Jak zkontrolovat zapalovací cívku na trimru pomocí multimetru

Jak zkontrolovat zapalovací svíčku u sekačky na trávu. Jak zkontrolovat zapalovací svíčku sekačky na trávu s pojezdem. Správná péče o řetězovou pilu

Startovací systém každého stroje je bezpochyby nejdůležitější součástí jeho spouštění. A otázka:. měl by se majitel zajímat bez ohledu na přítomnost poruchy nebo její provozuschopnost? Můžete to udělat sami, ale v instruktážním videu najdete podrobné vysvětlení a ukázku, jak to udělat. Mechanismus cívky se u vyžínačů STIHL kontroluje stejným způsobem a ve všech nástrojích se označuje jako magneto. Odborníci doporučují vzít na vědomí, že porucha samotného nástroje často nemá nic společného se samotnou cívkou a naopak, takže by měla být zkontrolována bez ohledu na stav celého zařízení. Před kontrolou práce je třeba posoudit její stav podle následujících bodů:

  • Zkontrolujte, zda není pouzdro prasklé nebo jinak poškozené;
  • Napájecí kabel a ostatní části jsou bez nečistot;
  • stav vysokonapěťových kabelů: bez koroze, dobré upevnění, bez kontaktů
  • víčko zapalovací svíčky musí být bezpečně připevněno k vysokonapěťovému vodiči;
  • Ať už zapalovací svíčka funguje, možná je zaplavená nebo je na ní velká vrstva sazí;
  • Zda funguje jistič, zejména pokud máte strunovou sekačku čínské výroby;

Pokud je s těmito součástmi sekačky vše v pořádku, můžete přejít ke kontrole samotné cívky, což znamená měření odporu. Pokud znáte hodnoty odporu vinutí, je tato metoda přijatelná. Postup se musí provádět pomocí vysokonapěťového vodiče a mínusového vodiče. Po „sondování“ může zařízení vykazovat vysoký odpor nebo indikátor „Přerušení obvodu“, a pokud obvod „sonduje“, svědčí to o poruše. Přítomnost jisker můžete zkontrolovat také pomocí speciálního testeru, tzv. ohmmetru. umístěte ji mezi vysokonapěťový vodič cívky a zapalovací svíčky. Další aktuální metody naleznete v následující části. Pokud se nedá opravit, je nové magneto rychle k dostání v oddělení náhradních dílů v obchodě se sekačkami.

Jak zkontrolovat cívku na řetězové pile s pojezdem

Mnoho lidí dnes používá ke kontrole parametrů mechanismu tester. Ne každý však zná multimetr, což je vlastně podobný přístroj, který se skládá z ampérmetru, ohmmetru a voltmetru, takže dokáže určit napětí, proud a odpor. Tento komplexní přístroj odpovídá na otázku: Jak zkontrolovat zapalovací cívku řetězové pily?

  • Kontrola primárního vinutí. Přístroj je nastaven pro měření odporu a je připojen ke kladným a záporným svorkám vinutí.
  • Průměrná hodnota by se měla pohybovat mezi 0,4 a 2,0 ohmy bez ohledu na výrobce.
  • Pokud je odpor 0, je hlavní příčinou poruchy cívky zkrat.
  • Pokud ukazuje nekonečno, hledejte přerušení obvodu.
  • Sekundární vinutí se kontroluje připojením multimetru k VN vodiči a kladnému kontaktu.
  • Zde by se normální hodnota měla pohybovat v rozmezí 6 až 8 kΩ. U jiných typů cívek může být tato hodnota až 15 kΩ.

Můžete to udělat sami a zkontrolovat, zda je hodnota v provozních mezích. Je třeba dodržovat pouze normy pro váš konkrétní stroj, jak se dočtete v návodu k obsluze a v našich užitečných článcích. Vzácněji používaný osciloskop kontroluje zapalovací cívku a po připojení k vodičům cívky získá číslo udávající její stav. Je důležité, aby uživatel rozuměl provoznímu stavu cívky, protože ovlivňuje nejen spuštění stroje, ale i stroj jako celek. Pracovní cívka zapalování jako šňůra pro strunovou sekačku je důležitou součástí celé jednotky.

