Jak navinout vlasec na naviják strunové sekačky Huter

Hlava vlasce Huter GTH Easy Load

navinout, vlasec, naviják, strunové, sekačky, huter

Naviják vlasce Huter GTH Easy Load lze namontovat na všechny vyžínače trávy s průměrem hřídele M10. Cívku lze zatížit šňůrami o maximálním průměru 2.4 mm. Spolehlivý mechanismus umožňuje podávat vlasec pouhými třemi pohyby, aniž byste museli rozebírat kryt:

Zarovnejte šipku na tělese s vývody linky;

Protáhněte vlasec otvory (cca 3-5 m) tak, aby konce byly na obou stranách stejné;

Pomocí kličky navinete vlasec na cívku ve směru hodinových ručiček.

Obecné specifikace
Typ Poloautomatická střihací hlava
Oprava M10x1,25 LH
Průměr linky 2.4 mm
Další specifikace
Hlavní čárový kód 4606059029878
Rozměry v balení 140x140x85mm
Hmotnost 0,5 kg

Vyhrazujeme si právo na změny designu, vzhledu, barvy, konfigurace a místa výroby bez předchozího upozornění.

Výměna struny na vyžínači nebo křovinořezu

Chcete-li vyměnit strunu na vyžínači nebo křovinořezu (vlákno, strunu), musíte nejprve znát její tloušťku. Pokud se na šňůře nenacházejí žádné zbytky, podívejte se do datového listu našeho zahradnického vybavení. Někdy lze správné informace zjistit pečlivým prozkoumáním žacího bubnu; rozsah průměrů může být vytištěn na povrchu bubnu. Pokud není naše hledání úspěšné, stačí odhadnout průměr výstupu na cívce. Šňůra by se měla v cívce pohybovat hladce. Nedoporučuji rozšiřovat otvory, abyste mohli použít silnější strunu, a zvýšit tak výkon a možnosti zahradní techniky. Tloušťka čáry se vypočítá na základě výkonu motoru.

Pro výměnu žacího vlákna u většiny modelů je třeba demontovat žací hlavu zatlačením na západky. Někdy je třeba otáčet horní částí cívky a zároveň přitlačovat západky.

Standardní cívka může být vybavena 5-6 m tenkého vlasce nebo až 3 m silného vlasce. Tyto údaje jsou přibližné. záleží na velikosti žací hlavy. Pokud se při sečení přehřívá, je lepší podávat méně sekací linky. Je tu možnost, že se spéká a vy ho prostě vyhodíte.

Nejjednodušší vyžínače a křovinořezy mají neautomatickou jednoramennou cívku. Je to docela jednoduché, jeden konec vlasce se vloží do štěrbiny uvnitř cívky. Poté navineme co nejvíce vlasce pod šipku navíjení cívky. Vložte 10 cm vlasce otvory v ochranné trubce a cívce a znovu je sestavte.

Poloautomatická cívka s jednou tyčí

Poloautomatická jednoduchá cívka se 2 dráty

Poloautomatická cívka se 2 úponky

Pokud má šňůra na trimru 2 dráty, přeloží se před navíjením na polovinu a okraje se posunou o 5-10 cm. Cívky se vyrábějí v různých provedeních, ale každá z nich má nějaký druh západky pro zajištění středu šňůry. Pokud je cívka jednodílná, je zde otvor, do kterého je třeba zasunout jeden konec vlasce a znovu jej vystředit. V přepážce dvoudílného navijáku je výřez.

