Kanadský distributor nástrojů pro budování protokolů po více než 30 let. Malá pásmová pila

Woodland Bandsaw Mills z Woodland Mills

HM130Max je široká kapacitní pila pro Sawyers, kteří chtějí mlýn na populární živé edge desky. S ohledem na kapacitu protokolu o průměru 30 ”(76 cm) odpovídající otevření krku 30” (76 cm), které produkuje ohromující živé desky živých okrajů s vysokou hodnotou. Vydání výročí HM130Max je nabitá novými funkcemi, jako je náš systém RapidChange Blade, automobilový mazivo, měřič provozní hodiny, širší schopnost řezu a mnoho dalšího.

Hlava se pohybuje nahoru a dolů podél galvanizovaného ocelového kanálu přes velmi snadno otočný systém ruční kliky. Čepel je udržována namazána pomocí systému kapání vody. To zabrání tomu, aby míza mušla na čepel.

Fakta

 • 14 h.P Kohler plynový motor s elektrickým startem. (Baterie není zahrnuta)
 • Full 4 Post Head Design
 • 30 „schopnost průměru protokolu
 • 10 ‚5 „řezací délka
 • 6 ‚5 „K dispozici je prodloužení stopy
 • Autolock nastavitelný průvodce čepelí pro lepší stabilitu čepele během úzkých řezů
 • Systém rychlé změny čepele
 • Automatické mazací systém
 • 13L/3.Velikost nádrže 4 gal
 • 2x svorkami logů QuickLock
 • Práškové a galvanizované ocelové povrchové úpravy
 • Vyrovnávání nohou
 • Zapojení čepele odstředivé spojky
 • Šířka stopy 37 „
 • Hodinový metr
 • Woodlander Trailer se prodává samostatně

Další podrobnosti, funkce, specifikace a záruka naleznete níže.

Kliknutím na obrázky níže zobrazíte větší verzi.

Poznámka: V některých oblastech mohou být použitelné další poplatky za přepravu. Zeptejte se prosím před objednání.

Speciální nabídka: Minimální sleva (více v závislosti na celkovém balíčku) 100.00 je nabízen za jakýkoli nákup lesního mlýna zaplaceného hotovostí, převodem drátu, etransfer nebo přímým vkladem na hotovostní vklad na náš účet v jakékoli pobočce Royal Bank of Canada (poskytnuty bankovní údaje).

Aktuální model s aktualizacemi a elektrickým startem

HM130Max Sawmill 399.00 Příchozí nákladní dopravu na většinu míst. Motor 14 hp, schopnost mlýny za protokoly až do délky 30 „a 10 ft. K dispozici jsou další rozšíření stopy pro zvýšení kapacity délky protokolu.

Příchozí poplatky za přepravu 299.00 stále platí, pokud si vyberete mlýn v Prince George, protože to je to, co platíme za přivedení Mill z továrny.

Track Extension 6´5 “. Zahrnuje Cam Action Log Clamp, 2 Cross členy, dlouhý krátký příspěvek.

Sada údržby náhradních dílů.

Auto mazací sada 14 HP. Po uvolnění škrticí klapky zastaví tok maziva.

Edice výročí HM130Max Sawmill

Nyní můžete produkovat krásné široké živé hrany pro desky pro stolní desky, pulty, lavičky a další. HM130Max je vybaven kapacitou protokolu o průměru 30 ”(76 cm) odpovídající otevření krku 30” (76 cm), což umožňuje pilařům produkovat širší řezy. Získejte více koňských sil s zahrnutým motorem Electric Start s poháněným motorem o délce 14 hp. Návrh hlavy 4 Post hlavy s vyztuženým zadním paprskem podporuje vážný řezací sílu HM130Max. Všechny hlavní ocelové komponenty jsou práškové nebo galvanizovaná ocel. HM130Max je nabitý novými a inovativními funkcemi, jako je automatický systém lubrikantů čepele, který se aktivuje, když je škrticí klapku a systém čepele RapidChange umožňuje rychlé a bez nástrojů bez nástrojů bez nástrojů. HM130Max je navržen tak, aby byl nejdostupnější a nejrobustnější široko řezaný pila na trhu.

