Jak vyrobit mini pilu z motoru

Jak vyrobit mini stroj z motoru vlastníma rukama

Zdravím všechny čtenáře a hosty kanálu.

V tomto článku budu hovořit o svém podomácku vyrobeném obráběcím stroji, který jsem vyrobil z parket a motoru magnetofonu. Tento stroj byl kompletním prototypem, na kterém jsem již mohl zpracovávat obrobky o průměru až 4 cm. Moje předchozí stroje toho nebyly schopny kvůli slabému motoru.

Našel jsem starý magnetofon a vyndal motor, měl ložisko a byl velký ve srovnání s mými posledními.

vyrobit, mini, pilu, motoru

Tento motor je pro mé použití ideální.

Jako základ jsem použil masivní dubovou desku.

Na samotnou základnu jsem umístil parketová sklíčka, ve kterých by se koník posouval. Parkety jsou rovněž dubové.

Koník jsem také vytvořil z kusu parket.

Abych zabránil motoru v pohybu za chodu stroje, přilepil jsem na zadní stranu rámu závitový pásek a nahoru přišrouboval křídlovou matici, aby se nemohl volně pohybovat.

Ke koníku jsem připevnil hmoždinku s možností upevnění obrobku, vše upnuto hliníkovou deskou.

Vycentrujte hřídel motoru na střed koníka a začněte obrobek zhotovovat v předním vřeteníku.

Z malé kladky, dvou kusů cyklistických paprsků jsem vyrobil držák obrobku ve stroji. Vše se vejde na hřídel.

Také se podařilo udělat zábradlí, které můžete vidět na fotografii výše, vyrobil ji z obyčejného mluví a připevnil ji ke dvěma samořeznými šrouby v rámu.

Soustruh je připraven, připojil jsem ho k napájecímu adaptéru z PC, protože motor je 12 V.

Na tomto stroji jsem vyrobil plnicí pero ze stejné parkety, kterou jsem používal celou dobu, když jsem byl na univerzitě.

Také se mi tu povalovalo pár motorů, ale nevím, co s nimi.

Napište do komentářů, co s nimi můžete dělat.

pokud se vám líbil můj nápad na stroj s motorem magnetofonu apřihlásit se k odběru kanálu. pro měTo je nejlepší motivace k tomu, abychom psali více a lépe. Můj článek o tomto stroji na webových stránkách Samodelkin tam.

Děkujeme všem za dokončení, přejeme příjemnou zábavu a dobrou náladu!

Mini úhlová bruska vlastníma rukama

Miniaturní nářadí je potřeba všude tam, kde se vyrábějí suvenýry, modely lodí a letadel, malé technické celky a součástky.

Miniaturizace má dvě podoby. První výrobní metoda zahrnuje výrobu pouze miniaturních nástrojů, např. kotoučů, fréz atd.д. Druhá varianta zahrnuje právě výrobu brusných nástrojů na bázi miniaturních elektromotorů.

První alternativa. použití vrtačky

První možnost je jednodušší řešení. Předpokládejme, že je třeba vyrobit miniaturní brusný kotouč, který se instaluje do vrtačky nebo elektrického šroubováku. Za tímto účelem můžeme vzít poškozený disk.

Pomocí měřítka na něj nakreslete kružnici s požadovanými rozměry. Poté pomocí obkresleného kruhu vystřihneme budoucí miniaturní disk. V jeho středu vyvrtejte otvor, do kterého vložte 6mm šroub.

Nasaďte pod ně podložku a utáhněte je maticí.

Šroub bude osou otáčení disku. Vložíme ji do sklíčidla vrtačky nebo elektrického šroubováku a upneme. Tímto nástrojem lze řezat materiály v těžko přístupných místech nebo s malými rozměry. Hotové obrobky lze brousit.

Není obtížné vyrobit miniaturní řezačku pro řezání malých plastových nebo dřevěných dílů. K tomu použijeme obyčejný plechový uzávěr ze skleněné láhve. V jeho středu udělejte otvor pro vložení osy. Osou může být stejný šroub o průměru 6 mm. Zarovnejte okraje zátky a vyřízněte zuby. Doporučuje se provést minimální označení.

