Jak správně nainstalovat řezačky na kultivátora

Jak si vyrobit řezací řezačku vlastními rukama

Standardní vybavení motobloků jakékoli značky znamená přítomnost mlýnů a dalších nezbytných podrobností. Existují však situace, kdy potřebujete samostatně zvýšit sílu jednotky, abyste lépe a hlouběji zpracovali půdu. K dnešnímu dni může kdokoli vyrobit mlýny pro motobloky svými vlastními rukama, a proto je nutné dodržovat jednoduché pokyny, které v tomto článku podrobně zvážíme.

V zemědělství, Motobloky již dlouho vedou přední provozní pozici, liší se v rychlé pěstování půdy a schopnost automaticky shromažďovat plodinu. Každý model bez ohledu na zemi výrobce zahrnuje další elektrárny. Zpravidla jsou dost na kvalitní práci v jakékoli oblasti a prakticky není třeba samostatně vyrábět mlýny pro kultivátoru motoru. Existují však situace, kdy možnosti zakoupené jednotky nesplňují ruskou realitu.

Jednoduchý příklad: Ne všichni západní výrobci berou v úvahu hloubku půdy v jiných zemích, specifické obilí, povětrnostní podmínky a další body, které mohou komplikovat proces práce a zvýšit pravděpodobnost rychlého zhroucení.

V takových případech si můžete vždy koupit další řezačku pro konkrétně váš web nebo si ji udělat vlastními rukama. Stojí za zmínku, že v mnoha případech domácí detaily fungují mnohem efektivněji než továrna! Vizuálně je jakýkoli mlýn následující: dvě části modulu se speciální sadou půdních nožů jsou připevněny k kolové základně a poté jsou upraveny tak, aby jeden design nezasahoval do druhého. Díky této jednoduché technologii dostane traktor UNOA příležitost se pohybovat samostatně po území a zapojit se do zpracování.

Stojí za zmínku, že existuje druhý typ řezání frézování pomocí napájecího hřídele. Takové instalace jsou připojeny zpoza hlavního designu a často se vyskytují na modelech, jako jsou MTZ, Prostra, Agro a další. Navzdory rozdílu v instalaci jsou všechny typy mlýnů vyrobeny podle stejného schématu.

V závislosti na typu provozu se mohou další zařízení od sebe mírně lišit. Hlavním účelem frézovacích rostlin je zničení plevelů a zarovnání zemského povrchu místa, ale paralelně mohou provádět další úkoly. Například zabalte hnojiva, zpracovejte půdu nebo dokonce oplodněte pomocí speciálních zařízení. Podívejme se blíže, jaké typy mlýnů jsou nejběžnější.

Funkce

Frases jsou hlavním pracovním prvkem, který přímo vykonává samotnou práci na pěstování Země. Proto tolik záleží na kvalitě.

Ostrá část dělá slot v zemi, otočení a stoupá nahoře. Rousecí čepel zvedne a zvedne část Země. Země je tedy uvolněna, smíšená a provzdušená (nasycena vzduchem), což je při kultivaci (kultivace) Země společně s hlavním úkolem.

Po cestě čepel buď prořezává kořeny plevelů, nebo je drží a vytáhne je ven. V každém případě je na chvíli porušen růst trvalých plevelů šíření kořenů.

Modely ve tvaru sobolu

Takové prvky jsou považovány za velmi odolné a spolehlivé kvůli skutečnosti, že v procesu jejich výroby se používá pouze ocel. Kromě toho se takové modely mohou pochlubit jedinečným designem, díky kterému jsou odolné vůči jakémukoli mechanickému poškození. Modely ve tvaru Sabre jsou zahrnuty do standardní sady většiny motorových bloků evropské a americké produkce. Účinnost takových prvků je kontrolována v oblastech s jakýmkoli typem půdy, která je příznivě rozlišuje proti pozadí jiných modelů. Tyto řezačky se vyznačují vysokou kvalitou a vysokou pevností, což umožňuje zpracování půdy s vysokou třídou.