Široké řezání přesnosti

Rozšiřovali jsme hrdlo tak, aby odpovídalo maximálnímu průměru protokolu. To vám dává schopnost krájet přímo přes 30 ”(76 cm) protokoly, aniž by se vyrovnal převýšení. Cut protokoly 10 ‚5 ”(3.1 m) Dlouhá se standardní konfigurací stopy nebo odemknutí neomezeného potenciálu délky s volitelným 6 ‚5 “(1.95 m) Prodloužení stop. Neuvěřitelná přesnost a přesnost řezu vám umožňuje řezat dýhy tak tenké jako 1/16 “(2 mm). Střih do 1 ”(25 mm) od paluby, což zajišťuje, že maximalizujete využitelný výstup nohou na desce.

Efektivní síla pro větší protokoly

Spolehlivý 14hp 4-cyklus Kohler Gas Power Electric Start Engine Powers HM130MAX. Představení designu sklonu válce s vrtem litinového válce a horním ventilem pro snadný přístup. Čtyřstupňové filtrační systémy čtyřstupňové 4 fáze zajišťují, že do motoru vstupuje pouze čistý vzduch pro maximální životní cyklus výkonu a motoru. Průmyslová odstředivá spojka nabízí snadný provoz plynu a go. Možnost spuštění elektrického a zpětného spuštění přichází standardní. Pro elektrický start je vyžadována 12V baterie a není součástí nákupu.

Autolocking Sawhead a nastavitelná čepel

Super přesná a konzistentní kontrola. Jednoduše zatlačte rukojeť a otočte se přes 16 blokovacích míst, abyste posunuli sawhead nahoru nebo dolů. Ve spojení s olověným šroubem ACME získáte velmi přesné úpravy v přesnosti 1/64 ”. Tradiční pravítka s magnetickým protokolem jsou také zahrnuta pro zarovnání vašich řezů.

Udržujte průvodce v blízkosti dřeva a snižujte putování čepelí. Průvodce automobilem pro uzamykání je konstruováno pomocí V-Rollerů z nerezové oceli a odpovídajícím obrobeným hliníkovým ramenem, díky kterému je prémiový systém nad tradičními nastavitelnými příručkami čepele.

Rukojeť škrticí klapky zapojuje otáčky motoru, Saw Blade a Auto Lube System současně. Tento systém činí proces řezání řeziva rychlého a efektivního a snižuje počet kroků požadovaných operátorem. Pozice držadla škrticí klapky lze také upravit pro pohodlí v závislosti na výšce trati.

Rapidchange Blade System. tenký Kerf

Exkluzivní pro Woodland Mills je systém Rapidchange Blade. Jedná se o přístup bez nástrojů pro rychlou změnu čepelí a snižuje množství úprav sledování čepele mezi změnami čepele. Hromada podložky Belleville působí jako tlumič šoku pro čepel a zároveň poskytuje konzistentní napětí čepele ve všech teplotách, což zajišťuje menší stres na vašich nožech.

HM130Max využívá standard 1.25 ″ x 158 ″ x.042 ″ (32 mm x 4013 mm x 1 mm). Maximalizujte nejvíce množství řeziva na protokol s čepelí Kerf Just.080 ”(2 mm).

Jděte mobilní s Woodlanderem

Přesuňte svůj HM130Max mezi místy s přívěsem Woodlander. Společně zabalený, přívěs HM130Max Woodlander vám poskytuje mobilitu, aby pila na různá pracovní místa nebo se snadno přesunula do úložiště. Poskytnutí vyrovnávacích konektorů, takže při nasazení můžete rychle vyrovnat přívěs a stopy.

