Jak upravit zapalování na trávníku sekačky Brikston

Jak správně upravit zapalování na zastřihovači

Majitelé benzínových košů často čelí, že zapalování nefunguje na jejich vybavení. Ve většině případů je problém skutečně v tomto uzlu. Chcete.li to opravit, musíte upravit zapalování na oříznutí. Zároveň však zapalovací cívka často funguje a poruchu by měla být hledána jinde. Systém zapalování je navržen stejně na čtyřkolních a dvoustokových spalovacích motorech, proto je eliminace poruch tohoto zařízení prováděna podobně. Kromě toho má vybavení různých značek téměř stejný design této nejdůležitější součásti nástroje, což znamená, že proces nastavení bude stejný jak pro oříznutí „sojuz“ nebo „Forman“, tak pro huter nebo vzorky jiné značky.

upravit, zapalování, trávníku, sekačky

Zapálení na oříznutí. Princip provozu a možné poruchy

Pokud vlastník samotného Kustoreze chce nainstalovat zapalovací systém, musí pochopit princip provozu této jednotky. V motoru s vnitřním spalováním se skládá setrvačník a magnet (cívka). Frowwheel zase zahrnuje pracovní kolo, které vykonává funkci chlazení motoru a řadu permanentních magnetů.

Provozní princip

Když se setrvačník otáčí, elektrický proud se generuje v magnetu a vytvoří jiskru na zapalovací svíčce v okamžiku, kdy magnety procházejí pod cívkou.

Typické nevýhody

Před úpravou zapalování zastřihovače pro trávu je nutné deaktivovat další možné důvody pro odmítnutí a ujistit se, že problém je skutečně v tomto uzlu. Chcete.li to provést, proveďte řadu akcí v následující sekvenci:

 • Zkontrolujte poškození a defekty tělesa zapalovací cívky;
 • Ujistěte se, že všechny uzly a prvky, které provádějí proud, nejsou znečištěny;
 • Zkontrolujte integritu a izolaci zapojení, kontaktů, pevnosti, přítomnosti rzi na kloubech;
 • Zkontrolujte kryt zapalovací svíčky, protože se pravidelně odtrhne od vodiče s vysokým napětím a snaží se jej opravit ručně a jakékoli nespolehlivé připojení snižuje napájení elektrického oblouku zapalovací svíčky;
 • Zkontrolujte světlo zapalování, protože kvalita moderního benzínu velmi rychle vypne tuto část, ale existuje další možný problém. Zapalovací svíčka je mokrá;
 • Ujistěte se, že jistič funguje.

Eliminace všech možných poruch můžete začít upravovat zapalování cívky.

Když potřebujete opravu

Zapalovací systém by měl být upraven tak, aby se palivo ve spalovací komoře ve správný čas zahřívalo ve spalovací komoře.

Důležité! Когда поршень сжимает т už už д достигает мертвой точки с revo. Poté, když projde maximální horní bod, je palivo zapáleno, v důsledku exploze je energie generována a nasměruje píst dolů.

Pokud se setrvačník přesune do hřídele týkající se jeho výchozí polohy, palivo je zapáleno rychleji než píst překonává horní mrtvý bod. Výsledkem je, že se píst pohybuje zpět a klikový hřídel se otáčí opačným směrem. Z poškozeného startovacího kabelu, poškozeného startéru nebo jiného poškození můžete zjistit zapalování paliva z poškozeného startovacího šňůry.

Někdy je zapalování zpožděno. Pístový komprimoval neslučitelné palivo a pak jde ven a teprve potom se vytvoří jiskra. Výsledkem je, že motor buď nefunguje, nebo jeho výkon klesá a rychlost se zvyšuje mnohem pomaleji.

Obvykle je setrvačník s magnety nainstalován v ideální poloze, přesně vyrovnán pístem a je pečlivě opraven, aby se zabránilo vysídlení. To znamená, že nesprávná instalace části je nemožná. Pokud je však změna setrvačníku potvrzenou skutečností, jedná se o poruchu nebo nehoda. Takže doba zapalování není vyžadována, protože problémy s časným nebo pozdním zapálením paliva jsou velmi vzácné.

