Jak zařadit zpátečku na motobloku centaur

zařadit, zpátečku, centaur

Motorové kypřiče řady 105 a 135 jsou celoročně využívány velkým počtem lidí. Proto je velká poptávka po náhradních dílech. Například náhradní díly pro jednonápravové traktory Zubr jsou vždy velmi žádané po celé zemi. Potřebují je zemědělci, obyvatelé měst i venkova a domácnosti. Často jsou poptávány náhradní díly pro traktory Forte a další jednonápravové traktory.

Řada 105 a 135: modely, náhradní díly, opravy

Mezi nejatraktivnější vlastnosti těchto strojů pro uživatele patří: Příznivá cena, vysoká úroveň kvality a univerzálnost náhradních dílů. Například mnoho náhradních dílů pro jednonápravové traktory Zubr je vhodných pro motory jiných výrobců. Převodovky a převody jsou plně zaměnitelné s jednotkami Forte. Do této kategorie patří také náhradní díly pro jednonápravové traktory Kentavr.

Hlavním rozdílem mezi řadami je rozdílný výkon motoru. Traktor řady 105 je vybaven motorem o výkonu 6 k.с., a řada 135. 9 l.с. Mohou být vybaveny benzinovým nebo naftovým motorem. V internetovém obchodě UkrMotorService můžete zakoupit díly pro jednonápravové traktory Zubr 105 (HA31), 135, Zirka 105, 135, Forte 105, 135, Kentavr 2060d, 2060b.

Náš sortiment náhradních dílů, který zahrnuje přibližně sto různých názvů, zahrnuje:

 • baterie
 • Různé typy hřídelí (reverzní, primární, sekundární, pro vlastní hřídele ve tvaru pastorku a pastorku)
 • vidlice (spojka a řazení)
 • díly spojky (spojky, pouzdra, kotouče, klikové skříně)
 • hřídele a ložiska kol
 • jednotlivá těsnění a sady těsnění
 • olejová a prachová těsnění
 • lana a kabely
 • pouzdra
 • kryt a držáky a levá lopatka rumpálu
 • ozubené nápravy
 • Čepy zadní řadicí páky a řadicí páky
 • adaptéry a desky
 • páky
 • knoflíky
 • převody
 • držák poloviny nápravy a mnoho dalšího.

Kromě toho jsou zde velké sestavy: převodovka, horní část převodovky, řídítka, spojka.

Kde narychlo koupit náhradní díly pro váš kultivátor 105/135 Box 21 (6-9 litrů)?с.) na Ukrajině?

Můžete zavolat našim manažerům a zeptat se na konkrétní model (např. Pentavr 2060d) a zjistit, co přesně je k dispozici a za jakou cenu. Můžete také využít náš online chat nebo nám poslat jednoduchý e-mail. Jsme připraveni vám nejen pomoci vybrat správné díly pro motorové kultivátory Zubr, Forte, Centaur, Zirka a všechny ostatní, které lze přiřadit k 105. a 135. řadě s boxem 21 (6-9 l).с.). S námi lze volně vyjednat dodací podmínky vstřícné k zákazníkovi a můžeme zajistit dodání do téměř jakékoli destinace na Ukrajině.

Jak zařadit zpětný chod na kultivátoru Centaur

Panuje názor, že kypřiče s hmotností 40-70 kg nebo lehké kypřiče s hmotností do 80 kg mohou obdělávat těžkou půdu a dokonce i panenskou půdu! To není tak docela pravda. Ať jsou jakkoli výkonné, nejsou dostatečně těžké a bez fyzické námahy jen přeskakují štěrk nebo uvíznou v příkopu.

Cena kultivátoru Centaur 2090B je o 15-20 % vyšší než cena podobných kultivátorů. A za další peníze získáte plnohodnotný jednonápravový traktor o hmotnosti více než 115 kg, který si snadno poradí s panenskou půdou a který lze spárovat s více než 15 typy přídavných zařízení.

Umožňuje sázet, pěstovat a okopávat jakékoli plodiny.

