Jak snížit křižovatku úhlu stropního soklu

Jak vytvořit úhel na stropním soklu?

Instalace dekorativní sukníkové desky. závěrečná fáze práce na stropní dekoraci. Hlavním problémem je, že pokud připojení hlaveň v přímých částech stěn obvykle nezpůsobuje potíže, pak rohové sloučeniny s tím mohou být docela obtížné udělat krásně. Zejména v případech, kdy je hodnota úhlu vynikající od 90 °. Jak vytvořit úhel na stropním soklu a s minimálním odpadem budeme hovořit v tomto článku.

Nainstalovaná sukní deska uzavírá vadná místa stropu a stěn stropu a stěn a také působí jako ozdobný prvek. Současně jsou technologické sloty mezi stropem (zavěšeným) stropem a stěnami, horní řez přilepené tapety nebo nerovnoměrnou rybářskou linií pro zastřihovač mezi malovanou stěnou a bílým vodorovným povrchem v sousedních oblastech rozpoznány jako vady. Instalace bagety vám umožňuje skrýt takové nedostatky a poskytnout dekoraci zcela dokončený pohled.

Ze kterého je vyroben sok

Výrobci stavebních materiálů nabízejí chictingové desky vyrobené z:

 • Nízká pěnová pěna;
 • Polyuretan;
 • Polyvinylchlorid (PVC);
 • Extruzní polystyren;
 • Umělá guma;
 • Různé dřevo dřeva;
 • Směsi sádry (pouze na objednávce).

Technologie řezání je stejná pro každý materiál, ale nástroj pro to bude vyžadovat odlišné a je vybírán jednotlivě. Nůž se používá pro lehké a měkké materiály, jako je pěna, polyvinylchlorid, polyuretanová pěna, polystyren a guma.

U hustých značek sádry, PVC a polyuretanu musíte vzít hackerskou pilu pro kov nebo jiný nástroj s malými zuby. K dispozici je speciální pila pro zpracování dřeva, která poskytuje řez bez otřepů a hranolků.

Rysy používání stropních solistů

Klíč stropu je nejprve nezbytný k maskování konjugace stěn a stropu. V případě tipů protažení je hlavním účelem základní desky skrytí mezery mezi samotným hadříkem a povrchem stěn. Na těchto místech se v průběhu času často objevují trhliny, které musí být nějak skryty. Rohy a stěny samy v místnosti jsou často nerovnoměrné, můžete se s tímto problémem také úspěšně vyrovnat instalací stropního soklu.

Kromě toho může být stropní hrací deska také použita při instalaci skrytého dekorativního podsvícení místnosti. Myšlenka takového osvětlení používá návrháři už dávno. Jeho význam má to, že vzhledem k bagetě se na stropech vytvořené stropním soklem s podsvícením vytvořené měkké světlo vytvořené stropním soklem

Skřípkové desky stropu jsou vyrobeny hlavně extrudováním z polyuretanu nebo polystyrenu, takže mají mírnou váhu. Takové bagety lze také vyrobit z sádry a dřeva. Formování je přítomno v prodeji ve formě segmentů standardní délky. Tento indikátor je obvykle 2 metry. Povrch tohoto produktu je hladký nebo reliéf. Větší popularitou jsou bílé stropní kabely, ale obchody jsou také zastoupeny v obchodech barevných plastů.

Můžete kombinovat stropní sukní desky vynikající s populárními materiály, jako jsou plastové dlaždice, tapety a panely. Při zdobení interiéru se formování často používá v tandemu se štukovými formovacími prvky, které poskytují umístění dokončeného typu.

Jak snížit úhel stropních kabelů pomocí značení na stropě

Značení obložení na stropě vám také umožňuje vyrovnat úhel rovnoměrně a přesně. Jedinou nevýhodou této metody je to, že je obtížné a nepohodlné držet vzpěru sukní desky na váze během řezání. Jinak je možné nastínit úhel pro řezání ještě přesněji než jinými způsoby. Použití základní desky na instalační místo jsou okamžitě zohledněny všechny nedostatky stěn a odchylek ve velikosti úhlu.

