Jak vyříznout kruh ve dřevě bez skládačky

Vyřezávání překližky skládačkou

Vzory na překližce jsou skutečným uměleckým dílem, které v sobě skrývá půvab a lehkost. K realizaci svých nápadů nepotřebujete téměř žádné speciální vybavení. Potřebujete jen skládačku a pevnou vůli.

Skládání překližky

Klíčem k vytváření vzorů na překližce jsou zkušenosti se skládačkou a kvalita zvoleného materiálu. Důležité je také mít dobré výkresy. Pouze správným převedením návrhu můžete z obyčejného listu překližky vytvořit umělecké dílo.

K řezání je vhodnější březová překližka o tloušťce 3 až 10 mm. Kromě toho budete potřebovat:

 • obkreslovací papír k přenesení vzoru
 • Sklářský papír na broušení dílů
 • lepidlo nebo kaseinové lepidlo ke slepení dílů mořidlo v různých barvách
 • průhledný lak.

Před zahájením práce je nutné surovinu pečlivě rozemlít jemným skelným papírem, poté můžete vzory přeložit. Výkresy s podlouhlými úzkými prvky by měly být přeneseny na list tak, aby byly umístěny podél vláken přední vrstvy překližky. Takto získáte nejlepší sílu.

Dnes se překližky dělí na velké množství typů, z nichž každý je určen pro specifické úkoly. Nezapomeňte, že při práci budete muset vdechovat jemný prach a výpary z překližky, které nemusí být bezpečné pro vaše zdraví.

Odborníci doporučují používat desky vyrobené pomocí močovinoformaldehydových lepidel. Tyto listy jsou označeny písmeny FC. Tato překližka se prodává bezbarvá nebo s povrchovou úpravou, jako je lak. Výkresy se snáze přenášejí na čisté listy pro další řezání ruční skládačkou. Překližka FSF je určena pro nábytkářský průmysl, ale většinou je silnější než 12 mm.

PB byl vyvinut jako materiál pro lodě a jachty, takže je poměrně drahý, ale vhodný pro řezání.

Třídu FSF si naopak rozhodně nekupujte. Navzdory svému atraktivnímu vzhledu je poměrně toxický, protože se vyrábí za použití fenolických pryskyřic.

vyříznout, kruh, dřevě, skládačky

Vyřezávání překližky pomocí překližkové ruční práce

Mít nějaký volný čas si můžete vytvořit zcela rozmanité výrobky z překližky s rukama skládačky. Konstrukce ruční skládačky je poměrně jednoduchá, skládá se z rámu s rukojetí, horního a dolního upínacího šroubu. Mezi nimi je upevněna malá kovová pilka. Jeho zuby směřují k rukojeti.

Předtím, než začnete přenášet vzor na překližky, na jeho rovině jít otřepy, pak lemované pauzovací papír, na kterém dát vzor a opravit. Obkreslete obrys vzoru tužkou.

Po přenesení vzoru na překližku jej porovnejte s originálem a opravte případné nedostatky. Přebytečné tahy lze vždy setřít gumou.

Pro bezproblémovou práci je třeba do zadní svorky pracovního stolu umístit speciální pilový stůl. Položte špalek na stůl, jednou rukou držte dřevo a druhou pilu.

Při práci na vnitřních tazích propíchněte šídlem nebo vyvrtejte otvor do vyřezávaného dílu. Vložte horní konec skládačky zespodu, přitlačte rám skládačky k sobě a nasaďte pilu.

Pak přitlačte pilový kotouč shora pevně ke stolu pily a řezte obrys podle vyznačené čáry. Plynulým pohybem shora dolů lehce přitlačte, abyste skládačku neporušili. V místech, kde se čára přímočaré pily ostře stáčí, otáčejte obrobkem pomalu, aniž byste zastavili pohyb přímočaré pily.

Když je skládačka vypilována, lze ji vyjmout. Aby se zabránilo odlomení vyčnívajících částí, je vnější okraj na samém konci odříznut. Po dokončení této práce je třeba okraje obrousit smirkovým plátnem.

