Jak si vyrobit bramborovou potápěči na procházku -Behind Tractor sami

Domů.Bramborová.tank na procházku.Behind Tractor s vlastními rukama.rozměry a kreslení

V zásadě jsou rozměry domácího bramborového rezidentu označeny přibližně na základě konkrétního případu. V každém případě toto schéma funguje, takže můžete jednotku bezpečně navrhnout na základě těchto parametrů.

Podobně vyrobil domácí bramborovou.rezidentní pro T 25, protože neexistuje žádná definitivní hodnota ze skutečnosti, že role hlavní trakce bude hrát roli hlavního traktoru nebo mini.troktoru. Ukazatele výkonu budou samozřejmě odlišné, ale design samotného bramborového rezidentu je téměř identické.

Zařízení a princip akce

Většina modelů má podobné zařízení

vyrobit, bramborovou, procházku, tractor, sami

Pozornost! Kromě toho mohou být přítomny další prvky. například kontejner hnojiva.

Princip provozu takového zařízení je velmi jednoduchý. Hvězda nainstalovaná na základně kola je součástí řetězového výtahu. Když se kola otáčí hlízy z násypky, stoupají na svislou trubku a poté klesnou do připravené brázdy.

Zařízení a princip provozu

Všechny takové jednotky mají téměř stejný design. Jedná se o nutně silný rám, na kterém zbytek uzlů sestávající z osy s půdními prostory, dvěma převody, dopravníkem s buňkami kukuřičného zločinu a krmnou trubkou. Malý pluh je stále připojen k rámu, aby vytvořil brázdu, do které jsou hlízy položeny ve stejné vzdálenosti. A za rámem nainstalují kopec na disku, aby naplnili brambory zemí. Celý proces výsadby nastává v automatickém režimu.

Princip provozu je jednoduchý a je následující. Při přesunu traktoru procházky.půdy, půdy, na ose, jejíž hvězda je hvězda. Je připojen k hornímu ozubenému kola pomocí řetězce. Je to jen dopravník pro krmení hlíz do brázdy. Buňky přivařovaly k bramborovým zachycováním řetězce a sloužily je do vodicí trubky. Malý pluh je umístěn na samém dně. Dělá brázdu, ve které brambory leží. Za rámem je okoun, který vyplňuje kořenové plodiny.

Vzdálenost mezi hlízami v řadě od 35 do 40 cm. Všechny úpravy se provádějí během výroby jednotky. Pak se testy provádějí a nedostatky jsou odstraněny.

Pro mini.vektor

Mini.troktor je již silnější technikou a pro něj potřebujete komplikovanější design bramborového.rezidentního designu. Stále však můžete používat překližku. je to mnohem jednodušší než ocel a dokonce i hliník, nevyžaduje svařování a umožňuje vám jednoduše opravit všechny spojovací prostředky.

[Typ útlumu = zelená] Důležité! Nekomplikujte a váhujte strukturu příliš komplikované. Nejoptimálnějším by měla být taková hmotnost bramborového rezidentu, ve kterém mini.peroktor nezažije trakční zatížení.[/Útlum]

K vytvoření zařízení budete potřebovat elektrikáře. S ní z překližky (tloušťka materiálu je optimální. 15 mm.) Všechny požadované podrobnosti jsou vyříznuty. Všechny komponenty by měly být ošetřeny olifa. Když je produkt připraven, měl by být natřen nepromokavou a antikorozní barvou; Olejová barva je vhodná pro tyto účely.

Kontejner (bunkr) by měl být hojně přilepen zevnitř s gumovým plátnem nebo nalijte silikonové lepidlo. To se provádí, aby nedošlo k poškození hlíz v důsledku tření o dřevěném povrchu.

Když je rámeček připraven, měl by být držák prášku na pečení a osa pro budoucí kola zařízení stanovena.

Osa je ocelová trubka se silnými stěnami. Je třeba si uvědomit, že má na něm velmi velké zatížení. Kola mohou být použita připravená (prezentovaná pro velké vozíky a mini.traktory) nebo si to sami.