Navíjecí šňůra a šipka směru navíjení

Nápis „Wind kord“ a šipka ukazují směr natáčení. Pokud šipka není, naviňte ji v opačném směru, než je směr otáčení. Jednou rukou přidržujte konce vlákna a druhou otáčejte cívkou, aby se navinula na vlasec. Linie by měla být dostatečně pevná, ale nemusí být dokonale rovná. Cívka se při provozu sama zacvakne. Když zbývá asi 10 cm, zajistěte okraje v drážkách. Provlékněte vlasec otvory v těle cívky. Střídavě lehce trhejte vlascem, aby se uvnitř netvořily smyčky, a vložte cívku do cívky. Poté sestavte žací cívku. Někdy je cívka konstruována tak, že při sestavování musí být okraje struny uvolněny z drážek v cívce. Zkontrolujte správné sestavení naší poloautomatické hlavy simulací dopadu vyžínače na zem. Stiskněte tlačítko uprostřed a současně zatáhněte za okraj čáry. Když je vše v pořádku, struny se mírně vytáhnou.

U křovinořezů Oleo-Mac není nutné hlavu vůbec demontovat. Jednoduché provlečení provázku otvory. Vycentrujte ji a otočením křídlové matice ve směru šipky navinujte šňůru. Výměna šňůry na vyžínači je velmi rychlá. tato konstrukce je stále běžnější.

Doufám, že váš článek o správném výběru vlasce pro zahradní techniku byl stejně užitečný jako nově vyvinutý vlasec pro strunovou sekačku a křovinořez.

Hlavní vady cívky

Uživatelé elektrických vyžínačů a sekaček na trávu se nezřídka setkávají s problémy s poloautomatickou žací hlavou. Závady na cívce mohou být následující:

Řádek je neúmyslně prodloužen

V některých situacích si uživatelé strunových sekaček všimnou, že šňůra rychle dochází. V žádném okamžiku nezmáčkl tlačítko na zemi, aby prodloužil linku. Důvodem neúmyslného prodloužení vlasce jeho seříznutím o speciální nůž na tělese stroje je absence hlavní pružiny v hlavě křovinořezu. Často se stává, že uživatelé sekaček, kteří se o to pokoušejí poprvé, zapomenou při navlékání vlasce na cívku nainstalovat pružinu pro prodloužení vlasce do záhlaví, nebo ji při otevírání krytu úplně ztratí a následně o její existenci ani nevědí.

Pokud je pružina uvolněná, je možné šňůru prodloužit i bez použití tlačítka. Pokud kontrola pružiny tuto skutečnost potvrdí, měli byste pod ni vložit podložky, abyste zvýšili její přítlačnou sílu.

Příprava na změnu linky

Před výměnou vedení je nutné vyjmout a následně demontovat hlavu. Obvykle zahrnuje kryt, pružinu (u některých modelů), cívku vlasce, kryt. Odpojte elektrickou strunovou sekačku (nebo vypněte benzínovou) a poté vyjměte cívku. Lze ji opravit dvěma různými způsoby: v prvním případě je třeba hlavici zcela rozebrat a ve druhém případě ji stačí vyjmout z převodové hřídele, ke které je připevněna.

 • Pod krytem se nachází cívka, kterou je třeba opatrně vyjmout z těla (někdy se pod ní skrývá pružina, kterou je třeba rovněž opatrně odložit, aby se neztratila);
 • po vyjmutí cívky uvidíte uprostřed krytu upevňovací šroub (nebo šroub) a vyšroubujte jej proti směru hodinových ručiček;
 • po odstranění upevňovacích prvků opatrně vytáhněte cívku z hřídele převodovky a přitom ji přidržujte za tělo cívky.

Druhá metoda zahrnuje následující kroky. Hlava navijáku je nasazena na hřídeli převodovky. Chcete-li ji odpojit, zablokujte tuto hřídel. V sekačkách, např. Champion nebo STIHL, se pro tento účel obvykle udělá otvor vložením hřebíku, tyče nebo šroubováku. Po upevnění hřídele v pevné poloze ji držte za pouzdro a začněte otáčet hlavou ve směru hodinových ručiček, protože závit na hřídeli je obvykle levotočivý.

Po vyjmutí a demontáži hlavy je třeba určit, jak silná má být šňůra. Správný průměr pro vaši strunovou sekačku zjistíte v návodu k obsluze nebo na samotné cívce, obvykle je tato informace uvedena na cívce. Další možností je zasunout šňůru do otvoru, ze kterého vychází. Pokud linka běží bez problémů, lze ji používat k práci.

