Jak správně pracovat s kruhovou pilou na dřevo

Jak rozpustit desky, paprsky a protokoly jako kruhový

Kruhová pila je speciální nástroj určený k práci s deskami, překližkou, laminátem, deskou s nudou dřeva, deskou dřevěných vláken, laminované desky s dřevem a dalšími dřevěnými materiály. Díky pokročilým schopnostem, které výrobci dali nástroj, se stal snazší, efektivněji a spolehlivější pro práci. Za tímto účelem se vytvářejí různé trysky, které vám umožňují řezat beton, plast a dokonce i kov. Po zakoupení vybavení musíte vědět, jak rozpustit desky s kruhovou pilou.

Místo Modelka
jeden. Makita 5008mg, 1800 wattů Ceny Posouzení
2. Bosch GKS 190, 1400 W Ceny Posouzení
3. Makita HS7601, 1200 W Ceny Posouzení
4. Zobble PD-65, 1600 wattů šedá Ceny Posouzení
5. Vorthy DP-160/1200, 1200 W Orange Ceny Posouzení
6. Interskol DP-190/1600 m, 1600 W Ceny Posouzení
7. Bosch GKS 600, 1200 W Ceny Posouzení
osm. Bosch PKS 40 2015, 850 wattů Ceny Posouzení
devět. Makita HS7601K, 1200 W Ceny Posouzení
deset. Makita HS7600, 1200 W Ceny Posouzení

Co je to ruční kruhová pila a proč je zamýšlena

Kruhová pila je specializovaný nástroj navržený tak, aby viděl dřevozpracující materiály. Jeho hlavním účelem je práce se dřevem: deska, překližka, deska dřevěných vláken, deska řezání dřeva, laminát atd. Účinnost, spolehlivost a snadnost provozu nástroje však přispěly k rozšíření jeho schopností, takže dnes výrobci vytvářejí různé možnosti pro disky (trysky), s nimiž lze kruhovou pilu řezat nejen dřevo, ale také plastové, beton (kámen) a dokonce i kov.

Při použití nástroje pro práci s různými materiály je důležité zvážit výkon elektrického motoru. Čím menší je, odpovídající méně odolné typy produktů lze zpracovat pomocí tohoto zařízení. Kromě toho je důležité si uvědomit skutečnost, že disk pila je určen hlavně pro řezání nebo řezání plechových materiálů, ať už jde o dřevo, plast nebo kov.

Poté, co se vypořádal s hlavním účelem nástroje, také stojí za zmínku, že jeho použití existují omezení. Hlavním z nich je neschopnost používat zařízení pro implementaci řezů postav. To znamená, že manuální kruhová pila je navržena tak, aby prováděla pouze rovné řezy (t.E. Řezací materiál v přímé linii). Druhým omezením použití nástroje je tloušťka řezaného materiálu. Čím větší je velikost obrobku, tím by měla mít velký přívod energie elektrický motor zařízení.

To je zajímavé! Pro rozšíření funkčnosti pilů s manuálním disku poskytuje jejich design možnost řezání nejen v úhlu 90 stupňů s ohledem na řezaný povrch. Vzhledem k možnosti změny polohy podrážky může být řezací disk nastaven ve vztahu k řezanému povrchu v různých (nezbytných pro řešení konkrétního problému) úhel, tj. Probíhá nakloněné řezání.

Řezání pod 45 stupňů

Pokud však stále potřebujete odříznout kulatý průřez oceli nebo různé typy plastů, pak k tomu budete potřebovat vzor pro řezání potrubí v úhlu, jehož tvar se počítá pomocí manuální nebo strojové metody. Úkol je výrazně zjednodušen, pokud je v úhlu čtyřiceti pěti stupňů nutné odříznout kovový profil čtvercové sekce.

Pro řezání ve spěchu můžete použít obvyklý list papíru, složený diagonálně, se kterým je vyznačen povrch pro budoucí řez. Pomocí složeného papíru přicházejí následovně:

 • Prováděno na přímém povrchu profilu v místě, kde se řez provádí, přísně kolmá rybářská linie pro ořezávač;
 • Naneste list papíru složeného na bočním povrchu s ostrým koncem na linii, aby byl horní okraj papírového trojúhelníku spláchnut s horní stranou kovového profilu.

Osobně nakreslete rybářskou linii pro zaříznutí podél boku plechu pod úhlem 45 stupňů, po kterém je na druhou stranu aplikován úhel papíru a krouží ji tužkou (je lepší použít tenkou značku).

správně, pracovat, kruhovou, pilou

Pro řezání můžete použít rohový mlýnek s kovovým disku a na začátku provádět tenkou rybářskou linii pro zastřihovač při značce, poté jej postupně prohlubuje k úplnému oddělení okrajů.

Výroba šablony pro ořezávání kovového profilu

Pokud potřebujete snížit velké množství trubek, můžete vytvořit šablonu z většího průměru nad papírovým listem ve výše uvedené metodě. Úhel sklonu je kontrolován transportérem nebo stavebním čtvercem. v tomto případě jsou připojeny dva okraje řezaných částí šablony.

