Jak snížit vnější úhel na stropním soklu

Jak vytvořit úhel na stropním soklu?

Instalace dekorativní sukníkové desky. závěrečná fáze práce na stropní dekoraci. Hlavním problémem je, že pokud připojení hlaveň v přímých částech stěn obvykle nezpůsobuje potíže, pak rohové sloučeniny s tím mohou být docela obtížné udělat krásně. Zejména v případech, kdy je hodnota úhlu vynikající od 90 °. Jak vytvořit úhel na stropním soklu a s minimálním odpadem budeme hovořit v tomto článku.

Nainstalovaná sukní deska uzavírá vadná místa stropu a stěn stropu a stěn a také působí jako ozdobný prvek. Současně jsou technologické sloty mezi stropem (zavěšeným) stropem a stěnami, horní řez přilepené tapety nebo nerovnoměrnou rybářskou linií pro zastřihovač mezi malovanou stěnou a bílým vodorovným povrchem v sousedních oblastech rozpoznány jako vady. Instalace bagety vám umožňuje skrýt takové nedostatky a poskytnout dekoraci zcela dokončený pohled.

Ze kterého je vyroben sok

Výrobci stavebních materiálů nabízejí chictingové desky vyrobené z:

 • Nízká pěnová pěna;
 • Polyuretan;
 • Polyvinylchlorid (PVC);
 • Extruzní polystyren;
 • Umělá guma;
 • Různé dřevo dřeva;
 • Směsi sádry (pouze na objednávce).

Technologie řezání je stejná pro každý materiál, ale nástroj pro to bude vyžadovat odlišné a je vybírán jednotlivě. Nůž se používá pro lehké a měkké materiály, jako je pěna, polyvinylchlorid, polyuretanová pěna, polystyren a guma.

snížit, vnější, úhel, stropním, soklu

U hustých značek sádry, PVC a polyuretanu musíte vzít hackerskou pilu pro kov nebo jiný nástroj s malými zuby. K dispozici je speciální pila pro zpracování dřeva, která poskytuje řez bez otřepů a hranolků.

Štěrbiny pro zdobení stropu

Další typ stropního sukního desek je z extrudované polystyrenové pěny. Jsou mnohem hustší než obyčejné pěnové produkty (proto se nepasávají), jsou o něco dražší, ale jejich řezání je o něco obtížnější. Pro práci můžete použít stejný nůž nebo hackerskou pilu pro kov.

Nejdražší sukní desky jsou vyrobeny z polyuretanu. Jedná se o elastické, silné produkty odolné vůči vlhkosti, které lze velmi snadno odříznout konstrukčním nožem. Je pravda, že je nemohou být použity ve všech místnostech, protože polyuretan je citlivý na vysoké teploty. je deformován, začíná prasknout nebo prasknout.

Chcete.li pracovat s dřevěnými sukními deskami, je vhodná pouze hackerská kresba s malými zuby, můžete použít kovový nástroj.

Mnoho mistrů začátečníků se však zajímá o tolik, než o tom, jak snížit stropní základní desku v rozích. Tento proces vyžaduje důkladné výpočty a přesnost od dodavatele. V některých případech, pokud to interiér místnosti dovolí, nemůžete přemýšlet o tom, jak snížit úhel na stropním soklu a použít připravené rohové prvky. Lze je zakoupit ve stavebních obchodech. V tomto případě je základní deska jednoduše rozřezána a vložena do rohového prvku. Všechny nepravidelnosti a nedostatky budou skryty.

Typy úhlů

Úhlové dokování a prořezávání soklu se liší v závislosti na typu úhlu, rozlišujte: vnitřní, vnější a nestandardní.

Vnitřní úhel, jinými slovy, je úhel místnosti menší než 180 °, obvykle 90 °. Při řezání vnitřního úhlu se spodní část stropního soklu vždy vyčnívá nad horním. Nejprve je stále nutné měřit úhel mezi stěnami, pokud je standardní a rovný 90 °, pak jsou proužky řezány v úhlu 45 °. Bageta, která je přilepena na pravé straně, by měla být odříznuta vlevo a levá lišta by měla být odříznuta zprava.

Vnější úhel nebo externí je méně běžný, je více než 180 °, obvykle asi 270 °. Při práci s takovými úhly je všechno přesně naopak. Okraj soklu, který bude tlačen na strop, by měl být více než dolní.

Nestandardní rohy. To nejčastěji znamenají úhly s stupněm více či méně než standard v 90 ° a 270 °, stejně jako různé druhy zaoblení. Prořezávání v tomto případě se provádí „okem“ nebo se značkami na místě. Pozemky s zaoblením se shromažďují z několika malých prvků, z nichž každá je zase upravena.

