Jaké jsou motorové bloky dobré pro orbu zahrady

Top-20 Nejlepší motobloky: Hodnocení 2021-2022 v ceně/kvalitě

Jednotný traktor je univerzální vybavení, které lze kromě hlavního úkolu (pěstování půdy) použít k vyřešení zbytku problémů na zemi. Výběr jednotek je nyní velmi velký, je však velmi vysoké setkat se s nekvalitním produktem

Nejlepší vzpírání těžké třídy

Nejlepší dieselové motobloky

jaké, jsou, motorové, bloky

Nejlepší rozpočtové motobloky

jaké, jsou, motorové, bloky

Jak vybrat kultivátora. rady a doporučení odborníků

Moderní kultivátoři se liší v řadě indikátorů. Jedním z hlavních je zdroj energie. Na prodej můžete vidět elektrický nebo benzín. První má jednodušší zařízení, takže jejich váha je menší a jsou ziskovější za cenu. Zároveň je však jejich síla obvykle nižší a autonomie trpí. musíte pracovat v určité vzdálenosti od zdroje energie. Nejsou vhodné pro práci v terénu. Základní, naopak, je těžší, dražší, ale silnější, můžete pracovat kdekoli a nebojte se, že náhodně snížíte napájecí kabel.

Chcete.li si vybrat kultivátora pro letní rezidenci, musíte se rozhodnout o moci. Čím větší je, tím těžší bude zařízení a jeho hodnota je vyšší. Ale výkonné modely vám umožňují hluboce orat široký pruh Země. Navíc můžete pracovat nejen na dříve oraté půdě, ale také na panenských zemích, kde je půda propíchnuta kořeny trávy a keřů. slabé zde se zde jednoduše nezbaví.

Měli byste tedy přistupovat k výběru velmi vážně a zodpovědně, vyhýbat se chybám a dávat přednost kultivátorovi, který je vhodný pro konkrétního uživatele.

Jak rozhodnout o moci a hmotnosti

Napájení je určující indikátor ve výkonu stroje. Čím vyšší je, tím těžší půda může být zvýšena a je ošetřena větší ploch. Stupeň adheze do půdy přímo závisí na hmotnosti zařízení.

Jednotku vybereme ze 3 dostupných kategorií dnes:

 • Plíce. Takové stroje váží do 55-75 kg, motor má sílu 3-5 litrů.S. Vyberte zařízení této třídy pro zpracování webu s plochou až 10 akrů. Funkčnost techniky světla je malá, používá se k uvolnění půdy, sečení a sběru trávy. V přítomnosti dobře gardenů se světelné stroje používají na řady kopců a brány.
 • Střední. Střední třída Motoblocks má širší oblast aplikace. Mají sílu 5-8 litrů.S. A vážit 80-125 kg. Téměř všechny typy pomocných zařízení lze na těchto strojích zavěsit. Mohou bez problémů zvedat těžkou půdu, vyrábět zákopy až do hlubokého 20 cm, kopci postele, shromažďují sníh a posekají trávu.
 • Těžký. Toto vybavení ve svých schopnostech se blíží k traktoru lehkého kola. Tractor těžký UNOA je řekl a spolehlivý. Hmotnost bez vybavení je 150-300 kg, výkon-8-12 litrů.S. Technika této třídy může vykonávat celý komplex zemědělských prací, včetně zvedání panen, plánování území a přepravy zboží až do 500 kg na přívěsech a sáních. S pomocí adaptérů se stroj s dvojitým oxí promění v plně naplněný traktor se světlomety a zpětným zrcátkem. Pro 1 vstup je těžká jednotka schopna zpracovat spiknutí s oblastí až 3 hektarů.

Před výběrem jednotného traktoru pro zahradu musíte zvážit své finanční schopnosti ohledně nákladů na palivo. Pokud lehká auta utratí 2-2,5 litrů za hodinu provozu, pak v těžkých strojích může tento indikátor dosáhnout 8-10 litrů.