Tip dne! Chcete-li zjistit, kolik vlasce navinout na cívku, musíte jej navinout na cívku tak, aby výška cívky nebyla větší než průměr stran. Pokud šňůra přesahuje přes okraje, nelze cívku schovat do pouzdra.

Co použít místo vlasce

Mnoho uživatelů vyžínačů se ptá, čím lze nahradit standardní šňůru používanou v tomto druhu strojů? Nebezpečné pokusy začněte tím, že do sekací hlavy vložíte kovový nebo měděný drát, kovová lanka nebo provázky a obyčejný rybářský vlasec.

Pokud se místo vlasce použije kovová šňůra, stává se vyžínač nebezpečným zařízením nejen pro uživatele, ale i pro ostatní osoby. Tato skutečnost se vysvětluje tím, že za chodu stroje se ocelové lano postupně vypíná, jeho konce se rozmotávají a malé kousky drátu létají vysokou rychlostí různými směry.

Totéž se děje s ocelovým nebo měděným drátem, jen s tím rozdílem, že odtržené kusy jsou větší a mohou způsobit vážné zranění.

A pokud se vám při práci s ocelovým lanem stane, že se vám zachytí noha nebo noha někoho jiného, vznikne vám tvrdá, hluboká rána ve tkáni. a v některých případech skončíte s amputovanými prsty. Výrobce nepoužívá nylon jen tak pro nic za nic, protože je dostatečně lehký a pevný, a pokud se utrhne, neodletí ani nezpůsobí zranění.

Místo standardního vlasce můžete samozřejmě použít rybářský vlasec, ale to vám přidělá starosti, protože se rychle opotřebovává, trhá, pomalu seká a není vhodný pro sekání tvrdé trávy. Kromě toho se při provádění prací ztrácí mnoho času opakovanou výměnou rozbitého nástroje.

V praxi se montáž normálního vedení ospravedlňuje, pokud hodláte sekat trávu v blízkosti plotu, zejména pokud je vyroben z řetězového pletiva. Aby se ušetřila standardní a někdy drahá šňůra před opotřebením, nahrazuje se rybářským vlascem, který se nešetří. Pro výměnu šňůry za rybářský vlasec je obvykle třeba zvolit tu nejsilnější. 2-3 mm.

Navíjení vlasce

Pomalé dokončení demontáže cívky bez ztráty některé z jejích částí vám umožní přejít k hlavnímu úkolu. navíjení vlasce. Technologické vlastnosti cívky a počet pracovních oček určují pořadí operací.

Naviják s jedním pracovním vláknem

Nejjednodušší způsob a nejjednodušší posloupnost:

 • Velikost cívky a délka původního vlasce navinutého z výroby určují doporučenou délku vlasce pro navíjení. 2 až 5 m.
 • Jeden konec šňůry se prostrčí upevňovacím otvorem v cívce.
 • Šňůra se navíjí na cívku v opačném směru, než se otáčí cívka na trimovací jednotce. šipka na vnitřní straně cívky obvykle ukazuje, kterým směrem se šňůra navíjí.
 • Nechte malý úsek vlasce volně kmitat směrem ven, protože je zachycen v drážce na vnitřní straně cívky, aby se při nasazování cívky udržel.
 • Zbylý konec vlasce je veden otvorem na vnější straně cívky.
 • Půlky cívky se sestaví a nasadí na ořezávací tyč.

Naviják se dvěma ovládacími úponky

U tohoto typu cívky je třeba určit počet drážek pro vlasec ležících na vnitřní straně cívky:

V obou případech použijte 2-3 m dlouhé vedení. Jednopramenné cívky navinou vlasec otvorem, spojí konce vlasce k sobě a zarovnají je, než jej navinou ve směru opačném, než je směr otáčení cívky na cívce. Pokud je cívka vybavena zajišťovací drážkou, konce vlasce se prostrčí nebo přidrží prsty volné ruky, provléknou se průchozím otvorem na vnější polovině cívky, cívka se uzavře a zajistí na hřídeli zastřihovače.

