Jak si vybrat ruční dům pro domov

Elektrická košile. což je lepší: Vyberte model kvality pro domov

Lidé pracující se stromem vědí, že je lepší použít elektrický nástroj k dosažení rychlého výsledku. V této publikaci vám řekneme o elektrických košilích, což je lepší si vybrat pro efektivní práci.

Stavba, opravy, dekorace a mnoho každodenních ekonomických úkolů v bytě a ještě více. soukromý dům, je téměř vždy spojován se zpracováním dřeva. A toto podnikání není vůbec tak jednoduché, jak by se mohlo zdát nezkušenost, vyžadující značné fyzické úsilí a dobrou obratnost. A skutečným průlomem v této záležitosti byl vznik široké škály elektrických nástrojů, které výrazně zjednodušují implementaci mnoha pracovních operací nebo tesařství.

Jednou z nejpopulárnějších operací a zároveň nejsložitějšími jsou sklizeň dřeva, tj. Hladké odstranění povrchové vrstvy materiálu. Dříve to bylo provedeno ručně vyrobenými rubbany různých modifikací, což vyžadovalo velmi značnou fyzickou zdatnost zaměstnance. Ano, a dobře získané zkušenosti-bez toho, aby bylo dosaženo jakéhokoli kvalitativního výsledku, je nesmírně obtížné, protože bylo nutné přesně měřit aplikaci vertikálního úsilí, směru a rychlosti horizontálního pohybu nástroje. S elektrickou košili je úkol zjednodušený a dokonce i začínající domácí mistr, trochu praxe, je docela schopen se vyrovnat s mnoha úkoly.

Tento nástroj byl relativně nedávno přenesen do kategorie veřejně dostupných a řada modelů prezentovaných v obchodech je velmi široká. Proto vyvstává logická otázka: elektrický odpad, který je lepší získat, aby ospravedlňoval očekávání potenciálního vlastníka. Pojďme zjistit tento problém.

Elektro.struhy pro potřeby domácnosti

Levné elektrické nářadí, které jsou určeny pro použití v malých workshopech, v soukromých oblastech. Není vhodné pro příliš dlouhou aktivní práci, jsou zapotřebí dlouhé přestávky. Síla takových nástrojů může dosáhnout 1000 wattů, počet revolucí je 17-18 tisíc za minutu. Dokonce i rozpočtové modely jsou vybaveny regulátory ponoření nože. Níže budou představeny nejoblíbenější elektrické rebubony pro potřeby domácnosti.

vybrat, domov

Zubble ZR-950-82, 950 W

Levný elektrický rebarbarb od domácího výrobce. Vhodné pro provádění různých prací obou malých workshopů a poměrně velkých koberců. Síla energetického nástroje je 950 W, maximální počet revolucí bubnu je 15 000 za minutu. Přípustná hloubka pro přísnou. 3 mm. Chcete.li vybrat čtvrtinu, můžete nástroj nakonfigurovat pro odstranění 15 mm. Přísná šířka. 82 mm. Z konstrukčních prvků je nutné si všimnout takových okamžiků, jako je přítomnost okapu k odstranění zkosení, tlačítko pro blokování nástroje k zapnutí, otvory pro připojení vysavače vysavače.

vybrat, domov

Interskol R-110/1100 m, se stacionárním držákem, 1100 W

Jeden z nejlepších elektrických rahubonů z hlediska poměru ceny/kvality. Takové nástroje se používají v soukromých workshopech pro různé práce v domácnosti. Síla energetického nástroje je 1100 wattů, maximální počet otáček pracovní části je 16000 za minutu. Přípustná hloubka pro přísnou. 3 mm, šířka zpracování dřeva. 110 mm. Existuje funkce hladkého spuštění. Strukturální funkce. můžete připojit vysavač, v stole jsou otvory pro stacionární upevnění, zámek pro tlačítko Start, drážku na podrážce košile, abyste odstranili Chamer.

Pro domácí použití si můžete také zakoupit produkty Energomash, Hammer, Baikal (reprezentované 4 modely: E312 AK, E313, E315 AK, E314), Fiolent. Život zařízení závisí na intenzitě provozu tohoto nástroje. Zřídka na trhu existují dioldové elektrické republiky a méně dobře známí výrobci. Neexistují žádné přesné recenze o nich.