Hlavní problémy a jejich řešení

Pokud se pila nespustí na první pokus, může to mít několik příčin. Problém je nejčastěji způsoben zapalovací svíčkou:

  • Opotřebení elektrod nebo poškození keramického izolátoru;
  • Odnímatelný kryt (pokud je nasazen) není správně nasazen;
  • Jedná se o překvapivě užitečný nástroj, s nímž lze posekat nejen malé pole před domem, ale i celý trávník velkých rozměrů;
  • prasklé víčko zapalovací svíčky (pila s takovým problémem bude stále fungovat, ale při dotyku může uživatele zranit).

Pokud nejsou zjištěny žádné problémy se zapalovací svíčkou, je vhodné zkontrolovat vodiče vycházející z cívky. Mohou být roztržené nebo jinak mechanicky poškozené. Vodiče v izolaci mohou být přerušeny, takže někdy nelze tyto závady zjistit vizuální kontrolou.

Příčinou problému může být zapalovací cívka. Lze je snadno zkontrolovat. Za tímto účelem odpojte vodiče od modulu a zkontrolujte zapalování. Pokud po vypnutí stále poskytují jiskru, je třeba je vyměnit.

Výměna zapalovací cívky ve vyžínači. DIY!

Kromě výměny zapalovací cívky

, Ukazuje, jak snadné je vytvořit drážku doma.

Záludnost tohoto druhu poruchy spočívá v tom, že diagnostika pomocí následujících metod vám nedá 100% jistotu, že zapalovací cívka funguje. Takové zdánlivé selhání, kdy se zdá, že jiskra je, ale není zcela v pořádku, je často zavádějící a nutí odepsat potíže se zapalovací cívkou na vadném karburátoru. Nejčastějším opatřením v takovém případě je zvýšení dodávky paliva. Takovou jiskrou tedy můžete zapálit obohacenou směs, ale ne tu správnou. Zavedení obohacené směsi však vede k silnému opotřebení skupiny válec-píst a tlumiče výfuku. modul, zapalovací cívka křovinořezu (sekačky) Jak zapálit strunovou sekačku ECHO srm 22 ges. Proto v takových sporných situacích ještě jednou zkontrolujte karburátor a zapalovací cívku.

Jak zkontrolovat zapalovací cívku strunové sekačky pomocí testeru. Construction Portal

Obecné informace

Zapalovací cívky se hojně používají v motorech s karburátorem i se vstřikováním. Mohou být vyrobeny v různých variantách: jednoduché, dvojité, individuálně navržené, s více cívkami. Také konstrukčně může být cívka vyrobena různými způsoby.

Stojí za zmínku, že prvek, jako je zapalovací cívka, je nejběžnějším transformátorem. Má dvě vinutí (primární a sekundární) a magnetické jádro. Sekundární cívka může obsahovat 5000 až 15000 závitů jemného měděného drátu. Primární cívka se skládá ze 100-150 závitů silnějšího měděného drátu.

Jak funguje systém zapalování

Abychom mohli identifikovat hlavní příčiny poruch cívek, je nutné objasnit základní principy zapalovacího systému založeného na bubnu. Samotná zapalovací cívka není nic jiného než rozdělovač. Je na něj přiveden výboj o nízkém napětí, který se na vinutí přemění na výboj o vysoké velikosti. Kontakt na cívce se rozepne pomocí vypínače; to je vlastně tehdy, když je přiveden přes vysokonapěťové vodiče ke každému válci.

Ve válci se tento výboj projeví jako jiskra na zapalovací svíčce, která zapálí palivovou směs. Pokud není zapalovací svíčka včas pod napětím nebo není pod napětím vůbec, motor přestane pracovat.

Jak otestovat zapalovací cívku?

Pokud máte problém s motorem, konkrétně se vznícením paliva, je to na daném prvku. Jak otestovat zapalovací cívku? Nejběžnějším způsobem kontroly tohoto mechanismu je následující postup:

  • Odšroubování zapalovací svíčky.
  • Odpojte vysokonapěťový kabel.
  • Nyní odložte drát stranou a zasuňte do něj zapalovací svíčku.
  • Přitlačte ji ke karoserii vozidla.
  • Spusťte motor.
  • Na karoserii vozu by měla být jiskra.
  • Zapalovací cívka je na konci své životnosti a musí být vyměněna, pokud není detekována jiskra.