tuhý systém kolejí

HM130Max pilavá hlava se valí podél tuhé 2.5 ″ x 4 ″ (63 mm x 101mm) „L“ kanál, který je kříž podporován těžkými 3 ″ x 6 ″ (76 mm x 152mm) kanály. Tyto křížové podpěry zajišťují, že hmotnost protokolu je rozptýlena na velkém ložiskovém povrchu, aby se zabránilo označení protokolu odsazením. Křížové podpěry jsou také pokryty uzávěrem z nerezové oceli, aby se zabránilo určitým lesům (jako je dub), aby byly obarveny z kontaktu s malovanými povrchy. Tyto vysoké křížové podpory také poskytují další rigiditu systému trati. Trať je vybavena dvěma nastavitelnými svorkami logů rychlého zámku, aby bezpečně přidržovala protokol při mletí. Samotná stopa se skládá ze dvou 6 ‚5 “(1.95 m) sekce umožňující 10 ‚5 “(3.1M) Délka protokolu. Dalších 6 ‚5 “(1.95 m) Skladby mohou být připojeny k přizpůsobení protokolů jakékoli délky.

Záruka

Pila je pokryta 2letou zárukou proti vadě výrobce a vylučuje nošení dílů (pásy, ložiska Blades). Motor Kohler je pokryt tříletou komerční zárukou, která je poctěna jakýmkoli kohlerovým malým prodejcem motoru.

New HM126 Portable Sawmill (proud)

Oblíbený přenosný pila HM126 Sawyer se ještě zlepšil. Ideální pro hobby pily, podnikatele nebo ostřílení dřevařů. Vydání výročí HM126 přidává nové funkce, jako je systém Rapidchange Blade, automobily, měřič provozní hodiny, širší schopnost řezu a mnohem více, přičemž zůstane jedním z nejlépe oceněných přenosných pila v oboru.

Fakta

Další podrobnosti, funkce, specifikace a záruka naleznete níže.

Kliknutím na obrázky níže zobrazíte větší verzi.

Poznámka: V některých oblastech mohou být použitelné další poplatky za přepravu. Zeptejte se prosím před objednání.

Speciální nabídka: Minimální sleva (více v závislosti na celkovém balíčku) 100.00 je nabízen za jakýkoli nákup lesního mlýna zaplaceného hotovostí, převodem drátu, etransfer nebo přímým vkladem na hotovostní vklad na náš účet v jakékoli pobočce Royal Bank of Canada (poskytnuty bankovní údaje).

Nové nyní k dispozici také s motorem 14 HP Kohler

Aktuální model HM126 s 14 HP s významnými aktualizacemi a změnami pro pásovou pivu 399 Přeprava na většinu míst v Kanadě, prosím Zaplaťte za přivedení hromadné zásilky pásmové pily do Prince George z továrny.

Auto mazací sada 14 HP. Po uvolnění škrticí klapky zastaví tok maziva.

Auto mazací sada 9.5 HP. Po uvolnění škrticí klapky zastaví tok maziva.

Edice výročí HM126

Oblíbený přenosný pila HM126 Sawyer se ještě zlepšil. Vyřízněte si vlastní řezivo pro kabiny, paluby, obklady a další. Ideální pro hobby pily, podnikatele nebo ostřílení dřevařů. HM126 může snížit protokoly o průměru 26 „(66 cm), produkovat desky až do 24“ (61 cm) široké a až 10 ‚5 „(3.1 m) na délku. Konstruováno pomocí 4 post pilovací hlavy s trubkovým zadním paprskem, který poskytuje maximální rigiditu a zajišťuje hladké a přesné řezy. Hlava se pohybuje nahoru a dolů podél galvanizovaných ocelových sloupků prostřednictvím snadno otočitelného systému kliky ruky. Poháněno spolehlivým 9.5hp nebo 14hp 4-cyklus plynového motoru Kohler. HM126 je nabitý novými a inovativními funkcemi, jako je automatický mazací systém čepele, který se aktivuje při zapojení škrticí klapky, a systém Rapidchange Blade pro rychlé a bez nástrojů bez nástrojů změny čepele. Přenosná pila HM126 je přesná, hladká a navržená tak, aby byla nejlepší hodnota ve své třídě.

