Jak vyrobit obložení z kruhu

Příručka pro správu pro nezávislou výrobu koncové pily

Nejoblíbenější modely jsou podle uživatelů v různých cenových kategoriích redukovány na další tabulku. Náklady jsou poskytnuty od čtvrtletí II roku 2019, kdy je nástroj implementován prostřednictvím specializovaných maloobchodních řetězců.

Modelka Kategorie Průměrná cena (od května 2019.), Hodnocení, podle editorů Tehno.Guru Počet bodů skóre
„Zubrov ZPT-2110-1400 l“ Rozpočtové modely 4 500 jeden 9.9/10
„Caliber PTE-1200/210M“ 4 000 2 9.8/10
„Metabo kgs 216 m“ Střední třída 17 200 jeden 9.9/10
„Bosch PCM 7“ 12 500 2 9.8/10
„Makita LH1040F“ Prémiová třída 28 000 jeden 9.9/10
„Metabo KGS 315 Plus“ 55 000 2 9.8/10

Výběr koncové pily je pro nezkušeného uživatele rozhodujícím okamžikem, takže recenze zkušených spotřebitelů a rady odborníků přispějí ke správnému rozhodnutí.

Výhody a mínusy

Přítomnost zařízení pomáhá vyřešit několik problémů:

 • Hrany detailů jsou hladké bez otřepů;
 • Umožňuje připojit sousední struktury v úhlu;
 • Při připojení dílů není mezi nimi žádná mezera.

Hlavní výhody práce s domácím koncem:

 • Nejprve úspora nákupu stavebního materiálu;
 • Za druhé-technické vlastnosti vytvořeného nástroje lze vybrat sami: Výkon motoru, velikost kruhu odloučení, hloubka řezu.
 • Trvání provozu závisí na typu materiálu, který se používá při vytváření zařízení;
 • Domácí není vybaven bezpečnostními systémy;
 • Domácí zařízení nemají zvláštní promoci.

Pro referenci! Jak vyrobit oříznutí z rohových brusky se můžete podívat na kanál YouTube.

Jaký je účel tohoto nástroje a jak to funguje

Zařízení určené pro křížové dřevěné polotovary v různých úhlech se nazývá konec (konec) pila. Takový nástroj se často také nazývá elektrický hloupý, analogií s tesařským zařízením ve formě zásobníku pro řezací desky pod určitým sklonem. Konstrukce takové pily vám umožňuje provést řez a změnit svislý i vodorovný úhel pily na pily.

Dlouhé polotovary můžete odříznout změnou svislého a vodorovného úhlu

Funkční schopnosti na konci pily umožňují použití při zpracování dřeva, kde je vyžadováno přesné dokování s koncemi dvou prvků produktu nebo struktury. Je to zajistit, aby byla vyžadována přesnost řezu a postele, která může mít nohy nebo na stole na stole. Taková práce je často nezbytná pro následující účely:

 • Výroba dekorativních rámů;
 • Výplaty dveří milují;
 • Plintské zařízení;
 • Struktury dřevěných stavebních struktur během výstavby domů a pomocných budov;
 • Dokončení práce podšívkou nebo plastovými panely, jakož i položení dřevěných, parketových podlah nebo laminátu.

Při instalaci určitého typu disku na takové zařízení můžete nakrájet lehký kovový nebo plastový profil a trubky. V případě potřeby si konec dřeva může dokonce vybrat tloušťku dřeva a uspořádat drážky, které se často používají pro výrobu oken nebo dveřních rámů a linek.

Taková práce se často provádí při výrobě okenních rámů

Přes důkladný vzhled a skutečnost, že takové pily se často nazývají stroje, je jejich váha malá (asi 18 kg) a mohou se stát vynikajícím nástrojem pro domácí nebo letní chalupu.

vyrobit, obložení, kruhu

Části mechanismu

Všechny koncové pily mají jednoduchý design podobný různým typům tohoto nástroje. Jejich hlavní prvky jsou:

