Jak zředit benzín pro řetězovou pilu STIHL

Správný podíl oleje pro motocykly a řetězové pily

Mnoho uživatelů nástroje Benzo se vztahuje k přípravě palivové směsi zcela nezodpovědné. Například jsem potkal majitele pily, která zředěla benzín olejem „okem“. Prostě nalili tolik, kolik chtějí, a pak ke mně přišli s vadným nástrojem.

Je důležité pochopit, že více, jako méně, neznamená lépe. Je to zlatý průměr, který je důležitý.

Pokud připravíte směs s nedostatkem oleje, pak je vše jasné. Pro válec a ložiska bude dostatečné množství mazání, což znamená, že se zvýší tření a teplota, ve válci se vytvoří palandy a mohou ložiska klikového hřídele zaseknout.

A co se stane, pokud nalijete? Velký objem oleje během spalování tvoří mnoho zbytkových spalovacích produktů, které se usadily na pístu, ve výfukovém okně válce a tlumiče, takže pohyb výfukových plynů. V důsledku toho pokles energie nebo úplná ztráta výkonu.

Náklad, který je vytvořen s nadměrným podílem oleje, se může usadit pod kompresními prsteny, což jim brání v kompenzaci teplotní expanze, která bude znamenat bulletin, obecně mohou být důsledky docela vážné.

benzín, řetězovou, pilu, stihl

STIHL MS 180. Technické specifikace

Řetězová pila STIHL MS 180 je uvolněna solidními technickými parametry. Obsahují:

 • Síla. 2 l. S.;;
 • Kapacita palivové nádrže. 270 ml;
 • Kapacita nádrže na lití oleje je 260 ml;
 • Možná délka pneumatiky použité pro provoz je 30–35 cm;
 • Krok řetězce. 3/8 „
 • MASD MASS. 4 kg.

Mezi výhody modelu je třeba poznamenat skromnou spotřebu paliva. Při práci pod maximálním zatížením spotřebovává motor ne více než 2,9 l/mash. Hodina.

STIHL MS 180. Technické specifikace

Řetězová pila STIHL MS 180 je uvolněna solidními technickými parametry. Obsahují:

benzín, řetězovou, pilu, stihl
 • . S.;;
 • Kapacita palivové nádrže. 270 ml;
 • Kapacita nádrže na lití oleje je 260 ml;
 • Možná délka pneumatiky použité pro provoz je 30–35 cm;
 • Krok řetězce. 3/8 „
 • MASD MASS. 4 kg.

Mezi výhody modelu je třeba poznamenat skromnou spotřebu paliva. Při práci pod maximálním zatížením spotřebovává motor ne více než 2,9 l/mash. Hodina.

Jakýkoli strojový olej vysoké kvality má své výhody a nevýhody jakéhokoli vysoce kvalitního strojového oleje má své výhody a nevýhody. Někteří odborníci říkají, že jakýkoli olej řetězové pily je vhodný pro všechny. To není zcela pravda, téměř jakákoli látka může být použita pro řetězovou pilu Hursstavna, ale pro řetězovou pilu STIHL je vyžadován pouze přenosový olej. Při výběru potřebujete znát olejový kovový motor, který vyžaduje složení, která má načervenalý, namodralý nebo nazelenalý příliv.

Chcete.li udělat směs sami, je nutné používat mazivo rezistentní na teplo, které má dobře známou ochrannou známku.

Sezónnost ovlivňuje hustotu produktu:

Jaké jsou vlastnosti různých olejů, můžete to pečlivě zjistit studiem štítku na kontejneru. Při absenci pokynů nebo štítků v balíčku byste měli odmítnout použít takovou látku. Současně by se TTX oleje neměla radikálně měnit, když jsou režimy teploty upuštěny.

Specifičnost maziva je, že je optimální pro vysokorychlostní motory, které mají chlazení vzduchu. Jsou to takové elektrárny, které jsou vybaveny řetězovými pily. Minerální oleje mají načervenalý odstín a „syntetika“ má nazelenalý odstín.

Neměli byste používat žádné náhražky, často mezi nimi jsou padělané produkty (až 20%). Je docela obtížné rozlišit falešný, musí mít speciálně vybavení.

Doporučuje se ukládat palivo do kovových nádob. Nejlepší je vařit palivovou směs v nádobě.