Pro kvalitní řezání se vyplatí pořídit si speciální pilky, což jsou poměrně úzké a tenké kovové pásky se speciálními zářezy. Pilové kotouče se liší počtem. Jejich počet závisí na tloušťce a šířce a také na velikosti zářezů.

Užitečné mohou být také speciální desky pro řezání na pracovním stole. řezací stoly. Měly by být připevněny k okraji stolu svorkami nebo přišroubovány šrouby.

Skládačka na překližku

Skládačková pila je velmi jednoduché zařízení pro hladké řezání výchozího materiálu. Tento úkol zvládne i nezkušený člověk, ale u jemných vzorů je třeba trénovat.

Hlavními body, které je třeba si zapamatovat, jsou:

 • nejdůležitější je zvolit správný pilový kotouč. pro rovnoměrný řez bez zubatých hran je třeba nastavit tenký pilový kotouč zuby dolů
 • Je třeba dbát na to, aby byly obrobky pevně upnuty, jinak není možné dosáhnout rovné hrany
 • správný výběr pilového kotouče, pro tenké a rovnoměrné řezy se vyplatí zvolit kotouč s podřezem.

Pravidla pro přenesení vzoru na překližku jsou stejná jako u ruční skládačky. Křivky pokosové pily lze řezat úzkou pásovou pilou a kruh se získá pomocí kotoučové frézy. Pro dokonale přesný řez se vyplatí použít paralelní doraz. Ke skládačce se připevňuje pomocí šroubů. Na adrese “lyže” lze použít vodicí lištu, která pomáhá vést řez rovnoběžně s rovnou hranou.

řemeslníci často považují za nutné při vyřezávání ažurových vzorů udělat do překližky otvory. To lze provést dvěma způsoby:

 • Nejjednodušší je vyvrtat otvor vrtačkou
 • Druhá metoda využívá ponorné řezání nebo řezání ponornou pilou. Tato metoda se použije od odpadní části materiálu. Nepřibližujte pilu příliš blízko k okraji dýhy, abyste nepoškodili celý list dýhy.

Ako vyrezat kruh frezou. How to cut a circle with a Router. Kreis mit Oberfräser

Pro vyřezávání tvarovaných kusů lze stroj umístit pod pracovní stůl. Pokud se vám podaří pohybovat konzolou rovnoměrně a postupně, získáte rovný řez bez zubatých hran.

Po podrobném prostudování všech pravidel a manipulačních vlastností skládačky je její používání snadné. Je jistě dražší než ruční nářadí, ale přesvědčí vás svou rychlostí a snadnou obsluhou.

Správný nástroj pro danou práci?

Skládačky jsou pevně upevněny ve svislé poloze a zuby směřují dolů. List skládačky musí být pevně utažen. Napětí se nastavuje stlačením rámu: nástroj se přiloží k okraji stolu nebo se stiskne rukou, poté se utáhnou šrouby s palci a v případě potřeby se utáhnou kleštěmi. Narovnáním rámu se pilový kotouč správně napne.

Malé skládačky s ruční skládačkou jsou ideální pro detailní aplikace, skládačky s ostrými konturami a složitými vzory dřeva s malou velikostí pilníku a větším počtem zubů na palec. Nezasekávají se při otáčení, vytvářejí jemný a přesný řez bez zanechávání třísek. Čepele s velkými zuby se používají pro velké překližky a dlouhé rovné řezy, protože řežou mnohem rychleji.

Šablony

Ať už jsou to sklenice na panáky, šálky, talíře, hrnce nebo pečicí pánve, v každé domácnosti je spousta předmětů kulatého tvaru, které lze použít k vyznačení kruhu. Pokud něco navrhujete a chcete svému výrobku dát zaoblený tvar, nejprve se podívejte, zda mezi domácími potřebami neexistuje odpovídající vzor. Pro jistotu si vyberte několik položek a vezměte je do dílny. Tam si je můžete vyzkoušet na obrobku a zjistit, který z nich nejlépe sedí. Po určité praxi budete schopni vytvořit křivky z několika kulatých objektů s různými poloměry. Oblouky kruhu můžete kreslit jeden za druhým nebo mezi jednotlivými oblouky vytvářet mosty a přechody.

