Jak vytvořit hydraulický lis pro piliny

Jak vytvořit tisk pro palivové brikety vlastními rukama

Doma se vyrábí řezy z pilin s použitím stejných technologií jako v podmínkách výrobního podniku, proto, než začneme vytvářet domácí vybavení pro vyřešení takového problému, je nutné se ponořit do všech technologických nuancí výroby tohoto paliva.

Technologické schéma pro výrobu palivových briket v průmyslových podmínkách

Proces výroby briket pro vytápění začíná broušením startovacích surovin, které, jak je uvedeno výše, lze použít dřevěné piliny, hranolky a také odpad z odpadu: pšeničná slupka, pohanka, rýže a slunečnicová lust. Po broušení jsou suroviny pro palivové brikety důkladně sušeny na úroveň vlhkosti, která je asi 10%.

Tvorba hustého briketu z počátečních surovin může být provedena podle jednoho ze dvou technologických schémat. Pro implementaci každého z nich je vyžadováno vhodné vybavení, konkrétně:

Hydraulický lis pro výrobu palivových briket bez použití vazebných látek

Technologie pro výrobu briket pro vytápění v prvním i ve druhém případě zahrnuje poskytnutí významného tlaku na počáteční suroviny, v důsledku toho, že lignin. přirozená složka, která působí jako pořadač, začíná vyniknout z dřevo. Pro výrobu briket tedy nemůžete použít další adhezivní sloučeniny, které vám umožní udržovat čistotu paliva na životní prostředí environmentální.

vytvořit, hydraulický, piliny

Pro výrobu Eurodorů je podle prvního technologického schématu mechanický nebo hydraulický lis pro brikety vytvořit úsilí až 500 barů. V důsledku takové expozice síly dochází k spontánnímu zahřívání použitých surovin a tvorba hustého obdélníkového bloku od něj.

Schéma vytlačování pro výrobu palivových briket zahrnuje použití šroubového lisu, který je schopen vyvíjet tlak na použité suroviny, jehož hodnota dosahuje 800–1000 barů.

Při implementaci této technologie pro výrobu Eurodrov jsou suroviny naloženy do přijímacího násypky, který je vybaven šroubovým briketlem. Dále jsou suroviny zachycené šroubem tlačeny do zúžené kanálu tisku, kde dochází k materiálu pod vysokým tlakem. Když se stlačena v zúžené části pracovní komory šroubového stisknutí pro piliny, dochází k spontánnímu vytápění surovin, v důsledku toho se hotová briketa vytvoří při vystavení vysokému tlaku a významné teplotě. Hotová briketa, když ji stiskne na šroubové zařízení, má formu hexagonální tyče nakrájené na segmenty požadované délky.

Jak vytvořit lis pro palivové brikety

Produkční proces. Hlavní částí stroje bude „matice“, ve které budou komprimovány brikety “.Lisovací formulář je vyroben z profilové trubky 100 × 60 mm. Segment 120 mm dlouhý přijímá pána na pilu.

Protože směs bude sestávat z odpadního papíru s vodou (nebo piliny s přidáním adhezivního roztoku), musíte provést otvory pro výstup přebytečné tekutiny.

Ze všech vnějších stran obrobku se označení aplikuje s krokem 20 mm.

Vrtací otvory se na stroji nejlépe provádějí kvůli jejich velkému počtu. Při absenci vrtného stroje můžete použít jednoduchý vodič pro vrtné otvory a elektrický šroubovák.

Takový detail je dokonale zahrnut do tiskové podoby, s malými mezerami po stranách. Tyto mezery jsou dokonce nezbytné, aby se píst ve formě nesezval.

Pro stojan je profilová trubka 40 × 40 mm, do spodní části, kterou bude základna připevněna rozměry 150 × 70 mm. Jeho hlavní řezy z ocelové desky s tloušťkou 6 mm.

Rohy obrobku jsou zaokrouhleny na páskovém broušení. V něm jsou také vyvrtány čtyři otvory o 10 mm pro spojovací prvky.

Pro rychlé ostření cvičení můžete použít takovou trysku pro elektrický šroubovák.

Chcete.li napravit lisovací formulář na stojanu, budete potřebovat spacer z kusu profilové trubky 40 × 25 mm 100 mm dlouhé.