DIY Lawn

Chcete.li opravit sekačku na trávu vlastními rukama, nejprve se musíte vypořádat s jeho rozmanitostí. Pokud se jedná o elektrické zařízení, může být záležitost v kabeláži a ne v benzínové jednotce, světlo zapalování pravděpodobně vyhořelo nebo byl motor mimo provoz.

K rozruchu sekačky na trávu může dojít k dlouhodobému použití, stejně jako pokud dojde k poruše.

Je obtížné to udělat bez sekačky na trávu v osobním pozemku. A pokud se snažíte pěstovat skutečný trávník poblíž domu, pak se nemůžete udělat bez takové jednotky vůbec. Pohodlí v robotu je plně naplněno a kvalita Kosba je mimo chválu. Ale bohužel, sekačky na trávu, dokonce i od nejspolehlivějších výrobců, nemohou být věčné. Dříve nebo později jsou mimo provoz a my začneme být nervózní, rozrušit, zkusit najít pána pro opravu. Mezitím oprava sekačky na trávu není tak obtížné provést.

Možná problém v kabeláži?

Kontrola pravděpodobnosti útesu v napájecím kabelu.

Problémy s elektrickými houbami jsou téměř vždy spojeny s porušením v elektrickém obvodu. Svědci v takových případech řeknou, že buď kontakt zmizel, nebo se zdálo, že by neměl být. Vizuální přehled celé elektrické zapojení pomůže odhalit a eliminovat problémy.

To může být obvykle poškození izolace nebo odmítnutí zpracovat tlačítko Start. Dále zkontrolujte vidličku a reostat. Pokud jsou všechny uvedené prvky v dobrém stavu, pak je porucha v elektrickém motoru. A pokud lze kabeláž jednoduše vyměnit a špatný kontakt je vyčištěn a pájený, měl by být opraven pouze specialista se zkušenostmi z elektrického motoru.

Problémy s benzínovým motorem

Schéma zařízení sekačky na trávu benzínu.

Ve většině případů lidé používají plynové sekačky s benzínovým motorem v domácnosti. Rozpis motoru v takových mechanismech také neslibuje nic dobrého, protože budete muset tvrdě pracovat, abyste eliminovali poruchu. Ale okamžitě demontujte motor, pokud nebylo možné jej spustit, neměli byste. Možná nedochází k rozpadu a existuje. Sekačky na trávu a zastřihovače mají spoustu „bolesti“, které musíte zpočátku zkontrolovat. Tyto zahrnují:

Zkontrolujte světlo zapalování

Nejprve je třeba uvést svíčku a zkontrolovat ji. Suchá svíčka naznačuje, že palivo z karburátoru nepřichází. Důvody pro to mohou být odlišné: tryskové paprsky, v palivovém potrubí došlo. Vaše akce logicky následují: palivová hadice musí být foukána, odvrátí tělo plovákové komory karburátoru, čistěte trysku a upravte naléhavou hustotu jehly. Poslední akce obvykle vyžaduje výměnu jara. Nedoporučuje se pokusit trochu natáhnout staré jaro: zvýšíte úsilí na jehlu, která se může stát další překážkou následné práce.

Sekačka na trávu nemusí fungovat kvůli poruše zapalovacích svíček.

upravit, zapalování, trávníku, sekačky

Pokud má svíčka zvonek, znamená to, že jste buď nalili benzín s nízkou kvalitou do nádrže (s velkým stupněm nečistot), nebo jste předtím pracovali bez vzduchového filtru. V kterémkoli z případů spadly částice ohně do válce, který se usadil na kontaktech svíček a uzavřel je. V takových případech se doporučuje vypouštět veškerý benzín z nádrže a palivového potrubí, vyčistit jímku a nalít do nádrže kvalitní palivo do nádrže.

