Které zařízení má hydraulickou brzdu

Zařízení s brzdovým systémem s hydraulickým pohonem

Ovládání brzd na vozidlo by mělo zahrnovat práci, náhradní, parkovací a pomocné brzdové systémy. Se všemi režimy vozu, aby se snížila jeho rychlost na úplnou zastávku, se používá pracovní brzdový systém, který je poháněn stisknutím nohy řidiče na pedálu pro nožní brzdu. Pracovní brzdový systém má největší účinnost všech typů brzdových systémů. Systém náhradních brzd je navržen tak, aby zastavil auto v případě odmítnutí hlavního pracovního systému. Má nižší inhibiční účinek než pracovní systém. Funkce inhibičního systému obvykle mohou provádět pracovní část pracovního brzdového systému nebo zcela zátahovaného systému. Pomocný brzdový systém je vyžadován pro autobusy s nosnou kapacitou více než 5 tun a nákladních vozidel s nosnou kapacitou více než 12 tun. Pomocný brzdový systém je navržen pro brzdění na dlouhých sjezdech. Měl by udržovat rychlost 30 km/h na sestupu se sklonem 7 % s délkou 6 km. V některých typech automobilů je brzda stroje motorem, jehož plynovod se překrývá se speciálním tlumičem. Zpomalení lze také provést, když je motor přenesen do kompresního režimu.

Brzdové mechanismy během provozu systému zabraňují rotaci kol, v důsledku toho se brzdová síla vytvoří mezi koly a silnicí, která zastaví auto.

V závislosti na návrhu rotujících pracovních částí brzdových mechanismů se rozlišují bubnové a diskové brzdy.

Brzdový systém s hydraulickou pohonem současně vykonává funkce pracovních, náhradních a parkovacích systémů.

Příklad návrhu hydraulického brzdového systému Vaz 2108 (2109, 21099)

Na vozidle Vaz 2108 (2109/21099), pracovní brzdový systém s diagonálním oddělením obrysů (rýže (rýže. 1, c), což významně zvyšuje bezpečnost řízení automobilu. Jeden obvod hydraulického pohonu brzdy poskytuje provoz pravého a levého zadního brzdového mechanismu, druhého brzdového obvodu. Levá přední a pravá zadní. Pokud je jeden z obrysů pracovního brzdového systému odmítnut, druhý obvod se používá k zastavení vozu dostatečnou účinností.

Hydraulická brzdová pohon zahrnuje vakuový zesilovač 6 a regulátor dvojitého obvodu tlaku zadní brzdy 9

Rýže 2. Automobilový brzdový systém Vaz 2108 (2109/21099)

Mechanismus brzdového mechanismu předního kola; 2. Obrysový potrubí je levá přední pravá zadní brzda; 3. Hlavní brzdový válec; 4. Činnost obvodu je pravou přední levou zadní brzdou; 5. Nádrž hlavního brzdového válce; 6. Vakuový brzdový zesilovač; 7. Brzdový mechanismus zadního kola; osm. Elastická páka pohonu regulátoru brzdového tlaku; devět. Regulátor tlaku brzdového tlaku; deset. Páka ovládání tlaku brzdového tlaku; jedenáct. Brzdový pedál; ALE. Flexibilní hadice přední brzdy; V. Flexibilní hadice zadní brzdy

Gumová membrána 10 spolu s pouzdrem 21 ventilu rozdělte dutinu vakuového zesilovače do dvou komor: vakuová komora A a atmosférická komora B. Kamera A je připojena k sací potrubí motoru. Plast ventilu sboru 21. Na výstupu z obálky je zhutněn zvlněným ochranným krytem 13. V případě ventilu je prut 1 pohon hlavního válce brzd s podpůrným rukávem, nárazníkem 20 tyčce, krytací ventilu pístu 12, sestava ventilu 18, návratové pružiny 16 a 17 tlačíky a ventil, vzduchový filtr 14, tlačnýher, tlakem 14, tlačnou skořáp 15. Když stisknete brzdový pedál, tlačnou 15, píst 12 a po nich, ventil 18, dokud se nezastaví v sedle těleso ventilu. Současně jsou buňky A a B rozděleny. S dalším pohybem pístu se jeho sedlo odsune od ventilu a přes vytvořenou vůli se kamera spojuje s atmosférou. Vzduch vstoupil přes filtr 14 v mezeře mezi pístem a ventilem a kanálem D vytváří tlak na membránu 10. Vzhledem k tlakovému rozdílu v buňkách A a na těle ventilu se pohybuje spolu s tyčem 1, který působí na píst hlavního válce brzdového válce. Když se uvolní pedál brzdy, ventil se odchází z těla a prostřednictvím vytvořené mezery a kanálu z kamery A a B jsou vzájemně sděleny.

Skladem; 2. Těsnicí kroužek příruby hlavního válce; 3. Pohár zesilovače; 4. Nastavení šroubu; 5. Těsnění tyče; 6. Návrat jaro bránice; 7. Vlastník zesilovače; osm. Těsnicí kryt; devět. Pouzdro na vakuové zesilovač; deset. Membrána; jedenáct. Kryt těla vakuového zesilovače; 12. Píst; třináct. Ochranný kryt těla ventilu; čtrnáct. Vzduchový filtr; patnáct. Tlačení; šestnáct. Návrat jaro tlačného stroje; 17. Ventilová pružina; osmnáct. Ventil; devatenáct. Trup ventilu; 20. Boofer tyče; 21. Těleso ventilu; ALE. Vakuová kamera; V. Atmosférická kamera; C, d. Kanály

Regulátor tlaku brzdového tlaku je upraven na tlak v hydraulickém pohonu brzdových mechanismů zadních kol, v závislosti na zatížení zadní nápravy vozu. Regulátor tlaku brzdového tlaku je zahrnut v obou obvodech brzdového systému a prostřednictvím regulátoru tlaku brzdového brzdového tlaku přichází na oba mechanismy zadní brzdy.

