Jak sestavit startér řetězové pily STIHL 362

Oprava řetězové pily STIHL 362 Čína

Otázka: Řekněte mi, jaký druh poruchy řetězové pily STIHL 362? Pokaždé, když musíte vyhodit karburátor, než se dostanete.

Otázka: Proč, když je řetězová pila STIHL vytápěna, řetěz se začne točit při nečinnosti?

Odpověď: Budu se podělit o malé zkušenosti s opravou motorového řetězce pily STIHL MS 362. Problém byl v tom, že po zahřátí pily se po asi 10 minutách začal řetězec točit na volnoběhu, čím více se točí, tím více se točí. Pokud to násilně zastavíte, pak jsem vypil stánek.

Pokud se pokusíte otočit buben samotný, pak se to zkrátilo, poté, co motorizované auto stálo, všechno se stalo normálním, řetěz se začal snadno otáčet. Výměna spojky výsledku nepřinesla výsledek.

Ukázalo se, že případ byl v olejové jednotky, ten, který je za spojkou spojky. Ukázalo se, že byl vytlačen rukáv, náhrada novým zcela eliminovaným problémem.

sestavit, startér, řetězové, pily, stihl

Otázka: Slabá zásoba oleje na STIHL 362 Saw, co dělat?

sestavit, startér, řetězové, pily, stihl

Odpověď: Na palivové nádrži 2/3 nádrže oleje jde? Pokud ano, zkuste vyměnit olej. možná tekutina a mouchy z řetězce. Pokud ne, zkontrolujte, zda je regulátor skutečně otevřený maximum. Pokud je to provedeno, pak výměna čerpadla. Možná je píst opotřebovaný. (Lze to také vyměnit, ale ne vždy pomáhá.

Otázka: Řekněte mi označení pneumatiky a řetězce pro podélné řezání na řetězové pile STIHL MS 362.

Odpověď: Tire (45 cm). 30030006317; Circuit 63PMX 66 Links 3/8 Stihl. 39990000066; Prof. Řetěz. Kolo 3/8 ″ 7 ZV 11256402004.

Otázka: Řekněte mi, proč může benzín jít do vzduchového filtru řetězové pily?

Otázka: Řetězové pily Shtil MS 362. začaly se začít špatně, myslím, že něco bylo ucpané. Vzduchový filtr je normální, dokonce i bez něj jsem to zkusil. vytáhnete ho desetkrát. otočím ho suchou svíčkou. Pokud to získáte, pak musíte držet plyn, pokud se uvolníte, pak se zastaví v nečinnosti. Co by mohlo být?

Odpověď: Dilige The Thusitel, podívejte se na stav pístu. Vertikální brázdy jsou možné. Nebo se sníženým pístem je viditelná zóna z příjmu. zde můžete vidět stopy abrazivního opotřebení povrchu válce.

A můžete nepřímo zkontrolovat stav pístu podle startéru. Musíte zvýšit pilu u popisovače startéru. Pokud nespadne, stav pístu je velmi dobrý. Pokud se postupně sklouzne dolů s takovými trhnutími, pak je stav průměrný, výkon je zachován.

Otázka: Proč je dýha setrvačníku na řetězové pile STIHL MS 362?

Odpověď: Ne správná instalace. Matice není dosažena ani naopak.

Otázka: Řekněte mi, kdo narazil? Motopila Stihl MS 362 je nová, benzín neustále uniká, odkud není možné určit. Čím více benzínu v nádrži, tím více teče.

sestavit, startér, řetězové, pily, stihl

Odpověď: palivová nádrž SAEP. Můžete vidět tím, že sundáte startér. Může to trochu uniknout. Nedržte pilu s plnou nádrží. Twisted. Work. Pokud nádrž není úplná a není položena na levou stranu. nic se o to stará. Ale pokud to teče a neúplný nádrž, měli byste jít do služby, zatímco záruka.

Otázka: Řetězová pila STIHL 362 při práci při rychlostech bez zatížení otáčí řetězem pily a dokonce s minimálním zatížením se motor dostane zatížení, co může být důvodem, může být mimo provoz

Odpověď: Problémy s karburátorem. Možná se nastavení sestřelí.

Otázka: Mám řetězovou pilu Stihl MS 362, asi 6 let. Problém je v tomto. Začnete vidět, kolik pracovních prací, a někdy najednou, na plné plyn začne přemýšlet a nevyvíjí moc. Jako by to prachlo, ale nafouknul.