Je třeba poznamenat, že u některých vozů se takto cívka nekontroluje. Například u vozu Honda je mechanismus po této kontrole okamžitě vadný.

Jak zkontrolovat funkčnost zapalovací cívky? Než začnete, je dobré se ujistit, že příčinou poruchy motoru je právě toto. Proto se vyplatí provést podrobnou kontrolu, aby nedošlo ke zbytečnému poškození vozu.

Před kontrolou průtoku proudu zapalovací cívkou je nutné zkontrolovat její pouzdro, zda není naštípnuté nebo proražené. Po dosažení cívky zjistěte, zda je na pouzdru porucha. Stačí zkontrolovat přilehlé stěny a zjistit spálená místa nebo černé usazeniny. Pokud tomu tak je, znamená to, že došlo k poruše. V tomto případě je třeba vyměnit cívku za novou.

Podrobnější kontrola

Jak zkontrolovat, zda je vadná zapalovací cívka? Jakmile jste vizuálně zkontrolovali cívku, zda v ní nejsou dírky, a nejste rozhodnuti, zda se na tělese objeví jiskra, přejděte k podrobnějším metodám hledání.

Jak zkontrolovat zapalovací cívku a co je třeba udělat?? Pro zjištění závady v systému zapalování je nutné sestrojit malý obvod. Připravte si cívku, spínač, kondenzátor a nějakou baterii.

  • připojte jeden kontakt cívky k baterii (k primárnímu vinutí).
  • Přerušení druhého kontaktu pomocí kondenzátoru a přepínače (zařazeného mezi primární a sekundární vinutí).
  • Výstup ze sekundární cívky je připojen ke spínači a kondenzátoru. Při tomto kontaktu udělejte přestávku (pro rozbití jiskry).
  • Do mezery lze vložit zapalovací svíčku.

Při sepnutí spínače by měla v připraveném kontaktním poli vzniknout jiskra. Zkontrolujte také barvu jiskry. Pokud má načervenalou barvu, znamená to nízký výtok. Pokud je tento stav viditelný, je cívka beznadějně vadná. Signalizuje také poruchu mezi jednotlivými cívkami v cívce.

Lze tedy vyvodit závěr, že před kontrolou zapalovací cívky je třeba provést řadu úkonů, které vizuálně odhalí, zda je systém poškozený, či nikoli.

Kontrola zapalovací cívky pomocí testeru

Existuje řada možností, jak tento typ mechanismu testovat. Jak otestovat zapalovací cívku pomocí testeru? K tomu použijte nástroj, který měří odpor obvodu. Celá práce je poměrně rychlá a snadná.

  • Nejdříve je třeba zkontrolovat, zda není poškozená zapalovací svíčka.
  • připojte konektor zapojený do komutátoru k cívce.
  • Připojte voltmetr ke svorkám 1 a 2.
  • Zapnutí zapalování.
  • Ukazatel by měl ukazovat stejné číslo jako napětí baterie.
  • Pokud se objeví číselné odchylky, je nejlepší vyměnit cívku a provést novou kalibraci.

Kontrola zapalovací cívky pomocí multimetru

Jak otestovat zapalovací cívku pomocí multimetru:

Poruchy sekačky na trávu a jejich odstranění

Každý typ má dutou hřídel, ve které je umístěn spojovací kabel mezi hřídelí motoru a spodní převodovkou, která přenáší otáčky na nástroj s frézou. Horní část obsahuje karburátor a motor, spodní část převodovku a pracovní nástroj. Uprostřed je příčná rukojeť, ve které jsou umístěna ovládací tlačítka. Aby se snížil tlak na ruce, je k dispozici vykládací pás, který drží výložník s trupem obsluhy.

Při výběru sekačky je vhodnější dvoutaktní motor než čtyřtaktní. Dvoutaktní motor je obratnější a snadněji se opravuje. Nižší úroveň vibrací díky čtyřtaktní sestavě.

Z toho vyplývá, že oprava sekačky se skládá z odstraňování závad;

  • motor nenastartuje;
  • Řezací nástavec nezvyšuje rychlost;
  • motor se zastaví;
  • převodovka se zahřívá;
  • pokud se ozve neobvyklý hluk nebo silné vibrace z tlačné tyče.

