Je možné snížit ocelovou trubku pomocí elektrikáře

Všechno o kovových přípravcích. od výběru souboru a elektrikáře až po nuance práce a technika řezání

Řezání kovů lze provádět různými způsoby a různými nástroji. K tomu se nejčastěji používá úhlová mlýnka nebo řezačka plynu. V tomto případě dojde k řezání kovu při tvorbě jisker a měřítka. Existuje mnoho situací, kdy je třeba kov odříznout bez strany tepelné expozice. K tomu obvykle používejte elektrikáře pro kov.

První elektrikář se objevil v roce 1946. Švýcarský inženýr Albert Kaufmann přizpůsobil plátno pily šicím stroji. V roce 1947 začala sériová výroba elektrického laloku.

Elektrická skládačka. univerzální řezací zařízení. Akutní hrana způsobuje reciproci progresivních pohybů. Skládačka spočívá na webu s sáněmi. Uživatel musí pouze nasměrovat a posunout dopředu skládačky, zatímco ovládá rybářskou linii pro oříznutí řezu.

Recenze vám řekne, jak si vybrat elektrikáře.

Obecné informace o nástroji

Skládačka se nazývá pila, jehož řezací plátno je reciprokační pohyb. V závislosti na designu provádí nástroj každou minutu 200 až 3000 vibrací, skrz které kovové polohové řezání řezu.

Skládačka, na rozdíl od většiny pily (manuál, konec a další), je určena pro řezání postav. Navíc je pro ně obtížné získat přísně přímku pro vyříznutí řezu a křivka je snadno. Existují však produkty pro řezání v pravém úhlu. Jsou vybaveny speciálními průvodci a stojí trochu více analogů, přičemž váží strukturu.

Specialisté rozdělují kovový lalok do skupin řadou parametrů, včetně:

V souladu s posledním kritériem je nástroj rozdělen do dvou typů:

První z nich vám umožní udržet nástroj v jedné ruce, a proto je přesnost řezu snížena, ale rozsah použití se rozšiřuje. Druhý musí být držen dvěma rukama po opravě součásti. To je nepohodlné, ale přesnost řezání obrobku se zvyšuje.

Typ rukojeti umožňuje klasifikovat pouze manuální modely. Elektrické jsou různé. Dále. podrobně o jiných typech řezných nástrojů.

Hlavní typy kovových souborů pro elektrikáře

Nyní pojďme přímo na řezací nástroje. Skutečnost, že toto plátno je navrženo pro práci s kovem, vám řekne nápis na samotném souboru nebo na balíčku. Takové výrobky jsou označeny nápisy: „pro kov“ nebo „pro kov“, v závislosti na výrobci.

Označením se můžete dozvědět o materiálu, ze kterého je soubor vytvořen. Nejběžnější ocel je HSS. Z popisu výrobce vyplývá, že se jedná o vysokorychlostní ocel.

Na některých produktech je označení BIM. Toto je označení bimetalu, pevné špičky a měkkost těla plátna. Dva různé hustoty materiálu jsou spojeny povrchovým úpravou. Měkké tělo plátna nedovoluje zlomit křehké oceli na zubech.

Řezací nástroj se liší ve tvaru. Nejoblíbenější produkty s malým vlnitým zubem. Pokud je to nutné, dávají rovnoměrné řez. Ale taková plátna nakrájejí materiál o tloušťce 1-3 mm.

Chcete.li řezat části s větší tloušťkou, existují speciální soubory se zředěným „zubem“ a změněnou geometrií. „Progresivní krok“, ve kterém se zuby zvyšují z skládačky na okraj plátna. Takové modely mohou nakrájet části až do tloušťky 10 mm.

Soubor se specializovaným zubem může být zpracován s nevolnými kovy (jako je hliník, měď, mosaz) a pevným stromem. Pokud průměr nepřesáhne 30 mm, mohou snížit kovový profil (potrubí nebo čtverec) a tloušťka stěny je 1.2 mm.

Nenechte se odradit, pokud to nevyšlo poprvé. Trochu trpělivost a pozornost. a uspějete!

Lobzik je nástroj pro řezání polotovarů z různých materiálů. Většina uživatelů ze školní lavičky je obeznámena s výrobky na dřevo. Tento materiál dá odpovědi na otázky, které jsou pozoruhodné pro kovový lalok, na který jsou skupiny rozděleny a jak si vybrat dobrý model, aniž by za něj přeplatili.

