Jak sejmout žací hlavu na sekačce STIHL

STIHL FSE 81

Hledáte pozitivní a negativní recenze na STIHL FSE 81?

Shromáždili jsme 39 negativních, negativních a pozitivních recenzí z 11 zdrojů.

Ukážeme vám všechny klady a zápory pily STIHL FSE 81. Nic neskrýváme a zobrazujeme všechny kladné i záporné recenze poctivých zákazníků na STIHL FSE 81. Vyplatí se koupit. je na vás, abyste se rozhodli!

Jak vyměnit, sejmout hlavu strunové sekačky BlackDecker GL716

Nezáleží na tom, jak dobře funguje elektrická sekačka na trávu, kterou jsme si koupili na letní chalupě nebo na venkovském sídle. Dříve nebo později přijde čas, kdy budeme muset vyměnit nebo opravit hlavu strunové sekačky na trávu. Měl bych hned upozornit, že pro výměnu vlasce není nutné zcela vyjmout hlavu vyžínače. V tomto článku vám ukážu, jak sejmout nebo vyměnit žací hlavu na příkladu elektrické strunové sekačky BlackDecker GL716.

Základní pravidla pro demontáž žací hlavy z vyžínače trávy

Jak vyjmout hlavu ze strunové sekačky?? Tato operace se provádí takto:

  • Cívku odpojujte pouze tehdy, když je elektrické nářadí vypnuté.
  • Odšroubujte víčko cívky, které drží pružinu uvnitř cívky.
  • Sejmutí krytu: Stisknutím západek na obou stranách jej oddělíte od těla křovinořezu.
  • Vyrovnání otvoru v tělese převodovky a náboje klikového hřídele. V závislosti na modelu jsou otvory umístěny na spodní straně nebo na boku křovinořezu.
  • Zablokované otáčení klikového hřídele. Za tímto účelem vložte do otvoru v převodovce šestihranný klíč nebo normální ocelovou tyč.
  • Vyjměte žací cívku, která rovněž zakrývá šroub.
  • Šroub se odšroubovává v závislosti na modelu křížovým nebo drážkovým šroubovákem.
  • Držte kryt hlavy křovinořezu a vyšroubujte šroub. Odšroubujte poslední šroubek proti směru hodinových ručiček.
  • Odstraňte žací hlavu. Cívku vyjměte jemným otáčením kotouče ze strany na stranu.
  • Stejným jemným kývavým pohybem nasaďte na strunovou sekačku novou cívku.
  • Znovu sestavte vyžínač trávy.

Popsaný postup je s určitými obměnami použitelný pro všechny známé značky elektrických a benzínových vyžínačů. Husqvarna, Makita, STIHL, Partner, Champion atd.

Katalog internetových obchodů Benzo-Zip (Dněpr) obsahuje široký sortiment náhradních dílů pro křovinořez. Prodáváme zejména cívky pro elektrické vyžínače za nejlepší cenu na Ukrajině.

Jak vyjmout strunovou hlavu z elektrického vyžínače

Vzhledem k tomu, že výběr vyžínače na trávu jsme viděli v předchozím článku, nyní vám řekneme, jak správně vyplnit vyžínač na trávu a co lépe vybrat na základě kritérií práce.

Jakmile si zakoupíte vyžínač na trávu a začnete je intenzivně používat, v určitém okamžiku vyvstane otázka výměny vedení, protože se jedná o nejvíce opotřebovaný prvek v nástroji, intenzivní používání vyžínačů na trávu povede k časté výměně spotřebního materiálu.

Jaké jsou typy linek?

Běžným typem šňůry, která se hodí prakticky ke všem typům navijáků, je kulatá šňůra. Jak vyjmout cívku ze žací hlavy. Před strunovou hlavou. Jedná se o běžnou strunu, která je vhodná pro sekání šťavnaté trávy, ale mnohem hůře se s ní seká mrtvá tráva a mnohem hůře se s ní zvládá křoví.

Obecně platí, že průřez pro sečení mladé trávy nepřesahuje 1,6 mm. Čím silnější je vlasec, tím silnější trávu dokáže posekat.

Ostruhová nebo čtvercová struna je díky ostrému okraji vhodnější pro sečení suché trávy, ale její nevýhodou je vyšší opotřebení a nižší pevnost než u kulaté struny.

Existují řádky s vylepšenou aerodynamikou s vhodnými zářezy, šupinami a vruby, podobný výrobek dělá menší hluk, ale používá se pouze na benzínových sekačkách, protože výstup takového vlákna z cívky je obtížný, používá se ve většině případů s disky, do kterých se vkládají segmenty. Answer@: jak vyjmout žací hlavu ze sekačky na trávu. Nevýhodou takového výrobku je jeho křehkost.