Před odstraněním poruchy je třeba provést diagnostiku, aby bylo možné lokalizovat vadnou sestavu.

Je důležité znát mazací místa na nástroji. Pravidelná údržba a čištění po použití prodlouží životnost sekačky. Před zahájením práce dotáhněte upevňovací šrouby, připravte palivo a naplňte nádrž.

Jak resetovat zapalovací cívku na trimru ~ WRCBUX.RU

Diagnostika a zjištění okolností poruchy zapalovací cívky vozidla

Benzínové elektrické nářadí nelze spustit bez zapálení směsi paliva a vzduchu. Jak zkontrolovat zapalovací cívku strunové sekačky, cívkový mechanismus STIHL. O tom je zapalovací systém. zapalovací cívka. Pro nováčka může být obtížné zkontrolovat, zda správně funguje. Použijte k tomu naše tipy.

Jak funguje zapalovací cívka

Zapalovací cívka je nejjednodušší transformátor, který převádí proud nízkého napětí. 12 V. na proud vysokého napětí. 35 000 V, který je potřebný pro zapalování benzinového spalovacího motoru, aby se zapálila hořící směs. Do primární cívky, v níž je umístěna sekundární cívka, je přiváděn slabý proud z baterie. Vysokonapěťový proud vzniká díky různému počtu vinutí a tloušťce měděného drátu. Proudí zapalovacím kabelem do rozdělovače a odtud se podle pořadí činnosti válců dostává k zapalovacím svíčkám, kde vytvoří jiskru, která zapálí spalovací směs.

Rozdíly v typu

Mezi domácími a dováženými zapalovacími cívkami není žádný zvláštní rozdíl. Existuje rozdíl v typech. Jak si sami navinout řezné vlákno na cívku Jak vyměnit vlasec v zastřihovači Champion. Základní typy jsou dvoujiskrové a jednokotoučové. Jak otestovat zapalovací cívku. Jednotlivé zapalovací cívky jsou namontovány nad zapalovací svíčkou, což vyžaduje montáž dalšího snímače na vačkový hřídel, aby bylo možné lokalizovat horní mrtvý bod. U dvouválcových motorů se dříve používaly dvojité zapalovací cívky, díky nimž není nutné používat rozdělovač zapalování. Moderní modely mají buď dvě zapalovací cívky, nebo kombinují několik cívek v jednom pouzdře. Před kontrolou zapalovací cívky je vhodné zkontrolovat také úhel 360°. Vhodné pouze pro motory se sudým počtem válců. Známky závad na cívkách jsou naprosto stejné.

Příčiny selhání mechanismu

Neexistují žádné definitivní příčiny poruchy zapalovací cívky. Měla by vydržet nejméně 60-80 tisíc kilometrů. Cívka může vydržet podstatně déle, než udává výrobce, nebo mnohem kratší dobu. Jak zkontrolovat zapalovací cívku elektrického trimmeru sami. Délka provozu vozidla a podmínky, za kterých je vozidlo používáno, mají zásadní význam. Cívka nemá ráda dlouhodobé používání, proto je nežádoucí zapínat zapalování, když motor neběží. Může se poškodit přehřátím, vniknutím vody do těla nebo na něj.

Jaké jsou potíže s ověřováním funkčnosti

Bez diagnostiky je velmi obtížné s naprostou jistotou určit, že příčinou závady je zapalovací cívka. Příznaky vadné zapalovací cívky jsou stejné. Pro potvrzení, zda je díl vadný, je třeba zkontrolovat celý systém. Zkontrolovat, ale ne jako v zastřihovači startér a cívka jsou rozdrceny. Příznaky vadné zapalovací cívky jsou naprosto stejné jako u vadného rozdělovače zapalování. Příčinu problému je možné zjistit pouze vyhledáním zapalovací svíčky.