Regulátor tlaku brzdového tlaku 1 je připojen k držáku 9 se dvěma šrouby 2 a 16. V tomto případě přední šroub 2 současně připojuje zkroucenou konzolu 3 páky 5 řadič pohonu regulátoru tlaku brzdového tlaku. Na prstu této držáku je zavěšený špendlík 4, ​​páka Bicarry 5 je opravena. Jeho horní rameno je spojeno s elastickou pákou 10, jehož druhý konec je skrz náušnice 11 klíčově spojeno s držákem páky zadní zavěšení.

Konzol 3, spolu s pákou 5 kvůli oválným otvorům pro montážní šroub, lze přesunout vzhledem k regulátoru tlaku. Síla, se kterou páka 5 působí na píst regulátoru tlaku brzdového tlaku.

V regulátoru brzdového tlaku jsou čtyři kamery: A a D jsou spojeny s hlavním brzdovým válcem. S válcem pravého kola zadních brzd, s. S válcem levého kola zadních brzd.

V původní poloze brzdového pedálu je píst 2 plná páky 5 (viz. Rýže. 3) přes desku jaro 7 na tlačnou 20 (cm. Rýže. 4), který je podle tohoto úsilí přitlačen k ventilu sedlo 14. V tomto případě je ventil 18 vytlačen ze sedla, v důsledku toho se vytvoří mezera n, stejně jako mezera mezi hlavou pístu a těsněním 21. Prostřednictvím těchto mezer kamery regulátoru A a D se hlásí s kamerami B as s.

Při stisknutí brzdového pedálu je kapalina skrz vůle K a H a komora B a C zadána do válců kol brzdových mechanismů. Se zvýšením tlaku tekutiny se síla na píst zvyšuje a snaží se tlačit píst z těla. Když tlaková síla kapaliny překročí úsilí elastické páky, píst se začne pohybovat z pouzdra a poté se pohybuje pod působením Springs 12 a 17 tlačení 20 spolu s rukávem 19 a prsteny 10. Současně se mezera M zvětšuje a mezery a snížení. Когда зазор Н выберется полностью и клапан 18 изолирует камеру D от камеры С, толкатель 20 вместе с расположенными на нем деталями перестает перемещаться вслед за поршнем. Nyní se tlak v komoře C bude lišit v závislosti na tlaku v komoře v. S dalším zvýšením úsilí brzdového pedálu se tlak v buňkách regulátoru brzdového tlaku D a A zvyšuje, píst 2 se stále pohybuje z pouzdra a rukáv 19, spolu s těsnicími kroužky 10 a deska 11 pod rostoucím tlakem v komoře se pohybuje směrem k Cork 16. V tomto případě se mezera M začne snižovat. Snížením objemu komory s tlakem v ní, a proto v brzdové jízdě roste a bude prakticky rovnat tlaku v komoře v komoře. Когда зазор К станет равен нулю, давление в камере В, а значит и в камере С, будет расти в меньшей степени, чем давление в камере А за счет дросселирования жидкости между головкой поршня и уплотнителем 21.

Které zařízení má hydraulickou brzdu

Zařízení a práce pracovního brzdového systému

Pracovní brzdový systém se skládá z mechanismů brzdových kol a pneumohydraulického pohonu.

Mechanismus bubnu s vnitřními bloky a hydraulickými válci. Každá brzda má dva hydraulické válce, které řídí brzdové destičky.

Strukturálně hydraulické válce se vyrábějí v jednom případě. Brzdy zaměnitelné pro všechna kola.

Nabídky reklamy na základě vašich zájmů:

Další:

Pneumohydraulická brzda se skládá ze sekvenčně připojeného jednoho pneumatického a dvou hydraulických obvodů. Pneumatická jednotka je příkazová část, hydraulická jednotka. výkonná část pneumohydraulické jednotky. První hydraulický obvod řídí brzdu přední a střední mosty, druhou. brzdu zadní nápravy. Pneumohydraulický pohon vám umožňuje realizovat výhody hydraulických i pneumatických jednotek v brzdových systémech.

Hlavní výhody hydraulického pohonu jsou: malé rozměry a hmotnost kvůli vysokým pracovním tlakům; krátká doba odezvy v důsledku nekonzistence kapaliny; Současná inhibice všech kol, bez ohledu na hodnoty mezer mezi brzdovými destičkami a bubny; Vysoká účinnost užitečného jednání, protože energetické ztráty jsou spojeny hlavně s pohybem nízkého kapaliny z jednoho objemu na druhý.

Hlavní nevýhodou hydraulické jednotky je použití svalové energie řidiče k působení na brzdy. U strojů se střední a těžkou hmotou není možné použití hydraulického pohonu bez zesilujících zařízení.

Při pneumatickém pohonu, nikoli svalnatá energie řidiče, ale energie předběžného vzduchu, se používá k zařazení brzd, což vám umožní získat téměř jakékoli brzdové síly nezbytné pro brzdění stroje, s mírným úsilím na brzdu pedál.

Rozložení přístrojů Pneumohydraulic pohonných jednotek vozidlových brzd Ural-4320 je zobrazeno v rýži. 7.29.

Agregáty a zařízení pneumatické části pohonu. kompresor, regulátor tlaku, vzduchové válce, kopírování disobů, spojovací hlava. účelem a designem jsou podobné spotřebičům pneumatického pohonu brzdy automobilů na.AMAS-5320 a Kamaz-4310. K vytvoření požadovaného tlaku tekutiny v hydraulických obrysech brzdového systému se v pneumatické části pohonu v pneumatické části pohonu používají dva pneumatické obsazení.