Předběžný výkres

Než se pokusíte obkreslit křivku na obrobek, obkreslete ji na velký kus papíru nebo vlnité lepenky. Teprve když jsou všechny polohy vyhovující, můžete vystřihnout šablonu z papíru a podle ní provést značky na obrobku.

Kruhy a kružnice můžete nakreslit pomocí hrnku nebo talíře tak, že je jednoduše obkreslíte tužkou.

Další nástroje

K dispozici jsou další nástroje a nástavce, které usnadňují práci se skládačkou:

 • vodicí pravítko;
 • další přílohy;
 • univerzální přímočará pila. je velmi praktická pro řezání parket, úzkých lišt, hliníkových profilů;
 • Paralelní doraz pro paralelní řezání;
 • kompas;
 • LED světlo pro pilový kotouč.

Elektrické nebo ruční nářadí?

Při určování průměru budoucího kruhu mějte na paměti rozměry vašeho routeru.

Nejoblíbenější variantou je skládačka. Tento nástroj umožňuje řezat nejen kruhy, ale i jiné geometrické tvary. Jeho jedinou nevýhodou je nutnost vytvořit dodatečné drážky v místech otáčení (v rozích), ale to je při vytváření kruhu neznatelné. Je důležité vybrat správný pilový kotouč, tj.к. existují 3 typy: trhání na levé straně, trhání na pravé straně, trhání na 2 stranách. Po výběru čepele vyřízněte kruh libovolné velikosti.

Obyčejná ruční skládačka. Před vyřezáním kruhu z překližky tímto nástrojem se ujistěte, že je pracovní postup přístupný. Hlavním problémem je omezení (obvykle do 30 cm) způsobené fyzickou konstrukcí, tj.е. hluboká místa pro práci nebudou fungovat. Pokud nezačínáte práci od okraje, ale přímo od středu, je pilník nastaven na poslední místo.

Směrovač. Velmi pohodlná varianta, která však vyžaduje pevné přilnutí k povrchu, pro které se do středu kruhu zašroubuje samořezný šroub. Kruh je vyroben v libovolném průměru a velmi rychle. Někdy není dostatek pracovní rukojeť, takže budete muset udělat všechny druhy improvizovaných držáků, které mohou být kanál, profil, bar, prkno a dokonce i lano, ale na tuhé spojky je mnohem pohodlnější. Tento nástroj vytváří poměrně široký otvor, takže před zahájením práce je nutné pečlivě změřit budoucí konstrukci.

Měly by být vybrány pouze ostré hřebíky a hrany výsledného dílu by měly být oříznuty hrubým smirkovým papírem.

Hřebíky. Velmi oblíbená metoda v případech, kdy je třeba práci provést „již včera“ a nástroje nebudou brzy k dispozici. Stojí za zmínku hned, že práce nakonec dopadne dost drsně, takže se používá v nejextrémnějším případě. Potřebujete pouze kladivo, 2 hřebíky a lano. Jeden hřebík se zatluče do středu otvoru a druhý hřebík se natáhne na provaz na požadovanou délku (poloměr), načež se kruh pevně nakreslí. V těchto tlakových kruzích se pokračuje, dokud se nevyřízne poslední kruh. Na samém konci se hřebík vyndá z otvoru, otočí se a opatrně se zatluče, aby se dosáhlo čistšího švu.

Dláto a kancelářský nůž. Zde je vše mnohem jednodušší, protože nejprve je třeba nakreslit kružítko kružítkem (tužkou) a pak toto kružítko několikrát obkroužit nožem na papír pod tlakem. Zvláštností obkreslování je pohyb nikoli nožem, ale listem překližky, aby nedošlo k rozbití kovu, a tato činnost se opakuje na 2 stranách. Poté se k připravenému švu přiloží dláto a jemnými tahy se přenese na protější šev (zpravidla stačí 2-3 tahy). Na konci se kruh vyrazí kladivem jako hřebíky.

