STIHL FS 55 starts a stánky

Trimmer pro trávu STIHL FS 55 se nevyvíjí rychlost

Braid cop s benzínovým pohonem je užitečnou věcí pro majitele osobních pozemků, trávníků a když se zastřihovač pro trávu náhle zastaví, práce na čištění území se zastaví z trávy. Samotné zařízení je poměrně složitý mechanismus, takže existuje mnoho různých příčin jeho poruch. Nejběžnější problémy obsahují pokyny pro provoz. Znáte důvody, proč se zastřihovač zastaví pro trávu, vyplývá, že nezávisle efektivně provádí opravu zařízení.

Poruchy s benzocosou spojenou se skutečností, že toto zařízení není spuštěno, jsou určitým způsobem klasifikovány specialisty služeb. Vyčnívají poruchy s následujícími uzly mechanismu:

stihl, stánky
 • Motor, ve kterém lze vynořit píst a ložiska nebo nepodaří se rozbít klikovou skříň;
 • Systém zásobování palivem, i když je možné ucpat filtr nebo problémy s karburátorem;
 • Mechanické poškození vodičů, zkumavek, hadic;
 • Zapalovací řetězec.

Chcete.li správně určit uzel, kde došlo k rozpadu, je nutné věnovat pozornost okolnostem zastřihovačů pro trávu.

Oprava problémů

Všechny důvody, proč by nemělo být spuštěno benzínové čerpadlo, lze klasifikovat v souladu se specifikami práce jednotlivých jednotek. V servisním středisku jsou poruchy klasifikovány:

 • Porucha motoru (opotřebení pístu, selhání ložiska, crankcase crack);
 • Porucha přístroje na palivo. Ucpávání vzduchového filtru nebo poruchy karburátoru;
 • Systém zapalování nefunguje;
 • Mechanické selhání. Úniky hadice, propíchnuté dráty pod cop, prasknutí potrubí.

Nejprve musí uživatel zkontrolovat přítomnost paliva v nádrži. Běh v souladu s pokyny a položte pilu na stranu. Pudačík vzduchu by měl být nainstalován v „uzavřené“ poloze, sezonní palivo, zapnout zapalování a udělat 3-4 ostré trhnutí startorem. Pokud motor spustí, otevřete tlumič vzduchu. Nepoužívejte benzínové čerpadlo. Opakujte operace s mírně pod širým vzduchem.

Sekačka na trávu nemůže dlouho pracovat. A motor se přehřívá. Sečení nemůže být ne více než 15 = 20 minut, přičemž si přestává pětminutová přestávka. V horkém poledne byla pracovní doba zkrácena na polovinu. Při řezání plevelů, SEdge, musí být pracovní doba zkrácena.

Pokud spuštění není provedeno, začneme hledat důvod selhání:

 • Zkontrolujte kvalitu paliva;
 • Zajistit účinnost svíčky a čistoty kanálu svíčky;
 • Zkontrolujte čistotu vzduchového filtru;
 • Ujistěte se, že palivový filtr není blokován;
 • Zkontrolujte čistotu oddechu;
 • Vyčistěte výfukový kanál.

Složitější důvody budou nalezeny v diagnostice poruchy vedoucí k přepracování karburátoru. Z těchto důvodů je zahrnuto ucpání vnitřních kanálů karburátoru, opotřebení těsnění a porušení integrity vnitřních halů se ztrátou vakua. Oprava benzínového čerpadla nezávisle, pokud to nezačne, bude vyžadovat trpělivost.

Nejprve. zkontrolujte přítomnost a kvalitu paliva

Nechápejte, proč sekačka na trávu není spuštěna, pak se zpočátku ujistěte, že v nádrži je palivo. Začátečníci často zapomínají, že je nutné pravidelně provádět pauzy, aby se nástroj ochutnal s benzínovou směsí. Pokud je nádrž na plyn prázdná, samozřejmě to nezačne, bez ohledu na to, jak moc se to snažíte udělat.

