Jak správně navinout vlasec na cívku křovinořezu

Nejjednodušší verze a nejjednodušší sekvence:

 • Velikost cívky a délka továrního návinu určují doporučenou délku pro navíjení žacího vlasce. 2. 5 м.
 • Jeden konec vlasce se zasune do vodicího otvoru na vnitřní straně navijáku.
 • vlasec se navíjí na buben při otáčení hadicového bubnu ve směru výstupu vyžínače. Šipka na vnitřní straně cívky obvykle označuje, na kterou stranu se navíjí.
 • Malá část vedení je ponechána volná pro navinutí. je upevněn ve speciální drážce na rámu. navržené tak, aby držely vinutí při sestavení cívky.
 • Levý konec žacího lana prochází otvorem vnější části bubnu.
 • Sestavte poloviny cívky a nasaďte je na lištu strunové sekačky.

Nasaďte nový vlasec na cívku vyžínače plevele

Zpětná montáž cívky s novým vlascem se provádí v opačném pořadí. Postup je zhruba takový, jak je popsán níže, bez ohledu na model sekačky:

První krok: Zajistěte a položte

Přeložte konec vlasce na polovinu. Umístěte cívku nad cívku na každé straně každé poloviny navíjecího prostoru. Obě poloviny zcela obtočte kolem navíjecího bubnu. Protáhněte šňůru smyčkou.

Příprava na zachycení vlasce v oblasti obou částí navijáku. Smyčky se umístí do speciálně vyrobených zářezů a poté se v každé oblasti navine vlasec

Dostatečně utáhněte šňůru a umístěte uzel do drážky na obou stranách navíjecího bubnu.

Druhý krok: Navíjení řezací šňůry po částech

Dalším krokem je omotání vlasce kolem cívky, přičemž je třeba dbát na to, aby se vlasec. Zajistěte, aby každá polovina byla naplněna „svým“ vinutím, rovnoměrně a bez překryvů. Na těle navíjecího bubnu jsou obvykle šipky označující směr navíjení. Při plnění cívky vlascem mějte na paměti tento bod.

Třetí krok: Sestava hlavy

Konce vlasce protáhněte dvojicí oválných drážek na cívce. Vyměňte dvě podložky a pružinu (pokud je namontována) za nové prvky, které jsou součástí dodávky. Ohněte oba konce čáry do pravého úhlu.

Posledním technickým krokem při výměně vlasce na vyžínači je nasazení krytu na hlavu a jeho zajištění tlakem a mírným pootočením.

Prostrčte oba konce otvorem v základně navíjecího bubnu. Nasaďte cívku do vnitřní části hlavy a opřete ji o pružinu. Nasaďte kryt, zarovnejte jej se základnou a jemně jej zatlačte směrem dolů malým pootočením proti směru hodinových ručiček, aby kryt dosedl na výstupky západek. Tím je proces výměny dokončen.

Jak vyměnit vlasec v cívce vyžínače trávy

Mnozí již znají vyžínač trávy nebo ruční sekačku na trávu. Jedná se o vynikající nástroj pro sekání trávy na trávníku. Jako každý nástroj na sekání trávy má tendenci se časem opotřebovávat, ale to neznamená, že jej již nelze používat. postačí oprava nebo výměna. Naviják nitě je důležitou součástí vyžínače, protože nit je řezným materiálem pro sečení. Čím častěji sekačku používáte, tím rychleji se opotřebovává samotná struna. V cívce je vždy nějaká náhradní nit, jejíž množství závisí na modelu a provedení křovinořezu. Když je čas vyměnit řeznou část, je důležitá otázka, zda koupit novou cívku, nebo zda vyměnit nit ve staré cívce.

Pokud se rozhodnete vyměnit vlákno sami, je důležité zjistit, jaké vlákno bylo přesně v cívce, když jste ji koupili, pokud začnete vlákno s jinými vlastnostmi a parametry, sekačka nebude schopna plnit své úkoly jako dříve, a co hůř, můžete způsobit poruchu, která způsobí úplné selhání a výměnu celého zařízení za nové.