Při práci v řezané části je na správném místě nasazena šablona a pevně stiskne, značení se při rozložení obrysu šablony aplikuje s naostřeným ďáblem. Část je nakrájena na několik návštěv s postupným prohloubení drážky.

DIY Trubky řezací potrubí

Použití šablony není příliš pohodlné. musíte provést řez podél linie a držet rohovou brusku na váze, což vede k velkým chybám. V přítomnosti svařovacího stroje můžete udělat jednoduché klepání. průvodce pro disk rohového broušení a zabránit mu pryč na stranu.

Chcete.li to provést, použijte dříve vyrobenou šablonu, jejíž boční část je vyvrtána díra a matice je svařována. Při práci je domácí klepání nasazeno na profil, do jeho matice je šroub zašroubován a zařízení je přitlačeno k profilovému povrchu. Rohový mlýnek s kovem se provádí kovovým. Je zřejmé, že s prodlouženým provozem se hrany ve Stuple postupně brousí, a ačkoli k procesu dochází současně na všech okrajích, objeví se v průběhu času některé chyby v průběhu času. Proto je zařízení nejlépe vyrobeno z pevného opotřebení kovu, aby se zvýšila jeho životnost a získala přesnější nástroj.

Typy pily na disku

Stacionární kruhová pila je nainstalována na pevném pracovním stole nebo stole. Má vysoký výkon kvůli jeho vybavení výkonným motorem a velkým pilovým diskem. Kromě toho nám přítomnost stacionárního pracovního povrchu umožňuje produkovat pohodlné a přesné řezání dlouhých fragmentů dřeva.

Kruhový stroj

V každodenním životě se zpravidla používá disk s manuálním typem. Jeho hlavní výhody jsou malé rozměry, hmotnost a mobilita. Umožňuje vám nakrájet malé dřevěné desky a bary, stejně jako dřevěné výrobky. Pro jeho použití nevyžaduje pracovní stůl. Téměř všechny modely jsou vybaveny nastavitelnou podešví, díky čemuž je jejich použití pohodlnější.

Ruční disk pila

Kompaktní rozměry a hmotnost umožňují stolní disk kombinovat pozitivní vlastnosti výše uvedených typů. Rozlišují se podle mobility a možnost přesného nastavení úhlu pily. Nevýhodou takového nástroje je malý poloměr pily a nízký výkon elektrického motoru.

Table Disco Saw. stroj

Typ ponorku je modernizovaný manuální disk. Konstrukční funkce umožňují produkovat přesnější řezy v různých úhlech vzhledem k vodorovné rovině a také provádět místní řezy. Hlavní nevýhodou nástroje jsou jeho vysoké náklady.

Submisivní disk pila

Oblast aplikace

V zásadě se kruhová pila používá k práci s dřevěnými výrobky. S jeho pomocí lze provést následující typy práce:

 • Podélné a příčné řezání polotovarů;
 • Provádění místních řezů;
 • Ořezávání konce;
 • Dřevo;
 • Vyrábí desky, bary a další dřevěné výrobky.

Kromě toho mohou být při instalaci specializovaného řezacího prvku použity k řezání plastu, umělého kamene a dlaždic.

Doporučujeme také přečíst si užitečný článek o technikách, kdy se s zařízeními a bez zařízeních a bez zařízeních a bez zařízení. V článku jsou demontovány nejpotřebnější techniky a metody řezání různých materiálů, od nevzdělaných desek po dřevo a protokoly.

Krok.by.krok pokyny pro nastavení

Chcete.li pochopit, jak používat kruhovou pilu, musíte nástroj nakonfigurovat a poté začít pracovat. Algoritmus akcí je tento:

Poté musíte přijít na to, jak pracovat s kruhovou pilou. Nejprve byste se měli ujistit, že pod detailem není nic, měl by ležet na rovném povrchu. Hlavní sekvence akcí je toto:

 • Označte linii tužkou, podél, s níž se řezací disk půjde.
 • Nastavte parametr do hloubky, ve které bude nápoj vyroben. Okraje disku by měly být jen mírně pod okraji součásti. Například jeho tloušťka je 30 mm, pak by hloubka neměla překročit 40 mm.
 • Chcete.li vzít v úvahu, že přední okraj řezacího disku by měl být nainstalován přesně na značce.
 • Začněte řez, při pohledu na průvodce vpravo přísně přímo (ne v úhlu, aby nedošlo k zkreslení vnímání).
 • Chcete.li pochopit, jak správně snížit elektrickou pilu, musíte průvodce neustále ovládat. V tomto případě by základna měla být držena v šatech na obrobku.
 • Nástroj je tlačen s dostatečným úsilím. To je nutné, aby byl tah sebevědomý, ale zároveň bez zbytečného tlaku.
 • Na konci řezání se musíte ujistit, že se kryt vrátil do své původní polohy (podle bezpečnosti).
správně, pracovat, kruhovou, pilou

Zjistím, jak používat manuální kruhovou pilu, je snadné. V tomto případě musí být nástroj správně připraven na práci. Provádějí řez, vynakládají dostatečné úsilí tak, aby se disk pohyboval podél rovného.