Brzdový jeřáb (rýže. 7.30) Kombinované, dvěma magi-nomels, s pístovým mechanismem sledování a plochých gumových ventilů.

V obecném případě jsou namontovány přímé brzdové jeřáb traktoru (spodní část) a vnější brzdový ventil přívěsu (horní část). V horní části je píst s zpáteční pružinou neustále přitahován k potrubí, která je naložena tvrdohlavou maticí s vyvažovací pramenem. Ten spolu s ventilem poskytuje sledování v horní části jeřábu, který reguluje hodnotu pracovního tlaku v brzdových komorách přívěsu. Nezbytné stisknutí pružiny je dosaženo rotací tvrdohlavé matice. Sledování v dolní části, které reguluje hodnotu pracovního tlaku v brzdových komorách traktoru, provádí jaro jaro.

Jednotka sekcí provádí systémem páky spojující brzdový pedál s pákou. Při zastavení parkoviště na parkovací brzkovém systému, přes trakci a páku, je páka poháněna pouze horní část jeřábu a pneumatický pohon je spuštěn na přívěsu. Samotný traktor je potlačen mechanickým pohonem.

V zrekonstruovaném stavu, přes spodní část jeřábu jsou pneumonie brzdové jednotky spojeny s atmosférou. Píst pod vlivem návratové pružiny je v levé extrémní poloze, zatímco ventil je uzavřen a výstup C k pneumatickému a e.mailu prostřednictvím vrtání „D“ v pístu je sdělen s atmosférickým výstupem D v Horní část, naopak, jsou všechny detaily pod vlivem vyrovnávacího pružiny po pravé extrémní poloze az dutiny A přes otevřený ventil je stlačený vzduch přinesen do dutiny B a poté na ovládací linku přívěsu pro Nabíjení vzduchových válců. Zpětná pružina pístu je stlačena, vstupní ventil je otevřený a dutina je oddělena od atmosféry. Jak se vzduchové cyklistické válce naplní stlačeným vzduchem, tlak v dutině v dutině se postupně zvyšuje. Píst 10 se pohybuje doleva a ještě více komprimuje vyrovnávací pružinu. Vstupní ventil sleduje píst a po dosažení nominální kontroly tlaku v linii kontroly je uzavřen. Tok stlačeného vzduchu do cyklu válců přestane.

Při stisknutí brzdového pedálu je stlačený vzduch z dutiny A přes otevřený sací ventil spodní části přinesen do pneumatického obsahu brzdové jednotky, což vede k brzdění traktoru; Přes horní část (skrz vrtání „B“ v pístu) se z rozložení vzduchu do atmosféry uvolňuje stlačený vzduch, což zase vede k inhibici přívěsu.

Které zařízení má hydraulickou brzdu

Hydraulická jízda auta

Brzdová jednotka je sada zařízení určených k přenosu síly vytvořené řidičem na pedálu nebo páce na brzdové mechanismy.

Pracovní brzda s hydraulickou pohonem (rýže. 17.4) Skládá se z hlavního brzdového válce, který vytváří tlak tekutiny v systému hydraulického pohonu a komunikuje s nádrží pro brzdovou tekutinu; Kolované brzdové válce přenášejí tlak brzdové kapaliny na brzdové destičky; Spojení potrubí a hadic. V některých případech mohou být do hydraulického pohonu zahrnuty brzdové mechanismy, regulátor tlaku, zesilovač.

Nabídky reklamy na základě vašich zájmů:

Další:

Když kliknete na pedál, tyč posouvá píst, který vytlačuje kapalinu po potrubí do pracovních brzdových válců. Pod tlakem kapaliny jsou písty rozděleny a skrze podpůrné tyče se přenášejí úsilí o brzdy bloků, které jsou tlačeny proti brzdovému bubnu třecím obložením, což způsobuje inhibici kola kola. Při uvolňování pedálu polštářků umístěných na nehybné ose pod vlivem Fold Springs odjíždí z bubnu a vrátí písty do své původní polohy a přemísťuje kapalinu potrubím zpět do hlavního válce brzdového válce. V tomto případě zůstává tlak v potrubí nadměrný, což eliminuje možnost pronikání vzduchu do systému.

Hlavní brzdový válec. Pro převod mechanické síly aplikované na pedál slouží hlavní brzdový válec v tlaku tekutiny (rýže. 17.5). Válec je obvykle odléván s nádrží (nebo je nádrž vyráběna samostatně a připojena k hlavnímu válci). Nádrž je pokryta víkem. Nalivová díra víka je zašroubována zástrčkou s plochým reflektorem, který zabraňuje stříkání tekutiny. Válec má píst, zpáteční pružinu, příjem (zpětný) ventil a výfukový ventil nainstalovaný v něm s pružinou a tvrdohlavou deskou. Zapečetěná pěstování pístů ve válci je poskytována dvěma gumovými manžetami. Mezi manžetou a pramenem je nainstalován puk.

Píst je stisknut pružinou k puku, upevněn ve válci uzamykacím kroužkem. Rod je zašroubován na trakci a upevněn s zemí. Tah prstu je připojen k pedálu. Vlnitý gumový kryt chrání válec před prachem a špínou. Na výstupní díře válce je odpaliště upevněno šroubem.