Pokud je v nádrži palivo, ale není možné spustit nástrojový motor, pak se nespěchejte rozebírat karburátor. Ujistěte se, že je zastřihovač spuštěn správně, jak je uvedeno v pokynech. Pokud je spuštění provedeno podle pokynů, je důležité zvážit následující body:

 • Používejte nejen vysoce kvalitní benzín s maximálním číslem oktanu, konkrétně značka doporučená výrobcem. A zdaleka taková značka je benzín Ai-95. Pokud nevíte, který benzín se používá pro sekačku na trávu, vyberte AI-92
 • Olej by měl být zvláštní. pro dva motory na stroke. Pokud má sekačka na trávu, musí být do něj nalije čistý benzín bez míchání másla. O kvalitě oleje pro motorový stroj by se tráva neměla ušetřit, stejně jako na benzínu. Koneckonců, operační zdroj motoru závisí na kvalitě použitého paliva
 • Správná příprava palivové směsi v benzotrimeru. Pozorování ukazují, že většina sekaček je pouze poprvé ovládat proces vaření oleje s benzínem pro zastřihovač pro trávu. Čím větší je zkušenost Kosara, tím menší pozornost je věnována procesu míchání benzínu s máslem pro motor o dvou stromech. Poměr benzínu s olejem by měl být tak, jak doporučuje výrobce. Obvykle je tento poměr 25 až 1, tj. 1 litr benzínu potřebuje 40 ml dvoustorového oleje (motorový olej pro auto a ještě více, takže jej nemůžete použít)
 • Správné skladování palivové směsi. Často se stává, že po přípravě palivové směsi to stojí dlouhou dobu déle než 2 týdny. Je nemožné ukládat hotovou směs benzínu s olejem po dlouhou dobu, protože to vede k tomu, že olej je vysrážen, a proto se ztratí vlastnosti obou ropných produktů. Ani důkladné míchání po dlouhodobém skladování hotové směsi není důvodem pro její další použití. Proto se nedoporučuje připravit více než 2 litry směsi najednou

Ujistěte se, že jsou uvedeny všechny výše uvedené body, a teprve poté můžete začít kontrolovat stav svíčky. Zastřihovač pro trávu není spuštěn z různých důvodů a většina z nich lze identifikovat nezávisle. Uchýlení se k rozebírání karburátoru, pokud není možné spustit motor, je jednoduše iracionální. Dalším krokem k nalezení poruchy je kontrola stavu zapalovací svíčky.

To je zajímavé!S dlouhodobým skladováním zředěného benzínu máslem se tyto prvky rozpadají do těžkých frakcí. Tyto zlomky skóre nejen palivový filtr nástroje, ale také kanály karburátoru. Maximální doba skladování paliva není více než 14 dní.

Uživatelský manuál

Zvláštní pozornost by měla být věnována tomu, jak správně provést první start a spustit.v sečení benzínu. Kompetentní akce umožní maximální provoz zastřihovače pro trávu a sníží náklady na její údržbu a opravu. Než zařízení poprvé spustíte, budete muset provést několik přípravných akcí. Jejich seznam zahrnuje vizuální posouzení stavu převodovky a přípravu směsi s vysokou kvalitou paliva, s ohledem na to, jaký druh oleje by měl být nalit v souladu s pokyny a doporučeními výrobce.

Bohužel, dokonce i kompetentní a pečlivá provoz vysoce kvalitních benzínových sekaček na trávu nevylučuje zcela riziko poruch. Zvažte nejčastější problémy.

 • Motor nezačne. Možná svíčka selhala nebo palivo nevstoupí do karburátoru.
 • Nestabilní práce led na nečinnosti. Jedním z nejčastějších důvodů v takových situacích je nesprávné nastavení karburátoru.
 • Zastřihovač trávy nevyvíjí rychlost a neposkytuje dostatečný výkon. Takové jevy jsou spojeny s nutností čištění nebo výměny vzduchového filtru, svíček, a také upravovat karburátor a odstranění půdy v tlumiči tlumiče.
 • Přehřátí motoru, který může být způsoben použitím směsi palivové nízké kvality.

Poměrně často musí majitelé benzínových sekaček čelit situacím, když se přitiskne na plyn. Nejčastějším důvodem v tomto případě je nesprávná operace karburátoru vyžadujícího nastavení. Nejčastěji k tomu dochází po dlouhodobém skladování zařízení nebo v důsledku jeho provozu v obtížných podmínkách.

