Jak vyříznout kruh z tlusté gumy

Jak řezat silný kus gumy?

Pokud je guma velmi silná a má velkou plochu, použijte pilku na železo s jemným ostřím a navlhčete ji parafínem nebo naftou, abyste zabránili přiskřípnutí ostří.

Jaké techniky řezání a řezání jsou k dispozici pro sklářský hliněný materiál?

 • Řezání skleněných vláken pomocí řezačky na krabice.
 • Stříhání skleněných vláken kovovými nůžkami.
 • Stříhání gilotinovými nůžkami.
 • Řezání skleněných vláken pomocí pily.
 • Řezání sklokeramické hlíny pilkou na železo

Řezání těsnění pomocí korunového kruhu

K této práci se používá třmenový přístroj. Je to obyčejný kompas s jehlami umístěnými na obou nohách. Abyste byli úspěšní, je třeba před zahájením řezu jehlu kotoučové pily nabrousit smirkovým plátnem, aby se řezání mohlo uskutečnit.

Postup

Výrobu gumových těsnění vlastníma rukama tímto způsobem lze rozdělit do dvou kroků. Provádějte je postupně, abyste dosáhli kvalitního výrobku.

 • Určete rozměry (vnější a vnitřní) vyřezávaného těsnění;
 • Položte kus gumy na pevný, rovný povrch (např. na kovovou desku nebo prkno);
 • nastavte vnější rozměr těsnění na třmenu;
 • nasaďte jednu patku nástroje na gumovou desku;
 • Přidržte desku a lehce zatlačte na patku třmenu, abyste ji začali otáčet, čímž obkreslíte obrys vnějšího rozměru těsnění;
 • Pro usnadnění práce a dosažení rovnoměrného řezu naneste na obrys tenkou vrstvu strojního oleje z lahvičky s kapátkem, ve které je uložen;

Pozor! Olej se smí nanášet pouze na pryž, která je odolná vůči oleji. Pokud materiál tuto vlastnost nemá, nesmí být mazán! Při nedodržení této podmínky by se pryžová těsnění mohla stát nepoužitelnými.

 • otáčejte patkou nástroje bez použití přílišné síly a postupně prořízněte vrstvu pryže, ale ne celou (to umožní pohodlnější vyříznutí menšího průměru);
 • změřte a nastavte menší průměr na třmenu;
 • vložte patku nástroje do bodu (středu), ze kterého byl vyříznut větší průměr;
 • přidržte gumovou desku a prořízněte obvod, nikoliv však celý.
 • nastavte vnější rozměr průměru těsnění na třmenu;
 • vložte patku nástroje do středu a odřízněte vnější průměr až ke konci
 • nastavte vnitřní rozměr distanční podložky a přidržením pryžové desky prořízněte vnitřní průměr.

Práce je dokončena. Po oddělení těsnění od pryžové desky získáte požadovaný výrobek.

Kde jinde lze tuto metodu řezání použít

Tuto metodu řezání lze použít nejen pro pryžová těsnění, ale také pro jiné materiály, které nejsou ani tvrdé, ani silné (do 2 mm), např. fluoroplasty.

Rozměry průměrů těsnění vyříznutých příčnou pilou s jehlou by neměly přesáhnout 20-25 mm. V tomto případě je možné zajistit jejich požadovanou kvalitu. Pro řezání těsnění větších rozměrů je třeba použít jinou konstrukci kružítkové pily.

Ještě jednou k použití oleje. lze jej použít na materiály odolné vůči oleji i nenasákavé.

Jak vytvořit kulatý otvor v gumě:

Někdy může být nutné vyříznout z gumy kruhy, například pro protiskluzové nohy stoliček, podpatky nebo pro podložky mezi dvěma skly. Pro vyříznutí hrnku z gumy plochého tvaru je třeba vyzvednout kovovou trubku vhodného průměru, potřebujete také odpovídající průměr trubkového pístu.

Hrany železné trubky je třeba nabrousit ostrým pilníkem nebo bruskou.

Jakmile trubku naostříte, musíte ji vložit do sklíčidla vrtačky, navlhčit gumu vodou a začít vrtat otvory, předběžně položit kus dřeva.

Vyvrtání kulatých gumových distančních podložek

S tímto nenáročným zařízením a vodou můžete vyvrtat tolik hladké, přesné gumové kruglyagivatok (Používám je k tomu, co by bylo protiskluzové nohy pro nástroje). Nabroušená trubka se chová jako vrtačka, ale při vrtání kruhů se jimi naplní, a abyste je dostali ven a potřebovali speciální píst.

Ruční řezání

Nejjednodušší, nejlevnější, ale také neúčinná odpověď na otázku „čím řezat gumu“?“. toto je ruční metoda. Správné řezání gumy doma je téměř nemožné. Zatímco na tenký materiál bez výztuh lze ještě použít ostrý nůž nebo nůžky na kov, na silnou gumu je tato metoda zcela nevhodná. Ruční řezání téměř vždy vede ke ztrátě tržního vzhledu a nepoužívá se při sofistikovaném šablonování.