Čipy na výběr

Při výběru traktoru procházky.Behind Tractor je třeba vzít v úvahu následující kritéria:

Oblast místa, která je třeba zpracovat. 2. Typ půdy (přítomnost panenských zemí, těžká nebo lehká půda). 3. Typy práce, které provede jeden traktor. 4. Sortiment potřebného dodatečného vybavení, dostupnost VOM, funkčnost modelu. 5. Šířka a hloubka kultivace. 6. Poměr ceny, účinnost, výkon, spolehlivost. 7. Příležitosti pro záruční a post.warranty služby, dostupnost servisní sítě, dostupnost a náklady na díly. Osm. Recenze skutečných uživatelů.

Jak vybrat jeden traktor

Při výběru jediného traktoru je třeba nejprve věnovat pozornost motoru. Je důležitá nejen síla motoru, ale také jeho typ. Takže existují pracovní motory na benzínu nebo naftové palivo. Současně druhý - silnější, odolnější a těžší váhu. Dalším určujícím okamžikem je funkčnost motobloků. Někdo potřebuje jediný traktor pouze pro orbu Země a někdo ji upřednostňuje používat při čištění sněhu, zalévání, kopcování a dalších druhů práce. V každém případě se musíte přiblížit k výběru traktoru procházky zodpovědně, což pro sebe naznačuje podmínky jeho provozu. Takže pro malou zahradu jsou ideální motobloky s kapacitou až 7 litrů.S., Pro spiknutí o více než 20 akrech - benzín s kapacitou až 9 litrů.S. Na farmě se hodí profesionální motobloky s aktivním montážním zařízením, výkonným motorem a vícestupňovou převodovkou.

Jak si vybrat jednooxový traktor. doporučení odborníků

Nejprve musíte věnovat pozornost motoru. Některé motobloky jsou vybaveny benzínem, zatímco jiné jsou nafty. První zpravidla jsou zpravidla méně mocní a umožňují vám pracovat autonomně. v jakékoli vzdálenosti od domu. Ale ten je odolnější a těžší, stupeň jejich výkonu a vytrvalosti je mnohem vyšší.

Při výběru také stojí za to věnovat pozornost mechanismu přenosu točivého momentu. V traktoru procházky.může být implementován z důvodu výkonu výkonu nebo přenosu pásu.

Musíte také věnovat pozornost moci. Je zde nemožné poskytnout jedinečnou radu. vše záleží na požadavcích konkrétního uživatele.

Nakonec nesmíme zapomenout na funkčnost. Jeden kupující potřebují pluh půdu, zatímco jiní by chtěli koupit multifunkční techniku, která pomáhá s různými typy práce.

jaké, jsou, motorové, bloky

Co hledat při výběru traktoru procházky

Poté, co se rozhodlo o váhové kategorii traktoru procházky.je nutné věnovat pozornost svým ostatním parametrům. Mezi existující rozmanitost modelů není výběr nejlepších tak jednoduchých, jak se zdá na první pohled. Vyhodnocují možnosti tohoto, docela komplikovaného zařízení, podle řady kritérií, z nichž nejdůležitější jsou:

 • Výkon motoru;
 • Typ přenosu a schopnost blokovat diferenciál;
 • Typ převodovky;
 • Přítomnost hřídele výběru energie (VOM);
 • Šířka stopy;
 • Umístění středu hmoty.

Značka výrobce je také důležitá. Koneckonců, často určuje kvalitu výroby, jakož i spolehlivost a efektivitu traktoru procházky.

Napájecí jednotka

Při výběru jediného traktoru, nejprve, musíte věnovat pozornost motoru, konkrétně značce svého výrobce a motoru vyhlášeného posledně jmenovaným. Rovněž nebude zbytečné zjistit, kde se nachází nejbližší servisní středisko služeb.

Nejčastěji jsou motory známých zahraničních výrobců nainstalovány na motobloky jakékoli třídy, například:

Motory těchto společností jsou vysoce spolehlivé a významné (od 500 do 2000 matek). Motory Lifan jsou obzvláště populární, které je v provozu také levné také Ceteris Paribus (nejméně 1100 matek vyhlášených výrobcem).

Dlouhodobé motory Yamaha mohou být nainstalovány na prémiových motorových blocích, jejichž deklarovaný motorový zdroj je od 3 do 5 tisíc matek.