Existuje velké množství olejů a každý má své vlastní vlastnosti

benzín, řetězovou, pilu, stihl

Konzistence se provádí v poměru:

Na trhu nejsou téměř úplně žádné řetězové pily, které fungují na směsi v poměru 25: 1. Po nalití nové směsi by nástroj měl na chvíli fungovat na volnoběhu.

benzín, řetězovou, pilu, stihl

TTX minerálního nebo organického oleje určeného pro samotný řetězec není vhodný pro přípravu palivové směsi. Nádrž (až polovina) je naplněna hotovým produktem, poté smíchaný (kontejner musí být hermeticky uzavřen). Získá se tedy jednotné složení. Je lepší nevařit palivo předem, rychle ztrácí své funkční vlastnosti. Při pokojové teplotě se hořlavá kapalina zhoršuje po dobu dvou týdnů.

Zabýváme se výběrem benzínu pro sekačku na trávu Ai-92 nebo Ai-95

Kolik lidí, tolik názorů, které platí nejen pro výběr oleje pro zastřihovač pro trávu, ale také benzín. Podobně, aby se s výběrem nepodařilo udělat chybu, se doporučuje používat benzín značky, který výrobce doporučuje (uvedeno v příručce k nástroji). Ne všechno však je zde tak jednoduché, protože na každé čerpací stanici značky benzínu se nazývají pouze to samé, ale mají úplně jinou kompozici. Je nutné to zjistit a dospět k jedinému závěru o tom, který značku je lepší nalít benzín do dvoustokového motoru pro váš oříznutí pro trávu.

Výrobci doporučují používat pro svou techniku ​​benzín A-92 a některé modely vyžadují použití značky A-95, které neobsahují ethylalkohol. Nedoporučuje se používat benzín značky AI-90 a níže, protože bude znamenat rychlé opotřebení dílů motoru. Nákup benzínu jedné značky, člověk si nemůže být stoprocentně jistý, že je to pravda. Výsledkem je následující obrázek:

 • Výrobce doporučuje nalití paliva do zastřihovače pro trávu značky AI-92
 • Letní obyvatel používá pouze benzín této značky, ale kupuje jej na čerpacích stanicích, kde je cena nižší nebo kde musíte
 • To negativně ovlivňuje vnitřní detaily motoru, protože na jedné čerpací stanici je to opravdu vysoce kvalitní benzín AI-92 a na druhém, v nejlepším případě, pokud je to Ai-80, ne Ai-76

Výsledkem je, že motor trpí a po několika letech provozu nový zastřihovač pro trávu je to nutné. Aby nedocházelo k analýze kvality paliva nebo nákupu pouze drahého benzínu, se doporučuje doplňovat pouze na jednu čerpací stanici. Na čerpacích stanicích se benzín nalije pouze do kovových kanálů, ne plastu.

Existují výrobci, kteří vyrábějí speciální čistiné palivo pro dva motory na stromě. Pokud je tato možnost vybrána, nebudete muset vybírat nejlepší čerpací stanici, značku benzínu a ovládat její období skladování.

Krok.by.krok pokyny pro doplňování doplňování

Chtěli jste ochutnat řetězovou pilu, musíte sledovat jednoduchý algoritmus:

 • Připravte palivo v doporučeném podílu benzínu a oleje pro dvě řetězové pily.
 • Připravte pilu na doplňování doplňování, očistěte jeho povrch z pilin a hranolků.
 • Dejte pilu na plochý stabilní stojan s nádrží s nádrží nahoru.
 • Jemně umístěte malou nálevku (plastový nebo kovový, odolný vůči hořlavým materiálům, snadno zakoupené v obchodě s automatickým obchodem v obchodě Auto.Goods)
 • Pečlivě nalijte palivo do nádrže a vyhýbejte se přetečení. Je nepřijatelné nalit pod víkem. to povede k stříkání během šroubování krytu!
 • Blízko víko palivové nádrže
 • Vyměňte mazivo za řetěz (povinné!)
 • Spusťte motor při nečinnosti.

Správný poměr oleje a benzínu pro řetězovou pilu

Ahoj! Tento článek bude hovořit o správném poměru oleje a benzínu pro řetězovou pilu. To je možná nejdůležitější věc, kterou musíte vědět při provozování tohoto zařízení.