Benzínové vyžínače s objemem motoru nad 1,5 litru mají ve většině případů žací hlavu.с. použijte šňůru se železným kabelem uvnitř. Tento článek vysvětluje, jak demontovat strunovou hlavu a strunovou sekačku. Tato šňůra se dokonale hodí pro sekání suché trávy a malých keřů. Nasaďte hlavu vyžínače a vyjměte ji z převodovky nebo motoru. Jak. Jádro má pozitivní vliv na opotřebení tohoto materiálu. Nevýhodou takové šňůry je její cena, která je výrazně vyšší než u výše uvedených protivníků.

Jak vyměnit, demontovat žací hlavu elektrické strunové sekačky BlackDecker GL716

Jak vyměnit nebo vyjmout žací hlavu elektronické strunové sekačky BlackDecker GL716 za účelem opravy nebo výměny.

Náhradní strunová hlava EFCO STARK 25 HD OLEO-MAC

EFCO STARK 25 HD OLEO-MAC náhradní strunová hlava benzínová strunová sekačka Efco Stark 25.

Jak vložit vlasec do cívky vyžínače trávy

Navinutí linky trvá asi 10-15 minut. Co je to naviják strunové sekačky?? Plastové pouzdro s kazetou uvnitř, která má speciální háček pro pohodlné navíjení vlasce. Prakticky všechny vyžínače mají podobný princip upevnění, centrální knoflíkový šroub, který po stisknutí umožňuje nakreslit vlasec požadované délky. Několik příkladů různých vyžínacích bubnů je uvedeno na fotografii níže.

Cívky zastřihovačů, jejichž motor je u země, mají další upevnění k ose otáčení, mají na cívce dvě tlačítka umístěná na okrajích, která by měla být uvolněna, jinak se výměna nitě nijak neliší od ostatních kazet.

Princip správného navíjení je ve všech výše uvedených případech stejný, proto se jako příklad podívejme na standardní verzi se dvěma úponky.

Chcete-li odstranit cívku rybářského vlasce odšroubovat šroub, který se nachází uprostřed, ale všimněte si, že závit je vlevo, takže musíte otočit ve směru hodinových ručiček, je vyroben záměrně, takže během provozu není otevřen pod vlivem odstředivé síly.

Poté pomocí šroubováku demontujte hlavu a vytáhněte cívku, která vlasec navíjí. Po odměření požadované délky a přeložení na polovinu je třeba vložit vlasec do cívky tak, aby konce směřovaly k sobě (k tomu slouží speciální zajišťovací drážky).

Poté je třeba sestavit hlavu v opačném pořadí, přičemž konce šňůry se zasunou do příslušných otvorů.

Pokud máte pochybnosti nebo vám není zcela jasné, jak strunu na strunové sekačce nabíjet, doporučujeme podívat se, jak strunu na sekačce správně navinout. Jak vyjmout hlavu ze strunové sekačky na trávu. V tomto videu vám náš instruktor krok za krokem ukáže, jak otevřít strunovou hlavu, odměřit správné množství vlasce, obvykle 2 až 4 metry, a předvést, jak jej sestavit a nasadit na strunovou sekačku.

Žací hlava sekačky na trávu: klasifikace

Řezné prvky s vlascem se dělí na tři typy. Rozdíly spočívají v konstrukci, technických vlastnostech, způsobech ovládání a provozní době. Můžete si zakoupit následující typy žacích hlav:

  • Mechanická cívka. Cívka je plastový nebo kovový kotouč s otvory pro uložení vlasce. Uvnitř kotouče je umístěna cívka s vláknem. Hlavní nevýhodou tohoto typu hlavy je nutnost neustále přerušovat práci a prodlužovat linku.
  • Poloautomatické žací hlavy. Nejoblíbenější žací hlavy strunových sekaček podávají strunu pomocí speciálního mechanismu. Stačí mírně zatlačit na spodní část křovinořezu a šňůra se obnoví. Takové zařízení umožňuje udržet motor v chodu a pokračovat v sečení. Pro určité značky sekaček jsou k dispozici poloautomatické žací hlavy. Proto byste se měli před zakoupením cívky pro strunovou sekačku ujistit, že je konstrukčně vhodná pro daný nástroj.
  • Automatické křovinořezy pro vyžínače. Moderní křovinořezy jsou vysoce technicky vyspělé a mají dostatečné bezpečnostní rezervy pro zajištění dlouhodobého bezproblémového provozu. Cívka je přímo spojena s převodovkou, pak s hřídelí a motorem. Řada se prodlouží snížením otáček motoru. Uživatel nemusí přerušovat práci ani jinak kontrolovat proces.
  • Univerzální cívky. Kromě značkových modelů má každý výrobce v nabídce také odpovídající hlavy pro různé typy křovinořezů. Mezi hlavní výhody těchto navijáků patří nízká cena a široké využití. Majitelé zahradního nářadí je však kvůli jejich omezené životnosti považují za dočasnou variantu.

