Strunová sekačka STIHL fs 55 se nespustí

Jak správně nastartovat benzínovou strunovou sekačku na trávu

Počáteční uvedení do provozu a první zaběhnutí sekačky jsou velmi důležité kroky před spuštěním nové sekačky. Vyžínače trávy STIHL STIHL mají dlouhou životnost a nízkou spotřebu paliva, což přispívá k zachování životního cyklu spalovacího motoru, protože výrobní proces dosahuje provozní teploty. Zkontrolovat zapalovací svíčky a kvalitu paliva. a pak si koupit první práci s vyžínačem. je první vyžínač, který jste kdy potřebovali.

Existuje pět hlavních důvodů, proč se vyžínače trávy STIHL nezapínají:

Používání nekvalitního paliva

Při špatné kvalitě paliva se řetězová pila neroztočí. Může se stát, že se zastaví nebo vůbec nenastartuje.

Pro kontrolu kvality paliva zkontrolujte zapalovací svíčky. Jsou to hlavní indikátory problémů se spalovací komorou.

Pokud jsou na zapalovacích svíčkách zbytky nebo usazeniny, odstraňte staré palivo a přidejte nové kvalitní palivo.

Je třeba mít na paměti, že sekačka na trávu nebo sekačka na trávu musí být naplněna kvalitním benzínem a palivem, jehož druh je uveden výrobcem v technickém listu stroje.

Zapalovací svíčky je třeba důkladně očistit od usazenin a teprve poté je vložit zpět do spalovacího prostoru.

Znečištění vzduchového nebo palivového filtru

Pokud je vzduchový filtr ucpaný, je ve spalovacím prostoru nedostatek kyslíku, takže se palivo plně nevytváří, což brání stroji vyvinout požadované otáčky a výkon.

Chcete-li zkontrolovat, zda je skutečnou příčinou vzduchový filtr, vyjměte jej a zapněte. Pokud sekačka stále nenabírá rychlost, není příčina v ní. Pak byste měli zkontrolovat prvek palivového filtru. Stejně jako zde, jen s tím rozdílem, že kyslík je v roli benzínu. Pokud je tento filtr poškozen, dochází k nedostatku paliva, což brzdí otáčky.

Řešení je v obou případech jednoduché: stačí vyměnit filtr. Pokud je k dispozici náhradní,

nainstalovat, pokud ne, kupte si ji v jakémkoli specializovaném obchodě, je levná.

Problémy se zapalovacími svíčkami

Při častém používání benzinového vyžínače je třeba zkontrolovat stav zapalovacích svíček. Tato část podléhá opotřebení, proto je třeba je pravidelně kontrolovat: nejsou na nich saze.

Problém lze vyřešit dvěma způsoby: vyčistit starou zapalovací svíčku nebo koupit novou.

V prvním případě jej odšroubujte, přebruste smirkovým papírem a vysušte. Vzdálenost mezi elektrodami by měla být 1 mm. Sekačka na trávu je sestavena a spuštěna.

Pokud mezi elektrodami nedochází k jiskření, je třeba prověřit kvalitu zapojení všech prvků v obvodu. Pokud je to stále v pořádku, je třeba vyměnit svíčky na 100 %.

Jejich výměna je snadná a levná. Potřebujete nástroje, jako je klíč a pilník na nehty.

Pokud jsou zapalovací svíčky často znečištěné, možná by stálo za to hledat příčinu trochu hlouběji.

Zapalovací svíčky by měly být důkladně vyčištěny od usazenin

Závady motoru

Problémy s motorem jsou závažnější. Je možné, že dojde k několika závadám:

V případě problému s karburátorem je třeba nejprve zkontrolovat kabel. Může být uvolněný, což způsobuje poruchu. Zde je nutné provést jednoduché nastavení kabelu.

Pokud to nepomůže, zkontrolujte provozní parametry. Specifikované provozní podmínky naleznete v technickém listu stroje. Někdy stačí jednotku rozebrat: umýt, vyčistit a znovu složit.