Nevýhoda oleje povede k nadměrnému tření a příliš velkému počtu. k nadměrnému výskytu sazí a přehřátí. V důsledku toho oba povedou k rychlému rozpadu motoru.

Oprava může stát za polovinu ceny nové řetězové pily.

Kromě správného poměru zde budeme hovořit o dalších důležitých věcech, které umožní vaší motorové pile sloužit co nejdéle. který benzín, jaký druh oleje, metody chovu, skladovacích období hotové směsi atd Proto vám doporučuji, abyste nepřestali přečíst článek po sekci o rozměrech, od té doby budou také existovat informace, které pro vás budou užitečné.

Správné proporce

Takže nebudu chodit po křoví dlouho, ale okamžitě jdu na čísla. Nejběžnější rozměry šlechtění jsou 1:50 a 1:40. To znamená, že jedna část oleje se nalije do 50 nebo 40 částí benzínu. Pro ty, kteří tomu nerozuměli, vysvětlím více podrobněji.

Bereme jeden litr benzínu a rozdělíme ho 50 nebo 40. Výsledkem je, že dostáváme správné množství oleje na litr benzínu. To znamená, že jeden litr je 1000 ml. 1000 ml rozdělit 50, dostáváme 20 ml oleje. Rozdělte se o 40, dostaneme 25 ml.

To je to, kolik oleje je třeba přidat k jednomu litru benzínu.

Ale říkáte, že nevíte, jaký by měl být podíl na vaší řetězové pile. Co pokud jste ztratili pokyny nebo z nějakého důvodu neexistují žádné informace o poměru, můžete použít následující pravidla:

 • Pokud je řetězová pila a olej ze stejné značky (například řetězová pila STIHL a olej STIHL), pak proveďte plyn s olejem v poměru, který je označen v oleji (obvykle 1:50);
 • Pokud je řetězová pila a olej různých značek, postupujte podle podílu 1:40;
 • Pokud je značka stejná a stejná, ale neexistují žádné informace o oleji, pak se zředí v podílu 1:40;
 • Pokud není nic známo. ani značka řetězové pily, ani olej, který znáte., pak se stále zředí v podílu 1:40. Hlavní věcí je jen vědět, že olej je určitě vhodný pro motory s motorovou pilou s řetězovou pilou.

Pokud je pila nová a běh.v průběhu, je doporučeno množství oleje pro první tři doplňování palivové nádrže o asi 20%. To znamená, že podíl 1:50 se otáčí v 1:42 a 1:40 v 1:33. Nebo 24 nebo 30 ml oleje na 1 litr benzínu.

Zde si poznamenávám, že kromě zvyšování množství oleje ve směsi paliva není nutná žádná další opatření s řetězovou pilou, pokud v pokynech není uvedeno jinak jinak. To je, že není například nutné nechat to dlouho pracovat na volnoběhu nebo ne při plné rychlosti, protože to povede k jeho přehřátí a rychlejšímu selhání.

Vždy viděno pouze při maximální rychlosti. A po výrobě tří palivových nádrží (střední nádrž řetězové pily) přejděte do obvyklých rozměrů 1:50 nebo 1:40.

Ale někdy se stává, že výrobce označuje další podíl ve srovnání s těmi, které jsem přinesl výše. Například 1:25 nebo 1:32. V tomto případě je nutné tyto proporce přesně pozorovat. I když o nich víte, na co jste v tomto článku zapomněli?

Jaký olej použít?

Olej, jak již bylo řečeno, by měl být pro dva motory. Navíc by měl být vhodný pro řetězové pily, které jsou uvedeny na jeho obalu. Například jsou pouze dva další oleje. Neměly by se používat, protože způsob provozu takové techniky není tak intenzivní, proto jsou požadavky na hodiny o něco nižší.

Současně existují oleje, což naznačuje, že jsou vhodné pro motory s motory i lodní motory a skútry. Takový olej lze použít. Ale pokud je to pouze pro motory nebo skútry, pak nemůžete.

Výrobci ropy

Jeden z nejlepších olejů v obecném uznání většiny odborníků produkuje Stihl, stejný, který dělá řetězovou pilu také velmi dobře. Pokud tedy máte drahé řetězové pily, je lepší neušetřit při nákupu levnějších olejů.

