Vyměňte baterii 12voltového elektrického šroubováku

Jak opravit baterii elektrického šroubováku a její poruchy

Akumulátorový elektrický šroubovák, který se doma vždy hodí, ale časem jeho zdroj energie náhle přestane fungovat. Koupit nový elektrický šroubovák je drahé. Její cena se skládá přibližně ze 70 % z ceny baterie. A protože se modely často mění, je obtížné najít novou baterii právě pro tento konkrétní nástroj. To vyvolává otázku, co dělat dál. Kupte si elektrický šroubovák nebo se poohlédněte po podobné baterii? Tento problém však můžete vyřešit vlastní opravou baterie, čímž prodloužíte její životnost o několik let.

Stojí za zmínku, že baterie téměř všech značek elektrických šroubováků, bez ohledu na to, ve které zemi se vyrábějí, mají podobnou konstrukci. Každý typ baterie má však své specifické vlastnosti.

Pokud baterii rozeberete, zjistíte, že se skládá z jednotlivých článků zapojených do série. Mnoho lidí by si mělo pamatovat ze školy, že nabíjení článků zapojených do série v elektrickém obvodu zvyšuje jejich celkovou kapacitu.

Typy baterií

Má poměrně vysokou kapacitu, takže jedno plné nabití může stačit na 1500 provozních cyklů. Potřebuje však neustálé nabíjení. Tento typ baterie se také nedoporučuje používat v chladném podnebí.

Prakticky nejlevnější baterie se jmenovitým napětím 12,5 V. Mají malou kapacitu, takže se poměrně rychle vybíjejí. Nelze je však dobíjet. Proto se v zájmu prodloužení životnosti těchto baterií doporučuje, aby byly před nabíjením zcela vybité. Výhodou nikl-kadmiových baterií je, že se rychle dobíjejí, při správné údržbě je lze používat dlouhou dobu a dobře fungují při nízkých teplotách.

Mají vysokou kapacitu a rychle se dobíjejí. Akumulátor lze kdykoli volně dobíjet, ale nesmí být zcela vybitý. Nedoporučují se ani pro použití při nízkých teplotách. Nevydrží dlouhé skladování bez pravidelného vybíjení a dobíjení (po určité době skladování je vhodné baterii zatížit).

Na baterii jsou dva piny označené jako plus/mínus pro napájení elektrického šroubováku a 2 piny pro nabíjení. K jednomu z nabíjecích kontaktů je připojen termistor, který chrání baterii před přehřátím během nabíjení. Termostat zcela vypne nabíjecí proud nebo sníží nabíjecí proud, když baterie dosáhnou teploty 50-60 stupňů. Baterie se často přehřívají při intenzivním, tzv. rychlém nabíjení.

Příčiny poruchy

Selhání baterie může mít několik příčin. Proto před pokusem o opravu nejprve zkontrolujte, zda je to vhodné. Může se stát, že úsilí a náklady vynaložené na opravu budou dražší než koupě nového vozu.

Častým zdrojem problémů, které způsobují, že baterie přestane fungovat, je například její dlouhá životnost. U některých druhů baterií se po určité době snižuje kapacita baterie a baterie se při používání rychle vybíjí. V tomto případě je samozřejmě nepravděpodobné, že by se daly opravit.

Vyskytují se i další poruchy:

Zvláštnosti úpravy

Většina modelů, přinejmenším Interskol, Makita, Hitachi, je vybavena univerzálními mechanismy. To znamená, že nabíječka je určena k napájení baterií typu Ni-Mh a Li-Ion.

Specifické vlastnosti týkající se kapacity baterie. Nové a náhradní výrobky musí do sebe zapadat. V opačném případě dojde k poruše nebo přerušení obvodu, což je signalizováno indikátorem. Při přetížení nebo odpojení blikají současně červená a zelená kontrolka.

Pokud nabíječka není univerzální, je třeba ji přestavět stejným způsobem jako napájecí zdroj. Postup závisí na typu nabíječky a výrobci a zahrnuje prakticky kompletní odpájení desky, instalaci kondenzátoru, rezistorů a jejich následné nastavení.