upravit, zapalování, trávníku, sekačky

Svíčka se může ukázat jako naprosto čistá a mokrá, což znamená, že na ní jiskra neklouzne, nebo ne benzín vstoupí do válce. Připojte svíčku k tělu motoru a několikrát čerpajte startér. Jiskra by měla být jasná v okamžiku, kdy píst dosáhne horní polohy (skrz díru pro svíčku, kterou uvidíte). Absence jiskry svíčky může znamenat jeden z výše uvedených případů:

 • Rozdělení izolátoru přepínače;
 • Rozpis kabelu s vysokým napětím;
 • Selhání cívky zapalování nebo generátoru (v závislosti na návrhu sekačky na trávu).

Zde je nezávislá oprava možná pouze v případě, že máte zkušenosti s elektrikářem nebo máte zásadní znalosti v oblasti fyziky. Zkuste jen nahradit svíčku správně nainstalovanou mezerou. Pokud by situace nemohla být opravena, budete muset změnit kabel a generátor. nebude to fungovat na jejich opravě.

Další příčiny poruch

Jsou chvíle, kdy je vše v pořádku se systémem zapalování a s kvalitou benzínu, ale sekačka na trávu odmítá pracovat pod zatížením: rychlosti se nezvyšují, motor se rychle zahřívá a v důsledku toho je sekačka „Zablik “. V tomto případě může být také několik důvodů:

Rozpis může být způsoben ucpáním sekačky na trávu.

 • Nastavení volnoběhu bylo ztraceno. Musíte vzít šroubovák a upravit: Při volnoběhu funguje motor hladce, řezací prvky sečení jsou ve stacionárním stavu.
 • Vzduchový filtr se nahromadil dostatek znečištění a vyžaduje čištění. Je třeba jej jen extrahovat a omyt se mýdlem pro domácnost. Filtr je sušen v přírodních podmínkách a poté nainstalován na Lawnical Seghter.
 • Výfukové potrubí ucpané. Spíše to nebude špína v samotném potrubí, ale na výstupu z válce. Malá formace na označeném místě znovu naznačuje nízkou kvalitu paliva. Buď tam došlo k nějakému druhu příměsi, nebo jste nevypočítali olej, ale to všechno spálí benzínem a saze jednoduše zužuje výstup. Taková zablokování je jednoduše eliminováno: Píst přivedeme do horní polohy a vyčistíme produkty spalování dřevěnou tyčem. Nemusíte používat šroubovák nebo kovové nástroje: válec je vyroben z hliníku, takže je snadné poškodit.

Závěry publikací a tipů

Jak jste si všimli, mnoho poruch sekačky na trávu lze snadno eliminovat nezávisle. A ještě snazší zabránit takovým nedostatkům v práci. Zvláštní pozornost by měla být vždy zaměřena na kvalitu paliva a přesné dodržování podílu benzínu a oleje. Dva motory na stromě, které se ve většině případů používají ve trávníku. Nezapomeňte, že na zimní období musí být motor zachován. Stačí nalít asi 10 g směsi benzínu a oleje pod svíčku v poměru 1 až 1 a 2-3krát k čerpání motoru, když je zapalování vypnuto.

Kontrola výkonu

Před diagnózou Magneta se musíte ujistit, že problém je ve skutečnosti v tomto uzlu. Chcete.li to provést, zkontrolujte celý řetězec a ujistěte se, že neexistují žádné jiné důvody pro rozpis zastřihovače pro trávu.