Nádrž je hlášena s válcem dvěma otvory: obtok B a kompenzační v in. Díra B vždy hlásí nádrž s dutinou A a díra B hlásí nádrž s válcem pouze s počáteční polohou pístu, když se úsilí nepoužije na brzdový pedál. V počátečním okamžiku brzdění (když stisknete brzdový pedál), manžeta překrývá otvor B, po kterém kapalina přes výfukový ventil 8 a dálnice vstupuje do brzdových válců kola kola. Když se uvolní rektor (pedál se uvolní), zabrání návratu kapaliny do hlavního válce, přitisknutí kontrolního ventilu na výstup válce.

Když se píst vrátí do výchozí polohy a síly působící na ventil z linie, vyrovná se silou pružiny, tok tekutiny do válce se zastaví. Nadměrné tlak (asi 0,05 MPa) zůstává na dálnicích a ve válcích kol, což poskytuje těsné uložení manžety na povrch válců kola a zabraňuje vstupujícím vzduchu do systému.

Když je brzdový pedál rychle uvolněn, kapalina se okamžitě nevyplní uvolňovacího objemu v hlavním válci (kvůli odporu potrubí a kontrolního ventilu) a v něm se vytvoří vakuum, což může vést ke sání a zpoždění vzduchu a zpoždění v pohonu při opakovaném brzdění. Normální provoz systému v těchto podmínkách je zajištěno šesti obtokovými otvory v pístu. Vzhledem k vakuu ve válci kapalina z dutiny proniká těmito otvory do prostorů uvolněných pístem a ohýbá okraje manžety. Dutina A je doplněna kapalinou z nádrže přes díru B. Přebytečná kapalina při návratu do válce prochází do nádrže skrz díru v. Hvězda je připevněna ke dnu pístu, která zabraňuje přilnavosti manžety k otvorům v pístu.

Návrh hlavních brzdových válců mnoha modelů automobilů je podobný popsanému.

Na vozech Gaz-24 Volga, Moskvich-2140, vozidla rodiny Vaz atd. Nainstalujte dvojitý hlavní brzdový válec zvýšené spolehlivosti se oddělenou kontrolou brzdy předních a zadních kol.

Hlavní brzdový válec (rýže. 17.6) Tandemový typ má litinový pouzdro, ve kterém jsou umístěny dva písty. Píst, který řídí konturu předních kol, se mírně liší od pístu pohonu zadních kol. Na pístu spočívá úder brzdového pedálu. Písty v pouzdru tvoří dvě kamery, které jsou propojeny otvory s potrubí s předními a zadními kolovými válci. Nad dvě další otvory kamer se nachází podle jedné nádrže s brzdovou kapalinou.

Po uvolnění brzdového pedálu pružina přesune píst do extrémní pravé (počáteční) polohy. V tomto případě píst spočívá proti omezovači a pístu pod vlivem jara. do omezovače. Kamery jsou od sebe odděleny manžety, nosí se na pístu.

Do prstencových drážky každého pístu je vložen gumový těsnění a tvrdohlavý rukáv. V počáteční poloze pružina tlačí těsnicí kroužek na tvrdohlavý rukáv, v důsledku toho se vytvářejí mezery (mezery). Prostřednictvím nich a otvory kamery jsou komunikovány s nádržemi a v obou obrysech se kapalina nezažívá nadměrný tlak.

Když stisknete brzdový pedál, pohybuje se píst, mezera prstenu je eliminována a vousy pístu se přitlačí k up-metru. Poté dochází k pracovnímu zdvihu: kapalina je přemístěna do válců kol a tlak nezbytný pro brzdění je vytvořen v předním brzdovém obvodu. Téměř současně s pístem se píst pohybuje a zvyšuje tlak tekutiny v okruhu pohonu zadního kola. Tlak tekutiny se vyskytuje v komoře je přenášen pístem kapaliny umístěné v komoře. Proto je s dobrým stavem obou obrysů tlak tekutiny v nich téměř stejný.

Které zařízení má hydraulickou brzdu

Hydraulická brzda

Když je tyč stisknutá na pedál, pohybuje píst, který vytlačuje kapalinu po potrubí, na pracovní brzdové válce. Pod tlakem z tekutiny jsou písty rozděleny a skrze podpůrné tyče jsou přeneseny úsilí o brzdy, které jsou tlačeny proti brzdovému bubnu třením, což způsobuje inhibici kola kola kola. Při uvolňování pedálu polštářků umístěných na nehybné ose pod vlivem Fold Springs odjíždí z bubnu a vrátí písty do své původní polohy a přemísťuje kapalinu potrubím zpět do hlavního válce brzdového válce. V tomto případě zůstává tlak v potrubí nadměrný, což eliminuje možnost pronikání vzduchu do systému.

Nabídky reklamy na základě vašich zájmů:

Další:

Hlavní brzdový válec slouží k přeměně mechanické síly na pedál na tlak tekutiny. Válec je obvykle odléván s nádrží (nebo je nádrž vyrobena samostatně a je spojena s hlavním válcem). Nádrž je uzavřena víkem. Nalivová díra víka je zašroubována korkem s plochým reflektorem, který zabraňuje stříkání tekutiny. Válec má píst, zpáteční pružinu, příjem (zpětný) ventil a výfukový ventil nainstalovaný v něm s pružinou a tvrdohlavou deskou. Zapečetěná pěstování pístů ve válci je poskytována dvěma gumovými manžetami. Mezi manžetou a pramenem je nainstalován puk. Píst je stisknut pružinou k puku, upevněn ve válci uzamykacím kroužkem. Rod je zašroubován na trakci a upevněn s zemí. Thrust prstu se připojí k pedálu. Vlnitý gumový kryt chrání válec před prachem a špínou. Tee je připevněno k výstupu válce válcem.

