Jak si vybrat čtvrtinu v desce s frézováním

Jak si vybrat čtvrtinu po ručně frézovacím mlýně

Výběr čtvrtiny v dřevěné části je jednou z častých operací v tesařských a tesařských záležitostech. Proč se to dělá a jak se to zvažuje později.

Dřevo jako jakýkoli materiál má specifické vlastnosti, které je třeba vzít v úvahu. Tato zřejmá skutečnost však začáteční mistři často ignorují. Výsledkem je, že zkažená nálada, čas strávený na změně a často rozmazlený materiál.

Jedna z charakteristických vlastností dřeva. když se změní vlhkost, změní se lineární rozměry dřevěných detailů. Po sušení je dřevo stlačeno se zvýšením vlhkosti se rozšiřuje. Kromě toho se pryskyřice v průběhu času vypařují ze dřeva. Z tohoto důvodu je dřevěná část postupně snižována v lineárních velikostech, bez ohledu na změny vlhkosti. Tento jev se říká: Strom vysychá. Tyto účinky jsou patrné zejména v jehličnatém dřevě, ze kterého se vyrábí nejoblíbenější řezivo.

Ve stavebnictví a letních domácnostech se nejčastěji používají desky ze smrku a borovice. Tyto odrůdy dřeva při sušení mění velikost nejvíce.

Co je to sušení

Typický případ: Udělali jste kůlnu v DACHA pro skladování domácnosti a pro další potřeby. Udělali to pro sebe, takže shromáždili desky, ze kterých jsou stěny vyrobeny opatrně, bez sebemenšího kliknutí. Uplynují dva až tři měsíce; desky jsou suché a celá zeď svítí trhlinami. V zimě je skrz ně fouká sníh, v létě prach nanáší prach uvnitř stodoly.

Menší dosáhne 10-13% lineární velikosti. To znamená, že deska 100 mm široká po sušení klesá na 88 mm.

Aby se to nestalo pro stěny zdí, musíte používat desky s čtvrtinou. Stěna pochva s takovými deskami nikdy nebude mít prostřednictvím mezer. Podle jejich čtvrtí se sousední desky navzájem překrývají a když se mezery vysychají, již nevzniká.

Bohužel, řezivo se velmi zřídka prodává s hotovou čtvrtinou. Amatérský mistr by proto měl znát způsoby, které jsou v případě potřeby dokončeny deskami.

Metody výroby čtvrtiny

Můžete si vybrat čtvrtinu s několika metodami pomocí různých nástrojů. Například:

Poslední metodou je výběr čtvrtiny pomocí kruhové pily. nejpohodlnější a nejproduktivnější. Zvažte to.

Pokud potřebujete přísné desky, pak je pohodlnější řídit desky nejprve a teprve poté přejít na výrobu čtvrtiny.

Sekvence výběru čtvrtiny

 • Zřídili jsme zásuvku disku pily tak, aby hloubka řezu byla stejná polovině tloušťky zpracované desky. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je správný „na místě“. Za tímto účelem připojíme desku k souboru na boku, jak je znázorněno na fotografii, a upravte vypouštění disku.
 • Nainstalujte paralelní důraz na stroj tak, aby se šířka řezu rovnala polovině tloušťky desky. Bereme v úvahu tloušťku samotného disku. Nastavení stroje je dokončeno v tomto.
 • Děláme podélné řezy z opačných stran desek.
 • Děláme škrty z konce desky. Čtvrtina je připravena. Jako produkt by dostali hlavu.up)).

Alternativní metody

Jak již bylo zmíněno, stacionární kruhová pila je velmi výhodná pro výběr čtvrtiny. (Existuje samostatný článek o odrůdách pily na disku a vlastnostech jejich výběru na našich webových stránkách.Ale není vždy v arzenálu pána a někdy je nemožné ji používat čistě fyzicky.

Pokud si potřebujete vybrat čtvrtinu v tlustých dlouhých deskách, můžete použít ruční pilu. Princip výroby a posloupnost operací jsou stejná. Rozdíl je v tom, že v tomto případě se zpracovávaná deska a změna nástroje míří. Deska je pevná nehybná a pán posouvá disk na disk s paralelním důrazem ručně.