Kromě toho existuje univerzální způsob transformace nabíječky. To je způsobeno použitím desky BMS, která stabilizuje vstupní napětí a proud. Na trhu se označuje jako DC-DC StepDown a přímo na desce jsou trimry. Modul je připájen k obvodu nabíječky pomocí konektorů P a P- na desce a starých nabíjecích svorek.

Přechod na 12voltové lithiové baterie

Výše popsaný způsob platí pro všechny akumulátory. Napětí je určeno parametry napájecího zdroje. Rozdíly způsobené počtem baterií. Většina transformačních příruček se týká 14voltových jednotek, kde se pro výměnu používají 4 lithiové baterie 18650. To je na 12V jednotku trochu moc. Zde stačí tři baterie 18650.

Přechod na 18 V lithiové baterie

Stejný přístup platí i pro 18voltové výrobky. Rozdíly zde souvisejí také s počtem baterií. Baterie se skládá z 5 jednotek 18650, což jí umožňuje mimořádně efektivní provoz. Pokud je pracovní proces příliš intenzivní, elektrický šroubovák dokonce páchne spáleninou. Proto se pátá baterie často vyndává později.

Schéma zapojení řídicí jednotky nabíjení

Akumulátory jsou rovněž zapojeny do série, s tím rozdílem, že pro každý spoj mezi akumulátory je vytvořen kontakt na řídicí jednotku. Řídicí jednotka tak monitoruje každou baterii a zabraňuje jejímu přebíjení v obvodu.Vytvořil jsem obvod. Vše funguje perfektně.

Oprava baterie elektrického šroubováku

Nyní přejděme přímo k obnově elektrického šroubováku. Sejmutí horního krytu akumulátoru.

Abych si zapamatoval umístění baterií uvnitř vozu, vytvořil jsem si na papíře zvláštní mapu s jejich polohou a póly. Udělejte totéž, abyste se nemuseli starat o to, kam to půjde.

Nyní můžete tento svazek rozebrat a uvolnit napájecí svorky, které jsou určeny pro případ, že byste je později potřebovali.

Obecně platí, že uzavřené baterie se nepájí. Propojky by měly být svařeny odporovým svařováním. Protože však není k dispozici, vezmeme si silnou páječku a rychle ji připájíme.

Pól zatopíme, vložíme propojku a rychle pájíme rozžhavenou páječkou, přičemž žihadlo udržujeme maximálně 1-2 sekundy.

Nakonec přilepte obecné izolační podložky na obě strany a sestavte jednotku v opačném pořadí. Změřte napětí na výstupních svorkách. Měla by být přibližně 14.4 В. Pokud ano, máte správnou posloupnost připojení baterie. Nabíjení.

Takto můžete jednoduše vrátit svůj elektrický šroubovák zpět do provozu a při správném zacházení vám vydrží dlouho.

vyměňte, baterii, 12voltového, elektrického, šroubováku

Je to ale dobrá náhrada??

  • 1. Lithium-iontové baterie jsou dražší. Za jednu z nich zaplatíte 250 nebo 500 eur.
  • 2. Další nevýhodou je, že se špatně nabíjejí. nesnášejí přebíjení ani nadměrné vybíjení a upřímně řečeno, nejlépe je nabíjet pomocí inteligentní nabíječky, která při dosažení určitého napětí sníží proud dodávaný do baterií.

Možná byste se měli podívat na specifikace elektrického šroubováku, abyste nepřeplatili a dostali přesně to, co potřebujete. Měla by mít jmenovitý výkon a napětí. První hodnotu vydělte druhou a získáte maximální proud absorbovaný elektrickou řetězovou pilou. Při výběru baterie je třeba se zaměřit především na výstupní proud (viz datový list), protože pokud je z baterie odebírán příliš velký proud, může dojít k požáru, zahřátí nebo uvolnění zdraví nebezpečných plynů. Oblíbené baterie s vysokým výstupním proudem jsou: Samsung 25R, LG HE2, LG HE4, Sony VTC5.

vyměňte, baterii, 12voltového, elektrického, šroubováku

Výměna vadných buněk

Snížený výkon zdrojů s dlouhou životností ukazuje na nevratné chemické změny součástí konstrukce. Metody obnovy kapacity prodlužují životnost baterie o 10-15 cyklů. Pak je nutná instalace nových baterií. Výměna baterií v elektrickém šroubováku je náročný postup.