Elektrické rubrické dřevo Energomash RU-10110 s důrazem

Vysoká kvalita je charakterizována profesionálními výrobky z Hilti. Interskolské produkty jsou považovány za optimální ve vztahu k ceně, funkčnosti a kvalitě. Makita a Bosch jsou tradiční vedoucí trhu, produkty, z nichž jsou vysoce spolehlivé a užitečné další schopnosti.

Všechny firmy neustále rozšiřují modelové řádky svých produktů, díky čemuž je elektrický parník produktivnější a pohodlnější v praktickém využití. Snaží se zůstat konkurenceschopní v segmentu trhu těchto produktů. To vám umožní vybrat podle požadovaných parametrů, jak univerzálního nástroje, tak více zaostřených produktů.

Rozsáhlé možnosti mění samotný proces volby v poměrně obtížnou aktivitu. Kromě výše uvedených kritérií se doporučuje vzít v úvahu přítomnost výrobce vybraného modelu energetického nástroje výrobce poblíž servisních středisek společnosti nebo dostupnosti jejích součástí v maloobchodní síti. To vám umožní rychle vyřešit problém pomocí specialistů nebo nezávisle během rozpadu.

Rubank Sestava a nastavení polohy žáby

Před pokračováním se shromážděním částí odpadků musíte prohlédnout kovové prvky. Doporučujeme být nevyvinuté oblasti ošetřeny olejem, aby se zabránilo tvorbě rzi.

 • Odmítněte na stranu desky zastavení šroubu odpovědného za podélné nastavení. To umožní žábě zadat místo ve středu pouzdra.
 • Lehce utáhněte upínací šrouby žab. Díky tomu se bude pohybovat vpřed-nasad pomocí šroubu seřízení.
 • Chcete.li určit správnou polohu žáby, musíte nainstalovat čepel a upravit ji na tenkou uniformu. Natáhněte dřevěnou část na podrážce a nasměrujte ji přes čepel. Okraj nože by měl jít rovnoběžně s přední hranou úst. Pokud je pozorována asymetrie, musíte žábu mírně posunout, aniž byste se dotkli páky zkosení nože. Dosahuje tak paralelismus.
 • Pro začínající pány je mezera vystavena do 0,4-0,5 mm. Zkušení truhláři budou moci upravit mezeru 0,15 mm.
 • Po nastavení paralelismu a mezery by měl být nůž odstraněn, aniž by to ovlivnilo žábu. Utáhněte upínací šrouby bez použití nadměrné síly. V opačném případě může tenká část podešve v ústech úst prasknout. Utahování je nutné pouze k opravě polohy žáby.
 • Před prací jsou všechny šrouby zpožděny, je nainstalován nůž. Bezohledná příprava nástroje vyvolá deformaci podrážky pod vlivem vložky na páku.
 • A konečně, je upraven šroub šroubu-k útoku. Přijímá situaci tak, že v rámci úsilí o palci došlo k jasné fixaci páky. Uvolněte se do závitového díra, vyvolává tvorbu vůle. Pro zhoršení prvku se doporučuje odšroubovat šroub, odmazat, kapat tekutou západku do závitové díry, vraťte šroub na stejné místo a proveďte tolik otáček, kolik se vyžadovalo k odpočinku.
vybrat, domov

Hlavní vlastnosti elektrické rubly

Síla rubbank je parametr, který charakterizuje spotřebu energie. Seznam děl, které bude moci elektrického rinomu vyrovnat s mocí, závisí také na síle. Čím větší je hustota zpracovaného materiálu, tím větší síla potřebujete. Závisí to také na šířce.

Ideální možností by bylo koupit opravdu výkonnou elektrickou rebanki. Během práce bude načten pouze na polovinu, což bude mít příznivý dopad na životnost. Ale zpravidla, pokud je nástroj používán pouze epizodicky, můžete si koupit levný elektrický rinom. V nejlevnějších modelech je tento ukazatel v průměru 400 W, zatímco nejdražší může dosáhnout až 2000 W nebo více.