Čínské motory Zongshen, Loncin

Mnoho domácích a zahraničních výrobců konstruuje motobloky pomocí řady čínských motorů Zongshen a Loncin. Tyto motory, stejně jako Lifan, populární v Rusku, jsou kopie motorů produkovaných japonskou společností Honda. Všechny tyto motory vyráběné ve slavných čínských podnicích mají poměrně slušný motorizovaný zdroj a dobrou spolehlivost. to vše je způsobeno použitím nejmodernějších technických řešení, která přispívají ke zvýšení jejich života, například: například:

 • Litinové vložky válců;
 • Senzory kontroly hladiny oleje automaticky vypnou motor, když poslední úroveň klesne pod minimum;
 • Užívání zpracování vysokofrekvenčních proudů klikového hřídele a t.D.

Zároveň jsou čínské motory mnohem levnější než původní japonské nebo americké motory. Stačí říci, že oprava posledně jmenovaného může v některých případech překročit náklady na čínské motory. Mnoho odborníků proto doporučuje zakoupit motolické motory s čínskými motory. Navíc rozdíl v jejich hodnotě kompenzuje získání druhého stejného motoru.

DŮLEŽITÉ! Je nutné pečlivě vzít akvizici čínských motorů, které mají v názvu značení GX. Nejčastěji se nachází na motorech nainstalovaných na čínské procházce.Behind, Shtenli, Groff, Spec, Stark, Fermer, Alikak, Skiper atd. Všechny se vyrábějí v jedné čínské továrně a jejich motory s kapacitou 8,5 až 18,5 litrů.S. Nemají nic společného s motory Honda a liší se v nízké kvalitě výroby. Značení GX zároveň naznačuje, že takové motory jsou pouze kopií kopie motoru Honda. V nejlepším případě nevylíbí ne více než 500 matek a většina z nich selhává po 300 matkách práce. Další charakteristickou nevýhodou je ztráta 85% moci po 2 sezónách práce.

Převodovka

Na motorových blocích najdete převodovky jako:

Další informace. převodovky sestávající z mechanismu červů a ozubených kol byly nainstalovány na motorové bloky předchozích let vydání. Tento design byl charakterizován vysokou účinností užitečného jednání, ale nemohl vydržet vysoké zatížení. Například například práce s CIGN nebo lehkým pluhem vedla mechanismus převodovky k přehřátí a selhání. V současné době nejsou motory Walk.Behind s převodovkou červy prakticky nalezeny.

Řetězová převodovka. Řetězová převodovka je spolehlivý a zároveň jednoduchý design, který se skládá z řetězu a sady rychlostních stupňů. Používá se ve lehkých a středně velkých motoblokech s malými a středními motory. Snadné udržování, liší se v opravě jednoduchosti. Poskytuje spolehlivý provoz v malých oblastech, ale aplikované přílohy je velmi omezené (lehký pluh, košíček).

DŮLEŽITÉ! V průběhu času se řetězec může natáhnout a musí být včas změněn. V případě, že je tělo převodovky neomezené, pak se změní celý uzel.

Gear Gearbox. Reduktor szupního zařízení je považován za nejspolehlivější a nejchutnější v provozu. Je schopen pracovat na jakékoli půdě a v nejextrémnějších podmínkách. Nainstalujte převodovky převodovky na motory Heavy Walk.Behind s VOM a pracují s těžkými nástavkami. Téměř věčná převodovka, hlavní věcí je změnit olej včas.

Jednou z hlavních nevýhod reduktorů ozubených vozidel je vysoká úroveň hluku a její náklady.

Převodovka s převodovým řetězcem. Nejběžnější převodovka. Převodovka převodovky se nachází pouze na motorových blocích domácí výroby. Produkované jednotlivou rychlostí, dvěma stupněmi a dalšími. Konstrukce poskytuje vysokou pružnost během provozu (ideální revoluce výstupního hřídele 80-120) a je charakterizován malou úrovní vibrací. Velmi vysoký zdroj a spolehlivost převodovky. Konstruktivně je to nejsložitější a není schopen odolat těžkým zatížením. Vývoj této převodovky byl způsoben potřebou zvýšit počet předních přenosu (do a zadní (až 4) tahy.

