Jak si vlastnoručně vyrobit cívku pro vyžínač trávy

Navíjení strunové sekačky a vlasce vlastníma rukama

V dnešním zemědělství existuje mnoho různých nástrojů, které mají majitelům chat a amatérským zahrádkářům usnadnit život. Podle mého názoru je sekačka na trávu typu liesochny trimmer na trávu jedním z velmi jednoduchých a geniálních vynálezů, který dokáže během několika minut proměnit váš zarostlý trávník v dobře upravený. Ať je vynález jakkoli chytrý, potřebuje údržbu a opravy. Nejsem příznivcem předělávání průmyslového nářadí, ale abych ušetřil peníze, vymyslel jsem a popsal užitečný doplněk k vyžínači.

Při spuštění elektrického nářadí v domácnosti byste si měli okamžitě uvědomit, že kromě elektrické části je zde také mechanická část, která vyžaduje včasnou údržbu, čištění, chlazení a mazání. Elektrické vyžínače plevele nejsou výjimkou. Řeknu vám něco o mém zastřihovači, neuvádím model ani parametry, není to důležité. První věc byla tlačítko, když jsem ho rozebral, byly zjevné známky tavení, myslím, že to bylo způsobeno přepětím a procesy, které se vyskytují v době přepínání. Jednoduše řečeno, byla nekvalitní. Stejně jako mnoho jiných částí strunové sekačky lze tlačítko vyměnit za jiné, které vyhovuje parametrům (aktuálním a konstrukčním). Strunový nůž je, stejně jako ostatní nástavce, spotřební materiál a je přirozené, že mi došel. Jako typický vybíječ jsem tam začal dávat všechno, co mi přišlo pod ruku, počínaje obyčejným silným vlascem a konče silnějším a pevnějším speciálním vlascem pro vyžínače. Navzdory své přirozené zvědavosti a zvídavosti jsem jednal v souladu s pokyny, které jsem si přečetl, ale ani to můj naviják nezachránilo před zkázou.

Můj cívkový vyžínač trávy Pohled z boku

Jako by cívka (myslím část, kde je linka navinutá), není příliš, že trpěl v průběhu mých experimentů, ale speciální drážky, které drží linku jednoduše drážkované, to není překvapující, protože jsou plastové, a trimmer používám po dlouhou dobu a poměrně často. Samozřejmě, že i starší modely vyžínačů mají náhradní díly na prodej, od cívky až po motor. Ale nový naviják se mi zdál příliš drahý, cena byla opravdu „kousavá“ a nebyl jsem spokojen s tím, že linka nemůže být zastrčena do 5 mm tlusté (můj vyžínač trávy je určen k použití 2 mm tlustých čar).

A tak po dlouhém přemýšlení, jak upravit cívkový vyžínač na trávu, jsem přišel s jednoduchým nápadem, který se snadno realizuje a poměrně snadno používá. Je nutné vystřihnout kruh ze silného materiálu. Použil jsem 4 mm silný textolit potažený fólií.

Ve středu disku je třeba udělat otvor odpovídající průměru hřídele a další čtyři otvory (můžete jich udělat i více) odpovídající průměru vlasce.

Myšlenka je velmi jednoduchá, nepoužíváte naviják, nenamotáváte vlasec a jen ho přivážete k otvorům a disk připevníte k držáku na stejném principu jako u starého navijáku, důležité je jen najít vhodnou pružinu. kvůli spolehlivosti uchycení (kdo má strunovou sekačku na trávu, hned pochopí, o jaké pružině je řeč).

Ke kotouči přivažte kousky vlasce. Vlasec přilepte páskou a kotouč připevněte k držáku

Nesmíte vázat šňůru, navzdory vysoké rychlosti se nějak drží docela pevně a nevyletí ven. Způsobem, jakým uspořádáte směr vlasce ve vyžínači, získáte, že můžete zaháknout vlasec libovolného průměru a konfigurace a nikdy nebudete muset utrácet peníze za nové cívky. Má to však jednu nevýhodu. musíte zkrátit vlasec na určitou délku, což nemusí být vždy výhodné. Časová a pracovní náročnost navlékání vlasce však není o mnoho horší než klasický způsob podávání vlasce do původní cívky.