Frekvence rotace (počet revolucí za minutu) je nejdůležitější charakteristikou při výběru elektrické rebanky. Čím větší je počet revolucí, tím více a vysoce kvalitní zpracování bude provedeno. Revoluce levných elektrických vzpěr jsou v rozmezí 11–13 tisíc otáček za minutu-tato hodnota je dostatečná pro hrubé zpracování. Chcete-li získat nejhladičtější povrch, je lepší koupit nástroj s 15-18 tisíc. RPM. to bude stačit pro dokončení zpracování.

Ve většině levných modelů, se zvýšením zatížení, se také snižuje počet revolucí, což může negativně ovlivnit kvalitu zpracování materiálu. Některé modely košil (Makita KP 0810 C) jsou stejně přísné s malými i velkými zatíženími. V takových nástrojích byl nainstalován elektronický systém údržby rychlosti. Systém pomáhá nejen zvyšovat výkon práce, ale také chrání motor před přehřátím.

Šířka přísného (zpracování) je maximální šířka, s níž se trosky dokáže vyrovnat v jednom průchodu. Šířka je vybrána v závislosti na tvaru obrobku. Tento parametr může být od 60 do 300 mm. Nejběžnější modely se šířkou strun 82 nebo 110 mm a první je levnější. Méně šířky jsou žádané jen málo as vhodnější pouze pro profesionální použití. Při výběru mezi dvěma velikostmi je lepší si koupit elektrický nom s větší šířkou přísného. Pokud tedy je to nutné, zpracovejte s tím 10-centimetrovou desku, rychleji a kvalitativní, vyrovnejte nůž se šířkou 110 mm. 82-milemma bude muset provést několik průchodů, což nepříznivě ovlivní konečný výsledek.

Einhell RT-PL 82 . Výkon 850 W, šířka zpracování 82 mm, přísná hloubka 3 mm.

Hloubka přísného. parametr, který charakterizuje amplitudu mezi přední a zadní podrážkou odpadků. Jednoduše řečeno, jedná se o maximální hloubku, kterou je troska schopná „odstranit“ z obrobku. V levných nástrojích s kapacitou až 700 W je hloubka 2 mm, nejsilnější elektrické repurs (2000w) mají 4 mm, ale pravda, jako vždy, uprostřed.

V některých modelech „hlubokých“ elektrických vzpěr je díra pro vysunutí žetonů náchylná k neustálému ucpávání. před zakoupením konkrétního modelu je vhodné seznámit se s recenzemi. Pokud neexistují žádné recenze a není možné zkontrolovat model v praxi, může být nepřímo o tomto faktoru posuzován průměr trubky.

Některé modely elektrických reproduktorů (například Energomash RU-10650) poskytují schopnost upravit hloubku přísných. V takových nástrojích je přední rukojeť zároveň pákou pro instalaci hloubek. tedy můžete nakonfigurovat nástroj pro nezbytnou práci kdykoli. Nejvyšší přesnost úpravy je k dispozici elektrickým reproduktorům s průvodci.

Někdy můžete slyšet negativní recenze o této funkci, pro které je pro ověření jednoduše skryté neschopností ji použít. Regulátor je zpravidla posunut s dostatečně velkým úsilím, ale pokud je během provozu příliš tlačen na rukojeti, je možná neúmyslná změna v hloubce přísného.

Vzorek čtvrtiny. „True“ drážky podél okraje obrobku. Mnoho modelů je vybaveno podobnou funkcí. o jeho přítomnosti se můžete dozvědět podle zvláštního stupně a omezovače. Důraz je nezbytný k opravě úhlu 90 stupňů mezi detailem a nástrojem, je také zodpovědný za hloubku vzorku. Omezovač je na opačné straně a je zodpovědný za šířku drážky.

Hladký start. funkce, která při zapnutí snižuje zatížení sítě. Zpravidla jsou v elektrických nástrojích počáteční proudy výrazně vyšší než pracovníci, což může negativně ovlivnit sítě napájení nebo zařízení, která k nim připojena. Kromě toho se také hladce vyskytují košile s hladkým startem nožů, což znamená, že můžete začít pracovat bez trhnutí.

