STIHL MS 180 Jak vytáhnout řetěz

Krok.by.krok pokyny: Jak správně vytáhnout řetězec na řetězové pile?

Řetězec provádí dvě funkce najednou. přímo řezá dřevo a opravuje pneumatiku a zabrání jeho libovolnému pohybu. Správná poloha a napětí řetězce řetězové pily vám umožňuje plně ovládat nástroj, abyste se při práci zabránili nebezpečným zraněním. Pokud je sada pily nainstalována nesprávně, snadno během řezání snadno letí, což poškozuje operátora. I s mírným oslabením postupně zlomí drážku pneumatiky, což vede k selhání zubů poháněné hvězdy.

Současně nadměrné napětí vede ke zvýšení zátěže rotoru, ke snížení zdroje odtoku. Proto je důležité pravidelně kontrolovat napětí, pokud je to nutné, otočit speciální mechanismus na těle nástroje.

Důležité! Klouzání může nastat v důsledku opotřebení detailů. Obvykle se jedná o vymazání zubů hvězd, rozpad vnějšího okraje drážky pneumatiky.

Jak vytáhnout řetěz

Před zahájením práce zjistíte, jak správně vytáhnout řetěz na řetězové pile. Než se natahujete na techniku ​​STIHL, nezapomeňte si dát ochranné rukavice. Tím se zabrání řezání a znečištění rukou ze strojového oleje.

 • Při ochabnutí plátna jsou viditelné vnitřní zuby, je nutné jej utáhnout, t.Na. V neaktivním režimu detail poškodí pneumatika a pila se stane nepoužitelným.
 • Pokud se brzda uvolní a řetězec ve stacionárním stavu, je nutné uvolnit úsek.

Stihl vyvinul dvě metody protahování. rychlé a frontální.

 • Odšroubujte matice a zvedněte pneumatiku, která drží sadu pily za hranou.
 • Utáhněte šroub na pravé straně k požadovanému stupni protažení.
 • Posuňte pneumatiku ještě výš a utáhněte matice.
 • Zvedněte rukojeť jehněčí matice a oslabujte.
 • Otočte se na pravou stranu kola, které je umístěno nahoře.
 • Po manipulacích se matice přetáhne, rukojeť spadne do předchozí polohy.
stihl, vytáhnout, řetěz

Některé modely STIHL pily jsou rozlišovány podle pravidel protahování. Použijte pokyny.

Jak zkontrolovat správný úsek?

Chcete.li ventilovat kvalitu napětí, měli byste ji hladce vytáhnout ve střední části pneumatiky.

Přípustná úroveň východu ocasu řezných odkazů by neměla být více než 2/3 jejich délky.

Potřeba výtahu můžete určit následujícími značkami:

 • Vzhled vrzání a chrastítka v místě hlavní vedoucí hvězdy;
 • Oslabení zpřísnění ochranného mechanismu, spojovací prvky pneumatiky;
 • Zpěv při řezání, posilování vibrací a hluku.

Řetězová pila snižuje produktivitu a zvyšuje se provozní doba. I když řetíte měkké odrůdy dřeva, řetězec začne uvíznout v drážce, obrat a hladkost kurzu se sníží.

stihl, vytáhnout, řetěz

Jak zahájit pilu po dlouhodobém prostoru

Nemohu mít řetězovou pilu po delších prostojích. Takové připomínky najdete na fórech o opravě a provozu pily. Pojďme přijít na to, jak založit řetězovou pilu po delší dobu.

Faktem je, že o úspěšném spuštění po prostojích se musíte předem postarat a správně připravit pilu pro skladování. Podle pokynů výrobce je před uložením skladování nutné vypustit palivo z nádrže a poté spustit motor a vyrobit palivo v palivovém systému.

Příprava je nezbytná tak, aby v procesu skladování membrány karburátoru nelepily pohromadě. Provedení této jednoduché operace úspěšně spustí pilu po dlouhém úložišti.

Je mnohem snazší spustit řetězovou pilu šest měsíců po prostojích, pokud bezprostředně před zahájením svíčky přidejte do válce 1. 2 ml palivového směsi. Můžete to udělat stříkačkou.

Diagnostika a správná péče o řetězec řetězové pily

Produktivita řetězové pily závisí na několika důvodech:

Pokud je stupeň protažení ovlivněn výkonem řetězové pily, pak ostření zubů na rychlosti řezání. Proto je velmi důležité věnovat individuální pozornost tomuto okamžiku. S dobrým zaostřením zubů je řez ještě efektivnější, přesnější a bezpečnější.