Příprava na výměnu

Aby to bylo jasné, byla z křovinořezu vyjmuta žací hlava (cívka). Pro výměnu vlasce není nutné cívku vyjmout. Netrvá to dlouho.

Správné navíjení vlasce na naviják. Giants Fishing. David Jezbera

Uvolněte nůž cívky strunové sekačky, který je držen na místě pomocí klipového mechanismu. Kryt sejměte zatlačením na západky. Pokud to nelze provést ručně, použije se šroubovák.

Cívka se skládá z následujících částí:

správně, navinout, vlasec, cívku, křovinořezu

Princip fungování je následující. Po stisknutí tlačítka se cívka přitlačí k pružině a vyjede z drážek v pouzdře cívky. V tomto stavu lze cívkou otáčet a upravovat tak délku vlasce. Po uvolnění tlačítka vrátí pružina tělesa cívku do původní uzamčené polohy.

Ve spodní části cívky je několik otvorů pro různé průměry vlasce. Mohou se lišit podle výrobce vyžínače. Některé části (jako zde) jsou označeny, jiné ne.

Tyto otvory slouží k upevnění šňůry při výměně. Po navinutí vlasce na cívku se konce vlasce zasunou do cívky. To slouží k zabránění odvíjení lešení při instalaci cívky do těla sekačky na trávu. jinými slovy, usnadňuje změnu řádku.

K dispozici jsou také modely bez indikátoru průměru spotřebního materiálu. Poté zjistíte, jaký je maximální průměr vlasce, který můžete použít, změříte jej u otvorů ve vodítku vlasce na cívce vyžínače plevele (viz „Jak nasadit kus vlasce“ na straně 31). obrázek níže).

cívka má dvě části řádku oddělené přepážkou. Nemusí být k dispozici. Je potřeba pouze pro odlišení linky a usnadnění navíjení.

Na začátku se rozhodněte, jakou délku vlasce budete potřebovat. Ten je navinut na jednu z částí cívky tak, aby nepřesahoval její hranice. V tomto případě byla šňůra navinuta na 3 mm a byla dlouhá asi 2 metry. Т.е. pro dva úseky potřebujete délku 4 m. To platí pro 1. metodu. druhý způsob vyžaduje dva kusy po 2 metrech.

Nyní zkuste zjistit, na kterou stranu ji musíte navinout. Mnoho výrobců vyžínačů proto umisťuje na cívku speciální značky, jako je například tato.

Pokud jste žádné takové označení nenašli, měli byste se podívat na cívkové pouzdro. Obvykle je pohyb žací hlavy označen šipkou. Šňůra je navinuta v opačném směru.

První metoda

Připravený kus (v tomto případě 4 metry) se ohne přibližně na polovinu. jeden kus by měl být o 15-20 cm delší, a vloží se do speciální drážky umístěné na rozdělovači.

Linka se navíjí v předem definovaném směru. To se provádí na napnuté cívce a šňůra je přesně rozložena. Delší část je třeba navinout do části, která je blíže k tlačítku.

Některé konstrukce neumožňují rozdělení cívky na dvě části. Tím se nic nemění, linka je navinuta podobným způsobem. Jen se ujistěte, že se úseky nepřekrývají.

Jako první by měla skončit část na spodní straně cívky.е. Ten, který je nejblíže k upevňovacím otvorům.

Tento hrot by měl být umístěn v otvoru příslušného průměru. Linka je řádně zajištěna.

Delší střapec je třeba navinout o další půl otáčky. Tam je upevněn stejným způsobem. Tím dojde k překrytí části na druhé straně cívky.

Ještě půl otáčky délky navinuté na dně cívky

Zajištěné konce vlasce se zasunou do otvorů v tělese vyžínače.

Zasuňte sevřené konce šňůr do otvorů v cívkovém pouzdře vyžínače trávy

Cívka se vkládá do pouzdra. Pevně utáhněte konce vlasce tak, aby vlasec, který byl předtím upevněn v otvorech cívky, vyjel ven. To lze snadno rozpoznat podle charakteristického zvuku (cvaknutí).

správně, navinout, vlasec, cívku, křovinořezu

Cívka s tlačítkem se zacvakne do cívkového pouzdra vyžínače trávy.