 • Nejprve byste měli pečlivě prozkoumat cívku pro přítomnost trhlin a dalších vnějších vad na pouzdře. Dále budete muset studovat všechny prvky a uzly provádějící proud a ujistit se, že jsou čisté.
 • Dalším krokem je kontrola vysokorychlostních vodičů. Musí pracovat a spolehlivě připoutané k kontaktům, bez stop rzi as intaktní izolací.
 • Další akcí bude kontrola uzávěru svíčky. V důsledku neopatrných akcí jej uživatel často trhá z drátu s vysokým napětím a poté improvizuje a vytvoří domácí. Musíte pochopit, že jakékoli špatné spojení kvality na tomto místě výrazně snižuje sílu elektrického oblouku svíčky.
 • Pak byste se měli ujistit, že samotná svíčka funguje. Pokud doplníte motocykl s nízkou kvalitou benzínem, životnost této části je výrazně snížena. Kromě toho může být zaplaven nebo mít velkou neschopnost, která brání práci. Někdy svíčka dokonce zabírá a není UNSc.
 • Dále musíte zkontrolovat spínač obvodu. Na ořezávarech a řetězových pilách čínských.velmi často se zlomí.

Po provedení všech těchto akcí a vyloučením uvedených uzlů ze seznamu možných příčin rozdělení byste měli pokračovat ve kontrole cívky. To lze provést několika metodami.

Metoda 1

První způsob, jak zkontrolovat zapalovací cívku, zahrnuje použití speciálního vybavení (stojan). Doma to není k dispozici. najdete jej pouze v servisních centrech.

Metoda 2

Magneto diagnostika pomocí multimetru. řešení, které lze implementovat samostatně, pokud existuje takové měřicí zařízení. V tomto případě je nutné provést následující.

 • Povolte režim odporu na měřicím zařízení a nastavte hodnotu 200 ohmů pro testování primárního vinutí.
 • Připojte elektrody multimetru k „hmotnosti“ magneto a odchozího kontaktu. Pokud je vinutí neporušené, bude se odpor lišit od 0,4 do 2 ohmů.
 • Zapněte 20 testerů KOHM a diagnostikujte sekundární vinutí. V tomto případě je první sonda připojena k „hmotě“ a druhá je nainstalována v čepici svíčky. Normální hodnoty-nejméně 4-6 kohm. Pokud je řetěz poškozen, pak tester ukáže nekonečno a v případě blízkého. nula.

Přesné údaje o tom, co by mělo být svědectvím testera během ověření primárního a sekundárního vinutí, lze nalézt v pokynech pro použití zastřihovače pro trávu.

Metoda 3

Pokud neexistuje multimetr, můžete cívku zkontrolovat jiným způsobem.

Důležité! Musíte pečlivě zkontrolovat, aby magneto nespalovalo. Z tohoto důvodu je důležité se dotknout válce elektrodou.

Pro diagnózu je třeba provést následující kroky:

 • Otevřete víko, se kterým je válec uzavřen;
 • Odstraňte víčko vysokorychlostního drátu ze svíčky, aniž byste otočili samotnou část, abyste udrželi kompresi;
 • Umístěte hřebík bez klobouku pevně do čepice, napodobuje centrální elektrodu svíčky;
 • Dielektrický materiál spojuje víčko hřebíkem k válci tak, aby mezera mezi mmatorem elektrody svíčky a hmotností kolísala od 5,5 do 7 mm (přesná vzdálenost pro konkrétní model se doporučuje hledat v uživatelské příručce). ale část nepřišla do kontaktu s hmotou;
 • Startér několikrát hraje začátek motoru a drží tlačítko zapalování v poloze ON ON;
 • Pokud se objeví jiskra, musíte zvážit, jakou barvu to je.

Zapálení na ořízlin. princip provozu a možné poruchy

Pokud si vlastník sekačky na trávu chce založit provoz zapalovacího systému sám, měl by pochopit princip provozu této jednotky. V motoru s vnitřním spalováním se skládá ze setrvačníku a magneto (cívky). Frowwheel zase zahrnuje oběžné kolo, který vykonává funkci chlazení motoru a řady permanentních magnetů.

Provozní princip

Když se setrvačník otáčí, v Magneto se generuje elektrický proud, což v okamžiku, kdy magnety procházejí pod cívkou, vytváří jiskru na zapalovací svíčce.