Laserové řezání umožňuje vyrábět pryžové výrobky podle složitých plánů. Při řezání gumy laserem se však materiál často přehřívá a deformuje. Jde o to, že působením laserového paprsku vznikne v materiálu otvor, jehož průměr je větší než tloušťka řezné linie. Vstupní bod paprsku přesahuje obrysy obrobku a způsobuje zvýšený odpad materiálu a vyšší náklady na řezání. Čím silnější je materiál, tím větší je pravděpodobnost jeho poškození teplem, což ovlivní konečný vzhled výrobku. Řezání laserem navíc způsobuje částečnou ztrátu izolačních vlastností pryže zuhelnatěním čelní strany materiálu. Tato vada může být u některých výrobků kritická, například u pryžových izolátorů.

Ruční řezání

Laserové řezání umožňuje vyrábět pryžové výrobky podle složitých výkresů. Pokud však řežeme pryž laserem, materiál se často přehřívá a deformuje. Jde o to, že při přiložení laserového paprsku vznikne v materiálu otvor, jehož průměr je větší než tloušťka řezné linie. Vstupní bod paprsku přesahuje obrysy obrobku a způsobuje dodatečnou spotřebu materiálu a náklady na řezání. Čím je materiál silnější, tím větší je pravděpodobnost, že se poškodí teplem, a tím větší je pravděpodobnost, že se zkazí jeho konečný vzhled. Řezání laserem také způsobuje částečnou ztrátu izolačních vlastností pryže, když je čelní strana materiálu zuhelnatělá. Tato nevýhoda může být kritická u některých výrobků, jako jsou pryžové izolátory.

vyříznout, kruh, gumy

Čím nařezat pneumatiky na záhonek?

K řezání pryže se používá nůž s obráceným zubem z kvalitní oceli. Pokud je třeba běhoun rozříznout, je zbytečné to dělat skládačkou nebo dokonce nožem. Alespoň ne běžným nožem. čepele ze speciální oceli dokáží přeříznout i železný kord, ale málokdo chce mrzačit starou pneumatiku.

V tomto pořadí demontujte ráfky automobilů pomocí podomácku vyrobeného zařízení na výměnu pneumatik:

 • Vyjměte kolo, nasaďte jej na přírubu měniče pneumatik a zajistěte jej svorkou;
 • Úzkým koncem nože odsuňte okraj gumy od kotouče;
 • Demontáž pneumatiky dokončete jejím úplným stažením z ráfku;

Co lze použít k řezání pneumatik na záhonech??

K řezání gumy si vezměte nůž s obráceným zubem z kvalitní oceli. Pokud musíte běhoun nařezat, je zbytečné to dělat skládačkou nebo nožem. Alespoň ne běžným nožem. Speciální ocelové čepele mohou řezat i železný kord, ale málokdo by chtěl takový nástroj poškodit na staré pneumatice.

Pomocí kuchyňského nože a silného ostrého nože proveďte řez, přičemž začněte na bočních stěnách. Bočnice nemají žádné kovové výztuhy, pouze silné výztužné nylonové nebo kompozitní šňůry, takže je lze řezat nožem nebo těžkým kuchyňským nožem. Vložte špičku nože do řezu podél bočních stěn.

Čím lze řezat zábradlí záhonů??

Pryž se řeže nožem se zpětným chodem z kvalitní oceli. Pokud musíte běhoun řezat, je zbytečné to dělat skládačkou nebo ještě spíše nožem. V každém případě standardním nožem. Speciální ocelové čepele dokážou přeříznout i železný kord, ale pochybuji, že by někdo chtěl takovým nástrojem řezat do staré pneumatiky.

Řezejte kuchyňským nožem a silným ostrým nožem, začněte po stranách. Boční stěny nemají žádné kovové výztuhy, pouze odolné nylonové nebo kompozitní šňůry, takže je lze řezat nožem nebo těžkým kuchyňským nožem. Vložte špičku nože do řezu podél bočních stěn.

Jak řezat pneumatiku traktoru?

Řezejte kuchyňským nožem a silným ostrým nožem, přičemž začněte na bočních stěnách. Boční stěny nemají žádné kovové výztuhy, pouze těžké nylonové nebo kompozitní kordové výztuhy, takže je můžete proříznout nožem nebo těžkým kuchyňským nožem. Vložte špičku nože do řezu podél bočních stěn.

Navlhčete gumu vodou a nařízněte ji nožem. Pryž je za mokra kluzká, takže se čepel nože nepřichytí a neroztaví a vy dosáhnete čistého a kvalitního řezu bez větší námahy. Gumová tyč řezaná vodou.