Vyfotil jsem to bez strunové sekačky a stop pružiny, protože jsem v té době nebyl na chalupě. Mohu však s jistotou říci, že výsledek mých zlepšení předčil všechna má očekávání. Nyní mám mnohem nižší náklady na spotřební materiál pro vyžínač trávy, což opět dokazuje vítězství rozumu nad dogmaty návodů dodávaných se zakoupeným nářadím.

Průměr struny strunové sekačky na trávu

Hlavním aspektem vlasce pro strunovou sekačku je jeho průřez. Jak vyrobit trimmer pro trávu s rukama z úhlové brusky (startér). Jako na obrázku níže. Může být 3,2, 3, 2,4, 2 nebo 1,6 mm. Jak na to a jak vyměnit šňůru pro zastřihovač. Strašák na nadčasové téma. Čím silnější je linie křovinořezu, tím silnější rostliny můžete křovinořezem sekat. Nejoblíbenější a nejrozšířenější průměr vedení. 2 mm.

Tloušťka struny musí odpovídat motoru křovinořezu a modelu křovinořezu. Průměr vlasce 1,3 až 1,6 mm je vhodný pro nářadí s nízkým výkonem, zatímco průměr vlasce 1,8 až 2 mm je vhodný pro stroj určený pro práci s měkkou i tuhou vegetací. 1,8 až 2 mm.

Pokud si nejste jisti, jaký průměr zvolit, podívejte se před nákupem do informačního listu modelu. Zde najdete optimální průměr vedení udávaný výrobcem.

Technické údaje

Při výběru kvalitního křovinořezu pro vyžínače trávy byste měli věnovat pozornost technickým parametrům výrobku. Pro produktivní práci se zahradním nářadím je třeba zohlednit průměr vlasce, jeho pevnost a tvar části struny.

Klasifikace podle průměru

Pro sekačky na trávu jsou na trhu k dispozici šňůry o průměru od 1,2 do 4 mm. Pevné struny se používají zřídka. Vyžínač trávy je zpravidla vybaven 3,2 mm silnou strunou.

Šňůra pro vyžínač trávy

Nabídka řad pro vyžínače trávy je velmi široká

Pro každý typ techniky sečení existuje jiná tloušťka čáry. Pokud použijete tenčí závit, než se u určitého modelu předpokládá, zvýší se rychlost hřídele, což může vést ke snížení funkčnosti mechanismu. Příliš silná struna ve vyžínači zpomaluje otáčky a často způsobuje poruchy motoru.

Proto je pro každou třídu strunových sekaček stanoven určitý průměr struny:

  • Tenká struna. 1,2 až 1,6 mm. Tato struna je určena pro pravidelnou péči o trávník. Obvykle se používá v elektrických zastřihovačích s nízkým výkonem. 500 W. Dobře seká mladou trávu.
  • Šňůra středního průměru pro vyžínač středního průměru. 2.2,4 mm. Šňůra se používá jak pro benzínové vyžínače, tak pro zařízení poháněná elektřinou. Takové vlákno je vhodné nejen pro sekání svěží trávy, ale také pro tvrdé a suché trávníky.
  • Silná šňůra. 3. 3,2 mm. Provázek se používá s těžkými vyžínači k řezání těžkých stonků a odumřelého dřeva.

2 mm šňůra je nejvhodnější pro benzínové vyžínače se zahnutou hřídelí. U modelů s přímou konstrukcí žacího ústrojí se používají silnější struny o průměru 2,4 až 3 mm.

Do sekaček na trávu s velmi výkonnými motory lze instalovat strunu o průměru 4 mm. Nejčastěji se používá k odstranění přerostlých plevelů se silnými a tuhými stonky.

Správnou tloušťku struny zastřihovače zjistíte podle návodu k použití dodaného se zastřihovačem.

Klasifikace strunové sekačky na trávu

Klasifikace podle plochy průřezu

Trimmerové linky jsou k dispozici v různých průřezech. Kulatý tvar vlákna je považován za nejvhodnější. Jsou všestranné a levné.