Profilový trubka je přivařena k tiskovému formuláři přerušovaným švem. To se nepřekrývá část děr a nevede samotnou formu.

Součástí mechanismu závěsu bude takový silně zbarvený válcový rukáv. Musí být naříznuto po celé délce, aby vstoupil do stojanu.

vytvořit, hydraulický, piliny

Páka má tedy délku 750 mm a na jednom konci musíte vytvořit vzorek pro těsné spojení s rukávem.

Rukáv musí být přivařen k páce na obou stranách. Toto místo lze navíc posílit párem obložení z ocelového proužku.

Pro pohodlí nakládání materiálu do tiskové podoby musíte na horní části vytvořit krk.Na zadní straně hlavní svařuje kus ocelového proužku 40 mm široký. Pouze zablokuje otevřený konec rozpěr mezi tvarem a pultem.Mělo by to být 25 mm po stranách. Zbývající obvod je otřesen pásem 25 mm.

Blitz-Councils

Nákup tisku je oprávněný v případech, kdy je plánováno nastavení výroby. Zakoupené vybavení pro výrobu briket, které bude následně použity pouze pro potřeby domácnosti, není potřeba. Kromě toho jsou náklady na jednotky vysoké, ne každý si může dovolit. A instalace poskytuje samostatnou místnost.

Podle technologického procesu potřebují suroviny přípravu před zpracováním, což znamená, že potřebujete sušičku a zařízení pro broušení. Kromě toho by hotové brikety po výrobě měly být skladovány v suché místnosti, což jednoduše nemusí být.

Produkce košile nevydává kvalitní produkt, brikety budou mít dostatečnou hustotu, což snižuje indikátor specifického tepla spalování. Vážením všech faktorů můžete shrnout, že nemá smysl kupovat drahé vybavení.

Pokud má dům kotel pod pevným palivem, můžete si vytvořit tisk vlastními rukama. To bude vyžadovat dostupné materiály, jakož i seznámení se s návrhovými schématy, aby se vyberte správnou možnost.

Výhody používání připravených lisů pro účely výroby:

 • Jednoduché zařízení zařízení;
 • Schopnost nahradit opotřebované jednotky;
 • Výběr modelů různých kapacit a výkonu;
 • Technologický proces nevyžaduje zvláštní znalosti a dovednosti;
 • Workshop můžete vybavit v malé místnosti.

Při rozhodování o zahájení výroby stojí za zvážení důležitých faktorů:

 • Typ surovin, jeho dostupnost;
 • Přibližný objem zpracování po určitou dobu;
 • Nezbytné oblasti;
 • Schéma pro prodej hotových produktů.

Pro velkou produkci se doporučuje zakoupit automatické a poloautomatické vybavení. Jednotky se rozlišují vysokou účinností a odolnost proti opotřebení pracovních uzlů.

Výroba výplně můžete dát pro zvířecí podnosy pomocí granulátorů. Průměr produktů je pouze v souladu se standardy a neexistuje žádná velká hustota.

Výroba produktů doma

Výroba palivových briket z pilin s vlastními rukama doma je vhodná, pokud je v okolí dřevořizovací podnik, který poskytne suroviny. Pro výrobu produktů můžete použít domácí stroj. Toto zařízení by mělo mít mechanismus, který vám umožní vytvářet tlak, a také prvek, s nímž lze produkty dávat obdélníkový nebo kulatý tvar

Výroba briket se skládá z několika fází:

 • Rozdrcené suroviny jsou smíchány s hlínou, která bude působit jako pojivo.
 • Směs je zředěna vodou v určitém poměru a je důkladně smíchána.
 • Výsledná hmota se nalije do formy a stiskne.
 • Výrobky jsou extrahovány z formy a poté sušeny na slunci.

Je třeba mít na paměti, že kvůli obsahu jílu má domácí palivo poměrně vysoké procento popela

Materiály pro výrobu tisku:

Existuje mnoho kreseb tisku tisku. Hlavním problémem při jeho výrobě je sestavení hydraulického lisovacího systému. V navrhované verzi je jeho energetická jednotka motorem 4 kW. Musí být připojen domácím adaptérem s olejovým čerpadlem.