Hlavním rysem nožů tvarovaných na Sabre je to, že uhlíková ocel se používá pro výrobu pracovních těl, která zaručuje spolehlivost každé části i po roce aktivního provozu. Kromě toho jsou nože podrobeny speciálnímu zpracování a kalení pomocí vysokofrekvenčních proudů, takže se mohou pochlubit neuvěřitelně vysokou silou.

Jak správně sestavit mlýny na jednom traktoru?

Shromáždění řezačky může způsobit určité potíže, zejména pokud to uděláte poprvé a sami.

Nejprve byste se měli seznámit se strukturou řezačky.

Níže uvedený výkres označuje jeho hlavní komponenty:

 • Rotační osa (existují různé délky, mohou být pevné a odnímatelné);
 • Prst s západkou;
 • Nože (vpravo a vlevo);
 • Strukturální prvky (matice, podložky a šrouby).

Nezapomeňte také vzít v úvahu skutečnost, že pohyb nožů během operace je nasměrován proti směru hodinových ručiček. Při sestavování modulu buďte opatrní. jakákoli odchylka v designu povede k tomu, že bude porušeno vyvážení osy, bude jednotka zadána během operace.

Nabízíme také seznámení se s videem, které podrobně popisuje o procesu sestavení frézování do traktoru procházky.Behind:

Jak sestavit a nainstalovat řezačky na jeden traktor

Chcete-li začít pracovat s mini-traktorem, nejprve sbírejte řezačky ze standardní sady. Zahrnuje: 8 párů nožů (pára se skládá z 1 levého a 1 pravého nože), spojovacích prostředků (ořechy, podložky, šrouby). Pokyny pro sběr jsou součástí podrobností, které jsou pečlivě studovány. Následující doporučení také pomohou vyhnout se problémům:

 • Řezací prvky jsou položeny ve dvojicích, takže je snazší určit pravé a levé nože;
 • Nože jsou nainstalovány na osy rotoru kolmo k sobě;
 • Na jednom bloku jsou 4 nože kombinovány a připojeny k převodovkám;
 • Zkontrolujte správnou sestavu;
 • Utáhněte spojovací prvky.

Při sestavování se ujistěte, že během provozu narazila aktivní naostřená část do půdy. Chyby při vyvážení osy povedou ke skutečnosti, že stroj vstoupí do stroje během pěstování Země. Pokud se neodchýlíte od pokynů, shromáždění nebude trvat déle než 60 minut a část se ukáže jako silná.

Pokud se zkušený letní rezident vyrovná s předchozí fází, pak je sestavená část na motorickém kultivátoru obvykle nainstalována společně. Tím se vyhýbá zraněním a také nepoškodí zemědělskou technologii. Nejprve se zvedne mini.pedator. Volant je odoláván hotovými kozami vyrobenými ze dřeva nebo sražených křížů s deskami. Optimální výška podpory je 50 cm. Pokud je stroj stabilní, kola jsou z něj odstraněna, namísto toho jsou nainstalovány mlýny shromážděné dříve. Na obou stranách jsou nainstalovány speciální desky, které umožňují hladce pohybovat se traktorem procházky a učinit je stabilnější.

Typy frézování

Aktivní mlýn ve tvaru šavle je dodáván od výrobce v rozebrané verzi. Důvodem je nejen skutečnost, že produkt je kompaktnější (tj. Je levnější a snadnější transport), ale také s rysy kovu, které se nelíbí svařování. Před instalací řezačky na jeden traktor je nutné jej sbírat.

Systém

Správně, přesně a jasně napsané textové pokyny pro sestavení řezačky je nezbytným dokumentem pro výrobu této práce. Je však také velmi výhodné, pokud existuje kvalitativně sestavený systém řezání pro řezací blok po ruce. Protože informace často lépe vnímá osoba prostřednictvím kreseb, a ne skrze slova. To znamená, že jeden v tomto případě dokonale doplňuje druhého. Také na internetu můžete snadno najít spoustu video sestav řezačky, včetně těch, kde Mistr nejen shromažďuje řezačku, ale také vysvětluje, co přesně dělá. Pro publikum se tedy ukázalo jasněji jasněji.