Pokud po ruce nemáte ani kruhový ani manuální disk, můžete použít rohový mlýnek s dřevěným disku nebo ručním mlýnem s vhodným válcovým mlýnem. Obě metody jsou velmi pomalé a nejsou vhodné pro velké množství práce. Kromě toho je výběr čtvrtiny rohové brusky nepříjemné, nebezpečné a nerovnoměrné.

Dalším způsobem je použít elektrickou košili. Většina modelů moderních košile však kvůli konstrukčním prvkům však není vhodná. Podívejte se na video, které ukazuje právě tento způsob výběru čtvrtiny.

Několik tipů

 • Nezapomeňte na bezpečnostní opatření.
 • Pokud jsou desky dlouhé, pracujte s asistentem.
 • Desky by měly být stejnou tloušťkou.
 • Nepoužívejte čerstvě připravené řezivo. Nechte je vyschnout alespoň 1 rok.

V následujících článcích budeme pokračovat v příběhu o technikách zpracování dřeva a použitých nástrojích.

Typy frézování pro zpracování dřevěných polotovarů

Rozhodli jsme se tedy, že pro výběr čtvrtiny je nejvhodnější používat skládací mlýn. Má válcový tvar a je vybaven ložiskem. Průměr válce je větší než průměr ložiska, což vám umožní vybrat čtvrtinu požadované hloubky pro několik průchodů řezného nástroje.

Při mletí je vhodné použít šablonu. Ložisko, které se válí podél šablony, tvoří přesný směr nástroje, zjednodušuje práci a je výsledek čistý a dokonce.

Přijdeme na to, jak si vybrat čtvrtinu ve správní radě svými vlastními rukama. Kupujeme desku s 2 odrůdami a zpracováváme ji pohodlným způsobem. Jak můžete udělat tuto práci:

Po získání požadovaného množství řeziva je nejjednodušší způsob, jak si vybrat čtvrtinu v desce. Zbývá pouze dát úhledný tvar okrajů produktu.

Za prvé, je nutné si drink od konce desky, půl výšky hluboko a poté ve středu konce. Poté nainstalujeme šířku pracovní části desky a vypijeme další fragment. Zde by měla být hloubka 1,5krát více než polovina výšky, takže je pohodlnější odstranit řezanou část. Můžete tedy vytvořit hotový produkt pomocí vlastních rukou dvakrát tolik než zdroj.

Navzdory výrobě surovin druhého stupně jsou vynikající vlastnosti vlastní čtvrtinu:

Existuje příležitost použít tento materiál pro vnější pokožku.

Kruhová pila

Taková pila zapojená do zpracování desky je schopna tento proces zjednodušit a zkrátit jeho trvání. Pokud je technika výkonná a spolehlivá s ostrými noži, nebude nastavení požadovaných parametrů obtížné.

Pracovní schéma se radikálně neliší u předchozích, liší se pouze tím, že zpracování stromu je prováděno kruhovou pilou.

Elektrická ruština

Je pro ně vhodné řezat desky a dát jim tvar. Proces získání čtvrtletní desky se neliší od práce s jiným vybavením, ale rubíny jsou lepší kvůli pohodlnému provozu. Toto zařízení poskytuje otevřený přehled o pracovní ploše desky.

Při absenci kruhového a odpadku je pro práci vhodný rohový mlýnek s dřevěným disku nebo řezačkou rukou, na které byl dříve nainstalován válcový mlýn. Obě možnosti jsou však charakterizovány nízkou produktivitou, tj. Je nepravděpodobné, že jsou vhodné pro zpracování velkého objemu materiálu kvůli nízké rychlosti.

S těmito nástroji se levné řezivo snadno promění na vysoce kvalitní produkty vhodné pro dekoraci budov zevnitř i vnějšku.

Jaký nástroj je čtvrtina k výběru

Existuje určitý počet desek 6-Sked, kalibrovaných až 20 mm. Chci s nimi ušit strop výběrem čtvrtiny. Co je snazší dělat? Vyzkoušel jsem to s elektrickým parníkem, ale ukázalo se to špatně: 10 mm je vybráno pro 3 průchody; Pokud je šířka drážky víceméně podařilo ovládat pomocí rubankové čáry, pak je hloubka přibližně přibližně přibližně. Je obtížné držet desku rubbank přísně vodorovně. V obchodě elektrického nářadí jsem byl doporučen koupit mlýn pro tento účel; Ale nechápal jsem, jak s tímto nástrojem pracovat. Většina modelů nemá ani vládce. Jak to držet na okraji desky? Možná existuje nějaký jednoduchý stroj nebo přizpůsobení Rubanu konkrétně za tímto účelem? Můžete jej rozřezat na stacionárním kruhu pro dva průchody, pokud je nastavena (kruhový) odjezd na disku nad tabulkou. Ale obecně. frézování. V soupravě je paralelní důraz, ale zařízení si můžete vyrobit sami. Přečtěte si zde „