Nádrž je hlášena s válcem dvěma otvory: obtok B a kompenzační v in. Díra B vždy hlásí nádrž s dutinou A a díra B hlásí nádrž s válcem pouze s počáteční polohou pístu. V počátečním okamžiku brzdění blokuje manžeta otvoru B, poté kapalina přes výfukový ventil a kufr vstupuje do brzdových válců kola. Při ukončení návratu kapaliny do hlavního válce přitiskne jaro zpětný ventil na výstup válce Nad dálnice a ve válcích kol je zachován nadměrný tlak (asi 0,05 MPa).

V případě rychlého uvolňování pedálu se tekutina okamžitě nevyplňuje uvolněný objem v hlavním válci (v důsledku odporu potrubí a zpětného ventilu a vakua je v něm vytvořeno, což může vést k sání vzduchu a při opakovaném brzdění zpoždění. Normální provoz systému v těchto podmínkách je zajištěno šesti obtokovými otvory v pístu. Vzhledem k vakuu ve válci kapalina z dutiny proniká těmito otvory do prostorů uvolněných pístem a ohýbá okraje manžety. Dutina A je doplněna kapalinou z nádrže přes díru B. Přebytečná kapalina při návratu do válce prochází do nádrže skrz díru v. Hvězda je upevněna ve spodní části pístu, která zabraňuje přilnavosti k manžetě na otvory v pístu.

Na automobilech jsou někdy instalovány hlavní válce zvýšené spolehlivosti se oddělenou kontrolou brzd předních a zadních kol (plyn (plyn (plyn (.24, Moskvich-2140 a další.).

Jedna část tohoto hlavního válce vytváří tlak tekutiny v linii připojené k válcům kol předních kol a druhá. zadní část. Obě sekce jsou umístěny v jednom případě jeden po druhém a vstoupí v platnost zároveň, když jsou tlačeny na brzdový pedál. V případě porušení těsnosti v jedné linii zůstává tlak v druhé linii.

Za účelem odpojení vadné hydraulické hnací linie do systému se zavede separátor brzdy. Skládá se z případu, ve kterém jsou dva písty, stisknuté prameny na tvrdohlavý prsten.

Při stisknutí pedálu kapalina vstupuje do dutiny a podél kanálu v dutině mezi písty. Pod tlakem z tekutiny se písty odchylují a stisknou pružiny. V tomto případě se tlak tekutiny umístěné v dutinách zvyšuje kanály a potrubí a je přenášen do brzdových mechanismů předních a zadních kol.

které, zařízení, hydraulickou, brzdu

V případě poškození jedné z větve hydraulických pohonů je tlak tekutiny v odpovídajících dutinách a píst této dutiny zachován v extrémní vnější poloze výkonem zbytkového tlaku tekutiny (0,08–0,12 MPa) v linie hlavní válec. separátor překonává odpor jeho pramenů. V této době se píst překrývá odpovídající kompenzační otvor, kapalina z hlavního válce nevstoupí do poškozené větve a během brzdění se píst přesune pouze do správné větve hydraulické jednotky.

Znamením selhání jedné části jednotky je „chyba“ brzdového pedálu během prvního brzdění. Při následném brzdění není „selhání“ brzdového pedálu pociťováno.

Při čerpání hydraulického pohonu od vzduchového ventilu se ze vzduchového systému používá čerpací ventil.

Válec kola slouží k přeměně tlaku tekutiny na mechanickou sílu na blocích. Válce kol jsou dva a jeden písto. V litinovém pouzdře (rýže. 146, a) Nachází se dva písty, dvě těsnicí manžety a pružina. Z konců jsou špinavé čepice 1 umístěny na válec 1. Ocelové tlaky jsou lisovány v pístech, v nichž se vstupují do konce brzdových destiček. Kapalina z dálnice je přivedena k díře; Přes horní díru.

Operační materiály

Na autech a nákladních vozech s malou a střední nosností jsou brzdové bubny obvykle vyráběny bimetalickými. Může to být ocelový disk zaplavený litinovým okrajem nebo brzdovým bubnem z hliníkové slitiny s litinovým kroužkem naplněným uvnitř

Na vozech s vysokou třídou jsou mechanismy kotouče obvykle vyrobeny z oceli z plechu.

V držáku jsou dva pracovní brzdy vyrobené z hliníku.

Ocelové písty jsou nainstalovány ve válcích, které jsou zhutněny gumovými prsteny.

které, zařízení, hydraulickou, brzdu

Vytvořené třecí obložení jsou v současné době stále více vyráběny ne.pabestic, protože ne.paborové obložení jsou ekologicky šetrné obložení. Použijte plastové překryvy, které zahrnují ebonity a další komponenty. Pro mechanismy disku a bubnu používají překryvy z asbocyudových kompozic. Podložky jsou připevněny k blokům s nýty, šrouby nebo lepeným. Brzdové destičky jsou vyrobeny z plechu, odlévací podložky z litiny jsou vyrobeny pro nákladní automobily.

Válec kola brzdového válce mechanismu bubnu se skládá z litinového pouzdra, uvnitř kterého jsou dva hliníkové písty umístěny s těsněním gumových manžet. Ocelové sušenky jsou vloženy do vnějších konce pístů, aby se snížilo opotřebení. Na obou stranách je válec zhušťován prachovým kolektivním gumovým kryty.

Kamera zesilovače je pouzdro z oceli.

Kapalina pro brzdový systém a hydraulická pohon spojky je zaplavena do jediného nádrže umístěného na hlavním brzdovém válci. Hladina tekutiny by měla být mezi min a MAH na odpovídající nádrži. Doporučený typ kapaliny.- Brzdová kapalina dot4 nebo dot5 a vyšší.

Úroveň brzdové kapaliny by měla být pravidelně kontrolována, která musí být vyměněna jednou za dva roky.