Řezání rohu hrací desky stropu:

 • Průsečící bod zamýšlených řádků bude známkou, podle které je nutné snížit základní desku.
 • Opět použijeme každou lištu střídavě a označíme na ně řez.
 • Nakreslíme rybářskou linii pro zastřihovač z daného bodu na další okraj sukní desky.

Vyřízněte základní desku podél zamýšlených řádků, připojte se k nim a aplikujte na instalační místo. Vezměte prosím na vědomí, že touto metodou je vhodnější snížit vnitřní rohy.

Nástroje nezbytné pro řezání stropních kabelů

Chcete.li provést úhledný řez dekorativních stropních prvků pod 90, 45 stupňů, nebo s tvorbou libovolného úhlu, musíte mít po ruce určitou sadu nástrojů:

 • Knock. speciální plastový skluz, který lze zakoupit v jakémkoli stavebním obchodě. Navrženo pro přesný řez lineárních prvků v ortogonálním směru nebo v úhlu 45 stupňů.
 • Při práci s masivními dřevěnými sklouzkovými deskami se doporučuje pronajmout nebo zakoupit koncový stroj. Je zvláštní typ kruhové pily s nastavitelným lůžkem. Transportér na kovové základně nástroje, doplněný upevňovacími šrouby, vám umožní opravit pracovní plátno na disku v jakémkoli úhlu.

K dosažení požadovaného výsledku musí být celý uvedený nástroj k dispozici, pracuje, dobře naostřen a připraven k práci.

Techniky obřízky a dokování Baga

Na obrázku výše vidíte proces odříznutí římsy podél štěrbiny, ale jak snížit stropní kaluž bez bunkru? Nabízíme vám několik možností s popisy, stejně jako nezávislou výrobu šablony šablony. Zvažte všechny metody v pořádku:

 • Vyzkoušejte římsu na stropní povrch, nakreslete značkovou rybářskou linii pro zastřihovač na povrchu stropu;
 • Napravo od vybraného rohu stiskněte produkt na strop a nakreslete další přímku;
 • Na křižovatce příčky označte samotnou základní desku s bodem a poté nakreslete rybářskou linii pro zaříznutí od značení na bagetě do spodního rohu. Na něm odříznete požadovaný úhel na filé;
 • Levý úhel je také označen stejným způsobem;
 • Po odříznutí obou sukníků je zatlačte do rohu a zkontrolujte přesnost řezu. Pokud existují trhliny, ořízněte rohy znovu. Nezapomeňte. aby se lišta nezkrátila než požadovaná délka, nepřiměřená část není zkrácena, dokud nedosáhnete přesného spojení;
 • Po montáži je plniva přilepena nebo zašroubována. Stropní kabely pro strečové stropy na povrchu stropního materiálu nelze opravit. je přilepeno pouze k rovině zdi.
snížit, úhlu, stropního, soklu

Pozor: Netlačte s velkým úsilím o pěnovou nebo polystyrenovou římsu při jejím prořezávání. může to ztratit tvar a po lepení bude viditelné promáčknutí a další nesrovnalosti.

Metoda je následující: Jak řezat stropní soklus bez zvažovaného nad vnějším rohem stropu:

 • Stisknutím sklouzkové desky napravo od rohu nakreslete linii tužky nebo značky pro zastřihovač 200-300 mm dlouhý na stropě;
 • Stiskněte římsu v levém rohu, vytvořte značky na první řádek tak, aby značky překročily;
 • Na baru označte body na křižovatce značek a v rohu místnosti;
 • Připojte označené body na římsu, ořízněte si kaluž s nápisem s úhlem sklonu uvnitř tyče;
 • Zkontrolujte přesnost kloubu na místě, pokud je to nutné, ořízněte jej znovu.