Rozdíl oproti cívkám s dvojitou drážkou spočívá v tom, že se nejprve 2-5 metrů dlouhý vlasec přeloží na polovinu (aby se vymezil středový záhyb) a smyčka záhybu se vloží do speciální drážky mezi drážkami. Oba dráty vlasce jsou navinuty ve vlastní drážce, upevnění drátů a opětovné sestavení cívky je podobné jako u výše uvedené verze s jednou drážkou.

Provádění tohoto postupu se může poprvé zdát časově náročné a poměrně zdlouhavé, ale s postupem času a zkušenostmi bude tento úkol mnohem rychlejší a snazší.

Níže uvedené video vám ukáže, jak navléknout vlasec do cívky strunové sekačky a správně jej navinout. tato operace není nijak složitá a s trochou trpělivosti bude jistě úspěšná:

Vyžínač trávy Huter GET-1700B

Huter GET-1700B. jedná se o elektrickou strunovou sekačku určenou k sekání a zastřihování trávníků, zahradních ploch, záhonů, plotů a dalších míst.

Sekačka na trávu Huter GET-1700B. výhodný nákup s doručením a zárukou ještě dnes. 10 nabídek z renomovaných obchodů. Sekačka na trávu Huter GET-1700B: specifikace, fotografie, obchody v okolí na mapě.

patriot et 1200 elektrická strunová sekačka s nožem (Příkon 1100 W, šířka záběru 46 cm, průměr nože 23 cm, průměr nože 2).0-2. Huter GET-1700B elektrický zahradní vyžínač na trávu koupit za zvýhodněnou cenu. Zahradní technika a elektrická sekačka na trávu Huter v obchodě Hueter-pro.oficiální prodejce

Elektrická strunová sekačka na trávu Huter GET-1700B. Pracovní postup a přehled.

Výběr trávy

Existují obecná pravidla pro výběr struny pro vyžínač trávy.

 • Pokud je vaše benzínová sekačka na trávu vybavena motorem s napětím nižším než 500 V, zvolte pracovní závit o tloušťce 1,3 mm.
 • Pro motor s výkonem vyšším než 1 000 V použijte vlákno o průměru 2 mm.
 • Pokud je hřídel zakřivená, stačí závit o tloušťce 2 mm. Pro přímku. 2,4. 3 mm.
 • Při volbě linie zvažte průřez. Pro mladou a řídkou trávu použijte šňůru ve tvaru spirály. Pokud prořezáváte plevel, použijte vlasec se zubatou částí. Obdélníková čára by měla být použita pro rovný trávník, ale není pevná. Pro obtížné houštiny použijte kulatý vlasec s drátem na vnitřní straně.

Je lepší neměnit vedení na kovový drát. To může vést k poškození nástroje a v případě zlomení i ke zranění.

Jak správně vyměnit šňůru na vyžínači

Strunová sekačka je praktický a snadno použitelný nástroj pro sekání trávy a malých keřů a stromů. Jako řezný prvek se často používá rybářský vlasec (šňůra, provázek), protože je levnější a bezpečnější než cirkulárky. Při intenzivním používání bude časem nutné vyměnit šňůru na zastřihovači. Postup je podobný u sekaček různých výrobců, ať už jde o Husqvarnu nebo Huter, s možnými drobnými rozdíly.

