Proč potřebujete kartáče v rohovém mlýnku

Co jsou kartáče pro elektrické nářadí a proč jsou potřeba

Toto je malá část, která se skládá z měkké dlouhé pružiny, špičky, která má tvar rovnoběžného nebo válce, stejně jako kontakt. Jejich hlavní funkcí je přenos elektrické energie na vinutí kulometu stroje. Z tohoto důvodu dochází k jeho rotaci.

Kartáče mají tendenci v průběhu času utěsnit. Důvodem je skutečnost, že pevně odpovídají ose rotačního rotoru elektrického motoru pračky. Pro jejich výrobu se používají měkké nevodivé materiály. To je nutné, aby nedošlo k deaktivaci prvků kotvy.

Hlavní rozdíl mezi kartáči elektrického motoru je v jejich upínacím prvku. Může to být uhlí. grafit, lékařské nebo elektrické. Všechny kartáče s elektrickým motorem obsahují kontakt z ocelové pružiny a mědi.

Pro jaké nástroje jsou důležité grafitové kartáče

Velikost vyměnitelných prvků zůstává stejně důležitým kritériem pro výběr. Musí také odpovídat konkrétnímu modelu vybavení. Například pro nástroje Makita prodávají kartáče první třídy s poměrně vysokou odolností vůči vlhkosti a alkalis. Ve specializovaných obchodech stojí od 110 uah. Jejich průměrná cena na internetu je 70 uah. Pro úhlovou mlýnku Interskol, určené pro řezání kovů, jsou vhodné štětce s šířkou kontaktu až 10 mm. Výstup drátu zde obsahuje pružinu a kontakt může být s západkou. Optimální délka drátu je považována za 17 až 23 mm.

V srdci nástroje grafitu nástroje měděné kartáče různých velikostí minimalizují opotřebení sběratelů. V důsledku toho mohou hostitelé použít:

  , Nezbytné pro práci s fasádou. Při výběru takového inventáře je důležité zvážit nejen technické vlastnosti zařízení, ale také kvalitu konfigurace. To se týká tampingových talířů, kladiv a dláta. Ten výrazně zjednoduší zpracování kamenných a betonových povrchů

 • Cvičení, se kterými je možné vyrobit otvory ve stavebních materiálech. A pokud si okamžitě koupíte grafitové kartáče pro certifikovaný energetický nástroj, majitelé budou moci kdykoli smíchat lepidlo, nakrájet dřevěnou desku a dokonce pumpovat kapalinu z hlavně
 • Šroubováky pro šroubování upevňovacích prvků různých průměrů. Bez těchto nástrojů je obtížné si představit instalaci sukníků nebo, řekněme, sestavení nábytku kabinetu. Pokud se vše provádí podle pravidel, je dosažena požadovaná estetika areálu as tím pohodlí obyvatel
 • Síťové přílohy s kyvadlem plátna a regulátorem rychlosti. Takové nástroje jsou dobrého výkonu, které, bohužel, nelze říci o bateriích. Korunní škrty musí být prováděny denně ? V tomto případě je nejdůležitější nákup grafitových kartáčů pro uhlí pro elektrické motory. Podle odborníků je to dobrá příležitost k dosažení maximální přesnosti práce, a co je nejdůležitější, zvýšit životaschopnost inventáře nejméně 1,5krát

U vysavačů jsou dobře vhodné zaměnitelné prvky s rozměry 5×8 mm. V síti jsou takové výrobky často vybírány pro elektrické kávové brusky, vysavače, pračky, mixéry a mixér.