Je možné vyrobit stacionární skládačku od elektrikáře

Elektrolobsika profesionální třídy má na místě podpůrné díru, což umožňuje spolehlivě a bezpečně opravit zařízení na posteli. V tomto případě lze tento nástroj použít k vytvoření stroje elektrického laloku.

Klíčovým rozdílem stroje stacionárního laloku a tradičních manuálních modelů je způsob zpracování mezer. Ve stacionární technice se obrobek pohybuje vzhledem k čepeli pily. Klasická manuální elektrická skládačka musí být přesunuta vzhledem k pevnému obrobku.

Elektrický lobel stroj je dobrý, protože je možné možnosti zpracování s vysokou nadměrnou dobu. Za tímto účelem je obrobku dodáván pomocí speciálních průvodců a pohyblivého kočáru.

Když mluvíme o obyčejných manuálních elektrických pro kov, při tlačení a směru zařízení se objevují chyby nedobrovolně, což neumožňuje zpracovat mezery se zvýšenou přesností.

Je možné stříhat kov s elektrikářem

Přítomnost různých nástrojů pro zpracování v domácnosti, včetně elektrického pohonu, umožňuje například velké množství operací vidět dřevěné polofinifikované výrobky a tesařské výrobky.

Chcete.li provádět krásné a užitečné věci ze dřeva nebo jiného materiálu, musíte vědět, jak používat elektrikáře kompetentně a nedělat chyby.

To se bude muset seznámit se samotným nástrojem a jeho schopnostmi.

Elektrikář. co to je

Manuální energetický nástroj navržený pro provádění práce na plechových materiálech se nazývá elektrikář.

Mechanické zařízení umožňuje produkovat přímočaré a zakřivené řezy různých délek, zatímco v závislosti na zpracovaném materiálu může hloubka dosáhnout 80–100 mm.

 • Podporujte podešev, což je kovová rovina. Nainstalují se na něm další prvky nástroje.
 • Sbor. je vyroben z polymerních materiálů s vysokou stravou. Je vybaven dvěma typy držadel. „držák“ nebo „houby“. Motor, typ UKD se nejčastěji používá. univerzální kolektorový motor, který může fungovat z aktuálního nebo variabilního proudu.
 • Mechanismus pohonu řezného nástroje, převažuje rotační pohyb z motoru na reciproční.
 • Převodovka je navržena tak, aby regulovala rychlost řezu, která závisí na rychlosti motoru.
 • Kyvadlo se pohybuje, zrychluje režim řezání. Používá se pouze s přímočarým řezem. Ale s touto metodou se zhoršuje kvalita řezání, takže se ji snaží nepoužívat pro materiály, které mají konečnou stranu, například laminované podlahy, nábytek dřevitá deska a další.

Některé profesionální modely jsou vybaveny zařízením pro připojení externího mechanismu pro nucené oddělení čipů.

Typy zpracovaného materiálu

Elektrikář lze použít s následujícími typy materiálů:

 • Dřevo různých druhů stromů a produktů z něj
 • Kov. černá, nerezová, barevná a slitina z nich
 • Polymery-všechny typy pevných plastů, organizace, cementových kamenů
 • Břidlice, sklo, keramika a mnoho dalších látek

Řezací nástroj

Kvalita řezu a výkonu závisí na správném výběru souboru:

 • Při zpracování dřevěných materiálů se používá nástroj 50–150 mm s průměrným nebo velkým zubem velikosti 3–6,5 mm. Velké rozměry se používají pro drsné řezání měkkého dřeva, menší. pro přesné řezání. Laminát je nejlépe zpracován pomocí nástroje s malou nebo průměrnou velikostí zubu, který má přímý svah. Na bočním povrchu plátna někteří výrobci provádějí značení „Clean for Wood. Dokončení zpracování dřeva“.
 • Kovové výrobky jsou zpracovány souborem s malým zubem. Délka produktu nepřesahuje 75 mm, protože tloušťka řezu nepřesahuje 3-5 mm. Nástroj může být označen v oblasti stopky, modré barvy a mít nápis „pro kovový. kovový nástroj“. Nejmenší zub naznačuje, zda je pila navržena tak, aby pracovala s černým kovem nebo nerezovou ocelí. Větší velikost. Nástroj se používá pro neferské kovy, jejich slitiny nebo jej lze řezat pevnými typy plastů.
 • Pro provedení zakřiveného řezu například otvory s malým poloměrem (méně než 10-15 cm) je pohodlnější používat soubor pro kudrnaté pily. Zub nástroje je malý. Charakteristickým rysem je úzké plátno. To je nutné, aby pila prošla různými zatáčkami bez upínání.
 • Dlaždice je řezána souborem s diamantem nebo jiným sprejem. Nástroj jako takový nemá zub. „Speciální pro keramiku. zejména pro keramickou práci“ lze vypustit na bočním povrchu plátna.