Pravidelnost procedury ostření nemá žádné zvláštní standardy, ale profily se doporučuje, aby to udělali několikrát denně. To je odůvodněno poněkud roztomilým tupostí zubů v procesu nasyceného řezání.

Ve většině případů je stupeň uzavření řetězce určen se zaměřením na výkon řetězové pily. Kromě toho potřebuje nástroj ostření, když se pneumatika začne brát stranou. Dalším opatřením pohledu je stav hoblin. Čipy jsou obvykle z správně naostřených zubů homogenní. Pokud je řetěz natažen na řetězové pile a jak snížit řetězový řetězec na řetězové pile. S tím vším má piliny obdélníkový nebo čtvercový tvar. V případě tupého řetězce v čipu převládá prach a piliny budou nezapomenutelné ve tvaru jehly z obvyklé hackerské kresby.

Pokud se často díváte za stupeň napětí řetězce a přetáhněte jej včas, řetězová pila bude trvat dlouho. S tím vším, proces řezání i obzvláště plemeno tvrdého dřeva pro vás nepřinese komár.

V případě chybějících zkušeností se doporučuje kontaktovat specialistu. Chcete.li dosáhnout maximálního účinku, vyčistěte karburátor na řetězové pile, jak čistit. Jak rychle a správně vytáhnout řetěz na elektrickou pilu. Profesionální nákladní automobily určují stav řetězové pily a jejích součástí během první inspekce. Jak vytáhnout řetězec. FB.Ru. Určují stupeň jeho opotřebení, velmi těsné napětí řetězce a závažnost zubů.

Bez ohledu na třídu a účel řetězové pily zahrnuje řezací zařízení vodicí pneumatiku a s napínačem. Pokyny obsahují informace o tom, jak správně vytáhnout řetězec na řetězové pile, aby se eliminoval další zatížení motoru a zrychlilo opotřebení náhlavní soupravy.

Tento prvek mechanismu pily se používá v podmínkách velkých variabilních zatížení, proto v procesu vyžaduje konstantní kontrolu. Charakteristickým rysem provozovaných řetězců pily je zvýšení velikosti v důsledku tvorby mezer ve sloučeninách propojení.

Zrychlené prodloužení části se vyskytuje ve fázi a v posledním čtvrtletí operačního zdroje. V těchto časových intervalech vyžaduje náhlavní souprava zvláštní pozornost a pečlivou údržbu.

 • Důvodem rychlého natahování řetězce pily může být špatná kvalita materiálu modelu rozpočtu, nesoulad mezi konfigurací koruny a nadměrné opotřebení přední hvězdy, poruchou nebo neefektivní provoz mazacího systému.
 • Plně naplněný provoz řetězce řetězových lodí do značné míry do značné míry závisí na stavu pneumatiky a vedoucí hvězdy, kvalitě a výkonu mazacího systému, včasné a kompetentní ostření okrajů řezacích odkazů.

Podle Professional Sawmills odráží trvanlivost náhlavní soupravy styl operátora a úroveň operačního zatížení. Řetězy rozpočtové skupiny jsou náchylnější k protahování, dražší sortiment společnosti v technických a pracovních vlastnostech komentářů nemá.

Negativní důsledky nesprávné úpravy obvodu

Kontrola kontroly a úsek řetězu je zahrnut do povinného seznamu přípravných prací.

Záleží na tom, kolik je možné správně uvést řetězec:

 • Trvání jeho následné operace;
 • Bezpečnost řezání práce zvýšené složitosti;
 • Zdroj motoru a řetězové pily obecně.

Zastrčená sluchátka dramaticky snižuje výkon práce, iniciuje nadměrné zatížení energetické jednotky a přenosu. Dochází také k přehřátí pneumatiky a přebytku paliva.

Lepený řetěz může odletět z pneumatiky nebo slzy. Tvorba traumatických momentů je částečně nebo plně eliminována systémy nouzového zastavení a zajatců, které umožňují s větším či méně úspěchem rozmotat řetěz řetězové pily a určit jeho vhodnosti pro následnou provoz.

Instalace části s poškozenými nebo deformovanými odkazy může vést k nerovnoměrnému opotřebení drážky vodicí pneumatiky a dalším nežádoucím důsledkům.

