Jak zředit benzín do pily STIHL

Jak doplňovat motorovou pilu STIHL

Ve většině případů při přípravě paliva na práci pily používají pro práci 1:50 a 1:40 proporce. To znamená, že jedna část oleje se přidá do 50 nebo 40 částí benzínu. Výpočty se následně provádějí: jeden l = tisíc ml, 1000/50 = 20 ml nebo 1000/40 = 20 5 ml, jinými slovy, nalijte 20 ml do každého litru benzínu a ve 2. Až 20 5 ml olej. Pokud neexistuje žádná anotace a nerozumíte proporcím pro výrobu konzistence, použijte následné tipy:

 • 1. Nástroj značky a olej. Například pro řetězovou pilu STIHL bude poměr benzínu a STIHL oleje stejný, jak je uvedeno na nádobách s máslem, zpravidla to je 1:50.
 • V látkách používaných pro konzistenci jsou vybrány různé značky. podíl 1:40.
 • Existuje jedna značka, ale neexistují žádné informace o poměru látek na oleji. chovali 1:40.
 • Při absenci všech údajů o pitě a oleji je směs chována v poměru 1:40. Jediná věc, kterou musíte zajistit, aby byl olej vytvořen pro dva motory.

K provedení běhu nejnovější pila na prvních 3 čerpacích stanicích s topným olejem se přidává o 20% více. V tomto případě bude poměr 1:50 1:42 a podíl 1:40 je převeden v 1:33. Na litr benzínu bude potřebovat 20 čtyř nebo 30 tří ml oleje, v tomto pořadí. Jiné nespočet událostí s nejnovější pilou nejezdí. Výrobci doporučují pracovat vždy pouze při nejvyšších revolucích. Po spuštění nástroje použijte běžné rozměry 1:50 nebo 1:40. V některých případech výrobce zařízení také ukazuje další poměry, například 1:25 nebo 1:32, musí být pozorovány.

STIHL řetězová pila

Nejprve by bylo hezké zmínit, že všechny řetězové pily STIHL jsou vytvářeny s poměrně malými velikostmi, ale s jejich rozměry mají velmi působivou sílu. Díky této funkci jsou řetězové pily STIHL velmi žádané.

benzín, pily, stihl

Navzdory vysoké kvalitě závisí trvanlivost řetězové pily na použití správného maziva a paliva. První problematická otázka, které čelí majitelé této techniky: Jaký druh oleje a paliva si vybrat pro jejich řetězovou pilu? V tomto článku se dozvíte o tom, který olej je lepší použít pro vaši řetězovou pilu a o tom, které palivo je lepší vyplnit vaše „dítě“.

Vyberte olej pro řetězovou pilu STIHL

První věc, o které byste měli vědět, je to, že téměř všechny řetězové pily STIHL jsou vybaveny karburátorem s motorem o dvou Stroke. Jsou v nich také dva samostatné nádrže: první pro olej a druhý pro benzín.

První, a co je nejdůležitější, si pamatujte, že do modelu domácí produkce, který se obvykle nalije do nádrží motocyklů, se nalije jednoduchý olej a jejich poměr by neměl být více než 1 až 25. Pokud jde o řetězové pily vyrobené v zahraničí, budou si muset koupit značkové oleje, což je podíl, pro který je 1 až 40. Samozřejmě se můžete pokusit nalít olej pro domácí pily v importované pile, v takovém případě může síla vašeho nástroje znatelně klesnout. Nejlepší rada, kterou lze poskytnout při nákupu oleje pro takovou techniku, je kontaktovat příručku k použití vašeho nástroje.

Dobrou volbou bude syntetický olej pro dvoutaktní vzduchové chladicí motory třídy API-TB a API-TC. Poté, co jste přišli do obchodu, zeptejte se prodejce na přítomnost takových značek, jako jsou Stihl, Husqvarna, Hahotek, Champion, Alco atd. V žádném případě na ingredience není chamtivá, je lepší utrácet peníze za kvalitní produkt, než pak utratit spoustu peněz za opravy.

Výběr benzínu pro řetězovou pilu Stihl

Při výběru benzínu pro řetězovou pilu byste měli samozřejmě věnovat pozornost kvalitě samotného benzínu a jeho oktanového čísla. Je nejlepší brát benzín s oktanem AI92

Můžete vyzkoušet AI95, ale o jeho kvalitě vyvstává příliš mnoho otázek. Pokud pochybujete o kvalitě AI95, bude pro vás AI92 nejlepší volbou.