Soubory se liší v tloušťce. S velkou velikostí se používají pro práci se dřevem a polymery, méně s kovy.

Režim provozu

Pro potřeby domácnosti je vhodný elektrikář s nízkým výkonem

Pro účely domácnosti je stačí elektrikář vybavený motorem s kapacitou až 500–650 wattů.

Můžete si zakoupit více vybavený energetický nástroj, ale pro provádění většiny operací pro domácí účely to nebude nutné. se zvýšením energie motoru také roste cena nástroje.

To vše je třeba si pamatovat před použitím domu elektrikáře doma.

Domácí mistr nejčastěji čelí omezenému kruhu operací a zpracovaných materiálů:

Řezané dřevo

V každodenním životě se nejčastěji zpracovávají produkty z jehličnatých nebo listnatých stromů. Patří sem borovice, smrk, bříza, osika, rtě. Jsou měkké, volné, takže můžete používat provozní režimy s vysokou rychlostí.

Hard Rocks. dub, buk nebo larch musí být řezáni při nízkých rychlostech, jinak se nástroj pro domácí energii přehří nebo jednoduše nebude schopen vykonávat své funkce.

Je vhodné použít stejné režimy na produkty, které mají ztuhnuté složení, například laminované podlahy.

Řezání tlustých produktů, jako jsou desky nebo dveře, se provádí při nízkých řezných rychlostech. Volba takového režimu je způsobena skutečností, že na řezném nástroji je významná zatížení, která jej odkloní z hlavního směru řezu.

Kurz kyvadla je vhodné použít v následujících případech:

 • Režim je vypnutý při zpracování dřeva s tloušťkou až 25-30 mm
 • Regulace I je nastavena na desky s rozměry 30-50 mm
 • Nařízení II odpovídá hodnotám více než 40-60 mm

Při používání mechanismu kyvadla je třeba si uvědomit, že se zvýšením rychlosti zpracování se čistota řezu zhoršuje. Doporučení tedy vznikla laminátová, parketová deska, nábytku dřevěná deska a takové materiály jsou zpracovány bez kyvadlového mechanismu.

Laminované podlahy je vhodné pro snížení středních a malých režimů. Pro ochranu žetonů a získání čistého řezu se zpracovaný produkt přepíná nebo použije soubor s rovným zubem.

Řezání kovu

Při zpracování kovu musí být provedeno několik operací:

 • Spolehlivě opravte zpracovaný produkt
 • Použijte soubor určený pro práci pouze s jedním nebo druhým typem kovu
 • Sazba krmiva by neměla být více než 30–35% maximálního
 • S řezanou délkou více než 10–20 mm a tloušťkou kovu 3-6 mm by měla být do řezané zóny přidána emulze chlazení-to zlepší způsob provozu řezného nástroje a prodlouží jeho životnost
 • V případě velkých objemů práce je nutné si udělat přestávku, aby se vychladl energetický nástroj

Obecné principy řezání

Princip 1. Všechny elektrolobsiky poskytují nerovnoměrné řez. To je důležité pochopit. Samotný design nástroje znamená několik stupňů svobody pily, takže získání stoprocentního řezu nebude fungovat, ale dodržování několika jednoduchých pravidel minimalizuje počet „jambů“:

  Nevynajaujte úsilí. Ne, absolutně. Malá svorka na povrchu a úkol směru pohybu je vše, co je potřebné pro čistý řez. Ano, pomalu, ale vysoce kvalitní;

Achillova pata většiny laloků. zařízení systému kyvadla. Je to jeho design ve většině případů, který neumožňuje získat přísně kolmý řez na povrch. Kyvadlový mechanismus má poměrně velkou vůli, která „vede“ pila pryč od svislé a zamýšlené řezané čáry, s aplikací dokonce menšího úsilí na skládačku. Pouze několik profesionálních nástrojů má jiné kyvadlové systémy (sestavené přímo v převodovce) a stabilizující řezné plátno, které drží čepel pilu v přísně kolmé poloze. Chcete.li získat zaručený řez kolmé, pila by měla být co nejsilnější (od 1,5 mm).