Vezměte si ruční kruhový kruh (odstranil jsem ochranný kryt a zadní průvodce). Připevněte se šrouby s vlastním klepnutím na kus a talíř na řezání dřeva, fanouškem, širokou odšroubovanou deskou 25 mm. Utopit se až do konce přepnutého kruhu. Vypněte a vyjměte z výstupu. Zapněte a navíjejte tlačítko elektrickou páskou. Otočte základnu a opravte ji na kozích nebo t.Str. Připojte paralelní důraz. Nastavte výšku kruhu. Dva průchody. Paz. Pro pohodlí použijte dřevěné „prameny“ jako svorku.

Zkusil jsem. pomalu a spoustu hoblin. Prostor frézování není malá. frézovací mlýn se zahřívá. Neměl rád.

Stejný stůl kruhový, pouze v řemeslníkovi. Mimochodem, na buržoazní desktopové kruh (skutečné, které jsou velké stroje), můžete umístit několik pilových disků se středními vložkami na vřeteno nebo širokou řezačku. Funguje to velmi efektivně. Ale na manuálním kruhu to nelze provádět pod žádným druhem.

Kleeper ano, pomalejší a prach. A může být vyžadováno několik průchodů.

vybrat, čtvrtinu, desce, frézováním

Je napsán: no, stejný tabulka kruhová, pouze v řemeslníkovi.

Je téměř nemožné vyrobit takové věci ve velkých objemech s frézováním nebo Rubanem. Velmi pomalu, spousta hoblin a po celou dobu kmenů riziko svlékání obrobku. Nejjednodušší způsob, jak je nabízeno, je stacionární oběžník s nastavitelným výbojem disku a paralelním důrazem. Požadované dva průkazy jsou rychlejší než jeden průchod. Nejvíce rozpočtový vývod-enkor-10, stojí asi 3100R. Na stroji sovětského času jsem vyrobil dveřní krabice na stroji UBDN, ani nedochází k odchodu není regulován. Musel jsem položit dřevěné rozpěrky mezi postel a horní část stolu. Ale ukázalo se to rychle a přesnost je dobrá.

Ale mějte na paměti, že úhel, ze kterého je čtvrtina vybrána, by měl být přísně rovný, po celé délce desky. Zkontroluji všechny rohy před řezem a vyberu nejvíce rovný. A deska by neměla být ohnutá ani zkroucená. Přesto pro 6 metrů desku budete potřebovat další podpory a nejlépe asistenta.

Výběr čtvrtiny v dřevěné části je jednou z častých operací v tesařských a tesařských záležitostech. Proč se to dělá a jak se to zvažuje později.

Dřevo jako jakýkoli materiál má specifické vlastnosti, které je třeba vzít v úvahu. Tato zřejmá skutečnost však začáteční mistři často ignorují. Výsledkem je, že zkažená nálada, čas strávený na změně a často rozmazlený materiál.

Jedna z charakteristických vlastností dřeva. když se změní vlhkost, změní se lineární rozměry dřevěných detailů. Po sušení je dřevo stlačeno se zvýšením vlhkosti se rozšiřuje. Kromě toho se pryskyřice v průběhu času vypařují ze dřeva. Z tohoto důvodu je dřevěná část postupně snižována v lineárních velikostech, bez ohledu na změny vlhkosti. Tento jev se říká: Strom vysychá. Tyto účinky jsou patrné zejména v jehličnatém dřevě, ze kterého se vyrábí nejoblíbenější řezivo.

Ve stavebnictví a letních domácnostech se nejčastěji používají desky ze smrku a borovice. Tyto odrůdy dřeva při sušení mění velikost nejvíce.