Klady modelu Centaur 2090B

Hlavní předností motoru Kentavr je jednoválcový čtyřtaktní motor Toyokawa Japan, vyvinutý v Japonsku. Trvanlivější a odolnější proti opotřebení než jakýkoli jiný japonský design.

Ztráty energie jsou minimalizovány až o 98 %

Centaur 2090B má přímý pohon od motoru k převodovce, což minimalizuje ztráty výkonu při přenosu točivého momentu. Přímý pohon je odolný, nevyžaduje žádnou údržbu (výměnu řemene) a pouze výměnu oleje. Skříň převodovky z lité slitiny pro dlouhou životnost. Ozubená kola jsou vyrobena z vysoce legované tepelně zpracované oceli 30X13

Maximální rychlost až 18 km/h

Centaur 2090 má 3 rychlosti vpřed (nízký a vysoký převod) a zpátečku (zpětný chod). Nižší převodový stupeň je určen pro zpracování půdy a vyšší pro přepravu a může dosáhnout rychlosti až 18 km/h. Zpětný chod se používá k vytažení motorového kypřiče bez vynaložení fyzické námahy, pokud je kypřič spuštěn příliš hluboko do země, a k otáčení s přívěsem. A Shift SI zajišťuje plynulé řazení.

Vylepšená kotoučová spojka

Pokročilá kotoučová spojka Cermetallic ponořená v oleji je důležitou součástí převodovky; je vyrobena z mimořádně odolného materiálu a po celou dobu své životnosti ji není třeba vyměňovat. Spojka umožňuje plynulý chod stroje, a proto je jeho používání pohodlné

Profesionální převodovka

Profesionální středně rychlá převodovka se zesílenými převody je instalována na bloky motorů Kentavr. Jeho rozebíratelná konstrukce umožňuje uživateli vyměňovat jednotlivé prvky namísto celých sestav, což v budoucnu ušetří náklady na údržbu a opravy. Stabilizátory pastorku také zabrání otáčení kol v případě překážky a jednonápravový traktor se zastaví, aniž by došlo k poškození součástí převodovky.

Mimořádně účinný

Přepracovaná polokulovitá spalovací komora Ren-hofd maximalizuje účinnost motoru a minimalizuje spotřebu paliva. Také patentovaná technologie přímého vstřikování paliva společnosti Toyokawa umožňuje motoru palivo plně absorbovat, nikoli vypuzovat, což při rostoucích cenách paliva znamená nižší provozní náklady

Nastavitelná šířka rozchodu

Jednonápravový traktor je vybaven rychloupínacími kypřiči. Pracovní šířku můžete snadno nastavit od 45 cm do 120 cm.To umožňuje provádět přední i zadní zpracování půdy. Maximální pracovní hloubka je 25 cm. Hloubka kultivace se nastavuje pomocí speciální páčky.

Žádné boční naklánění díky vysoké světlé výšce.

S tímto kultivátorem lze nejen snadno sekat půdu, ale zvládne i mnoho dalších činností. Šířka rozchodu motorového kypřiče je 70 cm. Kola jsou dokonale v souladu s roztečí řádků a rozchod kol je dostatečně široký, aby se jednonápravový traktor nepřevrátil nebo nepřevrátil na bok. Vysoká světlá výška 18 cm umožňuje orbu a pletí sazenic, aniž by došlo k jejich poškození nebo zlomení.

Volant je snadno nastavitelný ve svislém i vodorovném směru

Pohodlná rukojeť je vertikálně nastavitelná podle výšky obsluhy. Horizontální nastavení zabraňuje pošlapání obdělávané půdy, práci v blízkosti plotů, budov a dokonce i ve sklenících. A pokud odstraníte volant a kola, což zabere méně než 4 minuty, lze stroj přepravovat v osobním automobilu s karoserií kombi.

Vybaveno rukojetí pro nouzové zastavení

Rukojeť nouzového zastavení CDI Block pro bezpečnost obsluhy. Jakmile obsluha uvolní řídítka, motor se zastaví, aby byla obsluha a ostatní osoby chráněny před zraněním nebo nárazem.

Motor se snadno startuje.