Takováto vrtačka s vrtákem nebo elektrickým šroubovákem může snadno řezat malé dřevěné lišty, např. pro modelářské účely. Plasty jsou také vhodné pro tento nekomplikovaný nástroj.

vyrobit, mini, pilu, motoru

Druhá varianta. Samostatné sestavení (2 videa)

Pokud je úkolem vytvořit miniaturní nástroj vlastníma rukama, musíte nejprve vyzvednout elektrický pohon. Jako motory můžete použít motory z různých zařízení, jako jsou tiskárny, staré magnetofony nebo běžné elektrifikované dětské hračky.

V závislosti na výkonu motoru můžete mini úhlovou brusku sestavit dvěma způsoby. Prvním směrem je použití síťového zdroje napájení. Například ze starého mobilního telefonu. Druhá možnost zahrnuje plně autonomní model tvořený motorem poháněným bateriemi nebo dobíjecími bateriemi.

Rozdíl mezi oběma směry v konstrukci skříní. V prvním případě potřebujete pouze prostor pro elektromotor a ve druhém případě je třeba instalovat prostor pro baterie.

Pro kryt je velmi vhodné použít kus PVC trubky. Pokud je jeho průměr o něco větší než průměr elektromotoru, můžete motor omotat lepicí páskou. Motor můžete připevnit pomocí lepicí pistole.

Zátky, které se nasazují na PVC trubky při přepravě a skladování, lze použít jako zátky. V přední zástrčce je třeba udělat otvor pro hřídel motoru a v zadní zástrčce pro napájecí kabel. Připojení napájecího konektoru a vypínače k tělesu.

Ideální je mít možnost připevnit k hřídeli nějakou kleštinovou svorku. To umožňuje používat standardní vrtáky, bity i nestandardní minivrtáky a kotouče. Pokud není možné namontovat kleštinovou svorku, lze hřídel a řezný nástroj spojit pomocí dvojitého kontaktu z elektrické lišty.

Podobným způsobem lze vyrobit pouzdro pro úhlovou brusku s vlastním pohonem. Teprve po instalaci motoru je třeba namontovat skříňku s akumulátorem. Kabely baterie se připojují pomocí spínače umístěného na karoserii.

V obou případech můžete na minibruskách používat jak podomácku vyrobené nástroje, tak standardní vrtáky a břity.

Jak vyrobit mini úhlovou brusku vlastníma rukama z improvizovaných materiálů

Takové zařízení, jako je malá úhlová bruska, je zapotřebí v případě, že se rytec musí zabývat malými díly, například při výrobě suvenýrů. A přesto, jak si vyrobit mini úhlovou brusku vlastníma rukama? Existují dvě možnosti.

První možností je použití vrtačky

Tento je dostatečně jednoduchý. Například je třeba vytvořit malý kruh pro broušení, který bude později instalován do vrtačky. Vezměte starý nebo poškozený kotouč a vyznačte na něm rovnoměrný kruh pomocí třmenu. Vystřihněte tvar. Uprostřed vyvrtejte otvor a vložte šroub o průměru 6 mm. Na dno nasaďte podložku a vše zajistěte maticí.

Kolík, který jsme vložili do středu kruhu, je osou otáčení celého disku. Šroub se upevní do objímky vrtačky a pevně se upne. Je to hotové, teď si můžete brousit součástky.

Řezačka na malé díly se snadno konstruuje. Vezměte kovovou zátku, kterou najdete na skleněné láhvi, a přesně uprostřed udělejte otvor. Můžete použít stejný kolík o průměru 6 mm jako osa. Ohněte okraje zátky a odřízněte všechny nepravidelné zuby. Nejlepší je provést označení.

Taková fréza bude dobře fungovat, pokud ji vložíte do vrtačky. Stroj snadno řeže malé dřevěné nebo plastové díly.

Druhou možností je sestavit ji zcela vlastními silami

Jak si sami vyrobit mini úhlovou brusku od začátku do konce? Při řešení tohoto nelehkého úkolu musíte nejprve znát motor spotřebiče. Může být poháněn malým motorem z různých zařízení. například z elektrické hračky.