 • Pouze akutní spotřeba. Jakmile se špička trochu otupila, pila se začne chovat nepředvídatelně. Proto, pokud se zuby „potopí“. naléhavě změní;
 • Teplota je naše všechno. Musíte pečlivě sledovat teplotu řezné plochy, zabránit ji v přehřátí. Zuby pily jsou náchylné k vážnému opotřebení přesně ve chvílích přehřátí, protože kov se stává měkčí a nedokáže adekvátně odolat tření.

Princip 2. Lobby. Toto je jen pila. Jeho „zvonky a píšťalky“ nejsou nijak zvlášť důležité (počet kyvadlových krmiv, podsvícení, laserový ukazatel atd. D.). Opravdu důležitý parametr. elektrický výkon. Typ a tloušťka materiálu, který bude „na zubech“, závisí na něm, závisí na něm.

možné, snížit, pomocí, elektrikáře

Princip 3. Soubor. hlavní housle v duetu s skládačkou. Existuje obrovské množství typů a odrůd tohoto nástroje. A každý „naostřel“ pro konkrétní úkol nebo materiál. Kvalita konečného výsledku závisí na správném výběru typu řezného nástroje.

Například pro řezy postav jsou na materiálu potřebné tenké soubory, pro černé polotovary jsou vhodné soubory pro hrubé řezy. Pro vystřihnutí složitých, složitých produktů, budou vyžadovány soubory se dvěma řeznými hranami. Přední část produkuje hlavní řez a zadní zuby proříznou obrobku malými řezacími poloměry, díky čemuž je čepel manévrovanější. Navíc použití dvojité čepele vám umožní vést skládačku jak vpřed, tak krátce zpět. Například při vystřihnutí obrysu javorového listu.

Je třeba si uvědomit, že řezání plátna pro přípravky se uvolňuje pod různou tloušťkou materiálu. Existují soubory pro řezání silného a tenkého materiálu, které se od sebe liší. Velikost některých kopií může dosáhnout 250 mm, hlavní věc je, že síla elektrikáře je dost.

Princip 4. Nejméně tři zuby řezací čepele by měly odpovídat za tloušťku materiálu řezaného obrobku. Čím silnější obrobek, tím větší by zuby měly být v souboru. Soulad s tímto principem vám umožňuje dosáhnout nejlepšího výsledku, protože vždy existuje místo pro odstranění pilin ze scény řezu, drážky není ucpaná a proces je rychlejší.

Princip 5. Všechno je v podnikání. Chcete.li získat co nejvíce, přímý řez, nezanedbávejte pomocná zařízení. Vedlejší důraz vedou pneumatiku nebo vodič, který je spěchem. pomohou provádět nástroj pro obrobku co nejhladší, což okamžitě ovlivní konečný výsledek.

Kousek laminátu nebo jakéhokoli jiného materiálu s plochým okrajem může sloužit jako vynikající průvodce, na kterém si můžete odpočívat podrážkou skládačky. Hlavní věc je správně nastavit podpůrný konec a spolehlivě jej opravit.

Jak si vybrat skládačku pro řezání kovu

Řekneme vám, na co je kovová skládačka pozoruhodná, do kterých skupin jsou rozděleny a jak si vybrat dobrý model, aniž by za to přeplatili.

Lobzik je nástroj pro řezání polotovarů z různých materiálů. Většina uživatelů ze školní lavičky je obeznámena s výrobky na dřevo. Tento materiál dá odpovědi na otázky, které jsou pozoruhodné pro kovový lalok, na který jsou skupiny rozděleny a jak si vybrat dobrý model, aniž by za něj přeplatili.

Odrůdy elektrického laloku

Mistr budovy seberespektivních budov dlouho nahradil existující mechanický analog modernizovaným modelem. Všichni elektrikář jsou rozděleni do tří skupin podle následujících kritérií:

V souladu s těmito parametry zdůrazňují:

Výrobky pro domácnost zahrnují produkty s nízkým výkonem až do 600 wattů. Funkčnost je poněkud omezená (pán nebude schopen zpracovat povrch velké tloušťky) a pracovní doba nepřesahuje pár hodin denně. Jedná se však o nezbytný manuální nástroj pro řešení jednoho obchodního problémů. Lobziki tohoto typu stojí od 1000, což je pro občana docela přijatelné s průměrným příjmem.