Několik slov o spouštění motoru. Snadné ovládání díky konstrukci vačkového hřídele a pokročilému dekompresnímu systému. V porovnání s jinými konstrukcemi motorů je úsilí sníženo přibližně o 30-40 %.Také při startování motoru zůstává výfukový ventil otevřený, místo aby se otevíral a zavíral vačkovým hřídelem, což umožňuje uvolnění tlaku a zajišťuje snadné startování motoru v zimě nebo po dlouhém volnoběhu.

Prvotřídní olejová těsnění

Olejová těsnění AISIN v hnacím ústrojí spolehlivě zabraňují únikům oleje. Neprohýbají se ani při neustálých vibracích.

Díly motoru odolné proti opotřebení

Silný povlak Stellite spolehlivě chrání hlavní součásti motoru před opotřebením a zvyšuje odolnost vůči teplotám až 800 °C. Výfukový ventil z vysokoteplotní oceli SUH3. Celý povrch ventilu má leštěnou povrchovou úpravu Tufftride, která zvyšuje tvrdost a snižuje tření ve vodítkách ventilu.

Jak vyrobit reverzní převodovku na kultivátoru Neva

Dobrý den všem. Mám Chevrolet z roku 2006.

Zakoupeno před 2 týdny. Přede mnou měl 1 majitele, auto v bezvadném stavu. V roce 2019 byla vyměněna spojka a provedena nějaká práce na skříni ( jaká práce). Pak vůz 1.Pracuje v něm už 5 let.Jakmile jsem ji zvedl, měl jsem problém zařadit zpátečku (pokaždé jsem ji zařadil). (občas s kvílivým křupnutím). pak nejprve. Převodovka při jízdě silně vibruje. Do služby na Kamčatce (Petrohrad). Podíval se na. zkontroloval olej v převodovce. poškrábal jsem se na hlavě. předložil možnost, že spojka. Nevadí, nezměnil jsem to. jel dál. O pár dní později se rozpoutalo peklo. První rychlostní stupeň přestal fungovat vůbec. Místo toho se zapojil třetí. Místo druhého. Čtvrtý. Pětka a zpátečka překvapivě fungovaly dobře. Řadicí páka se viklá, zhruba řečeno, neutrál se viklá ve všech směrech. Páka je uvolněná i v převodovce. při pohybu páky v neutrálu něco strašně skřípe. Otázka: CO TO JE?? ! Vidlice? ! Synchronizátor? ! Powershift? ! Ozubená kola? ! Kolik zhruba stojí oprava?

Předem děkuji za vaše názory a doporučení.

Ilnur (Acima) Myslím, že je třeba dotáhnout šrouby páky

Evgeny (Yechiam) )) Nic špatného, jen nastavte páku a utáhněte svorku! Sám jsem jel domů na trojku)

Регулировка блокировки мотоблока!

Veronika (Cena) Zpátečku jsem ztratila před rokem a půl.

Vovan (Terell) Záleží na tom, co zlomil vidlici nebo spojku a synchronizaci druhého rychlostního stupně nebo jen musel nastavit páku

Evgeny (Yechiam) ať se podívají na volič převodovky. Pokud máte problém se zpátečkou, může to být zadní ložisko klikového hřídele. Při výměně spojky ji promažte a ještě lépe vyměňte

Nikola (Andrzei) Řekni mi, jestli víš, co se děje. Někdy je místo pátého rychlostního stupně zařazen třetí rychlostní stupeň (a páka pátého rychlostního stupně se táhne na vzdálenost od třetího do pátého rychlostního stupně) a při pohybu řadicí páky doleva-doprava až na doraz se uprostřed ozve hluché bouchnutí. Někdy nelze zařadit zpátečku. co by to mohlo být?

Yarik (Hobson) diagnostikovat telefonicky)) může být od uvolněné spojovací svorky vahadla až po vážné problémy na mechanice)

Nikola (Andrzei) Jen jsem si myslel, že možná to byl někdo jiný, určitě ne svorka, pak první a druhý musel blbnout (už byl).