Co je to sušení

Typický případ: Udělali jste kůlnu v DACHA pro skladování domácnosti a pro další potřeby. Udělali to pro sebe, takže shromáždili desky, ze kterých jsou stěny vyrobeny opatrně, bez sebemenšího kliknutí. Uplynují dva až tři měsíce; desky jsou suché a celá zeď svítí trhlinami. V zimě je skrz ně fouká sníh, v létě prach nanáší prach uvnitř stodoly.

Menší dosáhne 10-13% lineární velikosti. To znamená, že deska 100 mm široká po sušení klesá na 88 mm.

Aby se to nestalo pro stěny zdí, musíte používat desky s čtvrtinou. Stěna pochva s takovými deskami nikdy nebude mít prostřednictvím mezer. Podle jejich čtvrtí se sousední desky navzájem překrývají a když se mezery vysychají, již nevzniká.

Bohužel, řezivo se velmi zřídka prodává s hotovou čtvrtinou. Amatérský mistr by proto měl znát způsoby, které jsou v případě potřeby dokončeny deskami.

Metody výroby čtvrtiny

Můžete si vybrat čtvrtinu s několika metodami pomocí různých nástrojů. Například:

Poslední metodou je výběr čtvrtiny pomocí kruhové pily. nejpohodlnější a nejproduktivnější. Zvažte to.

Pokud potřebujete přísné desky, pak je pohodlnější řídit desky nejprve a teprve poté přejít na výrobu čtvrtiny.

Sekvence výběru čtvrtiny

 • Zřídili jsme zásuvku disku pily tak, aby hloubka řezu byla stejná polovině tloušťky zpracované desky. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je správný „na místě“. Za tímto účelem připojíme desku k souboru na boku, jak je znázorněno na fotografii, a upravte vypouštění disku.

Alternativní metody

Jak již bylo zmíněno, stacionární kruhová pila je velmi výhodná pro výběr čtvrtiny. (Existuje samostatný článek o odrůdách pily na disku a vlastnostech jejich výběru na našich webových stránkách.Ale není vždy v arzenálu pána a někdy je nemožné ji používat čistě fyzicky.

Metody výroby čtvrtiny

Můžete si vybrat čtvrtinu s několika metodami pomocí různých nástrojů. Například:

Poslední metodou je výběr čtvrtiny pomocí kruhové pily. nejpohodlnější a nejproduktivnější. Zvažte to.

Pokud potřebujete přísné desky, pak je pohodlnější řídit desky nejprve a teprve poté přejít na výrobu čtvrtiny.

Sekvence výběru čtvrtiny

 • Zřídili jsme zásuvku disku pily tak, aby hloubka řezu byla stejná polovině tloušťky zpracované desky. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je správný „na místě“. Za tímto účelem připojíme desku k souboru na boku, jak je znázorněno na fotografii, a upravte vypouštění disku.
 • Nainstalujte paralelní důraz na stroj tak, aby se šířka řezu rovnala polovině tloušťky desky. Bereme v úvahu tloušťku samotného disku. Nastavení stroje je dokončeno v tomto.
 • Děláme podélné řezy z opačných stran desek.
 • Děláme škrty z konce desky. Čtvrtina je připravena. Jako produkt by dostali hlavu.up)).

Před zahájením práce musí být vybraný energetický nástroj zkontrolován. Pečlivě prohlédněte případ, šňůru, buben, kde jsou připevněny nože. Rotace této části by měla být volná.

Důležité! V vypnutí nástroje zkontrolujeme rotaci bubnu ručně. Pokud se na povrchu desky objeví elektrický rhinom vibruje a nepravidelnosti a otřepy, musíte zkontrolovat ostření a instalaci nožů. V případě potřeby upravte vůli mezi deskami. Nůž by měl vyčnívat na talíře o 0,5–1,0 mm, bez tohoto stavu si Rubani nevybere čtvrtinu. Musíte také zkontrolovat upevnění všech nožů.

Jak si vybrat čtvrtinu v desce s frézováním?. kovy, vybavení, pokyny

Proveďte akci, jako je vzorek čtvrtiny elektrickým rebanem. Čtvrtina je výklenkem běžící po celé délce na okraji součásti. Pokud uděláte záhyb ve dvou detailech, lze je vzájemně kombinovat.

Chcete.li vytvořit vzorek čtvrtletí, budete potřebovat trosky s touto funkcí, pracovní stůl, svěrák, tužku a dlouhý pravítko.

Moderní nástroje některých značek vám umožňují udělat záhyb s minimálním časem a úsilím, navíc v poměrně velkých svazcích.