Překližkové desky se zřídkakdy používají ve stejném formátu, v jakém jsou komerčně dostupné. Překližka je nejčastěji dodatečně řezána. Často je nutné získat definovaný tvar obrobku. Jak vyříznout kruh z překližky. i když nemáte po ruce speciální nástroj, vysvětlíme vám, jak to udělat podrobněji.

 • Doporučuje se řezat pouze suchou překližku. Vlhkost zvyšuje odolnost desky a zvyšuje riziko prohýbání, odlupování dýhy a dalších nedokonalostí.
 • Jakmile se objeví první známky otupení, je nejlepší řezací nástavec vyměnit.
 • Při použití elektrické přímočaré pily by měla linie řezu probíhat podél vláken, abyste dosáhli co nejčistších hran obrobku, ale při použití ručního nástroje by měla linie řezu probíhat podél vláken. přes dýhu. V druhém případě může dojít k většímu odštěpení, ale je nepravděpodobné, že by nástroj opustil linii sečení.
 • Při přenášení vzorů nebo jiných prvků na dýhu se snažte, aby hrany (skvrny, suky a praskliny na materiálu) šly do odpadu, a ne na samotnou dýhu.
 • Pokud se jedná o obtížný úkol, například vyříznutí kruhového předmětu, měli byste uvažovat o použití speciálních nástrojů (kotoučová nebo obyčejná pila nepostačí) nebo originálních improvizovaných prostředků.

Jak vyříznout hladký kruh z desky

Řezání rovného kruhu v překližce bez použití nářadí. Pro reproduktory jsem musel vytvořit rovinný kruh v překližce pomocí 230mm řezacího kotouče. druhý je trochu vytočený, takže jeho „žihadlo“ mírně vyčnívá z desky.

2:50Jak vyříznout hladký kruh elektrickou skládačkou? Kompas pro.

3:00Frézování překližky. Vystřihněte velký kruh.

5:06Jak vyříznout jednoduchý kruh nebo oblouk ve dřevě.

6:40Jak vyříznout rovný kruh ze silné překližky rukama.

Jak vyříznout kruhový otvor. Jak vyříznout rovný kruh. Jak vyříznout rovný kruh z překližky Obvykle řemeslníci používají k vyřezání rovného kruhu z překližky nebo křídové desky skládačku.

Jak vyříznout rovný kruh v 50mm desce. Z 50. desky vyřízněte čtvercový polotovar s přídavkem a na soustruhu jej otočte na požadovaný rozměr. 8 hodin na směnu.

Jak vyříznout kruh ze dřeva pomocí ruční frézy Velmi jednoduchý a cenově dostupný způsob, jak vyříznout kruh ze dřeva, pokud máte. Řezák je příliš široký a deska je tlustá a dubová, takže jsem Jak získat rovné dřevo z křivých krokví pomocí kotoučové pily.

Jak vyříznout hladký kruh z desky

Jak vyříznout hladký kruh kotoučovou pilou. Nejtěžší je rozhodnout, jak vyříznout z překližky rovný kruh. pokud ne. nebo desky k vyřezání rovného kruhu, řemeslníci používají nejrůznější frézy.

Jak vyříznout rovný kruh kotoučovou pilou Aby řemeslníci vyřezali rovný kruh z překližky nebo desky, používají tradičně nejrůznější frézy, přímočaré pily a další nástroje.

Jak a čím řezat křivky a kružnice. otvory ve dřevě. Jak vyříznout rovný ovál v překližce elektrickou skládačkou K vyřezání kruhu na obrobku lze použít nejen kružítko, ale i kružítko. Pro tuto aplikaci.

Elektrické spotřebiče nebo ruční nářadí?

Při určování průměru budoucího kruhu je třeba vzít v úvahu rozměry pracovní frézy.

Nejoblíbenější variantou je elektrická skládačka. Tento nástroj umožňuje řezat nejen kruhy, ale i jiné geometrické tvary. Jedinou nevýhodou je nutnost vytvořit další drážky v místech křivek (rohů), ale při vytváření kruhu je to nepostřehnutelné. Je velmi důležité vybrat správný soubor.к. existují 3 typy: slzy na levé straně, slzy na pravé straně, slzy na 2 stranách. Po výběru čepele vyřízněte kruh libovolné velikosti.