Yarik (Hobson) možná se vaše houpačka dostává do určité polohy

Nikola (Andrzei) Děkuji, obecně, jak si myslel, pitva ukáže)

Yarik (Hobson) Nikola, a skidovat box, pokud to velmi obtížné)

Nikola (Andrzei) Yarik, Ano, vzpomínám si, měnil jsem spojku)

Pavel (Samouel) Nezapomněl jsi na ozubená kola?

Maxim (Charmaine) Kluci, řekněte mi.1 převodový stupeň je uvolněný.drží v pořádku.se nepohybuje.začnete zrychlovat. vyskakuje! do serva? nebo si to můžete udělat sami??

Veronika (Cena) Maxim, Mám stejný problém s 5. rychlostním stupněm. A vyskočila po opravě převodovky.

Vovan (Terell) Synchronní převodovka je rozbitá, proč ji nerozeberete?

Viktor (Katrina) Můžete mi říct, zda je krabice vhodná pro klasický 5 rychlostní stupeň Chevik?

Nikola (Andrzei) Řekl jsem klukům, že s úpravami dostane nahoru.

Tagy: Jak zařadit zpátečku na rumpálu Neva

Rotační sekačka KR-02

Rotační sekačka se montuje na sekačky Centaur MB 2060D, MB 2061D, MB 2060B, MB 2090B, MB 2090D.

Pozor: k dispozici je omezené množství!

Dobírka, dobírka, Visa/MasterCard, bezhotovostně s DPH.

Vlastní doručení, přepravní společností na pobočku, kurýrem přepravní společnosti. Dodání na Ukrajině: Dněpr, Kyjev, Žytomyr, Charkov, Bílá Cerkva, Berďansk, Brovary, Vinnica, Záporoží, Ivano-Frankivsk, Kamenskoje, Kramatorsk, Kremenčug, Krivoj Rog, Kropivnickij, Lisičansk, Luck, Lvov, Mariupol, Melitopol, Nikolajev, Nikopol, Oděsa, Poltava, Rivne, Severodoněck, Sumy, Ternopil, Užhorod, Cherson, Chmelnyckyj, Čerkasy, Černihov, Černivci

Oficiální záruka výrobce. Vrácení peněz/výměna do 14 dnů.

celkové hodnocení :

0
0
0
0
0

Rotační sekačka KR-02. Pro sekání trávy a výrobu sena. Připojen k zadní části traktoru a připojen k jeho kloubovému hřídeli. Chcete-li začít sekat, otočte volantem dozadu a zařaďte zpátečku. Sekání trávy pomocí pneumatických kol, NE pomocí GRANÁTŮ.

Speciální funkce

 • Pracovní šířka 90 cm
 • Výška řezu 4-5 cm
 • Sečení na svazích a hrbech
 • Prefabrikovaný rám
 • Jednoduchý design

0 / 5 základní rám
(0)
(0)
(0)
(0)
(0)

Vzduchový filtr s průhledným cyklonem pro dieselové modely MB 2060D-4, MB 2061D-4, MB 2010D-4, MB 2010DE-4, MB 2012D-4, MB 2012E-4

Průhledný cyklon je umístěn na vstupu do filtru a má vnější síto, které zachycuje hrubý prach, listí, trávu, slámu, větvičky atd.п. Cyklón pak oddělí jemné částice a prach a uloží je do kuželového odlučovače prachu, čímž zabrání jejich opětovnému vysátí. Průhledný kryt prachové nádoby umožňuje snadno kontrolovat hladinu prachu v cyklonu a udržovat jej včas čistý.

Vzduch pak vstupuje do zrcadla olejové lázně, kde se usazuje většina prachu. Tento olej lze v případě potřeby rychle a snadno vyměnit za čistý olej. Prach, který zůstává ve vzduchu, ulpívá na drátěném filtračním prvku potaženém olejem. Na konci je pěnový filtrační prvek s jemnými oky, který zajišťuje jemnou filtraci a zadržuje nejjemnější prach.