Každá forma linky má svůj vlastní účel, silné a slabé stránky:

  • Kulatá čára. strunové sekačky jsou k dispozici v různých délkách a lze je použít pro jakékoli sekání trávy. Při nízké spotřebě vydrží značné zatížení. Nevýhodou kulaté šňůry je vysoká hlučnost při práci a nemožnost stříhat keře s kmeny stromů.
  • Kroucená šňůra. Díky tomuto tvaru průřezu lze sekat všechny druhy tvrdé trávy. včetně hrubého porostu mrtvého dřeva. Strunová sekačka je velmi robustní a pracuje velmi tiše. Lze ji však použít pouze pro některé sekačky. Kroucená šňůra je také relativně levná.
  • Řada zastřihovačů je mnohostranná. Tři až šest faset. Používá se pro výkonná zařízení. Snadno si poradí s přerostlými křovinami a keři se silnými a tuhými větvemi. Jedinou nevýhodou je vysoká spotřeba výrobku.
  • Tvarovaná šňůra. Schopnost nosit těžká břemena. Pro sekání trávy v jakékoli hustotě a hustotě, včetně stébel křovin.Pro tuto řadu je vyžadován speciální naviják. Používá se zřídka kvůli vysokým nákladům.

Pro běžnou péči o trávník se obvykle používají kulatá vlákna. Všechny ostatní výrobky s různými průřezy se používají pouze v silnějších oblastech, kde je k vyčištění pokosu zapotřebí většího úsilí.

Pro běžnou péči o trávník se většinou používají kulatá vlákna

Klasifikace podle struktury

Důležitým kritériem pro vlákno strunové sekačky je jeho struktura. Životnost výrobku je dána kvalitou a typem materiálu. Existují tři typy vlasců pro vyžínače:

  • Nylon. Nejčastější závit pro sekačky na trávu. Je pružný a lehký. Velká odolnost proti oděru a nezhoršuje se vlivem teplotních změn. Ziskovost linky je odůvodněna jejími nízkými náklady a produktivitou.
  • Koaxiální. Elastická šňůra se silným jádrem uvnitř. Toto vedení pro vyžínače má vysokou odolnost proti opotřebení a snese i největší zatížení. Je považován za nejdražší a nejsilnější.
  • Hliníková náplň. Tato šňůra je schopná rozsekat těžký plevel a je tvořena malými hliníkovými úlomky, které ji činí velmi pevnou.

Nylonové vlákno je mezi uživateli nejoblíbenější. Hliníkové a koaxiální struny pro vyžínače se používají hlavně k vyžínání silných větví a hustého porostu pomocí výkonného vyžínače

Jak si vyrobit kotouč sami

Schéma plnění cívky vyžínače trávy. Základem podomácku vyrobené cívky je kotouč z odolného materiálu. Pro tento účel je nejlepší použít asi 5 mm silný textolit. Je dostatečně pevný a robustní. Velikost kotouče závisí na rozměrech vyžínače a osobních zkušenostech. jak pohodlně se s ním pracuje.

Poté je třeba vyvrtat otvor do středu kotouče. Průměr otvoru musí být stejný jako průměr hřídele (hřídel je připojena k rotačnímu hřídeli motoru). Je důležité najít střed disku. Poté je třeba vyvrtat 4 otvory pro střihací šňůru. Jejich průměr bude odpovídat průměru vlasce a budou umístěny ve dvojicích na opačných stranách osy otáčení (2 na jedné straně, 2 na druhé straně od osy otáčení). To značně zjednodušuje konstrukci cívky: není nutné navíjet velké množství vlasce a stačí zajistit (svázat) jeho malou část připravenými otvory.

Aby konstrukce získala potřebnou pevnost a spolehlivost, doporučuje se najít pružinu, jejíž vnitřní průměr se bude rovnat průměru hřídele, a nainstalovat ji na hřídel nad hotový kotouč.

Jakmile je šňůra pro zastřihovač zasunutá a připevněná ke kotouči, můžete začít testovat. struny vyžínače nemusí být na cívce pevně uchyceny: ani struny s drážkami v otvorech nevypadnou, protože motor má větší otáčky hřídele a odstředivá síla je dostatečně silná, aby udržela strunu pod zatížením.