Nedoporučujeme vám používat benzín, který je již dlouho v žádném kontejneru po dlouhou dobu, ať už se jedná o kanystr, nádrž nebo něco jiného. Pro palivovou směs musí být použit pouze čerstvý benzín, jinak může ztratit všechny své užitečné vlastnosti: oktanové číslo atd. Pokud stále používáte ne čerstvý benzín, bude vaše řetězová pila pracovat na neúplné síle. V případě hrubého zhroucení budete muset kvůli použití takového paliva utratit spoustu peněz za jeho opravu, protože takový případ se nevztahuje na záruku a lépe si koupíte nový nástroj.

Vytváření palivové směsi benzínu a oleje

Než budete pokračovat s vytvořením palivové směsi pro řetězovou pilu výrobce STIHL, věnujte pozornost příručce od výrobce. Proč to musíte udělat? Jde o to, že s nedostatečným obsahem oleje v benzínu se válec a píst tvrdě zahřejí, což se objeví v šikaně, což povede k rozpadu CPG a jako nákladná oprava

Abyste mohli připravit vysoce kvalitní palivová směs, musíte v jasně ověřeném poměru míchat olej a benzín. Pokud jsou oleje více, než je nutné, může to vést k vzhledu sazí na pístech a svíčkách. Pokud to trochu přehnáte benzínem, očekávejte sanitku vašeho motoru. Například v průměru by měl být jeden litr benzínu smíchán s 20-50 ml. Oleje. Pro vlak se doporučuje nalít 4 litry. Benzín. 100 ml. Oleje5 kW. Pokud je síla více než 1.5 kW, 100 ml by se mělo nalit. Oleje na 5 litrů. Benzín. Ale to jsou všechny přibližné výpočty, vždy používejte proporce uvedené v příručce vaší pily, pokud sami nechápete, kolik a co je potřeba. Ale nevěříme číslem uvedeným na olejovém štítku.

Katodoval řetězovou pilu. motor, řetězec, pneumatika

Než se přesunete k tématu opuštění řetězové pily, měli byste si trochu promluvit o bezpečnosti používání. Model Fubag FPS 56 vybraný jako příklad je vybaven řetězovou brzdou, která blokuje rotaci řetězce v případě zpětného dopadu. Před zahájením práce musíte vždy zkontrolovat použitelnost řetězové brzdy.

Jak to udělat? Na pár sekund provozujeme pilu pro plnou rychlost a klikneme na páku obrany. Řetěz by se měl okamžitě zastavit. Pokud k tomu nedochází, ale musíte se kontaktovat.

Schváletelnost řetězové brzdy je snadno zkontrolovatelná a když je motor vypnutý. Stačí zasáhnout pneumatiku tvrdým povrchem, ochrana se měla automaticky naklonit zpět. Vzpomněl si? Pohybujeme se dál.

Správná operace zaručuje dobrý provoz nástroje po mnoho let. Po každé pracovní relaci je čištění všech prvků žádoucí zbavit se nashromážděného prachu.

Řetězová pila je traumatický nástroj, takže musíte pokračovat s inspekcí a péčí poté, co motor ochladí. Navíc, aby se zabránilo náhodnému startu, je lepší hrát ji v bezpečí a odšroubujte zapalovací svíčku.

Začněme motorem

Péče o motor zahrnuje očištění chladicích žeber válce, kontrola zapalovací svíčky, oleje, paliva a vzduchových filtrů.

Chcete.li čistit žebra válce, musíte odstranit vzduchový filtr a kryt válce. Při instalaci krytu válce zkontrolujte správnou polohu vodičů spínače a těsnicího kroužku.

Chcete.li čistit palivo a olejové filtry. musíte je odstranit a opláchnout benzínem pro řetězové pily nebo je nahradit novým filtrem.

Nezabrání zapalovací svíčce čas od času. V případě kontaminace musíte elektrody vyčistit drátěným štětcem a obnovit mezeru na velikost 0,65 mm.