Ale při nákupu rubbank je důležité pochopit, že nemůžete vytvořit vzorek ne každý nástroj. Musíte věnovat pozornost následujícím parametrům:

 • Šířka zpracování;
 • Hloubka přísného;
 • Jediný;
 • Typ nožů;
 • Zařízení;
 • Falz;
 • Další funkce.

Elektrický rinom by měl být vybaven regulátorem. důraz, který vám umožní upravit šířku záhybu.

Umístění bubnu s čepelemi.

Tento indikátor může do značné míry ovlivnit výkon. Šířka přísného je umístěna podél šířky podrážky.

Při zpracování polotovarů musí být provedeno několik průchodů. Je zřejmé, že elektrický oheň se šířkou podrážky 30 mm bude nutné provést méně než na stejném obrobku, ale šířka šířky šířky 82 mm.

Kromě toho musí existovat hloubkový regulátor umístěný na opačné straně po boku. Obvykle je krok změny 0,1 mm. V některých modelech můžete hloubku upravit pomocí rukojeti.

Zahrnuto s elektrickou rebankou, jsou dodávány odnímatelné nože. Při práci s jiným materiálem si budete muset vybrat potřebný typ. Pro práci s detaily tvrdého dřeva budou potřeba ocelové nože se značením TCT, pro práci s měkkým dřevem jsou vhodnější nože HSS.

Podešev Rubank se skládá ze dvou litých ocelových desek s jedním nebo více výklenky navrženými k odstranění zkosení. Samostatné modely jsou vybaveny parkovištěm nebo důrazem, který bude chránit podešve košile před noži během nečinnosti.

Čtvrtina je namontována šroubem k tělu elektrické mlýnky. Doporučuje se vybrat tento prvek, s ohledem na výšku mezi povrchem a tělem Rubank. Přechodná hloubka výběru záhybu vám umožňuje získat další důraz (parkování).

[Typ pozornosti = žlutá] by také měla brát v úvahu zařízení: Společně s nástrojem by sada měla být odnímatelné nože pro různé druhy dřeva a klíč k nahrazení. Při práci s elektrickým rebanem se často objevuje velké množství prachu a hranolků. [/Útlum]

Při výběru je lepší vzít v úvahu přítomnost dalších prvků. Některé návrhy vám umožňují kvalitativně opravit nástroj pro jediný, což umožní zpracovat materiál jako na kompaktním stroji.

Jak vyrobit drážku v Bruus pomocí frézy, ručně ručně rukou a řetězové pily

Někdy během práce je třeba provést drážku v paprsku, například při instalaci vnitřních oddílů nebo při instalaci bloků dveří a oken v otvorech, je to nezbytné pro lepší připojení prvků a zlepšení vzhledu struktury. Existuje také situace někdy, kdy je třeba s obvyklou možností spojit paprsek s drážkami, v tomto případě potřebujeme podélný vzorek výklenku, budeme to také zvážit v tomto přezkumu.

Na

Jak si vybrat čtvrtinu ve správní radě

Znáte nějaké triky, můžete během výstavby velmi dobře ušetřit. Je pravda, že budete muset strávit trochu více času, ale při práci ve velkém měřítku budou úspory významné.

Nejběžnějším způsobem, jak snížit náklady na nákup řeziva, je koupit si druhé produkty, které jim poskytnou správný druh vlastními rukama

Jak si sami vybrat čtvrtinu ve správní radě? Chcete.li začít, zakupte si 2. Můžete to udělat na webových stránkách naší společnosti Mosbrustorg. Naše ceny vám pomohou ušetřit rozpočet, ale zároveň získat požadované množství materiálu.

Po zakoupení desky může být čtvrtina v desce vybrána pomocí jednoduché konfigurace pomocí kruhové pily nebo elektrického rinomu. Pak opatrně uspořádejte okraje a máte produkt, jehož cena je dvakrát vyšší než.

Práce začíná skutečností, že od konce konvenční desky se provádí řez s hloubkou rovnající se polovině výšky, a pak se to provede uprostřed konce. Pak vládce měří šířku budoucího produktu. Hloubka by měla být dvakrát tolik jako polovina výšky kvůli skutečnosti, že pak bude muset být část pily být odstraněna.

Výsledkem je, že z druhových surovin obdržíte produkt, který se bude lišit v jeho pozitivních vlastnostech.