Hlavní příznaky a symptomy poruchy

Podle hlavních indicií je problém v systému zapalování, konkrétně v cívce:

  • motor nenastartuje, přestože je baterie nabitá a startér nastartuje;
  • motor je nepravidelný, „trhavý“. Jak otestovat zapalovací cívku bez jiskry na trimru, jak vyřešit problém? To je patrné na otáčkoměru;
  • při náhlém sešlápnutí plynového pedálu se motor začne dusit a cítíte velký pokles plynu;
  • za mokra nebo deště jsou nerovnoměrné otáčky motoru znatelnější a motor se výrazně zrychluje;
  • Za chladného počasí, dokud se motor nezahřeje, může docházet k pomalému nebo nestabilnímu chodu. Po zahřátí se příznaky neodstraní, ale jsou méně patrné;
  • Při nestabilním chodu motoru se na přístrojové desce rozsvítí kontrolka check engine, která při diagnostice signalizuje problémy se zapalovací cívkou;
  • Po akceleraci při řazení vyššího rychlostního stupně je cítit prodleva;
  • Při jízdě je při sešlápnutí plynového pedálu cítit mírné trhnutí;
  • Při jízdě máte pocit, jako by někdo držel auto zezadu a bránil vám v akceleraci a zrychlování.

KONTROLA ZAPALOVACÍ CÍVKY KŘOVINOŘEZU ROSTEC

Odpor zapalovací cívky by měl být správný.primární vinutí.0.Sekundární odpor 8 ohmů.

Výměna zapalovací cívky křovinořezu Dnipro-M BT-430

Výměna zapalovací cívky křovinořezu Dnipro-M BT-430, nová byla zakoupena zde.

Vizuální zjištění příčiny poruchy

Bez ohledu na to, jakou zapalovací cívkou je vozidlo vybaveno, by měl každý diagnostický postup začít vizuální kontrolou.

  • Zkontrolujte tělo cívky a kontakty. Zkontrolujte zapalovací cívku na Jak zkontrolovat zapalovací cívku strunové sekačky. Zkontrolujte, zda je pouzdro zapalovací cívky v dobrém stavu, bez prasklin, odštěpků, černých skvrn a míst částečného vypálení. Musíte vyčistit skříň, zkontrolovat, zda nejsou známky úniku oleje nebo netěsnosti. Pokud je zjištěna některá z těchto závad, další diagnostika není nutná. Zapalovací cívka se nesmí opravovat. Je nutné jej pouze vyměnit.
  • Poté zkontrolujte stav kontaktů. Jak zkontrolovat zapalovací cívku Výměna zapalovací cívky na křovinořezu. Zoxidované svorky se musí vyčistit a uvést do normálního provozního stavu. Vadný kontakt ovlivňuje správný chod motoru a může způsobit selhání zapalovací cívky.

Pokud můžete závadu identifikovat vizuálně, není třeba hledat příčinu uvnitř mechanismu, cívku bez váhání vyměňte

Diagnostika vozidel bez elektroniky

Pokud vizuální kontrola neodhalí žádné závady, může se jednat o zkrat v některém z vinutí cívky. Jak zkontrolovat cívku zapalovací svíčky Jak vyměnit zapalovací svíčku u motorové pily. Vyžaduje kontrolu celistvosti vinutí.

zkontrolovat, zapalovací, cívku, trimru, pomocí, multimetru

Zapalovací svíčky

Samotná zapalovací svíčka, její stav ovlivňuje barvu zapalovací svíčky.

