Jak nasadit kola z automobilu na jednonápravový traktor

Výhody a nevýhody automobilových kol na jednonápravovém traktoru

Nejprve si uveďme výhody a nevýhody této úpravy.

 • Spolehlivost. Pneumatiky pro automobily jsou navrženy pro větší zatížení než pneumatiky v původním vybavení.
 • Odolnost. Pneumatiky z osobního vozu vydrží mnohem déle, i když jsou ojeté.
 • Manévrovatelnost. Větší světlá výška a silnější dezén pneumatik automobilu umožňují jednonápravovému traktoru překonávat překážky s větší jistotou.
 • Dobrá trakce díky většímu kontaktu pneumatiky s vozovkou.
 • Zvýšení rychlosti v důsledku zvětšení průměru.

Montáž

Kola motorového kypřiče se během používání opotřebovávají a selhávají. Kromě toho se upravuje podvozek, aby se zlepšila kvalita orby nebo zvýšila pohyblivost stroje v terénu. Abyste na stroj nasadili správné gumové pneumatiky, musíte věnovat pozornost šipce na straně pneumatiky. Tím se určí správný směr otáčení. Nejprve demontujte staré kolo a ráfek vyšroubováním šroubů a jejich otočením o 180 stupňů, poté namontujte nové kolo a ráfek.

Vlastnoruční výroba kol pro motorový kypřič

jednonápravový traktor je technika, kterou zná většina zemědělců. Jedná se o pojízdný traktor, který se používá k orbě, sázení nebo přepravě zboží. Je vhodný pro malé pozemky, kde je obtížné vše dělat ručně, ale není potřeba velký traktor. Pokud čtete tento článek, buď již vlastníte jednonápravový traktor, nebo si jej plánujete koupit.

Jednou z nejčastějších otázek majitelů tohoto stroje je, jak vyrobit kola pro motorový kypřič vlastníma rukama? Je to proto, že se standardně velmi rychle opotřebovávají a nejsou vhodné pro všechny typy půdy a terénu. Nákup nových kol je poměrně nákladný, takže se můžete uchýlit k vlastní ruční práci. Tento článek přesně ukazuje, jak to udělat.

Kola z vozu Zhiguli pro jednonápravový traktor

Před montáží kol vozu zvažte topografii, typ půdy na zahradním pozemku a druh práce. Pokud převažují jílovité podklady, použijte kolové prvky s hroty. Pro nerovný a kamenitý terén používejte pneumatiky s hrubým vzorkem.

Výměna jakéhokoli kola z traktoru Zhiguli se dokonale hodí pro většinu modelů malých venkovských traktorů. Platí doporučení pro výměnu továrních kol na vašem motorovém rumpálu:

 • Připravte si náhradní polotovary;
 • přivařte na vnitřní stranu kotouče kovovou destičku, která bude sloužit jako náboj;
 • Vyvrtejte do něj otvory pro upevňovací prvky;
 • Přivařte silnostěnnou trubku k desce
 • vyvrtejte do trubky otvory pro upevňovací závlačku;
 • namontujte vyrobenou poloosu s kolečkem na motorový rumpál;
 • zajistěte jej závlačkou;
 • Opakujte pro ostatní podobné prvky.

Používejte zimní pneumatiky pro pohodlnou práci na všech typech povrchu. Chcete-li stroj ztížit, přivařte k deskám náboje silnější kovové prvky.

Jak si vlastnoručně vyrobit kola pro motorový kultivátor?

Je důležité si uvědomit, že kola nelze vyrobit vlastníma rukama. Musíte najít základ a teprve poté můžete začít vytvářet vylepšené a užitečné přílohy.

Jako základ byste měli použít kola z motocyklu nebo automobilu. K dispozici jsou pouze verze závěsů pro vlastní potřebu. pokud závaží na kola nepoužíváte tak často, nemá smysl kupovat nové drahé náhradní díly. Na našich webových stránkách naleznete specializovaný článek, který podrobně popisuje všechny vlastnosti tvorby vlečných kol vlastníma rukama.