Pokud máte problém s karburátorem, možná budete muset koupit nový karburátor nebo si najmout odborný servis.

Pokud manipulace s karburátorem selže, je třeba zkontrolovat pohon trimru.

Poruchy systému cirkulace paliva

Důvodem, proč stroj neotáčí, může být také nedostatečná cirkulace paliva v systému. Existuje několik možností, proč k tomu dochází:

Problém můžete vyřešit sami. K tomu potřebuje:

 • odstraňte ucpání palivového čerpadla;
 • Vylepšete hadice a potrubí pro oběh paliva;
 • vyčistěte tlumič hluku a jeho filtr
 • Montáž nového katalyzátoru.

Nebojte se příliš, pokud se to stane problémem. To vůbec neznamená, že jednotka je nekvalitní. Pokud se sekačka Patriot nezvedá, lze ji opravit vlastníma rukama, aniž byste museli do servisu.

STIHL FS 55 vyžínač plevele. konstrukce modelu

Křovinořez STIHL se vyznačuje vynikajícím vyvážením a promyšleným uspořádáním součástí. Model je poháněn značkovým jednoválcovým dvoutaktním benzinovým motorem s vylepšeným chlazením nuceným vzduchem. Rukojeť STIHL ElastoStart je zodpovědná za startování, protože je konstruována tak, aby kabel nemohl odskočit nebo trhnout. Výrobce integroval do motoru startovací systém STIHL ErgoStsrt, který usnadňuje a usnadňuje startování. Skládá se ze speciální pružiny mezi klikovým hřídelem motoru a cívkou startéru. Pružina vyrovnává ráz při startování motoru a chrání součásti před nadměrným opotřebením.

Vyžínač trávy Stihl FS 55

Včetně většího japonského karburátoru Walbro. Její stěny jsou potaženy ochrannou slitinou niklu, která zabraňuje zvýšenému opotřebení a zahřívání.

Model STIHL FS 55 je vybaven zdokonaleným elektronickým zapalováním. Zajišťuje stabilitu motoru a udržuje trvale vysoké napětí, aby bylo zajištěno účinnější spalování palivové směsi. Tím se znatelně sníží emise výfukových plynů.

Zesílená hřídel s robustními převody přenáší výkon z motoru do převodovky vyžínače trávy. STIHL FS 55 je výrobcem navržen tak, aby se s ním dalo snadno a pravidelně pracovat. Je vybaven multifunkční rukojetí se všemi potřebnými tlačítky a přepínači.

Aby se obsluha při práci cítila pohodlně, dodává výrobce robustní ramenní popruh křovinořezů STIHL. Zvýšená ochrana obsluhy díky odolnému plastovému krytu. Kryt je vyztužen žebry, která chrání jednotku před nárazy kamenů.

Odstranění důvodů, proč si nelze pořídit benzinové čerpadlo

Palivová směs musí být připravena s přesným poměrem benzínu a oleje. V tomto případě nelze použít jinou značku paliva. Aby se zabránilo vniknutí nečistot, měl by se benzín nechat 2 dny v kelímku nebo kovové nádobě. Nepoužívejte plastové nádoby pro skladování paliva. Přesné měření oleje lékařskou stříkačkou bez jehly. Používejte pouze čerstvě namíchané palivo a nenechávejte v nádrži žádné vyhořelé palivo. Pokud je motor neukázněný a při sešlápnutí plynového pedálu přestane dávat plyn, je pravděpodobně vadné palivo.

STIHL FS 55 sekačka na trávu neotáčí, škrtí, karburátor je po generální opravě Děkujeme za sledování

Jak sekat s motorovou pilou a vyžínačem

S příchodem jara se na zahradních pozemcích a pozemcích soukromých domácností objevuje vegetace, se kterou je třeba se vypořádat. Pokud se jedná o okrasnou vegetaci, musíte ji posekat sekačkou na trávu, ale pro sekání plevele a velkých porostů se používají sekačky na trávu a vyžínače. Ruční nářadí STIHL je prototyp, který vyžaduje určitou zručnost. Málokterý kutil ví, jak správně sekat s motorovou pilou. Pokud vás to zajímá, je načase vědět, jak sekat.

