Řetězová pila Makita se při sešlápnutí plynu zastaví

Důvody, proč se řetězová pila spouští a zastavuje

Motorová pila už není luxus, ale nepostradatelný nástroj pro ty, kdo mají zahradu nebo dům. Stejně jako každá jiná technika má však i tento nástroj tendenci selhávat, a to navzdory jednoduchému zařízení.

Klasifikace základních poruch zahrnuje:

 • Úplná absence spouštění motoru
 • motor se spouští a vypíná
 • nestabilní provoz nástroje
 • Zasekávání při zatížení
 • ztráta výkonu.

Pokud se řetězová pila vůbec nespustí, může to být způsobeno následujícími příčinami

 • Výrobní závada
 • Nedostatek paliva
 • Problémy se zapalováním
 • Žádná jiskra ze zapalovacích svíček
 • Špatná palivová směs
 • Ucpaný karburátor
 • Problémy s vysokonapěťovým kabelem
 • Žádná komprese.

Proč se řetězová pila spouští a zastavuje, co dělat? Důvody tohoto stavu je třeba podrobně prozkoumat.

Motor se zastaví

Motor startuje, ale při volnoběhu nebo při zatížení se zastaví. Pokud se tak stane, je často nutné provést stejné kroky, které jsou popsány výše.

Jak seřídit motorovou pilu

Způsob seřízení řetězové pily závisí na tom, kdy přesně problém vznikl:

Krátce po nastartování se vypne:

 • palivová směs není správně namíchána a obsahuje příliš mnoho oleje, oktanové číslo benzínu je proto příliš nízké a pila běží jen na dofuk nebo se okamžitě zastaví.
 • Karbonové usazeniny na zapalovací svíčce nebo nesprávná mezera mezi zapalovací svíčkou a drátem.

Zastavuje se a nefunguje při volnoběžných otáčkách:

 • Tlumič výfuku je ucpaný. Karburátor je třeba vyčistit od karbonových usazenin.
 • Nastavení karburátoru je chybné. U řetězové pily je nutné provést nastavení volnoběžných otáček. Provádí se regulačními šrouby označenými L a H. Informace o nastavení volnoběžných otáček naleznete v článku o seřízení karburátoru.

Zastaví se při maximálních otáčkách motoru a běží pouze na sání

 • Ucpaný vzduchový nebo palivový filtr. Vyčistěte a zkontrolujte těsnění.
 • Je ucpaná odvzdušňovací zátka, což brání přívodu paliva a čerpání benzinu do řetězové pily. Vezměte jehlu a opatrně vyčistěte odvzdušňovací zátku.
 • Vadné benzinové čerpadlo. Vyjměte čerpadlo a zkontrolujte, zda z něj neuniká benzín. Pokud těsní, vyměňte těsnění nebo čerpadlo.

Vaše řetězová pila neřeže pod zatížením a zastavuje se

 • Ucpaný vzduchový filtr. Vyjměte filtr, vyčistěte ho nebo dokonce opláchněte, vysušte a vraťte zpět.
 • Špatný poměr oleje a benzinu. Vypusťte palivo a smíchejte olej a benzín ve správném poměru.

Řetězová pila se za horka vypíná

Někdy se nářadí normálně spustí, když je motor studený, ale přestane pracovat, jakmile se stroj zahřeje. To má několik příčin:

 • Karburátor je špatně nastaven. Směs vzduchu a paliva je příliš bohatá a palivo zaplavuje zapalovací svíčku. Problém lze vyřešit snížením obsahu benzinové směsi.
 • Porucha zapalovací cívky. Pokud při zahřátém motoru nejiskří, může to znamenat, že cívka je vadná a je třeba ji vyměnit.
 • porucha zapalovací svíčky. Problém je velmi podobný vadné cívce. Zkontrolujte, zda je třeba vyměnit cívku nebo zapalovací svíčku.

Zkontrolujte zapalovací svíčku a zapalovací systém

Výrobce doporučuje měnit zapalovací svíčku každý rok bez ohledu na to, jak často se nářadí používá. Nedodržení této rady má velmi předvídatelný výsledek: porucha při volnoběhu, následné selhání světlometů.