V závislosti na tom, jaký výkon mini úhlové brusky potřebujete, můžete zvolit jednu ze dvou možností, jak ji vyrobit. První z nich využívá napájení ze sítě, ale druhý je zcela samostatný a používá baterie nebo malý dobíjecí akumulátor.

Tyto přístroje se liší vzhledem. Samostatná jednotka vyžaduje další přihrádku na baterie.

Není obtížné použít trubku z PVC jako tělo mini úhlové brusky. Pokud má trubka větší průměr než motor, můžete ji omotat elektrickou páskou a připevnit ke karoserii pomocí lepicí pistole.

Obyčejné zátky lze použít jako zátky a stejné PVC trubky. V přední přepážce je zhotoven průchozí otvor pro hřídel a v zadní části je zhotoven otvor pro přívodní kabel. Na tělese je třeba nainstalovat zástrčku pro připojení napájení. tlačítko vypínače.

Stroj na vyřezávání kruhů z kovu

Úhlové brusky se obvykle používají k výrobě řezacích strojů. Těchto šikovných kutilů je na internetu celá řada. Na našich stránkách je také mnoho nápadů na toto téma a nebudeme se opakovat.

Ale stroj na vyřezávání kruhů z plechu je opravdu skvělý nápad.

S domácím přístrojem můžete vyřezávat kruhy různých průměrů. Rychle a snadno. Obecně platí, že zařízení vyrobené vlastními silami rozhodně stojí za vaši pozornost.

Mini úhlová bruska vlastníma rukama

Potřeba miniaturního nástroje existuje tam, kde se osoba zabývá výrobou suvenýrů, modelů lodí a letadel, malých technických jednotek a dílů.

Miniaturizace probíhá dvěma způsoby. První metodou je výroba pouze miniaturních nástrojů. kotoučů, fréz atd.д. Druhá možnost zahrnuje výrobu brusných nástrojů na bázi miniaturních elektromotorů.

První možnost. použití vrtačky

První možnost je jednodušší. Předpokládejme, že chcete vyrobit miniaturní brusný kotouč, který se instaluje do vrtačky nebo elektrického šroubováku. K tomu můžeme použít poškozený disk.

Pomocí měřítka na něj nakreslete kružnici s požadovanými rozměry. Poté vystřihněte budoucí miniaturní disk na nakresleném kruhu. Uprostřed vyvrtejte otvor a vložte do něj 6mm šroub.

Nasaďte pod něj podložku a matici utáhněte.

Šroub bude osou otáčení kotouče. Vložíme ji do sklíčidla vrtačky nebo elektrického šroubováku a upneme ji. Můžete ji použít k řezání obtížně přístupných materiálů nebo materiálů malých rozměrů. Připravené díly můžete rozemlít.

Vyrobit miniaturní frézku pro řezání malých plastových nebo dřevěných dílů není obtížné. K tomu vezměte obyčejný uzávěr ze skleněné láhve. V jeho středu udělejte otvor pro vložení osy. Osou může být stejný šroub o průměru 6 mm. Narovnejte okraje zátky a vyřízněte vroubkování. Doporučuje se provést minimální označení.

Taková fréza, vložená do vrtačky nebo elektrického šroubováku, je schopna snadno řezat malé dřevěné lišty, například pro modelování. Plasty se také hodí pro tento nekomplikovaný nástroj.

Druhá možnost. vlastní montáž (2 videa)

Pokud je úkolem vytvořit miniaturní nástroj vlastníma rukama, musíte nejprve vybrat elektrický pohon. Jedním z motorů je elektromotor, který může pocházet z různých zařízení, například z tiskárny, starého kazetového magnetofonu nebo obyčejné elektrifikované dětské hračky.

V závislosti na výkonu motoru můžete mini úhlovou brusku sestavit dvěma způsoby. První možností je použít síťový zdroj napájení. Například ze starého mobilního telefonu. Druhý směr počítá s plně autonomním modelem tvořeným motorem poháněným bateriemi nebo akumulátory.