Efektivní síla

Poháněno spolehlivým 9.5hp nebo 14hp zpětný motor spuštění 4-cyklus kohler plynový/benzínový motor. Představení designu sklonu válce s vrtem litinového válce a horním ventilem pro snadný přístup. Čtyřstupňový vzduchový filtrační systém čtyřstupňového vzduchu zajišťuje, že do motoru vstupuje pouze čistý vzduch pro maximální výkon a životnost motoru. K motoru je připojen průmyslový odstředivý spojkový systém pro snadnou provoz plynu a góje. Podpořeno tříletou komerční zárukou Kohler.

tuhý systém kolejí

HM126 SAWMILL HEAD ROLLS podél tuhé 2.5 ″ x 4 ″ (63 mm x 101mm) „L“ kanál, který je kříž podporován těžkými 3 ″ x 6 ″ (76 mm x 152 mm) trubice. Tyto křížové podpěry zajišťují, že hmotnost protokolu je rozptýlena na velkém ložiskovém povrchu, aby se zabránilo označení protokolu s odsazením a poskytovalo další rigiditu stopovému systému. Skladba má také jednoduchou nastavitelnou svorku log s rychlým zámkem, která bezpečně drží protokol při mletí. Samotná stopa se skládá ze dvou 6 ‚5 “(1.95 m) sekce umožňující 10 ‚5 “(3.1M) Délka protokolu. Dalších 6 ‚5 “(1.95 m) Skladby mohou být připojeny k přizpůsobení protokolů jakékoli délky.

Přesné řezání

Mlýn je schopen řezat zaznamenává se o průměru 26 palců až do 10 stop. Další sekce tratí jsou k dispozici v přírůstcích 6 stop. Schopnost vyrovnat kantáty na 19 palcích nebo skimming dýhy na jako tenké As1/16 palce. HM126 se sníží do 1 palce od paluby, což zajistí, že maximalizujete výstup vaší použitelné nohy na desce.

Automatické uzamykání čepelí

Super přesná a konzistentní kontrola. Jednoduše zatlačte rukojeť a otočte se přes 16 blokovacích míst, abyste posunuli sawhead nahoru nebo dolů. Ve spojení s olověným šroubem ACME získáte velmi přesné úpravy v přesnosti 1/64 ”. Tradiční pravítka s magnetickým protokolem jsou také zahrnuta pro zarovnání vašich řezů.

Udržujte průvodce v blízkosti dřeva a snižujte putování čepelí. Průvodce automobilem pro uzamykání je konstruováno pomocí V-Rollerů z nerezové oceli a odpovídajícím obrobeným hliníkovým ramenem, díky kterému je prémiový systém nad tradičními nastavitelnými příručkami čepele. Nachází se standardně na 14HP HM126 a lze jej zakoupit jako volitelné příslušenství s 9.5HP model.

Provoz plynu: Popisovač škrticí klapky zapojuje otáčky motoru, Saw Blade a Auto Lube System současně. Tento systém činí proces řezání řeziva rychlého a efektivního a snižuje počet kroků požadovaných operátorem. Pozice držadla škrticí klapky lze také upravit pro pohodlí v závislosti na výšce trati.

Rapidchange Blade System

Exkluzivní pro Woodland Mills je systém Rapidchange Blade. Jedná se o přístup bez nástrojů pro rychlou změnu čepelí a snižuje množství úprav sledování čepele mezi změnami čepele. Hromada podložky Belleville působí jako tlumič šoku pro čepel a zároveň poskytuje konzistentní napětí čepele ve všech teplotách, což zajišťuje menší stres na vašich nožech.

HM126 využívá 1.25 ″ x 144 ″ x 0.042 ″ (32 mm x 3660 mm x 1.0 mm) Lenox ztuhnuté čepele, které jsou k dispozici prostřednictvím lesních mlýnů. Blade Kerf je udržován na minimu na spravedlivém.080 ″ (2 mm) pro maximalizaci nejvíce množství řeziva na protokol.

Jděte mobilní s Woodlanderem

Přesuňte svůj HM126 mezi místy s přívěsem Woodlander. Společně zabalený, přívěs HM126 Woodlander vám poskytuje mobilitu, aby pila přivedla na různá pracovní místa nebo se snadno přesunula do úložiště. Poskytnutí vyrovnávacích konektorů, takže při nasazení můžete rychle vyrovnat přívěs a stopy.