Co je vyrobeno

Kartáče pro rohové broušení a další elektrické nářadí jsou vyrobeny z různých materiálů, ale hlavními jsou uhlí a grafit. Je to tento materiál, který má nízký koeficient tření a také zvýšil sílu k otěru. Pro zlepšení kontaktu se při výrobě štětců přidávají různé nečistoty do složení grafitu nebo uhlí. V závislosti na použitých nečistotách se rozlišují následující typy štětců:

Složení hlavní části ovlivňuje nejen životnost nebo opotřebení služeb, ale také na takový parametr, jako je známky jiskření. Velikost jiskry štětců závisí na složení, ze které jsou vyrobeny. Při jejich nákupu musíte věnovat pozornost složení a nezískávat vybavení neznámého původu a pochybné kvality.

To je zajímavé!Návrh kartáčů obsahuje keramickou špičku, která provádí jeden z důležitých úkolů. Když oděr grafitové vrstvy na limit, špička začne kontaktovat měděné lampy sběratele. Ceramika nekoná elektrický proud, takže rohová mlýnka, když jsou štětce otěr, bude fungovat s přerušení.

Proč štětce hoří na rohovém mlýnku

Kromě jiskření často majitelé energetického nástroje čelí skutečnosti, že kartáče na rohovém mlýnku hoří. Tento jev se liší od jiskření v tom, že dochází k rychlému opotřebení hlavní části prvku. Bezprostředně po instalaci nových prvků jsou okamžitě opotřebovány s prvním použitím nástroje Power Tool. Je nutné zjistit, proč štětce na rohovém mlýnku hoří.

Hlavním důvodem není skrytý v samotných štětcích, ale ve sběrateli. Pokud Lamellas padnou na sběratele nebo oděr, pak to vede ke zvýšení zátěže. Toto zatížení zažívá grafitové prvky, které, když je zapnutá úhlová bruska, začnou rychle opotřebovat. tento proces zrychleného opotřebení se nazývá spalování. Prvky doslova hoří v důsledku velkého proudu. Mnozí nazývají tento proces otěr, ale ve skutečnosti může štětec rychle vymazat z mechanické expozice. Příčinou spalování je závažná jiskra, v důsledku toho, který grafit doslova hoří.

Důvody, proč jsou štětce na rohovém mlýnku popáleny následující:

  Trvalé nebo opotřebení měděných jehlubců sběratele. Jak vypadá opotřebení sběratelské lamely, zobrazené ve videu. Materiál také ukazuje, jak se pokusit odstranit takovou poruchu

proč, kartáče, rohovém, mlýnku

Existuje také taková věc jako kruhový oheň. Tento jev vzniká s velkými nárazy kotevního proudu, například během přetížení, zkratu, jakož i se snížením síťového napětí. Kruhový oheň se projevuje s zaznamenáním oblouku. Zvýšení zátěže a dokonce i zkratu dochází při použití rohové brusky pro řezání dřeva. Při zpracování dřeva dochází k řezání řezného disku, čímž se proud zvyšuje 15-25krát z hodnoty. Nejčastěji jsou příčiny spalování prvků sběratelem, takže pokud musíte změnit 2-3 páry kartáčů za měsíc, pak je čas diagnostikovat energetický nástroj.

Otázky a odpovědi

Papriky dlouhých uhelných grafitu mohou být zkráceny souborem nebo souborem, což postupně zvyšuje kontaktní konec. Pokud je kartáč příliš krátký, budete muset buď dát delší jaro, nebo hledat jiné nikly.

Je nutné vyměnit jaro. Je důležité zajistit pevné uložení grafitu pro kolektor.

Existují kartáče požadované velikosti, ale zámky plastinu jsou úplně jiné. V hnízdě není možné opravit uhelnou přezdívku.

Můžete pečlivě pájet mosazné jámy od starých štětců po nové.

Opravy mistrů často používají podrobnosti slavných výrobců: Bosch, Makita, Hammer a další. Slouží 2-3krát delší než kartáče neznámých firem.

Je nutné zkontrolovat, zda je tlačítko dobré, znovu zkontrolovat sběratelské roviny. Musí být čisté. Během opravy by mohlo být poškozeno tenké kabeláž. Musí být srolovány s multimetrem.