Typické závady systému zapalování jsou následující

 • Zástrčka unikajícího paliva při startu. Vyjměte zapalovací svíčku z jejího uložení, osušte ji a pokud možno ji vyfoukejte stlačeným vzduchem. Vypusťte zbytky paliva z válce otvorem pro šroubení, vyfoukněte stlačeným vzduchem. Poté namontujte zapalovací svíčku, znovu připojte kabel zapalování a znovu nastartujte.
 • Nedostatek jiskry na elektrodách zapalovací svíčky. Odpojte kabel zapalování a zkontrolujte, zda se objevila jiskra. Pokud je jiskra normální, zkontrolujte připojení a odstraňte zjištěné závady. Nedostatek jiskry na kabelu zapalování znamená závadu v zapalovací jednotce. Toto zařízení je neopravitelné a musí být vyměněno za nové.
 • Mezera mezi elektrodami je nesprávná. u různých typů strojů se může pohybovat mezi 0,2 a 0,5 mm. Kontrola a korekce pomocí měrky nebo třmenu. Správnou hodnotu zjistíte v návodu k obsluze nářadí.
 • Vzhled zapalovací svíčky může naznačovat směr hledání. Pokud je svíčka po několika pokusech suchá, znamená to, že ve válci není žádný benzín. Kontrola palivového systému a karburátoru.
 • Černé saze nebo usazeniny sazí na elektrodách ukazují na nesprávné seřízení karburátoru nebo zanesený vzduchový filtr. Pravděpodobně nekvalitní palivo s vysokým obsahem oleje. Při běžném provozu zapalovacího systému jsou elektrody rovnoměrně šedé s hnědým povlakem na izolátorech.

Přečtěte si také

Benzínová řetězová pila Patriot Gs 142

Benzínová řetězová pila Gardenlux GS52 Typ motoru: Benzínový. Výkon: 3,4 k.с. Objem motoru: 52 cm3. Objem palivové nádrže: 0,55 litru. Délka přípojnice: 50 cm. Hmotnost: 6.58 kg Popis: Řetězová pila Hyundai GS52. Každodenní nástroj určený ke sběru palivového dřeva na zimu, ale také k řezání jakéhokoli dřeva v jakémkoli ročním období. Je vybaven vysoce výkonným benzinovým motorem, který []

Seřízení karburátoru řetězové pily Partner 350

Jak nastavit řetězovou pilu Partner 350 s karburátorem Žádná oprava nebo stavba se neobejde bez motorové pily, a to ani při péči o zahradu. Pokud je nástroj vadný, způsobí to selhání celé práce, proto je důležité mít dovednosti v oblasti vlastního testování a odstraňování problémů. Pokud máte nějaké zkušenosti, můžete karburátor seřídit, tento postup []

Pila STIHL Mc 180 se nespustí

Jaký je důvod, že se STIHL MS 180 nespustí?? Řetězová pila TYL MS 180 se nespustí. Vyčistil jsem svíčku acetonem a obrousil ji malým smirkovým papírem. Neskutečně mesk. Nikdy nejezdil, v nádrži vždy zůstával benzín a olej a nastartoval jen 50krát, než. Navrhněte, kde hledat a co dělat. A pošlete mi prosím příručku pro opravy, pokud []

Řetězová pila se zasekne na plynu AURAMM.RU

Dobrý den, milí odběratelé a čtenáři mého blogu! Tady je Andrew Noack. Pokračování problematiky motorové pily. Jak jsem již řekl, na co se zaměřit u řetězové pily, abychom zjistili příčinu poruchy. Nyní přejdu k dalším cenným tipům, abyste dlouho nezjistili příčinu problému a přibližně věděli, jak ji vyřešit. Řetězová pila není nejjednodušší nástroj, ale je třeba o ni správně pečovat. Plynová rukojeť řetězové pily na plynu: Příčiny a Existují různé situace, čas od času se motorová pila vypne, když sešlápnete plyn, čas od času se vypne při zatížení a čas od času nefunguje vůbec, když běží naprázdno. Podívejme se na různé situace a zkusme najít řešení.

Pokud jste zjistili, že se nářadí nespustí a zastaví, nemusíte hned spěchat do servisního střediska, ale můžete se pokusit problém vyřešit sami.

Kontrola hlavních systémů řetězové pily

 • Palivová nádrž. Může se jednat o nedostatek paliva nebo špatnou spotřebu paliva.
 • Poté zkontrolujte zapalovací svíčku a vysokonapěťový kabel. Všimněte si, že mezera mezi zapalovacími svíčkami je obvykle menší než půl mm.
 • Pokud jsou všechny výše uvedené položky zkontrolovány a fungují správně, je čas přejít ke karburátoru a palivovému filtru. Pokud je karburátor vadný, měli byste zavolat odborníka.