K dispozici je také žací hlava pro křovinořez:

  • Rychlovýměnná šňůra: Jednoduše vložte konec šňůry do otvorů a automaticky jej navlékněte na cívku. Nejčastěji se montují na automatické cívky, poloautomatické modely jsou méně časté. Snadná manipulace se stává hlavní výhodou rychlonavíjecí cívky.
  • Jednoduchá demontovatelná konstrukce umožňuje ruční výměnu vedení. Začněte vypnutím motoru, sejmutím krytu hlavy, vyjmutím odnímatelné cívky a navinutím vlákna. Poté cívku sestavte v opačném pořadí.

Navzdory nevýhodám jsou skládací cívky oblíbenější než rychlovýměnné cívky. Náklady, krátká doba opravy a jednoduchá výměna linky jsou hlavními výhodami jednoduché a přímočaré hlavy pro ruční výměnu vláken.

Typy cívek podle způsobu podávání vlasce

Většina domácích a hobby křovinořezů se vyznačuje jednoduchou konstrukcí stroje. Skládají se z motoru, výložníku, v němž je uložen ohebný nebo pevný hnací hřídel, rukojeti a řezacího orgánu, jehož roli často hraje hlava vyžínače na trávu. Podle principu podávání vláken se hlavy dělí na následující typy:

  • Ruční. tento typ náhlavní soupravy se nazývá proto, že se řezné vlákno zavádí ručně. Pokaždé, když potřebujete prodloužit šňůru, musíte přestat používat vyžínač a mechanicky jej vytáhnout. To s sebou přináší i své nevýhody, ale právě tento typ nástavce je mezi zahrádkáři považován za nejoblíbenější. Ruční navijáky jsou odolnější a levnější než jejich protějšky;
  • poloautomatické. u tohoto typu hlavy můžete šňůru prodloužit přitlačením hlavy k zemi. Během provozu obsluha stiskne tlačítko, čímž uvede do chodu spojovací mechanismus. Vytváří odstředivou sílu, která tlačí šňůru ven. Poloautomatická hlava křovinořezu pro vyžínače trávy má důležitou výhodu. při práci s křovinořezem není nutné přerušovat práci, protože šňůru lze prodloužit za chodu motoru. Jediná nevýhoda. poloautomatická žací hlava stojí o něco více než ruční žací hlava;
  • automatický. tento typ standardního nástavce se snadno používá. Pro prodloužení křovinořezu stačí snížit otáčky motoru. Automatický buben strunové sekačky z výroby se snadno ovládá. Ceny tohoto typu náhlavní soupravy jsou však nejvyšší na trhu.

Každý z těchto typů řezacích nástavců je vhodný pro podmínky, ve kterých se používá. Ruční šňůrové hlavy se nejlépe používají v oblastech s pevnými překážkami. Nízká cena tohoto typu náhlavní soupravy vám umožní zakoupit několik ručních hlavic najednou a střídavě je vyměňovat, jakmile se porouchají. Na druhou stranu jsou automatické modely poměrně drahé, takže je nejlépe používat je v čistých prostorách.

Jak vyjmout a vyměnit vedení

Majitelé vyžínačů, především začátečníci, jsou zmateni, až panikaří, když je třeba vyměnit řezací nástavec nebo vlasec v cívce. Uživatelé často jednoduše zlomí žací hlavu, aniž by si uvědomili, že se při pokusu o odšroubování odšroubuje opačným směrem. Abyste tomu předešli, pokud potřebujete vyměnit nástroj, postupujte podle níže uvedených pokynů krok za krokem.