Druhá metoda

Pokud používáte tester, neexistuje žádný jiný způsob, jak zkontrolovat. Zároveň je důležité se nedotýkat elektrody válce, jinak bude cívka poškozena.

 • Je nutné odstranit víčko ze zapalovací svíčky. Svíčku byste neměli odšroubovat, protože to zachrání kompresi.
 • Pak si musíte vybrat hřebík se vzdáleným kloboukem a pevně jej vložit do uzávěru.
 • Dále by čepice s hřebíkem měla být spolehlivě svázána s válcem dielektrikem. V tomto případě by měla být elektroda ve vzdálenosti 5,5-7 mm od těla válce, ale nedotýkejte se hmoty.
 • Poté musí předkrm simulovat začátek motoru pomocí tlačítka zapalování. V tomto případě je nutné pečlivě sledovat, zda se jiskra objeví, a pokusit se určit její barvu.

Číst trávník Mushiel nevyvíjí energii videa

Důležité! Silná jiskra bílé nebo s modrým odstínem naznačuje ve prospěch použitelnosti magneta. Pokud je slabý, stejně jako oranžový nebo žlutý, je poškozen magneto.

Je třeba vzít v úvahu jeden důležitý bod, který je třeba vzít v úvahu při diagnostice: neobydlený magneto v jakémkoli stavu může tvořit výkonnou jiskru. Pokud je to však vadné, zahřáté, přestane vytvářet proud a zastřihovač nezačíná trávu. Později se Cooing, cívka opět vrací na pracovní úroveň, se Unoic Tractor zapne a po určitou dobu funguje při nečinnosti nebo pod zatížením, dokud se teplota magneto opět nezvýší. V tomto případě musí být část změněna pro nový.

Na poznámku! V řadě situací nedochází k problému s vytápěním v důsledku poruchy cívky, ale kvůli zapalovací svíčce. To znamená, že test musí být podroben oběma částem.

Rysy přizpůsobení na různých modelech oříznutí

Zapalovací systém je uspořádán podobným způsobem na technice různých značek, takže proces úpravy bude vypadat stejně. Rozdíly, pokud jsou, jsou nevýznamné. Jsou spojeny hlavně s demontáží technologie. Například odstranění pouzdra z motoru na různých ořízkách se provádí s určitými rozdíly. Takže na zařízeních Patriot musíte nejprve otočit šrouby a odpojit kryt vzduchového filtru pomocí štěrbiny šroubováku. Poté bude velmi snadné odstranit plastové pouzdro. Podrobné schéma a zastřihovač pro trávu určitého modelu se obvykle zobrazuje v pokynech pro provoz přístroje.

Takže můžete upravit zapalování pro benzínovou zastřihovač pro trávu vlastními rukama. Tento proces je jednoduchý, pokud znáte správný postup. Předběžně je však nutné vyloučit pravděpodobné poruchy jiných uzlů a částí, například zapalovací svíčky nebo magneto, což může způsobit absorpci motocyklů motorů. Analýza techniky různých značek je však nutné vzít v úvahu pravděpodobné rozdíly v návrhu, které jsou podrobně popsány v uživatelské příručce.

Diagnóza magneto

Magneto. klíčový uzel v systémech zapalování motoru. Jedná se o naviják s jádrem, který je obklopen primárním a poté sekundárním vinutím. Pokud je tato část vadná, není na zapalovací svíčce žádná jiskra a palivo se nezapálí.

První cesta

Pracovní kapacitu magneto můžete zkontrolovat pomocí testeru. Chcete.li to provést, musíte provést takovou posloupnost akcí.

