Jak odříznout úhel plastového stropního soklu

Jak snížit stropní soklus v rozích pomocí a bez něj

Když někdo poprvé nastoupí na přípravu rohů stropní kaluby pro instalaci, musí nejčastěji zničit více než jeden metr materiálu. Bohužel, dokonce ani získané klepání v tom nepomůže, když jsou stěny v místnosti spojeny v libovolném a ne v pravém úhlu.

Tip: Místo pily, která je připevněna k popruhu, je lepší použít pro kov pravidelnou pilu. Jeho řez je přesnější a ještě více, což je v tomto procesu velmi důležité.

Proč potřebujete sukní desku na stropě

Skřírná deska pro strop není jen dekorativním prvkem stropního povrchu. Předpokládá několik důležitých funkcí:

 • Masky kloubních vad mezi stropem a konstrukcemi zdi sousedícími s ním sousedící.
 • Položení skrytého kabelu například při instalaci komor pro video dohled nebo požárních poplachů.

Položení kabelů ve stropním soklu

Téměř v jakémkoli interiéru, kde není nainstalována stropní základní deska, je zakřivení kloubů strukturálních prvků patrné, protože je téměř nemožné dosáhnout ideálních linií konjugace v barvě různých odstínů.

odříznout, úhel, stropního, soklu

Nuance řezání sukníků v závislosti na materiálu

Různé hustoty a síla materiálu neumožňují použití stejného řezacího nástroje pro všechny příležitosti. Než a jak snížit stropní základní desku v rozích, s přihlédnutím k materiálu jeho výkonu?

Nůž. Nejpohodlnější je řezat pěnový soklus, stejně jako PVC, polystyrenové, gumové a flexibilní polyuretanové produkty s konstrukčním nebo ostrým kuchyňským nožem.

Kryazuvka pro kov. K řezání rohů sádra, polyvinylchloridu, polystyrenu a tvrdého polyurethanu se používá řezací nástroj s malým zubem, jako je například kovové řezací plátno a tvrdý polyuretan a tvrdý polyuretan.

Dřevěná pila. Roh dřevěného plniva můžete nakrájet dřevem na hackerskou kovu s malým zubem, v důsledku toho, že se ukáže, že i bez otřesů řetí.

Pily se používají při práci s hloupostí, kde je nůž k ničemu. Při používání jiných zařízení je odříznutí úhlu bagety pohodlnější s nožem.

Metody řezání

Proces tvorby tvaru úhlů se může výrazně lišit. Každá metoda má své vlastní výrazné rysy, které je třeba vzít v úvahu při provádění práce. Poté, co se rozhodlo využít určitého způsobu, je užitečné zjistit, jak je přebytečný materiál v každém případě přerušen.

Používáme šablonu

Metoda je relevantní při zdobení povrchu podlahy v místnostech s nestandardní konfigurací. V tomto případě se jiné metody stávají nevhodnou možností. S jejich pomocí je docela obtížné dát okraj řezu správným směrem. Musíte neustále upravit konfiguraci soklu, zatímco je možné získat požadovaný formulář.

Vyvarujte se chyb při tvorbě povrchu, umožňuje výrobu šablony, která zcela přesně opakuje konfiguraci nestandardní zdi. Je vyroben z tenké lepenky nebo poměrně hustého papíru. Jeho tloušťka by měla plně odpovídat tloušťce podlahového soklu.

Práce se provádí v následující sekvenci:

 • Připravte materiál na vhodnou tloušťku a délku. Musí mít dostatečnou rigiditu, aby se během pracovního procesu nerozšiřoval;
 • Na zeď naneste lepenku co nejpřísněji. Konečný výsledek do značné míry závisí na této fázi. Pokud šablona nemá vysokou kvalitu, budete muset upravit každý prvek na místě, což výrazně zvýší dobu provedené práce;
 • Pomocí duchovního nože je množství materiálu příliš odstraněno, dosažení úplného dodržování řezané linie a konfigurace zdi a konfiguraci zdi a. Místo duchovního nože můžete použít elektrikáře. V tomto případě je však nutné mít dostatečnou kvalifikaci pro práci s vysokou kvalitou. Jinak nebude možné přesně opakovat požadovanou konfiguraci. Rybářská linie pro řezání řezu by měla být kolmá na linii konjugace povrchů stěny;
 • Ovládat kvalitu vyrobené šablony;
 • Vyřízněte páření fragmentů sukníků podle připravené šablony;
 • Zkontrolujte kvalitu provedené práce;
 • Proveďte instalaci sukníků.