Při jízdě s častým a intenzivním používáním brzdy (například při jízdě v horských oblastech) nebo při provozování vozu v tropickém klimatu s vysokou vlhkostí by měla být každý rok vyměněna brzdová tekutina.

Zobrazit obsah dokumentu „Brzdový systém s hydraulickou jednotkou“

Hydraulické jednotky brzdových mechanismů se objevily o něco později než mechanické a rovy, asi v letech 1910. 1915.G. V masovém automobilovém průmyslu se hydraulické brzdy používají od roku 1924 díky rozvoji inženýrů americké automobilové společnosti „Chrysler Group LLC).

Ve své práci používají takové jednotky hydrostatické zákony a přenášejí tekutinu pod tlakem.

Princip provozu hydrostatického pohonu je založen na vlastnictví kapaliny, aby se udržel její objem při vnějším tlaku (zanedbatelná stlačitelnost), jakož i na schopnosti přenášet tlak vytvořený ve všech bodech uzavřeného objemu tekutiny (Pascal Law).

Hydraulický pohon se široce používá jako pohon pracovního brzdového systému automobilů, malých a středních nákladních vozidel, stejně jako autobusy s nízkou kapacitou.

Výhody a nevýhody brzdy hydraulických pohonů

Hydraulický pohon brzdových mechanismů má oproti jiným typům pohonu řadu významných výhod:

Současnost inhibice všech kol (v zásadě) a požadované rozdělení brzdových sil mezi jednotlivými koly (diferenciace brzdových úsilí);

Vysoká účinnost. 0,9 a vyšší při normálních teplotách chladicí kapaliny (Pro srovnání. účinnost mechanického pohonu zřídka přesahuje 0,6);

Ledší doba odezvy (0,05 0,2 sekundy). Vzhledem k této vlastnosti kvůli zanedbatelnému mačkání tekutin má hydraulický pohon nepopiratelnou výhodu oproti pneumatickému pohonu, která má čas na provoz asi desetkrát více;;

Relativně malé rozměry a hmotnost zařízení používaných při hydraulickém pohonu;

Jednoduchost designu a pohodlí rozvržení (Trubky hydraulické pohony mohou být položeny tak, jak se vám líbí a kdekoli vzadu nebo jiné prvky designu automobilu. to neovlivní výkon jednotky).

Hydraulické brzdové jednotky a některé významné nevýhody nejsou zbaveny:

Nemožnost získat velký přenos jednotky. Jak víte, poměr převodovky hydrostatických systémů může být stanoven poměrem křížové oddílové oblasti vysílání pístu a úsilí hydraulických válců (nebo jejich nahrazení). Je zřejmé, že významné zvýšení poměru převodovky ke zvýšení brzdové síly vede k významnému nárůstu v průběhu kontrolního těla (brzdový pedál nebo páka);;

Selhání s místním poškozením některého ze strukturálních prvků (trubice, montáž atd. Str.), t. E. Relativně nízká spolehlivost jednotky. K odstranění této nevýhody se používají jednotky s více obvody;;

Nemožnost prodlouženého a nebezpečí příliš intenzivního brzdění. Dlouhodobé brzdění může způsobit přehřátí a dokonce i vroucí brzdovou tekutinu v důsledku zahřívání strukturálních konstrukčních prvků (podložky, bubny atd. Str.). Intenzivní brzdění s nadměrným úsilím může vést k poškození utěsňovacích prvků, což zase povede k depresizaci pohonu a ztrátě jeho výkonu;;

Vysoká citlivost na vzduch vstupující do pohonu, což ostře snižuje jeho výkon (a dokonce vede k úplnému odmítnutí), když je systém importován;

Závislost účinnosti pohonu na teplotě brzdové kapaliny (Při nízkých teplotách je účinnost hydraulického pohonu výrazně snížena kvůli zvýšení viskozity kapaliny);

Použití speciálních tekutin jako pracovního těla, které může poškodit životní prostředí, zvířata a lidi, když vstoupí do půdy a ve vnějším prostředí.

které, zařízení, hydraulickou, brzdu

Obecné hydraulické hnací zařízení

Hydraulické v brzdových mechanismech mohou mít různé rozvržení a zahrnovat různá zařízení a zařízení, která poskytují spolehlivé a pohodlné kontrolní procesy brzdění automobilů. Nicméně v každé hydraulické jednotě existují povinné prvky, které se liší pouze konstruktivně a mají stejnou funkčnost. Zvažte zařízení těchto prvků a zařízení na příkladu nejjednoduššího hydraulického pohonu brzdových mechanismů.

Nejjednodušší hydraulický pohon sestává z ovládacího orgánu (brzdový pedál 7), hlavního brzdového válce 9, potrubí a kolových pracovních válců 3. V moderních hydraulických jednotkách je povinným prvkem regulátorem tlaku (v rýži. 1 není zobrazen). Zvažte účel a rysy zařízení každého z prvků hydraulického pohonu brzdových mechanismů.

Hlavní brzdový válec vnímá úsilí vytvořené řidičem (nebo rukou) řidiče pomocí ovládacího orgánu (pedálu nebo páky) a přenáší jej pomocí mobilního pístu pracovní tekutiny. Konstrukce hlavních brzdových válců se mohou lišit, ale principy, na nichž jsou základem jejich práce, jsou stejné.