Hlavní prvky designu konce

 • Postel s kulatým otočným stolem (některé modely mají jeden v obou směrech, prodlužovací kabel na integrované podpěře);
 • Rotační páka připevněná k posteli se speciálním kloubem se zpětnou pružinou, na které je připojena disk pila a rukojeť se spuštěním a brzdovým tlačítkem, taková páka se nazývá kyvadlo, a proto se celý nástroj nazýval a kyvadlo pily;
 • Elektrický motor umístěný na kyvadlu napravo od pily (v některých modelech, aby se provedl nejlepší přezkum, je nainstalován zezadu na kyvadlu;
 • Řídicí jednotka úhlu disku, která vám umožní otočit řezací hlavu nástroje doleva od operátora do jakéhokoli úhlu na 45o, je otočení doprava nemožné kvůli motoru na této straně;
 • Trubka piliny piliny, ke které můžete připojit hadici vysavače nebo sáčku pro sestavování žetonů;
 • Zastaví se pro pohodlné umístění obrobku a svorek ve formě svorek pro spolehlivou konsolidaci.

Na stole nástroje na řezném místě je uvedena speciální vložka ve formě deprese typu podnosu, která umožňuje pily na konec vystřihnout obrobku, což provede úhledný řez. Měřítko je na posteli aplikováno pro otočení stolu v obou směrech do určitého úhlu. Ve správné poloze je tabulka připojena se šroubovou svorkou. Disk nástrojů je chráněn zvláštním transparentním pláštěm, což umožňuje pánovi vidět místo pily. Pro větší pohodlí je mnoho modelů koncových pily vybaveno laserovým ukazatelem zobrazujícím se, na kterém místě bude proveden řez a osvětlení stolu.

Podrobnosti podrobněji s designem koncové pily, účelem jejích hlavních komponent a také vidět, jak se používají v práci, můžete v dalším videu v dalším videu.

Výhody

Když se nástroj (a více a více než stroj) provádí bez pomoci druhých, pak jeho design obvykle bere v úvahu tyto potřeby a stálé úkoly, které jsou chápány jako vyřešeny s jeho pomocí:

 • Aby epaulety během řezání neměly otřepy a záhyby, je nutné, aby kruhová pila měla nastavitelnou rychlost relativně řezané roviny (tak, aby otřepy byly odstraněny řezacími hranami pilajících zubů);
 • Představte si, že je nutné vytvořit nekorní příčný konec epauletů, ale v určitém úhlu. S tím vším je nutné, aby byl obrobku během řezu zaznamenáno v ohromném volném tahu;

Je velmi obtížné najít koncový stroj na prodej, který má funkci nejen o rotaci plochy, ale také možnost stisknout obrobku. A pokud se ukáže, že takový nástroj najde, pak to nebude stát levně.

No, samozřejmě, náklady. Koncový stroj lze sestavit téměř z improvizovaných materiálů, navíc z takových částí, které nelze použít nikde jinde. Ekonomika. Co není rozhodující výhoda?

Všechny tyto rysy jsou vlastní specificky domácími strukturami koncových strojů, díky nimž je jejich tvorba oprávněná a zisková.

Nastavení omezení

Když se vytvoří police pro kruhovou pilu, měla by být na ní způsobena tato samotná pila a označit ji tak, aby zuby zemřely do výstřihu pod nimi, a s tím vším ničím bolí. Je nutné zdůraznit rozměry pouzdra na policích. konkrétně podle těchto značek v nadcházejícím nadcházejícím, bude nutné projevovat omezení pro pohyb kruhové pily.

Tyto omezovače by měly být vyrobeny ze kousků na dřevo-hnědou sporák nebo silnou překližkou. Měly by být široké více než 5 cm. Jejich hlavním rysem je velmi plochý okraj, podél se kruhová pila se bude pohybovat. Omezení by měly být nastaveny tak, aby kruhová pila procházela podél jejich pevně a rovnoměrně, bez jakéhokoli volného pohybu.

K tomu se doporučuje nejprve položit na lepidlo a dokud nepopadne, vyzkoušejte chůzi koncového zařízení. Pokud je vše nastaveno správně, měly by být omezení (nebo průvodci) upevněny šrouby, přičemž je připevňuje do polic. Protože průvodci mají šířku 5 cm, doporučuje se trvat šířku šířky více než 10 cm.

Přečtěte si, jak vyostřit pilu s pásem na stroji

Krok.by.krok průvodce

Moderní trh nabízí kupujícímu velkou škálu produktů, mezi nimiž jsou kvalitní zboží a levné analogy. Někdy jsou však náklady na specializovaný nástroj velmi přeceňovány. Pokud jde o kanceláře, konec vidění z oběžníku rukou může být skutečně vyroben doma.

