Mazání řetězce Husqvarna

Vše o výběru oleje pro řetězovou pilu

Zdroj jakékoli řetězové pily bezpochyby závisí na kvalitě její údržby a provozu. Nejdůležitějším požadavkem pro tuto jednotku je včasné mazání všech jejích mobilních částí. Olej pro řetězovou pilu je produkován různými typy, konkrétně: Motor a řetěz. Motor se nalije do modulu s vnitřním spalováním a řetězec je určen pro řetězec pila. Přijdeme na to, jak si vybrat ten správný olej pro řetězovou pilu.

Pokud se podrobně podíváte na pracovní řetězovou pilu, pak jeho hlavní pohyblivá část je okamžitě zasažená. řetězec pila, který klouže podél pneumatiky během pily. Protože zákon o tření stále existuje, obě detaily se postupně opotřebovávají. Pro zpomalení tohoto procesu je obvyklé používat řetězový olej speciálně vytvořený pro mazací řetězy pily.

Řetězové pily mohou být vybaveny čtyřmi motory.dva.Stroke. Ve čtyřtaktních jednotkách dochází k mazání skupiny Crooked ve tvaru oleje v klikové skříni motoru. Dva motory na stromě se ve svém designu mírně liší a princip provozu. Benzín v tomto typu pohonu vstupuje přímo do prostoru pod pístem, kde je mechanismus křivého tvaru, který má několik ložisek a pouzder, které vyžadují mazivo. Proto je do benzínu přidán olej pro dva motory řetězových pila.

Volga olej M-8V

Univerzální motorový olej, který je vhodný nejen pro automobily s benzínovým a dieselovým motorem, ale také pro řetězové pily. Produkt, známý jako „Autol“, obsahuje minerální a multifunkční přísady. Levná možnost pro práci při mínus teplotách.

 • Vynikající indikátory adheze;
 • Vysoká úroveň tepelné odolnosti;
 • Zvyšuje dobu trvání jednotky;
 • Zmrazování teploty-25-35 stupňů pod nulou.

Je možné použít motorový olej pro mazání řetězce?

Motorový olej ve srovnání se specializací nemá potřebnou adhezi a také příliš kapalinu, takže spodní část pneumatiky bude s ním namazána, což povede k rychlému opotřebení a pneumatice a řetězu. Tuto možnost proto musí být opuštěna.

Značky mazacích řetězců oleje

 • Olej pro mazání standardu řetězu Nanothek. Vhodné pro práci při teplotách až do. 20 stupňů.
 • Premium nanothek adhezivního oleje. Pro práci na.30 stupňů.
 • Olej pro mazání řetězce od známého výrobce strojů a vybavení. Enkor. Kapacita 1 litr.
 • A poslední v této kategorii ropa od šampiona. Kapacita 1 litr.

Brandeózní oleje určené pro použití na doporučení výrobce.

Oleje zabalené v nádobách Velké objemy vám umožňují ušetřit při nákupu. Relevantní pro podniky, které mají velké množství práce.

Nejoptimálnější volbou pro mazání oleje a pneumatiky bude často nejjednodušší olej značky M-8 nebo M-10. Jeho vlastnosti docela splňují nezbytné cíle.

Při nízkých teplotách je nutné nalévat olej s nízkou teplotou zahušťování, jinak je možné selhat čerpadlo pro přívod oleje.

Trochu o mazání řetězce řetězové pily

Vývoj se nazývá olej, který již sloužil svůj termín v motoru nebo převodovce. Často se používá k úspoře peněz, včetně při servisu řetězové pily.

Je třeba mít na paměti, že školení může vést k rychlému opotřebení struktury.

To může být spojeno s následujícími okamžiky:

 • Rozpis je často spojen s velkým množstvím kovových žetonů ve složení. Dostane se tam v době provozu motoru a převodovky, pak se hromadí v paletě.
 • Když zasáhne pneumatiku, kovové hobliny se stanou jako abrazivní. Z tohoto důvodu je proces procesu povrchového opotřebení výrazně zrychlen. Řetězové kolo s ložiskem se opotřebovává.
 • Vývoj má negativní dopad na klouby pohyblivých prvků řetězce. V důsledku vážného opotřebení se v době provozu zvyšuje pravděpodobnost útesu.

Výše uvedené informace ukazují, že ve všech případech musíte použít speciální produkt, který je určen k tomu. Vývoj, který byl dříve použit v motoru nebo převodovce, není vhodný pro řetězovou pilu.

Pravidla výběru oleje

Hlavním požadavkem na řetězec je vysoká adheze. Tento indikátor charakterizuje stupeň adheze maziva s povrchem pneumatiky.

Během provozu zařízení se obvod pohybuje vysokou rychlostí. Pokud používáte nízkou adhezní olej, bude během provozu rozptýlen setrvačností.