Příklad vybavení typu domácnosti, které má mnoho pozitivních recenzí. Bosch PST 700 E. Za cenu 3000 uživatel obdrží zařízení s kapacitou 500 W, které může oříznout hliníkový list o tloušťce až 10 mm a ocel až 4 mm. Další vlastnosti jsou:

 • Nastavitelná frekvence pohybu plátna (od 500 do 3100/min.);
 • Foukání žetonů;
 • Možnost řezání v úhlu kvůli sklonu podrážky;
 • Postavené.v anti.vibračním systému;
 • Pogumovaná držák držáku;
 • Malá hmotnost (1,6 kg);
 • Možnost rychlého změny plátna.

Bosch PST 700 E je považován za jednu z nejlepších síťových přípravků. Anges of the Device-Makita 4329 K, Deforrt DJS-505-B. Funkce je podobná, jako větší nebo menší směr.

Profesionální modely se rozlišují možností dlouhodobé práce denně (6-8 hodin) kvůli zvýšené síle. Funkčnost se rozšiřuje. Spolu s listovými polotovary mohou nástroje řezat hliníkové tyče a podobné produkty Zároveň levné modely nemají rychlou svorku pro přípravky pro kov, jejich rychlostní režim se nemění a kabel je krátký.

Příklad zařízení. Makita 4350 CT. Jeho parametry:

 • Tloušťka řezací ocelové polotovarnice je až 10 mm;
 • Frekvence oscilací pily. od 800 do 2800 za minutu;
 • Přítomnost čtyřstupňového kurzu kyvadla (ke zvýšení rychlosti řezání a zachování kvality souboru);
 • Hladký start, bez trhnutí;
 • Anti.vibrační systém;
 • Možnost naklonění podrážky o 45 stupňů;
 • Hmotnost 2,5 kg.

Produkt bude stát uživatele 8-9 tisíc v závislosti na obchodě.

možné, snížit, pomocí, elektrikáře

Průmyslové elektrické přípravky jsou velké instalace, které jsou vhodnější pro volání stroje než manuální nástroj. Jejich kapacita je tisíce wattů, výkon se měří o 15-20 hodin každodenní práce a příkladem je nástroj domácí produkce bizonu ZSL-250 vážící 21 kg a v hodnotě 15-17 tun.R.

Vzhledem k tomu, že pokročilý uživatel upřednostňuje pohodlný manuální nástroj, stojí za zmínku pravidla pro výběr elektrické skládačky.

Jak řezat překližku, dřevo, kov: Nástroje pro používání nástroje

Elektrikář, spolu s vrtákem, rohovým brusky a dalšími nástroji, je jedním z nezbytných atributů domácího mistra. Potřeba implementace vlastních vlastností v návrhu způsobuje přiměřenou touhu po kompetentním použití nástroje. Hlavním požadavkem je implementace přesných i detailů a podrobností. Proč to záleží? Jaké znalosti jsou potřebné?

K čemu je elektrikář

Nejčastěji se pro výrobu dřevěných výrobků používá elektrická skládačka. Tento nástroj zjistil rozsáhlé používání ve výrobě nábytku, kde jsou prvky a podrobnosti o různých tvarech vyráběny s jeho pomocí.

Pokud při práci s elektrickou skládačkou vyberte správný spotřebitel a režim řezání, můžete:

 • Vytvořte rovnoměrné a zakřivené řezy;
 • Řezané kruhy bez poškození listu;
 • Řezaný tenký kov;
 • Vytvořte dřevo ze dřeva s tloušťkou až 10 cm (model elektrolobiánských dnipro-m le-1110r řezů lišty 11 cm);
 • Řezaný plast;
 • Viděly keramické a porcelánové dlaždice.

Bude energetický nástroj fungovat s tímto nebo že materiál bude záviset na energii a typu nástroje (domácnost, poloprofesionální, profesionální).

Ne všechny elektrické přípravky mají další funkce, jako je například nakloněný řez nebo schopnost propojit další prvky a nástroje.

Chcete.li vybrat správný nástroj, přečtěte si článek „Jak vybrat elektrikáře“.

V tomto případě si také musíte vybrat správnou pilovou plátno. Zůstává se krok zubů, jejich délka, materiál.