Jednonápravový traktor může být vaší další nejlepší investicí

Tyto dvoukolové traktory mají k dispozici širokou škálu přídavných zařízení. Od tradičních rotačních kultivátorů a brázdičů, rotačních pluhů až po srpy, sněhové pluhy a rotační zametače, řetězové pily a sekačky na trávu až po tažené sklápěče; dvoukolový traktor nabízí vše! Snížení počtu strojů ve vašem majetku při současném zvýšení využití dostupných činností zajišťuje lepší návratnost investic do zařízení. Šetří také prostor a skladování strojů a snižuje náklady na údržbu a opravy. Náhradní díly pro motorové kultivátory na Kentavr náhradní díly link

Návod k montáži a uvedení do provozu pro Centaur 2060D

  Po připojení hlavních mechanických částí pokračujeme v připojování a seřizování kabelů. První kabel vede od levé rukojeti posilovače (horní, červený) k motoru. V podstatě. je jistič motoru. Motor startuje a běží se stisknutou pákou, ale ne se stisknutou pákou. motor nenastartuje, a proto se zastaví, pokud se během provozu uvolní klikový hřídel. Páku pevně zafixujte a nastavte ji tak, aby nedocházelo k volnému tahu lana.

 • Dále připojte regulátor plynu na volantu k regulátoru otáček motoru. Za tímto účelem nastavíme ovladač kormidla do minimální polohy a propojíme kabel s otáčkami motoru, které jsou rovněž nastaveny na minimum. Odstranit kabel z cesty. Kontrola. otáčky regulujeme od minima do maxima na kormidle, a proto musí regulátor „jet“ od minima do maxima na motoru.
 • Dále nainstalujte zpětný bowdenový kabel. Vede od pravé rukojeti k převodovce elektrického rumpálu. Po vložení bowdenového kabelu dbejte na to, aby se volně nepohyboval. Zpětný chod je zařazen, když je převodovka v neutrální poloze.
 • Spojkové lanko připojte stejným způsobem jako dříve. Má poměrně krátkou dráhu. Tím je propojení kabelů dokončeno. Nyní je třeba nalít převodový olej do převodovky a polosyntetický motorový olej do motoru. Množství oleje je jasně uvedeno v návodu k obsluze. Nejjednodušší je dolévat olej do motoru z plnicího hrdla (za závit), když je motor v přímém směru.

Problémy se zapojením zadního pohonu

Problém s řazením vzad je nejčastějším problémem řidičů.

S takovou závadou se mohou setkat nejen majitelé automobilů s manuální převodovkou, ale i amatéři automatických převodovek. Informace o tom, kde začít hledat a jaké jsou možné příčiny, naleznete v následujícím článku.

Proč převodovka nezapíná zpátečku??

Majitelé vozidel s manuální převodovkou si statisticky výrazně častěji stěžují na problémy se zařazením zpátečky než majitelé vozidel s automatickou převodovkou. Mezi nejčastější příčiny nezapnutí nebo zatuhnutí zpátečky patří následující:

 • Nedostatečné odpojení spojky. Jinými slovy, převodovka není odpojena od motoru. Problémy se spojkou mohou ztěžovat zařazení všech rychlostních stupňů, ale u některých modelů se problém projevuje nejvíce při zařazení zpátečky. Pokus o řazení s nedostatečně sešlápnutou spojkou je často doprovázen praskáním nebo hlasitým skřípáním.
 • Deformované tyče nebo páky v převodovce. Abyste to vyloučili, je třeba převodovku důkladně zkontrolovat. Poškozené součásti musí být vyměněny.
 • Ztráta vlastností nebo nedostatečná hladina převodové kapaliny. Většina řidičů se domnívá, že životnost převodového oleje je stejná jako životnost samotného vozu. Bohužel to není pravda: převodová kapalina pracuje v náročných podmínkách a časem může ztratit svou výkonnost nebo může jednoduše unikat, pokud není jednotka řádně utěsněna. Problémy související s olejem zhoršují řazení všech rychlostních stupňů, nejen zpátečky. Pravidelně kontrolujte hladinu převodového oleje a v případě potřeby jej doplňte/vyměňte (intervaly výměny převodového oleje naleznete v příručce).
 • Neseřízená západka řazení převodovky. Tento problém je dobře známý majitelům vozů VAZ s pohonem předních kol. Špatně seřízená závora řazení brání zařazení nebo vyřazení zpětného chodu. V tomto případě je jediným řešením seřízení vahadla manuální převodovky.