Skládačka obyčejná příručka. Před vyřezáním kruhu z překližky tímto nástrojem se ujistěte, že je pracovní postup přístupný. Hlavním problémem je omezení (obvykle do 30 cm) způsobené fyzickou konstrukcí, t.е. není možné pracovat v hlubokých místech. Pokud nezačínáte práci od okraje, ale přímo od středu, je pilník nastaven až na posledním místě.

směrovač. Velmi pohodlná varianta, která však vyžaduje pevné přilnutí k povrchu přišroubováním samořezného šroubu do středu kruhu. Kruh lze vytvořit o libovolném průměru a velmi rychle. Někdy vám chybí pracovní rukojeť, takže musíte vytvořit nejrůznější improvizované držáky, které mohou být kanálem, profilem, tyčí, deskou a dokonce i lanem, ale na pevném závěsu je mnohem pohodlnější. Tento nástroj vytváří poměrně široký otvor, takže je třeba před zahájením práce pečlivě změřit budoucí strukturu.

Měly by být vybrány pouze ostré hřebíky a hrany výsledného obrobku by měly být ošetřeny hrubým smirkovým papírem.

Hřebíky. Velmi oblíbená metoda v případech, kdy práce měla být provedena již „včera“ a nástroje jsou ještě nějakou dobu k dispozici. Je třeba hned poznamenat, že výsledná práce je poměrně hrubá, takže se používá jako poslední možnost. Potřebujete pouze kladivo, 2 hřebíky a lano. Jeden hřebík se zatluče do středu otvoru a druhý hřebík se natáhne na požadovanou délku (poloměr), načež se pevným pohybem nakreslí kruh. Takové tlakové kruhy pokračují, dokud se kruh nakonec nevyřízne. Na samém konci se hřebík z otvoru vyndá, otočí se a opatrně se zatluče, aby se dosáhlo lepšího spoje.

Dláto a řezačka na krabice. Zde je vše mnohem jednodušší, protože nejprve je nutné nakreslit kružítko kružítkem (tužkou), pak toto kružítko několikrát obkroužit šikmým nožem pod tlakem. Zvláštností kotoučového řezání je pohyb překližky namísto nože, aby nedošlo k porušení kovu, a tento úkon se opakuje ze dvou stran. Poté se dláto přiloží na připravený šev a lehce se udeří do protilehlého švu (obvykle stačí 2-3 údery). Na samém konci se kladivem vyrazí kruh jako s hřebíky.

Skládačka je známý ruční nástroj určený k vyřezávání vzorů na různých površích. Svým významem je stejně důležitý jako vrtačka nebo rotační nástroj.

Přímočará pila se používá k řezání nejrůznějších materiálů (dřevo, kov atd.).д.).

Lze s ním vytvářet rovné a zakřivené otvory ve všech druzích dřeva a jiných nepřirozených materiálech, přesné řezy v geometrických tvarech se složitými trajektoriemi. Zde uvedené tipy a triky mohou pomoci objasnit otázku, jak řezat kružnici skládačkou.

Speciální vlastnosti skládačky

nástroje jsou k dispozici s integrovanými bezpečnostními systémy, pneumatickými a elektrickými pohony. Zavedení inovativní technologie zlepšilo funkce skládačky, snížilo vibrace, hlučnost, produktivitu a usnadnilo používání. Skládačkové pily lze rozdělit podle způsobu uchycení: pily s dírou, pily s dírou ve tvaru kříže, hladké pily. Přímočará pila může plnit některé funkce frézy, ruční pily, šavle, kotoučové pily, řetězové pily, úhlové brusky a je skvělým pomocníkem v domácnosti.