Klasické bagety jsou dřevěné, ale je obtížné je zakotvit přesně bez použití továrních buclů a odpovídajících nástrojů pro odloučení. Dřevěné bagety jsou tvořeny koncovou pilou a v jeho nepřítomnosti. tesařská pila s malým zubem, elektrikářem nebo hackerskou pivou pro řezání kovu.

Důležité: Kříže vyrobená z polyuretanu nebo hliníku je považována za spolehlivou, pokud jde o odolnost proti vlhkosti. Polyuretanová římsa však nelze vystavit změnám teploty, takže se nedoporučuje je namontovat v kuchyni nebo v koupelně.

Bez ohledu na základní desku, pokud úhel není 90 0. Pak přesný řez pro dokování prken bude obtížné udělat. Ve starých budovách (Stalinki, Khrushchevs a dokonce i Brezhhnevka) se může úhel v místnosti tvořit jako 88 0 nebo 93 0 (pro PIRMER) a odříznout podél šablony, taková turbína je problematická. Poté, jak správně snížit úhel základní desky bez zajíčka, aniž byste umožnili velké nesrovnalosti a nepoužívat složitý a drahý nástroj? Použijte prezentovaný způsob.

Obrázek obsahuje římsy z materiálů, jako například:

Chcete.li vytvořit přesný vnitřní úhel z proužků, proveďte následující operace postupně:

 • Vyzkoušejte bagetu do rohu místnosti například vpravo;
 • Podél základní desky nakreslete rybářskou linii pro zastřihovač s tužkou;
 • Na levé straně provádějte stejné operace s římsou;
 • Bod křížení linek značky bude horní štítek, z toho je nutné provést řez;
 • Připevněte římsu do rohu a přeneste průsečík na lištu;
 • Připojte horní a spodní značku na římsu tužkou;
 • Řezejte konce označením;
 • Pro druhý lištu se body opakují ve stejné sekvenci.

DŮLEŽITÉ: Před lepením prken ovládejte přesnost řezu: Připevněte římsy do rohu a při absenci mezer mezi filé je upevněte je. Pokud jsou na koncích dokovacích povrchů nesrovnalosti. přesněji řezejte základní desku.

 • Na husté lepenky nakreslete dvě paralely. Vzdálenost mezi čáry je položena o něco větší (o 5-10 mm) než šířka římsy;
 • Nakreslete centrální osu mezi řádky;
 • Transportér označí úhly v 45 0;
 • Přeneste výkres (ovládací značky) na lištu a proveďte řez následujícím.

Dalším rozhodnutím je, jak odříznout a jak přilepit stropní soklus, aniž by se vrhl do vnitřního rohu stropu:

 • Zjistěte šířku filetů;
 • Na dně označte bod ve vzdálenosti šířky baru;
 • Připojte bod horního rohu s bodem spodní čáry s diagonální čárou, ořízněte produkt podél této linie;
 • Pro druhou římsu se všechny body opakují ve stejné sekvenci.

Nyní musíte podrobně studovat, jak snížit úhel na stropním soklu.

Se stánkem

45 stupňů sukní desky je mnohem snazší řezat ve STUSL. Nesnažte se to zkusit, pracovat pro „možná“. Všechny sklony jsou již jasně zobrazeny na šabloně. Mimochodem, lze to provést samostatně. Zde je instrukce pro jednoduchou šablonu.

Přečtěte si zde! Dekorace koupelny s dlaždicemi: Moderní designové nápady a doporučení ohledně designu koupelny s dlaždicemi

Vnitřní úhly

Před odříznutím stropní základní desky v rozích změřte délku a dejte značku. Vložte zábradlí do klepání také, jak bude dále připojeno.

Stiskněte jej na daleko od zdi šablony a držte ji levou rukou. Najděte slot zodpovědný za 45 start řezací. Vyřízněte druhou zábradlí stejným způsobem, teprve nyní držte pravou rukou a použijte druhý slot na stejné straně.