Řetězec během provozu může být silně zahříván, kvůli tomu je kov měkký a méně opotřebení. Proto by olej měl mimo jiné mít dobré mazivo.

Kapalina se zahraničními nečistotami nebo částicemi odpadků (cvičení) může olejové čerpadlo deaktivovat, takže se nedoporučuje jej použít.

mazání, řetězce, husqvarna

Motorové oleje

Lze tvrdit, že mezi olejemi pro motory s 2 sid pro řetězové pily jsou vůdci značkovými výrobky jsou Husqvarna, Stihl, Motul, Hammer, Rezolit, Patriot, Sturm!, Gazpromneft a mnoho dalších. Rozsah těchto materiálů je reprezentován nejen minerálem, ale také syntetickými oleji.

Husqvarna HP

Husqvarna HP je olej švédského výrobce vyrábějícího elektrické a benzo nástroje, zahrada profesionální úrovně a také maziva pro jejich údržbu. Proto olej Husqvarna HP vezme v úvahu všechny provozní podmínky řetězových pila.

Složení tohoto polosyntetického oleje zelené barvy má přísady, které mohou kompenzovat nevýhody benzínu s nízkou kvalitou (což je pro Rusko velmi relevantní).

Olej je skvělý nejen pro řetězové pily, ale také pro jakýkoli zahradní nástroj s 2-takovými motory. Náklady na takový produkt jsou asi 620 na litr.

STIHL HP

Minerální olej pro dva motory na strokech, určené pro plynové plyny STIHL, je také ideální pro nástroje jiných značek. Má vysoké maziva, nízký popel, netvoří uhlík.

Splňuje standardy Jaso-FB, ISO-L-EGB

Stejně jako předchozí olej, přidán k benzínu v poměru 1:50.

Litr balení této kapaliny stojí asi 560

Kladivo flex

Polo.Syntetický nízkoprůměrný motorový olej pro dva motory s různými benzovými nástroji. Obsahuje jedinečné mazivy a detergenty. Zaručuje dobrou práci i s nízkým.oktanem benzínem. Poskytuje vysoký výkon při maximálním zatížení.

Motul Garden 2t Hi-Tech

Syntetický motorový olej pro dvoutopičkové motory poskytuje spolehlivou ochranu částí před opotřebením. Má snížený výfukový kouř, vynikající antikorozní vlastnosti. Pokud jde o vlastnosti, přesahuje požadavky standardů ISO-L-EGD, Jaso FC a API TS. Doporučuje se pro motory řezacích nástrojů s vysokou rychlostí rotace.

Rezoil Dynamic Rezer

Minerální 2-malo pro vzduchové chladicí motory různých zahradních vybavení. Obsahuje všechny potřebné přísady pro extrémně stresovou odolnost.

Pro balíček 946 ml bude muset být dán asi 200

Nastavení dodávky oleje do řetězce řetězce řetězce STIHL

To, kdo majitel řetězové pily ví, co žádný malý a vysoce kvalitní olej nemá malý význam. A každý sní, není nutné říci, co je ve skutečnosti, že se jedná o typickou „vitalitu“ tohoto zařízení pro výrobu skutečné a efektivní práce. Dnes existuje neomezený počet olejů a jako přísloví je výběr velmi sofistikovaný.

Ale často ne každý majitel elektrotechniky takového druhu ví, co olej potřebuje, aby se nastrouhal pro svého vlastního ocelového přítele, takže práce řetězové pily je nejen snadné a produktivní. Níže tedy bude považována za otázku týkající se správného výběru výrobce STIHL. Co to je také pomoci řetězové pile najednou její konkrétní činnosti a nikoli ublížit. Co bude potřeba, pojďme.

Pojďme mluvit o instalaci dodávky oleje přímo do řetězce

Hlavně lov, který upozorňuje na skutečnost, že to, co zbývá udělat našeho klienta řetězové pily výrobce STIHL, vlastní poměrně malé velikosti, ale přesto jsou velmi masivní. Tyto funkce přitahují budoucí kupce takové technologie k modelům této společnosti. Kromě toho můžete snadno a jednoduše vytvořit různé manipulace s tímto zařízením ohledně práce s plemenem dřeva (viz. Jak snížit strom).

Nastavení olejového přísunu řetězové pily Stihl 180.

Řetězové pily STIHL mají také vysokou úroveň řezných schopností. Tato technika je navíc vybavena nejnovějším příslušenstvím (viz.Nazadka pro úhlové broušení řetězové pily) je navíc kvůli tomu, že přispívají ke pohodlí a snadné práci. Ale vlastně si promluvme přímo o samotném zařízení, které výrobce vybavil jeho řetězovými pily. Systém mazání přímého řetězce STIHL řetězové pily se tedy skládá z:

Stojí za zmínku, že přímý přívod oleje provozem čerpadla má zvláštní úpravu. Důležitým faktem je, že řetězec je namazán v celé práci řetězové pily. Z tohoto důvodu tato část slouží svému majiteli poměrně dlouho.

