Jak zkontrolovat nářadí Makita podle sériového čísla

Záruka na nářadí Makita

Nářadí Makita se vyznačuje vysokou kvalitou a spolehlivostí. Důkazem toho je náš obchod Maklta.com.Maktek poskytuje záruční dobu na celou aktuální řadu nářadí Makita:

 • 12 měsíců na všechny nástroje (kromě. akumulátorové svítilny)
 • 6 měsíců pro nabíječky baterií a akumulátory zakoupené odděleně od nářadí.

Při nákupu nářadí Makita a Maktek u nás obdržíte řádně vystavený záruční list, který je zárukou, že na nářadí bude poskytován potřebný servis a záruční servis na celém území Ukrajiny.

K našim dobíjecím bateriím se vydává červený záruční list:

nářadí, makita, podle, sériového, čísla

K nástroji se vydává modrý záruční list, který může být buď nehologramovaný (obrázek vlevo), nebo hologramovaný (obrázek vpravo).

Jak koupit originální nářadí Makita?

Japonské nářadí Makita není třeba představovat. Za více než 100 let své historie dosáhla společnost obrovské popularity a prestiže po celém světě. Přesto společnost pokračuje ve výzkumu, vývoji a zdokonalování svých produktů. Makita nejen drží krok s trhem profesionálního nářadí, ale také udává směr a tempo!

Tato popularita má však své vlastní důsledky. Společnost má dlouhou historii výroby padělků nebo replik nářadí TM Makita a v posledních letech se s rozvojem internetové reklamy, nákupních stránek a dopravců (např. Nova Poshta atd.) stala jedním z předních výrobců nářadí Makita na světě.п.). problém je palčivější než kdy jindy!

Z tohoto důvodu lze ve společnosti, a to i mezi profesionálními řemeslníky, najít mnoho lidí, kteří mají trpké zkušenosti nebo pochybnosti o kvalitě a spolehlivosti nářadí Makita. Padělky vypadají velmi realisticky a nízká cena dává zákazníkovi poslední impuls. Ale bez ohledu na to, jak moc se bezohlední výrobci snažili zopakovat originál, nad rámec vzhledu nepřichází. Jejich výrobky byly, jsou a budou nekvalitní. Nejsou hodny toho, aby měly status profesionálního nářadí, natož aby měly na krytu logo Makita!

Jsme připraveni vám ukázat originál v práci a vy sami ihned vše pochopíte bez zbytečných slov, navíc předvedení nářadí Makita u nás zcela zdarma!

Jediným originálním dodavatelem nářadí Makita na Ukrajině je společnost Makita Ukraine se sídlem na Ukrajině. Brovary v Kyjevské oblasti a funguje jako centrální sklad. Ne přímo spotřebitelům, všechny výrobky společnosti se prodávají pouze prostřednictvím oficiálních prodejců. Z toho vyplývá následující: abyste si mohli koupit originál, musíte najít prodejce, se kterým se vám bude dobře a příjemně pracovat. Kde najít seznam prodejců? Zpět ke zdroji. Přejděte na příslušnou stránku na oficiálních webových stránkách společnosti Makita na Ukrajině na TOMTO odkazu.

Na stránce vidíme seznam certifikovaných obchodů, ve skutečnosti jich na celé Ukrajině není mnoho, jen několik desítek, mezi nimiž je i stránka naší společnosti, kterou právě čtete tento článek.com. Originál se prodává pouze na těchto stránkách, vše ostatní je ruleta.

Nejbližšího prodejce a servisní středisko najdete také pomocí tohoto odkazu na mapě na oficiálních webových stránkách. Vždy se řiďte primárním zdrojem, nevěřte první informaci nalezené na internetu, v tomto případě je zdrojem oficiální webová stránka Makita Ukrajina. Makita.ua

Výhody nákupu nářadí u prodejce:

 • 100% originál, 0% riziko
 • Je možné provést oficiální vrácení nebo výměnu
 • úkolem prodejce je s vámi neustále spolupracovat, ne prodávat.
 • oficiální záruku na nářadí po dobu 3 let, která platí na celém území Ukrajiny
 • můžete bez obav zaplatit zálohu a nepřeplatit dobírku
 • širokou škálu způsobů platby v hotovosti, kartou, bankovním převodem včetně DPH, na splátky nebo po částech, prostřednictvím webových stránek atd.д.
 • věrnostní program, personalizované slevy, propagační akce, odměny
 • dostupnost dokladů jako důkaz, že nástroj patří vám (velmi důležité v případě krádeže nebo sporů)

Makita original se prodává pouze prostřednictvím autorizovaného prodejce Makita; seznam prodejců Makita a certifikovaných internetových obchodů je uveden výše. Vše ostatní. loterie! respektujte sebe, svůj čas a své peníze!

Neexistuje žádná záruka, žádné náhradní díly, nikdo neví, co je uvnitř a jak dlouho bude nástroj fungovat. Protože hlavním cílem těch, kteří prodávají padělané zboží, je dosáhnout dalšího zisku. Ve skutečnosti a v nejlepším případě je zbytek ziskem prodávajícího. Z dlouhodobého hlediska je to pytel hřebíků, ne baterka.

Kvalita napodobenin originálů se neustále zvyšuje. Počet modelů, které jsou kované, je také.

Na internetu je mnoho článků a videí s příklady, jak rozpoznat padělek, ale nikdo nezaručuje, že tomu tak je i dnes. Možná, že měsíc, který ještě včera nebyl na jmenovce, je tam už dnes. Nebo je tu možnost nového padělaného nástroje, o kterém zatím nikdo nepsal.

Špatnou zprávou je, že neexistuje 100% ochrana proti nákupu padělaného zboží z ruky. Nepočítáme-li samozřejmě nákup v běžných obchodech s účtenkami. V takovém případě budete mít doklady v rukou a můžete prodávajícího snadno pohnat k odpovědnosti.

Dobrá zpráva. je stále možné snížit riziko téměř na nulu.

Kde se vyrábí elektrické nářadí Makita

Protože se výrobky Makita vyrábějí v licenci v několika zemích, je třeba vědět, jak podle čísla na přístroji rozpoznat tovární výrobu a odlišit ji od práce soukromého podnikatele. Na štítcích připevněných na tělese nářadí a na úložném kufříku je uvedena země výroby

Výrobce Makita nevyrábí nářadí v SNS.

Původní značení a země se skutečnými továrnami Makita:

Označování Země
A USA
D Německo (Deutschland)
E Japonsko
G Spojené království (GB)
R Rumunsko
Y/K Čína

Obecně se má za to, že většina napodobenin se vyrábí v Číně. To je pravda, ale šroubováky, které jsou vyráběny v licenci v čínských továrnách, jsou vysoce kvalitní, a proto jsou považovány za originální výrobky. Jejich hlavní rozdíl oproti evropským výrobcům spočívá v tom, že nemají dvojí kontrolu kvality.

Na trhu jsou nyní k dostání „šedé“ spotřebiče. Jsou původní, ale ne všechny značky jsou přítomny. Hlavní rozdíl je v tom, že takové nářadí Makita se do země dováží nelegálně. Přestože jsou tyto modely autentické, výrobce je nepodporuje. Proto nebude provedena žádná záruční oprava.

Jaké nářadí Makita se padělá?

Každý nástroj lze padělat. Nejčastěji se však peorátory a vrtačky. Po takovém nástroji je vysoká poptávka, a proto ho výrobci padělků aktivně využívají.

Všechny padělky lze rozdělit do několika pomyslných skupin:

 • Nezákonné produkty. Dováženy různými nelegálními cestami. Kvalita takového nástroje je vysoká, ale bohužel pro něj neexistuje žádný poprodejní servis. Opravu musíte zaplatit z vlastní kapsy.
 • Produkty partnerských společností. Vyrábí se pod značkou Makita, ale je méně kvalitní. Ale cena je dostatečně atraktivní.
 • Odhalené padělky. Kvalita je velmi špatná, práce s ním je dokonce nebezpečná, protože hrozí nebezpečí zranění.