Škrticí klapka netěsní při volnoběhu

Občas se stává, že pila přestane pracovat na volnoběh a velmi častou příčinou je ucpaný tlumič výfuku. Proč se řetězová pila vypíná při zatížení, proč se vypíná při volnoběhu? Lze jej snadno čistit a nevyžaduje žádné specializované nástroje.

Kromě čištění existuje ještě jedna možnost, ale postupujte velmi opatrně, abyste nepoškodili vnitřní části stroje.

K seřízení karburátoru je třeba najít dva šrouby označené L a H. Poslední je třeba trochu pootočit, jen o půl otáčky. Je zodpovědný za otáčky nástroje a v případě potřeby reguluje volnoběžné otáčky.

Řetězová pila se při uvolnění plynu vypne. ŘEZÁNÍ KARBURÁTORU.Řetězová pila se při sešlápnutí plynu zastaví

Ve videu je považováno za dostatečně častou poruchu řetězových pil a 100 % způsob volby karburátoru. Jak na to.

Řetězová pila se po uvolnění plynu zastaví

Řetězová pila se při sešlápnutí plynu zastaví. Vaše řetězová pila Partner 370 se zastaví při sebemenším tlaku na rukojeť.

Vypíná se při zatížení

Výkonné řetězové pily se při zatížení často vypínají. Palivový filtr je pravděpodobně zanesený a je třeba ho vyměnit. Pokud to nepomůže, je třeba zkontrolovat palivovou směs a vytvořit novou.

Pila přestane pracovat, když se motor roztočí

Filtry se často zanášejí. zejména při každodenním používání řetězové pily. řetězová pila se při běžném provozu a ihned po přidání „plynu“ vypne. Vzduchový filtr lze vyjmout a umýt pod tekoucí teplou vodou. Pokud se vaše řetězová pila zastaví, když ji ovládáte, zastaví se vaše řetězová pila, když sešlápnete pedál plynu. Pokud se řetězová pila zastaví bez viditelného pohybu plynu, řetěz se okamžitě neroztočí nebo bez známek opotřebení. Před opětovným vložením jej nechte důkladně vyschnout.

Pokud po odpojení palivové hadice nevytéká z karburátoru žádná kapalina, je hadice ucpaná. Lze jej vyčistit nebo vyměnit za nový.

Při častém používání nářadí může dojít k poškození benzinového čerpadla. Každá část má datum expirace. Nechte ho vyměnit nebo zavolejte do servisu.

Pila se po otočení vypne

Ve vodorovné poloze je palivové potrubí na dně palivové nádrže, ale pokud je nářadí nakloněno, palivové potrubí není zcela zakryto. To je důvod, proč řetězová pila přestane pracovat, když se nakloní, protože trubice levituje ve vzduchu a nedostává správné množství směsi.

Problémy „Za tepla“

Pokud zjistíte, že se řetězová pila bez zahřátí nespustí, ale po zahřátí se zastaví. Proč se řetězová pila při chodu motoru vypíná? Pokud se nepodaří nastartovat dříve, než vychladne, může to znamenat několik problémů.

Nejprve může být netěsnost v hadici, olejovém těsnění nebo v těsnění. Za druhé zkontrolujte, zda se na tlumiči výfuku nenachází karbonové usazeniny. Třetím důvodem je blok válců, má nějaké otřepy nebo nerovnosti?

Někdy je třeba seřídit karburátor. Řetězová pila se zastaví na plynu. YouTube. Další důležitou otázkou je zapalovací cívka. Pokud selže, jiskra se ztratí nebo je velmi slabá, což nestačí k zapálení palivové směsi.

Existují případy, kdy se mistr usilovně snaží nastartovat motor, pak za studena, pak za tepla, čímž čerpá palivo. Zde se musíte chytit za ruku, nastavit sytič na „horký start“ a postupně nářadí nastartovat. Takto srazíme otáčky až prakticky na úroveň volnoběhu a 40-45 sekund se zahřívá.

Po uvolnění plynu se pila zastaví

Zde je třeba seřídit karburátor a zkontrolovat, zda nedochází k silnému sání vzduchu.