Chcete.li zkontrolovat vzduchový filtr, vyjměte jej, odstraňte prach z povrchu. Pokud je to velmi ucpané, pak je lepší jej opláchnout v benzínu.

Pokud vyčistíte stlačený vzduch, měli byste nasměrovat proud na vnitřní povrch.

benzín, pily, stihl

Nejen kvalita práce závisí na správné poloze, napětí a stavu řetězce, ale také na životu řetězové pily.

Řetěz řetězce

Při tomto procesu je řetězec natažený a špatně připevněn na pily pily. Pokud jsou matice ořechů příliš volné na pilech pily, musíte utáhnout řetěz a pak se utáhnout a čepel. Když je řetěz opotřebován, aby se změnil, ale nejprve se můžete pokusit oostřit.

 • Piliny získají tvar prášku
 • Pro práci potřebujete více úsilí
 • Saw pila velmi vibruje
 • Zvyšuje se spotřeba paliva

Jeden. Opravte řetěz na místě 2. Vezměte kulatý soubor odpovídající velikosti 3 Po ostření každého řezáku změřte hloubku a přiveďte k požadované velikosti. 5. Chcete.li minimalizovat pravděpodobnost zpětného dopadu a rozpadu spojovacího odkazu, musíte kolem přední hrany kolem.

Pneumatika motorové pily

Důležitou součástí řetězové pily je pneumatika. Je to na své použitelnosti, že výkon a kvalita práce zařízení do značné míry závisí. Pneumatika potřebuje pravidelné čištění.

 • Odstraňte vodicí pneumatiku a odstraňte z drážky pneumatiky dřevěný prach
 • Vyčistěte mazivo
 • Poskytněte mazání přední části ozubeného zařízení z otvoru na konci pneumatiky

Aby se pneumatika nevynořila, musí být čas od času převrácena. Průvodce by měl mít vždy kolmý profil. Pokud se pneumatika musí stále změnit, použijte sběrnici s parametry, které výrobce pily doporučuje. To prodlouží životnost a vidění a celou pilu.

. Pokud jsou nalezeny, musí být část nahrazena. Nasaďte si nový řetězec na opotřebované kolo, nebo naopak nemůže!

Zařízení pro ředění palivové směsi

Samozřejmě můžete použít kanystr, stříkačku nebo měřenou láhev, ale existují pohodlnější možnosti. Stojí za zmínku, že například STIHL oleje se vyrábějí ve 2 typech balení- s dávkovač a bez. S malým cenovým rozdílem, láhev s dávkovačem výrazně usnadňuje proces vytváření směsi. Existuje také mnoho různých plechovek s dávkovačem, s odděleními na ropu a benzín samostatně. Všechna tato zařízení snižují období přípravy na spuštění a práci řetězové pily.

STIHL kanystr s ropnými a benzínovými odděleními

Tento kanystr má dvě oddělení pro skladování oleje a benzínu samostatně. Kapacita benzínu s objemem 5 litrů a olejová nádoba má objem 3 litrů. Mnoho majitelů benzo.tool často se dvěma motory v tomto nádobě přenáší olej ve stejném oddělení a ve druhém připraveném palivovém směsi připravené.

Husqvarna kanystr s odděleními olejové a palivové směsi.

Husqvarn kanystry mají funkci: olejový kontejner může být odpojen od hlavního a použitého samostatně.

Olejová láhev STIHL s dávkovač.

Tato láhev, jak je vidět na fotografii, má dvě dopravní zácpy. Jedna zástrčka vám umožňuje přímo nalít olej do jakékoli nádoby a druhá je umístěna na speciální samostachové místnosti. Náklon láhve, který dovolíte olej dostat do tohoto oddělení, při kterém se rizika vztahují na nezbytný objem. Musím říci, že se jedná o velmi výhodnou funkci a rozdíl v ceně mezi lahvemi s dávkovačem a bez malého.

benzín, pily, stihl

Rolf Garden 2T řetězová pila olej

Olej se vyrábí syntetickým základem, který poskytuje nejvyšší kvalitu Zároveň spolehlivě chrání motor před opotřebením, t. Na. Má vyvážený aditivní balíček. S dlouhodobým provozem motoru je Rolf Garden 2T vyloučen rychlým znečištěním tlumiče tlumiče a produkty neúplného spalování oleje, které snižují sílu řetězové pily.