Pokosová pila

Jak přesně je konec konce.it.it.siself vytvořen podrobně níže.

 • Překližka;
 • Galvanizace;
 • Dva průvodce nábytku nebo trubka;
 • Spojovací prvky;
 • Elektrická vrtačka;
 • Dřevěná skládačka;
 • Disk;
 • Kleště;
 • Nůž, ruleta;
 • Lepidlo.

Jako zastávka pro polici lze použít smyčku okna nebo dveří.

Pro referenci! Někteří řemeslníci nainstalují motor z pračky. Takové stroje se používají k řezu.

Příprava základny

Je nutné vzít list silné překližky a přimět ji, aby v ní pilo pohyb disku. Základna by měla být masivní, aby držela polici s pilou. Velikost základny závisí na účelu budoucího designu.

Na základně se připravuje speciální drážky, podle níž se disk pilo.

Deformované listy se zhoršenou integritou v práci nesmí brát.

Rohový mlýnek

Stanovení výšky police pro příčný pohyb

Umístění prvku struktury může být na pravé nebo levé straně stolu. Měli byste si vybrat výšku police tak, aby se na disk neřezal základnu.

Fragment silné překližky nebo modřiny dřeva, který je nainstalován podél řezu pod ozubeným disku. Upevňování se provádí na rocích se šrouby s vlastním výškou do určité výšky. Položení lze posílit druhou vrstvou překližkového listu.

Nastavení omezení

Musí být opraveno takovým způsobem, že vstoupí do pití a nic nezachytí. Chcete.li to provést, použijte omezení. Materiál je stejná překližka. Upevněte omezení lepidlem.

Nastavení průvodců pro mezery

Je vyroben z kusu překližky nebo desky s dřevem se šířkou nejméně 10 centimetrů. Jeho délka je více než tabulka o 15-20 %. Strip je připevněn se svorkami na dvou místech. Průvodce změní polohu v pravém úhlu.

Disky pro koncovou pilu

Při výběru slavnostního mechanismu vhodný pro domácí podmínky musí být zvláštní pozornost věnována rozměrům pilového disku, jehož průměr by neměl být menší než 20 cm. Také by člověk neměl zapomenout na tak důležité vlastnosti získaného zařízení, jako je šířka a hloubka řezu pily

.

Zaměření na všechny tyto ukazatele je možné vybrat požadovaný model řezacího nástroje, jehož úroveň výkonu splňuje požadavky na něj.

Jak vyrobit obložení z kruhu vlastními rukama?

Pile Saw. zařízení, které je třeba vzít „do provozu“ každému staviteli. Není však žádným tajemstvím, že profesionální nástroj s vysokou kvalitou prezentovaný na stavebním trhu je poměrně drahý. To je důvod, proč by ti, kteří chtějí ušetřit materiál, by se měli snažit udělat dovednosti. Zdrojovým materiálem pro toto bude kruhová pila.

Odrůdy koncové pily

Pojďme se seznámit s těmito odrůdami.

Kyvadlo

Základní součástí takové pily je postel. K loži je připojen stůl, který by měl mít rotační mechanismus vybavený pravítkem. Je to takový mechanismus, který umožňuje proces řezání v určitém úhlu a jeho přizpůsobení konkrétním individuálním potřebám každého uživatele. Tento úhel lze navíc změnit přesunutím plochy přímo ve vztahu k posteli.

Díky kyvadlu, které dalo jméno tomuto typu koncové pily, pila se pohybuje dolů nebo nahoru.

Kombinovaný

Při použití kombinovaného typu pily lze úhel řezu změnit ve 2 směrech Aby se změnil úhel řezu, musí být upraven a převzat jako opak místa, kde je pohon namontován.

S délkou

Toto zařízení je považováno za nejvíce univerzální, protože pila může být posunuta nejen kolem osy, ale také podél řezu v přímé linii.

Jak udělat kruhové zakončení?

Pokud nemáte příležitost ani touhu koupit si připravenou na konci. Od nuly to však nebude fungovat. Počáteční struktura by měla být kruhová pila na ruční typ a kresby.

Jako surovina pro výrobu krabice můžete použít sporák na dřevo (deska na dřevo).

V procesu sražení a sestavení krabice odborníci doporučují používat potvrzení sestávající z 1. Prvku-jsou v podstatě běžné vazby pro připojení dřevěných částí. Poslední box pro základnu pro konec by měl být vytvořen písmenem „P“.