Cívku s tlačítkem zacvakněte do cívkového pouzdra vyžínače trávy

Řádek je úspěšně změněn. V takovém případě je třeba jej nasadit zpět na sekačku a můžete začít sekat.

Opět platí, že cívka by neměla být z vyžínače plevele vyjmuta, aby bylo snadnější vyměnit vlasec. Cívku můžete na místě rozebrat, navinout a vrátit zpět na cívku.

Konce lze a je nutné zastřihnout tak, aby nezasahovaly do těla sekačky na trávu.

Metoda 2. dva kusy

se v zásadě neliší od metody Jediný rozdíl je v tom, že vlasec je navinut na dva kusy místo jednoho.

Na cívce jsou dva otočné zámky (viz obrázek výše).

Zahákněte na něj dříve vytvořený háček a začněte navíjet vlasec.

Navíjení je třeba provádět v tomto pořadí

Navíjení se musí provádět v následujícím pořadí: nejprve spodní vedení, tj.е. nejblíže k upevňovacím otvorům na spodní straně cívky, a teprve poté horní, tj.е. Ten, který bude překrývat spodní část.

Hroty se navlékají do otvorů v cívkovém pouzdře vyžínače. Vytahují se nahoru, dokud neuslyšíte cvaknutí, které znamená, že šňůra je venku z držáků.

Hroty se navlékají do otvorů v tělese cívky strunové sekačky

Upevnění cívky v pouzdře. Šňůra na vlasci v cívce.

Jak navinout rybářský vlasec na žací hlavu vyžínače nebo křovinořezu

Výměna vlasce v zastřihovači: 2 jednoduché způsoby

Zpětná vazba od našich čtenářů je pro nás velmi důležitá. Zanechte své hodnocení v komentářích a uveďte své argumenty. Vaše zpráva bude užitečná pro ostatní uživatele.

Benzínové nebo elektrické vyžínače trávy jsou nepostradatelnými nástroji v arzenálu moderního majitele domu nebo zahrady.

S těmito zahradnickými nástroji lze snadno sekat i velké pozemky. Po zakoupení nářadí a několika sečeních si mnoho lidí začne lámat hlavu nad tím, jak správně navinout vlasec na cívku vyžínače. Nezkušenému uživateli se bude zdát první operace změny řádku problematická a časově náročná, protože konstruktéři často neuvádějí v návodu k použití úplné pokyny, jak řádek změnit.

Výběr linie

Aby se zajistilo úspěšné zavedení vlasce do hlavy zastřihovače, je důležité, abyste se při výběru materiálu nespletli. Čím silnější šňůru navléknete, tím silnější a tvrdší trávu poseká. Často se používá víceúčelový vlasec o průměru 2 mm. Pro zjištění správného průměru hlavy sekačky můžete použít následující metody:

 • Informace o tloušťce vlasce naleznete v návodu k použití dodávaném se zastřihovačem.
 • Věnujte pozornost samotné cívce. Někdy jsou na něm vytištěny informace o možných průměrech vedení.
 • Další možností je zkusit zasunout šňůru do výstupního otvoru. Pokud jím snadno projde, je zvolený průměr vlasce vhodný k použití.

Cívka zahradního vyžínače Přizpůsobte vlákno typu motoru. Pokud je vedení příliš silné, způsobuje zvýšený odpor při otáčení. motor se pak přehřívá a brzy se porouchá. Užitečné tipy:

 • Pro elektrické zařízení s motorem pod 500 V je vhodná šňůra o tloušťce 1,3 mm. Pokud není k dispozici, lze použít 1,6mm šňůru. Pokud je výkon vyšší než 1 kW, zvolte kabel o průměru 2 mm.
 • U benzinových sekaček na trávu je důležitá hřídel sekačky. Pro ohnutou verzi se často používá 2 mm šňůra. Pokud je hřídel rovná, nainstalujte 2,4 až 2,5 nebo 3mm vlákno. Nejsilnější řada je instalována na výkonných jednotkách. od 1,3 kW.