Pozadí

Elektronický rohový broušení byl vynalezen v první polovině posledního dvacátého století. Sériová výroba byla zahájena za tisíc devět set 50, čtyři roky německou společností Flex-Elektrwerkzeuge.

V naší zemi si lidé více než 40 lidí pamatují, co je SEV. Konkrétně podle plánu Rady ekonomické vzájemné pomoci v 70. Letech v Bulharsku, tehdy země populární demokracie, ve městě Lovech, bylo zahájeno vydání rohové brusky pod ochrannou známkou Eltos. Významná část závodu byla dodána SSSR.

První Eltos, pokřtěný ruským lidem s „Bulhary“, měl senzační dodávku v různých průmyslových odvětvích a stavební, dovolil mechanizovat a urychlit mnoho technologických procesů spojených se zpracováním listu a specializovaného kovu. Dříve používané stroje s přímým grindingem kvůli malému počtu revolucí měly jedinou funkci-grinding a nízkou mobilitu, protože byly poháněny ze třífázové napájecí mřížky.

Podle jejich globální distribuce by moderní rohové brusky pracující všude, kde je dvě stě 20 V zásuvka, by měly být transformovány německými inženýry, kteří mohou reinkarnovat kolektorový elektrický stroj do kompaktního vysokorychlostního jednofázového ukd, univerzální sběratelský motor.

Tento obtížný úkol je vyřešen uzlem sběru štětců.

Motor. Mírná část, která vykonává odpovědné funkce v extrémních kritériích.

Metody výměny

Poté, co je stanoveno, proč štětce pálí na rohové brusky a příčina této poruchy je eliminována, můžete je začít vyměňovat. Pro proces existují dvě možnosti:

 • Nejjednodušší způsob, jak bude tato událost na těchto modelech elektronických nástrojů pro domácnost, kde je otevřený přístup do kompartmentu štětce bez rozebírání pouzdra. V tomto případě to lze provést rychle: docela otevřete víko, vytáhněte opotřebovaný detail a nalepte nejnovější vhodný typ.
 • Ale taková metoda není vždy k dispozici. V jiných případech musíte zařízení rozebrat. Nejprve je nutné odstranit řezací disk z rohového brusky a vypnout jej z napájení. Poté, v souladu s anotací, vytvořte nástroj. Obvykle poněkud opatrně otočte několik šroubů a rozdělte tělo na polovinu. Pak je nutné odpojit měděnou kontakt staré části a vytáhnout ji z výsadného hnízda. Při instalaci nejnovějších náhradních dílů je nutné pevně připojit vodítko pro umístění a zkontrolovat spolehlivé lisování štětce ke kolektoru pomocí jarního mechanismu. Zejména se musíte ujistit, že koordinace typu vyměněné komponenty, který se používá v tomto rohovém mlýnku. Pokud je nesrovnalost pouze velikosti, je nekonzistentní vyřešen pomocí nahrazení, malého ratfille nebo brusného papíru.

Přečtěte si, jak rozebírat převodovku úhlového brusného brusky Bosch

Grafitová elektroda (uhelné kartáče, např. Kartáče)

Označit Tvrdost Specifický elektrický odpor, MKOM M Koeficient tření, už ne Proudová hustota, a/cm2, už ne Tlak na štětec, KPA Lineární rychlost, m/s, už ne
jeden 2 3 4 5 6 7
Grafitové kartáče

EG4 BDH-4

EG14 BDH-14

EG61A EG61 UMK

EG-71 UMK

EG841 EG84 UMK

proč, kartáče, rohovém, mlýnku

Typy šňůr.hřídele pro rohovou mletí rmutu a kovu

Kritériami pro typologii kořenů jsou konfigurace produktů, pilotní materiál, velikost (průměr), typ drátu. Každý typ štětců má své vlastní vlastnosti a je vhodný pro určité operace.

Výrobní materiál

Hlavním kritériem pro klasifikaci je materiál, ze kterého se provádí hromada pro kartáče. V závislosti na materiálu zpracovaných produktů by měly být vybrány příslušné trysky.