  • Identifikace prvků, které mají být nahrazeny. Nová zařízení by měla mít stejné rozměry a technické parametry jako ta, která nahrazují. to je důležité zejména u lithium-iontových nebo lithium-polymerových článků, protože řídicí jednotka byla naprogramována pro práci s bateriemi s přesně definovanými specifikacemi. V opačném případě není používání výrobku bezpečné.
  • Pokud jsou všechny buňky vyměněny, svazek se rozebere. Kovové desky spojující póly nádob se odstraní. K připojení nových komponentů budete potřebovat. Pokud je použito více článků, je lepší si poznamenat správnou konfiguraci baterie, např. polaritu, připojení sondy atd. д.
  • Zdroje jsou vzájemně sériově propojeny kovovými deskami. V průmyslové výrobě se jedná o bodové svařování. Nezahřívá pouzdro ani nepoškozuje baterii.

Doma se používá metoda pájení, která zabraňuje dlouhodobému zahřívání baterie:

  • Kovové desky se pocínují pomocí aktivního tavidla F-38H při teplotě pájky 250-300 ºC;
  • Naneste tavidlo na spoj na nádobě;
  • roztavená pájka se nanese na kontaktní plochu desky a páječka se přiloží k plastu;
  • předehřátá pájecí destička se přitiskne ke kontaktnímu místu na nádobě, páječka zůstane v okamžiku kontaktu na destičce;
  • pájka se rychle odstraňuje.

Se zkušenostmi s pájením se baterie zahřeje za méně než sekundu, což jí neškodí. Tato metoda je vhodná pro připojení zdrojů Ni-Cd a Ni-MH, které jsou méně citlivé na teplo. Pro připojení lithiových baterií je lepší použít bodové svařování.

Všechny tyto tipy vám pomohou opravit baterii elektrického šroubováku několika způsoby, abyste nemuseli kupovat novou. Dávejte pozor, abyste baterii neuspěchali, a budete mít jistotu úspěchu.

Co budete potřebovat

Demontáž baterie

Každé pouzdro na baterie je rozebíratelné. Skládá se ze dvou částí, které jsou spojeny malými šrouby nebo lepidlem. V prvním případě je vše jednoduché: stačí odšroubovat šrouby a oddělit díly. Pokud je pouzdro zapečetěné, budete se muset hodně snažit, abyste se k článkům dostali přesně a nepoškodili je. Nejprve je třeba přiložit čepel nože na libovolné místo na spoji mezi díly a poté tam přiložit něco ostrého, například šroubovák. Tímto způsobem budete moci slepit jeden kus. Poté opatrně obtáhněte čepel po celém obvodu a oddělte slepené části. Skříň je demontována. Po opravě se bude muset znovu přilepit.

Umístění poruchy

Když se dostanete k bateriovým článkům, zjistíte, že jsou sklenice zapojené do série. Takže jediný vadný prvek může způsobit poruchu elektrického šroubováku. Důležitým krokem při opravě baterie elektrického šroubováku vlastníma rukama je najít slabý článek.

Test musí být proveden s plně nabitou baterií. Vyjměte všechny články z pouzdra a položte je na stůl tak, aby byly snadno přístupné spojovací kolíky. Změřte napětí na každé bance pomocí multimetru. nezapomeňte si údaj zaznamenat. Pro větší pohodlí si můžete nakreslit schéma na kus papíru a zaznamenat do něj naměřené hodnoty. Můžete je označit přímo v buňkách.

Užitečné informace: napětí každého článku musí být mezi 1,2 V a 1,4 V u Ni-Cd baterií a mezi 3,6 V a 3,8 V u lithium-iontových baterií.

