zastřihovače pro trávu na zemi (to odstraní zámek šňůry) a rybářská linie pro zastřihovače, kvůli odstředivé síle, se pohybuje z cívky, po které je řezána na požadovaná délka s nožem umístěným na ochranném pouzdru.
 • Manuál. Pro prodloužení šňůry je zařízení vyžadováno, po kterém je rybářská linka pro zastřihovač rozdávána ručně.

Na základě výše uvedeného jsou poloautomatické cívky nejoptimálnější možností. Mělo by být také na paměti, že cívky pro zastřihovač pro trávu jsou jednorázovány (používané pouze k oříznutí trávy) a dva.stringy, které se používají k sekání vysoké trávy a malé, s tenkými stonky keřů keřů.

Předběžná příprava

Nejprve ze všeho navíjejí rybářskou linii, je nutné odstranit cívku (cívka, cívka) z ořízkové trávy. specifické akce budou záviset na složitosti konfigurace a typu samotného produktu:

kterém, směru, navíjejte, rybářskou
 • Malé elektrické ozdoby pro trávu s pracovním místem motoru a cívky ve spodní části, zpravidla mají boční klíče na obou stranách cívky. Se současným stisknutím na ně je horní část cívky spolu s vnitřním obsahem pro vinutí rybářské linie odpojena, zatímco dolní zbytky na zastřihovači. Je vhodné analyzovat houpání na dokonce hladkém místě, aby pružina nevyskočila a neztratila se;
 • Elektrické a benzínové oříznutí pro trávu se zakřivenou tyčí bez schopnosti instalovat nůž, zpravidla mají cívky se zvláštním jehněčím: V takových strukturách byste měli držet cívku v pevné poloze jednou rukou a otočit fixaci Bobbin na baru s baracky Barackem. Po odpojení matice je celý Bobin odstraněn.
 • Elektrické a benzínové oříznutí pro trávu se schopností nainstalovat nůž na rovnou tyč (například oříznutí pro trávu Stihl) mají díru. Pro nehybnost tyče je do této díry vložen šroubovák nebo jiný vhodný objekt a při pomalé rotaci je takové vzájemné uspořádání dosaženo, když šroubovák vstoupí do díry a bob je opraven. Poté je tělo cívky rolováno ve směru hodinových ručiček (s levým nití) a odstraněno z ořízkové trávy.

Pro druhé a třetí případy jsou cívka v závislosti na designu různými způsoby orientována. V cívkách s jehněčím je Lamb zkroucené, v navijách s západky jsou lisovány fixery západků a jedna část cívky je osvobozena od druhé. Pokud jsou poloviny cívky spojeny vláknem, stačí je otočit rukama v opačných směrech, dokud nejsou zcela vyvinuty.

kterém, směru, navíjejte, rybářskou

Jak doplňovat rybářskou linii pro zastřihovač zastřihovače pro trávu?

Aby se spiknutí poblíž domu vždy vypadalo dobře.musí být pravidelně řezáno. Naštěstí vám moderní technologie umožňuje vyřešit tento problém bez nadměrného fyzického úsilí. Elektrické oříznutí pro trávu jsou tak snadno zvládnutelné a záleží na tom, že i teenager může plivat trávu s jejich pomocí. Hlavní věcí je nejprve pochopit, jak svázat rybářskou linii pro zastřihovače k ​​zastřihovači pro trávu.

Jak nabít rybářskou linii pro zastřihovač zastřihovače pro trávu?

Takže jsme čelili úkolu. správně nabijte rybářskou linii pro zaříznutí do zastřihovače pro trávu. Pojďme podrobněji zjistit, kde začít implementovat a jaké úskalí nás mohou v tomto procesu očekávat.

kterém, směru, navíjejte, rybářskou

V samotné počáteční fázi si musíte vybrat správnou rybářskou linii pro oříznutí. Ačkoli na první pohled se celá rybářská linie prodaná na trhu nebo v obchodě pro zastřihovač příliš neliší od sebe, neměli byste ji náhodně koupit. Aby nedošlo k chybě při výběru, nebude zbytečné vzít si s sebou balíček z utracené rybářské linie nebo jeho malého kusu, nebo alespoň napsat model zastřihovače pro trávu. Ideální možností pro téměř všechny modely oříznutí by byla rybářská linie pro zastřihovač s tloušťkou 3-4 mm.