Věnujte pozornost také typu průřezu šňůry. Některé oblíbené možnosti:

 • Nejběžnější závity s kruhovým průřezem. Dobře sekají čerstvou trávu, ale hůře sekají keře a mrtvé dřevo.
 • Spirálová šňůra není příliš silná, ale doporučuje se pro tenčí mladou trávu.
 • Vroubkovaný provaz s ostrými hranami je ideální na velké plevele v zanedbaných oblastech.
 • Obdélníková, hvězdicová nebo čtvercová strunová sekačka zajistí hladší střih, ale není příliš silná.
 • Nejpevnější šňůra je dvoudílná s vnitřním jádrem a kruhovou částí.

Typy vlasců pro strunovou sekačku Vezměte prosím na vědomí, že místo vlasce se nesmí používat drát, kovové struny a lana ani obyčejný rybářský vlasec. Stroj je nebezpečný pro uživatele i ostatní. To způsobí, že se šňůra nebo podobné výrobky postupně přetrhnou, konce se rozmotají a malé kousky odletí velkou rychlostí.

Výběr linie

Vlasec musí být pevný, tuhý a pružný. je to pracovní nástroj vyžínače pro sekání trávy. Rybářské šňůry jsou k dispozici v různých tloušťkách od 1,2 mm do 4,0 mm. Většina modelů je navržena pro maximální tloušťku závitu 3 mm. Který průměr vlasce je pro vaši strunovou sekačku vhodný, závisí na několika faktorech.

V závislosti na tvrdosti sečeného materiálu:

Je důležité si uvědomit, že příliš jemné vlákno urychluje opotřebení motoru, příliš hrubé vlákno přehřívá motor a způsobuje jeho předčasné selhání.

Důležitá je struktura šňůry:

 • kulatý. univerzální, nejsilnější, pro hrubou trávu;
 • Tvarované. pro měkkou trávu;
 • Důležité: kudrnaté. pro dlouhé, tenké stonky.

Důležité:! Vždy vybírejte vedení stejného typu a specifikace, jakou doporučuje výrobce křovinořezu. Takový materiál je navržen pro dlouhou životnost a dobrý výkon při optimálním namáhání motoru výrobku.

Jak vyměnit šňůru na vyžínači

Strunová sekačka je nejběžnějším přístrojem používaným k sekání trávy a malých keřů. Stroj se vyznačuje jednoduchou obsluhou, snadným tlačením a tažením a nízká hmotnost umožňuje manipulaci i ženám. Není žádným tajemstvím, že kvalitní sečení vyžaduje správné sekací zařízení. Stejně jako v druhém případě se u vyžínačů používají speciální řezací nástavce (disky, nože) nebo vyžínací hlavy s vlascem uvnitř. Trysky a vlasec. jedná se o spotřební materiál, ale pokud lze lopatky nabrousit, pak spotřeba vlasce vyžaduje jeho výměnu. V tomto článku vám podrobně ukážeme, jak správně změnit linku.

Jak navinout vlasec na cívku sekačky

Irina různé cívky mohou být na vyžínačích na trávu, respektive různé navíjení vlasce v nich.

Láska v závislosti na „síle navijáku si vezměte 8-12-19 m a vytáhněte tuto délku na polovinu, počínaje smyčkou se snažte navinout linku ve svém kanálu (existují e. б. dva ze slotu e. б. směr vinutí vedení je uvedenhttp://www.rodiny.obrázky/m400.jpg

Gennady patriot380 vyžínač trávy jak správně navléknout vlasec? Jeden konec se během provozu utrhne.

Štítky: Jak správně navinout vlasec na cívku sekačky

Jak odstranit vlasec

Chcete-li vyměnit strunu v zastřihovači, sejměte kryt hlavy. Za tímto účelem stiskněte prsty západku na obou stranách krytu a vytáhněte kryt nahoru. Tím získáte přístup k cívce. Poté ji vytáhněte tahem nahoru za osu, na které cívka leží. Pokud některý z konců vlasce trčí z otvorů v hlavě, vytáhněte cívku podél osy vřetena nahoru a vytáhněte zbytek vlasce z otvorů v hlavě. Díl je nyní volný, lze jej snadno vyjmout a odstranit zbývající pracovní závit.