Během provozu skládačky pohání motor skládačky proud přicházející ze zdroje napájení. Motor a převodovka přenášejí otáčivý pohyb na pastorek, který vřeteno blokuje. Otáčivý pohyb hřídele se mění na vratný pohyb pracovního mechanismu (nahoru-dolů), pilový kotouč prořezává materiál. nepostradatelné při řezání do dřeva. Přímočaré pily jsou zajištěny šrouby nebo upínacími zařízeními, což umožňuje rychlou a snadnou výměnu pilových listů bez nutnosti použití speciálního nářadí.

Skládačka je velmi užitečný elektrický nástroj. Při použití správné pily, troše zkušeností a sebedůvěry a hlavně při správném držení těla s ní zvládnete vše. Můžete dělat mnoho věcí, které s jinými nástroji dělat nemůžete. Používá se k řezání rovných čar, křivek, profilů a řezání kruhů. Skvěle se hodí k řezání dřeva, kovu a plastu.

Řemeslník předvádí, jak vyříznout dokonalý kruh elektrickou skládačkou. Vyrobil svítidlo ze dřeva. Jeho design je jednoduchý a zařízení se snadno vyrábí. Představu o tom si uděláte z tohoto obrázku.

Nejprve změřte velikost základní desky skládačky. Dalším krokem je nařezání překližky do tvaru písmene L, jak je znázorněno na obrázku.

Po nařezání překližky na přesný rozměr je dalším krokem nařezání dřevěného pásu pro přibití této desky. Tato lišta slouží k přidržení skládačky ve správné poloze.

Ujistěte se, že mezi lištou a základní deskou elektrické skládačky není žádná mezera.

Dalším krokem je vyvrtání malých otvorů do plechu. Vzdálenost mezi těmito otvory je např. 1 cm. Tyto otvory se používají k vyřezávání různých průměrů kružnic.

Poté ji nakreslete tak, aby vypadala dobře. Nyní je připraven k použití pro řezání dokonalé kruhové svorky.

Používá se k řezání kruhových nožů různých průměrů.

Pro lepší pochopení se podívejte na video níže.

Aby řemeslníci vyřezali z kusu překližky nebo desky rovný kruh, používají obvykle nejrůznější frézy, ruční nebo elektrické přímočaré pily a v nejhorším případě pilku na železo. Dokonce i kotoučovou pilou lze vyříznout dokonale rovný kruh pomocí jednoduchého přípravku. Podrobné pokyny krok za krokem, jak to provést v praxi, najdete v podrobných pokynech.

Před vyřezáním hladkého kruhu kotoučovou pilou se ujistěte, že máte správné materiály. Nemusíte provádět žádné úpravy:

Krok 1. Vezměte si metr a změřte hloubku, délku a šířku žlabu na pracovním stole kotoučové pily. Na základě těchto rozměrů vyřízněte z kusu překližky vhodnou tloušťku.

Krok 2. Vložte dřevo do žlabu a v případě potřeby ořízněte okraje. Vodicí lišta by měla snadno klouzat po vodicí liště a neměla by se o ni zachytávat.

Krok 3. Ponechte dřevo ve žlabu a položte na něj čtvercový kus překližky. Namontujte ji tak, aby nepřekážela samotné pile.

Krok 4. Překližku pevně přišroubujte k bloku pomocí samořezných šroubů. Při výběru spojovacích prvků věnujte pozornost jejich délce. Nešroubujte žádné šrouby, abyste nepoškodili pracovní plochu.

Krok 5. Vezměte si kus překližky nebo desky, ze které je třeba vyříznout hladký kruh. Přizpůsobte ji tvaru čtverce. Překližku položte na vyříznutý kus a zatlučte hřebík přímo doprostřed. Nezatloukejte hřebík až na doraz. Překližka, ze které se má kruh vyříznout, se musí volně otáčet a samotný hřebík se musí po dokončení práce opatrně odstranit.

Krok 6. Otočte čtverec do kruhu, odřízněte jeho rohy, abyste získali osmiúhelník.

Krok 7. Otáčejte čtvercem dál a dál a odřezávejte jeho ostré rohy. Na konci práce pečlivě zbruste všechny drobné nerovnosti. Z desky tak můžete bez námahy vyříznout rovný kruh běžnou kotoučovou pilou.