Stručně o nástroji

Skládačka je minipil, který usnadňuje lidskou práci. Nástrojem je zpracované dřevo a jeho deriváty, kovové polotovary a plast. Princip provozu je přenášet oscilační pohyby ve svislé rovině k řeznému nástroji. Jigsaw se pohybuje nahoru a dolů, paralelně s progresivním pohybem.

Kromě vertikálních pohybů reciproce jsou některé elektrické nástroje vybaveny kyvadlem. Funkce-pila provádí pohyb ve svislé rovině a zároveň dopředu. To znamená, že v pracovní poloze jsou zuby v kontaktu s materiálem. Pila se tlačí zpět v anti.tripu a přerušuje interakci.

Designové vlastnosti

Správně provozovat elektrikáře nejprve znát jeho zařízení a technické schopnosti.

 • Stanin. Je základ, na kterém jsou připojeny zbytek prvků nástroje. Platforma by měla být rovnoměrná, tvrdá a odolná. správný směr souboru závisí na tom, a proto je schopnost provádět přesný řez přesný řez. Kromě toho masivita základního vzniku vznikajících vibrací během práce.
 • Rám. Kombinuje hlavní uzly. motor, převodovka, montážní systém, ovládací prvky. Provádí se ve dvou typech. s klenutým (držákem) rukojetí nebo „fungálním“ („železem“). Ergonomicita. pohodlí pokrytí nástroje rukou nepřímo ovlivňuje operace s minimálními tolerancemi na odchylce.
 • Mechanismus upevnění souboru. Spolehlivost fixace, nedostatek volných pohybů (přehrávání), odolat směru v jedné rovině je jednou z technických schopností pro přesné řezání.

Užitečné vybavení

Implementace plochého švu je usnadněna řadou zařízení vyrobených elektrikáři:

 • Stop-Zirkul. Bude požadováno, aby kruh přesně řezal.
 • Paralelní boční důraz. Navrženo pro přímočarý řez. Slavnost švu závisí na stavu strany (udržení).
 • Průvodce pneumatikami. Umožňuje vám provést přesný přímý řez ve vzdálenosti 20 nebo více centimetrů.
 • Podšívka platformy. Snižuje koeficient tření a zvyšuje sklouznutí na povrchu obrobku.
 • Vložka anti.USCLE. Snižuje pravděpodobnost čipů. Užitečné pro zpracování laminovaných materiálů.

Charakteristiky, které ovlivňují přesnost řezu

Elektrikář má určité vlastnosti nepřímo nebo přímo ovlivňující povahu řezu. Pro jasnost jsou ukazatele redukovány na stůl.

Charakteristický Poznámka
Napájení Ovlivňuje výkon, rychlost a hloubku řezání. To znamená, že je snazší snížit obrobku bez použití vnějšího úsilí než slabý jako silnější jednotka. Pravděpodobnost vibrací, ohýbání souboru, screening na stranu se sníží
Frekvence mrtvice (počet revolucí) Indikátor je důležitý pro výběr režimu řezacího materiálu pro určitý materiál. Ovlivňuje rychlost řezu. Vysoké. pro měkké dřevo, nízká. ocel
Hladký start Funkce umožňuje hladce, bez trhnutí a dopadu, zahájit provoz řezu. Okamžik tvorby švu závisí na počátečním řezání. přesném zásahu na trajektorii nebo v úhlu.
Hmotnost Zvýšení hmotnosti nástroje snižuje vliv vibrací, odjezd na stranu
Přesun souboru Přímo související s mocí. Slabé jednotky při zpracování hustých částí pracují v maximálním režimu, na hranici jejich schopností. Vyšetřování. zvýšené vibrace, ohýbání souboru a ponechání trajektorie
Kyvadlo Zrychluje proces řezání, ale kvalita pily
Úpravy revolucí Umožňuje vybrat optimální režim řezání v souladu s charakteristikami materiálu obrobku
Rychlost držení při zatížení Stabilita pohybu řezacího nástroje v procesu zpracování materiálu vám umožňuje vytvořit sudý, bez čipů a ponechat švů trajektorie pily
Směr foukání Foukání zóny řezání proudem vzduchu z ventilátoru, který ochladí motor, zametá piliny. Řezné bod se zlepšuje
Řezání řezací zóny Osvětlení pracovní oblasti zvyšuje vizuální kontrolu nad směrem řezání

Důležitý bod. bez ohledu na to, jaké vlastnosti může nástroj mít, snížit možnost zařízení se sestavením špatné kvality.