Strukturálně se nejjednodušší hlavní brzdový válec skládá z pouzdra válce s mobilním pístem v něm, stejně jako utěsnění a spojovací prvky. Složitější návrhy používané při dvojitém obvodu a s více obvodových jednotkách zahrnují dva písty, z nichž každá zajišťuje výkon samostatného obrysu. Válec je strukturálně rozdělen do dvou plně nebo částečně izolovaného objemu. Někdy v hydraulických hydraulických jednotkách brzd na více okruhu, aby se zvýšila spolehlivost, se používají duální hlavní válce, v nichž jsou v nich dva válce s nainstalovanými písty současně paralelně vyrobeny paralelně.

Přímo na hlavním brzdovém válci nebo vedle něj je nádrž se zásobou brzdové kapaliny. nádrž 5. Jehož objem je hlášen s objemem hydraulického válce. Pokud je nádrž nainstalována samostatně, je připojena k hlavnímu brzdovému válci pomocí gumové trubice. Připojení hydraulického válce s nádrží poskytuje doplnění kapaliny během úniků, přemístění přebytečné tekutiny během její tepelné roztažení, kompenzace za změny objemu tekutiny po úpravách po úpravách.

Zobrazit obsah dokumentu „Brzdový systém s hydraulickou jednotkou“

Hydraulické jednotky brzdových mechanismů se objevily o něco později než mechanické a rovy, asi v letech 1910. 1915.G. V masovém automobilovém průmyslu se hydraulické brzdy používají od roku 1924 díky rozvoji inženýrů americké automobilové společnosti „Chrysler Group LLC).

Ve své práci používají takové jednotky hydrostatické zákony a přenášejí tekutinu pod tlakem.

Princip provozu hydrostatického pohonu je založen na vlastnictví kapaliny, aby se udržel její objem při vnějším tlaku (zanedbatelná stlačitelnost), jakož i na schopnosti přenášet tlak vytvořený ve všech bodech uzavřeného objemu tekutiny (Pascal Law).

Hydraulický pohon se široce používá jako pohon pracovního brzdového systému automobilů, malých a středních nákladních vozidel, stejně jako autobusy s nízkou kapacitou.

Výhody a nevýhody brzdy hydraulických pohonů

Hydraulický pohon brzdových mechanismů má oproti jiným typům pohonu řadu významných výhod:

Současnost inhibice všech kol (v zásadě) a požadované rozdělení brzdových sil mezi jednotlivými koly (diferenciace brzdových úsilí);

Vysoká účinnost. 0,9 a vyšší při normálních teplotách chladicí kapaliny (Pro srovnání. účinnost mechanického pohonu zřídka přesahuje 0,6);

Ledší doba odezvy (0,05 0,2 sekundy). Vzhledem k této vlastnosti kvůli zanedbatelnému mačkání tekutin má hydraulický pohon nepopiratelnou výhodu oproti pneumatickému pohonu, která má čas na provoz asi desetkrát více;;

Relativně malé rozměry a hmotnost zařízení používaných při hydraulickém pohonu;

Jednoduchost designu a pohodlí rozvržení (Trubky hydraulické pohony mohou být položeny tak, jak se vám líbí a kdekoli vzadu nebo jiné prvky designu automobilu. to neovlivní výkon jednotky).

Hydraulické brzdové jednotky a některé významné nevýhody nejsou zbaveny:

Nemožnost získat velký přenos jednotky. Jak víte, poměr převodovky hydrostatických systémů může být stanoven poměrem křížové oddílové oblasti vysílání pístu a úsilí hydraulických válců (nebo jejich nahrazení). Je zřejmé, že významné zvýšení poměru převodovky ke zvýšení brzdové síly vede k významnému nárůstu v průběhu kontrolního těla (brzdový pedál nebo páka);;

Selhání s místním poškozením některého ze strukturálních prvků (trubice, montáž atd. Str.), t. E. Relativně nízká spolehlivost jednotky. K odstranění této nevýhody se používají jednotky s více obvody;;

Nemožnost prodlouženého a nebezpečí příliš intenzivního brzdění. Dlouhodobé brzdění může způsobit přehřátí a dokonce i vroucí brzdovou tekutinu v důsledku zahřívání strukturálních konstrukčních prvků (podložky, bubny atd. Str.). Intenzivní brzdění s nadměrným úsilím může vést k poškození utěsňovacích prvků, což zase povede k depresizaci pohonu a ztrátě jeho výkonu;;

Vysoká citlivost na vzduch vstupující do pohonu, což ostře snižuje jeho výkon (a dokonce vede k úplnému odmítnutí), když je systém importován;

Závislost účinnosti pohonu na teplotě brzdové kapaliny (Při nízkých teplotách je účinnost hydraulického pohonu výrazně snížena kvůli zvýšení viskozity kapaliny);

Použití speciálních tekutin jako pracovního těla, které může poškodit životní prostředí, zvířata a lidi, když vstoupí do půdy a ve vnějším prostředí.

Obecné hydraulické hnací zařízení

Hydraulické v brzdových mechanismech mohou mít různé rozvržení a zahrnovat různá zařízení a zařízení, která poskytují spolehlivé a pohodlné kontrolní procesy brzdění automobilů. Nicméně v každé hydraulické jednotě existují povinné prvky, které se liší pouze konstruktivně a mají stejnou funkčnost. Zvažte zařízení těchto prvků a zařízení na příkladu nejjednoduššího hydraulického pohonu brzdových mechanismů.

Nejjednodušší hydraulický pohon sestává z ovládacího orgánu (brzdový pedál 7), hlavního brzdového válce 9, potrubí a kolových pracovních válců 3. V moderních hydraulických jednotkách je povinným prvkem regulátorem tlaku (v rýži. 1 není zobrazen). Zvažte účel a rysy zařízení každého z prvků hydraulického pohonu brzdových mechanismů.