Nejčastější příčiny poruch řetězových pil jsme již zmínili. Musíte jen doufat, že vaše řetězová pila bude mít dlouhou životnost a bude bezproblémová. Ale i robustní modely jako STIHL a Partner se mohou někdy pokazit.

Nespěchejte do servisu, ale nejprve využijte mé tipy. Vyhnete se tak velkým výdajům.

Pokud vás tento článek zaujal. sdílejte ho se svými přáteli prostřednictvím sociálních sítí. A já se s vámi loučím. Hodně štěstí a uvidíme se na blogu!

Jak správně nastartovat motorovou pilu. běžné metody

Každým správným nastartováním motoru benzínové řetězové pily zajistí majitel benzinové řetězové pily správný a plynulý chod mechaniky zahradního nářadí a zabrání rychlému opotřebení jeho opotřebitelných částí. Postup startování studeného motoru se může u jednotlivých modelů mírně lišit, ale většinou je následující:

 • Nejdříve je třeba přesunout páčku škrticí klapky do nejnižší polohy. Všimněte si však, že páku lze do tohoto režimu přepnout pouze tehdy, je-li stisknuta plynová páka. Posunutím páčky dolů obsluha uzavře sytič standardního karburátoru a zařadí páčku plynu do sevřené polohy;
 • Dále je třeba začít manipulovat se startovacím lanem. K tomu musí dát pravou nohu do západky plynu v zadní části těla a levou ruku opřít o rukojeť řetězové pily. Poté několikrát prudce zatáhněte za kabel integrovaného startéru zahradního nářadí. Jakmile se motor rozběhne a zastaví, je třeba posunout páčku plynu o jednu polohu nahoru;
 • Nejprve zapněte zapalování a přepněte kolébkový spínač do příslušné provozní polohy;
 • Poté 5-6krát stiskněte průhledný plastový primer, který je nutný pro čerpání paliva do válce;
 • Obsluha pak musí úplně vytáhnout páčku nastavení polohy plynu na sytiči uvnitř motoru;
 • Poté několikrát prudce natáhněte táhlo spouštěče směrem k sobě. Jakmile motor naskočí a zastaví se, je třeba zatlačit páčku plynu až na doraz a ještě několikrát zatáhnout za páčku startéru. V návodu k obsluze některých modelů je uvedeno, že po zastavení motoru musíte páčku sytiče zatlačit pouze do poloviny. Až po nastartování motoru a jeho stabilním chodu by měl být zatlačen až na doraz;
 • U modelů, kde je spoušť plynu upevněna zatažením za spoušť plynu, motor startuje při vysokých otáčkách. Pokud se páka plynu v řetězové pile nezapne, otáčky motoru budou minimální. To může způsobit, že se motor během několika sekund po nastartování zastaví. V takovém případě nastartujte motor, až se zahřeje a bude stabilní.

Pokud musí obsluha řetězovou pilu nastartovat, když je motor zahřátý, stačí pouze zapnout zapalování a několikrát prudce zatáhnout za startovací lanko.

Kontrola hlavních systémů řetězové pily

Zkontrolujte jednotlivé systémy jeden po druhém:

 • Palivová nádrž. Příčinou může být nedostatek paliva nebo jeho špatná kvalita.
 • Následuje zapalovací svíčka a vysokonapěťový kabel. Upozorňujeme, že mezera mezi zapalovacími svíčkami je menší než půl milimetru.
 • Pokud jsou výše uvedené položky zkontrolovány a fungují správně, přejděte ke karburátoru a palivovému filtru. Pokud je karburátor poškozený, měli byste zavolat odborníka.

Hlavní příčiny poruch řetězových pil

Přestože motorová pila není složitý stroj, občas se u ní vyskytnou problémy, které lze vyřešit pouze demontáží. Mezi příklady závad patří:

 • Řetězová pila se neroztočí;
 • motorová pila přestane pracovat v řezu;
 • Řetězová pila se spustí a pak se vypne;
 • Řetězová pila ztrácí výkon;
 • Řetězová pila se po stisknutí zastaví.

Nejčastěji jsou závady způsobeny poruchami motoru, ale také poruchami jiných systémů a součástí. Důležité je správné zacházení se strojem. Pokud jsou dodržena všechna pravidla, problémy budou pravděpodobně nejzřetelnější. Při hledání příčiny závady je vhodné začít kontrolou nejjednodušší části řetězové pily a skončit u té nejsložitější.