Cívka je rozdělena na dvě části se středovým výřezem. Díly se liší velikostí, takže je třeba zkontrolovat, kolik vlasce můžete na cívku navinout. Její délka se pohybuje mezi 1 a 4 metry.

Jak vybrat vlasec pro strunovou sekačku na trávu

Strunová sekačka na trávu zakoupená v obchodě je připravena k použití. je do ní zastrčen standardní kapronový vlasec. Seká trávu, ale neodvádí dobrou práci. rychle se rozpadá a seká pouze mladé, řídké rostliny. Stará tráva a plevel se zdřevnatělými stonky se nedají sekat vůbec nebo se sekají obtížně a rychle se opotřebovávají. Vydrží jen krátkou dobu, poté je nutné vyměnit vlasec v zastřihovači.

Nepoužívejte rybářský vlasec, nejlépe speciální přízi s jádrem ze skelných vláken. Ten je k dostání ve stavebninách. Vyberte si ten se čtvercovým nebo trojúhelníkovým průřezem. jeho ostré hrany fungují jako nože.

Spotřeba šňůr pro vyžínače trávy s fazetovaným a vyztuženým materiálem je 2-3krát nižší, při stejném výkonu v porovnání se šňůrami s kulatým střihem a šňůrami nevyztuženými skleněnými vlákny.

Kupte materiál o průměru ne menším, než doporučuje výrobce. Pokud průměr neznáte, podívejte se na velikost otvorů na vnějším plášti žací hlavy: průměr pracovního závitu by měl být o něco menší než otvor, aby jím volně prošel.

Nakupte dostatečné množství vlákna (na 2-3 výměny) a vyzkoušejte různé verze, abyste zjistili, která funguje nejlépe.

Jakmile zjistíte, kolik materiálu potřebujete na jedno navíjení, použijte při dalším nákupu délku vlasce jako vodítko, abyste si nenechali příliš krátké kusy vlasce na navíjení.

Chcete-li vyměnit vlasec na mechanické sekačce sami, musíte rozebrat žací hlavu a vyjmout cívku a navíječ vlákna.

Navíjení nitě na strunovou sekačku

Pečlivé a pravidelné vyjmutí cívky z cívky vytrhávače plevele vám umožní začít navíjet vlasec přímo. Konstrukce hlavy, počet a poloha upevňovacích otvorů určují pořadí operací a použité metody. Dnes existuje několik druhů cívek podle počtu úponů vlasce a způsobu jejich navinutí:

Naviják strunové sekačky s jedním úponem

Mnoho majitelů a profesionálů tvrdí, že se jednoramenný naviják snadno používá a snadno se navléká. Délka navíjeného vlasce se v závislosti na výrobci pohybuje od 2 do 5 metrů. Konec vlasce se zasune do hlavy speciální technologickou drážkou nebo otvorem a navíjí se v opačném směru, než je pracovní otáčení cívky. Většina cívek má na vnější straně těla značky v podobě šipek, které označují směr pohybu cívky vyžínače trávy.

Po navíjení je třeba nechat volný konec 15-30 cm, aby se zvýšila odstředivá síla, která je rozhodující pro vytažení ořezového vlasce v automatických a poloautomatických cívkách. Zbylý konec zasuňte do pracovního otvoru v cívce a znovu sestavte hlavu.

Strunová hlava se dvěma úponky

Po vyjmutí cívky z pouzdra cívky určete počet navíjených vlasců (1 nebo 2). Mezi cívkami s jednou a dvěma drážkami není zásadní rozdíl, ale neopatrné navíjení do dvojité drážky může vést k provozním problémům. Vzhledem k možnosti prolínání sousedních vedení může být nemožné odstranit nové vedení po opotřebení vodičů vedení.