Plyn, který se pustí stánky. A to se nezačne. Benzín je čerstvý. Změnil jsem filtry. Tlumič je čistý. Karburátor také vyčistil. A tento problém není konstantní. Bylo to tak včera, ale dnes to funguje jako hodina. Hřích na svíčce. Ale je v pořádku.

Odpověď: Začal bych kontrolou olejových těsnění a ložisek, učinil krimpování a bude vidět. Krimpování to znamená kontrolu sníženým tlakem. Když je píst absorbován, tento tlak stoupá kvůli nedostatku vnitřního opačného tlaku, jazyk utěsnění klikového hřídele.

Pokud je uvedený tlak zpožděn nebo tlak stoupá po dobu 20 sekund na více než 0,3 bar, pak jsou těsnicí kroužky hřídele obsluhovatelné. Ale s dalším poklesem tlaku v klikové skříni je nutné vyměnit těsnicí kroužek klikového hřídele.

sestavit, startér, řetězové, pily, stihl

Otázka: Někde jsem četl o mazání ložiska v pneumatice řetězové pily Stihl 362. Ale na mém plátnu není žádná díra pro mazání, to znamená, že bych se o tom neměl obtěžovat?

Odpověď: Na pneumatikách Stilev není taková díra, ložisko na pneumatice je namazáno olejem, který promazává řetěz, to je samozřejmě plus, ale existuje jeden, ale neviděl špičku pneumatiky při velkých rychlostech. spálit ložisko, je to mínus.

Otázka: Zajímalo mě službu, že pokud černá tekutina proudí mezi válcem a vyčerpaným obrysem, pak je to splatné.

Pokud je běh.in již hotový a takové problémy se objevily, co dělat, zda je možné dále fungovat a jak se dostat ze situace? A svíčka také hodí ten, který nespálil kapalinovou černou směsí a výfukovými plyny mokré a černé.

Odpověď: Můžete provozovat, ale musíte poškodit spalovací komoru, změnit zapalovací svíčku a vymazat svůdky. A v budoucnu neopakujte běh.a nenechte jednotku při volnoběhu pracovat po velmi dlouhou dobu.

Otázka: Přítel změní píst na řetězové pile STIHL 362, koupil čínskou soupravu. Chtěl jsem vložit dvě těsnění mezi kartu a válec.

Cílem je mírně snížit stupeň komprese za účelem snížení negativních účinků ne příliš vysoké kvality benzínu. Podle vašeho názoru existuje nějaký význam? Pokud máte, jakou tloušťku budete radit těsnění?

Odpověď: Jak si to uvědomíte? Na tomto modelu je konektor uprostřed sedadla ložisek klikového hřídele. A tam nejsou žádné těsnění, všechno je na tmelu. Komprese opustí se stupněm komprese a komprese.

A na čínském pístu je to už zřídka více než sedm kilogramů. A nechte známá těsnění zkontrolovat pružnost. A při sestavování pod těsněním není nutné rozmazat tmel!

Otázka: Pila začala začít normálně, když začal, funguje to při velkých rychlostech a nevyhazuje, nechce dělat, co dělat, aby pracovalo na nečinnosti?

OTÁZKA: SIHL MS 362 Motor SAW nesává palivo z nádrže. Omyl, vyčistil kanál do spalovací komory. Co by mohl být důvod?

Odpověď: Problém s Saapun (ventil vytváří výboj v palivové nádrži).

Basil začíná a stáje. důvod

Pokud je řetězová pila spuštěna a při prvním pokusech o práci se zastaví, může tento důvod spočívat ve vzhledu problémů s brzdou řetězce nebo v jeho rušení kvůli nedostatku mazání. V tomto případě je stanovena úroveň oleje. Pokud je objem maziva dostatečný, může být důvodem ve zkumavce, která ji vede k mechanismu maziva.

Dalším důvodem může být zhroucení karburátoru. Pokud potřebuje pouze přizpůsobení, lze to provést bez pomoci ostatních v souladu s anotací. Pokud musí být karburátor vyčištěn nebo opravit, nemůžete to udělat bez pomoci odborníků.

Další pravděpodobnou příčinou této poruchy je malá úroveň paliva v nádrži. V tomto případě se motocykl po naklonění stane, protože zbytek konzistence paliva je v části nádrže, zadní část místa, kde je umístěna absorpční trubice.