 • Opravte tester správně: použijte funkci měření odporu a nastavte 200 ohmů k odstranění měření primárního vinutí.
 • První elektroda měřicího zařízení je odeslána na „hmotnost“ magneto a druhý na výstupní kontakt. Pokud primární vinutí funguje, měly by být ukazatele od 0,4 do 2 ohmů.
 • Nainstalujte spínač testeru o 20 kohm a diagnostikujte sekundární vinutí. Poté pošlete první sondu na čepici svíček a druhou. na „hmotu“. Pokud je vše v pořádku, ukazatele se budou lišit od 4 do 6 Kohm, v závislosti na modelu zastřihovače pro trávu, ať už jde o Patriot 547, Husquarna 128 R nebo technika jiné značky. Pokud je řetěz odříznut, objeví se hodnota nekonečna na obrazovce testeru. A pokud existuje zkrat, na displeji se zobrazí nula.

Druhá metoda

Pokud používáte tester, neexistuje žádný jiný způsob, jak zkontrolovat. Zároveň je důležité se nedotýkat elektrody válce, jinak bude cívka poškozena.

 • Je nutné odstranit víčko ze zapalovací svíčky. Svíčku byste neměli odšroubovat, protože to zachrání kompresi.
 • Pak si musíte vybrat hřebík se vzdáleným kloboukem a pevně jej vložit do uzávěru.
 • Dále by čepice s hřebíkem měla být spolehlivě svázána s válcem dielektrikem. V tomto případě by měla být elektroda ve vzdálenosti 5,5-7 mm od těla válce, ale nedotýkejte se hmoty.
 • Poté musí předkrm simulovat začátek motoru pomocí tlačítka zapalování. V tomto případě je nutné pečlivě sledovat, zda se jiskra objeví, a pokusit se určit její barvu.

Důležité! Silná jiskra bílé nebo s modrým odstínem naznačuje ve prospěch použitelnosti magneta. Pokud je slabý, stejně jako oranžový nebo žlutý, je poškozen magneto.

Je třeba vzít v úvahu jeden důležitý bod, který je třeba vzít v úvahu při diagnostice: neobydlený magneto v jakémkoli stavu může tvořit výkonnou jiskru. Pokud je to však vadné, zahřáté, přestane vytvářet proud a zastřihovač nezačíná trávu. Později se Cooing, cívka opět vrací na pracovní úroveň, se Unoic Tractor zapne a po určitou dobu funguje při nečinnosti nebo pod zatížením, dokud se teplota magneto opět nezvýší. V tomto případě musí být část změněna pro nový.

Na poznámku! V řadě situací nedochází k problému s vytápěním v důsledku poruchy cívky, ale kvůli zapalovací svíčce. To znamená, že test musí být podroben oběma částem.

Úpravy nástrojů

Obvykle se úpravy provozu ventilů provádí pomocí sond. Ve standardní sadě mají různé velikosti od 0,05 do 1,00 mm. Jdou se zvýšením tloušťky. U některých druhů dopravy se vytvářejí speciální sondy, které se prodávají po jednom.

Pro usnadnění práce se může hodit nástroj pro instalaci a odstranění upravování. Existují zvláštní odrůdy pro Ford, Toyota a další motory, ve kterých jsou upravovány podložky.

Jak nastavit zapalování?

Po odstranění kapotáže ventilátoru pečlivě vyčistěte kapci samotné a ventilátorové lopatky pomocí tuhého kartáče s dlouhou hromadou. Nyní se přesuneme do motorových uzlů.

Zapalovací systém sekačky je uspořádán tak. Do setrvačníku motoru je zabudován konstantní magnet. Když „letí“ kolem pólů Magneto (POS. 4.5 Na fotografii) je magnetický tok uzavřen a elektrický motor. Pomocí elektrického obvodu je mýtus včas zkrácen a vytvoří se silný impuls, který je dostatečný pro elektronické rozpad mezery zapalovací svíčky (POS (POS.Jeden)

Konkrétně vzato kvality jiskry a zajišťuje snadnost spuštění motoru sečení plynu. Proto takové operace provádíme.