Jak rozeznat padělek Makita od Makity

Bohužel je dnes velmi snadné získat padělané nářadí Makita, pokud si koupíte nářadí s logem známé značky. A toto riziko je tím větší, čím je značka slavnější. Zároveň se padělatelé naučili vyrábět produkty, které je obtížné na první pohled odlišit od pravých. V poslední době lze na internetu najít mnoho stížností na padělané nářadí od tak známého výrobce, jako je Makita. Čím je model populárnější, tím větší je šance, že si koupíte padělek.

Při nákupu nářadí Makita je třeba věnovat pozornost následujícím bodům. Tím se sníží riziko, že dostanete padělek, i když to není stoprocentní záruka.

Podhodnocená cena. Padělky oblíbených modelů jsou často nabízeny za mnohem nižší cenu. Bezostyšnější podvodníci mohou váš produkt prodat za průměrnou tržní cenu. V tomto případě je nutná důkladná vizuální kontrola. Důrazně doporučujeme navštívit oficiální webové stránky společnosti Makita www.Makita.com.Další informace naleznete v online katalogu Makita nebo si prohlédněte přesný název a podrobnosti o konstrukci daného modelu na stránkách našeho online katalogu.

Špatný název značky/modelu. Model musí být zadán jako alfanumerický řetězec.

Design výrobku musí odpovídat designu vyobrazenému na webových stránkách Makita. Kopie se může lišit barvou, podložky rukojeti mohou být nahrazeny jednoduchým nátěrem. Původní značení může také chybět: například falešná okružní pila nemá na rukojeti vyražené označení Makita a úhlová bruska má stejné označení na převodovce.

Může chybět datum výroby, země původu atd. nebo může být sériové číslo výrobku na špatné straně štítku.д. Označení CE musí být uvedeno na výrobním štítku originálního výrobku, aby byla zajištěna shoda s evropskými požadavky.

Padělky nesplňují normy kvality, plastové pouzdro může mít vrypy a šmouhy viditelné pouhým okem atd.д. Zde je několik příkladů:

Bohužel s každým dalším nalezeným padělkem jsou bezohlední výrobci stále opatrnější a dbají na detaily a je stále obtížnější identifikovat neoriginální nářadí Makita bez rozebrání. Berte proto svůj nástroj vážně a nekupujte ho od pochybných postav nebo nedůvěryhodných prodejců.

Makita: odčinění popularity

Zákon trhu: čím je značka populárnější, tím větší je riziko, že si pořídíte padělek Makita. Soudě podle popularity společnosti Makita musí být spousta lidí, kteří chtějí sklízet plody renomované společnosti, která dodává kvalitní ruční elektrické nářadí na světový trh již od roku 1962. A skutečnost to plně potvrzuje.

Podle oficiálních údajů jen v roce 2003 zabavily losangeleské policejní oddělení a celní orgány při rozsáhlé operaci padělané zboží v hodnotě více než 9 000 kusů.7 milionů. dol. Ve všech případech šlo o padělky elektrického nářadí známých výrobců, včetně značky Makita. A v roce 2004 vydal výrobce oficiální oznámení o možném falšování elektrického nářadí své značky. Seznam odhalených padělků zahrnoval přímočaré pily, rotační frézy, úhlové brusky, vrtačky, leštičky a akumulátorové nářadí.

Výrobci padělaného zboží věnovali pozornost také rozsáhlým ruským prostorám a zaplavili je nekvalitním a často životu nebezpečným elektrickým nářadím. Vzhledem k předsudkům, které mnozí spotřebitelé vůči čínským výrobkům pociťují, vás můžeme ujistit, že tvrzení, že naši asijští bratři záměrně dodávají do Ruska nekvalitní zboží, je zásadně mylné. A proto.