Zkontrolujte stav zapalovací svíčky. Barva usazenin na izolátoru (středové elektrodové liště) je světle hnědá nebo kávová; uhlíkové usazeniny a nánosy jsou malé. Úplná absence stop oleje. Mírné vyhoření elektrod. Majitel tohoto motoru může jen závidět, a to má. Je úsporný z hlediska spotřeby paliva a není třeba doplňovat olej od výměny do výměny.
Centrální elektroda je pokryta sametově tmavým uhlíkem. Suché saze. Běžný příklad zapalovací svíčky z přeplňovaného motoru. Bohatá směs paliva a vzduchu. Vadný vstřikovač. Porucha systému řízení motoru (např. porucha nebo nesprávné údaje kyslíkového snímače), porucha mechanismu pohonu vzduchové klapky, ucpání vzduchového filtru.
Barva elektrod šedá až sněhově bílá. Příklad velmi špatné konzistence paliva a vzduchu.
Vzduchový filtr je ucpaný. Brzdové destičky světelného zařízení mají načervenalý odstín, který odpovídá červené barvě červené cihly. Jedná se o motor pracující s palivem, které obsahuje nadměrné množství kovových přísad. Dlouhodobé používání takového paliva způsobí, že se na povrchu izolace vytvoří vodivý povlak železa, kterým může proud protékat snadněji než mezi elektrodami zapalovací svíčky, a zapalovací svíčka přestane fungovat. Práce. Častěji se vyskytuje při použití manganových přísad do benzinu za účelem zvýšení oktanového čísla paliva.
Silné stopy oleje. Tmavé mastné saze, zejména v závitech. Obvykle to znamená nesprávné nastavení teploty zapalovací svíčky nebo jiné. Motorový olej ve válci. Pravděpodobné závady: špatná volba zapalovací svíčky (velmi „studená“ zapalovací svíčka), opotřebení vodítek ventilů, vložek ventilů, pístních kroužků. Nadměrná spotřeba oleje. Během prvních minut provozu motoru při zahřívání se objeví odpovídající modrobílé emise.
Středová elektroda a její okraj jsou pokryty silnou vrstvou oleje smíchaného s kapičkami nespáleného paliva a malými částicemi, které vznikly poškozením v tomto válci. Důvodem je. Zničení 1 z ventilů nebo zničení stěn mezi pístními kroužky s pronikáním částic železa mezi ventil a jeho sedlo. Při tom všem se motor „Trojit“ nezastaví, je patrný výrazný úbytek výkonu, spotřeba paliva se zvýší o jeden a půl, dvakrát. Existuje jen jedna cesta ven. Oprava.
Úplné zničení středové elektrody s hliněnou suknicí. Toto poškození může být způsobeno jednou z následujících příčin: dlouhá doba trvání detonace, použití paliva s nízkým oktanovým číslem, velmi předčasné zapálení atd. Д. Jen vadná zapalovací svíčka. Příznaky motoru jsou stejné jako v předchozím případě. jediné, na co se můžete spolehnout, je, že se částečky středové elektrody podařilo zasunout do výfukového systému, aniž by se zasekly pod výfukovým ventilem, jinak se opravě hlavy válců nevyhnete.
Zničení hliněného jádra. Předpoklad výskytu: náhlá změna teploty, např. při chlazení odšroubované zátky ve studené vodě z horkého motoru. V některých případech může být zničení způsobeno vadou samotné zapalovací svíčky (vadná nebo padělaná) nebo mechanickým poškozením, např. v důsledku pádu.
Elektroda zapalovací svíčky je pokryta popelem, barva není rozhodující, pouze indikuje činnost palivového systému. Příčina tohoto nahromadění. Spalování oleje v důsledku tvorby nebo vzniku pístních kroužků. Motor má nadměrnou spotřebu oleje, z výfukového potrubí vychází silný modrý kouř, zápach výfuku je podobný zápachu motocyklu.
Postříkání zapalovací svíčky benzínem. Není neobvyklé kvůli vadné trysce. V zimě k tomu může dojít, protože benzín, který se dostal do spalovacího prostoru, nemá čas uniknout a usazuje se na zapalovacích svíčkách a stěnách válců.

Zapomeňte na pokuty za fotoaparáty! Zcela legální novinka. Tlumič pro dopravní policii, který skryje vaši poznávací značku před kamerami, které jsou ve všech městech. Více informací na.

  • Zcela legitimní (článek 12.2);
  • Skrývá se před fotografickými důkazy;
  • Vhodné pro všechna vozidla;
  • Funguje přes zásuvku zapalovače cigaret;
  • Neruší rádiové a mobilní telefony.

Vůle řetězové pily mezi setrvačníkem a ručním kolem

Vůle benzinové řetězové pily mezi cívkou a ručním kolem

Náhradní díly pro řetězové pily a vyžínače s dodáním ruskou poštou téměř ve všech regionech na dobírku. SDEC, PEC, Business Line o předplacení

