Jak nakrájet kulatý otvor v plastu

Jak vytvořit čtvercovou díru

Myslím, že každý z vás učinil důvod pro své elektronické řemesla. A při výrobě případu často vyvstává jeden hnusný problém. aby se díra ve tvaru lišila od obvodu. Například čtvercové, pod indikátorem LED.

Dlouho jsem trpěl, vyvrtal podél obrysu, pak jsem vyleštil tyto hřebíček, prokletl se o tom, že jsem sofistikoval nadbytek nebo hodil paralelismus. Obecně platí, že ve všem, co se týká mechanického zpracování materiálu, mám ruce z zadku. A s tím nemá nic společného. Ale tam, kde ruce nemohou fungovat, měla by hlava fungovat. A přišel s jednoduchým a efektivním řešením.

Tak. Je nutné profil v plastovém pouzdru čtvercové díry. Chcete.li začít, položte díru. Je lepší to udělat na papírové šabloně. musíte klepnout na rohy co nejjasněji. Děláme to na vnější, přední straně! Pak jsou rohy vyvrtány tenkou surovou. Je důležité zde vzít tenčí vrták. Tím tenčí, tím přesněji bude naše díra.

Bereme pravítko a ostrý skalpel. Můžete nože na papírnictví nebo co je po ruce. Hlavním požadavkem je, že by to mělo být velmi ostré, tvrdé a aby se nesetkalo. Dělám takové věci pomocí řezačky X-Acto.

Podél pravítka z díry k díře, přesně z hlediska velikosti naší díry (ne více či méně, přesně takhle!) Děláme sloty. Čím hlubší, tím lépe, ale můžete bez fanatismu. T.Na. Čím hlubší snížíte větší šanci, že se čepel rozbije a my zmizí vnější povrch a to není správné. ošklivé. Otvory zde také vládnou skutečnost, že v nich je zaplavena špička skalpelu a okraj řezu nepřesahuje díru. Označení je zde nejdůležitější fází. Záleží na něm, zda se všechno dopadne poprvé dokonale nebo bude muset oříznout.

Vyřízl jsem to, nyní je nutné zablokovat vnitřní povrch díry na 4p jednotky pod vlajkou Andreevsky. To už je cokoli. Obvykle se obřadu nese. vezmu si hloupé vrták, který už není škoda. Držím to a jako řezačka při vysokých rychlostech jsem se hádal na jeho plast hlavně z rohu k rohu.

Každý dostal dovnitř čtyři kusy. Nyní je musíte vyzvednout ze středu a rozbít je dovnitř!

Mezera, kterou jsme provedli. A otvory z okrajů neumožňují prasknout dále, než je nutné.

Podívejte se, co dokáže jasná a dokonce zlomenina?

nakrájet, kulatý, otvor, plastu

Dvakrát třikrát čtyři. obdržel přesnou obdélníkovou díru, která by neměla být ani rovná ani broušení. No, možná trochu, když mám značení. jako jsem teď :(.

Otevření této díry mi trvalo více než 10 minut. Jedná se o sběr odpadků a rušivou fotografií a hledáním skalpelu nebo cvičení.

H.S. Tuto díru jsem zde udělal čistě kvůli fotografiím, v zbytečném případě, takže se nedívejte, že její „horizont je posetý“ a označení křivky. nezkoušel jsem 🙂

Dík. Jsi úžasný! Za pouhý měsíc jsme shromáždili požadovanou částku 500 000 pro hokejovou krabici pro sirotčinec sirotčince sirotčince. Z toho 125 000 bylo od vás, čtenáři EasyElectronics. Bylo dokonce 25 000 převodů a jen tok plateb za 251 je neuvěřitelně v pohodě. Nyní je smlouva uzavřena a příprava na výstavbu!

A zasahoval jsem tři roky, alespoň měsíční orat přes články :)))))))))))) děkujeme za tak mocný kop.

Vrtání otvorů s vrtákem na keramice

Pro vrtání malých děr je nejlepší použít speciální vrtačku keramiky. U obyčejných lidí se takový vrták nazývá „pero dlaždic“.

Pracovní část vrtáku má po stranách dva identické řezné hrany, které jemně seškrábaly keramiku a vymazala ji do prášku.

Při používání pera podle dlaždice není složitost.

Hlavní věcí je chytit vnější vrstvu glazury. Chcete.li to provést, začněte vrtat při nízkých rychlostech.

Pokud jsou dlaždice již položeny a musíte vyvrtat díru ve zdi, pak nejprve vyvrtejte dlaždici samotnou vrtákem na keramice a pak změníme vrták na vítězství (betonem) a pokračujeme ve vrtání.