V současné době má skupina Makita osm výrobních poboček s více než sto padesáti dceřinými společnostmi po celém světě, včetně Číny. Všechny továrny bez ohledu na umístění uplatňují nejpřísnější vícestupňovou kontrolu kvality. Účinnost elektromotoru se zjišťuje zejména pomocí 19 testů a před uvolněním nástroje se provádí tříminutový test odolnosti při maximálním zatížení. Makita si je jistá kvalitou svých výrobků a netají se tím, zda je montují svědomití měšťáci nebo nedávní bratři komunistické ideologie. Určení země výroby je poměrně snadné, pokud se podíváte na sériové číslo nářadí, zejména na latinské písmeno na konci sériového čísla. Existuje pouze sedm variant: A znamená americkou montáž, D německou, E japonskou, G britskou, R rumunskou a dokonce dvě písmena Y a K čínskou.

Mimochodem, pokud si kupujete ruční nářadí nebo přímočarou pilu Makita, musíte si stroj koupit u autorizovaného prodejce Makita. pokud je to možné, vyžádejte si sériové číslo jiného exempláře této značky: pokud jsou čísla shodná, jedná se o padělek.

Co je dnes na ruském trhu s ručním elektrickým nářadím?? Především se jedná o originální Makitu, v dobré kvalitě a s potřebnou dokumentací, která prokazuje, že byla dovezena legálně. Jedná se o typ nářadí, které je bezpodmínečně přijímáno k opravám a údržbě v servisních střediscích Makita.

Druhá kategorie výrobků Makita je poněkud levnější, protože se do Ruska dostává oklikou, tj. v rozporu se zákonem. Z hlediska kvality je to stále stejná originální Makita vyrobená v domácích továrnách, ale servisní střediska jsou před ní zavřená.

Korporace má také partnerské společnosti, které vyrábějí elektrické nářadí se značkou Makita. reprezentující třetí kategorii. Z hlediska kvality jsou tyto výrobky výrazně horší než originál, protože chybí řádná kontrola, ale jejich cena je výrazně nižší (rozdíl oproti originálu je až 40 %). Stejně jako nářadí v předchozí kategorii patří i toto nářadí k šedému sortimentu Makita a není přijímáno oficiálními servisními středisky.

A poslední kategorií jsou naprosté padělky, jejichž pochybný původ je zřejmý těm, kteří někdy drželi v ruce pravou Makitu.

S čím se manipuluje? Ano, prakticky všechno, ale nejoblíbenější jsou populární peoratoras. První věc, která by vás měla upozornit, je absence pogumované rukojeti. V pirátské verzi je plastová rukojeť pouze černě lakovaná. Pozornost si zaslouží také kabel: měl by být standardní a bez přídavné gumičky na zástrčce. Hlaveň takového peorátoru je vyrobena poměrně hrubě a často bez jediného náznaku broušení. Dalším poznávacím znamením padělku je nálepka, která je pokřivená (často i vzhůru nohama), a informace na ní. Na originálech je vždy uvedeno datum výroby a označení shody CE. Kromě toho by mělo být sériové číslo pro každý nástroj jedinečné, jak je uvedeno výše. Při koupi svítilny se samozřejmě nemůžete podívat dovnitř, ale připravte se na to, že po otevření najdete špatně zbarvené spínací kabely, neoznačené díly a nedbalou montáž. Špatnou kvalitu plastů, které piráti používají, lze odvodit z ostrého olejového zápachu recyklovaných řemeslných výrobků. Podezření může vzbudit i návod přiložený k nástroji, pokud není správně napsaný a obsahuje tiskové nepřesnosti.

Téměř vše výše uvedené však platí pro ověřování pravosti jakéhokoli nářadí Makita.

A pak je tu tohle. Někteří bezohlední prodejci se vás při pokusu o obvinění z prodeje padělků mohou snažit přesvědčit, že dotyčný nástroj není nic jiného než originál ruské výroby. Dovolujeme si vás ujistit, že k dnešnímu dni taková montáž prostě neexistuje, stejně jako oficiální montážní závody Makita na území bývalých zemí SNS obecně a v Rusku zvláště. Výrobky vyrobené v brazilské továrně a určené pro Severní a Jižní Ameriku se k nám také nedostanou.

Jaké je riziko koupě vadného nářadí Makita?? Především jsou to vyhozené peníze. Skutečnost, že padělek nesplní vaše očekávání a velmi brzy se porouchá. Máte štěstí, pokud se vám vyhne zranění. Druhou nepříjemnou věcí je odmítání oficiálních servisních středisek poskytovat záruční a pozáruční servis.

