Jak vyrobit stacionární kruhovou pilu z úhlové brusky

Kruhová mlýnka a jack rohové brusky svými rukama

Abychom vytvořili přesné řezání řeziva, je nejvhodnější používat kruhový stůl. Takový stroj není nutný koupit. Pokud máte úhlovou brusku, pak to může být vyrobeno a bez zkažení rohové mlýnky samotné.

 • Profil trubka 20×20 a 25×25 mm;
 • Dveřní závěs;
 • Roh 50×50 mm;
 • Distribuovat Jack;
 • Strip 20 mm;
 • Nábytek štít nebo překližka 20 mm;
 • Viděl disk;
 • Ořechy, šrouby.

Design domácího kruhu rohové brusky

První možnost stanoví použití nástroje jako manuálního napájení s malým zdokonalením. sestavení a instalací zastávky, omezení hloubky pronikání disku do materiálu a chrání před trhnutím a náhlými pohyby. Nebude to fungovat s obvyklou instalací pilovacího disku jako kruh odloučení. nejmenší zkosení způsobí rušení, ostrý trhnutí nebo jinou nebezpečnou reakci nástroje, která může vést k vážným zraněním.

vyrobit, stacionární, kruhovou, pilu, úhlové

Nejjednodušší metodou je instalace zastavení, což je plochá platforma, která se posune podél povrchu obrobku. Je připojen k nástroji pomocí svorek nebo na připojení šroubu v díře pro instalaci rukojeti. Někteří mistři vytvářejí místo kovových rohů umístěných na obou stranách disku v malé vzdálenosti (2-3 mm).

V jakékoli verzi je ručně vyráběná kruhová pila vyrobená z rohové brusky příliš nebezpečná a neumožňuje ovládat řeznou linii pro řezání kvůli zavedené ochraně. V žádném případě to nemůžete zastřelit, protože pitva létání člověkem může způsobit zranění.

Pozornost! Ochrana plného času, která je dodávána s rohovou bruskou, není vhodná pro použití s ​​pilovacím disku. Budete to muset udělat sami.

Vytvoření stacionární verze svými vlastními rukama vám umožní získat bezpečnější a pohodlnější dřevěný stroj na pilu, který má téměř úplnou funkčnost běžné klasické kruhové pily. Hlavním prvkem takového stroje je tabulka, ve které se provádí slot pro disk. Na dně je připojena úhlová mlýnka. Je možné nainstalovat nastavitelný důraz, který vám umožní nakonfigurovat šířku proužků řezu. V závislosti na schopnostech a nutnosti můžete vytvořit zařízení pro ukončení a řezání stejných polotovarů dané délky.

Rychlost rotace hřídele rohové brusky je třikrát překračuje maximální rychlost obvyklého pilového disku, takže je rychle hloupá a opotřebovává. K vytvoření standardního provozního režimu disku pily používají někteří pánové redukční převodovku. To vám umožní získat optimální rychlost rotace, snížit riziko přehřátí a zranění, ale výrazně komplikuje design. Nalezení připravené převodovky.není snadné a nákladné, takže se obvykle používá pouze rohová bruska.

Konstrukce obvykle sestává z následujících uzlů:

 • Postel (základna);
 • Plocha počítače;
 • Hnací hřídel motoru a hnací hřídele (v našem případě oba prvky nahrazují úhlovou brusku);
 • Důraz určený k nastavení šířky řezaných částí;
 • Místo klouzající podél podélného průvodce, který umožňuje odříznout části dané délky (volitelně je vyroben podle potřeby).

Důležité! Pokud je disk nainstalován přímo na rohovou brusku, bez snížení převodovky, musíte použít pouze druhy s vysokou rychlostí nebo karbidy, které vydrží silné vytápění.

Obzvláště zajímavé

„Udělejte si. svými vlastními rukama“. Místo zajímavých vlastních samospráv vyrobených z improvizovaných materiálů a předmětů doma. Hlavní třídy krok za krokem s fotografií a popisem, technologií, životními hackery. Vše, co je potřebné pro vyšívání skutečného mistra nebo jen řemeslníka. Řemesla jakékoli složitosti, velký výběr pokynů a nápady pro kreativitu.

Budete to potřebovat

V pracovní poloze položíme rohový broušený stroj na kus silné dřevěné desky a pomocí značkovací tužky označíme plánovaný obrys.

Přenosný disk viděl, jak jsme viděli obvod aplikovaný na desku na asi střed, a odstraňte ochranné kryt a držadlo, které obsahuje nástroj při provádění některých operací z rohové brusky.

Pomocí širokého a akutního tesaře vybereme dříve řezaný obvod v dřevěné desce, upravujeme profil a hloubku deprese periodické montáže úhlové grind.