Jak řezat díru v plastu

Hlavní výhodou všech dekorativních panelů je jejich obvyklá instalace, a pokud si přečtete o plastových panelech, můžete přidat velmi snadné zpracování a montáž. Plast je poměrně měkký materiál, který lze řezat prakticky cokoli-ve skutečnosti je vhodný každý 1. Řezací nástroj. Navzdory tomu má otázka řezání plastů své jemnosti a aspekty, se kterými nepočítáme všechno ostatní, se v tomto článku seznámíme, ve kterém spolu s webem Stroisovety.Org se bude zabývat otázkou, jak řezat plastové panely?

Jak vytvořit díru na fotografii panelu PVC

Jak vyvrtat díru v plexiskla, aniž by ji praskala?

Použijte mastnotu nebo tekutinu. Voda nebo voda.rozpustný olej funguje dobře. Pokud vyvrtáte otvory pro šrouby v plexiskru, vytvořte otvor více než šroub. Tím se zabrání zachycení šroubu penigue a dá šroubu příležitost expandovat.

Jak vyvrtat 2palcovou díru v plexisklu?

Jak nakrájet kulatý otvor v plastu bez vrtáku?

Který viděl, že je nejlepší pro řezání plastu? Tři nejlepší typy pily pro řezání tlustého plastu. to je pila s malými zuby, elektrikářem a stolní pilou.

  • Dawed malými zuby je nejvhodnější pro přesné řezání plastu
  • Skládačka je ideální pro řezání silnějších kousků plastu, jako jsou trubky
  • Desktopová pila je skvělá pro řezání velkých plastových trubek nebo hustých plastových bloků.

Hlavní fáze práce

Je vhodné položit kus skla na hladký povrch. v tomto případě autor používá jako substrát nerezovou listu.

Je vhodné vykonávat práci na ulici a před zahájením práce je nutné nasadit osobní ochranné vybavení: brýle, respirátor a rukavice.

nakrájet, kulatý, otvor, plastu

Hrany pak mohou být ošetřeny brusným papírem.

Více informací o tom, jak vytvořit díru jakéhokoli tvaru a jakékoli velikosti ve skle, sledujte ve videu na našem webu.

Co si myslíte o této metodě? Napište svůj názor do níže uvedených komentářů.

Hlavní fáze práce

Za prvé, bude nutné najít na kovovém šrotu (nebo koupit) galvanizované nebo obyčejné ocelové vodní trubky vhodného průměru. Například, pokud potřebujete udělat díru s průměrem 32–34 mm, bude potřeba segment palce (s vnějším průměrem 34 mm).

Pokud by měl být díra s průměrem 20–22 mm vyrobena v plastové kanalizační trubce, je pro to vhodný segment půlinch potrubí (s vnějším průměrem 22 mm). Po připravenosti segmentů ocelových trubek s vhodným průměrem bude nutné nakrájet vlákno na jedné ze stran každého prázdného.

Poté by s pomocí manuální pily by měly být provedeny mělké řezy (napříč) v konečné části trubice přibližně uprostřed vlákna

Flop Drill

Vrtací peří se používá k výrobě velkých otvorů s průměrem více než 11 mm. Aby byla díra hladká a čistá, je nejlepší pokračovat v vrtání, dokud špička nevyjde na opačné straně obrobku. Poté musí být obrobku přeneseno a operace je dokončena vrtáním z druhé strany. Vrtací peří má středovou špičku a ostré řezání na opačných stranách čepele. Vrtací peří se používá k získání velkých otvorů jak v texturu dřeva. Při používání cvičení peří je vždy nutné nastavit vysokou rychlost vrtání.

Použití vhodného nástroje není zárukou, že se díra ukáže jako rovnoměrná a hladká. Je také nutné pozorovat pravidla elementárního vrtání, aby se okraje roztavily, nezískají hluboké otřepy, ze kterých se následně objevují a objevují se trhliny a objevují se a objevují.

Metody vrtání

Podmíněně lze rozdělit dvě metody vrtání:

Malé otvory jsou vyvrtány při minimálních rychlostech, což je postupně zvyšuje až na 1000. Nejlepší možností je upravit rychlost otáčení z 500 na 1000 pomocí zpětného (respektive, je lepší používat cvičení s podporou pro takovou funkci). V tomto případě byste neměli vyvrtat déle než 10-15 sekund v jednom přístupu, a další přestávku po dobu nejméně 10–20 sekund. Tím se zabrání roztavení okrajů otvoru v důsledku přehřátí. Stojí za to zvážit, že zvýšení teploty nad 120–150 ° C povede také k ztmavnutí plechu materiálu.

nakrájet, kulatý, otvor, plastu

Díra v plexisklu by měla být postupně zvyšována, jinak může prasknout

Pro vrtání otvorů s průměrem více než 5 mm se doporučuje začít s malými cvičeními s průměrem a postupně je zvyšuje krokem 2-3 mm. To zabrání přehřátí a také vám umožní vrtat bez tlaku na samotné organické sklo. Kromě toho můžete použít chlazení vody, tj. Například vodu do vrtné hlavy přes kapátko nebo injekční stříkačku (v mnoha strojích je původně poskytnut takový chladicí systém).

