Jak odstranit bití na vrtném stroji

Vrtný stroj a bití nástroje

Bití je příliš často přehlíženo při vrtání pomocí běžného vrtacího stroje, stejně jako stroj typu portálu.

K rytmu nástroje dochází v rotujícím mechanickém systému, když hřídel nebo nástroj netočí přesně podél hlavní osy. V procesu vrtání může střelba vést k otvoru přesahující nominální průměr vrtačky, protože vrták se netočí podél linie, ale podél osy.

Úroveň bití nástroje nebo celkový označený bití (TIR) ​​k použití technického termínu lze měřit pomocí speciálního indikátoru.

„Když mi někdo zavolá na telefon, s žádostí o odstranění problémů stroje, první věcí, kterou udělám, je kontrola nástroje nástroje na vrtném stroji. V soustruhu se tato operace nazývá kontrola zarovnání “. Vysvětlil Davida Vetreitsin, manažer společnosti pro zpracování kovů. „To jsou moje první akce.“. Bití chybí v 90% případů počátečního díla odborníků při zřízení vrtných strojů “.

Proč je tedy hraní nástroje ignorováno?

„Zdá se, že nikdo nechápe, jak je to důležité“. Řekl vetreitsin.

Ignorování bití během vrtání je příčinou katastrofy, protože všechny vrtné parametry a zpracovaná část budou trpět.

„Sladění nástroje a minimalizace bití a je jedním z nejdůležitějších kritérií pro úspěšné zpracování děr, protože ovlivňují bezpečnost procesu, životnost nástroje a kvalitu povrchového zpracování části“. Řekl Randy Makourne, specialista na výrobky pro vrtné stroje. „Často vidíme nerovnoměrné rozpětí bezpečnosti.“. Kromě toho bude díra špatná a její povrch může být hrubý. V některých případech bude mít díra jako stopa vrtáku vířivá rybářská linie pro zastřihovač. “.

Bití vrtáku na vrtném stroji v obtížné práci je často vedeno k rozpadu karbidu. „Bití a život nástroje je vždy nepřímo úměrný a má exponenciální měřítko. Jak se bití zvyšuje, životnost a výkonnost nástroje se výrazně sníží. “. Řekla Kallen Morrison, manažerka rozvoje podnikání.

Naštěstí lze přehrávání nástroje snížit a dokonce eliminovat.

odstranit, bití, vrtném, stroji

Témata ze stejné kategorie

Junior neúspěšný zaměstnanec

Registrace 11.06.2019 Zprávy 2 062 Reakce 3 369 City of Pechora Name Oleg Machine CNC3018C FIRMWARE 1.1f

Bití si můžete prohlédnout hodinovým indikátorem a kazetou bez matice, s maticí a s instalovanou řezačkou samostatně. Pokud kazeta nezasáhne, pak hřích na Zanga. Pokud samostatně každý prvek mírně zasáhne, pak bude výsledek shrnut celkem.

Materiály a nástroje:

Nejprve musíte odstranit kazetu z vrtáku nebo z vrtného stroje. Jeho pěsti jsou rozvedené, po kterém je mezi nimi vložen křížový šroubovák.

Kazeta je držena šroubem s levým nití. Chcete.li jej odstranit, musíte otočit nástroj ve směru hodinových ručiček. Někdy jsou pod hvězdičkou šrouby se sloty, takže potřebujete příslušný šroubovák.

Po odstranění šroubu musíte odšroubovat samotnou kazetu z hradby vrtáku. To se již děje proti směru hodinových ručiček. Pokud se vrták používá po dlouhou dobu, není tak snadné otočit ruce. Budeme muset opravit hřídel. Na kazetě je často zkosení pro obličejový klíč, který usnadní proces odstranění. Pokud tomu tak není, pak je lepší odtrhnout kazetu pomocí trubkového klíče.

Po odstranění kazety musí být odmítnuto a zasáhnout malý kladivo ve středu zad. To se provádí podle hmotnosti. Rukou stiskněte vnější klip kazety a zaměřil se na zasáhnutí svižného. Nebude to fungovat, aby to odpočinulo zdola, protože klip nemá vyčnívající konec. Pokud jsou vnitřky kazety zrezivělé a nechodí ven, stojí za to nejprve aplikovat pronikavé mastnoty jako WD-40.