Tato konstrukce namísto zakoupené cívky pro strunovou sekačku má mnoho výhod: vejde se na ni jakákoli šňůra pro strunovou sekačku (tenká i silná), samotné zařízení je prakticky „nezničitelné“ a po velmi dlouhou dobu není nutné kupovat novou cívku.

Nevýhody tohoto domácího stroje jsou následující:

  • Je nutné si uříznout několik stejně dlouhých kusů vlasce;
  • Při instalaci bez upevnění vlasce se ujistěte, že z cívky visí stejně dlouhý vlasec.

pouzdro cívky lze použít ze staré cívky a jen zřídkakdy se ulomí.

Nezničitelný nůž pro zahradní nůžky na trávu vlastníma rukama.

Trávník není vždy měkký zelený koberec. Když si kamarád koupil dům na venkově, žasl jsem, jak zanedbaný je pozemek. Na pozemku jsme nic nezasadili, dokonce jsme ani neposekali džungli plnou plevele. Jediné, co jsem při pohledu na ten nepořádek mohl zjistit: půda je odpočatá a úrodná.

Elektrickou sekačku na trávu, kterou jsem si předtím koupil, jsem musel odložit do garáže a vyzbrojit se lopatami a sekerou. Celý den jsme strávili energicky, ale vyčistili jsme jen čtvrtinu pozemku. Zbytek byl odložen na další víkend.

Další víkend si kamarád koupil tříčepelovou strunovou sekačku na trávu. Navzdory deštivému počasí jsme provedli zkušební jízdu

První dojem: jakýkoli vážný kmen plevele, zachycený pod tímto nožem, dává silný úder do rukou. Asi po 10 minutách práce se ostrá hrana nože otupila a vytvořila se na ní spousta otřepů. Nemělo smysl dále zabíjet vyžínač trávy. Přítel se rozhodl nůž znovu nabrousit a vytvrdit ve výrobním prostředí.

Další víkend ho přijedu navštívit.

-. A jak vyčistíme lesní porosty? Připojili jste se k Greenpeace a rozhodli jste se zachránit džungli za týden?

-Ne. Vytvořil jsem jiný design čepele!

Konstrukci jsem hned nazval „bumerang“). Je nejen krásná, ale také velmi zručně provedená! Zakřivený tvar eliminuje dopad větví a kmenů. Tím se prodlouží nejen životnost nože, ale také ložisek strunové sekačky. Otvory v rovině lopatek jsou vyrobeny za účelem zvýšení pevnosti lopatek. Délka nožů je o něco delší než u „původních“ nožů

Tím se zvětší délka břitu. Před zastávkou je vzdálenost několika centimetrů

Vyzkoušeli jsme nový nůž. Mé dojmy jsou velmi pozitivní! Žádné vibrace, žádné otřesy. Prořezává se zahuštěnými kmeny jako máslem. Zbytek džungle je vyčištěn během několika hodin. Do večera jsme ještě měli čas projít si napájení.s kultivátorem na strniště.

Když jsem ho požádal o nákres, jen pokrčil rameny. Nakreslil jsem to bez jakýchkoli výpočtů na kus kartonu. Pak je tu probíhající montáž. Pokud má někdo zájem, mohu nůž přiložit na kus bavlněného papíru a obkreslit obrys.

Dokončil také stavbu „královského kabinetu“. Ale to bude samostatný příběh.

Moje druhá dača. domácí:

Jak vyrobit jednoduchou a ve skutečnosti věčnou cívku pro vyžínač trávy.

Udělej si to sám

Ahoj. Nebude to trvat dlouho. A hned vám řekne, co potřebujeme a obecně, o co šlo. Je to tak jednoduché. Představte si, že sekáte svých 5-10 akrů na venkově. Nezáleží na tom, který vyžínač (benzínový nebo elektrický). A pak vaše cívka umře, víte, vymaže se. Stává se to. Je jasné, že adepti nožů na vyžínání trávy si jej ihned oblíbí. Ale představte si, že máte v trávě spoustu suti. Sekat nožem je příliš nebezpečné. A obecně trávu pouze válcuje, ale vůbec ji nedrtí.