Myslím, že už jste se rozhodli nekupovat elektrické nářadí Makita z ruky. A takových pokušení je mnoho. Nebo je prodávají gastarbeiteři, kteří si nemohou dovolit vrátit se do své země. Nebo údajně zástupci velkých firem, kteří prodávají vzorky ze stánků na výstavě. A t.д. atd.п.

Nicméně získat falešnou brusku, skládačku nebo úhlovou brusku s logem známé značky dnes můžete také v některém z mnoha specializovaných a obchodních domů, kam jsou dováženy v dávkách pod rouškou originálu.

Замена выключателя кнопки шуруповерт Makita DF 031D

V každém případě byste při nákupu elektrického nářadí Makita neměli důvěřovat žádným fiktivním prodejcům. Jediným správným řešením je obrátit se na autorizovaného prodejce, například Makita Pro. Veškeré elektrické nářadí a díly Makita, které nabízíme, jsou certifikované. Můžete si být jisti jejich pravostí a vysokou kvalitou. Hoblík Makita, pila Makita. Přímočará pila Makita, stejně jako ostatní nářadí Makita, vás nezklame a vydrží vám dlouhá léta. Dopřejte si radost z tvorby s originálním nářadím Makita od světoznámé značky Makita.

Tyto webové stránky nejsou veřejnou nabídkou ve smyslu článku 437 odst. 2 občanského zákoníku

Napodobeniny Makita

Vážení zákazníci, rádi bychom vás informovali, že se na ruském trhu objevily padělky nářadí Makita, které nesouvisí s výrobky naší společnosti.

Chceme vám vysvětlit několik charakteristických rysů těchto nástrojů, podle kterých budete schopni rozpoznat padělek. V současné době máme informace o třech modelech: 5704R, HR2450 a 9069.

Falešná okružní pila 5704R přímo zde
Levá strana je originální karoserie a pravá strana je falešná. Štítek s názvem je na falešné pile obráceně.
Na originální rukojeti je nápis Makita, zatímco na falešné nikoli.
Na pravé straně falešné armatury je velmi hrubé a nerovnoměrné vyvážení, také přítomný modrý lak povlak armatury, který Makita nikdy neměl. Také držáky štětců se u padělků liší, jsou lesklé, tj.е. lesklé a mírně odlišného tvaru. Falešné kartáčky nejsou označeny 303, takové kartáčky jsou na tomto modelu nainstalovány.
Na falešném oběžném kole nejsou žádné značky, zatímco na pravém oběžném kole ano.
Tento obrázek ukazuje padělek HR 2450. Vizuálně je stejný, ale okamžitě vás upozorní na nestandardní kabel, který nikdy nebyl opatřen přídavnou gumovou průchodkou. Originál má pogumovanou rukojeť, zatímco napodobenina má jen černě natřený plast.
Na výrobním štítku chybí označení CE, což rovněž neodpovídá evropským normám.
Na typovém štítku pod tlačítkem chybí rok výroby nástroje. Máme dva tyto peorátory a všechny mají stejné sériové číslo 0093508 Y
Dráty spínače by měly mít jinou barvu, padělek má bílý drát. Na uhlíkových kartáčcích nejsou žádné značky.
Hlaveň se po frézování ani nebrousí.
Kotva je také falešná, nikdy jsme neměli to vyvažování.
Gumový kroužek na úderníku je zelený, zatímco náš je celý černý. Při bližším zkoumání zjistíme, že všechny součásti tohoto padělku jsou okopírovány velmi hrubě a neodpovídají naší kvalitě.

Nedávno se na trzích objevilo falešné nářadí Makita smontované v Rusku! Zpráva: Makita není montována v Rusku!

VAROVÁNÍ. Tyto padělky nebudou servisovány v záručních a pozáručních servisních střediscích Makita a každé autorizované servisní středisko Makita může poskytnout postižené straně písemnou zprávu, že výrobek je padělkem, pro další postup vůči dodavateli.