Při stisknutí plynu

Mluvící jednotky pracují na volnoběhu, ale motocykl se při stisknutí plynu stane, t. Na. Zatížení se zvyšuje. Nástroj se před použitím zahřívá, na okamžik řídí motor na volnoběh. Pokud je to zanedbáno, motor se po stisknutí pedálu zastaví. Další důvody mohou být:

 • Ucpaná nebo nevyřešená míchací jednotka palivového paliva;
 • Ucpaný vzduchový filtr nedává vhodný proud vzduchu, když se zatížení zvýší;
 • Špinavý benzínový filtr nechybí požadované množství konzistence;
 • Stěna válce a píst.

Nízký oktanový počet paliva se stává předpokladem brzdy, t. Na. Tato událost neumožňuje motoru dosáhnout požadovaného energie při zvyšování zátěže.

Dodávky paliva

Po otočení svíčky na jejím povrchu je mokrý plak. To čte nadbytek přísunu benzínu do spalovací komory. Z tohoto důvodu tento nástroj nefunguje ani nefunguje, t. Na. Zuřivý není zapálen.

Dalším inhibičním faktorem je ucpávání Sapuna. Malehan díra v víčku benzínové nádrže. Je čistí jehlou, na další řetězové pile Stihl MS 180 se nezačne. Pro stanovení nesprávného přívodu paliva se provádějí alternativní zákony:

 • Odstraňte svíčku;
 • 2 kostky benzínu se nalijí do otvoru svíčky stříkačkou;
 • Umístěte zařízení pro zapalování a položte na čepici vysokopěťového drátu;
 • Páka je přenesena do pozice startu Hot;
 • Několikrát otočte popisovač startéru.

Pokud se nástroj spustí a okamžitě se zastaví, pak je dále testována palivová dálnice. Zkontrolujte benzínový filtr, nárůst z motorové klikové skříně, integritu oddílu v čerpadlu při odšroubování víka.

Rozpis ložisek klikového hřídele

S nedostatky ložisek je pociťován slabý volný tah. Abychom to identifikovali, setrvačník pily Stihl MS 180 je ohromující z jedné strany na druhou. Hnutí říká, že setrvačník se pohybuje směrem k elektrodám s magnety, v důsledku toho není jiskra. Chcete.li odstranit mechanismus, demontujte řezací prvek, odstraňte víko a spojku filtru. U klikového hřídele se odstraní víko manuálního startéru a jsou taženy dva šrouby.

Spojka se ukáže s klíčem ve směru hodinových ručiček. Odstraňte buben hvězdičkou, změňte starou spojku a otočte ji celou cestu. Klikový hřídel je zastaven tak, aby nezlomil startér. Mechanismus je sestaven v opačném pořadí. Pro utažení je rukojeť brzdy nakloněna dopředu, nástroj je spuštěn a poté odstraněn z brzdy.

Méně běžně detekovaná ložiska s manželstvím (ve klipu se zvětšuje průměr otvorů). Chcete.li určit, rozebírat a měřit pomocí mikrometru. Pravidelné klepání svědčí o rozbitých ložiscích. V tomto případě jsou vyžadovány naléhavé opravy, t. Na. V případě porušení integrity klikového hřídele selže pístová skupina a válec.

Jak rozebírat a sestavit řetězovou pilu STIHL

Před analýzou jednotlivých prvků řetězové pily STIHL musíte provést přípravnou práci: Odstraňte boční kryt mříže na pouzdro, řetězové a vodicí pneumatiky. Dále vyčistěte celé tělo nečistot, olejový plak, lepicí piliny. Pokud někde existuje mnoho topných olejů a mechanické čištění nelze kvalitativně odstranit, měli byste použít petrolej, benzín nebo VD-40.

Odstranění rukojeti

Údržby řetězové pily STIHL jsou drženy v pouzdře na třech protivibračních gumových šokových absorbérech. Nejprve musíte vytáhnout plastové zátky ze středu gumových těsnění. Pak kousek tenkého výztuže nebo silného šroubováku vytlačí horní těsnění z přistávacího otvoru, který se nachází vedle zadní rukojeti. Pak je průměrný tlumič nárazů demontován.

Opravy startérů

Problémy v práci předkrmy nemusí zajistit spuštění nástroje. To znamená, že po natažení šňůry se řetězová pila nezačne fungovat.