Pokud napětí nepomůže

Při správné instalaci obvodu by nemělo dojít k ochabnutí, když zpožďují zuby, nechají drážky nejvýše 4-6 mm. Po práci ji přejděte podél pneumatiky ve směru rotace, měl by být kurz hladký a světlý. Pokud korekce napětí nepomůže, může být příčina nedostatečného napětí spojena s následujícími faktory:

 • Nekompatibilita modelu řetězce (krok zubů, délky, velikosti) a náhlavní soupravy modelu řetězové pily;
 • Selhání vodicích hvězd;
 • Rozpad napínače, nastavovací šroub;
 • Nedostatek mazání (problém je vyřešen dalším použitím oleje);
 • Mechanické poškození spodní části zubů, drážky v náhlavní soupravě.

Pokud nemůžete dosáhnout dostatečného napětí řetězce, nemůže být nástroj kategoricky provozován. Pokud je to možné, měli byste zkontrolovat kompatibilitu všech komponent, a obraťte se na Servisní středisko a odstraníte rozdělení. Použití řetězové pily bez nastavení kvality může vést k nebezpečným důsledkům.

Nepřizorující napěťový systém

Začalo se používat relativně nedávno, je považován za nový, ne.li pokročilý. Liší se od klasického skladu takto:

Místo matice na klíč na 13 na víčku je jehněčí (rotační uzávěr) s rukojetí. Má také matici, ale uvnitř je skrytá. Namísto nastavovacího šroubu pro šroubovák v tomto systému se protahuje pomocí strečového kola (upravovací rukojeť).

Místo ozubeného šachty je hvězdička a puk napětí.

 • Samotný mechanismus je komplikovanější než tradiční zábal;
 • Instalace řezací náhlavní soupravy způsobuje další problémy, t.Na. Soulad se všemi částmi ve správném pořadí je obtížné;
 • Menší nastavení, mírně natažený obvod bude stále sloužit s tradičním protahovacím systémem, zde se prohýbá a bude nepoužitelný pro provoz.

Z výhod je zaznamenána pouze jedna věc: šroubovák a klíč, nastavení a zpřísnění nejsou potřeba ručně. Není možné označit pozitivní recenze o tomto systému. Negativní, naopak velké číslo. Pro ty, kteří jsou zvyklí na tradiční přizpůsobení, se zdá, že systém bez sestavení je technickou hádankou.

Možná, v průběhu času, postižení prokáže své právo používat. Prozatím však dochází k tomu, že kupující předávají nové řetězové pily zpět do obchodu a mění se na obyčejné a neschopní porozumět shromáždění a výhodám nového systému.

Silné opotřebení plátna pily

Pneumatika slouží mnohem delší než řetězec. To však neznamená, že jej lze využít navždy a nemyslet na jeho výměnu. Průvodce se obvykle mění po 2-3 opotřebovaných řetězcích. Před výměnou vodicí pily musíte vyhodnotit její technický stav. Pokud je na řetězové pile nainstalována pneumatika čínského. Proto, pokud je detekován křivý řez dřeva řetězové pily, je nutné diagnostikovat pneumatiku.

K ověření opotřebení pneumatiky je nutné ji odstranit a zkontrolovat ji. Obvykle se opotřebení projevuje zkrácenou jednou ze stran. Někdy je extrémně velmi obtížné odhalit, takže musíte použít třmen. Rozdíl několika desetin mm naznačuje, že je třeba vyměnit pneumatiku. Stále existuje jednoduchý způsob, jak zkontrolovat nasazení průvodce pomocí čtverce. Za tímto účelem je pneumatika umístěna na rovném povrchu a musíte si dát čtverec na stranu. Pokud jsou vodicí stěny v kontaktu s náměstí shora a dole, pak je část obsluhovatelná.

To je zajímavé!Je možné zvětšit životnost vodicí pily pouze pravidelným otočením. Chcete.li to provést, nezapomeňte se ujistit, že nástroj poskytuje takovou příležitost, která sdělí příslušné znaky v náhlavním soupravě. Zrychlené opotřebení pneumatik může nastat v důsledku nesprávného fungování olejového čerpadla. Pokud je mazivo podáváno s velkými přestávkami, pak se tření odpovídajícím způsobem zvýší, což znamená, že se detaily opotřebovávají rychleji. Pokud lubrikant funguje správně, zvyšuje to životnost nejen náhlavní soupravy, ale celého nástroje.