Výsledkem je, že upínací mechanismus sestávající ze základny, 3 odnímatelných vaček a řezaného matice na polovinu by měl opustit klip.

Dále je polovina ořechů nainstalována na místě a mechanismus se vrátí do klipu. Chcete.li to sbírat až do konce, musíte už zasáhnout kladivem, dokud se nesedí dolů. To je také lepší dělat na váze.

Namazaná a sestavená kazeta je zašroubovaná ve směru hodinových ručiček na vrtacové šachtě, po které je upevňovací šroub zašroubován.

Stává se, že během demontáž šroubu byl šroub vymazán, pak je lepší jej vyměnit nebo nakrájet nový zářez na ně. Pokud je mazivo kazety prováděno od samého začátku po zakoupení cvičení, pak je velmi snadné pochopit a slouží mnohem déle, takže tento postup je lepší neodložit.

Jak odstranit bití na vrtném stroji

Potřebujete se o tom rozhodnout. Otázkou je, že je to možné) Bití samotného vřetena lze vyloučit, není to tak obtížné. Překročte nové vřeteno a zastavte okraje specialistou. A nebude to tak drahé. Ale Pinoliho bití ve strojové konzole je již větší krvácení. Pokud konzola není ve vašem modelu zpřísněna, pak je to s největší pravděpodobností pouze frézování. Ale takové ztělesněné myšlenky jsem nesplňoval) a v NSC není co opravit)

Alexey, pro předkrmy musíte zjistit, zda je vřeteno křivkou nebo opotřebením, pokud je křivka pouze nová, v ideálním případě je Pinol pletená nebo vytažena, pak s novými rozměry vřetena, místo pro výsadbu kazety je Je lepší založit na místě. Neviděl jsem případ na 2M112, nová pinol seota je v průměru a už prolomila výsadbu pastou a máslem, v důsledku toho, Pinoli se svorkou v kazetě 120 mm byl 4-5 akrů, byl 4-5 akrů, byl 4-5 hektarů, 4-5 hektarů, Pro mě jen pro mé oči, pro mě, pro mě, pro mě, pro mě. Pokud je opotřebení silné, pak buď frézování Pinoli a výroba nového vřetena, nebo rukáv. Ale bití, které máte, není normální, bude to jednoduše fungovat na takovém stroji a bude spíš jako hemorroid

Stroj 2A112 byl křivý kužel na vřetenu, měřeno na horním a dolním pásu. Prošli jsme kuželem s bití tří mikronů, německá kazeta 5 hektarů. Ve sbírce všechno dalo bití, které lze vidět na videu. Měřeno na noze ventilu. Na konci stiskl Pinol, takže.tak tuhost. Pokud stisknete Pinol, začne kliknout. Nechal jsem to tak, jak to je, to je stále cvičení.

Jak odstranit bití na vrtném stroji

Yuri, pokud to naostříš, pak je drážka kuželová a pěsti jsou sevřeny pouze za záda, byla zkontrolována

Yuri, s touto metodou zpřísňování, přední část pěsti konverguje silnější než záda a více kovu je odstraněno zepředu

Vladislav, pokud v pěsti, odpor a vy tažením pěsti, aby se ujal, a pak sevřete část komprese, kam to půjde??Je nutné brousit tak, aby pěsti byly zaťaté, pak všechno bude fungovat

Vladislav, proč na přední straně, bolesti, úsilí padá jen na (paty) pěst a pak na (nos)

Yuri, koupil jsem stroj, Cams sevřel kruh pouze patou, vpředu byla mezera tucet. Zvyšoval prsten pod patou, začal naostřit- nebyl tam žádný kužel (byl odstraněn na celém povrchu s minimálním) a po drážce všechno zůstalo stejným způsobem. Stiskl prsten pod dech a položil ho

Yuri, řekli správně, továrna to vždy udělala, a teď také jednám na svém TV-7. Nemusíte přidávat nový a čím větší zadní část pěsti, tím více kužel na povrchu upínače.

Yuri, o nudě vaček, jen jsem sevřel zadní část, vytáhl ji malým kuželem dovnitř (záleží na vůli) a teprve pak odstraňte neuloženou část vačky.