Nejprve uvolníme zapalovací svíčku a prozkoumáme ji. Pokud sekačka na trávu musela v minulé sezóně dokonale fungovat, je lepší ji nahradit na nejnovější, prodat ji, pokud starověké stále vypadají slušně. Nové a další budou lepší. Je zřejmé, že dříve musíte zkontrolovat mezeru mezi elektrodami svíčky. Normálně jej nastavíte ohýbáním elektrody ve tvaru MR až do 0,5-0,6 mm, již. Magneto nemusí být dostačující v jiné síle a jiskra bude nazývána slabá, nebo to nebude vůbec.

Nyní dostaneme magneto. Pokud se dříve sekačka na trávu spustila bez velkého úsilí, bude Mosno omezeno na čištění a kontrolu drátů. V takovém případě byly úkoly dříve, zkontrolujeme mezeru mezi magnetem a setrvačníkem. Čím menší je, tím lepší je jiskra. Ale nemůžete tlačit magneto na setrvačník v přitažlivosti. Existuje běžná metoda kontroly a instalace takové mezery. Vezmeme si sklenici piva duraluminu a vystřihneme z ní pás. Oslabení hory magneta a položení pruhu hliníku mezi jeho póly a setrvačníkem, stiskneme magneto a utáhneme šrouby. V důsledku toho taháme pruh kleštěmi. Tuto metodu jsem opakovaně použil a vždy jsem dal pozitivní výsledek.

Rysy přizpůsobení na různých modelech oříznutí

Zapalovací systém je uspořádán podobným způsobem na technice různých značek, takže proces úpravy bude vypadat stejně. Rozdíly, pokud jsou, jsou nevýznamné. Jsou spojeny hlavně s demontáží technologie. Například odstranění pouzdra z motoru na různých ořízkách se provádí s určitými rozdíly. Takže na zařízeních Patriot musíte nejprve otočit šrouby a odpojit kryt vzduchového filtru pomocí štěrbiny šroubováku. Poté bude velmi snadné odstranit plastové pouzdro. Podrobné schéma a zastřihovač pro trávu určitého modelu se obvykle zobrazuje v pokynech pro provoz přístroje.

Takže můžete upravit zapalování pro benzínovou zastřihovač pro trávu vlastními rukama. Tento proces je jednoduchý, pokud znáte správný postup. Předběžně je však nutné vyloučit pravděpodobné poruchy jiných uzlů a částí, například zapalovací svíčky nebo magneto, což může způsobit absorpci motocyklů motorů. Analýza techniky různých značek je však nutné vzít v úvahu pravděpodobné rozdíly v návrhu, které jsou podrobně popsány v uživatelské příručce.

Poruchy distributora:

 • Noste nebo rozpad kontaktů s posuvným uhlím
 • Oslabení nebo rozpad pramenů
 • Mistrovství nebo rozdělení posuvných kontaktů distributora
 • Praskliny v izolační části distributorového bubnu a víček

Elektrická síla těchto částí je kontrolována napětím 12 16 kV. Chcete-li zkontrolovat stav distributora, můžete použít ovládací a testovací stojan KI-968.

Proč je úprava zapalování

V některých případech, kdy motor nezačne, bude vyžadována úprava zapalování. Nejprve musíte nejprve zkontrolovat obslužnost svíčky a vysokopěťový kabel s uzávěrem.

Je nutné upravit zapalování na dvoustokovém motoru, aby bylo zajištěno včasné zapalování paliva ve spalovací komoře motoru. Níže je schéma, ze kterého můžete porozumět principu provozu motoru s vnitřním spalováním.

Jiskra ve svíčce by se měla objevit v době stlačení paliva s pístem, když nedosáhne horního mrtvého bodu (VMT) alespoň trochu. Когда поршень проходиdělá.

Pokud tedy z nějakého důvodu (hlavně to je způsobeno posunem setrvačníku do hřídele týkající se jeho původní polohy), dochází k palivovému oheň dříve než píst prochází vozidlem, pak se vrátí zpět a v opačném směr. Takový pohyb může poškodit startovací uzel, odříznout odpalovací kabel atd.D. V tomto případě dochází k předčasnému zapalování paliva.