Čtvrťová deska je vlastní následujícími charakteristickými rysy:

 • Velkolepá tepelná izolace;
 • Estetický a reprezentativní vzhled;
 • Skvělý atribut pro dekor;
 • Vynikající materiál pro vnější oplášť.

Ořezávací deska za nízké ceny od Mosbrustorgu je vynikajícím řešením pro velkoobchodní nákup řeziva. Poskytneme vám pouze slevu a během nezávislého exportu ponoříme zboží zdarma.

Jak si vybrat čtvrtinu s kruhem

Použití kruhové pily při výrobě čtvrtiny desky tento proces výrazně usnadní. Pokud je nástroj vysoce kvalitní, s ostrými kruhovými lopatkami a pracuje na dobré síle, pomůže vám to hodně. Koneckonců, nyní můžete nastavit potřebné hodnoty a nebojte se odříznout přebytek.

Jak si vybrat čtvrtinu v desce s oběhem? Proces nemá žádné zvláštní rozdíly od obvyklých, jediná věc je, že nyní máte ve vašich rukou kruhovou pilu. Od konce desky se nápoj stal hloubkou půl výšky desky. Dále je druhý řez provedeno ve středu konce. Dále proveďte potřebná měření a odřízněte je tak, aby čtvrtina získala nezbytný tvar.

Elektrická rubrika. Jak si vybrat čtvrtinu v desce

Elektrická guma je pohodlný nástroj dřeva. S jeho pomocí můžete hladce řezat dřevo a získat produkt požadovaného tvaru. Jak si vybrat čtvrtinu v tabuli s elektrickým rebanem? Proces se neliší od práce s kruhovou pilou. Jedinou věcí, která by mohla být výhodou práce s tímto nástrojem, je pohodlí při použití jasnějšího vize při provádění úkolu.

Taková práce vám pomůže vyrobit kvalitní produkt z levnějšího produktu, který je ideální pro výzdobu a dekoraci místnosti uvnitř i vně.

Řezačky profilu pro manuální frézování

Řezačka profilu je poměrně široký koncept, který se vztahuje na mnoho základních typů frézovacích rostlin: pro vzorové drážky (drážky), čtvrtletní a jako jedna z možností. pro zaokrouhlení úhly a hrany.

Chcete.li vytvořit složité profily, můžete použít postupně několik různých dřeva.

Mezi dřevěné mlýny pro řezačku rukou, která kolem rohů a okrajů kolem rohů a okrajů existují tři.teplotní, schopné vytvářet zaobrany podle kteréhokoli z jejich poloměrů nebo současně.

Treens pro odstranění šampionů může mít různé průměry s úhly sklonu řezných okrajů na osu rotace 45, 55 a 60 °. Tyto řezačky mají pouze boční řezné hrany a zpravidla, dolní tvrdohlavý tsapfu nebo tvrdohlavý ložisko. Naproti tomu frézování řezaček pro vzorkové drážky mají řezné hrany a na spodním konci.

Vyberte frézovací řezačku | Blog | DNS Club

Co je frézovací mlýn?

Pomocí frézování v materiálu můžete získat rovné a kudrnaté drážky, otvory složitého tvaru; Můžete profilovat rovné a kudrnaté hrany. Všechny výše uvedené jsou plně aplikovány na řezačky rukou. nástroj, který bude diskutován v tomto článku.

Strukturálně manuální svislá frézovací řezačka je velmi jednoduchá-kazeta Cangy je opravena přímo na šachtě elektrického motoru, samotný elektrický motor je umístěn v pouzdře, který se může pohybovat nahoru a dolů podél vodicích tyčí, pevně upevněn na podpůrné platformě (jediný).

Kromě nejběžnějšího a univerzálního vertikálního řezačky rukou trh také představuje, jak vysoce specializované druhy:

Cerry Cutter (Trimmer for Grass). takto z názvu, navržený ke zpracování hran. V podstatě se jedná o vertikální frézovací mlýn optimalizovaný pro zpracování výhradně okrajů. Používá se profesionálními zařízeními, je lepší věnovat pozornost domácímu mistra univerzálnímu vertikálnímu frézování Řezačka rotace nebo dlaždic-a tento nástroj obvykle kupují řemeslníci pro tenké práce na keramických dlaždicích.