Po změření napětí se baterie znovu sestaví a pracuje se s ní pomocí elektrického šroubováku, dokud neztratí energii. Poté se buňky rozeberou, znovu změří a znovu zaznamenají. Články, které měly při prvním měření nejnižší hodnoty napětí, mají nejvyšší ztráty. Je třeba poznamenat, že za významný rozdíl v napětí článků se považuje 0,5 až 0,7 V. Tyto buňky by měly být vyměněny.

Tip! Při opravě baterie elektrického šroubováku vlastníma rukama je výměna článků účinnější než jejich oprava. Faktem je, že repasované baterie mají krátkou životnost a brzy je stejně bude nutné vyměnit. Proto je lepší nedělat dvojí práci a okamžitě provést výměnu.

Nahrazení poškozených buněk

Když se baterie elektrického šroubováku chystá k samostatné opravě, mnoho uživatelů stojí před otázkou, kde sehnat nové baterie. Můžete najít starou baterii, např. od přátel nebo návštěvníků tematických fór. Použijte ji jako dárce a vyberte z ní pracovní buňky. Zakupte si články samostatně. Prodávají se v obchodech s rozhlasovými a elektrickými přístroji nebo na soukromé inzeráty. Někteří hobbysté si objednávají baterie z čínských webových stránek. Musíte uznat, že to není tolik peněz ve srovnání s nákupem nové baterie.

Tip: Při výběru se ujistěte, že nové články mají stejnou velikost a aktuální kapacitu jako články, které nahrazujete.

Proces výměny poškozených buněk je poměrně jednoduchý. Těm, kteří se zabývají pájením, to nebude činit potíže. Nejprve opatrně odřízněte spojovací desku a vyjměte vadnou plechovku. Pokuste se zachovat tuto desku pro připevnění nového prvku. Při montáži nové plechovky dbejte na správnou polohu plusových a mínusových hodnot. Při sériovém zapojování článků dbejte na to, aby mínusová strana předchozího článku směřovala k plusové straně nového článku. Aby byly články bezpečně uchyceny, lze je po obvodu utěsnit elektrickou páskou.

Varování! Při pájení dávejte pozor, abyste díly nepřehřáli, a pracujte rychle. Je důležité toto pravidlo dodržovat, aby nedošlo k přehřátí baterie. V opačném případě hrozí jeho poškození.

Nabíjení a vybíjení opravené baterie

vyměňte, baterii, 12voltového, elektrického, šroubováku

Po opravě akumulátoru elektrického šroubováku budou potenciály na článcích rozdílné, proto je třeba je vyrovnat. Sestavený akumulátor nabíjejte delší dobu, např. přes noc. Pak ji nechte jeden den odpočívat a nechte ji vychladnout. Poté zkontrolujte napětí všech článků. Pokud jsou všechny procesy provedeny správně, bude hodnota na každé bance stejná, např. 1,2. 1,3 V.

Dalším krokem je úplné vybití baterie. Spusťte elektrický šroubovák, dokud nedojde k vybití náboje. Poté článek plně nabijte. Opakujte cyklus nabíjení/vybíjení ještě 2krát. To pomůže prodloužit životnost obnovené baterie.

Neberme tento článek jako přesný návod pro vlastní opravu baterie elektrického šroubováku. To je jen jeden ze způsobů, jak baterii oživit. Pokud vás téma oslovuje, podívejte se na fóra nástrojů, promluvte si s lidmi, kteří sdílejí své zkušenosti, položte jim otázky. Zkuste zopakovat jejich zkušenosti. nepochybně se vám bude dařit stejně dobře.

Čím nahradit baterii elektrického šroubováku

Dobrý den, milí přátelé! Akumulátorový elektrický šroubovák je nepostradatelným nástrojem v arzenálu domácího kutila. Někdy se ale stane, že se baterie vašeho oblíbeného elektrického šroubováku porouchá a vy přemýšlíte, čím ji nahradit. Náklady na akumulátorový elektrický šroubovák tvoří 70 % nákladů na baterii. To vyvolává obtížnou otázku:.Co dělat? Koupit novou baterii nebo nový elektrický šroubovák, nebo možná je možné opravit starou baterii vlastníma rukama, nebo ji nahradit levnějším analogem. S mým oblíbeným elektrickým šroubovákem po šesti měsících používání měl stejné neštěstí, baterie selhala a já jsem se dvakrát nerozmýšlel a rozhodl se nainstalovat silnější baterii ze staré UPS.