Kupodivu, ale domácí kola se zpravidla ukázala jako vhodnější a spolehlivější. Je to všechno o designu. taková kola mají válcový tvar a jsou vyrobeny z oceli (jako základ, zpravidla se odebírají listy oceli zakřivené na speciálních strojích nebo doma).

vyrobit, bramborovou, procházku, tractor, sami

Držáky vaří jsou speciální čtvercové tyče, které se shromažďují svařováním kovových rohů. Standardní čtverce mohou být vystaveny silným deformacím, a proto je nejracionálnějším použitím rohů.

Výsadková zařízení parníků pro traktory jsou potrubí s průměrem 10 cm. Potrubí by mělo mít silné stěny, protože jinak, v kontaktu s půdou, budou existovat silné deformace.

Pro zapečetění brázdy a vytváření hřebenů mohou být vyžadovány speciální disky. U domácích výukových upravených přizpůsobených mini-traktoru můžete použít semena Cyryaks Co-4.2. Disk byste měli trochu upravit. Otvory v nábojich by měly být rozšířeny, ložiska by měla být také vybrána větší. Použijte model 160503, taková ložiska jsou ideálně v souladu s cílem.

Zvažte některá specifika provozu bramborových nádrží vyrobených sami. Hmotnost zařízení je dostatečně velká, z tohoto důvodu je střed hmoty zařízení posunut dozadu. Aby bylo možné co nejpřesněji centrum mas odpovídat geometrické těžiště, musí být přední část zařízení vybavena speciálními předřadníky. Zemědělci, kteří z takového „banálního“ důvodu nechtěli zpřísnit strukturu, si později stěžovali na ztrátu stability jednotky.

Pokud existuje touha vytvořit zařízení tak, aby se proces výsadby bramborových hlíz probíhal s maximálním komfortem, musí být spiknutí dodáno se sedadly a speciálními adaptéry pro procházku Sedadlo by mělo být shromažďováno samostatně, není nutné zkomplikovat geometrii hlavního snímku. Rám sedadla je sestaven samostatně z kovových rohů, pak je zabalen do plátna, pěny a koženky.

Pravidla pro provoz s domácími bramborovými.rezidenty se neliší od pravidel pro používání továrních modelů:

 • V nádobě na brambory je nutné zaplnit hlízy;
 • Minitor rychlostí 1 km/h. Pohyb začíná, rychlost by se neměla měnit, pohyb by měl být co nejmodernější;
 • Naosaný mechanismus dodává jednu bramboru za jednotku času v potrubí semen a kvůli uniformitě pohybu jsou hlízy umístěny podél oblasti se stejnou vzdáleností;
 • S pomocí speciálních upravených disků se hlízy práškové a provede se tvorba zvláštního hřebenu. Kvůli úhlu, který je vytvořen mezi disky a brázdou, se provádí rovnoměrně usínání.

Velmi často je vyžadováno přizpůsobení. Například při plnění hlíz není řádně provedeno. Pak je nutné upravit rohy disků a jejich vzdálenost od násypky. Uvolněním žebříků a posunutím stojanů můžete upravit stupeň vrtných disků. Úhly jejich polohy jsou regulovány změnou úhlu sklonu stojanů. S pomocí 4 speciálních kolíků je možné upravit polohu disků v letadle. Každý disk může být posunut vzhledem k jinému.

Dalším důležitým problémem jsou stopy kol, která zůstávají na webu. Navzdory skutečnosti, že byly vyrobeny z optimálního, válcového tvaru, pod tlakem vlastní hmotnosti zařízení mohou být kola příliš kompasována s půdou. Abyste se zabránili takovým problémům, můžete opravit speciální tlapky (používané při kultivaci) na bramborovou nejednotinu. Poté, co parník odjel, jsou schopni uvolnit zem a eliminovat kolejové stopy.

Hiller

Design bramborového rezidentu.