Hlavní kritéria výběru pro nákup kultivátora

Šířka zpracování. Šířka závisí na velikosti kultivátora, tím větší je, tím rychleji můžete zpracovat web. Je možné jej zvýšit kvůli dalším mlýnám, ale bude to vyžadovat další náklady na energii. Optimální velikost řezačky lze vyhodnotit z výpočtu, že na každých 15-22 cm (v závislosti na typu půdy) je vyžadován 1 litr.S. Pro práci v zemi a osobním pozemku jsou modely se šířkou zpracování 30-50 cm docela vhodné.

Hloubka orby. Hloubka orby se liší pro různé třídy motorických kultivátorů. Obecný vzorec. čím výkonnější jednotka, tím větší je tento parametr. U nejjednodušších modelů to může být 10-20 cm a pro nejproduktivnější dosáhne 40-45 cm. Ne všechny zemědělské kultury vyžadují hluboké zpracování. to je třeba vzít v úvahu při výběru motorového kulometu.

Agregovaná převodovka. Přenos točivého momentu z motoru na pracovní nástroj se provádí pomocí převodovky. U kultivátorů motorů se používá několik jejich typů:

Převodovky červy. nejkompaktnější, navržená pro malá zatížení, se používá na světelných jednotkách. Gear. nejspolehlivější a nejdražší volba pro výkonné kultivátory. Řetěz je charakterizován maximálním zdrojem za relativně nízkou cenu, má dobrou udržovatelnost. Gear-Cod-Ideal v kombinaci hodnoty a spolehlivosti, zlepšuje provozní vlastnosti.

Hmotnost zařízení. Hmotnost motoru.kultivátoru přímo souvisí s jeho výkonem, protože čím výkonnější je motor, tím větší jsou rozměry a hmota, kterou má. Jeho funkčnost můžete také určit. Nejlehčí modely se používají v malých oblastech pro jednoduché uvolnění a nejmenší a celkově modely se používají k kultivaci nezpracovaných, divokých půd a práce s připojeným vybavením.

O výkonu kultivátora

Produktivita kultivátora je určena výkonem zpracování motoru, hmotnosti a šířky. Čím více těchto parametrů, tím vyšší je výkon. Při výběru je nutné vzít v úvahu, jaké oblasti jsou plánovány pro zpracování a vybrány zařízení, respektive stanovením úkolů. Jinak, pokud zařízení pracuje na limitu schopností, bude se opotřebovat rychleji a spíše selhat.

Jednotky se středním výkonem 2,5-3,5 l.S. Vážení až 35 kg se šířkou zpracování asi 30 cm jsou vhodné pro letní rezidenci, práce na osobním pozemku pro uvolnění postelí. U skleníku a malých květinových záhonů, kde je vyžadována maximální manévrovatelnost a přesnost, jsou vhodné miniaturní kultivující vážící až 15 kg a kapacita 1-1,5 litrů.S. Chcete.li zpracovat velká pole, na kterých jsou nalezeny panenské země, budete potřebovat kapacitu 5 litrů.S. A zpracování šířky asi 100 cm. Za sebou jsou obzvláště těžké modely s koly a řezačkami. Existují modely na prodej, ve kterých existuje úprava jak vzdálenosti mezi mlýny, tak hloubkou zpracování. změna těchto parametrů může být zvýšena nebo snížena výkonem techniky.

Jaký je rozdíl mezi lehkým motoblokem a středními, těžkými?

Hlavní rozdíl mezi lehkými motobloky ze středních a těžkých zařízení je jejich váha. Jejich hmota zřídka přesahuje 100 kg, proto je energie nižší než u středních a těžkých modelů.

Mělo by být také na paměti, že lehké motobloky mají omezený zdroj motocyklů. Zpravidla je to 400-600 matek.

V praxi to znamená, že v průběhu času bude zařízení muset vyměnit nebo přepracovat.

Při nákupu je třeba vzít v úvahu tuto vlastnost lehkých motorových.

Jinými slovy, taková technika je vhodná pouze pro malé skleníky a zahrady, které zpracovávají 2-3krát ročně.