NOVÝ! HM122 Přenosná pila

Woodland Mills HM122 je přenosný pila na základní úrovni plné působivých funkcí a přitom zachovává cenu přátelskou k rozpočtu. Navrženo pro Hobby Sawyers, kteří hledají ekonomické řešení pro mlýny řeziva. Vydání výročí HM122 přidává nové funkce, jako je RapidChange Blade System, Auto Lube, měřič provozu, širší schopnost řezu a mnoho dalšího.

Fakta

 • 7.0 nebo 9.Plynový motor 5 HP Kohler
 • 22 „schopnost průměru protokolu
 • 20 „Maximální šířka desky
 • 10 ‚4 „Délka protokolu
 • 6 ‚5 „Dostupná prodloužení stop
 • 16 „kola litinové pásma
 • 26 „Šířka stopy
 • 10L/2.6 gal automatické mazací nádrž
 • Rapidchange Blade System
 • Ruční klikový systém pro zvednutí a snížení hlavy s velmi malým úsilím
 • Práškové a galvanizované ocelové povrchové úpravy
 • Průmyslový odstředivý spojkový systém
 • vyrovnávání nohou a hodinového metru
 • Snadno použitelné svorky ve stylu šroubu
 • Provoz plynu s nastavitelnou polohou rukojeti škrticí klapky

Další podrobnosti, funkce, specifikace a záruka naleznete níže.

Kliknutím na obrázky níže zobrazíte větší verzi.

Poznámka: V některých oblastech mohou být použitelné další poplatky za přepravu. Zeptejte se prosím před objednání.

Speciální nabídka: Minimální sleva (více v závislosti na celkovém balíčku) 85.00 je nabízen za jakýkoli nákup lesního mlýna zaplaceného hotovostí, převodem drátu, etransfer nebo přímým vkladem na hotovostní vklad na náš účet v jakékoli pobočce Royal Bank of Canada (poskytnuty bankovní údaje).

HM122 s 9.5 HP Sawmill 399.00 Doprava na většinu míst v Kanadě. Vezměte prosím na vědomí, že pokud si vyzvednete mlýn na kapelu v našem umístění Prince George, BC, stále platíte 249 příchozí továrny feight, protože to je to, co platíme za přivedení hromadné zásilky pásmové pily do Prince George z továrny.

Sada pilaček na údržbu náhradních dílů

Edice výročí HM122 SAWMILL

Přenosný pila Woodland Mills HM122 je navržen pro Hobby Sawyers, kteří hledají ekonomické řešení pro Mill Lumber. HM122 může snížit protokoly o průměru 22 ”(55 cm), produkovat desky až do 20” (51 cm) široké a až 10 ‚4 ”(3.1 m) na délku. Konstruováno pomocí 4-post hlavy s trubkovým zadním paprskem, který poskytuje maximální rigiditu a zajišťuje hladké a přesné řezy. Hlava se pohybuje nahoru a dolů podél galvanizovaných ocelových sloupků prostřednictvím snadno otočitelného systému kliky ruky. Poháněn spolehlivým 7.0 HP nebo 9.Plynový motor Kohler 5 HP 4-cyklus. HM122 je nabitý novými a inovativními funkcemi, jako je systém automatického lubrikantu čepele, který se aktivuje při zapojení škrticí klapky, a systém Blade RapidChange pro rychlé a bez nástrojů bez nástrojů změny čepele. Vysoce revidovaný HM122 je i nadále nejlépe hodnotný pila ve své třídě.

Efektivní síla

Poháněn spolehlivým 7.0HP nebo 9.5hp 4-cykl kohler plynový/benzínový motor. HM122 má design sklonu válce s litinovým válcem a horním ventilem pro snadný přístup. Čtyřstupňový vzduchový filtrační systém čtyřstupňového vzduchu zajišťuje, že do motoru vstupuje pouze čistý vzduch pro maximální výkon a životnost motoru. K motoru je připojen průmyslový odstředivý spojkový systém pro snadnou provoz plynu a góje. Podpořeno tříletou komerční zárukou Kohler.