Další vážný světový výrobce řetězových pilovačů. Husqvarna. také produkuje stejný olej o dvou strokech.

Mnoho uživatelů však poznamenalo, že když se používá na techniku ​​jiných značek, vede to k nadměrnému kouři a obecně řetězové pily nefungují v plné síle. Zároveň samotná technika Husqvarna funguje na tomto oleji perfektně.

Pokud tedy máte řetězovou pilu Husqvarna, pak si za to olej kupte stejný. Je lepší nebrat jiné vybavení.

Existují také slavné světové značky produkující různé malé, včetně dvou stromů. Například Ravenol. Olej takových výrobců lze také koupit beze strachu.

V Rusku jsou vyráběny oleje. V zásadě jsou dobré, pokud je pila použita v provozu domácnosti. To znamená, že to samozřejmě mírně sníží zdroj řetězové pily, ale v každodenním životě si to nevšimnete, protože motor řetězové pily v žádném případě v takových šetrných provozních podmínkách již mnoho let slouží. Pro profesní činnosti nedoporučuji vzít takovou ropu.

Ale nejdůležitější věcí není narazit na falešné produkty. Abychom tomu zabránili, nakupujte ropu ve spolehlivých vážných obchodech a maloobchodních řetězcích, a ne na žádných nepochopitelných trzích.

Barva oleje

Olej pro dva motory na strokech je obvykle červená, modrá nebo zelená. To nemá vliv na provozní vlastnosti. Barvivo se přidává pouze tak, že v budoucnu nemícháte směs plynového oleje s čistým benzínem a někde ji nenaplní, kde jej nemá nalít.

Minerální nebo syntetika?

Ano, pokud jde o auta, pro řetězové pily jsou minerální i syntetické oleje. Vzhledem k nižší ceně ve většině případů se používá minerální olej. Syntetika však poskytuje delší životnost řetězové pily, protože na stěnách válce nezůstane nagar.

Proč by měl být pozorován podíl benzínu a oleje?

Mnoho kupujících při nákupu řetězové pily je zmatených, proč v benzínovém oleji doporučeném výrobcem přidává přesnou částku. Je to všechno o složitosti dvoutaktního motoru, který se liší od čtyřtaktního protějšku poblíž řady specifických designových řešení.

Jeden z nich: Výroba motoru s jedním vancovny, ve kterém není žádná kliková skříň pro plnění maziv. To je vidět technologickým štěstí jeho času.

Dokážete si představit, jak přicházející hořlavá směs ztrácí molekuly oleje usazujícího se na hromadách válce

Poskytněte maximální výkon jednotky, dlouhodobý operační režim je dosažen správným poměrem čistého benzínu s doporučeným olejem. Porušení pravidla zaručuje rychlý odchod z nástroje z funkčního stavu. Rozpis Dis bude vyžadovat významné prostředky na opravu nebo výměnu novým analogovým.

Je to zásadně špatné. Mazání je určeno pro řetězec během provozu. Pouze. Kapacita oleje a priori není spojena s plynovodem s motorem.

Jak správně chovat?

Čísla šlechtitelských rozměrů nejsou marně podávána s takovou přesností. To znamená, že se neřekne, že „takové a takové množství oleje“. Nedodržte přesný podíl okem, takže musíte použít něco, co vám umožní měřit přesné množství oleje a benzínu.

Kompletní s některými levnými řetězovými pily jsou obvykle měřenou nádrží s riziky. Zpravidla má několik měřítek pro různé rozměry. Nebo jeden, pokud výrobce naznačuje, že tento tank bude použit pouze s pilou, se kterou přichází v soupravě. V tomto měřítku by měla být dvě vodorovná rizika. Nižší ukazuje úroveň, na kterou je třeba benzín nalit. Horní. úroveň, ke které by směs měla dosáhnout po přidání oleje do benzínu.

Pro přesnější měření oleje můžete použít lékařskou stříkačku. Nejlépe nejméně 20 ml.

Obecně nalijte benzín do naměřené nádoby, přidejte požadované množství oleje měřené stříkačkou a protřepením.

Příprava směsi musí být provedena v samostatné nádobě a ne přímo v nádrži řetězové pily