Používáme klepání

Fetling je nepostradatelné zařízení široce používané při výkonu různých typů dokončovacích prací. Výkon produktu umožňuje odříznout fragment v pravém úhlu. Zařízení ve tvaru písmene p má speciální sloty, které se používají jako průvodce při řezu fragmentů do velikosti.

Aby se odřízl část skirlingové desky požadované délky, je produkt položen uvnitř mladiny a stiskne nesprávnou stranu. Při položení přední strany dopředu existuje riziko poškození v procesu řezání produktu. Okraj panelu v tomto případě je umístěn tak, aby okraj panelu zůstal uvnitř diagonálního slotu.

Pozornost! Pokud velikosti mladiny překročí geometrické parametry sukní desky, stojí za to zajistit, aby byl produkt rovnoměrně stisknut na stranu drážky zařízení. Teprve poté bude možné odříznout základní desku.

Používáme tužku a vládce

Ne každý má speciální nástroj. K nákupu jsou povinny bezplatné prostředky. Ne každý je schopen kvalitativně vyrobit šablonu. Dokonce i mírná odchylka od požadovaných parametrů výrazně zhoršuje konečný výsledek. V tomto případě můžete použít listový, tužka, pravítko.

Práce se provádí v následující sekvenci:

 • Měření se provádí na povrchu stěny;
 • Získané hodnoty jsou přeneseny na plastovou sukní desku, na které se rybářská linie tvoří tužkou pro zastřihovač budoucího řezu;
 • Vybraný nástroj je přerušen nadměrné množství.

Pozornost! Se složitou konfigurací povrchu podlahy bude nutné měřit rohy místnosti se zvláštním důkladem, opakovaně přepracovávat získané hodnoty. Tím se zabrání chybám.

Jezdíme na místě

Ne vždy důkladná příprava a měření geometrických parametrů stěn zajišťuje přesnou linii řezu. V tomto případě musíte upravit základní desku na místě a odstranit nadměrné množství materiálu. Řezání základní desky „na místě“ stojí za to nainstalovat co nejpřísněji na povrch stěny, páření s podlahou. Přímo na produktu označujeme rybářskou linii pro zastřihovače, podle které by mělo být odříznuto nadměrné množství materiálu. V procesu řezání je řezací nástroj umístěn tímto způsobem, sklon řezného nástroje byl 45 stupňů vzhledem ke středu rohu profilu.

Tři pracovní metody pro prořezávání solistů

V podlahových a stropních deskách jsou pokyny pro řezání téměř stejné. Ale pokud na podlaze křivého rohu můžete něco pokrýt, pak na stropě je to již problém, takže budeme věnovat více pozornosti, jak snížit stropní sukní desky.

Klasická metoda klepání

Classic Knock je postel ve tvaru p se sloty na opačných stranách. Vhodná část je vložena do této postele a je řešena skrz sloty po stranách. Myšlenka není nová, nástroj je již starý několik set let, ale navzdory jednoduchosti toho, jak správně snížit úhel stropního sukního desky pomocí takového výplaty, ne každý ví, ne každý ví.

Jak snížit stropní kaluž v rohu pomocí klasické Chusla, ne každý ví.

Tip: Stopní desky stropu při řezání se aplikují na tuto stranu Cubble, která je k vám blíže, a naopak podlahové kabely je třeba použít na stranu nástroje od vás. Toto není dogma, ale je to mnohem snazší pracovat.

Je snazší pracovat s podlahovými hranicemi, protože knock leží na vodorovné rovině pro vás navigovat v poloze sukní desky. Lidé se nejčastěji mýlí při řezání stropního filé, jednoduše se do nástroje nesprávně investuje. Je zde jednoduché, ale důležité pravidlo.

DŮLEŽITÉ: Rada stropního filé, která se dotýká zdi, by měla být nasměrována na horní okraj boku stanice a část sukní desky, která hraničí na stropě, je umístěna na dně.

V rohu, jak víte, 2 strany, a tak, aby se méně chyb zvykli zajistit, aby bar, který bude namontován na pravé straně rohu, vložil do pravé strany a Bar, který je připevněn doleva, vložte ho do ruky vlevo. Podrobnosti o složitosti používání klasického polštáře jsou popsány ve videu v tomto článku.

Jak správně oříznout vnitřní a vnější roh stropního plniva.