Jak nakrájet okno v kusu překližky

Před časem je třeba desky odříznout šňupání a vyříznout „okno“ z běžné části. To však musí být provedeno také v souladu se zvláštními pravidly. Nejprve byste si měli všimnout bodu na místě řezu. Měl by se shodovat s rohem a středními částmi kruhového disku. Během celého procesu by měla být značená rybářská linie pro oříznutí trochu umístěna na boku.

Hlavní věcí je hladce snížit kruhový disk do překližky, aby nedošlo k žádnému návratu. Dále na plné síle, můžete konkrétně vytvořit řez. Konec práce lze provést pouze tehdy, když je nástroj zcela zastaven.

Účel kruhové pily

Stacionární zařízení je navrženo pro práci s dřevěnými a dřevěnými výrobky. Používá se také pro řezání kamene a měkkých kovů, ale pro to byste měli změnit funkční řezací prvek. Výsledek a trvání nástroje závisí na správném výběru pily.

Přenosná pila je velmi silná

Nastavení kruhového stroje pro přesný provoz

Je zřejmé, že ne každý domácí workshop má mikrometry a indikátory času. Naučíme se, jak se dělat bez měřicích zařízení s vysokou kontrolou.

Kontrola pásu a kladek

Nejprve zkontrolujte, zda jsou řemeny pásů umístěny na jednom řádku a na ně nanese pravítko. Pokud to není možné kvůli návrhu jednotky, zavřete jedno oko a vizuálně zhodnoťte přesnost vyrovnávání. Chcete.li eliminovat poruchu, uvolněte šroub zastávky a přesuňte kladku.

Zkontrolujte napětí pásu stisknutím prstu do středu. Přípustná výchylka s průměrným úsilím. ne více než 6 mm. Chcete.li napínat pás, uvolněte šrouby zavěšení.

Nastavte nastavovací šroub pro správný počet otáček a opravte upevňovací prvek elektrického motoru.

Nastavení disku disku

Nejprve byste se měli ujistit, že vložka pila je splachová s povrchem stolu, čímž se nad ním stanoví pravidlo nebo čtverci kresby.

Upravte polohu vložky pomocí nastavovacích šroubů, v jejich nepřítomnosti vložte cíle nebo tenké desky. Vložku můžete snížit převodem na spodní straně materiálu.

Po dokončení nastavení zkontrolujte rovinu čtverce na několika místech.

Zvedněte zcela pilový disk, otočte rukojeť naklonění na zastávku, nastavte úhel 90 ° a zkontrolujte jej na čtverci.

Nastavte šestiúhelník skrz díru v tabulce přesná kolmá poloha.

Otočte setrvačník v opačném směru k extrémní poloze a ujistěte se, že přesnost nastavení zastavení 45 °. V případě potřeby upravte polohu pily.

Nastavení otočení, zkontrolujte stupnici svahu a opravte ukazatel a uvolněte šroub.

Kontrola zastávek stolu pily

Řezy na kruhovém stroji budou bezvadné, když je disk pily rovnoběžný s hranicí příčné zastavení a podélné zastávce. Jinak jsou nevyhnutelná nevyhnutelná paliva, ne obdélníko.

Zkontrolujte paralelitu drážky a disku s jednoduchým zařízením sestávajícím z rovnoměrného prořezávání se šroubem šroubem. Nainstalujte improvizovanou sondu, dokud se zub plátna nedotkne a opraví svorkou. Potom posaďte zařízení na drážce k vzdálenému okraji disku. údržba hustoty šroubového šroubu naznačuje přísnou paralelitu částí stroje.

Chcete.li změnit polohu stolu v kruhových strojích typu tesařství, jsou v rozích pouzdra navrženy čtyři šrouby. V modelech domácnosti je paralelita obvykle regulována posunem motoru, pro který musíte odšroubovat matice ze spodní části stroje.

Rada. Volný pohyb rohové zastávky v drážce lze napravit vytvořením jádra vytvořením otvorů na bočních plochách. Nepomáhá. musíte si koupit nový nebo udělat domácí.

Po dokončení stolem zkontrolujte podélný důraz pevně zahrnutý do drážky tyče a vložte jej z obou stran.

Postupujte podle platnosti platnosti akce podle pokynů pro stroj na pilu a upravte jeho měřítko.

Stručné pracovní pokyny

Kromě toho, co je třeba udělat pila, by na něm měla také fungovat správně, a proto je důležité znát krátkou pokyn.

Na základě základu je nejlepší nainstalovat svěrák, se kterým můžete stisknout protokol. Dále na běžcích a pilech by se mělo být označeno. Jednotka začíná hladce a pomalu se začíná přiblížit k protokolu. Pneumatika řetězové pily v tomto případě by měla být přesně ve středu označení řezu.

Během práce je velmi důležité, aby nedošlo k žádnému trhnutí, protože to může vést k autobusové zastávce.

správně, pracovat, kruhovou, pilou