  • Před vložením vlasce do cívky vypněte motor křovinořezu nebo odpojte elektrickou strunovou sekačku od napětí, aby nedošlo ke zranění v důsledku neúmyslného spuštění žacího ústrojí.
  • Odšroubujte hlavici připevněnou k hřídeli převodovky. Za tímto účelem je třeba hřídel zajistit vyrovnáním otvorů na podložce a vřetenu a vložením kovové tyče nebo šroubováku.
  • Odšroubujte bit. Uvědomte si, že závit na hřídeli je levotočivý. Otočte tedy cívku strunové sekačky doprava, tj. ve směru hodinových ručiček.
  • Demontáž žací hlavy. Kryt hlavy je většinou upevněn pomocí klipů. Chcete-li jej vyjmout, musíte tyto úchyty zatlačit do krytu a odklopit okraje krytu. Pokud je strunová sekačka vybavena poloautomatickou žací hlavou s tlačítkem ve spodní části, demontujte hlavu opatrně, protože můžete ztratit pružinu, která někdy při sejmutí krytu vyletí ven.
  • Odřízněte potřebné množství vlasce. Obvykle je dlouhý 5 metrů. Používejte pouze průměr šňůry uvedený v návodu. Nepřekračujte maximální průměr potrubí, protože se tím zvýší zatížení motoru a spotřeba benzinu.
  • Zjistěte střed šňůry tak, že ji přeložíte na polovinu. Získáte smyčku.
  • Uvnitř cívky jsou speciální drážky (nebo otvory). Do této drážky vložte smyčku vedení.
  • Navíjejte vlasec na cívku otáčením proti směru hodinových ručiček. Ujistěte se, že je vlasec navinut co nejrovnoměrněji, aby se nepřekrýval a byl dobře napnutý. Po navinutí vlasce nechte volné konce o délce asi 20 cm a zajistěte je do drážek po stranách cívky.
  • Sestavení žací hlavy. Před montáží trysky nezapomeňte vložit pružinu a podložku (jsou-li přítomny). Vložte cívku do pouzdra a provlékněte konce šňůry otvory nebo očky.
  • Nasaďte kryt a zajistěte jej pomocí západek.
  • Našroubujte žací hlavu zpět na hřídel převodovky, rovněž zajištěnou šroubovákem. Našroubujte buben sekačky na trávu doleva (proti směru hodinových ručiček). šipky).

Sekačky na trávu nebo vyžínače plevele jsou pro každého majitele zahrady naprostou nezbytností. Tráva rychle roste a je třeba ji pravidelně sekat, aby byla plocha uklizená.

Za dobu, co pozemek vlastníme, jsme již vyměnili několik vyžínačů. Existovaly jak dražší modely, tak levnější vyžínače trávy, ale všechny se po nějaké době rozpadly. Když se nám na konci sezóny porouchal jeden z našich vyžínačů, přišla na řadu otázka nákupu nového.

Jak doplnit strunu do zaci strunove hlavy STIHL AutoCut 25 2

Po prostudování nabídky strojů pro venkovské domy jsme se rozhodli koupit sekačku VIKING ME 235 (která se nám velmi líbila), nicméně na našem pozemku jsou místa, kam by se sekačka nevešla. Bez zastřihovače se tedy neobejdete. Rozhodli jsme se koupit strunovou sekačku od stejné firmy, slavné rakouské společnosti STIHL (její divize VIKING).

Vybrali jsme nejvýkonnější elektrické křovinořezy v kategorii. STIHL FSE 81. V minulosti jsme měli vyžínače trávy s nižším výkonem, ale ty na tento úkol nestačily.

Bohužel je však nejtěžší ze zastřihovačů ve své třídě

sejmout, žací, hlavu, sekačce, stihl

Chtěli jsme vyžínač trávy evropské výroby, ne čínský. STIHL FSE 81 se vyrábí v Rakousku. Z minulých zastřihovačů se nám velmi líbil italský Efco 8090, váží méně (3,5 kg), ale bohužel tato značka se již v Rusku neprodává.

Na trávu jsme zvolili elektrickou sekačku, protože trávu sekáme uvnitř pozemku (venku pouze pod plotem) a budovy, a tedy i elektrické zásuvky, jsou na opačných koncích pozemku.

Místo nákupu: místní zahradnický specialista (nikoli oficiální prodejce STIHL)

Pro snadnou montáž je k dispozici šestihranný šroubovák, který je zabudovaný v těle strunové sekačky na trávu. Nejprve jsme si toho ani nevšimli, takže jsme museli hledat ten správný, ale ukázalo se, že výrobce se již o vše postaral. Informace o sestavení vyžínače trávy naleznete v návodu k použití.

Sekačka STIHL FSE 81 je vybavena poloautomatickou žací hlavou AutoCut C 5-2.