Nyní můžete ukotvit stropní základní desku v rozích. Stěny mohou být poseté a jejich úhel nebude ani. Pak stačí odstranit přebytečný materiál s hrubým brusným papírem nebo řezačkou konstrukce.

To je vše, nyní víte, jak opravit stropní základní desku ve vnitřních rohách.

Vystřihněte od vnější části formování. Na výstupní výstupy se roztrhne okraj a odstraňte otřepy, aby se odstranily.

Externí sekce

Mezitím, jak trochu snížit stropní soklus v rozích vnějších a vnitřních rozdílů. Změňte pouze umístění proužku formování, jako na obrázku.

Když neexistuje

Jak správně zkrátit úhel na stropním soklu, pokud neexistuje továrna? V zásadě je to možné, ale přesnost bude kulhavá.

Označujeme strop

Před odříznutím rohů na stropních lištách označte zeď.

Jako vzorec vezměte formování tak, aby se štítek pro křižovatky jasně dostal do středu.

Rozřízněte rohy

A tak je čas odříznout základní desku. Naneste formování na zeď a připojte se k označení. Kolmá rybářská linie pro zastřihovač padá na ni. toto je průsečík. Nakreslete z něj čáry do opačného rohu kolejnice.

Zbývá pouze odříznout úhel základní desky. S 2. Kolejnicí musíte opakovat stejný postup.

Plus této metody spočívá v tom, že se stěží není třeba se připojit k rohů stropního soklu. I když svah není dokonalý, bod spadne přesně do oblasti, kterou je třeba řezat.

Překryvy

Obecně nemůžete vůbec trpět hledáním úhlů. Je docela přijatelné koupit překryvy.

Rohy pro stropní kabely z pěny jsou přilepeny k místu stěn stěn.

Na jejich stranách mají dokonce letadla, kde musíte přilepit stropní sok. Je pravda, že to není vhodné v žádném designu a je obtížné je najít v obchodech.

Výrobní materiál a jméno

Prvním materiálem, ze kterého začali vyrábět základní desku pro design stropů, byl sádra. Museli být obsazeni ve zvláštních formách, po kterých byli připojeni ke stropu pomocí sádra. Takové výzdorové prvky se nazývaly filé a dnes se prakticky nepoužívají a můžete je vidět ve starých domech, které se během této doby prakticky nezachovávají. To jsou drahé prvky dekorace areálu, takže je nikdo dnes nepoužívá a nikdo nezná jejich jméno. K dnešnímu dni existují levnější a praktičtější sukní desky pro stropy.

Část sortimentu ve specializovaném obchodě

V dnešní době jsou stropní sklouzkové desky vyrobeny z materiálů, jako je polystyren nebo polyuretan. Jedná se o levné výzdoby, které se liší v řadě výhod spojených s lehkostí instalace, s praktičností a přitažlivostí, jakož i „beztíže“ ve srovnání s prvky sádry, které mají působivou váhu. Takové sukní desky vyrobené z polyuretanu nebo polystyrenu jsou vyrobeny z různých šířk (od 5 do 250 mm) a mají také širokou škálu tvarů a kreseb, takže je možné vybrat takové výzdorové prvky pro jakýkoli styl designu pro designový styl. Jedinou výjimkou jsou budovy vyrobené ze dřeva zdobené ve vhodném stylu, kde se jako základ berou prvky vyrobené ze dřeva a zde se nelze nic provést, protože styl vždy diktuje jeho podmínky.

Existují také plastové kabely, které se nebojí vlhkosti, takže se používají k ozdobení prostorů, ve kterých je pozorována zvýšená vlhkost. Zároveň je třeba poznamenat, že výzdoba z polystyrenu se také nebojí vlhkosti.

Skřírné desky stropu jsou upraveny v rozích pomocí některých metod, zatímco takové možnosti nejsou vhodné pro prořezávání sukníků z plastu.