Olej byl vyvinut speciálně pro zahradní technologii, kde hlavní metodou mazání je směs hotového paliva. Při vytváření Rolf Garden 2T to bylo zohledněno a produkt obdržel vynikající stabilitu ve směsí s benzínem. Hotové složení během skladování nezahrnuje stratifikaci, ucpávání kanálů karburátoru. Olej nesnižuje oktanový počet benzínů, vylučuje riziko detonace při zatížení.

Vzhledem k nízké teplotě mrazu je Rolf Garden 2T také ideální pro zimní práci, která udržuje účinnost mazání motoru pomocí palivové směsi. Olej dobře hoří v motoru, snižuje riziko selhání zapalovacích svíček. Objem nezbytné údržby řetězové pily tedy lze minimalizovat.

Kvalita oleje je potvrzena tolerancí největších výrobců řetězových pila. Kromě toho maziva Rolf GmbH nabízí jednoduchý a efektivní systém pro ochranu před padělky: všechny produkty společnosti posilují pouze v kontejnerech cínových kontejnerů. Jak ukazuje praxe, padělky v takových podmínkách se prakticky nenacházejí na trhu: pro falešné výrobce je balení v plastu výhodnější.

Palivová směs

Chcete.li správně připravit palivo, budete potřebovat seznam dalších nástrojů:

 • Plastová nebo kovová nádoba pro chov látky;
 • Naměřená láhev pro benzín;
 • Výdej;
 • Stříkačka;
 • Jezero pro naplnění nádrže řetězové pily.

Někteří výrobci, jako je STIHL, okamžitě provedou měřené nádoby pro pohodlnější měření palivové směsi.

Různí výrobci produkují oleje různých odstínů. Výrobce HP produkuje červenou kapalinu. Zelený olej je prémiový segment „Syntetika“. Pro řetězovou pilu Husqvarna musíte vzít olej odpovídající značky. Rozlišuje se vysokými náklady, dobrou kvalitou a má zelenou nebo modrou.

Hlavní věcí je správně vypočítat podíly směsi. Přebytečný olej může tvořit saze na pístech a svíčkách. Přebytečný benzín může způsobit rozpad motoru nebo tvorbu páteře na pístech. Každý výrobce poskytuje vlastní podíl modelům různých kapacit.

Chcete.li smíchat komponenty, budete potřebovat výše uvedené další příslušenství. Najdete také speciální kanály se dvěma otvory pro olej a benzín. Všechno je zde velmi jednoduché, nalijte ingredience, pevně otočte víko a promíchejte nakloněním kontejneru. Můžete použít skleněné a plastové láhve.

Voda nebo prach by neměly spadnout do palivové směsi.

Proč zasahovat do oleje a benzínu?

Většina lidí je zvyklá na manipulaci se čtyřmi motory. I v motocyklech je tento typ motorů nyní nalezen častěji než dva.Strokes. Samotný požadavek nalévat olej do benzínu nevede k pochopení procesu. Ve skutečnosti v obvyklých automobilových motorech existuje celý systém, který zabraňuje míchání oleje a paliva. Všechny zaměření na rysy zařízení s nízkým výkonem ledu se dvěma takty práce. Mají velmi jednoduché design a nemají olejovou paletu a čerpadlo, které by zabalilo tekuté mazivo na správná místa. Do klikové skříně je umístěn pouze válec a klikový mechanismus s klikovým hřídelem.

Aby bylo zajištěno mazání, návrháři šli opačně: vybavili systém kanálu tak, že palivo nejen proniká do spalovací komory, ale také umývá pohyblivé uzly ze zadní části pístu. Protože maziva benzínu jsou zjevně nedostatečná ke snížení tření, ale olej se přidává k němu. Mimochodem, kvůli těmto vlastnostem prstenu na pístu. výhradně komprese, máslo.

Co se stane, pokud doporučení výrobce nebere v úvahu?

V případě porušení pravidel pro přípravu paliva a maziv a nedodržení proporcí při přidávání oleje do benzínu do řetězové pilySTIHL 180„; Následující problémy se objevují:

 • Se zvýšením tření se zvýší opotřebení pracovních povrchů částí.
 • Vzhledem k nedostatečnému množství maziva se ložiska začnou zhroutit.
 • Úplné fungování mechanických uzlů je porušeno v souvislosti s předčasným opotřebením částí, jejich životnost je výrazně snížena.
 • Při použití odrůd benzínu a olejů s nízkým rozvojem snižuje výkon jednotky s následným rozpadem důležitých uzlů a částí.