Je také důležité vyvrtat na absolutně rovnoměrném a hladkém povrchu. Strom je pro to ideální. je to podřadné pevnosti, takže jej nebude schopen poškrábat. Je lepší vzít překližku nebo několik vrstev desky dřevěných vláken, dřevěné desky.

Instrukce krok za krokem

Ve většině případů se proces vrtání provádí podle následujícího schématu:

  • Připravte povrch, na kterém bude umístěna organizovaná skleněná list. Je pro to optimální používat překližku, dřevěný štít, podnos.
  • Umístěte vrtulní list. Doporučuje se, aby místo, kde se vrtání neprovádí, se těsně zabývají geotextily nebo jinou látkou, která ochrání materiál před pádem piliny polymeru a kovu, které ho teoreticky mohou poškrábat.

Před vrtáním plexisklu je důležité připravit místo pro práci, aby se zabránilo poškození materiálu

V případě, že se okraje otvorů roztaví, doporučuje se použít vrták o něco většího průměru, ale již zabrání přehřátí. Když se objeví otřepy, můžete se jich zbavit pomocí vrtačky minerálního kamene (používané hlavně při vrtných hranicích). Přirozeně je dynamika udržována minimem.

V žádném případě byste neměli vyvíjet tlak na samotný materiál. po zahřátí a statickém tlaku existuje pravděpodobnost jeho deformace bodu. Plexiglass tím nebude trpět, nebude křehká, ale ztratí svůj původní vzhled.

Schurovrei vrtáky nejsou vhodné pro vrtání plexisklu z důvodu nízkého počtu revolucí celkového počtu, ve většině případů může být korupce vyvrtána pomocí konvenčního vrtačku pro domácnost. Squads-Days nejsou vhodné kvůli nízkému počtu revolucí (pokud jsou použity, vytvoří se otřepy a musí také vyvinout značný tlak).

Hlavní věcí je vybrat správný vrták vzhledem k tloušťce materiálu a průměru nezbytného otvoru a také zabránit tomu, aby se přehřál v procesu vrtání oblečení. Pro získání velkých otvorů (více než 10 mm s tloušťkou více než 7 mm) se doporučuje používat stacionární stroje s vodovodním chladicím systémem vrtáku.

Řezané tenké plastové listy

Pokud je třeba řezat polykarbonát listů nebo akrylový plast, jehož tloušťka je 2-3 mm, pak nejlepším nástrojem pro tuto práci bude konvenční montážní nůž s zaměnitelnými čepelemi používanými pro řezání sádrokartonu. Je lepší vykonávat práci na pevném rovném povrchu a zajistit na něm list se svorkami. Důležitou roli v plastových řezech se hraje přesná značení. Nezapomeňte, že v případě chyby nebude nemožné opravit manželství a materiální list bude zkažený. Podél linie podél, kterou je plánováno k rozdělení listu, umístěte kovový pravítko nebo profil, podél několik průchodů je vyrobeno s montážním nožem. Plast musíte řezat pomalu, ale sebevědomě a ujistit se, že čepel nechodí na stranu a vrhne se do polymeru do stejné hloubky v celé řezačce.

Každá z odrůd plastu má své vlastní nuance zpracování: polyethylenerftalat pat.

Materiál se dobře hodí ke zpracování, ale malý přebytek materiálu (hlasitý) stále zůstává. Současně, navzdory mírné nerovnosti, je řez během laserového řezacího mazlíčka blízko zrcadla.Polystyren. Ve srovnání s jinými typy plastu je laserové řezání polystyrenu pomalým a spíše časově náročným procesem, ve kterém je vzhled lobby nevyhnutelný.Zrcadlové plasty. Je bez problémů řezán, ale při zpracování je nutné vzít v úvahu typ plastu a způsob použití kovové vrstvy (aby nedošlo k poškození zrcadlového povlaku).Tváří v tvář plastům a termoplastickým plastům (ABS). V zásadě se laserové řezání ABS provádí s tloušťkou zdrojového listu ne více než 1-2 mm. Kvalita řezu je vysoká, ale proces zpracování termoplastů je docela komplikovaný.

Pokud se vyskytnou pochybnosti o zpracování konkrétního typu plastu, je nutné provést zkušební řezy materiálu pro obrobku. Kromě toho existují určitá omezení ohledně laserového zpracování některých typů plastů, které musíte objasnit s odborníky naší společnosti při objednávání řezání.

Která sukní deska je vhodná pro strečový strop a jak ji přilepit

Jak vyrobit teplou sukní desku pomocí evropské technologie