Typ střihací hlavy

Hlava je kryt s cívkou umístěnou uvnitř. Mnoho lidí ji nazývá cívka. Pro přípravu nástroje k použití se vlasec předem navíjí na cívku. Ne všechny zastřihovače pracují stejně. Podle způsobu vedení nitě (šňůry) se rozlišují tři typy cívek:

 • Automatické. Toto příslušenství je užitečné zejména při sečení velkých ploch. Vlákno je podáváno při nižších otáčkách motoru. Hlavní nevýhoda: spotřebovává hodně vláken.
 • Poloautomatické. Dopravuje spotřební materiál vysokou rychlostí otáčení. Chcete-li šňůru odemknout, lehkým poklepáním na zem ji uvolněte z cívky. Přebytečný drát odřízněte nožem na bezpečnostním krytu.
 • Manuální. Název označuje způsob napájení linky. Po odpojení stroje je nutné jej vytáhnout ručně.

Automatický model umožňuje nepřetržitou práci, stroj se zastavuje pouze pro odpočinek.

Příprava na změnu

Pro lepší přehlednost byla z křovinořezu odstraněna hlava (cívka). Pro výměnu není třeba demontovat vedení, vše je hotovo na místě. To netrvá dlouho.

Demontujte cívku vyžínače trávy. je upevněna pomocí sponek. Kryt se sejme zatlačením na západky. Šroubovák se používá v případě, že ruční práce není dostatečná.

Cívka se skládá z následujících částí:

Princip fungování je následující. Stiskněte tlačítko a cívka se přitlačí k pružině a vyjede z drážek v pouzdře cívky. V tomto stavu lze cívkou otáčet a upravovat tak délku vlasce. Po uvolnění tlačítka vrátí pružina tělesa navijáku cívku do původní uzamčené polohy.

Co byste měli vědět před použitím nové sekačky na trávu

Po zakoupení sekačky na trávu vyvstává otázka, jak tuto konstrukci správně sestavit, protože mnoho modelů se dodává v rozloženém stavu.

Zde naleznete podrobný návod k sestavení klasické sekačky na trávu.

 • Vybalte a sestavte motorovou jednotku a ojnici podle návodu k použití. Sada šestihranných klíčů je obvykle součástí sady.
 • Nasaďte rukojeť na výložník. Uvolněte šrouby na svorce a vložte do ní rukojeť. Cyklistické modely jsou namontovány tak, že spoušť plynu je na pravé straně. Utáhněte šrouby.
 • Sestavení kapoty. Nasaďte na něj nůž (pokud je v sadě) a přišroubujte kryt na výložník pomocí speciálního upevňovacího prvku.
 • Montáž hlavy zastřihovače. Upevněte ji za boční otvor (otvorem protáhněte tenký drátek nebo tyčku, aby se hlava neprotáčela). Odšroubujte matici se závitem.
 • Montáž zařízení. Odstraňte kuželovou podložku a ponechte plochou podložku pro zajištění vedení. Poté nasaďte kladku a utáhněte ji. Chcete-li namontovat nůž nebo kotouč, odstraňte obě podložky, nasaďte nůž, uzavřete jej kuželovou podložkou a utáhněte matici.

Správný způsob záběhu sekačky na trávu

Před spuštěním sekačky naběhněte motor. Tím se prodlužuje životnost stroje, protože pro hladký chod je nutné, aby převody pracovaly ve vzájemné harmonii. Kromě toho se naučíte základy obsluhy sekačky na trávu a získáte potřebné dovednosti.

Před nastartováním motoru namažte převodovku a připravte správnou palivovou směs. Jak připravit palivo na záběhové období,

Rady, jak zaběhnout novou sekačku nebo sekačku na začátku sezóny.

 • Při uvádění do provozu použijte následující poměry palivové směsi 40 ml oleje na 1 litr benzínu. Je nutné naplnit prvních 5 plných nádrží plynem a poté použít standardní poměr uvedený v technickém listu.
 • Motor nesmí být dlouho v provozu při vysokých otáčkách.
 • Motor spouštějte pouze zahřátý a nepřehřívejte jej.
 • Výměna veškerého oleje po době záběhu.
 • Při běhu motoru nejprve otevřete plynovou rukojeť na maximum.