A právě zde se uplatní jednoduchý důvtip a staré díly k vyžínačům trávy.

Pravděpodobně se vám někde válí starý naviják. K tomu potřebujeme ořech. protože má obrácený závit. Musíte ji z cívky vymačkat.

Pak je třeba najít normální a o něco větší matici, než je matice ze strunové sekačky na trávu. V ideálním případě samozřejmě chcete, aby se trochu ponořil. Pro lepší svařování tedy

Trochu oškrábat matice, jedna odstranit rez. Ten druhý je zinek nahoře.

A pak to všechno navaříme na náš korunový nárazník! Šev se nazývá. „poo-poo-poo.“. O hlavní věci, která ji drží pohromadě.

Po vybroušení švu úhlovou bruskou získáme dvě matice v tomto tvaru

Dále jsou ve větší matici po stranách vyvrtány průchozí otvory, které budou sloužit jako vodítka pro vlasec

Zde je linka pro zastřihovač. Koupili jsme ho, abychom ho vyzkoušeli, ale naviják ho neudrží. Zastaví automatické krmení a je to.

A pak jsme vyvrtanými otvory v matici protáhli trimovací šňůru. Ponechání rovnoměrného kníru na obou stranách. Ze šachty. A my se zakousneme

A pak jsou kroky velmi jednoduché. Na strunovou sekačku našroubujeme matici s obráceným závitem. Strunová šňůra je uprostřed zachycena hřídelí. Před zkroucením jsem šňůru zastřihovače trochu ohnul, ale držela by pevně.

A tady je test, takříkajíc v „terénu“. Pojďme sekat. Opět chci dodat, že toto podomácku vyrobené zařízení vám pomůže posekat malý plácek, ale ne posekat všech vašich 5 akrů.! Protože šňůra trimru stejně odletí., trhání a kroucení. Což se mi v podstatě stalo. Linka pro zastřihovač, protože je pevně fixovaná, se začala stáčet do copu

Ale znovu! Funguje to! A pokud máte ruku, zvládnete to za 15 minut.

A pak znovu! Video si můžete prohlédnout právě teď a tady

To je pro mě vše. Děkujeme vám za přečtení. Nezapomeňte napsat své názory do komentářů. Bez něj se neobejdu!

Jak vyrobit jednoduchou a prakticky věčnou cívku pro vyžínač trávy.

Udělejte si to sami

Ahoj. Nebudu to příliš protahovat. A okamžitě vám řekne, co potřebujeme a o co obecně jde. Je to snadné. Představte si, že sekáte svých 5 nebo 10 akrů na venkově. Nezáleží na tom, o jaký vyžínač se jedná (plynový nebo elektrický). A pak se cívka opotřebuje, víte, opotřebuje se. Něco takového existuje. Adepti nože na vyžínání trávy si ho jistě ihned vezmou. Ale představte si, že máte v trávě spoustu suti. Sekat nožem je prostě nebezpečné. A obecně trávu pouze seká, ale vůbec ji neseče.

A právě zde se uplatní jednoduchý důvtip a staré díly k vyžínačům trávy.

Pravděpodobně se vám někde válí starý naviják. Na to budeš potřebovat oříšek. Protože má obrácený závit. Musíte ji z cívky vymačkat.

Pak je třeba vzít normální matici, která je o něco větší než matice ze strunové sekačky. V ideálním případě by to samozřejmě mělo trochu zapadnout. Pro nejlepší svařování.

Trochu oškrábání matic, jedna od rzi. Druhý ze zinku nahoře.

A pak to všechno navaříme na náš korunový nárazník! Šev se nazývá. „zkroucený“. O hlavní věci, která se drží.

No a po broušení švu úhlovou bruskou se sem dostávají takové dvě matice

Dále jsou ve větší matici po stranách vyvrtány průchozí otvory, které budou sloužit jako vodítka pro vlasec

Zde je řada trimmerů. Koupili jsme ho, abychom ho vyzkoušeli, ale naviják ho neudrží. Automatické krmení se zastaví a je to.