Olejové čerpadlo přes hydraulický distributor se připojuje k hydraulickému válci, jehož tyč přímo a komprimuje piliny. Systém je také doplněn nádrží na olej. Z něj se živí čerpadla a návrat z hydraulického distributora je také vyčerpán. Ve skutečnosti se stejný princip opakuje, který se používá na jakémkoli traktoru.

V této podobě mechanismus funguje ručně. Výstup a zatažení tyče lze provést pouze tehdy, když je páka přepnuta na hydraulický distributor

Pro automatizaci je poskytnut jednoduchý mechanismus. Přepínač hydraulického distributoru je vazen ​​systémem pák s prutem. Shromažďují se ovládání lidí, kteří přepínají páku podle principu kliknutí. Rod, dosahující konce, tlačí samotnou páku a distribuční přepínače. Tento mechanismus pracuje ve 2 směrech.

Technologie domácí produkce pro domácí tisk pro piliny

Zdrojový materiál, z nichž většina je obvykle tvořena dřevozpracujícími podniky, je řezaný a řezaný dřevo, rozdrcený a důkladně sušený.

Nakonec je obsah vlhkosti surovin přinesen na 8%. 10%.

Kromě složek původu rostlin. dřevěný odpad a slupky různých zemědělských plodin. uhelný prach lze použít pro výrobu briket.

Další fází je vlastně výroba briket z připravené hmoty.

Chcete.li to provést, použijte jeden ze dvou způsobů:

 • Stisknutím: Suroviny se nalijí do kulatých nebo obdélníkových tvarů (tento prvek se nazývá matice), kde je komprimován pomocí výkonného hydraulického lisu. Část přímo ovlivňující surovinu se nazývá Poinson. Stroj vyvíjí tlak 300. 600 atm.
 • Extruze: Extrudér je velmi podobný mlýnku na šroubové maso. Šroub tlačí suroviny postupně zúženým formovacím kanálem a výskyt tlaku dosahuje 1000 atm atm.

Silná komprese vede k následujícím jevům:

 • Teplota hmoty se značně zvyšuje.
 • Částice surovin začínají vylučovat adhezivní látku. lignin. V podmínkách vytápění spolehlivě sváže drobivou hmotu a proměňuje ji v pevný celý zděv.
 • Hustota materiálu stoupá na 900. 1100 kg/krychle. M. Pro srovnání: Hustota dřeva je pouze 500. 550 kg/krychle. M. Spolu s hustotou se zvyšuje energetická hodnota paliva na jednotku objem a jeho hodnota energie: nyní jeho nabídka na zimu bude trvat dvakrát méně místa. Ano, a lisovaný klín bude hořet déle než obvyklý protokol.

Dále jsou brikety tepelné zpracování (po extrudéru jsou dříve nakrájeny na protokoly stejné délky) a odeslány do skladu.

Výroba humusu listů

Bude velmi ziskové doplnit výrobu briket z listovaného listí vytvořením kompostu. Zahradníci mohou používat k zabalení rostlin pro zimu, chránit je před vyschnutím v létě nebo ke zlepšení struktury půdy. Humus list má volnou strukturu, má kondicionační vlastnosti, pomáhá udržovat vlhkost v kořenech rostlin.

Je lepší sklízet kompost v deštivém počasí, pokud jsou listy suché. musí být navlhčené. Ti, kteří se současně zabývají výrobou protokolů, mohou po tisku použít prach zbývající. Listnatý materiál je zhutněn do krabic se stěnami pletivy. Aby se zrychlil humus zralý, bude užitečné přidat do listí zelenou trávu. Zrychluje proces a zlepšuje kvalitu kompostu střídání vrstev zahradní půdy a zvlhčených listů, jakož i použití drceného listnatého materiálu. Při sběru můžete listy rozdrtit listy pomocí vysavače zahrady.

Takový humus lze použít k mulčování půdy, pro vyrovnání záhonů, přidaných na zahradní pozemky a květinové nádoby, používat jako kyselinu kyselinu. Po implementaci loňské dávky kompostu můžete začít sbírat a sklízet novou část padlých listů. Je.li to žádoucí, může být část humusu ponechána dozrávat. Tento proces obvykle trvá 1,5-3 roky. Destered listnatý humus je vhodný pro výsadbu sazenic, setí secí a ve směsi se zahradním kompostem a pro pěstování vnitřních rostlin.