Kromě klasického tvaru P existují další dva typy takových návrhů-to je profesionální a rotační nástroj. Pokud jde o profesionální možnost, používá ji pouze Masters. Zařízení je docela objemné, ale otočí se v jakémkoli úhlu a má hackerskou kloubu, kterou lze opravit ve správné poloze.

Profesionální klepání s možností opravit hackerské pily a detaily.

Rotační zařízení lze bezpečně nazvat hloupým „kapsou“. Z výhod existuje pouze možnost jasné fixace úhlu otočení tyče. Na jedné straně jednoduše fungují. vložte roh, položte jej na základní desku a odřízněte. Ale na druhou stranu si na takový nástroj musíte zvyknout, pokud nemáte zkušenost s pilou, pak byste neměli vzít rotační klepání.

Tip: Při výběru klasického výběru ve tvaru písmene p nejprve neberejte čínské produkty. A za druhé, zkuste si koupit modely s možností rigidní fixace části uvnitř, jeden z těchto modelů je zobrazen na fotografii zdola.

Se stánkem s možností napravit část uvnitř je mnohem pohodlnější pracovat.

Metoda řezání chrámu

Nejčastěji musí být jak stropní, tak podlahové sklouzkové desky sníženy pod 45 °. Pokud specializovaný nástroj není poblíž, může být improvizované klepání nakresleno na letáku notebooku. Z kurzu geometrie školy víme, že diagonála jakéhokoli čtverce ve vztahu k základně má úhel sklonu 45 °.

Odložte úhel 45 ° použitím sukní desky na diagonálu náměstí.

Pak musíte nakreslit čtverec a držet 2 diagonály. to bude požadovaný 45 °. Stačí správně připojit základní desku k listu a značku. Je pravda, že k odříznutí soklu bez průvodců odřízne dobré oko a věrnou ruku.

Metoda se používá univerzální

Snížení pod 45 ° je běžná možnost, ale co dělat, pokud potřebujete jiný úhel, a k dispozici jsou pouze hackerská pila a tužka? Ukazuje se, že z této situace je velmi jednoduchý způsob. Navíc je tato metoda univerzální, je vhodná pro vnější i vnitřní úhly.

Navíc vás mohu ujistit, že ty úhly, které se zdá, že vizuálně vypadají, pár stupňů mají odchylky. Výsledkem je, že si koupíte dobrý nástroj, jasně vystřihnete 45 ° a když se připojíte k mezeře mezi sukními deskami „Prils Out“. Zde tento problém zmizí. A pak, s použitím příkladu, zvážíme, jak snížit stropní základní desku ve vnitřním rohu.

Vezměte si plnivo, naneste ji na jednu stranu rohu a s jeho pomocí nakreslete 2 řádky, podél zdi a na stropě.

Tip: Aby byly řádky nenápadné, nemohou být nakresleny tužkou, ale například hřebíkem nebo špičkou nože.

Důležité nuance

Pokud jste to zkusili, jak byste mohli, ale malá mezera na jeho křižovatce stále „vyšla“, nenechte se rozrušit. V dřevěných filtrech je taková mezera snadno pokryta nábytkovým voskem. Chcete.li zakrýt mezeru na obklopených deskách vyrobených z polyuretanu, pěny, plastu nebo sádry, tutty je perfektní. Barva kompozice by se přirozeně měla shodovat s barvou suknící desky.

Jak řezat podlahový soklus plastu

Pokud je úhel v místnosti, kde je plánován na dokončení kloubů stěn a podlahy se základní deskou, je 90 stupňů, což se děje velmi zřídka, pak by se škrty sukníků měly mít úhel každých 45 stupňů. Takový řez je nejjednodušší, zejména s použitím. Stačí vložit základní desku do klepání, poté si vybrat drážku 45 stupňů a řezat.

Takové úhly při 90 stupních v areálu jsou však velmi vzácné, obvykle se liší v několika hodnotách jedním nebo druhým směrem. A v některých místnostech může být vůbec více rohů. Poté se řezání provádí odlišně: na podlaze s tužkou je nakresleno značení, kde je hranice umístění sukní desky nakreslena na jedné nebo druhé straně rohu-získáte malý kosočtverce. Úhlopříčka tohoto kosočtverce bude stejná řada řezání produktu. Dále se na značení aplikuje sukní deska, na které se značení provádí v souladu s diagonálem kosočtverce. Pokud je z této značky do úhlu základní desky nakreslena rovně, pak se získá velmi nezbytná rybářská linie pro oříznutí.