Nezbytné materiály a nástroje

V aktivním mlýně ve tvaru šavle se navzájem používají pouze šroubované komponenty součástí. To znamená, že složité a drahé vybavení (například svařovací stroj) nebude muset být použity. Stejně jako není nutné mít zvláštní pracovní dovednosti. každý člověk se dokáže vyrovnat, a to i bez zvláštního školení. Šrouby, ořechy a podložky, zpravidla jsou již s frézováním kompletní. Stává se však, že továrna byla obecně zapomenuta dát požadovanou tašku nebo udělat chybu s množstvím (v balíčku je méně montážních prvků, než je požadováno). Poté lze potřebné podrobnosti zakoupit na trhu, ve stavebním supermarketu nebo ve specializovaném obchodě. to je vůbec problém. Mnoho z nich má také klíč vhodné velikosti v garáži nebo doma, a pokud najednou ne, pak nákup správného nástroje nezasáhne rozpočet.

Postup

Stručně řečeno, pak sestavení řezaček pro procházku.Behind Tractor se provádí v následujícím pořadí:

 • Vyberte správný směr rotace. Během operace skutečně naostřená část řezačky narazila do země.
 • Pomocí šroubů nainstalujte řezačky frézovací řezačky do hnízd, které jsou pro to speciálně navrženy.
 • Poté položte podložky na šrouby a důkladně utáhněte ořechy.

Není tak snadné dělat chyby v tomto procesu, protože vše je jasné, dokonce i intuitivně. Měli byste však věnovat pozornost skutečnosti, že na čepelích pomocí reliéfů u výrobce se aplikuje laminace L a R. L Znamená, že část bude nainstalována na levé straně a R. vpravo, respektive.

K hlavní části je připojena další část pomocí PIN. Limitující disk je připojen ke zbytku šroubu a matice jednotky.

Jaké typy frézovacích rostlin jsou nainstalovány na motoblokech

Motorový blok lze ošetřit libovolným typem půdy, provádět různé typy práce. provzdušňování, uvolnění půdy nebo rozdrcení hrudkou, odstraněním kořenů trvalých plevelů, mícháním půdních vrstev nebo hnojiv. Funkce a schopnosti zahradní technologie přímo závisí na typu instalovaných frézovacích rostlin. pružiny, háček, plochý volnější atd. Tři typy příloh jsou považovány za nejvšestrannější, nejvíce požadované a funkční:

 • Sable.Shaped. Aktivní typ řezačky pro procházku.Behind Tract, který vyžaduje montáž. Jsou nainstalovány na většině modelů zahradního vybavení. Frases se může skládat z 2-5 sekcí s noži, které určují šířku kultivace. Je vyrobena z oceli, poskytuje optimální hloubku uvolnění měkké a nespecifikované půdy. Kořeny rostlin nejsou rány.
 • Husí nohy. Neaktivní typ frézování s nezveřejnitelným designem. Navrženo pro zpracování pevných, skalnatých a šlapaných půd. Řezací čepele přerušují zbývající rostliny v půdě, odstraňují kořeny trvalých plevelů a podporuje provzdušňování. Noha nože může mít tvar lopatky, trojúhelníku nebo lichoběžníku.
 • Spirála nebo „panenské země“. Neaktivní typ celé frézy. Je navržen pro hlubokou orbu půdy, ošetření panenské, uvolnění. Design je spolehlivý, ale rychlost zpracování je snížena. Skládá se z 2-4 sekcí.

Majitel nové zahradní technologie bude potřebovat podrobný instrukce, aby sbíral řezačky pro motor.kultivátor ve tvaru Sabre, protože 9 z 10 modelů je dodáno s rozebíraným vybavením. K vidění jsou nutné dva další typy frézovacích rostlin.