Pro prodloužení rozvoru se doporučuje použít nástavce na kola motorového kypřiče, protože je nutné přizpůsobit zařízení individuálním potřebám zemědělce. Pro rozšíření možností lze navíc vytvořit železná dvojkolí s vnitřní dutinou pro uložení zátěžového materiálu.

Ano, tyto objekty lze jen stěží použít pro přívěs Moto-Block, ale budou velmi užitečné pro samotný stroj, protože mohou být vytvořeny v případě, že osoba nemá kola z motocyklu, ale je k dispozici od UAZ nebo „Moskvich“. Výhody zdvojených kol:

 • Snížení přetahování, což vede k vyšší produktivitě;
 • Kola lze zvenku rychle demontovat;
 • snadné vytváření doma;
 • maximální kontakt s povrchem.

Dvojitá kola se postupně stávají stále oblíbenějšími, protože jejich výroba vám nezabere mnoho času.

Kola pro motorové kypřiče Neva

Krasnyj Octyabr-Neva je předním ruským výrobcem malé zemědělské techniky. Pro naše výrobky se používají pouze vysoce kvalitní komponenty. Zejména kola pro motorové kypřiče jsou vybírána z nejlepších modelů vyráběných společnostmi Haorun (Čína) a Petroschina (Rusko). S těmito společnostmi máme dlouhodobé smluvní vztahy. Společnost Haorun je jedním z nejspolehlivějších výrobců, který vyrábí výrobky splňující všeobecně uznávané normy kvality. Petroschina, a.s. je největším ruským výrobcem pneumatik pro různá použití. Kola pro motorový kultivátor je možné zakoupit u našich regionálních prodejců a také v obchodně-výstavním centru „Mototechnika Něva“ (Petrohrad). Informace o cenách naleznete na těchto webových stránkách.

Jak připevnit kola automobilu k motorovému rumpálu. Jaká kola pro váš rumpál.

Kola pro váš rumpál.Zubní destičky vlastníma rukama.

Proč změna?

Výhody výměny pneumatik jsou následující

 • delší životnost;
 • Zvyšuje jeho flotační schopnost;
 • Zamezení deformací během provozu;
 • Pohodlnější používání motorového kultivátoru.

Nejlepší je počkat se změnou do zimy. Brzy můžete práci v terénu přerušit a pustit se do ní klidněji a promyšleněji. Doporučujeme vylepšovat váš motorový kypřič postupně. Nejprve se přidají závaží a namontují přídavná světla. teprve potom přijdou na řadu kola. Někteří mistři doporučují používat pouze kola od firmy Zhiguli a zvolit lehčí pneumatiky stejné velikosti. Celoroční pneumatiky jsou ve většině případů dostačující. Zimní a letní varianty jsou nepřiměřeně drahé, vyžadují pravidelnou výměnu při změně ročního období a v praxi se nijak zvlášť neliší.

Pro vaši informaci! Nejlepší je použít kolový traktor s vlastními trubkami. Pak je méně problémů s montáží kol na hřídel. Pokud jsou vodítka na začátku příliš krátká, lze je prodloužit.

V opačném případě může při jízdě narazit na nerovnost. Odborníci doporučují použít stejnou techniku jako u dílů montovaných z výroby.

Kola Zigu lze namontovat i na jednonápravový traktor Neva. Většinou se jedná o vyvrtání 4 otvorů a zašroubování šroubů. V praxi je po výměně kol podvozek znatelně rychlejší. To je výhoda při přepravě různých nákladů. Viditelné zvýšení rychlosti na zpevněném i nezpevněném povrchu. U jednonápravových traktorů může být dokonce nutné podřadit.