Kov (železo), mosaz, měď

Nejoblíbenější jsou bezdrátové šňůry s kovovou hromadou. Jsou to univerzálnost, s jejich pomocí je možné vykonávat různé typy práce. Tento typ trysky zahrnuje kartáče s hromadou nejen kovů (ocel, měď), ale také slitiny, zejména mosazi. Poslední verze trysek je navržena ke zpracování měkkých materiálů, bronzu a mědi.

Šálek štětce pro úhlovou mlýnku s hromadou zkrouceného kovového drátu. Foto matice

Ocel: nerezová ocel (nerezová ocel), ocel s mosazným povlakem

Trysky z ocelových pilot jsou navrženy pro zpracování kovových povrchů. K práci s produkty z odpovídajícího materiálu, stejně jako z hliníku, by se měly používat šardéry z nerezové oceli.

Válcový kartáč s hromadou nerezové oceli. Fotografie všechny nástroje.Ru

Tato „kombinace“ poskytuje vysoce kvalitní zpracování. Existují také modely s mosazným strništěm, t.E. Ocelové villi jsou pokryty mosaznou, která poskytuje ochranu před korozí.

Nylon (polymer)

Nylon a další polymerní trysky jsou vhodné pro leštící kovové výrobky, provádění dřeva, zpracování povrchu, texturu a oplachování. Kromě toho jsou kartáče z takových materiálů určeny pro části měkkých kovů.

Formuláře

Existuje celá řada nasadingových konfigurací pro rohový mlýnek. Každý typ se používá k provádění určité práce. Správná volba poskytuje pohodlí pro umělce a kvalitu.

Kolo

Navzdory velkému seznamu tvarů mají všechny tvary ve tvaru šňůry kulatý tvar. Tato skutečnost je jasně prokázána v ilustracích.

Pohár.ve tvaru šálku

Šňůry.hřídele jsou nejvhodnější pro zpracování povrchů velké plochy.

Pohár kartáč pro úhlovou mlýnku ochranné známky Dexx. Foto nástroje.Ru

Kónicky

K práci s produkty by se měly používat kónické kořeny, jejichž povrch má výklenky.

Radiální

Ploché kartáče, které zahrnují radiální, se používají ke zpracování povrchů umístěných na úzkých a nepřístupných místech.

Radiální kartáč pro úhlučkou s hromadou zkrouceného ocelového drátu. Foto praxe

Disk

Diskové trysky jsou nejběžnější, mají také horizontální rovinu. Proto je skvělé pro povrchy na úzkých místech.

Diskový kartáč pro úhluvou mlýnku, zkroucená ocel. Foto 220 V

Drát

Pro výrobu štětin pro trysky se používá drát různých typů.

Zkroucený

Trysky, jejichž pracovní část je vyrobena z krouceného drátu, jsou kartáče s kroucenými v turnikech nebo náhodným způsobem villi. Taková „struktura“ poskytuje rigiditu vlivu, štětiny se rozpadly méně a létaly, protože se jedná o otěru.

Kartáč pro rohovou broušení kaše, „deska“, zkroucený drát. Foto matice

Spálený

Spálené šňůry jsou trysky s kroucenou hromadou. Taková zařízení jsou charakterizována zvýšenou tvrdostí a efektem samostatnosti. Používají se zejména k odstranění rzi a měřítka.

Vlnitý

Vlnité villi mají řadu ohybů ve tvaru vln. Takové štětiny mají pružinové vlastnosti, které zjemňují účinek a snižuje vibrace rohové brusky.

Šálek štětce s vlnitým ocelovým drátem. Všechny nástroje.Ru

Dokonce

Trysky s plochými štětinami jsou standardní možností pro mechanické zpracování kovu, oceli, dřeva.