Základní pokyny ke spuštění křovinořezu STIHL:

 • Před spuštěním benzinové strunové sekačky si přečtěte návod k obsluze a zkontrolujte, zda je vaše strunová sekačka STIHL vybavena jednotlivými díly.Pak jej můžete sestavit.
 • Důležitým krokem je ošetření a doplnění paliva. K přípravě paliva použijte odměrku. Je naplněna benzínem a olejem v předepsaném poměru. Pomocí trychtýře naplňte palivovou nádrž palivem.
 • Poprvé zapněte zapalování a neotvírejte sytič. Stroj by měl být umístěn na rovném, hladkém povrchu, aby byl stabilní. Nyní musíte za šňůru 3 až 5krát prudce zatáhnout. Uzávěr sytiče lze otevřít bez ohledu na to, zda motor běží, nebo ne.

Při prvním spuštění může být zapotřebí až 15 tahů. Po nastartování motoru by měl motor chvíli běžet na volnoběh, aby se zahřál. Po chvíli jej ukončete tlačítkem Stop.

Tento návod je univerzální, protože správný postup při startování sekačky STIHL je stejný.

U elektrické strunové sekačky je uvedení do provozu mnohem jednodušší: přečtěte si návod a postupujte podle pokynů. Elektřina místo paliva. Stroj je připojen k síti, proto je důležité se ujistit, že je k dispozici dostatečný výkon, aby bylo možné strunovou sekačku uvést do chodu.

Benzínové i elektrické vyžínače je třeba po každém použití důkladně zkontrolovat.

Pokud se budete řídit pokyny, můžete drobné závady rychle odstranit sami. Někdy však stroj nelze spustit ručně. V takovém případě je nejlepší požádat o odbornou pomoc, zejména pokud se jedná o problém s motorem a otáčkami sekačky na trávu nebo sekačky na trávu.

Pokud jste si někdy zakoupili benzínovou strunovou sekačku, pravděpodobně jste museli řešit problém se zapínáním strunové sekačky nebo takový problém, kdy benzínová sekačka nezachytává otáčky.

Proto jsem napsal tento článek.

Co tedy dělat, když sekačka na trávu, která vám sloužila mnoho let, najednou přestane nabírat rychlost a motor jednoduše přestane fungovat?? V tomto případě je třeba vzít v úvahu několik věcí, když motor přestane fungovat.

Motor se může zastavit za různých okolností. Někdy je příčinou poruchy benzinového vyžínače ucpaný vzduchový filtr.

Filtr je jednou z hlavních příčin poruchy benzinové strunové sekačky

Často dostává různé nečistoty, tam vstupují částice prachu, které také ucpávají filtr, takže je třeba vyčistit a umýt každý měsíc, a možná častěji, to vše závisí na tom, jakou sílu má benzinový vyžínač na trávu, a jak často používáte toto zařízení.

Návod k obsluze a skladování sekačky na trávu

Aby se sekačka v budoucnu správně spouštěla, musí být skladována a provozována v dobrých podmínkách:

 • Během provozu pozorně sledujte chladicí systém a pečlivě a včas čistěte kanály skříně a žebra startéru;
 • v případě potřeby použijte k čištění rozpouštědla, parafín nebo jiné čisticí prostředky;
 • nečistěte nástroj, dokud je horký. nechte jej vychladnout;
 • Vždy dodržujte provozní pokyny, jinak může dojít k přehřátí motoru;
 • Pokud nemáte v plánu sekačku následující měsíc používat, vypusťte ze sekačky palivovou směs, tj. к. časem se rozpadne na těžké frakce, které nevyhnutelně ucpou průchody karburátoru;
 • Po vypuštění paliva nechte trimmer běžet na volnoběh, dokud se nezastaví, což pomůže odstranit zbytky směsi.