Použití kol Zhigul také umožňuje zvýšit světlou výšku. můžete se obejít bez správce pozemku. Obdělávání půdy bez nich je možné. Někteří uživatelé si všimli hladší jízdy. Přilnavost se také zvyšuje a je dostatečná pro jízdu do kopce v travnatých oblastech. Standardní kola se v těchto situacích téměř nevyhnutelně vyčerpají. Uživatelé jsou obecně spokojeni. Uživatelé uvádějí, že se volantem hůře otáčí. Rozdíl však není rozhodující.

Pneumatiky pro motorové kypřiče

Při výběru jednonápravového traktoru spotřebitelé zohledňují především výkon motoru, chladicí systém, hmotnost stroje, ale ne vždy věnují pozornost tomu, jaké pneumatiky jsou na jednonápravovém traktoru namontovány. Kola sice nejsou klíčovým faktorem při výběru pneumatiky, ale při používání se do popředí dostává kvalita a výkon pneumatiky. Pneumatiky pro motorové kypřiče. důležitý detail, bez kterého nelze začít. Výzva pro pneumatiky. Pro zajištění trakce pro nářadí. Když se však vaše úkoly změní, budete si muset pro svůj motorový kultivátor koupit nové pneumatiky, pokud jsou ty, které jste namontovali, nevyhovující. Také u jednonápravového traktoru může být nutná nová pneumatika z důvodu opotřebení, bez ohledu na to, jak šetrně jej používáte nebo skladujete.

Pneumatiky jsou vyladěné pro konkrétní úkol. Široké pneumatiky s hlubokým dezénem (6.00-12), hladký a stabilní chod na nerovném terénu a lepší flotaci. Pneumatiky s širokým a hlubokým dezénem jsou nejvhodnější pro těžkou práci na poli: orbu, sázení a kopání brambor a další těžké práce. Úkoly, jako je přeprava nákladu, pěstování plodin a práce na zahradě, jsou díky užším pneumatikám snadno ovladatelné (3).50-6) Vačky pro motorové kypřiče.

Typy pneumatik pro váš motorový kypřič

Při nákupu správných pneumatik pro jednonápravový traktor je třeba vzít v úvahu několik faktorů: zatížení, hmotnost nářadí, výkon stroje, typ půdy, zhutnění, terén. Určení způsobu použití a výběr správných pneumatik pro váš motorový kypřič vám umožní maximalizovat využití zakoupeného zařízení, snížit spotřebu paliva (širší pneumatiky) a snížit náklady na údržbu. Vzorek běhounu je lepší než spotřeba), aby se půda udržovala v dobrém stavu.

Před nákupem pneumatiky pro motorový kypřič doporučujeme rozhodnout, kde a na jakém povrchu bude stroj používán.

U motorových kypřičů existují tři základní typy pneumatik:

Pneumatický. univerzální běhoun pro rumpál. Umožňuje práci na tvrdé, sypké půdě, jízdu po asfaltové silnici.

Pevné tyče. ideální pro kamenitý a tvrdý terén.

Kov. poskytuje nejlepší nadnášení na jakémkoli podkladu.

Jak zjistit, jakou pneumatiku pro jednonápravový traktor potřebujete?? Pneumatiky jsou vždy označeny číselným/písmenným kódem. Obsahují všechny potřebné informace: vnější průměr, šířku kola, velikost ráfku. Při výběru pneumatik v internetovém obchodě Agromechanika zohledněte tyto údaje.

kola, automobilu, jednonápravový, traktor

Jaký dezén běhounu zvolit

„Herringbone“ agresivní běhoun, speciálně navržený pro měkkou a sypkou půdu. Pryž s tímto dezénem poskytuje maximální trakci v terénu a je vhodná i pro jízdu po zpevněných nebo nezpevněných cestách. Tato kola jsou univerzální, ale nejlépe se používají brzy na jaře nebo pozdě na podzim, kdy se půda po tání sněhu nebo jarních deštích promění v kluzké, lepkavé bláto. Nezapomeňte, že v případě obtížně obdělávatelné půdy by pneumatiky pro jednonápravové traktory měly mít agresivní dezén.