Bez ohledu na počet řádků použijte délku řádku od 1 do 1.5 až 3 metry. Navíjení musí probíhat při opačném otáčení hlavy, protože obrácené navíjení zabrání tomu, aby vlasec vyjel z cívky. Po navinutí vlasce na cívku strunové sekačky se volné konce (15-30 cm) navléknou do připravených otvorů. Znovu sestavte hlavu v opačném pořadí než při demontáži a zkontrolujte funkčnost. Nebojte se, že by konce obou úponků byly příliš rozdílné velikosti, protože nůž přebytečné části odřízne, když spustíte strunovou sekačku.

Automatické navíjení vlasce pro vyžínače trávy

Některé modely na trhu mají cívku s automatickým mechanismem přívodu. Majitel musí pouze správně zastrčit a zajistit konce vlasce v hlavě a navíjení provede stroj při uvedení do provozu. Při použití této hlavy nelze vlasec do strunové sekačky navinout nesprávně, protože posuv vlasce je automaticky rozpoznán cívkou. Výhodou automatické strunové hlavy je jednoduché provlékání struny; nevýhodou je časté poškození mechanismu kvůli složité konstrukci a vysoká cena.

Jaký je nejlepší vlasec pro vyžínač trávy?? Jak navinout vlasec na cívku křovinořezu?

Sečení trávníků a odstraňování přebytečné vegetace na různých plochách pomocí travní sekačky. Stroj je vhodný pro domácí i profesionální použití. Elektrické vyžínače trávy pracují se strunou a nožem. Před nákupem křovinořezu je třeba posoudit všechny součásti stroje, včetně volby vedení.

Jak vybrat strunu pro vyžínač trávy

Cívka je nejdůležitější součástí křovinořezu. Je vybaven speciální linkou na sekání trávy. Právě tento vlasec může vydržet velmi dlouho, pokud do něj investujete (na vlasci pro strunovou sekačku byste neměli šetřit). V současné době lze nalézt různé řezací linky, které se liší průřezem, složením a tloušťkou. Vlákna se často prodávají v malých nebo velkých rolích ve specializovaných obchodech. Pokud chcete, aby vám sekačka dlouho vydržela, vybírejte si vlasec zodpovědně (protože špatná volba může váš stroj i rozbít).

 • Nikdy si nevybírejte linku z „úsporných“ důvodů. Nákup nejlevnější a samozřejmě také nejméně kvalitní linky vás může stát více. Levné („čínské“) linky mají obvykle nejlepší parametry, ale ve skutečnosti jsou úplně jiné. Následkem nákupu nejlevnějšího vlasce může být přetržení vlasce a selhání sekačky. Pokud se cívka rychle rozbije, budete ji muset znovu vyměnit, což může znamenat další peníze.
 • Kupujte vlasce pouze ve specializovaných obchodech nebo u prodejců, kteří vám dají 100% důvěru, abyste nebyli oklamáni.
 • Vždy si ověřte pravost své linky. Není žádným tajemstvím, že výrobky mohou být padělané, a cívky nejsou výjimkou. Pokud se rozhodnete koupit kvalitní značkovou nit, která vám dlouho vydrží, hledejte na jejím obalu speciální holografické značky nebo kódy. Pomocí nich lze snadno zkontrolovat pravost vlasce.
 • Pokud si vybíráte kvalitní značku, která vydrží, zvolte kromě výše uvedených rad také řadu od německých nebo japonských výrobců.
 • Pokud má sekačka na trávu nebo vyžínač vlastní linkovou výrobu, určitě byste si ji měli koupit, protože výrobce pro vás předem zohlednil všechny detaily.
 • Nezapomeňte přizpůsobit žací nástavec křovinořezu jeho plnému výkonu, jinak by mohlo dojít k poruše křovinořezu.
 • Nejlepší je koupit si najednou 2 nebo 3 role vlasce pro různé účely. Jeden typ vlasce bude účinnější při sekání čerstvé mladé trávy, druhý při sekání tvrdého porostu a třetí vám pomůže posekat všechno mrtvé dřevo.

Pokud jste si zakoupili určitý typ vlasce, dbejte na to, abyste se řídili radami výrobce, jak jej používat. Pokud tedy použijete šňůru pro mladou trávu na suchou trávu, velmi rychle se zničí a budete muset koupit novou a znovu ji vyměnit.