Nejprve si vytvořte speciální podporu pro svou práci. Je to silná deska o délce asi dvacet centimetrů, šířce pět a tloušťce 1,5-2 centimetry. Na jedné straně, pět centimetrů od okraje, je uprostřed vyvrtán otvor o průměru 15 milimetrů. Poté se materiál vydloubne směrem k okraji otvoru, přičemž se ponechá jeden centimetr vlevo a jeden centimetr vpravo od okraje desky. Vytvoří se zářez ve tvaru klíčové dírky.

Podpěra se přišroubuje ke stolu (pracovnímu stolu) šrouby nebo se upne tak, aby vyčnívala kolmo ke stolu o 15 cm. Práce se skládačkou bez desky není pohodlná, proto se vyplatí věnovat nějaký čas jejich výrobě.

Práce se skládačkou vsedě na židli. Materiál, např. překližková deska, se položí na pracovní stůl a drží se levou rukou. Přímočará pila se drží tak, aby byl pilový kotouč při práci ve svislé poloze. Aniž byste příliš tlačili, pohybujte skládačkou opatrně nahoru a dolů a dbejte na to, aby se skládačka pohybovala přesně po linii sečení.

Při práci pily podél načrtnutého obrysu posouvejte překližkový list tak, aby se řezná hrana vždy nacházela uvnitř tvarového výřezu na skládačce. Mírně kývejte skládačkou doleva nebo doprava, aby se pilový kotouč plynule otáčel. Pokud je třeba provést ostré zatočení. zapnout., pracujte se skládačkou na jednom místě, aniž byste ji tlačili dopředu, a postupně ji otáčejte požadovaným směrem.

Pokud chcete provést vnitřní řez. například vyříznout kruh uvnitř obrobku. nejprve vyvrtejte otvor v místě, které chcete vyříznout. Uvolněte horní šroub skládačky, který upíná pilový kotouč. Opatrně, aby nedošlo ke zlomení, vložte skládačku zespodu do vyvrtaného otvoru a znovu ji upněte do svorky skládačky. Pak začněte vyřezávat část, kterou chcete odstranit. Po rozřezání opět uvolněte šroub a pilku vyjměte.

Při práci se skládačkou je velmi důležité její napnutí. Pokud je napětí příliš nízké, pilový kotouč nebude správně řezat. Pokud je příliš utažená, může se snadno stát. Vždy pevně utáhněte šrouby, které pilu drží, aby nevyklouzla. Netrhejte na nich však nitě. Po troše práce se skládačkou můžete na základě zkušeností určit správnou míru napnutí pily a utažení šroubů.

Pokud řežete tvrdé materiály, jako jsou plastové fólie nebo jiné plasty, navlhčete místo řezu vodou. Při práci s měkkými plasty dbejte na to, aby se pilový kotouč nezasekával do třením roztaveného materiálu, a za tímto účelem jej také navlhčete vodou.

Při práci s různými druhy dřeva je vždy třeba znát podrobné rozdíly. Před vyřezáním kruhu v překližce si uvědomte všechny možnosti, protože je často nutné přizpůsobit se situaci. Existuje mnoho způsobů, jak to udělat, a ty se zásadně liší.

K vyřezání kruhu z překližky lze použít jak profesionální nástroje, tak místní zdroje.

vyříznout, kruh, dřevě, skládačky

Skládání: jak vyřezat kruh skládačkou?

Skládačkové pily jsou oblíbeným ručním nástrojem pro řezání vzorů. Přímočará pila je vedle vrtačky a elektrické vrtačky jedním z nejdůležitějších nástrojů pro práci se dřevem. Skládačkové pily se používají pro přímé a zakřivené řezy do dřeva různé tvrdosti a do jiných přírodních nebo umělých materiálů. Nástroj lze použít k řezání kruhů, obdélníkových výřezů se složitou trajektorií, vysoce přesných řezů. Některé tipy a triky, jak pracovat s elektrickou skládačkou, jak řezat kruh, princip fungování, výhody a nevýhody nástroje pomohou objasnit otázku.

Skládačkové pily jsou považovány za nejlepší volbu pro řezání kruhů různých průměrů.