Před zimním uskladněním proveďte následující kroky:

 • kompletně rozeberte opletení, opláchněte a očistěte všechny části, které můžete;
 • Zkontrolujte, zda díly nejsou poškozené, a v případě potřeby opravte případné nesouososti, trhliny, ohnutí nebo jiné závady;
 • Naplňte převodovku dostatečným množstvím oleje a vyčistěte vzduchový filtr;
 • Motor můžete částečně rozebrat, propláchnout, pročistit a promazat všechny pohyblivé části;
 • Chcete-li namazat píst, vyšroubujte zapalovací svíčku, zvedněte píst startéru do jeho vnějšího mrtvého bodu, nalijte trochu oleje do otvoru pro zapalovací svíčku a několikrát otočte klikovým hřídelem;
 • Pokud sekačku neskladujete v místnosti, zabalte motor do naolejovaných hadrů.

Pamatujte, že pečlivé dodržování těchto pravidel vám umožní zapomenout na špatné starty na několik sezón.

Opravy karburátoru sekačky STIHL FS55

Výměna těsnícího kroužku, plynu v karburátoru sekačky STIHL FS55 STIHL (benzínový tříválec).

Pokud objektivně analyzujete recenze majitelů sekaček STIHL a Husqvarna na různých fórech, je možné dojít k obecnému závěru, že spolehlivost těchto modelů je přibližně na stejné technické úrovni. Při porovnávání sekaček z hlediska bezpečnosti a pohodlí však někteří spotřebitelé dávají přednost značce Husqvarna.

Panely křovinořezů Husqvarna jsou větší a motor je zcela uzavřen v plastu, takže startovací poloha je plynulejší a motor se otáčí plynuleji. Všechny komponenty se optimálně snadno a rychle opravují.

STIHL startuje hůře, má ostřejší zvuk a barva plastu se špiní. Řetězové pily STIHL mají bezúdržbové převodovky, které nevyžadují dodatečné mazání. Motor HUSKWARN by naopak měl být vždy mazán, aby byla zajištěna jeho dlouhá životnost. Pístová skupina STIHL odolává nekvalitní palivové směsi bez poruchy.

Velkou výhodou vyžínačů STIHL je ergonomické tlumení vibrací delší doba žádné nepohodlí. Sekačky STIHL mají o 20 % nižší spotřebu paliva a o 70 % méně škodlivin v ovzduší. Bylo řečeno, že zapalování u Husqvarny je ve skutečnosti vážnou nevýhodou, pokud jde o bezpečnost.

Sekačky STIHL s pojezdem jsou cenově mnohem výhodnější než sekačky Husqvarna. Přesto je o obě značky velký zájem. Volba uživatele bude záviset spíše na jeho osobním vkusu než na technických vlastnostech.

Srovnávací sekačka STIHL FS 55 VS Husqvarna 128R

Konstrukce karburátoru sekačky na trávu

Základna karburátoru sekačky na trávu. duralové pouzdro. K dispozici je difuzor (otvor s vnitřními obvody). Tímto otvorem je vháněn vzduch. Průtok kyslíku (vzduchu) závisí na průřezu (cloně) difuzoru.

Difuzor s palivovými kanálky. Jak seřídit karburátor křovinořezu v praxi. video. Palivo je z nich nasáváno pomocí proudění vzduchu.

Plusy a minusy modelu:

Seznam pozitivních vlastností samozřejmě zahrnuje i osvědčené výsledky značky.

 • Nutnost neustále kontrolovat hladinu paliva;
 • Nízká životnost;
 • Nízký výkon;
 • Drahé;
 • skromné vybavení.

Přítomnost nijak zvlášť katastrofálních nevýhod modelu nemá negativní vliv na popularitu jednotky, protože dokonalá technika neexistuje.