Vyhrál jsem bití, bojoval jsem dlouho. Krapuji ložisko na výfuku a odtáhnu vačky z konce vaček.Pak vložíte prsten do této drážky, sevřete se na kompresi a roztavujte.

odstranit, bití, vrtném, stroji

Měl jsem bití, dokud Planhaba neskončila a nedělala nový pás, výsledek přistání sedí pevně i s rukou, aby se neodstranil, pouze to, jak zavěsit kazetu.

A jak chápete, že vřeteno nebije, běželo to podél houpání nebo na kuželu, takže pokud je vše, můžete zkusit vyleštit pěsti, pokud ne, pak je zjevně šnek, musíte změnit kazeta

Zapněte funkci Mikrotik Cloud

A tak spustíme nástroj Winboxu, pokud používáte Linux, pak tento nástroj funguje perfektně prostřednictvím vína, jehož instalace má na webu více než jeden článek pro Debian, Ubuntu, Fedora. Sestavte a přejděte na položku IP a v seznamu Drop.down, vyberte Cloud:

V jedné ze starých publikací došlo k popisu základní desky Mikrotik RBM33G schopné pracovat současně se dvěma buněčnými modemy. Níže uvedu stručný popis toho, jak nakonfigurovat routeros pro distribuci provozu mezi dvěma LTE indekcemi.

Při testu použiji dva modemy Quectel EP06.

RBM33 Microot se dvěma modemy EP06

Mikroatistický roter OS je velmi flexibilní operační systém a má obrovské množství nastavení, konfigurace, kterou jsem navrhl, je jedním z možných, ale daleko od jediného jediného. Obecně není situace používání dvou brán současně pro přístup k internetu standardní a má mnoho implementací, zatímco v každém případě budou nějaké berle, nějakým způsobem zkazí celkový obrázek, ale zatím nebudeme mluvit špatně.

Chcete.li začít, vytvoříme standardní nastavení Mikrotik RBM33G pro vstup do internetu prostřednictvím modemu:

  • Resetujeme konfiguraci pro čištění (resetování konfigurace)
  • Kombinujte všechny LAN se integrují do mostu
  • Budeme na něj pověsit cílený prostor 192.168.5.0/24
  • Nastavení na serveru mostu DHCP
  • Nakonfigurujeme firewall
  • Vytvořte Nat, abyste získali přístup na internet z naší podsítě

Od této chvíle byste měli mít internet, který bude projít jedním z intenzivních LTE, druhý bude nečinný.

Eliminujte bití elektrického šroubováku

Šroub musel být zkroucen s úsilím kvůli aplikovanému fixáři vlákna. S kazetou bylo ještě více problémů.

Musel jsem stisknout elektrický šroubovák do svěráku, vložit klíč k 16 a pomocí zastávky ve velkých revolucích pouze u třetího pokusu se podařilo odstranit kazetu, která byla velmi utažená.

Domácí kazeta se nehodila do vlákna. Zůstalo si koupit nový. Ale nejprve jsem se rozhodl zkusit to znovu. Nainstaloval starou kazetu na místě, aniž by ji silně zpřísnil. Otočil šroub a pokusil se dát vrták. Ukázalo se, že vůle byla pryč.

Pak jsem začal přijít na to, proč po odstranění a instalaci namísto kazety zmizí vůle. Ukázalo se, že dochází k vůli, dokud není kazeta sevřena. Vada může zůstat nebo zmizet v závislosti na tom, jak je kazeta přitlačena na povrch elektrického šroubováku. Kovové povrchy v instalačním místě jsou na stroji mši a měly by být nainstalovány hladce. Vůle se objeví s velmi silným utahováním. Ukázalo se, že část povrchu je lisována silnější a část je slabší. Po celé délce kazety je mírné zkosení a v důsledku toho je bití vrtáku.

Stejně tak jsem vyloučil bití kazety v novém elektrickém šroubováku. Tam je šroub obklopen křížovou čepelí. Sundal kazetu a zavedl ji na místo, aniž by příliš sevřel. Vůle a v tomto případě zmizí. Vzpomněl jsem si, že soused, který si koupil vrták v obchodě Obi, si stěžoval na křivou kazetu. Zkroutili jsme kazetu za vrták a zavedli jsme opatrně. Vada zmizela. Tato metoda tedy může být užitečná pro ty, kteří mají kazetu bití v elektrickém šroubováku nebo vrtáku.