Pro výrobu rámečku potřebujeme profil, vezmeme si 60 × 30, kola mohou být vyrobena z plynového válce, jednoduše z něj odřízne několik prstenů, budou to naše budoucí kola nebo z potrubí, asi 400 mm v průměru.

Vedoucí hvězda, kterou budeme potřebovat, přibližně 270 mm a 40 zubů. Takové hvězdy byly dříve na kombinaci „niva“. Druhá hvězda bude potřebovat 15 zubů. Pro ně vybereme řetěz. U dvou bramborových kovářů je samozřejmě pár hvězd o 40 zubech, pár hvězd 15 zubů a pár řetězců.

Rousecí lopatky jsou vyrobeny z drátu (kulatého) 10 mm, kružnice s průměrem 50-60 mm a dva oblouky překročily kříž dole, takže brambory nelétají a nezasekávají se v lopatce. Existují případy, kdy jsou malé brambory malé a lopatka zachycuje dva hlízy, abyste tomu zabránili, musíte buď sbírat brambory monotónní velikosti, nebo by měl člověk sedět vzadu na bramborovou ruku a přebytku otřes Brambory, jako v našem případě, jako v našem případě, jako v našem případě.

Rousecí čepele jsou přivařeny v kroku 270 mm, vzdálenost mezi přemýšlivými bramborami bude záviset na tomto kroku.

Bunkers jsou vyrobeny z rámu a plech 1.5 mm. Aby brambory klesly přesně v zahradě, z vnějšku bunkrů jsou instalovány trubky s průměrem 100 mm s štěrbinou pod řetězem.

Pěstování brambor. velmi tvrdá práce. Jeho výsadba, kopcování a čištění vyžaduje velkou fyzickou námahu. Problém je zvláště zhoršen, pokud přistávací plocha přesahuje 15 hektarů. Chcete.li alespoň trochu zjednodušit, můžete tento proces automatizovat. Pokud má farma jednorázová traktor nebo mini-traktor, může práce usnadnit automatické bramborové přibližování a bramborovou. Takové specifické vybavení je zakoupeno spolu s traktorem procházky.chodidlo, ale někdy ceny za něj přesahují náklady na samotný traktor. Cestou z této situace může být výroba těchto zařízení svými vlastními rukama. Jsou proto docela složité, proto je pro jejich produkci nutné znát základy mechaniky, mít zkušenosti s svařovacím a mechanickým montážní prací. O tom, jak vyrobit brambory a bramborovou nejednocení s vlastními rukama.dále v článku.

Bramborová.rezidentka je přívěsem pro procházku Princip jeho operace je založen na automatickém dodávce výsadkového materiálu od násypky k brázdě. Po traktoru procházky.Behind, díky pluhu nainstalovanému na rámečku, zařízení vytváří díru zavedené hloubky. Poté se podél řetězového dopravníku, který se otáčí v důsledku rotace kol bramborových rezidentů, je dodáván výsadbový materiál z násypky. Poté dva disky nainstalované v ocasu rámu nasazují díru s vysazenými bramborami.

Rozměry brambor s vlastními rukama jsou vybírány jednotlivě v závislosti na síle traktoru procházky. Díky přesnému výběru vzdálenosti mezi dodávkou dopravních misek můžete dosáhnout jednotného přistání hlíz po celé řadě.

Hlavní části značky brambor pro do.it.it.siself Walk.As Going Around:

 • Rám. Nainstalují se na něm všechny pracovní prvky jednotky. Rám je vyroben ve formě svařované kovové struktury z profilové trubky. Tento materiál má dostatečnou sílu, zatímco má mírnou váhu. V luku rámu bylo nainstalováno přívěsné zařízení, které zajišťuje adhezi jednotky s traktorem procházky.
 • Bunkr. Navrženo ke stažení výsadkového materiálu do jednotky. Provedeno ve formě obrácené pyramidy. Tato forma je nutná tak, aby se brambory neustále rozpadaly. Pokud k tomu nedojde, pak budou některé misky dopravníku při pohybu prázdné, což povede k nerovnoměrnému přistání. Tenký plech se používá pro výrobu násypků.
 • Řetězový dopravník. Je vyroben z motocyklu nebo řetězce kol s mísou přivařenou na její povrch. Dopravník je poháněn hnací hvězdou nainstalovanou na šachtě kol. Spojuje se shora s natahovací hvězdou.
 • Pluh. Nainstalován před mechanismem pro dodávání výsadkového materiálu. Jeho úkolem je vytvořit výklenku, ve kterém budou vysazeny brambory.
 • Disková branky. Nainstalováno v úhlu k ose bramborového rezidentu v ocasu. Jsou nutné vštípit díru s vysazenými bramborami.