Při výrobě krabice je důležité poskytnout, aby se neposunula. Často je připojen k plochu pomocí speciálních svorek (nástroj používaný pro fixaci). Dále na vrcholu police musíte upevnit vyrobenou základnu pod pilou.

Důležité: Při připojení základny je nutné pozorovat úhel 90 stupňů, jinak nebudete moci vyrovnat podešve pily.

Na obou stranách by se pomocí šroubů s klepnutím měly být opraveny malé segmenty dřeva a spalovacích desek. Díky této manipulaci upravíte polohu podrážky nástroje. Dalším krokem je transformace kruhu. jeho fixace

Dále přejděte na instalaci tabulky SO.called. Měl by být opraven poblíž základny stolu. Mějte však na paměti, že v procesu provádění této činnosti snížíte řez o hloubku 1,5 centimetrů, takže se zkuste co nejblíže k pluchu co nejblíže k prvku pily co nejtěžší.

vyrobit, obložení, kruhu

Po provedení výše uvedených manipulací můžete přistoupit k testovacímu řezu. měli byste získat rybářskou linii pro řezací zastřihovač na základě zastávky. Pokud by se to stalo, udělali jste všechno správně.

Jak vidíte, je docela možné vytvořit koncový nástroj z kruhových manuálních pily

Výhody a nevýhody domácího zařízení

Stejně jako jakékoli jiné zařízení má i domácí konec, získaný z manuálního kruhu, své charakteristické rysy a vlastnosti. Některé z nich jsou pozitivní a druhá část je malována negativně. Tak či onak, je nutné vzít v úvahu oba značky.

 • První a nejdůležitější výhodou domácího end na konci je významné úspory finančních prostředků. Takže nákup hotového nástroje vás bude stát poměrně drahý (průměrný) a vytvoření nástroje vlastními rukama z pohledu materiálu je k dispozici téměř všem.
 • Další výhodou zařízení vytvořeného osobně je skutečnost, že všechny parametry pily (například hloubka řezu, rychlost rotace, výkon, délka a šířka základu) jsou vybrány jednotlivě. Toto zařízení tedy bude účinnější pro provádění personalizované práce než zakoupená jednotka.
 • Kromě toho, tím, že se vydáte, budete obeznámeni se všemi komponenty částí, a to zase znamená, že v případě jakýchkoli poruch a problémů můžete nástroj snadno opravit.
 • Jako počáteční materiály pro výrobu koncové pily používají improvizované prostředky dostupné v domácnosti. Stojí za zmínku, že daleko od vždy takové materiály mají vysokou kvalitu. Proto může být termín a kvalita služby domácího zařízení velmi krátká a nízká.
 • Aby se jednotku vytvořila, je nutné mít alespoň minimální technické znalosti a dovednosti. Začátečník se nebude moci vyrovnat s úkolem tohoto druhu.

Výhody a nevýhody domácích konce

Několik pohodlnějších a zajímavějších sebepoužití, včetně vynikajícího stacionárního, mobilního a vyrobeného za pár minut od několika překližků a šroubů:

Odrůdy koncové pily

Existuje několik typů koncových pily (lidé se také nazývají „konce“). Pojďme se seznámit s těmito odrůdami.

Kyvadlo

Základní součástí takové pily je postel. K loži je připojen stůl, který by měl mít rotační mechanismus vybavený pravítkem. Je to takový mechanismus, který umožňuje proces řezání v určitém úhlu a jeho přizpůsobení konkrétním individuálním potřebám každého uživatele. Tento úhel lze navíc změnit přesunutím plochy přímo ve vztahu k posteli.

vyrobit, obložení, kruhu

Pokud jde o samotnou pilu, je v tomto zařízení fixována pomocí páky, stejně jako jaro. Díky kyvadlu, které dalo jméno tomuto typu koncové pily, pila se pohybuje dolů nebo nahoru.

Kombinovaný

Při použití kombinovaného typu pily lze úhel řezu změnit ve 2 směrech. Zařízení ve svém složení, stejně jako předchozí možnost, obsahuje další závěs. Aby se změnil úhel řezu, musí být upraven a převzat jako opak místa, kde je pohon namontován.

S délkou

Toto zařízení je považováno za nejvíce univerzální, protože pila může být posunuta nejen kolem osy, ale také podél řezu v přímé linii.