Self.eliminace poruch.

Bití ovlivňuje přesnost zpracování. Je možné identifikovat hodnotu bití pouze pomocí speciálních ukazatelů a kalibrovaných mandrelů. Může se objevit v důsledku rány, která povede k ohybu vřetenové hřídele nebo zkosení hlavy vřetena (tento problém se týká hlavně 5 souřadných strojů). Lze odstranit narovnáním hřídele. V případě zkreslení hlavy je nutné určit odchylku pomocí indikátorů a mechanicky provádět úpravy hlavy vřetena. Dalším možným důvodem bití je slabé zpřísnění ložisek. Můžete eliminovat úpravou remorkéru ložisek. V situaci, kdy jsou ložiska opotřebována, je třeba je podle toho vyměnit. Může kompetentně identifikovat problém s bití a jeho příčinou, pouze speciálně vyškolený personál může.

Výměna lubrikantu vřetena.

Během provozu v průběhu času spadají okolní prach a nečistoty, jakož i částice, které se vytvářejí v důsledku opotřebení, do ložisek vřetena. Z tohoto důvodu se při práci vřetena může objevit hluk (HUM), navíc se může začít přehřát. Tento problém můžete vyřešit odstraněním ložisek, vyčistit je a nahradit je vysokou kvalitou mazání, které se používá pro dlouhodobé provoz a při vysoké rychlosti otáčení. Nosnost při práci při maximální rychlosti otáčení se může ložiska opotřebovat. Z tohoto důvodu se vřeteno může začít otáčet, přehřát a vydávat hluk a vibrace. Kromě toho, pokud jsou ložiska nesprávně umístěna, špatně namazaná, kontaminována nebo stroj pracuje na podání, které není navrženo za provozních podmínek, je jejich opotřebení výrazně zrychleno. Ložiska, kromě jejich kvality, musí být přesně nainstalována. Správně dokončená instalace v vřetenu, kauce dlouhé práce. V případě i mírného zkreslení je narušeno rozdělení zátěže z hřídele do ložiska a funguje to s přehřátím, v důsledku toho se objeví bití. Samostatné a instalace ložisek je velmi obtížná a může vést k výše uvedeným důvodům, a to ne jejich správnou instalaci (druhá strana, šikmo vložená a t. D.). Je jejich odstranění bez poškození leštěného povrchu sedadla na šachtě vřetena je také docela obtížné.

Tato porucha zpravidla nastává, když stroj pracuje na krmivech nad nominální hodnotou. V tomto případě se vřeteno může otáčet a dokonce i při maximální rychlosti, ale při zatížení stroj vypne nouzovou situaci a rozdá aktuální chybu přetížení. Problém je vyřešen převinutím vinutí motoru nebo jeho výměnou novým vinutím.

Odhaleno pomocí multimetru a kontrola uzavření pouzdra. Několik důvodů: Ne těsnost vstupujícího motoru a tekutiny (např. Chladicí kapalina), porušení izolačního odporu.

V případě poruchy ložisek je obtížné otáčet a získat rychlost, v důsledku toho se proud zvyšuje a překročí hodnotu uvedenou v parametrech stroje, bude deaktivován.

Po přirozeném opotřebení vřetena nebo selhání jednoho z jeho uzlů může obnova vřetena stát více než nákup nového. Oživení provádí specialisté na servisní středisko nebo výrobce.

Efektivní metody bití

Pro odstranění nesprávného provozu přístroje v důsledku bití je nutné provést takové manipulace:

Takové akce jsou klíčové v otázce: „Jak eliminovat vřetenovou bitvu?““.

Je třeba poznamenat, že uvedené manipulace by měly provádět kvalifikovaný a zkušený mistr v semináři vybaveném vysoce specializovaným vybavením.

Chcete.li snížit pravděpodobnost selhání vřetena, zakupte si podrobnosti ve specializovaných servisních centrech.

Naše servisní středisko průmyslového vybavení SCPO nabízí produkty s vysokou kvalitou a také profesionální a úspěšnou opravu vřetena se 100% přesnou diagnostikou problémů.

Pracujeme po celém Rusku. Chcete.li objednávat službu, můžete nám zavolat, objednat zpětné volání nebo vyplnit aplikaci na webu. Vždy budeme schopni poskytnout odbornou technickou pomoc a podporu.