Domácí bramborové zařízení

Na farmě je bramborové saze jednoduše nezbytné. S jeho pomocí můžete nejen pěstovat brambory, ale také oplodnit půdu. Výsadková materiál je distribuován rovnoměrně než zemědělská práce je velmi usnadněna.

Bramborová rezident může být vyroben samostatně hotovými velikostmi, obrázky a kresbami. Toto zařízení se skládá z následujících prvků:

 • Rámečky, ke kterým jsou připojeny hlavní podrobnosti jednotky.
 • Kontejner pro výsadbu materiálu.
 • Mechanismus, který je zodpovědný za přesun hlíz do otvorů.
 • Volně.
 • Kolová základna.
 • Části pro vštípení otvorů po výsadbě brambor do nich.

Toto minimum je dostačující k vytvoření jednoduchého zařízení ve své konfiguraci. Pokud používáte další prvky, strukturu zpomalí a sníží její výkon.

Domů.Bramborová.rezidenty lze vyrobit z improvizovaných materiálů, které lze snadno získat. Je nutné připravit předem listy kovu různých velikostí, šroubů a ořechů, rohového broušení a svařování, kola, kanály.

Blok: 5/6 | Letní postavy: 1085

Domů.Bramborová.tank na procházku.Behind Tractor s vlastními rukama.rozměry a kreslení

Takové nádherné přístroje jako bramborová rezidenta může být skvělou pomocí při farmářské práci. Usnadní přistání, pomůže vypracovat hnojiva a výrazně urychlit proces. Obrovským plusem použití sazí je jednotný proces přistání, který zajišťuje úhledně intervaly mezi hlízy a řadami, výsledkem tohoto přístupu bude zvýšení množství brambor ze setin, jeho nejlepší komoditní vlastnosti.

Kromě toho může být tato nezbytná jednotka sestavena samostatně a vyhnout se velkým finančním výdajům za nákup. V tomto materiálu zvažujeme možnosti, jak vytvořit nezávisle bramborovou rezidentu.

Jak sestavit potápěč po bramborách

Sestava bramborových zástupců pro mini-traktor musí začít instalací rámu. Je vyroben z kanálu do rámečku, aby se svařily následné detaily a posílily je třemi křídkami.

Podrobný kresba bramborového.rezidenta pro mini

V přední části sparu jsou k nim přivařeny upevňovací prvky, se kterými se saze drží k traktoru. Pak jsou prostory vyztuženy dvěma nakloněnými kovovými paprsky, na které je následně svařován bunkr pro výsadbu. Níže k rámu musíte připojit pluh nebo kupón, osu pro jedno kolo.

Kreslení bramborového.rezidentního pro mini.vektor a traktor procházky

Bramborová kapacita je vyrobena z kusů překližky s tloušťkou nejméně 1,5 cm. Nejprve jsou řezané části požadovaného tvaru a velikosti, poté propojeny kovovými rohy. Překližka je impregnována olifa a malována barvou založenou na vodě. Zevnitř může být zabaven pomocí změkčovacího materiálu, například guma, aby nedošlo k poškození hlíz.

Zakoupený bramborová.rezident pro mini.vektor na fotografii

Pod nádobou na brambory je nádrž z pračky perfektní. Je lepší, aby se kola na invalidním vozíku rozšířila, aby nedošlo k šlapání volné Země. Úlohu secíhováru bude hrát kovovou trubkou s otvorem nejméně 10 cm. Je také nutné poskytnout pracoviště pro asistenta, který bude tento proces sledovat.