Jak opravit stropní kaluž bez přihrádky

Označení úhlů kloubů sukní desky může být na stropě „na místě“ a pak otázka, jaký úhel odřízne základní desku, nevzniká. Navíc je možné správně snížit vyšší bez zajíčka, ale získat úhly bez mezer, musíte pracovat velmi pečlivě a přesně.

V tomto případě je návrh vnitřního úhlu následující:

 • Připojujeme základní desku na místo jeho instalace a nakreslíme podél okraje filtru rybářskou linku pro zastřihovač na stropě na místě křižovatky. Značení se provádí s tužkou s krátkou nízkopovojovou linií.
 • Podobný postup provádíme na druhé straně úhlu a získáme průnik dvou řádků.
 • Nyní přenášíme značení získaného bodu na obě sukní desky. Zároveň nemá smysl označit rybářskou linii pro zastřihovač řezu, protože to nebude fungovat, aby jej aplikoval na nerovný povrch, a stopy tužky zůstanou po prořezávání na podrobnostech.
 • Umístěte základní desku na dřevěný stojan v pracovní poloze. K tomu je vhodné použít druhou prkno nastavenou na okraji na základně. Podíváme se na řez kolmo na vrchol a odřízneme výplň, zaměřujeme se na štítek a opačný okraj sukní desky.
 • Zkuste na výřezů v rohu. Stopy tužek lze vymazat editorem.

Značení vnějšího rohu se provádí jiným způsobem. Skřírná deska je aplikována na instalační místo a na jeho spodní hraně se vyrábí značka úhlu na zdi. Poté se na druhou linii rohu aplikuje obal filetů a na horním okraji obrobku se nachází značka v kontaktním místě dvou profilů. Značení se přenáší zevnitř soklu na vnější a provádí se řezání.

Všimněte si, že v tomto případě jsou na stropě stopy tužky, které nejsou vždy pouze odstraněny. Kromě toho, vyříznutí každého úhlu, musí být operace značení provedena na místě. Pravděpodobně bude pohodlnější pracovat, pokud na stojanu pro řezání naneste šablonu s průnikem v úhlu 45 °.

Nyní může být obrobek položen na základnu a odříznut, zaměřuje se na šablonu. Mimochodem, označení šablony lze učinit s ohledem na odchylky úhlů v místnosti a získat klouby bez mezer.

Výrobní materiál a jméno

Prvním materiálem, ze kterého začali vyrábět základní desku pro design stropů, byl sádra. Museli být obsazeni ve zvláštních formách, po kterých byli připojeni ke stropu pomocí sádra. Takové výzdorové prvky se nazývaly filé a dnes se prakticky nepoužívají a můžete je vidět ve starých domech, které se během této doby prakticky nezachovávají. To jsou drahé prvky dekorace areálu, takže je nikdo dnes nepoužívá a nikdo nezná jejich jméno. K dnešnímu dni existují levnější a praktičtější sukní desky pro stropy.

Část sortimentu ve specializovaném obchodě

V dnešní době jsou stropní sklouzkové desky vyrobeny z materiálů, jako je polystyren nebo polyuretan. Jedná se o levné výzdoby, které se liší v řadě výhod spojených s lehkostí instalace, s praktičností a přitažlivostí, jakož i „beztíže“ ve srovnání s prvky sádry, které mají působivou váhu. Takové sukní desky vyrobené z polyuretanu nebo polystyrenu jsou vyrobeny z různých šířk (od 5 do 250 mm) a mají také širokou škálu tvarů a kreseb, takže je možné vybrat takové výzdorové prvky pro jakýkoli styl designu pro designový styl. Jedinou výjimkou jsou budovy vyrobené ze dřeva zdobené ve vhodném stylu, kde se jako základ berou prvky vyrobené ze dřeva a zde se nelze nic provést, protože styl vždy diktuje jeho podmínky.

Existují také plastové kabely, které se nebojí vlhkosti, takže se používají k ozdobení prostorů, ve kterých je pozorována zvýšená vlhkost. Zároveň je třeba poznamenat, že výzdoba z polystyrenu se také nebojí vlhkosti.

Skřírné desky stropu jsou upraveny v rozích pomocí některých metod, zatímco takové možnosti nejsou vhodné pro prořezávání sukníků z plastu.