Komfortní verze poloautomatické sekačky s dvojitou žací hlavou pro sečení kolem překážek, jako jsou zdi, schody nebo obrubníky. Obzvláště vysoká rychlost a účinnost sečení. Nastavení délky žací lišty se automaticky upravuje během provozu, když se žací hlava dotkne země.

Systém je v zásadě velmi pohodlný. šňůra se zavede jednou a pak je třeba ji automaticky napínat při sekání přitlačením pracovní hlavy k zemi. Přebytečná struna se odřezává nožem zabudovaným v ochranném krytu. Navlékání sekací šňůry mi nepřišlo nijak zvlášť snadné. Manželovi to šlo napoprvé rychle, ale když sekací hlavu kvůli fotce sundal, musel se přemáhat, aby ji nasadil zpátky, pak mu vyskočila pružina a pak nešla našroubovat.

Strunu o průměru 2 mm (podle návodu) jsme zakoupili společně se zastřihovačem; není součástí dodávky. Naplní cívku 2 kusy 3 metry dlouhého provázku.

Stisknutím dvou oranžových tlačítek na těle sekačky (vypínač a tlačítko zámku zapnutí/vypnutí) sekačku zapnete. Neustálé mačkání tlačítek.Není to příliš pohodlné, moje ruka se unaví jak z vibrací, tak z neustálého mačkání tlačítka, zejména při dlouhé práci.

Když pracuji, mám pravou ruku na řídítkách a levou ruku na řídítkách. levá ruka je na rukojeti kolotoče, kterou lze nastavit do různých výškových úrovní v závislosti na výšce těla.

Ramenní popruh není součástí balení, můžete si ho dokoupit zvlášť, jsou pro něj otvory. Můj manžel se přizpůsobil sekání bez pásu (i když by mohl být odstraněn ze starého trimmeru na trávu, ne na nákup). Ale moje ruce a záda mají tendenci se rychle unavit bez pásu a hmotnost této sekačky je pro ženy příliš velká. Práce s trimrem. To je přece mužská práce; sekačky s kolečky jsou vhodnější pro ženy.

Dodává se však s ochrannými brýlemi. Jsou zcela průhledné a mají boční ochranu. Tráva ze strunové sekačky létá různými směry, strunová sekačka se špiní a osoba, která s ní pracuje, trpí. Brýle se také špiní a je třeba je otřít asi po deseti minutách nepřetržité práce.

v návodu k obsluze a na strunové sekačce je upozornění, že se nesmíte přiblížit k pracující osobě; zpod strunové sekačky může vyletět nejen tráva, ale také se do ní může zaseknout kámen.

Protože je vyžínač elektrický, je třeba k němu přibalit dlouhý kabel (není součástí dodávky). Náš kabel je dlouhý 30 m. Abyste zabránili náhodnému odpojení kabelu při práci, je na zadní straně pouzdra speciální nástavec. háček, ke kterému je zavěšena smyčka šňůry.

Vyžínač trávy STIHL FSE 81 je vybaven systémem ochrany proti přetížení, který vypne vyžínač trávy v případě přehřátí motoru. Po třech minutách lze vyžínač znovu zapnout. Zatím nám to nezpůsobilo žádné problémy; sekačka na trávu pracuje bez problémů (40 minut najednou). po dobu jedné hodiny s malými přestávkami na výměnu místa, opravu drátu).

Velmi se mi líbí i další funkce vyžínače trávy. opěrné kolečko na deflektoru.

Hloubkové vodicí kolečko chrání kůru stromů a rostlin tím, že zabraňuje přeskočení řezného vlákna přes nastavitelné kolečko.

sejmout, žací, hlavu, sekačce, stihl

Často jsme na struně zachytávali kameny, ploty a záhony, protože ostatní vyžínače tuto funkci neměly. Tento problém je vyřešen. kolečko zabraňuje tomu, aby struna narazila do překážky.

Sekačka na trávu odvádí svou práci dobře, seče vysokou, hustou i nižší trávu. Protože ale letos v létě hodně prší, musíme pravidelně sekat mokrou trávu. Na vysoké a vlhké trávě se sekačka místo sekání smeká a táhne; stejnou plochu musíte přejet několikrát.

Typy a funkce vyžínacích cívek

Účinnost a výkonnost domácího vyžínače trávy na pozemku závisí do značné míry na kvalitě vedení. Je umístěn v cívce, nebo jak se říká, v hlavě vyžínače. Výrobci vyrábějí různé typy navijáků. Každý z nich má své vlastní konstrukční vlastnosti a individuální princip fungování. Jejich podrobným studiem si zahradník snáze vybere tu správnou hlavu pro danou práci.