Fotografie domácích dvou sil ozbrojených brambor

Nyní víte, jak se domácí brambory provádějí domácími rukama. Videa a výkresy z tohoto článku vám pomohou pozorovat přesné rozměry, s přihlédnutím k modelu vašeho mini-traktoru. Nejčastěji jsou brambory vyrobeny pro traktor T-25 nebo MTZ.82, proto zohledňujte model základního vybavení.

Domů.Bramborová.tank na procházku.Behind Tractor s vlastními rukama.jak to udělat

Do.it.to.siself Brambory na procházku.Behind Tractor.pohodlná jednotka používaná letními obyvateli a zahradníky.

Taková jednotka se skládá z následujících složek:

 • Rám s kovovými koly vybavenými úsekem půdy;
 • Bunker pro výsadbu materiálu;
 • Řetězec s poháry (dopravník). namontovaný na 2 hvězdičkách, z nichž jedna je upevněna na ose kol a druhá. v horní části bunkru;
 • Semetr. slouží k pohybu řetězu s poháry a se hlínou umístěnými z nich z násypky, dokud není půda vysazena;
 • SOSHNIK (Furrow). Narazil do půdy do určité hloubky, tvoří drážku, ve které jsou umístěny hlízy;
 • Zagurtsi. Disky nebo skládky umístěné za rám, které usnou s drážkou s hlízami umístěnými v ní a vytvářejí hřeben chocholatý hřeben

Kresba (schéma) standardního bramborového.rezidenta pro procházku.Behind Tractor

vyrobit, bramborovou, procházku, tractor, sami

To samostatně vyrábí IT, má řadu výhod a několik nevýhod

Výhody této jednotky zahrnují:

 • Pohodlí a rychlost přistání. bramborová.rezident může být mnohem rychlejší a bez značného úsilí o zasazení poměrně velké plochy nebo farmy oblasti na rozsahu chaty;
 • Minimalizace zpracování půdy. takový agregát umožňuje znovu nepoužívat kultivátor, okoun nebo brána. Během přistání se on sám uvolnil, dělá brázdu, rostliny se do ní oblékají a „zavírá“ na vrchol poměrně silnou vrstvou půdy;
 • Stejná hloubka. správně nakonfigurovaná domácí jednotka vysadí hlízy do stejné hloubky, která dále poskytne přátelštější a zdravější výhonky;
 • Soulad se vzdáleností mezi vysazenými hlízami;
 • Snadné použití. výsadba s takovou jednotkou nevyžaduje zvláštní znalosti a dovednosti.

Motorový kultivátor s kapacitou nejméně 5-6 litrů.S.;;

vyrobit, bramborovou, procházku, tractor, sami
 • Přítomnost svářečů. pro sestavení rámu potřebujete minimální schopnost používat svařovací stroj;
 • Obtížnost použití na těžkých půdách. ve srovnání s výkonnějšími a odolnějšími jednotkami instalovanými na velkých traktorech, mají malé bramborové rezidenty při jejich používání na těžkých hliněných půdách nízkou účinnost.

Jak si vyrobit bramborovou dile na procházku.chodil traktor s vlastními rukama

Bramborová saganista na procházku.Behind Tractor je taková jednotka, kterou lze nejen zakoupit, ale také vyrobená pomocí vlastních rukou. K tomu připravte všechny potřebné materiály a nástroje,

Materiály

 • Roh nebo kanál pro rám;
 • Podpůrné kovová kola;
 • Ložiska;
 • Plech pro zadní stěnu násypky, tloušťku 1,5 až 2,0 mm;
 • Galvanizovaný cín;
 • Hvězdy pro 19-21 zubů;
 • Řetězec z mechanismu časování;
 • Osa pro hnací kola;
 • Ocelový drát 3-4 mm tlustý.