Ačkoli původně bylo vytvořeno manuální frézování pro dřevěné práce, moderní mlýny jsou také schopny zpracovat umělý kámen, plasty a měkké kovy. Je obtížné zavolat frézovací mlýn pro univerzální nástroj, ale mnoho operací, které provádí Miller. To vše dělá frézovací řezačku nezbytným nástrojem pro každého pána. Zde je stručný seznam možností manuálního frézování:

 • Vzorek čtvrtiny (otevřená drážky. „Kroky“. z okraje desky)
 • Obrázek nebo přímé profilování okraje (fasáda nábytku, kryt stolu)
 • Vytváření sedadel pro zámky a smyčky dveří
 • Řezání plochých částí různých tvarů
 • Řezání otvorů různých tvarů v plochých detailech
 • Dekorativní řezba a gravírování

Některé modely umožňují broušení povrchů, vyrábějí párové otvory, frézování keramických dlaždic. Přestože je seznam materiálů zpracovaných řezačci ruční

Frény mohou ve skutečnosti stát 6 000 a 30 000. Jaký je rozdíl mezi drahými a levnými modely? Jako materiály, ze kterých jsou vyrobeny v různých zařízeních zahrnutých do sady.

Obsazení, ne ořešené podešev, přesné polohování zařízení a hlavy frézovací řezačky, lehké a jasné, bez odporu a zkreslení, průběh hlavy. to jsou známky, které odlišují vysoce kvalitní profesionální nástroj. Vážení frézovací řezačky jsou schopny poskytnout větší přesnost a přesnost zpracování částí a poskytnout pánovi více příležitostí ke zpracování.

Kromě toho se v profesionálních modelech přidávají některé funkce, které nejsou v základních modelech.

Charakteristiky frézovacích mlýnů

Napájení. Přímo určuje hranice schopností řezačky. maximální průměr řezačky a hloubka zpracování. Zvýšení výkonu je zvýšení hmotnosti a ceny nástroje, takže byste se měli okamžitě rozhodnout o požadavcích na frézovací mlýn a vybrat nástroj energie, který je nezbytný na základě požadované hloubky zpracování a průměrů frézovací rostliny.

Čím čistší by měl být zpracovaný povrch a čím pevněji zpracovaný materiál, tím vyšší by měla být rychlost rotace. Současně nelze některé materiály (například plasty, viskózní kovy, některé odrůdy dřeva) zpracovat velmi vysokou rychlostí. Některé typy trysek také představují své požadavky na rychlost.

Na základě výše uvedeného, ​​pokud má být frézovací řezačka použita pro různé operace nebo s různými typy materiálů, měli byste si vybrat model s nastavením rychlosti.

Mělo by být také na paměti, že vřetenové zatáčky mohou spadat pod zátěž, aby se zabránilo tomuto jevu, některé (hlavně profesionální) modely jsou vybaveny možností udržovat rychlost při zatížení.

Aby se zabránilo trhnutí, při spuštění motoru existuje možnost hladkého startu. vybavené touto funkcí Frezorera, i když budou stát více, ale vydrží déle kvůli poklesu nepříznivých účinků na motor. A riziko zkažení části ostře ovlivňované frézy bude menší.

Pro prodloužení životnosti nástroje také funkce ochrany před přetížením vstupuje, když přesahuje přípustná teplota motoru. Tuto funkci lze implementovat různými způsobyod indikací LED k povinnému výpadku energie, ale v každém případě nebude zbytečné.

Velikost Tsangi. Čím větší je frézovací řezačka, tím silnější a silnější má stopku, a proto, tím větší je průměr třtinové kazety. Silné frézy jsou zpravidla vybaveny kazetami s maximálním průměrem. Často však existuje několik zaměnitelných kazet Cangs. A i když nejsou v sadě, obvykle je lze zakoupit samostatně. V extrémních případech můžete použít přechodnou vazbu pro instalaci v kazetě průměru řezu.

Řezací řezačka v kazetě se provádí pomocí dvou končetin, obvykle zahrnuto. Pokud je frézovací řezačka vybavena zámkem vřetena, bude klíč při výměně řezačky potřebovat pouze jeden.

Maximální hloubka frézování. Parametr, který přímo ovlivňuje sílu nástroje, tedy hmotnost a cena. Proto je rozumné zahájit výběr frézovací řezačky s určením požadované maximální hloubky.