  • Díly řetězové pily
  • Skupiny válců a pístů řetězových pil
  • Karburátory řetězových pil
  • startéry řetězových pil
  • Cívky zapalování řetězových pil
  • Brzda řetězu kryje řetězové pily
  • Napínáky řetězu
  • Spojka řetězové pily
  • Olejová čerpadla
  • klikové hřídele řetězových pil
  • Setrvačníky řetězových pil
  • Ložiska řetězové pily
  • Olejová těsnění řetězových pil
  • Pružiny řetězové pily
  • Ostatní díly řetězových pil
  • Víčka nádrží řetězových pil
  • Tlumiče výfuku řetězové pily
  • Díly pro vyžínače
  • Skupiny válců a pístů vyžínačů
  • Karburátory trimmerů
  • Startéry pro řetězové pily
  • Zapalovací cívky s trimrem (бензокосапи)
  • Ořezávače spojky (бензокосапи)
  • Setrvačníky vyžínačů (řetězových pil)
  • Převodovky pro řetězové pily
  • Ořezávač klikového hřídele (бензокоски)
  • Části výložníku, nikoli rukojeti
  • Olejová těsnění, nikoli těsnění zastřihovačů
  • Tlumiče výfuku trimmerů

Vyberte podle modelu

  • Benzínové pily
  • Náhradní díly pro čínské benzínové pily 45, 50 Two Cube.viz
  • Náhradní díly pro řetězové pily STIHL 308 ccm.viz
  • Náhradní díly pro pilu STIHL 20 5cc.viz
  • Náhradní díly pro čínský STIHL 660
  • Náhradní díly pro Partner 350, 351, 352, 371
  • Náhradní díly pro Partner 340S, 350S, 360S
  • Náhradní díly pro Husqvarna 137, 142
  • Náhradní díly pro Husqvarna 230, 235, 236, 240
  • Náhradní díly pro Husqvarna 365, 372
  • Náhradní díly pro STIHL 180
  • Náhradní díly pro STIHL 210, 230, 250
  • Náhradní díly pro STIHL 290
  • Náhradní díly pro STIHL 361
  • vyžínače trávy
  • Náhradní díly pro čínské strunové sekačky 33, 43, 50 2cube.viz
  • Náhradní díly pro čínskou strunovou sekačku 20 6 ccm.viz
  • Náhradní díly Husqvarna 125, 128
  • Náhradní díly pro Favourite T283, T284

Zapalovací cívka. Odstraňování problémů a nastavení mezery.

majitelé nářadí se nezřídka setkávají se situací, kdy je zapalování vadné. i když jsou často vadné, nezřídka se stává, že zapalovací cívka nemá s poruchou přístroje nic společného. Chcete-li zkontrolovat, zda je zapalovací cívka v dobrém stavu, postupujte takto.

Počáteční kontroly zapalování.

Předtím, aniž byste prováděli kvalitní instalaci, zkontrolujte dobrý stav následujících částí obvodu:

  • zapalovací svíčky, ne spínače
  • stav botky zapalovací svíčky: musí být pevně připevněna ke svíčce, vysokonapěťový vodič není vytažen z botky nebo cívky, materiál botky nevykazuje žádné trhliny
  • vysokonapěťový kabel je nepoškozený po celé délce, kontakty a spoje vodičů jsou těsné a nejsou na nich známky koroze
  • Vizuálně zkontrolujte, zda na tělese cívky nejsou praskliny nebo viditelné vady
  • vyčistěte části a sestavy, které vedou proud
  • pokud možno změňte čerpací stanici: nemáte rádi špatný benzín

Význam těchto akcí spočívá v tom, že vyloučit ze seznamu pravděpodobných závad, které zbývá udělat náš klient prvky obvodu, včetně cívky. Pokud je náš zákazník stále v pořádku, pokračujte dál.

Proč je nutná dobrá jiskra. Trocha fyziky procesu.

Kvalita jiskry určuje její schopnost zapálit správně vytvořenou směs vzduchu a paliva za provozních podmínek. Počáteční zážeh konzistence se uskutečňuje jiskrou, jinak nazývanou průrazný drát, z impulsu elektronického proudu generovaného zapalovací cívkou. Zde se téměř okamžitě zahřívají molekuly benzinu, nikoliv kyslíku, a dochází k chemické reakci hoření. Poté se podobně jako olej šíří do celého objemu konzistence běžnou rychlostí 30-40 m/s a vytváří hořící frontu určitého tvaru. Způsob, jakým existuje jiskra. nezapálí se během 1-2 ms.