Nepochybně, v procesu práce by měl být řetězec systematicky promazáván, takže olej pro jeho přímé mazání by měl přicházet na jeho povrch nepřetržitě. Protože se jedná o celý přímý design nástroje.

mazání, řetězce, husqvarna

Během provozu zařízení z drážky drážky začne olej přímo vystupovat a je okamžitě absorbován pilinou.

Proto je proces mazání řetězové oblasti prováděn automaticky. Stojí za zmínku však, že existují modely, které mají „dávkování“ oleje, které by měly být dodávány přímo do řetězce. A přirozeně modely, jejichž kategorie cen je poměrně nízká, se nacházejí pouze manuálním čerpadlem přímo prostřednictvím dopadu jednotky, která je umístěna na rukojeti.

mazání, řetězce, husqvarna

Přečtěte si, kolikrát můžete zaostřit řetěz řetězové pily

Vyberte správný olej

Po zakoupení zařízení jste okamžitě dostali otázku: jaký druh oleje je nalití do řetězové pily Stihl? Pokud se staráte správně pro vybavení určené pro práci ve výstavbě a zahradní sféře, můžete z velké části zvýšit úroveň aktivity přímého provozu samotného zařízení, aby nedošlo k rozpadům různých přírody.

Stojí za zmínku, že nejdůležitějšími faktory přímého výkonu zařízení je použití správného maziva a paliva. Ačkoli hlavní problémy majitelů této techniky probíhají s výběrem oleje pro jejich „oblíbené“. V tomto odstavci můžete zjistit, jak vybrat mazivo speciálně pro řetězové pily STIHL.

Za prvé, na to bych chtěl upozornit. A také v jejich arzenálu existují dva přímé tanky, konkrétně: benzín a olej. Chcete.li si vybrat olej pro řetězovou pilu STIHL, musíte znát určitá kritéria pro tento druh volby.

Zaprvé nezapomeňte, že například modely modelů domácí výroby vyžadují pouze jednoduché oleje, které se používají přímo pro motocykly, a jejich poměr by neměl překročit 1:25. A nástroje, které jsou vytvořeny v zahraničí, potřebují značkové oleje, protože jejich požadavky jsou do značné míry přeceňovány. A pamatujte, že takové oleje pro importované nástroje by měly obsahovat proporcionalitu oleje a benzínu rovnající se 1:40.

Ve skutečnosti, pokud na to zjistíte, pak pouze vy jako majitel této techniky, můžete určit, který olej používáte. Přirozeně můžete do importní řetězové pily nalévat domácí olej. Pak však musíte být připraveni na skutečnost, že síla a produktivita vašeho nástroje se výrazně sníží.

Jak upravit přívod oleje na řetězové pile

Možná se můj první kanál hodí:.

Kromě toho stojí za zmínku, že neexistuje žádná jistá odpověď, pokud jde o to, co je olej dodáván do řetězce řetězce STIHL řetězce. V zásadě majitelé tohoto druhu zařízení používají motorový olej, a pokud nikdo není, používají přenosový olej.

Pokud se domníváte, že odborníci, ve skutečnosti lze jakýkoli olej použít i to, co vyplňujete přímo do značek automobilů, ale existují určité funkce, konkrétně: pro stavbu značky Khurstavodnoye lze použít motorový olej a použít motorový olej a Wat pro STIHL je výhradně přenos.

Přečtěte si v tom, jaký podíl na oleji pro plemeno pro řetězovou pilu

Navíc, abyste si vybrali správný olej, musíte vědět, jakou barvu by měla mít. Od té doby například pro řetězové pily s motorem, které mají olej o dvou stromech, by měla mít červenou, modrou nebo zelenou barvu. Navíc, když si koupíte olej, musíte vzít v úvahu, co přesně složení oleje doporučuje výrobce vaší techniky.

Kromě toho můžete do značné míry usnadnit nákup pro sebe a zakoupit speciální olej pro řetězovou pilu STIHL, jejíž cena je tak vysoká a která byla uvolněna „váš“ výrobce. A pak si můžete být jisti, že vaše řetězová pila nebude v práci poskytovat žádné selhání. Samozřejmě si můžete koupit levný olej, ale stojí to za to, pak si stěžujete, že vaše řetězová pila vám sloužila příliš málo.

„Jako majitel řetězové pily s velkými zkušenostmi a zkušenostmi doporučuji všem. neukládejte v oleji pro řetězec! Nepoužívejte v žádném případě cvičení, taková maziva nepřinesou žádnou výhodu. Čím vyšší je kvalita všech hořlavých materiálů, tím déle bude vaše řetězová pila vydržet, zejména pokud není levná “.