Top. 5 elektrických reprodukcí pro hodnocení popularity

Bosch Gho 26-82 D Profesionální

Tento model je charakterizován kompaktními parametry a vysokými provozními charakteristikami. Vhodné pro časté použití na dřevu různého stupně hustoty struktury.

Jaká je požadovaná síla zařízení?

Modely s kapacitou 450 až 2250 wattů jsou uvedeny v prodeji. Síla zařízení přímo ovlivňuje hloubku řezu a lze zpracovat hustotu dřeva. Zařízení s nízkým výkonem se nebudou moci vyrovnat s pevným dřevem, například popelem nebo akátem, protože nože „budou pleteny“ a kvalita zpracování bude špatná. Na druhou stranu, pokud musíte pracovat hlavně s borovicí nebo Linden, pak výkonné zařízení jednoduše utratí nadměrnou energii. Zde je přibližná závislost síly zařízení na hustotu dřeva:

 • 450. 600 wattů. vhodné pro měkké druhy s hustotou dřeva do 540 kg/m 3. Například pro borovici, kaštan, Linden, Poplar, Alder a Juniper.
 • 600. 1000 wattů. vhodné pro plemena střední hustoty od 540 kg/m 3 do 730 kg/m 3. Například pro jabloň, bříza, javor, larch atd.
 • 1000. 1500 W. je vhodné pro plemena s vysokou hustotou dřeva od 730 kg/m 3 a více, například pro dub, popel, akátu, chytání, železné břízy atd.

Model vyššího výkonu bude nutný pouze tehdy, pokud budete používat elektrický rinom pro výrobní účely, například otevřete pilinu. V našem hodnocení elektrických košil jsme vzali výhradně modely účelů domácnosti, které nepřesahují kapacitu 1 500 wattů.

Rozdíly v elektrické rebanki a manuální analog

Hlavní strukturální prvky manuálních a elektrických košil jsou stejné. Elektrické vozíky však mají následující rozdíly:

 • Složitější zařízení z technického hlediska;
 • Můžete jej použít pouze v případě, že existuje zdroj energie (baterie nebo přístup k síti s napětím 220 V) v důsledku přítomnosti elektrického motoru a elektroniky;
 • Při práci s ním musíte vyvinout méně fyzického úsilí, než při používání manuálního protějšku;
 • Vysoký výkon;
 • Další design nožů;
 • Lze použít jako přesný nebo uprchlý energetický nástroj;
 • Mohou si vybrat čtvrtinu;
 • Konečná kvalita a přesnost výše uvedené práce;
 • Při práci s nástrojem dochází k přísnímu dochází v důsledku rotace bubnových nožů, a ne kvůli pohybům zády k aplikaci s košili;
 • S jeho pomocí je nemožné zpracovat roh a koncové části mezer, úrovně a podlahy cyklu;
 • V důsledku vysoké rychlosti rotace bubnu se při použití tohoto nástroje zvyšuje pravděpodobnost zranění;
 • Čipy vytvořené během provozu nejsou odstraněny skrz štěrbinu nahoře, ale trubkou do speciálního sáčku;
 • Je možné regulovat šířku zachycených pruhů při přísném (pomocí boční zastávky).

Ukazuje se, že elektrické lampy se liší od manuálních zařízení nejen se zvýšenou praktickou účinností práce a složitějším zařízením, ale také s řadou funkčnosti, bezpečnost používání. Elektrické košile mají vysoký výkon při zpracování dřevěných povrchů ve srovnání s manuálními analogy, ale musí je zvládnout mnohem opatrněji. Byly široce používány, a to jak na úrovni domácnosti, tak na profesionále.

Praktické použití elektrických parníků může výrazně ušetřit na řezivu: koupit levnější nezpracované a poté je položit na vlastní pěst. Při nákupu těchto produktů byste měli věnovat pozornost nejen jejich technickým ukazatelům, ale také vzít v úvahu výrobce produktů, jeho cenu. Je lepší upřednostňovat nástroje od dobře známých společností, kupovat je ve specializovaných maloobchodních řetězcích, kde můžete vidět certifikát.

vybrat, domov