Rodina Brovchenko. Pružinu pružiny v ručním startéru sekačky na trávu.

Jak nainstalovat pružinu do ručního startéru pro benzo-trimer? Doma je možné to udělat. Ke mě.

Před opravou startéru musíte připravit nástroje, se kterými pracujete:

 • Sada šroubováků nebo speciální nástroj, který je připojen k výrobci s nástrojem;
 • Lano, které bude v případě potřeby použito jako výměna rozbité šňůry.

Velké množství černého nosiče na zapalovací svíčce označuje porušení provozu motoru.

Předtím, než se postoupíte přímo k opravě předkrmy a objasňuje příčiny poruch, je nutné jej odstranit z těla nástroje. Chcete.li to provést, odšroubujte několik šroubů, které drží boční kryt, ke kterým je startér připojen. Problém s instalací startéru sekačky STIHL 38. To se provádí šroubovákem nebo specializovaným nástrojem.

Po odšroubování víka se otočí a zkoumá. Dále odšroubujte šroub, se kterým je startér opraven. Poté jsou svorka a jaro demontována, aby provedly hladké spuštění. Nyní pro odstranění je přístupná k cenově dostupné řemeni. Poté, co se uzel na laně uvolní, lze jej vytáhnout z řemenice a nahradit novou. Za předpokladu, že ztráta výkonu startéru je spojena s útesem, může to stačit k odstranění poruchy. Spouštěč. Zbytek, který tvoří tento prvek řetězové pily, by však měl být pečlivě prozkoumán.

Při zkoumání složek startéru lze identifikovat následující poruchy:

Nejčastěji dochází k poškození hladkého počátečního pružiny od konce, kde je viditelné při rozebírání pouzdra.

 • Řemenice může být poškozena. Je možné mít trhliny nebo slzy, stejně jako poškození na zádech. V důsledku těchto problémů nemůže nástroj provádět práci.
 • Poškození hladkého odpalovacího jara. Zařízení startéru sekačky na trávu Interskol ICD 4325. V tomto případě to může být mechanicky vadné jak samotné pružiny, a na místě upevnění jsou vady. Nejslabším místem tohoto prvku je přesně upevňovací prvek a špička pružiny, která je do něj vložena.

Pokud jsou detekovány vadné nebo částečně poškozené startovací díly, musí být nahrazeny novým. V tomto případě musí nové prvky odpovídat opravnému modelu pily.

Po dokončení opravy je nutné správně sestavit startér.

Řemenice je nainstalována na horní části jara. Zároveň je nutné zkontrolovat, jak moc se k sobě drželi. Během opravy je nutné provést vinutí kladky. To musí být provedeno takovým způsobem, že při rotaci zatáhne šňůru do startéru. Stačí provést 3-4 zatáčky, aby se poskytlo požadované napětí. Nahrazení startéru trávníku seká. Dříve je lano protaženo otvorem v krytu řetězové pily.

Jak dát jaro na startér řetězové pily?

Umístěte jaro do příslušné drážky je poměrně obtížný úkol. Za prvé, detail bude muset být zkroucený a vrácení do předchozí velikosti. Poté musí být vložen do dutiny standardního rozbočovače bubnu. Chcete.li spojit pružinu do startéru řetězové pily, musíte jednat v tomto pořadí:

 • Vnější konec použitého jara musí být stanoven ve zvláštní restriktivní římse. V tomto případě bude muset být druhý konec pomocí šroubováku nainstalován naproti standardní díře uvnitř zámku;
 • Dále by smyčka umístěná na vnitřním konci standardního pružiny měla být kombinována s otvorem. K tomu je lepší použít šroubovák. Na konci konců bude disk spuštěn;
 • Po instalaci disku musíte zkontrolovat, zda pes mechanismu pásu továrny stojí na svém běžném místě. Pak můžete shromáždit rohatku v opačném pořadí.

Chcete.li navíjet pružinu na startéru řetězové pily, musíte vzít v úvahu všechny dostupné otvory a výklenky. Po instalaci musíte pružinu vytáhnout. Jakmile je slabost odstraněna, jaro zůstane při několika otáčkách. je to nezbytné pro podporu požadovaného napětí nainstalované součásti.