Důležité okamžiky, jak snížit stropní soklus v rozích

Zvažte, jak správně snížit rohy stropního soklu a získat skvělý výsledek poprvé. Sledujte několik užitečných doporučení:

 • Před uložením musí být obě části upraveny pod sebou. Připojte obě poloviny k sobě. Povrch stěny by měl být suchý. Po objevení vad je můžete snadno provést nožem.
 • Možná budete potřebovat několik maličkostí. Nenechte se odradit, pokud si vezmete hodně času a musíte udělat několik konce, zvláště pokud svou práci poprvé děláte.
 • Správně určete délku prken v rozích. Pro vnitřní úhel musí být délka tyče upravena přesně z rohu k rohu, při vnějším měření je provedeno z vnitřního bodu ve směru místnosti.
 • Pokud se rohy jako celek dokonale shodují, ale uprostřed jsou malé mezery, lze je najít s tmelem.
snížit, vnější, úhel, stropním, soklu

Materiál pro výrobu filé

Moderní stavební trh nabízí širokou škálu stropních filé z různých materiálů. Tyto zahrnují:

 • Skřírné desky polystyrenu jsou vyrobeny z polystyrenových hmot v procesu vytlačování. Hlavním rysem je jasně vyjádřená úleva. Takové filé jsou levné, vypadají velkolepé a po zbarvení vzhledem se podobají skutečnému sádrokakru štukové formování. Mezi nevýhodami lze rozlišit křehkost, tuhost a nízkou pevnost;
 • Filety vyrobené z polyuretanu kvůli plasticitě materiálu často provádějí stropy v prostorách nestandardních forem, které se vyznačují velkým počtem složitých úhlů, rozbitých linií a zakřivených oblastí. Takové sukní desky se nebojí o vysokou vlhkost a změny teploty. Jedinou nevýhodou je, že jejich náklady jsou vyšší než náklady na analogy polystyrenu;
 • Polyvinyl Ch. Současně se produkují produkty v široké škále barevných odstínů, s různými vzory a výkresy na povrchu. PVC filtry jsou snadno namontovány, mají zvýšenou hygroskopicitu, ale nepodléhají barvení;
 • Dřevěné kabely s obložením jsou mezi zákazníky vysokou poptávkou, navzdory vysokým nákladům a složitosti upevnění. Kvalitativní charakteristiky materiálu, jeho přirozenost, atraktivní vzhled, síla, trvanlivost, čistota životního prostředí jsou hlavními výhodami kufru dřeva pro stropy;
 • Sádrové filé pomohou vytvořit místnost jednotlivce, zdůraznit krásu interiéru. Vzhledem k plasticitě sádry z toho mistři dělají skutečná umělecká díla. Po mnoho let se sádry sádry nevyšly z módy. Jejich vysoké náklady jsou plně splaceny životností a účinkem. Významnou mínus je zvýšená křehkost sádry, takže materiál vyžaduje úhledný a pečlivý přístup.

Článek

Stropní bagety: Vyberte příslušnou možnost

snížit, vnější, úhel, stropním, soklu

Zkoušet výsledek

Znalost toho, jak správně odříznout úhel na stropním soklu, pomůže tuto práci kvalitativně provést. Výsledné části filé jsou aplikovány na strop, aby se podíval na výsledek. Místo jejich dokování by mělo být co nejhladší, bez trhlin a zabrinu.

Pokud poskytnete pevně najednou, neměli byste být naštvaní. Použití konvenčního nože pomůže odstranit nedostatky. S tím, ořízněte okraje produktu, dokud nebude získán požadovaný výsledek.

Prořezávání sukníků pomocí Kusla se používá pouze tehdy, pokud je úhel mezi sousedními stěnami 90 stupňů, jinak musí být prořezávání provedeno ručně.

Jak správně snížit stropní sok. Důležité malé věci

Měření nezbytná pro ořezávání základní desky na stropě by měla být prováděna zvláštním způsobem. Pro stanovení a označení vnitřního úhlu by měla být délka měřena z rohu. Pro známku vnějšího úhlu se nutně zohledňuje, že v hlouběji bude sviťová deska vyčnívat na dálku, která se rovná jeho šířce.

Nedoporučuje se opravit prkna sukních desek před okamžikem, kdy je jejich přesné umístění vyzkoušeno a odříznutí odezvy odezvy. Teprve poté, co ideální konvergování v rohu obou odezvy může začít instalovat a upevnit. Pokud je práce prováděna s polyuretanovými nebo dřevěnými sukními deskami, mohou být vady a nedostatky opraveny souborem nebo souborem. Chcete.li upravit produkt z pěny, měli byste se vyzbrojit ostrým nožem.

Pokud i po dokončení suknících desek zůstane alespoň malá mezera, nespěchejte, abyste byli naštvaní. je snadné zavřít s obyčejným tmelem. Přesně a úhledně a úhledně stropní kabely není tak obtížné. Ale zakoupit alespoň malou dovednost, nejprve zkuste cvičit na malých mezerách.