Naopak a symetricky vřeteno rohové brusky, provádíme skvrnu skvrny na desce s diskem, ve kterém disk připevněný k úhlové brusky otáčí. Položíme rohový broušení do výklenku a vložíme disk do štěrbiny.

Po stranách, na rohu rohové brusky, jsme položili dva tyče, které napravujeme na spodní desku pomocí několika šroubů. Na horní část rohu rohové brusky, ve dvou rovinách umístíme dva tyče s výklenky odpovídajícími obrysu těla nástroje v této sekci. Tvrdíme příčné prvky šrouby k dříve položení dvou tyčí.

Na desce, která slouží jako základna našeho domácího nástroje, z boku úhlové mlýnky podél okrajů, překročíme segmenty desek rovných šířce základny a na výšku více než odjezd Disk.

Pak otočíme strukturu a pomocí vhodného vrtačku pepře, provádíme výklenky pro hlavy šroubů, které pak zašroubujeme, a používáme je jako značky.

Na přední straně, vedle disku, longitudinálně umístíme vodicí lištu a opravíme ji na základnu dvěma šrouby, které oslabují, které lze průvodce přesunout na disk nebo odsunout z něj, respektive, redukci nebo zvýšení příčného velikost odpojeného materiálu.

Pokud je to nutné, na naší domácí pile můžete provést sekci ve tvaru T v dlouhodobém materiálu.

Kruhová pila z konvenčního vrtáku

Podoba tabulky je původně postavena. K deformaci jsou připevněny čtyři nohy. Na povrch desky je umístěn štěr.

Na zadní straně desky v malé vzdálenosti od štěrbiny na disk je pevný obdélníkový blok s kulatým otvorem uvnitř. Jeho průměr by se měl rovnat průměru vrtáku používané. S pomocí skládačky je zamýšlený slot vyříznut.

Podobně je vyříznut slot na jiném listu překližky a paralelně z tohoto štěrbiny je vyříznut další slot, jehož šířka by se měla stejná jako šířka připraveného dřevěného baru. Druhý list překližky se aplikuje na první, takže se sloty pro disk shodují.

Ve druhém slotu je položen dřevěný blok, v pravém úhlu je nalepený obdélníkový list překližky, který vypadá jako doušek. Je to on, kdo bude působit jako průvodce. Všechny dřevěné prvky jsou přilepeny a nutně fixovány pomocí šroubů.

Jak vyrobit stacionární kruhovou pilu z rohových brusky?

Hlavním rozdílem mezi konstrukcí manuální a stacionární nástroje je přítomnost postele. Práce se provádí v následující sekvenci:

 • Je připraven speciální stůl, který je pokryt listem galvanizujícího nebo cínu. Pro opravu vybraného materiálu v rovině stačí jej vytáhnout kolem okrajů stolu s kovovými rohy. Základ, na kterém bude nainstalována mechanická část nástroje. V opačném případě povede k nepřesnému řezání materiálů k nepřesnému. Kromě toho mohou být kolísání tabulek traumatické.
 • Podle bezpečnostních požadavků by kruhový disk neměl vyčnívat ve třetí části jeho průměru nad rovinou stolu. Proto, abyste odřízli dřevěný blok o tloušťce asi 10 cm, budete potřebovat řezací kruh o velikosti 35 cm.
 • Stacionární kruhový rohový mlýnek by měl být vyroben na základě poměrně produktivního motoru. Zde je nutné používat motor z rohového mlýnku s kapacitou alespoň 1 kW.
 • Základem nastavitelné zastávky bude kovový roh dlouhý 7-8 cm. Zadaný prvek je překrýván na stole a pevný pomocí sloučenin šroubů.
 • Stacionární kruhový přepínač rohového broušení zahrnuje vytvoření hřídele. Posledně jmenovaný se doporučuje zakoupit v hotové podobě, protože když je nezávislý, mohou dojít k kritickým chybám. Vyberte šachtu, která obsahuje úchyty pro spolehlivou fixaci kruhového disku.
 • Přenos bude stupněm typu Cunelar.

V případě potřeby může být kruhový rohový mlýnek s vlastními rukama vyroben na základě výkonnějšího motoru extrahovaného ze staré pračky. Obecně platí, že výběr motoru je omezen pouze na očekávanou sílu budoucího nástroje, který je třeba získat na výstupu.

Výhody domácího nástroje

Farma má často potřebu nakrájet desku, desku řezání dřeva, desku dřevěných vláken, překližky a další podobné materiály Na takovém stroji můžete dokonce vidět palivové dříví, takže nemusíte přemýšlet o racionalitě jeho výroby po dlouhou dobu.