Palivo se připravuje před doplňováním paliva a vyhýbá se nadměrným kontaktům s kyslíkem. Po skončení práce musí být zbývající směs vyčerpána.

Rezerva zboží

Řetězová pila STIHL MS 180 C-BE 14 35 cm je vylepšená verze STIHL MS 180 SAW-it-it-System pro vyprchávání spuštění Ergostart a vedlejší napětí řetězce bez použití nástroje. Tento nástroj je vhodný pro sklizeň palivového dříví, vytvoření korun stromů, uzly, konstrukci dřevěných struktur, pily stromy a také pro implementaci dalších jednoduchých ekonomických prací Vysoká úroveň ergonomie poskytuje snadnost provozu bez ohledu na složitost úkolu. Zařízení je vybaveno 14palcovou autobusem (35 cm), která poskytuje schopnost pracovat se stromy s průměrem až 30 cm.

STIHL MS 180 C-s benzín má moderní systém ochrany vibrací. Anti.Vibrační systém je umístěn v zóně rukojetí pily a značný rozsah utopí vibrace přenosu z motoru. Nástroj je oosent moderním mazacím systémem, který reguluje množství mazání. Tlačítko ovládání studeného a horkého spuštění, zapnutí a vypnutí nástroje je představováno samostatnou pákou. Díky tomu je manipulace s bezpečnou pilou, protože ruka operátora zůstává vždy na rukojeti.

Funkce a výhody STIHL MS 180 C-BE 14 35 cm

 • Systém spouštění ergostart
 • Boční ořezový řetězec bez použití nástroje
 • Malá váha
 • Pohodlí
 • Brzda řetězce Quickstop
 • Bezpečnostní
 • Napětí rychlého řetězce
 • Moderní systém ochrany vibrací
 • Moderní mazací systém

Zařízení

Brzda Quickstop Chain je ochranný mechanismus při práci s řetězovými pily. Řetězová brzda se spustí, když stisknete přední zastávku pro ruce a na několik sekund zastaví řetězec pila. Se silně silným dáváním se automaticky spustí brzda řetězce Quickstop.

Silné vibrace v zóně držadel mohou vést k chronickým oběhovým poruchám v rukou. STIHL proto vyvinul vysoce účinný anti.vibrační systém (AS). V nástrojích s AC se vibrace motoru přenášeného do kliky znatelně sníží.

Kompenzační kompenzátor STIHL. regulační orgán v karburátoru. poskytuje téměř konstantní výkon motoru, kvalitu výfukových plynů a spotřebu paliva po dlouhou dobu navzdory rostoucímu znečištění vzduchového filtru. Čištění vzduchového filtru je vyžadováno pouze s výrazným poklesem kapacity. Je možné pracovat po dlouhou dobu bez údržby.

Emamatický systém STIHL se skládá z pneumatik emamatického průvodce, olejové pily a olejového čerpadla s nastavitelným přívodem. Zvláštní design pneumatiky a řetězce způsobuje, že každá kapka oleje získá přesně tam, kde je nutné namazat. To snižuje spotřebu oleje o 50 %.

Spirálová pružina mezi cívkou startovacího kabelu a klikovým hřídelem kompenzuje špičkové úsilí, nyní na kabelu nejsou téměř žádné šoky. Výsledek: Stihl Ergostart ve srovnání s tradičními startovacími zařízeními snižuje polovinu síly a rychlost počáteku je asi dvě třetiny.

Takové funkce stroje jako studeného a horkého spuštění, práce a vypnutí jsou ovládány samostatnou pákou. Díky tomu je management obzvláště pohodlný a bezpečný, protože na rukojeti zůstává pravá dlaň.

Je nutné pouze uvolnit matici upevnění krytu řetězových hvězd a pomocí nastavovacího kola snadno a rychle vytáhnout řetězec. Nástroj pro to není vyžadován.

Poté, co jste objevili chybu nebo nepřesnost v textu nebo popisu produktu, zvýrazněte ji a klikněte na ShiftAnter.