A vyvrtanými otvory v matici protáhneme šňůru trimru. Na obou stranách nechte rovnoměrný knír. Ze šachty. A ukousnout si

Další kroky jsou velmi jednoduché. Na vyžínač plevele našroubujeme matici s obráceným závitem. Upnutí strunové hlavy s hřídelí uprostřed. Před zkroucením jsem šňůru zastřihovače trochu ohnul, ale držela by pevně.

A tady je zkouška takříkajíc v „terénu“. Pojďme sekat. Znovu chci dodat, že tato šikovná věc pomůže dokončit sekání malého políčka, a ne posekat všech vašich 5 akrů.! Protože vlasec trimru stejně uletí., trhání a kroucení. Jako celek jsem měl a stalo se. šňůra trimmeru je pevně uchycena, začala by se stáčet do copu

Ale pak zase! Video si můžete prohlédnout právě teď a tady

A to je pro mě vše. Děkujeme vám za přečtení. Nezapomeňte napsat své názory do komentářů. Bez toho to nikam nepůjde!

Tryska s noži pro vyžínač trávy

Často se stává, že nenápadný kámen, zaražený kolík nebo jednoduše pohozená láhev může způsobit rozbití důležité části vaší sekačky na trávu. Plastová cívka s vlascem. Dále se podívejte, jak zvýšit odolnost strunové sekačky.

Nakupovat náhradní díly je nevděčná práce, takže jsem se této myšlenky hned vzdal. Jaký smysl má plýtvat časem a penězi, když nový díl nebude sloužit vůbec déle než ten předchozí, ale jen do prvního setkání s nějakým kovem, číhajícím v trávě. Je lepší okamžitě vyměnit rozbitou cívku za podomácku vyrobenou trysku s noži z nerezové oceli (viz obrázek). foto).

Konstrukce pouzdra je velmi jednoduchá. K jeho výrobě byly zapotřebí pouze čtyři díly: centrální náboj, podložka a dva okvětní lístky (srov. Obrázek.).

Středový náboj jsem vyrobil z kusu obyčejné vodovodní trubky. Abych sladil jeho vnitřní průměr s průměrem hřídele, provedl jsem na jedné straně polotovaru podélný řez a lehce do něj poklepal kladivem. Pouzdro musí sedět na hřídeli bez vůle.

Podařilo se mi najít podložku se správnými rozměry. Pokud jej nemáte, můžete jej snadno vyřezat z 34 mm silného ocelového plechu a vypilovat. Nasaďte podložku na pouzdro a přivařte ji ve čtyřech bodech. To stačí.

Čepele jsem vyřezal z 1 mm silného nerezového plechu. Čepele jsou k podložce přinýtovány. Musí být vyrobeny z oceli. Na nýty jsem použil šrouby M4. Musí být přinýtovány tak, aby lopatky nebyly pevně přitlačeny k podložce, ale mohly se volně otáčet. To je velmi důležitý bod. Pokud jsou nože pevně uchyceny, je jisté, že se ohnou nebo zlomí při prvním setkání se stéblem, které nelze useknout na jednu otáčku hřídele vyžínače.

Sestavený nůž se nasune na hřídel vyžínače a zajistí měděnou závlačkou ∅ 3 mm. Otvor pro závlačku je třeba vyvrtat na místě.

První testy vyžínače s novým nožovým nástavcem potvrdily jeho účinnost. Čepele snadno „pohltí“ téměř jakýkoli druh trávy. A při neuspěchaném provozu není elektromotor přetěžován. Zkrátka správný nástroj pro danou práci!

Nezapomeňte však, že kovové nože představují vážnější nebezpečí než tenká, téměř beztížná střihací šňůra. Proto je nejlepší sekat v okolí domu, když se v jeho blízkosti nenachází lidé ani domácí zvířata. A samozřejmě musíte sledovat opotřebení lopatek a nýtů, které je upevňují.

Bezpečnost na prvním místě!

Při práci s vyžínačem nezapomeňte na bezpečnostní opatření! Úlomky keře jsou vymrštěny do velké vzdálenosti a s velkou silou. Používejte osobní ochranné prostředky. Použijte speciální masku a ujistěte se, že v okolí nejsou lidé ani zvířata.