Úhlová mlýnka nebo rohová mlýnka získala širokou popularitu, protože se jedná o univerzální nástroj pro řezání kovu, kamene, betonu, plastu a dokonce i dřeva. Se zpracováním dřeva však jsou však zapotřebí nejen zvláštní dovednosti, ale také opatrnost. Koneckonců, během zpracování dřeva vzniká účinek jako zpětná rána. To je důvod, proč odborníci doporučují používat nástroj pouze jako kruhový kruh, který umožňuje vyloučit pravděpodobnost zpětného úderu, a také zvýšit účinnost používání Power Tool.

Výroba stacionárního stroje z rohového mlýnku na řezání dřeva má řadu výhod:

 • Zatímco z rohové brusky můžete udělat kruh bez dalších investic
 • Jednoduchost výroby. K vytvoření stroje budete potřebovat pouze energetický nástroj a základnu, který lze vyrobit z dřevěného pracovního stolu nebo desek
 • Vysoká účinnost. úhlové broušení frekvence rotace více než 9 000 revolucí za minutu, což pozitivně ovlivňuje rychlost a kvalitu řezání materiálu
 • Schopnost používat úhlovou mlýnku kdykoli jeho odstraněním ze stroje

Pokud se dostanete na web, znamená to, že vás pravděpodobně přemýšlí a cíl vytvořit domácí kruhovou brusku z rohové brusky. V racionalitě takové myšlenky není pochyb, ale jak vyrobit stacionární stroj pro řezání dřeva, zjistíme to později.

Materiály a nástroje

Prvním problémem, kterému domácí řemeslník čelí ve fázi přípravy, je hledání správného materiálu.

Vodní trubky se hodí pro výrobu závěsů a průvodců, kovový roh pro postel.

Hlavním a nejobtížnějším uzlem pro úhlovou mlýnku je uzel závěsu. Největší zatížení je na něm, zatímco páka kyvadla by se neměla libovolně lišit doleva nebo doprava.

Vezměte konstrukci uzlu s největší pozorností. Perfektní možností bude použití válcových ložisek poskytne nejlepší přesnost řezání a tuhosti. Je lepší zde utrácet peníze

Proto vyzvedněte několik ložisek vhodných velikostí. a již „kolem nich“ postavte zbytek.

DIY ložiska pro rohové brusky: uzel závěsu

Pokud však ložiska nerostla společně, můžete špehovat možnosti pro domácí struktury tohoto uzlu.

S kvalitou bude takový stojan na rohový mlýnek s vlastními rukama nižší než ložisko, ale ne kritický.

vyrobit, stacionární, kruhovou, pilu, úhlové

Pro „překližkový“ stroj jsou silné závěsy používané k upevnění dveří a bran jsou docela vhodné jako uzel závěsu.

DIY. Kresby 19 fotografií 24

Například kožená náhrada. A stisknutí rohové brusky držáku je nejvhodnější pro flexibilní kovové vazby se šroubovým uzlem. Ty se široce používají při instalatérských a automobilových službách.

Postel, na které bude připevněno stojan na rohový broušení vlastními rukama, je nejlépe vyrobena z hustého plechu z hustého plechu. Jsou možné další možnosti, až do silné překližky připevněné na rámu z dřevěného paprsku.

Nezapomeňte, že zapínání/vypnutí úhlového mlýnku na stojanu obvyklým způsobem nebude fungovat.

Pokud máte k dispozici kovové polotovary, pak je nejlepší je spojit s svařováním. Pokud to není možné, budete se muset o pomoc obrátit na svářeče, t.Na. Bolterovy sloučeniny v průběhu času překlenují a neguje veškerou tuhost kovového rámu.

DIY. Kresby 19 fotografií 25

Hlavní principy práce a rady ohledně aplikace

Když si uvědomíte, jak vyrobit kruhovou pilu z rohové brusky, je důležité seznámit se s některými body, které musí být pozorovány v interakci s jednotkou:

 • Suroviny můžete začít zpracovávat pouze tehdy, když zařízení zrychluje zrychlení.
 • Nedoporučuje se pracovat nepřetržitě na návrhu více než dvacet minut. Potom motor neváhá.
 • Je důležité spojit strukturu pouze v přítomnosti ochranného povlaku.
 • Pokud je rychlost disku více než deset tisíc revolucí za minutu, pak na hranici řezu lze poznamenat kouřové oblasti stromu. Proto existuje šance na oheň. Aby se zabránilo takové situaci, musí být zařízení sníženo, aby se zařízení snížilo napětí. Rychlost revolucí bude mnohem menší.

Pokud je takový okamžik ignorován, může se motor úhlového brusky rozsvítit.

Postup pro reinkarnaci domácího vybavení do stroje nevyžaduje velké úsilí. Navrhované informace stačí k pochopení toho, jak rychle vyrobit kruhovou pilu z rohového mlýnku.