Po přidání plynu může být palivový ventil uzavřen na zastavení motoru, který bude muset být mírně oslaben, aby se obnovil normální dodávku benzínu. Často musíte čelit ucpávání kabiny, tj. Zkontrolovací ventil umístěný v palivové nádrži. Důvody pro skutečnost, že led zastřihovače pro stánky trávy, kabel, se ohýbající v karburátoru a natahování palivové hadice ohýbá.

Jak upravit karburátor na plynové nádrži

Před úpravou musíte bezbolestně vyčistit filtry podle údržby v anotaci.

Nadcházející nastavení karburátoru sekačky na trávu s vlastními rukama je vyrobeno úpravou šroubů. Jsou tři z nich:

Pravé (l). úpravy konzistence paliva pro nízké revoluce.

Je nutné najít nejvyšší rychlost při nečinnosti. Chcete.li to provést, otočte šroub (L) na pravé a doleva.

Pro nastavení se šroub otáčí o čtvrtinu obratu všemi prostředky proti směru hodinových ručiček.

Dolní (t). je zodpovědný za úpravu motoru při nečinnosti.

Konkrétně pro správné nastavení je typický pohyb nečinnosti:

 • Udržitelná práce chladného motoru;
 • Ne vysoká rychlost horkého motoru;
 • Pro hlavu zastřihovače existuje mnoho revolucí;
 • Udržitelná práce motoru při změně polohy (ostrý vzestup nebo sestup nože).

Přečtěte si nastavení karburátoru na 45 Motoboglok Agro

Vlevo (H). Úpravy konzistence při vysokých rychlostech. (Šroub je nastaven naposledy).

Celkové nastavení nejvyšších revolucí, síla spotřeby motoru, teploty a plynu, závisí na levém šroubu (H).

Nastavení karburátoru sekačky na trávu s posledním šroubem se provádí následovně:

 • Otevřete škrticí klapku na plnou dobu, zároveň rozdejte plný plyn. Otočte šroubové hodiny až do doby, než dopadne rychlosti (v tomto případě jsou orientovány uchem).
 • Otočte šroub co nejpomaleji proti hodinovému na nerovnoměrnou provoz motoru.
 • Pak se otočte vůbec, slyšet trochu naměřené, dokonce i pracovat.
 • Pro příjemnější implementaci schopností je vhodnější rozeznat práci nejzkušenějšího uživatele:

.

Skutečné vyladění karburátoru vlastním rukama V tomto případovém jednání konzistence paliva bez zbytku by měla být barva svíčky světle hnědá.

STIHL FS 130 INSTRUKČNÍ INSTRUKCIACE. Strana 24

Instrukce STIHL FS 130 Pro zařízení sekačka na trávu obsahuje stránky v ruštině.

Můžete si stáhnout soubor PDF této instrukce: Stáhněte si PDF

LLC „Absolute“ Tel: (812) 334-77-77 (vícekanálový); Fax: (812) 334-77-75 http: // www.Absolutspb.Ru

Mírně klepněte na spoušť plynu, kombinovaný disk z počáteční pozice se odrazí do pravidelné práce

Pozice i. Motor jde dál nečinně.

Pokud motor v tomto případě nezačne, po prvním zapalování byla páka vzduchového tlumiče předčasně nainstalována v poloze, motor „Zabovka“.

Otočte páku vzduchového tlumiče na polohu

Nainstalujte kombinované, blokovací páku a plynový spouštěč do výchozí polohy.

Spusťte motor, za to vytáhněte kabel silou. Může to trvat 10-20 trhnutí.

Pokud i přes to motor nezačne:

stihl, stánky

Otočte kombinovaný disk ve směru Stop-O.

stihl, stánky

Rozšiřte kabel a opakovaně ventilujte spalovací komoru.

Přeneste kombinovaný disk do výchozí polohy.

Otočte páku vzduchového tlumiče na polohu. Dokonce

Regulace ovládacího kabelu škrticí klapky

Ovládejte, zda je kabel řízení škrticí klapky správně upraven. viz. Kapitola

„Regulace ovládacího kabelu škrticí klapky“

Když je palivo plně spotřebováno

Po tankování stiskněte palivové čerpadlo na kožešině 5krát, i když je naplněno palivem.

Nastavte páku tlumiče vzduchu do polohy odpovídající teplotě motoru.