Startér pro řetězovou pilu. Učit se nezávislé opravy

Pro rychlé spuštění jakékoli řetězové pily je vyžadován startér. S zrychleným posouváním klikového hřídele je nástroj stlačen směsí palivového vzduchu dodávanou motoru a jeho následnému zapalování. Normální práce startéru pro řetězovou pilu proto určuje výkon celého mechanismu.

Další populární poruchy řetězové pily STIHL

Kromě výše uvedených chyb jsou někdy nalezeny řetězové pily STIHL: následující:

 • Systém zapalování selže;
 • Zaplaví svíčku;
 • Karburátor je rozrušený, v důsledku toho se spotřeba paliva zvyšuje nebo motocykl jednoduše zastaví i s mírným zatížením.

Motor může selhat při použití špatného kvalitního paliva nebo při snižování systému dodávky paliva.

V jednom z článků na našem webu je podrobně napsáno, jak upravit karburátor na řetězové pile STIHL MS 180.

Mluví o jednom z častých poruch řetězové pily STIHL a jak odstranit tuto poruchu v příštím

Specifikace

Vylepšené technické vlastnosti přitahují pozornost při výběru pily.

Provozní objem motoru 2-mix 59 cm³. Jeho výrazným rysem je možnost ekonomičtější spotřeby paliva. Toho je dosaženo změnami procesu očištění spalovací komory. Ke spalování palivové směsi kvůli jejímu zvratu dochází úplně.

MIX-2 Motor

S objemem palivové nádrže 0,6 litru je kapacita olejové nádrže pro mazání řetězce snížena na 0,325 litrů. Snížení velikosti umožnilo zvýšit sílu mechanismů celého motoru jako celku, což pozitivně ovlivnilo trvanlivost pily.

Významné změny prošly anti.vibrační systém. Instalace kovových pružin a gumových tlumičů výrazně snížila vibrace motoru a pracovních úchytů.

Pro prodloužení životnosti motoru byl vylepšen návrh vzduchového filtru. Vzduch vstupuje do filtru prostřednictvím předběžného čisticího systému, kde jsou obléhany všechny velké částice (prach, piliny). Mimochodem, díky tomu se také zvyšuje životnost filtru samotného filtru.

Karburátor motoru je vybaven speciálním kompenzátorem, díky kterému jsou všechny parametry motoru podporovány na stejné úrovni, bez ohledu na znečištění vzduchového filtru.

Brzda obvodu pracuje v ručním a automatickém režimu. To vytváří další vybavení pro práci a zároveň zvyšuje jeho bezpečnost.

Startér je vybaven tlumičem, který při spuštění motoru vyhlazuje vznikající otřesy zpětného rázu, takže samotný start je hladký a měkký.

Hmotnost řetězové pily STIHL MS 362 spolu s čerpacími stanicemi je 5,9 kg.

Vzhled Stihl 362

Shromáždění řetězové pily Stihl 180

Sbírejte STIHL MS 180 SAW zpět, docela jednoduché, hlavní věcí je dodržovat další algoritmus:

 • Nainstalujte píst na ojnice, šipka na pístu by měla vypadat podél řetězové pily STIHL 180 a bok klikového hřídele, který je navržen pro instalaci setrvačníku;
 • Jemně vložte píst zpět do válce, místo pro montáž cívky by mělo být na straně, kde je setrvačník nainstalován na klikovým hřídelem;
 • Nainstalujte ložiska, těsnění, zastavovací kroužek na hřídeli a spusťte vše sestavené na sedadlo ve válci;
 • Dále odmašťujte místo instalace klikové skříně a samotné klikové skříně, poté rozmačujte tmel a instalací na místě, abyste utáhli 4 šrouby připevňování;

Chcete.li shromáždit pilu STIHL 180 po sestavení motoru, musíte pozorovat reverzní sekvenci demontáže. Je důležité ošetřit proces pečlivě a nezapomeňte nastavit tah na karburátor a připojit zapalovací drát.

Níže můžete sledovat demontáž STIHL 180 na videu, je vyroben pro nezkušené uživatele, podrobně ukazuje celý proces.

Demontáž motorové pily řetězové pily STIHL 180 a její sestavení, pokud existuje určitá zkušenost, je provedeno docela jednoduše, hlavní věcí je vyčistit pilu dobře před prací a ne spěchat. Aby se malé detaily neztratily, musíte použít kontejnery, ve kterých byste měli v procesu rozložit náhradní díly.