Jak řezat roh s bunkrem

Knock. Carpentry Tool, se kterým můžete řezat jakékoli materiály pod úhlem 45 a 90 stupňů. Knock může být vyrobeno ze dřeva, plastu nebo železa. Dokonce i v nejjednodušším zařízení jsou uvedeny otvory pro pilu, v dražších modelech je dokonce i rotační mechanismus.

Princip práce s hloupostí je velmi jednoduchý. Bar je položen v dutině, rozdrcený a prořízl boční otvory. Výsledkem je řez v pravém úhlu.

 • Proveďte měření.
 • V dutině spěchala, aby položila základní desku s přední stranou nahoru.
 • Stiskněte lištu rukou, ale ne moc (pokud soklus pěny, je snadné ji rozbít).
 • Vložte hackerskou kloubu do úhlu 45 stupňů do díry díry a proveďte řez
 • Na zrcadlovém displeji podobným způsobem vyřízněte druhý kus. Ukázalo se, že vytvořený vnitřní úhel.

Rada! Základní desku můžete oříznout kovovou deskou pomocí pily, ale pokud je bageta úzká, je lepší použít konstrukční nůž, řez je rovnoměrnější.

Řezání vnějšího úhlu je stejně jednoduché. Instrukce krok za krokem:

 • Na nesprávné straně základní desky označujeme požadovanou délku, ale jeho okraje by měly trochu vyjít ven.
 • Položte lištu do úhlu 45 stupňů a protáhněte otvory.
 • Na zrcadlovém displeji odřízněte druhý pruh.
 • Na zeď se aplikují připravené prvky. Pokud je vše hladké, pak nalepejte a pokud existují nevýhody, prostě je odstraníme ostrým nožem.

Pokud musíte poprvé pracovat se studorem, pak je lepší předběhnout na další kousky.

Řezání bez výběru. to je skutečné!

Samozřejmě, když je po ruce klepání, práce se provádí mnohem rychleji a přesněji. Existují však situace, kdy nebyl správný nástroj po ruce. Nyní se naučíte, jak správně řezat stropní soklus a držet ho nad hlavou. Nevýhodou tohoto označení je, že budete muset udržovat bar na váze po celou dobu. A to není příliš pohodlné.

Pokud jde o kvalitu značení, není pochyb. bude to co nejpřesnější. Koneckonců, před odříznutím úhlů tyče ji desetkrát připojíte k navrhovanému instalačnímu webu. Proto se nedostatky stěn a jakékoli odchylky okamžitě stanou znatelnými.

 • Jsou připraveny dvě pracovní mezera. Jsou řezány pod úhlem 90 stupňů;
 • Poté je nanesen jeden z proužků tak, aby konec konce spočíval na kolmé stěně;
 • Na stropě se provádí rybářská linie pro zastřihovač, což umožňuje obrys obvodu;
 • Bar je vyčištěn. Dále použijete kus odpovědi, který také spočívá na zdi s koncem;
 • Po označení řádků věnujte pozornost bodu jejich křižovatky. Toto je známka, na které musíte provést prořezávání;
 • Ještě jednou, nanesení materiálu, označte výstupní body řezu, nakreslete rybářskou linii pro oříznutí z požadovaného bodu na okraj tyče;
 • Jak řezat bar podél linií, uvidíte sami sebe. Vezměte prosím na vědomí, že tato metoda umožňuje snížit vnější i vnitřní rohy, i když druhá možnost je pohodlnější.

S jasným schématem, jak vystřihnout vnější roh, můžete hladce a krásně opravit stropní kaluž. Řezání úhlů se již nezdá být problémem během opravy. Ať už musíte pracovat s jakýmkoli materiálem, pamatujte na jednu věc: vždy mějte opatrně měření, nespěchejte. Můžete se tedy vyhnout poškození materiálu a ušetřit při nákupu nového.