Nepracují při vysokých rychlostech bez zatížení zcela nové (přímo z rostliny) jednotky až do

Třetí tankování palivové nádrže, takže během běhu nevzniká další zatížení.

Během fáze běhu.v pohyblivých částech musí nejprve spolupracovat. V jednotce

Mechanismus zvýšil odolnost proti tření. Motor dosahuje maximálního výkonu až po přibližně 5. 15 benzínových čerpacích stanicích.

Během operace po prodloužení provozu při plném zatížení nechte motor na chvíli fungovat na volnoběhu

Jděte, dokud většina tepla není přidělena průtokem vzduchu tak, aby části mechanismu pohonu (zapalovací systém, karburátor) nebyly vystaveny nadměrnému vytápění.

Na konci práce při krátkodobém stažení jednotky: Nechte motor vychladnout. Udržujte jednotku s

Naplněná palivová nádrž až do dalšího použití na suchém místě, daleko od zdrojů ohně. S dlouhou jednoduchou jednotkou: viz. Kapitola „Skladování jednotky“.

Znečištěné vzduchové filtry snižují napájení motoru, zvyšujte

Spotřeba paliva a velmi komplikujte spuštění.

Elektrický zastřihovač pro trávu vibruje

Mnoho uživatelů sečení si všimlo, že nějaký čas po zahájení přístroje začne velmi vibrovat. Na některých ořezávarech, hlavně v modelech dražší, byl nainstalován anti.vibrační systém ve formě rázových absorbérů zabavených mezi motorem a barem. Ale v některých případech ani ona nezachrání silných vibrací. Důvod, proč se u zastřihovače objeví silné vibrace, může existovat malé množství nebo úplná absence mazání na tvrdém nebo flexibilním hřídeli umístěném uvnitř tyče přístroje.

Výměna mazání tvrdé hřídele je následující:

 • Naneste malé množství mazání na hřídel a rovnoměrně ji rozmačkejte po celé délce části, včetně slotů na koncích tyče (pokud budou fungovat, bude muset být hřídel vyměněna);
 • Po mazání vložte hřídel zpět do baru a položte převodovku na stejné místo.

Mazání flexibilního hřídele je následující:

 • Odšroubujte a odstraňte sečení hlavy;
 • Vyjměte lištu z elektrického motoru odšroubováním několika šroubů;
 • Vytáhněte flexibilní kabel z tyče;
 • Namažte kabel tukem po celé délce.

To se provádí takto: Nejprve musíte namazat konec kabelu a poté jej vložit do tyče, poté, jak se pohybuje do potrubí, měli byste na část použít mastnotu a rovnoměrně je distribuovat na povrch. Poté vložte lištu s flexibilním hřídelem do elektrického motoru a opravte ji.

V případě, že mazivo nepomohlo a vibrace se stále objevují, budete muset změnit flexibilní hřídel.

Možné příčiny poruchy v elektrických copách

Při provozu zastřihovače pro trávu, na které je nainstalován elektrický motor, jsou také problémy se sadou rychlosti. Ale jsou nazývány zcela odlišnými problémy ve srovnání s palivovými copy. Elektrický motor v takových případech nevyvíjí požadovanou rychlost otáčení:

 • Pokud je napětí pracující v přívodní síti pod nominální hodnotou pro elektrický motor o více než 10 %;
 • V případě problémů v systému hladkého startu (pokud je tato jednotka nainstalována);
 • Když jsou problémy s uzlem štětce;

Pro vyloučení problému s napětím je nutné zkontrolovat svou velikost ve výstupu pomocí multimetru nebo testeru, ze kterého se odebírá výkonový výkon. Pokud je to menší než minimální přijatelná hodnota, bude muset zvýšit vypnutí všech elektrických spotřebičů nebo nainstalovat stabilizátor.

Chcete.li opravit jednotku, budete muset mít vhodné znalosti v elektronice, takže je lepší kontaktovat servisní středisko. Bude stanoveno s jeho udržovatelností nebo potřebou nahradit. Můžete zkontrolovat tlačítko sami nebo najít blokový diagram a zkusit to zjistit.