Pokud budete dodržovat tato pravidla, dosáhnete co nejšetrnějšího chodu motoru a kvalitního mazání pístní skupiny. Tím se zajistí dlouhá životnost sekačky.

Důležité! V tlumiči výfuku se může zpočátku nahromadit malé množství oleje, který se ještě nespálil. Důvodem je jeho vysoký obsah v palivové směsi. Po době záběhu změňte poměry oleje a benzinu na standardní poměry pro tento model a problém zmizí.

Jak nastartovat sekačku na trávu

Nejprve připravte palivovou směs v poměru uvedeném v technickém listu. K tomuto účelu je vhodné zakoupit speciální kanystr se dvěma přihrádkami na benzín a olej.

Studený start motoru

 • Zapnutí zapalování.
 • Zavřete sytič a několikrát stiskněte tlačítko sytiče.
 • Položte sekačku na rovnou plochu a jemně zatáhněte za startovací kabel, dokud neucítíte odpor.
 • Několikrát prudce zatáhněte za šňůru.
 • Otevřete sytič.

Rybařina. Seriál JAK SE… správně namotává vlasec na cívku

Začněte se zahřátým motorem

Zapněte zapalování a táhněte za šňůru, dokud motor nenaskočí.

Důležité! Nestartujte motor s vypnutým zapalováním! Nepoužívejte palivovou směs s nesprávným poměrem benzínu a oleje. Nespouštějte stroj se zavřeným sytičem více než 5krát.

Jak navinout šňůry na sekačku na trávu

Navinutí nové šňůry na cívku je poměrně snadné. K práci budete potřebovat novou roli vlasce správného průměru a tvaru, řezák a rukavice. Následující obrázek ukazuje, jak vyměnit vlasec na dvoušňůrovém navijáku, protože se jedná o nejběžnější verzi.

 • Ustřihněte 2-4 m vlasce (délka závisí na tloušťce šňůry a pokynech výrobce). Nepoužívejte delší šňůru, protože je méně pravděpodobné, že se bude při sekání otáčet a vytrhávat.
 • Vyjměte vyžínací hlavu z jejího upevnění (každý model má jiný způsob upevnění. pomocí speciálních spon nebo křídlové matice) a demontujte ji. Pečlivě rozložte všechny díly vedle sebe, aniž byste cokoli ztratili.
 • Navíjejte vlasec na cívku. Existují 2 typy cívek s oddělovací přírubou nebo bez ní.

Cívka s distanční kuličkou

 • Přeložte vlasec na dvě poloviny a přehyb umístěte přes drážku v cívce. Pokud ji nemáte k dispozici, jednoduše rozřízněte šňůru na 2 části podél ohybu sekací šňůry a konce upevněte do držáků.
 • Provlékněte konce drážkami v jednotlivých částech cívky.
 • Začněte navíjet zbývající délku šňůry na jednu stranu.
 • Na koncích ponechte 20 cm a provlékněte je v opačném směru otvory.
 • Zkraťte vlasec na požadovanou délku na polovinu.
 • Konce vlasce připevněte k cívce do příslušných držáků nebo je prostrčte otvory.
 • Cívka má směr navíjení, který udává, jakým směrem musí být šňůra navinuta. Navíjejte ji tak, aby se jednotlivé kusy na cívce nepřekrývaly.
 • Umístěte konce na protilehlé strany a zasuňte je do drážek. Průměr musí být stejný.

Důležité! Kupte si křovinořez, který je doporučen pro vaši sekačku. Je pevnější než levnější protějšky a vydrží déle. Věnujte také pozornost průměru otvoru cívky s oddělovací přírubou, abyste se ujistili, že máte správný průměr vlasce. Šňůru pevně neomotávejte, ale nechte ji během provozu volně běžet.

Chcete-li navinout šňůru na cívku s 1 žacím koncem, šňůru neskládejte. Pro žací hlavy se 4 žacími konci si připravte 4 kusy šňůry. Vzor navíjení je stejný jako výše.