Při implementaci dvou obchodních projektů současně můžete získat téměř nepřerušovanou výrobní možnost. Zisk je zřejmý a náklady, vzhledem k bezplatným surovinám v obrovském množství, jsou minimální.

Popis a rozdíly

Lisované tyrsa. jedná se o protokoly různých tvarů. Nejoblíbenější formy lze nazvat:

 • Sloupec čtvercové části (může být buď s otvorem a bez);
 • Obdélníkový paralelepiped;
 • Hexagonální sloupec (v celé délce je díra);
 • Kulatý Polenz.

Forma samozřejmě neovlivní schopnost intenzivní tepla, i když to může ovlivnit účinnost nakládacího zařízení. Toto je hlavní rozdíl mezi pilinami z paliva ve formě uhlí a palivového dříví. Brikety jsou vhodné pro kotle a pece, které mají automatické zatížení. Ale je nutné vybrat suroviny tak, aby tvar odpovídal zařízení.

Po zahřátí se palivo rozloží na pyrolýzy, které se při smíchání s kyslíkem začnou zapálit. Struktura piliny však stále více připomíná uhlí.

Obsah vlhkosti briket v případě pilin a palivového dříví ovlivňuje schopnost intenzivního tepla, režim spalování. Je velmi důležité nakupovat vysoce kvalitní zboží, zatímco by mělo být zabaleno ve filmu, takže během přepravy není mokré. V místnosti je takové palivo, kde se nemůže dostat vlhkost a sluneční paprsky.

Briquettes Opel se nazývá Evrodrovs

Materiály a improvizované prostředky

Chcete.li vytvořit tisk pro brikety vlastními rukama, musíte zásobit nějaké materiály a improvizované prostředky. Kromě hlavní komponenty si budete muset také koupit různé typy ocelových pronájem:

 • Kanál;
 • Roh rozměrů 100×100 mm;
 • List tlustých 3-6 mm, ze kterého bude nutné řezat úder. Tloušťka obrobku je určena průměrem matrice.

Je také nutné připravit trubku s průřezem 25-30 mm, která vyrábí punčovou tyč, silnou stěnou pro matrici a větší pro případ. Při absenci takového materiálu může být buben vytvořen z plechovky. Také galvanizovaná ocel je připraven na nadcházející práce. z ní se vytvářejí zásobníky.

Sestava stroje jde podle následujících pokynů:

 • Vybavte základnu zařízení. Je vytvořen z kanálu pomocí instalace svařování.
 • Na základě rohu jsou vyrobeny čtyři stojany 1,5 m. Jsou svisle svařovány stejným krokem.
 • . Pokud je v domě neúspěšného stroje buben, můžete z něj získat.
 • Pak je design bubnu přivařen k stojanům. Pokud je to možné, je lepší jej vybavit motorem. Pokud elektrárna vytvoří během provozu silné vibrace a rychlost jeho rotace je příliš vysoká, lze ji vyřešit pomocí převodovky.
 • Pod buben je nainstalován podnos, podle kterého budou suroviny dodávány do matice.
 • Ve spodní části matice je umístěna příruba, na kterou je odnímatelné dno zašroubováno. Bude pro něj vzít ocelový list.
 • Pak musíte svařit na základnu nebo připevnit matici.
 • Kulatý punč je vyříznut z listu oceli. Místo toho můžete použít běžný disk vhodnýho průměru.

Užitečná doporučení

Instalace řeší hlavní úkol s třeskem. drobivé uvolněné suroviny se stávají celou hmotou ve tvaru cihel nebo válce, která se potom umístí do kotle na pevné palivo.

Aby bylo možné vytvořit hydraulický lis pro výrobu palivových briket, které se ospravedlní, musíte vzít v úvahu mnoho faktorů. Za prvé, je důležité zajistit, aby počáteční suroviny byly cenově dostupné a levné. Měli byste také vyhodnotit vážený průměrný objem výsledného materiálu, typ použitého odpadu a vlastní potřeba pevného paliva