Kartáče lze v důsledku toho vynořit, kontakt zmizí, což vede k zastavení elektrického motoru. Kartáče lze snadno vyměnit. Rysy procesu jsou určovány modelem Motokosa používaným modelem. Po cestě budete také muset vyčistit všechny kontaktní povrchy.

V případě spalování vinutí, pokud budete i nadále sekat trávu nebo keř, elektrický motor rychle hoří. To bude doprovázeno vzhledem vůně Garyho, až k tání jednotlivých detailů. Musíte vyměnit elektrický motor.

K opětovnému rotujícímu dílům dochází z různých důvodů. Chcete.li je identifikovat a eliminovat, budete muset třídit uzel jednotky. Existují modely, ve kterých se počet revolucí automaticky upravuje v závislosti na zátěži, což se zvyšuje, když se zvyšuje. nečinné pokles rychlosti.

Vyloučit problém se stresem. Je nutné zkontrolovat svou velikost v rozeučce multimetrem nebo testerem, ze kterého se odebírají výkonové kopce. Pokud je to menší než minimální přijatelná hodnota, bude muset zvýšit vypnutí všech elektrických spotřebičů nebo nainstalovat stabilizátor.

Chcete.li opravit jednotku, budete muset mít vhodné znalosti v elektronice, takže je lepší kontaktovat servisní středisko. Bude stanoveno s jeho udržovatelností nebo potřebou nahradit. Můžete zkontrolovat tlačítko sami nebo najít blokový diagram a zkusit to zjistit.

Kartáče lze v důsledku toho vynořit, kontakt zmizí, což vede k zastavení elektrického motoru. Kartáče lze snadno vyměnit. Rysy procesu jsou určovány modelem Motokosa používaným modelem. Po cestě budete také muset vyčistit všechny kontaktní povrchy.

V případě spalování vinutí. Pokud budete i nadále sekat trávu nebo keř, elektrický motor rychle hoří. To bude doprovázeno vzhledem vůně Garyho, až k tání jednotlivých detailů. Musíte vyměnit elektrický motor.

K opětovnému rotujícímu dílům dochází z různých důvodů. Chcete.li je identifikovat a eliminovat, budete muset třídit uzel jednotky. Existují modely, ve kterých se počet revolucí automaticky upravuje v závislosti na zátěži, což se zvyšuje, když se zvyšuje. nečinné pokles rychlosti.

Oprava karburátoru benzotrimer (Moto Mower) nefunguje, nevyvíjí rychlost. Ztráta energie

V tomto případě se sekačka na trávu zastaví na volnoběhu. Sekačka na trávu nevyvíjí rychlost, rozum | Funnydog.Televize. Dilece s energetickým systémem může vést k odtoku nebo nesprávnému nastavení karburátoru.

Vibrace, které se odehrávají v procesu provozu sekačky na trávu, mohou vést k nádrži.

Nesprávné úpravy sekačky na trávu lze napravit jednoduše úpravou v koordinaci s požadavky uvedenými v provozní anotaci.

stihl, stánky

Kromě času na čas se čas od času mohou benzínové oříznutí trávy zastavit kvůli skutečnosti, že ventil umístěný v krytu plynové nádrže se právě ucpal nebo držel.

Chcete.li to zjistit, zkuste použít cop uvolněním krytu benzínu nádrže.

Pokud v tomto režimu zařízení funguje kladně, vyčistěte ventil.

Navíc se sekačka na trávu může zastavit kvůli nechutnému přijetí paliva v karburátoru

Proč se zařízení spustí, zeptejte se vás?

To je, že zpočátku palivo postupně vrhá do karburátoru a stačí pro práci s vysokou silou.

Ale pak se vyrábí a při obrovských zatáčkách se motor začíná zastavit.

Pokud jde o karburátor, zde může problém také spočívat ve skutečnosti, že jeho tělo je velmi taženo.

Předpoklad, že sekačka na trávu se zastaví vysokou rychlostí

Na plyn může dojít k úniku vzduchu.

Mluvíme o pravděpodobné přítomnosti místa, se kterým může vzduch projít v procesu zahřívání motoru.

Kromě všeho ostatního nezapomeňte zkontrolovat hadici příjmu paliva. Trimmer pro trávu nevyvíjí zatáčky. Jeden z důvodů. Nekonzistentní může být to, že drží slabě nebo obecně popraskané.