Na zastřihovači může být také pozdější zapalování: píst po kompresi paliva, které se nezapálí, klesá a v tu chvíli se objeví jiskra jiskra. V tomto případě motor buď nezačne, nebo významně neztratí energii a bude špatně nabývá na síle.

Ale takové problémy s časným nebo pozdním zapálením na dvoustrokech ledu jsou poměrně vzácné, protože setrvačník s magnety je již stanoven ve správné poloze, která je dokonale synchronizována s pohybem pístu. Kromě toho je setrvačník upevněn na hřídeli pomocí klíče a matice. Proto je vyloučena nesprávná instalace části.

Diagnostika a konfigurace magneto

K provedení tohoto postupu budete potřebovat:

 • Brusný papír (nula) a plochý suprafil
 • Solidol
 • Křížový šroubovák
 • Šroubovák je plochý
 • Elektrická svorka typu „krokodýl“ mini mini
 • V případě potřeby. nové obrněné vozidlo (auto, silikon) a nová svíčka A17V
 • V případě potřeby. lak na nehty, ostrov
 • V případě potřeby-nový kondenzátor 0,17-0,25 MKF

Pokud tedy práce společnosti Magneto, detaily by neměly věnovat pozornost: drátům, svíčce, kondenzátoru, kontaktům a cívce by vám neměly platit. Magneto můžete pravidelně extrahovat ze stojanu. První věc, kterou musíte začít, je kontrola návrhu magneto. Odstraňte víko.

Existují nějaké náhodně poškozené dráty a jejich izolace, nadměrná nečistota nebo mastná v pouzdru, stopy rozdrcení kovu zařízení? Zda kontakty v procesu rotace jsou vzájemně sousedící a zda je mezi nimi mezi nimi 0,7-1,0 mm vytvořena mezera? Můžete použít podsvícení a zvětšovač.

Algoritmus nastavení zapalování

Zapalování na zastřihovači je upraveno docela jednoduše.

Cívka (transformátor)

Cívka není zpravidla opravena. A ona zpravidla je méně pravděpodobné, že selže a je třeba ji nahradit. Ale stále je naviják navijáku! Stává se, že z jednoho proudu je jako blesk, na druhém ne.

A nikdy neházejte vědomě nepracovní cívku! Pro váš motocykl je od ní stále spousta věcí! Například osvětlení! Ale o tom. část 3.

Na samém začátku této části článku jsme se seznámili se zařízením navijáku. Má dvě vinutí: nízké napětí (především navinuté na jádru a má asi 400 zatáčky) a vysoký napětí (sekundární, rána na vrcholu primárního a má asi 18 000 zatáčky).

Hlavním problémem takové cívky je vytvoření zkratu (krátké zatáčky) při vinutí s vysokým napětím. Díky tomu je cívka nepoužitelná. Vyměňte cívku.

Nebo pojďme vylepšit magneto, abychom už nikdy nebudou čelit problému této cívky! (O této části 2).

Zatímco budeme zvážit verzi, kterou jste nahradili cívku jiným. Vyčistěte měděnou kontakt cívky s nulou. Prohlédněte si drát a příděly. V případě potřeby pájíte. Shromážděte magneto a znovu do stánku! Nainstalujte všechny potřebné mezery, o kterých jsme hovořili. Zahájení! By měla být jiskra! Změňte rychlost otáčení! Nyní by mělo být všechno v pořádku, ale možná jiná možnost.

Excentrická nastavení

Aby se nakonfiguroval jiskření (proudová síla), musí Magneto otáčet oslabenou excentrickou (CAM) ohledně jeho hřídele a dosáhnout největšího proudu energie.

Stojan: Vrták se otáčí, konec potrubí svléknutého brnění je přiveden do magnetového těla ve vzdálenosti 5 mm. Pokud je proud nedostatečný nebo vůbec není. nyní začneme zřizovat pěst (je excentrický). Zastavte vrták. Pěst je připojena k hřídeli s jedním šroubem s pukem ve středu šachty.