Pro provedení této operace musí být zastřihovač trávy odpojen od sítě a otočit se vzhůru nohama nahoru. Další postup závisí na modelu zastřihovače pro trávu a na designu samotné cívky:

 • U malých ořízků s dolním umístěním motoru klikněte na klávesovou cívku umístěnou po stranách a vyjměte jeho horní část z hlavy;
 • Na ořezávarech s ohnutou tyčkou jednou rukou upněte těleso cívku a zároveň otočte jehněčí na směru hodinových ručiček na místě;
 • U ořízků s rovnou tyč a převodovkou vložte šroubovák do díry umístěného pod cívkou a poté otočte tělo proti směru hodinových ručiček.

Po odstranění cívky z hlavy musí být pečlivě rozebrána. Je lepší to udělat na již vyhrazené oblasti, protože uvnitř cívky může být pramen, který bude docela obtížné najít ve vysoké trávě. Po demontáži budeme mít v rukou tři části: pouzdro (horní kryt), ochranný kryt a samotná cívka.

Krok 4. Změřte požadované množství rybářské linky

Pracovníci Kosilu se obvykle zajímají o to, kolik metrů rybářské linie je zabaleno na cívce zastřihovače pro trávu? Tento problém můžete vyřešit dvěma způsoby:

V každém případě by po koncích vinutí by rybářská linie rybářské linie měla být na těle cívky, aniž by z ní sklouzla. Není třeba se snažit co nejvíce navíjet, protože rybářská linie pro zastřihovač bude špatně odvíjena a častěji se zlomí.

Krok 5. Rázl rybářskou linii pro zastřihovač na naviják

Jak nainstalovat rybářskou linii pro zastřihovač na zastřihovači pro trávu závisí na návrhu cívky. Zvažte možnost, když má kryt cívky jeden východ pro rybářskou linii pro oříznutí. V tomto případě je konec rybářské linie sevřen ve štěrbině cívky a poté zabalte rybářskou linii pro zastřihovače a snaží se položit zatáčky co nejpřísněji. Směr položení zatáčky by měl být opačný ke směru rotace cívky a je obvykle vyznačen z jeho vnitřní části. Po dokončení vinutí musí být na cívku položeno ochranné pouzdro a odstranit do něj konec rybářské čáry

Pokud je cívka navržena tak, aby pracovala se dvěma ocasy, musí být rybářská linie pro zastřihovače složena na polovinu a leží v drážce v centrální části cívky. Další vinutí bude provedeno jedno nebo dva drážky, v závislosti na návrhu cívky. Směr vinutí by měl být také opačným směrem rotace cívky. Na konci ocasu rybářské linie bude také nutné přivést do otvorů na horní části cívky.

kterém, směru, navíjejte, rybářskou

Navíjení rybolovu

Tramování rybářské linie v cívce zastřihovače pro trávu je relativně jednoduchý postup za předpokladu, že dodržujete určitý algoritmus akce. Pokud potřebujete zjistit, kolik metrů spotřebního materiálu je dostačující, navíjejte ji na cívku, aby přadeno nepřekročilo průměr stran. Poté, co jste se rozhodli o délce šňůry, postupujte podle následujících pokynů:

 • Složte spotřební materiál tak, aby jeden konec rybářské linie je o 10-15 cm delší než druhý.
 • Musíte se začít nabíjet na centrální straně, která dělí batoh zastřihovače pro trávu na 2 díly. Najděte drážku, kde by měla být vložena šňůra. Ten je dvakrát ohnutý.
 • Určete, jakým směrem musíte navíjet rybářskou linii pro oříznutí. Chcete.li to provést, podívejte se na cívku, na které může být šipka nebo nápis. Označuje stranu vinutí. Pokud na cívce neexistují žádná označení, podívejte se na šipku na sečení. proveďte vinutí opačným směrem.
 • Pečlivě omyjte spotřební materiál, kolo do kola. Zkuste dodržovat maximální napětí nitě.
 • Po dokončení pokládky šňůry nejprve připevněte krátký konec materiálu. Chcete.li to provést, vložte ji do drážky na boku cívky, která je vhodná v průměru. Druhý konec (autentičtější), připevněn k drážce na druhé straně batohu zastřihovače pro trávu.
 • Upevněním rybářského linie pro zastřihovač zkrátíte její konce. Nezapomeňte zanechat příspěvky asi 10 cm.
 • Nainstalujte refikovanou cívku do sečesové hlavy zařízení. Chcete.li to provést, musíte vložit a vytáhnout vlákno střídavě do víkendu hlavy, poté položit klávesnici zařízení do kůže.
 • Nanesením požadované síly vytáhněte šňůru z upevňovacích drážek a utáhněte materiál. Na konci této akce nasaďte víko a opravte jej pomocí západků.

Můžete navinout šňůru pro zastřihovač pro trávu jiným způsobem, ve kterém jsou místo jednoho nabité dva segmenty materiálu. Náhrada se provádí takto:

 • Ohněte jeden konec vlákna šňůry ve formě háku.
 • Ve spodní části cívky by měla existovat díra, která je navržena tak, aby opravila rybářskou linii. Vložte ohýbání na konci vlákna.
 • Vítá materiál šňůry ve směru šipky na požadovanou úroveň, která nepřesahuje průměr cívky zastřihovače pro trávu.
 • Stejné akce je třeba provést pro druhou buňku cívky.
 • Sestavení hlavy zařízení je podobné prvnímu způsobu.

Vše o výměně rybářské linie hlavou zastřihovače

Existuje mnoho typů hlav, které jsou navrženy pro různé typy rybářské linie. Ten je také k dispozici v několika průměrech: od 1,0 mm do 3,2 mm. Současně je jeho sekce kulatá (včetně speciální drážky ke snížení hluku), čtvercové, zkroucené a ve tvaru hvězdy.

Neexistují žádné jasné preference, a to vysvětluje širokou škálu forem a průměrů na trhu. Kulatý tvar je obvykle silnější, ale má navíc nejhorší schopnost řezání, když rotace vydává charakteristický zvuk. Proto někdy dělají akustickou drážku, ale použití této rybářské linie má smysl pouze na zastřihovačích baterií, ve strojích s benzínem a pohonem síťové pohony, úroveň zvuku samotného prakticky osvobozuje zvuk z rybářské linie. Čtverec má dobrou schopnost řezání a navzdory skutečnosti, že taková rybářská linie pro zastřihovač je méně odolná než kulatá, v průměru je spotřebována méně. Čtvercová rybářská linie pro zastřihovač poměrně snadno řezá střílení stejného ivnyaku až do průměru 1 cm. Hvězda má maximální počet řezacích ploch, nejlépe seky a je nejrychlejší konzumovaný.

Další nuance při výběru je tuhost. Faktem je, že při výrobě nylonu je k němu přidán modifikátor (často maleinový anhydrid), což zlepšuje jeho sílu a zabraňuje mezerám. Modifikátory však nejsou nejlevnější součástí, snaží se ji ušetřit. Zdá se tedy, že je to dobrá rybářská linie pro zastřihovače, který zůstal na zimu, na jaře se nečekaně chová úplně jinak. to se zlomí, přestane normálně vycházet z navijáku. Před prací existuje doporučení namočit rybářskou linii pro oříznutí ve vodě, ale v tom nevidím velký smysl, malein anhydrid interaguje s vodou, ale pokud to v nylonu nestačí, nebude nic interagovat. Proto nemá smysl zásobovat rybářskou linii po dlouhou dobu, rozpad nebo neustále roztrhaná rybářská linie pro zastřihovač, který také nechce opustit samotný naviják, může výrazně komplikovat práci.