Pohár kartáč s rovným. Ploché štětiny. Foto Lesmann

Rozměry

Když už mluvíme o tryskách pro zvonky, znamenají průměr. Rozlišují se malé šňůry, jejichž rozměry nepřesahují 115 mm. Taková zařízení se používají ke zpracování malých povrchů. Jejich použití je relevantní jak v každodenním životě, tak za výrobních podmínek.

Kartáč pro rohový grind. Malý, průměr 65 mm. Foto Enkor

Existují také velké jackpoty s průměrem 115-200 mm. Navrženo k řešení průmyslových problémů, vhodné pro brusné stroje s významnou kapacitou.

Jiné typy: Manuál a pro vrták

Obzvláště populární jsou trysky pro vrtáky a manuální šňůry. Zařízení první kategorie jsou často kombinována s kartáči.

Ruční kartáč s kovovou hromadou a dřevěnou rukojetí. Foto: Stayer Master

proč, kartáče, rohovém, mlýnku

Prevence a údržba

Pokud jste museli opravit rohovou brusku vlastními rukama, pak po takové akci určitě budete s nástrojem pečlivě a pečlivěji zacházet. Koneckonců, životnost těchto jednotek přímo závisí na tom, jak se o ně majitel stará. Jakýkoli nástroj potřebuje péči a nejen elektrickou. I když zanecháte jednoduchý klíč na dvoře na čerstvém vzduchu, pak o měsíc později se na něm objeví známky rzi. Totéž s energetickým nástrojem jako rohové brusky, je třeba je nejen ukládat správně, ale také pravidelně udržované.

Aby rohové brusky nemusí nezávisle opravit, je nutné ji pravidelně zpracovávat pomocí maziv, jak je uvedeno výše. Pro rozšíření životnosti jednotky jsou vyžadována následující preventivní opatření:

 • V závislosti na účelu jednotky (domácnosti nebo profesionála) ji ovládáte podle doporučení výrobce, což vyloučí potřebu opravit rohový broušení do.it.it.iter.realf roh v blízké budoucnosti
 • Nepřetěžujte a nezabraňujte přehřátí
 • Pravidelně demontujte pouzdro a vyčistěte vnitřní části, vyfoukněte je a nahraďte tuk
 • Při prvních známkách poruch se uchýlíte k opravám. Pokud víte, že mechanismus je v něm vadný. To může nejen znamenat úplné rozpis jednotky, ale také způsobit nebezpečné důsledky pro mistra, který pracuje jako nástroj
 • Včas proveďte výměnu spotřebního materiálu, částí a uzlů
 • Nefungují jako nástroj, ve kterém je tlačítko vadné
 • Pokud pracujete s jednotkou s dřevěným procesem dřeva, musíte být opatrní a velmi opatrní. Nejnebezpečnější s takovými akcemi je návrat, když se dotýkáte disku na zpracovanou část. Nemůžete řezat stromy rohovou bruskou, protože to není určeno
 • V procesu práce mějte nástroj pouze dvěma rukama, pro které má design speciální nastavitelnou rukojeť
 • Použijte nástroj pouze s nainstalovaným krytem. Bez krytu, pracovat přísně kontraindikované zařízením. Na internetu je mnoho videí o důsledcích nesprávného provozu rohové brusky, které můžete pochopit, proč musíte dodržovat bezpečnostní požadavky. Obal na mlýnku je mobilní, proto by v závislosti na typu prováděné práce měl být správně umístěn

Je nutné tento nástroj uložit do větrané nebo větrané garáže, ale ne v pozorovací jámě, kde se hromadí kondenzát. Dodržování všech doporučení nebude obtížné opravit rohovou brusku, protože potřeba oprava zmizí sama o sobě. Níže sledujte krátké a užitečné video o tom, jak správně fungovat rohový mlýnek. Toto video bude užitečné pro ty, kteří jsou unaveni provádět opravu rohových brusek svými rukama, pro který závisí na správném provozu nástroje. Nezapomeňte na to, když načtete svůj nástroj na limit.