Rada! Při ořezávání soklu se doporučuje vidět o něco méně, než je nutné. V případě chyby to napraví situaci mírným zpracováním okrajů produktu ručně a upraví sukní desku na požadovanou velikost.

odříznout, úhel, stropního, soklu

Vnější úhly sukníků se tvoří trochu jinak, nebo spíše v místnosti s ideální geometrií můžete také řezat produkty v úhlu 45 stupňů (ale jiným směrem) a po dokování zavřete okraje s zástrčka. Nestandardní rohy jsou řezány následovně: Jedna z sukníků je aplikována na jednu ze stěn, jeho hranice jsou zaznamenány tužkou. Stejný postup se provádí s jiným produktem. opět, kosočtverec se chlubí na podlaze, jehož diagonála se stane vodítkem pro řezání produktů.

odříznout, úhel, stropního, soklu

Návrh vnějšího úhlu plastových sukníků

Jak snížit úhel stropních kabelů pomocí značení na stropě

Značení obložení na stropě vám také umožňuje vyrovnat úhel rovnoměrně a přesně. Jedinou nevýhodou této metody je to, že je obtížné a nepohodlné držet vzpěru sukní desky na váze během řezání. Jinak je možné nastínit úhel pro řezání ještě přesněji než jinými způsoby. Použití základní desky na instalační místo jsou okamžitě zohledněny všechny nedostatky stěn a odchylek ve velikosti úhlu.

Řezání rohu hrací desky stropu:

 • Průsečící bod zamýšlených řádků bude známkou, podle které je nutné snížit základní desku.
 • Opět použijeme každou lištu střídavě a označíme na ně řez.
 • Nakreslíme rybářskou linii pro zastřihovač z daného bodu na další okraj sukní desky.

Vyřízněte základní desku podél zamýšlených řádků, připojte se k nim a aplikujte na instalační místo. Vezměte prosím na vědomí, že touto metodou je vhodnější snížit vnitřní rohy.

Jak trochu řezat soklus

V pokynech, jak snížit stropní člun pomocí Chube, není nic komplikovaného.

Skřírná deska je položena na povrch vlákna nahoru, takže rovina v kontaktu se stropem ležela na základně a druhá byla přitlačena na stranu zařízení. V tomto případě by měl být lišta 1-2 cm pro rybářskou linii pro řezací zastřihovač, který je na fotografii jasně viditelný.

Vyšší je stisknuto silou na zařízení a do slotu je vložen řezací nástroj (pila, pila). Mimochodem, na druhé fotografii je umístění základní desky pohodlnější pro doleva Pro ty, kteří jsou zvyklí řešit pravou rukou, musíte jen jít na druhou stranu nebo rozšířit klepání s suknící deskou o 180 O.

Druhá sukní deska je řezána v zrcadlové odrazy.

Při použití řezacího nástroje s zubem jsou leštěna řezaná místa jemným papírem. Po nůž se přirozeně po nožu neprovádí operace broušení.

Jak opravit konce výšky pro vnitřní a vnější roh, můžete se podívat na fotografii.

Jak správně snížit stropní sok. Důležité malé věci

Měření nezbytná pro ořezávání základní desky na stropě by měla být prováděna zvláštním způsobem. Pro stanovení a označení vnitřního úhlu by měla být délka měřena z rohu. Pro známku vnějšího úhlu se nutně zohledňuje, že v hlouběji bude sviťová deska vyčnívat na dálku, která se rovná jeho šířce.

Nedoporučuje se opravit prkna sukních desek před okamžikem, kdy je jejich přesné umístění vyzkoušeno a odříznutí odezvy odezvy. Teprve poté, co ideální konvergování v rohu obou odezvy může začít instalovat a upevnit. Pokud je práce prováděna s polyuretanovými nebo dřevěnými sukními deskami, mohou být vady a nedostatky opraveny souborem nebo souborem. Chcete.li upravit produkt z pěny, měli byste se vyzbrojit ostrým nožem.

Pokud i po dokončení suknících desek zůstává alespoň malá mezera, nespěchejte, abyste byli naštvaní. je snadné zavřít s obyčejným tmelem. Přesně a úhledně a úhledně stropní kabely není tak obtížné. Ale zakoupit alespoň malou dovednost, nejprve zkuste cvičit na malých mezerách.