Odstranění a rozebrání cívky

Než budete pokračovat v rozebírání cívky elektrické jednotky, nezapomeňte vypnout zastřihovač pro trávu ze sítě. Metoda demontáže závisí na montáži hlavy sečení. První možnost:

 • Chcete.li odstranit víko pokrývající vnitřek hlavy, klikněte na západky (západky), které jsou umístěny na jeho dvou stranách.
 • Vyjměte víko, pod kterým uvidíte cívku. vyjměte jej z těla. Někteří oříznutí mají jaro pod cívkami cívek, které by měly být také pečlivě vytaženy.
 • Odstranění cívky uvidíte šroub ve středu pouzdra. Odšroubujte to šroubovákem.
 • Po extrakci spojovacích prostředků vezměte tělo pouzdra a otřesete jej různými směry, vyjměte převodovku z hřídele.

Ve druhé verzi je hlava zastřihovače pro trávu zkroucena na šachtu převodovky. Chcete.li jej odstranit, musíte opravit hřídel. K tomu je v takových zařízeních díra, skrze který je vložen tenký šroubovák nebo kovová tyč. Stručná instrukce:

 • Vložte šroubovák do speciální díry a potom zastavte hřídel.
 • Získejte tělo hlavy a začněte to otočit. To by mělo být provedeno ve směru hodinových ručiček, t. Na. Larva šachta.

Navíjení rybářské linie na navijáku

Jak funguje hlava s rybářskou linií na motocyklu, proč potřebujete znát princip práce

V závislosti na výrobci se hlavy strukturálně liší nejen externě, ale také uvnitř. Většina bubnů má uvnitř upínací pružinu (poloautomatická a automatická). Výuka je uvedena výše, jak rozebrat hlavu zastřihovače pro trávu bez jara, t.E. Na hlavě manuálního typu. Princip demontáž poloautomatické hlavy s pružinou uvnitř téměř identické výše popsané pokyny.

Princip provozu poloautomatické cívky zastřihovače pro trávu je následující:

 • Uvnitř hlavy je cívka, která je vysazena na slotech, které brání jeho volnému pohybu
 • Cívka je ovlivněna pružinou, která ji tlačí na sloty umístěné v designu víka
 • Rybářská linie pro zastřihovač je navinutá pro špičku, jejíž délka závisí na samotném nástroji. Obvykle je tato délka od 1 do 4 metrů
 • Během práce, pokud je nutné zvětšit délku rybářské linie, dochází k vyčnívající části bubnu, skrze kterou vychází z háčku se sloty. V tomto případě je rybářská linie pro zastřihovače navinutá z bubnu a zvyšuje se v délce
 • Po uvolnění požadované množství rybářské linie byste měli uvolnit lisování a nadále provádět práci na injekci trávy

Výhodou nástroje s rybářskou linií je to, že tento spotřební zdroj nevyžaduje ostření ve srovnání s kovovými disky. Kromě toho, pokud se na cestě objeví kámen nebo strom, pak se rybářská linka pro zastřihovač jednoduše rozbije, aniž by měla negativní dopad na převodovku a motorový stroj, jako je tomu v případě kovových řezacích disků.

Znalost designu a zařízení typů hlav sečení nebo zastřihovačů je nutné přistoupit k zvážení procesu tankování rybářské linie do cívky zastřihovače pro trávu. Koneckonců, právě v tomto okamžiku většina majitelů zvláštní výuky způsobuje potíže.

Blok: 4/8 | Letní postavy: 1779

Kde začít

Nejprve je nutné odstranit hlavu z motocyklů a otevřít ji. k tomu jsou po stranách pouzdra poskytovány západky.

Skládá se hlava tří hlavních prvků. hlava s pružinou, cívkou, na které je rána rybářská linie pro zastřihovač a kryt.

Před pokračováním v „obvazu“ rybářské linie se musíte ujistit, že je vhodné. To je velmi jednoduché. vložíme konec rybářské čáry do díry v hlavě, a pokud rybářská linka pro zastřihovač prochází do díry bez problémů, pak je tento průměr vhodný.

Problémy s rybářskou linií

Zastřihne uživatele, benzín i elektrický, někdy mají problémy s šňůrou. „Pokročilí“ majitelé Kosilova se mohou snadno vyrovnat s obtížemi, uvědomit si, proč se to děje, a pro začátečníky je to problém, který nemá racionální vysvětlení. Ale ve skutečnosti je vše vyřešeno docela jednoduše. Nejběžnější problémy, které se stanou na rybářské linii, jsou následující.