Bezpečnostní opatření

Práce s kultivátorem nesmíme zapomenout na bezpečnostní problémy, které jsou více závislé na samotném operátoru stroje. Motobobes se sklopnými nástroji nainstalovanými na nich jsou zdroje zvýšeného nebezpečí.

Podívejme se na následující doporučení, která jsou povinná pro implementaci při provádění půdy a dalších prací s mechanizovaným kultivátorem:

 • Technika tohoto druhu by měla být udržována v dobrém stavu, a proto by měla být technická inspekce a prevence pravidelně podstoupena;
 • Provoz traktoru procházky s demontovanými ochrannými prvky typu štítů, zástěrů atd. Není povoleno;
 • Je zakázáno být outsidery v zóně práce na orbě Země;
 • V případě dalšího šumu nebo vibrací nebo mechanického poškození na těle kultivátora by měla okamžitě zastavit jeho provoz;
 • Je zakázáno opustit bez dozoru s jedním traktorem s pracovním motorem;
 • Při práci je nutné chránit ruce rukavic nebo hustých rukavic a používat sluchové aparát k ochraně berushi;
 • Při práci v uzavřených místnostech, jako jsou skleníky, je nutné pravidelně ventilovat místnost nebo zajistit přirozenou ventilaci;
 • Nejen technické zpracování, ale i palivový obvaz se provádí výhradně s nepracovním motorem;
 • Během provozu by se mu mělo zabránit poblíž zdrojů otevřeného ohně;
 • V případě požáru je nutné okamžitě zastavit práci kultivátora a identifikovat důvody, které k tomu vedly.

Bezpečnostní opatření během práce

Pojďme mluvit o tom, jak správně používat kultivující, obecně je to relativně bezpečná technika. Zranění a poškození zdraví lze získat pouze ze čtyř důvodů:

správně, nainstalovat, řezačky, kultivátora
 • Emise kamenů zpod řezačky při vysokých rychlostech;
 • Zranění jakékoli části těla, když vstupuje do rotujících řezaček;
 • Vypálení na horkých částech motoru, tlumič;
 • Otrava výfukovými plyny během zpracování uzavřených skleníků.

Chcete.li chránit před vyhazováním kamenů, nemůžete odstranit ochranný štít, pouzdro nebo křídla, která jsou téměř na všech kultivátorech motoru. Na fotografii, model, na kterém je jasně viditelný červený ochranný štít.

Kouzy na kultivátory jsou umístěny poměrně daleko od nohou operátora. Abyste se vyhnuli zraněním, můžete kategoricky přistupovat k rotujícím řezačům. Než odstraníte trávu, zkontrolujte mlýny a t.D., Měli byste utopit motor.

Motorové jednotky, které jsou během provozu velmi zahřívány, jsou zpravidla označeny speciálními varovnými značkami. I když takové značení neexistuje, je třeba si uvědomit, že první je tlumič, který je velmi vyhříván z horkých výfukových plynů.

Výfukové plyny ze spalování benzínu nebo nafty jsou velmi toxické. Proto nemůžete pracovat v uzavřených sklenících a také je nechat v garáži v přípravě na práci.

Všechny dveře a poskytovaná ventilační okna musí být otevřena. Pokud dojde k nucené větrání, měl by být zapnut. Ale i v takových podmínkách se práce s ICE v uzavřených místnostech nedoporučuje po dlouhou dobu.

Více o tom, jak správně orat o toku motoru.

Plubit Zemi s kultivátorem včas, jakmile je stanoveno správné počasí. Nepokládejte práci na později, od té doby mohou dojít k překvapení počasí. Při servisu jednotky je třeba nejprve věnovat pozornost množství a kvalitě oleje. Neměli byste šetřit kvalitu oleje, trvá to trochu, ale záleží na tom, jak dlouho to bude správně fungovat motorový motor.

správně, nainstalovat, řezačky, kultivátora