Nástroje

Chcete.li vytvořit bramborovou páru na procházku.chodidlo s vlastními rukama, potřebujete nástroje jako:

Spolehlivý svařovací stroj.Hlavní nástroj pro výrobu domácího bramborového.rezidenta

Produkční proces

 • Obdélníkový rám je přivařen z kanálu nebo rohu, jeho velikost je vybrána s ohledem na velikost a kapacitu bunkru;
 • První hvězdička je připojena ke středu osy podpůrných kol;
 • Na obou stranách řetězového kola na ose podpůrných kol se ložiska vtlačí do klipů ze tlustého zbarveného potrubí vhodného vnitřního průměru;
 • Kovová kola jsou připojena k ose;

Důležité! Pás s kladkami místo hvězd pro mechanismus výsadby hlíz na oplátku k řetězci není vhodný, protože pás je náchylnější k protahování, sklouznutí a zkažení ve vlhkých jarních podmínkách.

Osa je přivařena k rámu, proto jsou spojkové klipy přivařeny kontaktním svařováním do příčného rohu, zejména k tomu.

 • Z drátu pomocí svěráku a potrubí s průměrem 50-60 mm je utěsněna spirála 12-15 zatáčky;
 • Spirála je proříznuta podél a přijímá 12-15 jednotlivých prstenů;
 • Prsteny jsou přivařeny k řetězci ve vzdálenosti 8-10 cm od sebe. Aby se zabránilo proklouznutí malých brambor v proklouznutí přes kroužek, dno se k němu přivaří ze spodní části stejného drátu nebo kusů plechové oceli;
 • Pro sequrapor se používá potrubí s vnitřním průměrem 10-55 mm více než průměr šálků (kovové kroužky s donu pro hlízy) a s délkou asi poloviny podobného indikátoru obvodu. V potrubí se provádí podélný řez, široký 20-30 mm;
 • Semeno je přivařeno k rámu pomocí dvou tlustých kovových desek;
 • V horní části sekvence je řez zvýšen na šířku 40-50 mm;
 • Řetězec používající na něm je odpojen a položí na nižší a poté na druhou hvězdičku. Zároveň je pečlivě prochází trubkou sekvizoru;
 • Horní hvězda s osou a dvěma ložisky pomocí rohů je přivařena k potrubí sekvizoru;

Důležité! Horní hvězdička může být připevněna k potrubí sekvaru tužší nebo mít nastavení napětí řetězu. Druhá možnost je výhodná, protože s jeho pomocí je v případě potřeby nastavena síla napájení výkonu v případě jejího protažení.

 • Souběžně se sedmi je potrubí přivařeno poblíž spodního řetězového kola k rámu, uvnitř kterého se vyrábí řetězec s poháry;
 • K potrubí a ke konci rohů, na kterých je připevněna horní hvězda, svařte zadní stěnu násypky;
 • Z cínu, tloušťky 0,8-1,0 mm, jsou zamořeny nebo svařovány kapacitou 20-30 kg;
 • V horní části platuria jsou dva omezovače svařeny rovnoběžně s řetězovým pohybem, nezbytné pro brambory, vypadnutí při otočení z šálku, spadnutí do potrubí a ne kolem ní;
 • Dvě konvexní destičky jsou přivařeny k zadní části rámu k zadní části rámu. Mají opalování pod úhlem tak, aby usnuli se zemí se drážkou s vysazenými bramborami, vytvořili hřeben, 40-50 mm vysoko nad ní;
 • Přívěs je přivařeno k přední části rámu pro připojení jednotky k traktoru procházky.s pomocí můžete upravit výšku brambor.Unit pro procházku.Behind Tractor), stejně jako kupón. Jako šňupací tah, trup konvenční cun. Střední osa kupónu by měla být umístěna pod středem potrubí, ze kterého se objevuje řetězec s poháry;
 • Půdní jednotky s malým tvarem jsou přivařeny k okraji kol ve vzoru šachovnice-deska 20-30 mm, která se nachází na okraji s krokem 40-60 mm;
 • Rám, bunkr, podpůrná kola jsou vyčištěna, odmazána a pokryta 2-3 vrstvami barvy.