Rozdíl mezi oběma směry je v konstrukci pouzdra. V prvním případě potřebujete pouze prostor pro elektromotor, ve druhém případě je třeba instalovat prostor pro baterii.

Velmi vhodné je použít pro kryt kus PVC trubky. Pokud je jeho průměr o něco větší než průměr elektromotoru, lze jej omotat elektrickou páskou. K připevnění motoru použijte lepicí pistoli.

Zátky, které se používají na PVC trubky při přepravě a skladování, lze použít jako zátky. V přední části zástrčky vytvořte otvor pro hřídel motoru a v zadní části otvor pro napájecí kabel. Připojte napájecí přípojku a vypínač ke skříni.

Ideální je připevnit na hřídel nějakou kleštinovou svorku. To umožňuje používat standardní vrtáky a vlastní miniaturní frézy a kotouče. Pokud není možné nainstalovat kleštinovou svorku, lze hřídel a řezný nástroj vzájemně spojit pomocí dvojitého kontaktu z elektrické lišty.

Podobným způsobem lze vyrobit pouzdro pro úhlovou brusku s vlastním pohonem. Teprve po instalaci motoru by se měl nainstalovat akumulátor. Kabely baterie se připojují pomocí přepínače na krytu.

V obou případech můžete použít minibrusku a domácí nářadí a standardní průmyslové nástroje. vrtáky a vrtáky.

Jak vyrobit mini úhlovou brusku vlastníma rukama a nástroji

Takové zařízení, jako je malá úhlová bruska, je zapotřebí, když se gravírovač zabývá malými díly, například při výrobě suvenýrů. A přesto, jak vytvořit mini úhlovou brusku s vlastními rukama? Existují dvě možnosti.

První možností je použití vrtačky

Tato možnost je dostatečně jednoduchá. Například malý kruh pro broušení, který se instaluje do vrtačky. Vezměte starý nebo poškozený kotouč, vyznačte na něm rovnoměrný kruh pomocí třmenu. Vystřihněte tvar. Uprostřed vyvrtejte otvor a vložte šroub o průměru 6 mm. Nasaďte pod něj podložku a vše zajistěte maticí.

Šroub, který umístíme do středu kruhu, se stane osou otáčení celého disku. Našroubujte šroub do objímky vrtačky a pevně jej upněte. Je hotovo. nyní se pusťte do broušení obrobků.

Řezačka pro řezání malých dílů se snadno konstruuje. Vezměte kovovou zátku, najdete ji na skleněné láhvi, a udělejte do ní uprostřed otvor. Můžete použít stejný šroub o průměru 6 mm jako osu. Rozložte okraje zátky a odřízněte nerovné zuby. Nejlepší je provést označení.

vyrobit, mini, pilu, motoru

Takový fréza bude dobře fungovat, pokud se zatíží vrtákem. Zařízení snadno řeže malé dřevěné nebo plastové díly.

Druhá varianta. kompletní montáž vlastníma rukama

Jak si sami vyrobit mini úhlovou brusku od začátku do konce?? Když stojíte před takovým náročným úkolem, musíte se nejprve rozhodnout pro elektrický pohon spotřebiče. Napájení může být zajištěno malým motorem z různých zařízení. například z elektrické hračky.

V závislosti na tom, jak výkonnou mini úhlovou brusku potřebujete, můžete zvolit jednu ze dvou možností, jak ji vyrobit. První varianta využívá napájení ze sítě, zatímco druhá varianta umožňuje, aby bylo zařízení zcela samostatné díky použití baterií nebo malé baterie.

Takové spotřebiče budou mít jiný vzhled. Samostatná jednotka by vyžadovala další přihrádku na baterie.

Není obtížné použít jako tělo mini úhlové brusky trubku z PVC. Pokud má trubka větší průměr než motor, můžete ji omotat lepicí páskou a připevnit ji ke karoserii pomocí lepicí pistole.