Je třeba také upozornit na některá „speciální“ vozidla, u nichž problém se zařazením zpátečky není závadou, ale vlastností řízení vozidla. U takových vozů se doporučuje přeřadit nebo před zařazením zpátečky nejprve zařadit první rychlostní stupeň.

Proč se u automatické převodovky nezapíná zpátečka?

Jak již bylo uvedeno, problémy s couváním se vyskytují nejen u manuálních, ale i u automatických převodovek. I zde upozorníme na několik nejčastějších závad:

 • Nedostatečná hladina nebo opotřebení převodové kapaliny. Automatická převodová kapalina (ATF). Automatická převodová kapalina) je první věc, kterou je třeba zkontrolovat, pokud máte problémy s řazením v automatické převodovce. Kapalina ATF je životně důležitá a stejně jako převodová kapalina se musí pravidelně vyměňovat.
 • Opotřebení třecích desek. V závislosti na stupni opotřebení může tato závada ovlivnit nejen couvání, ale také režim D (vozidlo jede pouze na 1-2 rychlostní stupně). Problém se řeší výměnou opotřebovaných třecích spojek.
 • Stříhání drážek hnacího bubnu. Vozidlo se může rozjet pouze dopředu nebo se nemusí rozjet vůbec, když je sešlápnutý plynový pedál. To lze vyřešit pouze výměnou bubnu.
 • Opotřebovaná třecí vrstva brzdového řemene nebo souvisejícího spojkového obalu (zpětný chod). Při jízdě vpřed se závada neprojevuje, vozidlo prostě odmítá couvat.
 • Poškozené nebo opotřebované manžety pístků brzdového pásu. Podobně jako u předchozí závady se projevuje pouze při reverzaci. Jeden z ventilů hydrobloku nebo související elektromagnet je ucpaný nebo zablokovaný.
 • Uvolněná spojka mezi pastorkem pohonu olejového čerpadla a měničem točivého momentu. Porucha pastorku může vést k nemožnosti zařadit jakýkoli převodový stupeň.

V neposlední řadě je důležité pamatovat na dodržování servisních intervalů. Připomeňte svým zákazníkům pravidelnou údržbu!

FORTE MD-101E

Do žebříčku nejlepších zemědělských strojů se dostal i moderní jednonápravový traktor čínské značky Forte. Model patří do třídy těžkých nákladních vozidel. Robustní konstrukce a montáž ve výrobním závodě. Stroj je vybaven výkonným dieselovým motorem. Elektrický startér pro snadné startování za každého počasí. Výrobce instaloval systém vodního chlazení motoru, který umožňuje nepřetržitý provoz bez přehřívání a ztráty výkonu. Výhodou tohoto modelu je jeho všestrannost. Tento jednonápravový traktor je žádaný po celý rok. Pracuje nejen s jednoduchými přídavnými zařízeními, ale také s aktivními přídavnými zařízeními (rotační závěs: secí stroj, sekačka, čerpadlo, kartáč, sněhová radlice atd.).). Rozšiřuje se sortiment výrobků. Obdržíte šavli s ostrými břity na trhání, pluh, kola, sedačku a baterii pro napájení elektrického startéru. Speciální zavazadlový prostor je ideální pro přepravu nákladu. Velký světlomet osvětluje silnici při večerní jízdě. Kola jsou také větší a mají vynikající trakci na zemi i na silnici.

 • Převodovka se 6 rychlostmi vpřed a 2 vzad umožňuje rychlé manévrování a proměnlivé tempo v jakémkoli terénu;
 • Palivová nádrž má objem 5,5 litru a spotřebuje 0,8 litru za hodinu, což šetří peníze a umožňuje rychlou návratnost investice do stroje
 • Dvanáctipalcová kola udrží těžký stroj a mají vynikající trakci na jakémkoli povrchu;
 • 10litrový motor.с. je chlazený cirkulací vody, vhodný pro velké zemědělské plochy a dlouhé období nepřetržitého provozu;
 • Uzávěrka diferenciálu je navržena tak, aby usnadnila otáčení těžké jednotky.