Šňůry šňůry

Pokud je rybářská linie zastřihovače často roztrhaná, může to způsobit následující důvody:

 • Na trávu nacházejí kameny, malé větve a další tvrdé překážky;
 • Uživatel seká trávu zpět k plotu, a pokud je zapadající, pak to zlomí „antény“ ještě rychleji;
 • Špatná kvalita šňůry (doporučuje se zakoupit vysokou kvalitu);
 • Výstupní otvory jsou opotřebované v sečetové hlavě, a proto je rybářská linie pro zastřihovač vymazána na ostrých okrajích pouzdrů a rozbíjí se (bude vyžadována úplná výměna součásti).

Velká spotřeba šňůry

V zásadě šňůra rychle končí, pokud často zaklepete na zem poloautomatickou hlavou nebo ji tvrdě stisknete. Dochází k odemknutí cívky a rybářská linie pro zastřihovač, prodlužování, je odříznuta nožem. Dalším důvodem, proč šňůra rychle končí, je nesprávná provoz zařízení s automatickou hlavou: uživatel během Kosbe často klesá rychlost motoru. Ale jak si vzpomínáme, automatická hlava je uspořádána tak, aby byla dodávána nová část revoluce, která je dodávána nová část rybářské linie, takže se rychle konzumuje.

Vlákno nedrží

Stává se, že vlákno je odvíjeno, pokud se pružina oslabená v poloautomatické hlavě. Rybářská linie pro zastřihovač je neustále prodlužována a odříznuta nožem nainstalovaným na pouzdru, což zvyšuje jeho spotřebu. Chcete.li to zkontrolovat, odstraňte pouzdro a zapněte jednotku. Pokud rybářská linie pro zastřihovač „vyšplhala“, budete muset nahradit jaro.

Rybářská linie pro zastřihovač letí

Důvodem, proč je šňůra po spuštění jednotky odvíjena, je také oslabení jara uvnitř hlavy. Kromě toho jsou chvíle, kdy je jednotka zapnutá, rozptýlena hlava roztavené a nainstalovaná jaro v ní je ztracena. Zkušení uživatelé si nevšimnou absence jara a bez něj shromažďují tento uzel. Proto se šňůra nedrží a pod vlivem odstředivé síly letí ven.

Šňůra se podává, cívka se netočí

Automatická nebo poloautomatická hlava by měla sloužit rybářské linii pro zastřihovače, aniž by zastavila jednotku. Ale pokud nevyjde, pak důvody mohou být následující:

 • Rybářská linie pro zastřihovač v cívce je nesprávně navinutá, a proto se netočí;
 • Šňůra je nerovnoměrně navinutá a vlákno se může uvíznout mezi zatáčkami (vlákno by mělo být úhledně zabaleno, otočení na zatáčky, bez zkreslení);
 • Příliš krátké konce vláken vycházejí z děr, v důsledku toho není dostatek odstředivé síly k jejich extrakci, a rybářská čára není dodávána pro zastřihovač (doporučuje se vždy upravit délku šňůry dříve spuštění jednotky, mírně ji vytahuje);
 • Rybářská linie pro zastřihovač se drží dohromady (bude to zváženo později).

Vlákno se drží dohromady

K tomuto nepříjemnosti dochází nejčastěji kvůli použití nekvalitní šňůry. Když přístroj funguje, hlava zastřihovače pro trávu se zahří. Klimenta vlákna také nastává, když dojde k rybářské linii s pevnou překážkou. V tomto případě dochází k ostrému brzdění šňůry, po kterém ji vtáhne do hlavy, kde to vadí. Někteří majitelé jednotek doporučují mazat šňůru minerálním olejem nebo na něj stříkat silikonový sprej po vinutí na Spul. Jiní doporučují zabalit méně vláken na cívku. Je však lepší okamžitě koupit kvalitní produkt, přičemž výrobce vzal v úvahu faktor přehřátí hlavy a vlákno se nebude držet dohromady.