Obyčejné zátky lze použít jako zátky, které se oblékají na stejnou trubku z PVC. V přední zástrčce udělejte průchozí otvor pro hřídel a v zadní zástrčce otvor pro drát. Napájecí konektor. tlačítko zapnutí/vypnutí. musí být připevněn k tělesu.

Montáž

Všechny vyjmuté a demontované součásti vrtačky musí být vráceny na původní místo. Pomoci by vám měly fotografie, které si prohlédnete v opačném pořadí než při demontáži.

V závěrečné fázi zkontrolujte, zda jsou všechny mechanismy pevně na svém místě. Věnujte pozornost:

Poté umístěte sejmutý kryt na jeho místo, přičemž vezměte v úvahu mechanické zámky, a zajistěte jej pomocí upevňovacích šroubů.

Vrtačka je smontována, ale nesmí být ihned zatížena: nezapomeňte zkontrolovat kvalitu montáže.

Varianty nábojů pro mini vrtačku

Pokud chcete vytvořit sklíčidlo pro mini vrtačku, budete muset navštívit Aliexpress nebo jiný podobný zdroj při hledání kleštiny, s tělem je vše mnohem jednodušší. Kusy harampádí jsou k tomu dobré a ve většině případů jsou sešrotovány. Zde je několik návrhů:

  • Kontejner od antiperspirantu. Některé plastové nádoby mají ideální velikost pro motor přehrávače CD nebo magnetofonu. Pokud je motor o něco větší, lze jej vložit s mírným přesahem. Do víčka lahvičky s antiperspirantem je třeba vyříznout otvor, aby bylo možné vložit kartuši. Pro větší pohodlí lze zástrčku napájecího zdroje zasunout do spodní části a tlačítko na boku. To umožňuje skladování vrtáku odděleně od jednotky.
  • Elektrická zásuvka. Méně přijatelná varianta: do tak pevného plastu nelze udělat otvor, takže spoušť musí být k pouzdru připevněna lepidlem. Jako zadní kryt lze použít láhev s mýdlovou bublinou.
  • Vhodná zásuvka. Vhodný je jakýkoli materiál. kov, plast nebo guma. Není tak estetický jako výše uvedené možnosti. Dbejte na to, aby při připevňování motoru ke skříni nevznikla mezera, protože by to mohlo způsobit kývání vrtačky během provozu. Pro dodatečnou fixaci použijte svařování za studena nebo superlepidlo.

Pokyny:

Začněte tím, že vezmete motor. Podobný motorek lze vzít z jakékoliv rozbité elektrické hračky, tiskárny (ne krokový motorek) nebo magnetofonu. Motor musí být vysokorychlostní a stejnosměrný. jinými slovy, měl by fungovat na běžné „prstové“ baterie.

Vezměte 2 vodiče, odizolujte jejich konce a prostrčte je otvorem ve svorkách, jak je znázorněno na obrázku, a stočte je.

Nyní je třeba zkroucené vodiče připájet, aby došlo k dobrému kontaktu.

Vložte náš motor s dráty připájenými dovnitř stříkačky, ale ne až na doraz. Motor by měl do stříkačky těsně zapadnout.

Pomocí tavné lepicí pistole naneste lepidlo v kruhovém vzoru.

Vezměte si přepínač. Můžete si ho koupit v každém obchodě s rádiovými součástkami nebo objednat online.

Vyřízněte do stříkačky obdélníkový otvor, aby se do něj vešel náš spínač. Vytáhněte drát, který připájíme k vypínači.

Umístěte spínač na jeho místo. Pomocí lepicí pistole nalepte spínač po celém obvodu.

Prořízněte otvor označený červenou šipkou. To lze provést pomocí páječky. Do tohoto otvoru vložíme 2 vodiče, červený vodič vedoucí z druhé svorky spínače a žlutý vodič vedoucí z motoru.

Vezměte přihrádku na baterie a obyčejné baterie AA nebo dobíjecí baterie. Takovou krabici si můžete koupit nebo ji vyjmout z hračky i motoru.

Na zadní žebra stříkačky naneste horké lepidlo ve dvou pruzích.