Как палочка разоблачила John Deere?! Со 2-ой попытки нашел поле под Bednar. Обед с К-742 и JD-4150.

Při výběru pneumatik pro jednonápravový traktor za atraktivní ceny dbejte na kvalitu a spolehlivost výrobků. To ovlivní nejen dobu používání, ale také vaši bezpečnost.

Typy pneumatik, použití

Nízkoprofilová guma. Malé až středně velké (4.00-8″, 4.00-10″, 5.00-10″, 5.00-12″) se používají u strojů s řemenovým pohonem, vzduchem chlazených strojů, s dieselovými/benzínovými motory. Vzhledem k nízké světlé výšce (zemědělská průchodnost) se častěji používá na jaře pro kultivaci půdy před výsadbou.

Celoplošné (vysokoprofilové) pneumatiky 6.00-12″, mají vysokou světlou výšku, lepší vztlak, ale nízkou manévrovací schopnost. K dispozici pouze pro těžké, vodou chlazené traktory s výkonem 8 k a více. Jsou všestrannou volbou. Skvělé pro většinu zemědělských prací.

Široké nájezdy na jednonápravovém traktoru zaručují lepší trakci, přilnavost a manévrovatelnost v různých terénech, ale také zvyšují spotřebu paliva. Tento typ tyče je těžší a vyžaduje těžký stroj. Úzké pneumatiky se častěji používají pro meziřádkovou práci nebo pro přepravu plodin, zboží.

Konstrukce pneumatik

Diagonální pneumatiky. Mají silnou bočnici, která jim umožňuje pracovat v oblastech s kameny, hrboly nebo větvemi. Není drahé. Široké využití v zemědělství. Nevýhody. Nižší životnost. Vždy kontrolujte tlak vzduchu v mazacím systému, jinak by se zhoršily přilnavostní vlastnosti komory, což by mohlo vést k nestabilitě a předčasnému opotřebení pneumatiky.

Radiální pneumatiky. Existují dva typy: komorový/bezdušový. Hlavní rysy tohoto typu pryže: delší životnost, nízké zhutnění půdy, což je důležité při práci na poli, zaručuje hladší chod, ovlivňuje spotřebu paliva, není kritický tlak vzduchu v kolech.

Pneumatiky Moto-block mohou být komorové nebo bezdušové. Nikdo nemůže s jistotou říct, co je lepší. nemožné. Mnoho kritérií: z osobní zkušenosti s používáním. k ceně. Pokud budeme posuzovat podle pohodlí, oprav, životnosti, pak nákup pneumatiky na jednoosý traktor bude výhodnější, ale cena bude dražší.

Nákup kol, pneumatik, kamer pro zemědělské stroje na Ukrajině

Koupit pneumatiky pro jednonápravové traktory Zubr, Kentavr, Zirka, Weima a další značky nabízí internetový obchod Agromehanika. Velký výběr kol, pneumatik a komor v katalogu. Naše společnost působí na trhu již více než deset let. Každý zaměstnanec je profesionál a dokonale rozumí tomu, co uživatel potřebuje. Pracujeme pouze s oficiálními zástupci.

Nákup pneumatik online na Ukrajině za hotovost / bezhotovostní platbu s doručením (Nova Poshta, Myst Express) se stal ještě jednodušší. Například: na požádání přijmeme oblíbenou značku. Prodám pneumatiky pro motocykl blok centaur. Přejděte do internetového obchodu, přidejte potřebné pneumatiky do košíku a objednejte je. Veškeré zboží na webových stránkách je k dispozici také telefonicky nebo offline. Naše prodejní místa se nacházejí: Kyjev, Vinnica. V případě jakýchkoli dalších dotazů nebo problémů s objednávkou se prosím telefonicky obraťte na naše manažery.