Hlavní brzdový válec vnímá úsilí vytvořené řidičem (nebo rukou) řidiče pomocí ovládacího orgánu (pedálu nebo páky) a přenáší jej pomocí mobilního pístu pracovní tekutiny. Konstrukce hlavních brzdových válců se mohou lišit, ale principy, na nichž jsou základem jejich práce, jsou stejné.

Strukturálně se nejjednodušší hlavní brzdový válec skládá z pouzdra válce s mobilním pístem v něm, stejně jako utěsnění a spojovací prvky. Složitější návrhy používané při dvojitém obvodu a s více obvodových jednotkách zahrnují dva písty, z nichž každá zajišťuje výkon samostatného obrysu. Válec je strukturálně rozdělen do dvou plně nebo částečně izolovaného objemu. Někdy v hydraulických hydraulických jednotkách brzd na více okruhu, aby se zvýšila spolehlivost, se používají duální hlavní válce, v nichž jsou v nich dva válce s nainstalovanými písty současně paralelně vyrobeny paralelně.

Přímo na hlavním brzdovém válci nebo vedle něj je nádrž se zásobou brzdové kapaliny. nádrž 5. Jehož objem je hlášen s objemem hydraulického válce. Pokud je nádrž nainstalována samostatně, je připojena k hlavnímu brzdovému válci pomocí gumové trubice. Připojení hydraulického válce s nádrží poskytuje doplnění kapaliny během úniků, přemístění přebytečné tekutiny během její tepelné roztažení, kompenzace za změny objemu tekutiny po úpravách po úpravách.

Zařízení brzdových systémů s hydraulickým pohonem“

Ignatenko m. V. ;; Master of the P/O Special „Auto Mechanic“ AU RS (Y) South-Yakutsk Technological College.

Téma: Brzdový systém s hydraulickou pohonem.

Pracovní brzdový systém slouží k regulaci rychlosti vozidla a zastavení.

Posloupnost operací komponent a sestav obecně

Na konci lekce tréninku by měl být student schopen:

Rozlišujte mezi tímto brzdovým systémem od jiných brzdových systémů;

Určete jednotlivé mechanismy, části a uzly tohoto brzdového systému.

Didaktický cíl (přístup aktivity)

Na konci lekce školení bude student schopen:

Určete posloupnost provozu uzlů a mechanismů hydraulického brzdového systému v souladu se zásadou jejich provozu a účelu, vytvořte sekvenci provozu uzlů a mechanismů v souladu s účelem a principem systému systému

Informační a metodologická podpora:

Plakáty v brzdovém systému;

Mattle brzdového systému VAZ;

Učebnice automobilů.

Inter.subject Relations: Pak a opravujte, věda o materiálech.

Kognitivní aktivita studentů ve fázi

Metodologické rysy a stručné pokyny pro provádění fází lekce

Motivovat studenty k kognitivní činnosti, v procesu demonstrace fungování aktuálního rozložení brzdy a zapojení do společného cíle.Sestavení cíle

Demonstrace práce hydraulického brzdového systému

Kontrola úrovně asimilace studovaného materiálu

5.Jeden.Sekvence provozu mechanismů a uzlů brzdového systému

Rozdělte 4 lidi do malých skupin.

Navrhujte vykonávat profesionální úkol v malých skupinách

Uspořádat práci s hodnotícími listy

Poskytněte informace a briefing o domácích úkolech

Bezpečnost automobilu je zajištěna přítomností řízení brzdy.

Brzdové zařízení, v souladu s technickými požadavky používanými v zemích EEC, by měla zahrnovat následující brzdové systémy (TS):

Hlavní nebo pracující, která by měla zajistit zpomalení v autě, které se pohybuje rychlostí až 80 km/h, se zvýšením lisování na pedál až 50 kg. Ne nižší než 5,8 m/s2;

Pomocná nebo nouzová situace, která zajišťuje zpomalení v autě nejméně 2,75 m/s2;

Parkoviště, které se může technicky kombinovat s nouzovým.

Hlavní systém hydraulického brzdového systému:

Moderní vozy jsou vybaveny hlavními vozidly sestávajícími z brzdových mechanismů a hydraulického pohonu brzdy. Při stisknutí brzdového pedálu je svalová síla přenášena do hlavního brzdového válce. Toto zařízení má píst, když pohyb zvyšuje tlak v hydraulických brzdových zkumavkách na každé kolo.

Na každém kole vozu ovlivňuje tlak brzdové kapaliny píst brzdového mechanismu, v důsledku toho se brzdové destičky rozšiřují, které jsou tlačeny na brzdový disk nebo brzdový buben. Tření síly zpomaluje rotaci kol a podle toho pohyb automobilu

Rýže 1. Schéma hydraulického systému brzdového systému1. Brzdové válce předních kol; 2. Přední brzdový potrubí; 3. Zadní brzdový potrubí; 4. Brzdové válce zadních kol; 5. Nádrž hlavního brzdového válce; 6. Hlavní brzdový válec; 7. Píst hlavního brzdového válce; osm. Skladem; devět. Brzdový pedál

Nádrž hlavního brzdového válce

Píst hlavního brzdového válce

Hlavní brzdový válec (obvykle vybavený vakuovým zesilovačem, ale může být nainstalován bez něj);

Tlakový regulátor mechanismů zadní brzdy;

Pracovní obvod (trubka s průměrem 4-8 milimetrů).

Pracovní obvod se používá k připojení hydraulických pohonných zařízení a brzdových mechanismů. Hlavní brzdový válec (zkrácený. GTC) se používá k přeměně úsilí připojeného řidičem na brzdový pedál v nadměrném tlaku hydraulické tekutiny, jakož i rozložení tlaku podél pracovních obrysů. Kapacita pro zásobu brzdové kapaliny je připojena k GTC nebo samostatně.