Snímání svorkovnice. Koupíte ji v každém obchodě s elektrospotřebiči. Tuto objímku s 1 šroubem nasadíme na osu motoru, druhý šroub necháme nedotčený, upevní vrtačku. Pevně utáhněte první šroub.

Vezměte vrták, průměr vrtáku by neměl přesahovat vnitřní průměr boty. Vložte vrták do botky až na doraz a utáhněte druhý šroub.

Vložte 4 baterie, dodržujte polaritu a přepněte vypínač. vrtačka by měla fungovat! Mini vrtačka je připravena!

Jak vyrobit sklíčidlo pro minivrták

Pro sklíčidlo potřebujete kus kovové nebo textolitové trubky o průměru odpovídajícím průměru hřídele motoru. Délka objímky by měla být alespoň dvojnásobkem délky hřídele a měla by umožňovat pevné připevnění vrtáku k objímce.

Objímku můžete upevnit pomocí šroubů nebo tavného lepidla. Hřídel motoru má zpravidla průměr 2-5 mm a vrtáky pro výrobu desek mají menší průměr. Vzniklý prostor vyplňte plnivem a vyrovnejte vrták s hřídelí.

Jako výplň použijte kalafunu a vložte ji do otvoru v pouzdře. Pomocí pájky roztavte kalafunu a vložte vrták. Kalafuna ztvrdne a pevně drží.

Abyste zajistili dokonalé vyrovnání, znovu roztavte kalafunu a zapněte napájení. Zatímco kalafuna ještě tuhne, zkuste pinzetou změnit polohu vrtáku. V případě potřeby opakujte.

Vrtačka s indukčním motorem

Pokud nemáte vrtačku nebo ji nechcete v domácnosti používat, můžete si stroj zkonstruovat pomocí asynchronního motoru například ze staré pračky. Schéma a postup výroby takového stroje je poměrně složitý, proto je lepší, aby jej vyrobil mistr s dostatečnými zkušenostmi v soustružení a frézování, sestavování elektrických obvodů.

Konstrukce vrtačky s motorem pro domácí spotřebiče

Abyste se mohli seznámit s konstrukcí, uvádíme výkresy a detaily sestav a charakteristiky sestav v seznamech dílů.

Podrobnosti a materiály pro konstrukci stroje jsou uvedeny v tabulce:

1Stojanová konstrukceKastolitová deska, 300 × 175 mm, δ 16 mm 2Patní deska Ocelový kruh, Ø 80 mmMožno přivařit3Hlavní sloup Ocelový kruh, Ø 28 mm, L=430 mmJeden konec je vysoustružen na délku 20 mm a opatřen závitem M124PružinaL=100-120 mm 5Ocelový kruh, Ø 45 mm 6Kloubový šroubM6 s plastovou hlavou 7R16x2, L=200 mmZ upínacího prvku8Maticová maticeTr16x2 9Koncová konzola pohonuOcelová deska, δ 5 mm 10Klika hnacího vřetenaDuralový plech, δ 10 mm 11Speciální maticeM12 12Klika hnacího vřetenaPlast 13Podložky 14Čtyřpramenná hnací kladka pohonu klínovým řemenemDuralový kruh, Ø 69 mmZměna otáček vřetena se provádí posunutím hnacího řemene z jedné drážky do druhé15Elektromotor 16Kondenzátorová jednotka 17Hnací řemenicová jednotkaDuralový kruh, Ø 98 mm 18Pružinový dorazový čep M5 šroub s plastovou houbou 19Vratná pružina vřetenaL=86, 8 závitů, Ø25, z drátu Ø1,2 20Hliníkový kotouč, Ø 76 mm 21Hlava vřetena cm. níže22konzola hlavy vřetenaDuralový plech, δ 10 mm 23pohonný řemenProfil 0V-řemenový hnací řemen s „nulovým“ profilem, proto mají knoflíky hlavy kladky stejný profil24Vypínač 25Napájecí kabel se zástrčkou 26Páka posuvu nářadíOcelový plech, δ 4 mm 27Odnímatelná rukojeť pákyOcelová trubka, Ø 12 mm 28SklíčidloSklíčidlo nářadí 29Šroub M6 s podložkou