Připájení vodičů k vnitřní zásuvce elektrického šroubováku, baterie je pevně utěsněna elektrickou páskou v místě běžného šroubováku. Dopadlo to docela dobře, pokud pomineme nesoulad napájecího napětí a výrazné zvýšení hmotnosti. Elektrický šroubovák Interskol má napájecí napětí 14,5 V a nepřerušitelný napájecí akumulátor, který dodává 12 V. V praxi a při testech, které jsem provedl, nemá nedostatek napájecího napětí vliv na rychlost pohonu šroubu.

Elektrický šroubovák zvládne s velkou přesností utahování šroubů do dřeva až do průměru 100 mm. A díky zvýšené kapacitě akumulátoru až 7 Ah máte k dispozici podstatně delší pracovní dobu. Nabití baterie při středním zatížení stačí k tomu, aby se do stromu zabodlo asi 300 samořezných šroubů o délce 50 mm. Baterie je trochu těžší, váží 2,3 kg.

Hmotnost elektrického šroubováku s baterií 3,2 kg. Po třech hodinách tréninku se mé svaly vrátí do normálu a já už nevěnuji pozornost váze. Je prospěšný pro vaše zdraví a odvede dobrou práci. Chcete snížit hmotnost?? Poté kabely prodlužte a baterii vložte do malé tašky a zavěste ji přes rameno. Další možností je instalace menšího 4,5 A 12 V akumulátoru, který snadno získáte z malé UPS nebo koupíte v obchodě s elektrospotřebiči.

K nabíjení baterie používám podomácku vyrobenou nabíječku z počítačového zdroje. Počáteční nabíjecí proud je 10 % kapacity baterie, tj. 0,7 A, doba nabíjení přibližně tři hodiny.

Elektrický šroubovák Metabo BS 12 NiCd. Výměna li-ion baterie

Dobrý den všem.Po čtyřech a půl letech používání jsou baterie NiCd ve šroubováku vybité. Vzhledem k tomu, že se používá příležitostně a je stále v dobrém stavu, bylo rozhodnuto o jeho obnově.

První varianta. Nákup nových baterií. Byl zamítnut z finančních důvodů (jedna baterie 2250r).

Po prohledání internetu se rozhodl převést na Li-ion. Objednané tyto baterie (jako elektrický šroubovák 12V, potřebují tři na baterii):

A toto jsou řídicí desky, jeden kus po druhém. na baterii:

Peníze vyšly dohromady asi na 1500r. Nebudu popisovat postup výměny, je to jednoduché: rozebrat. strhnout starý. připájet nový. Napájecí vodiče 1.5mm2 v průřezu, ovládací vodiče jsou tenké. vedení pro trimr termistoru je ponecháno. Mám ještě jednu starou plechovku, která podpírá současný konektor sběrače. Pájecí plechovky by měla být kyselina, Neměl jsem, ve staré škole paměti cinkal s aspirinem tablety. Měl jsem ji k pouzdru připevnit tavným lepidlem, ale nemám pistoli, tak jsem do ní dal jen houbičku na mytí nádobí:

Výhody: nižší hmotnost. Dříve vážila sestava baterie 450 g, nyní váží 345 g. Aktuální od 1.7A zvýšeno na 2.5А. Nabíjení pomocí běžné nabíječky s funkcí sledování stavu baterie, přehřátí a nabíjení:

Vlastně otázka pro lidi se zkušenostmi v radiotechnice. Po chvíli začne nabíječka blikat červeně, údajně vadná baterie. Moje úvaha: BMS (řídicí deska nabíjení) zjistila, že jsou plechovky nabité, a vypnula přívod proudu. nabíječka také zjistila tento okamžik, „myslela“, že protože baterie nedostává proud, znamená to, že je vadná a vyšle signál. Změřil jsem napětí na sestavě po signálu poruchy, 12.5V, tj.е. To je vše. Odpojení nabíječky je tedy realizováno prostřednictvím odpojení baterie při poruše a vše je v pořádku? A baterie se nabíjí a nemusím vyrábět nabíječku, mohu použít standardní? Budu vděčný za jakékoli připomínky odborníků. Mimochodem, šroubovák je s těmito bateriemi skvělý! Rukou to nezastavíš. Pokud máte nějaké dotazy ohledně úprav, rád vám pomohu.

Ne tak docela. V poslední fázi nabíjení lithiových baterií snižuje regulátor nabíjecí proud na velmi malé hodnoty. Pokud by se nikl-metal hydridová baterie nabíjela tímto proudem, znamenalo by to, že již umírá. Podívejte se na stránky. vypíná se běžná nabíječka, když indikuje chybu, nebo máte lithiové baterie v trvale nedostatečně nabitém stavu?

Zde je další správné podobné téma. https://mysku.ru/blog/ebay/17368.htmlPokud vím, nabíjení lithiových a niklkadmiových baterií se velmi liší.

Bez desky, se špatnou deskou nebo s vyhořelou deskou to vypadá takto

1500 za tři plechovky a ovladač. Drahé. Myslím, že na ali stojí 500.Sám jsem to několikrát udělal.

To je jen nevím, jak dobře běžná nabíječka nabíjí. Odpovídá napětí? To není mnoho? To není málo?

Proč by to nemělo být v pořádku?? Napětí a proud je tak akorát. Zde je výňatek z příručky k nabíječce:

Drahé?Jedna normální značka 18650 stojí 500 pencí za kus.

Sám jsem to několikrát dělal, ale nevím, kolik to stojí? Myslíš si, že je to 500 u Aliho? Tak tady to máte. Jsi jen obyčejný sráč. Zkuste tyto baterie získat od Aliho, celníci je nemají rádi.

Modul s regulátorem nabíjení je obvykle. Je v našich obchodech, myslím, že je to 250 eur, až 6A. Baterie 18650 lze získat z notebooků, nejlépe od společnosti Sony.

Měl jsem lithiovou baterii v závitové letlampě a nechtěl jsem ji dobíjet.

volk55555Nabíjení „vlastní“ je deska BMS a nabíječka jednoduše dodává napětí.

Deska BMS je nutná pouze pro lithium-iontové systémy? Není to tak, že by tam byl niklový kadibudka. Ovládání tedy musí být v nabíječce. Ale já ho nemám, mám jen signál. To je také příčinou vybíjení baterií?

Běžná nabíječka nabíjí celou sestavu najednou, což není dobré. Jedna vyschlá banka by nabíječce poskytla špatnou informaci a přestala by nabíjet. Dozorčí rada kontroluje montáž kus po kuse. A běžná nabíječka signalizuje konec nabíjení a pravděpodobně vás přepne do režimu „kapání“, abyste „nezničili“ banky. Tak hluboko jsem nepátral a vestavěné nabíječky se u jednotlivých modelů liší z hlediska funkčnosti.

Problémem lithia je, že nevydrží přebíjení a je velmi citlivé na hluboké vybití. Tj.,Pokud se špatně vybije, nemusí se později nabít. Abyste se vyhnuli této nepříjemnosti a abyste se vyhnuli tomu, že regulátor. Někdo tu psal, že 1500 za všechno je drahé.Cena běžných lithiových baterií začíná na 700 za přibližně 1. Jsou však omezeny na nabíjení i vybíjení. Není potřeba žádný ovladač. Lithiové baterie mají speciální nabíječku, ale jsem líný to vysvětlovat.

Ne tak docela. Baterie, o kterých mluvíte, jsou již vybaveny přesně stejnou deskou BMS, ale na jedné bance, kulatého tvaru jako průměr baterie. A je konstrukčně připevněn přímo k baterii na mínusové straně. Tyto věci https://ru.aliexpress.com/store/product/3-7. 76f4d4bbO1Kuyq