Přesné řezání

HM122 může snížit protokoly o průměru 22 ″ (55 cm) a mlýny živé okraje na až 20 ″ (51 cm) široké. Cut protokoly 10 ‚4 ”(3.1 m) Dlouhá se standardní konfigurací stopy nebo odemknutí neomezeného potenciálu délky s volitelným 6 ‚5 “(1.95 m) Prodloužení stop. Může také sklouznout dýhy tak tenké jako 1/16 ″ (1.6 mm). HM122 se sníží do 1 ″ (25 mm) od paluby, což zajistí, že maximalizujete využitelný výstup nohou na desce.

Provoz plynu

Rukojeť škrticí klapky zapojuje otáčky motoru, Saw Blade a Auto Lube System současně. Tento systém činí proces řezání řeziva rychlého a efektivního a snižuje počet kroků požadovaných operátorem. Pozice držadla škrticí klapky lze také upravit pro pohodlí v závislosti na výšce trati.

Rapidchange Blade System

Exkluzivní pro Woodland Mills je systém Rapidchange Blade. Jedná se o přístup bez nástrojů pro rychlou změnu čepelí a snižuje potřebu úprav sledování čepele mezi změnami čepele. Hromada podložky Belleville působí jako tlumič šoku pro čepel a zároveň poskytuje konzistentní napětí čepele ve všech teplotách, což zajišťuje menší stres na vašich nožech.

HM122 využívá 1.25 ″ x 125 ″ x 0.042 ″ (32 mm x 3.175 m x 1.0 mm) Kalendářské lopatky, které jsou k dispozici prostřednictvím lesních mlýnů. Blade Kerf je udržován na minimu na spravedlivém.080 ″ (2 mm) pro maximalizaci nejvíce množství řeziva na protokol.

tuhý systém kolejí

HM122 SAWMILL HEAD se válí podél tuhé 2 3/8 ″ x 2.5 ″ (6 cm x 6 cm) Obrobený kanál „L“, který je křížem podporován těžkým výkonem 2 3/8 ″ x 4 3/4 ″ (6 cm x 12 cm) Rectangle Log Bunks. Tyto křížové podpěry zajišťují, že hmotnost protokolu je rozptýlena na velkém ložiskovém povrchu, aby se zabránilo označení protokolu s odsazením a poskytovalo další rigiditu stopovému systému. Skladba má snadno použitelnou svorku šroubového stylu, která bezpečně drží protokol při frézování a skládá se ze dvou 6 ‚5 “(1.95 m) sekce umožňující 10 ‚4 ”(3.1M) Délka protokolu. Dalších 6 ‚5 “(1.95 m) Skladby mohou být připojeny k přizpůsobení protokolů jakékoli délky. Trať je dodávána s 12 vyrovnávacími nohama s až 4 ”(10 cm) úpravy.

Záruka

Pila je pokryta 2letou zárukou proti vadě výrobce a vylučuje nošení dílů (pásy, ložiska Blades). Motor Kohler je pokryt tříletou komerční zárukou, která je poctěna jakýmkoli kohlerovým malým prodejcem motoru.

Je přenosná pila s kapelou pravou pro vaše podnikání?

Na trhu je mnoho různých přenosných kapelních pila. Jsou to možná nejběžnější typ přenosné pily. Pásová pila je tvořena pilou hlavou s 2 pásmovými koly. Mají flexibilní čepel ocelového pásma, která sleduje kola kapely. Má rám s stopou, která vede hlavu pilu logem. Operátor nebo Sawyer zatlačí pilu do logu a řezat.

Výrobní schopnosti

Půvová pila může produkovat kdekoli od 100 nohou desky za hodinu pro menší manuální hobby mlýny až 600 stop desek za hodinu pro plně naložené hydraulické modely. Pokud jste víkendovým válečníkem a chcete jen vidět několik protokolů najednou, může být pro vás nejlepší volbou manuální mlýn s 10 koňskými silami. Pokud hledáte vyšší výrobní stroj, bude jedním z automatizovaných hydraulických mlýnů správnou volbou. Nejlepším místem, kde můžete začít, by bylo určit vaše výrobní potřeby a zakoupit si mlýn, který může udržet krok s vašimi potřebami.

Viděl Kerf

Čepel na tenké pásmo na těchto mlýnech umožní méně odpadu na pilinu a více desek ve vaší hromadě řeziva. To se promítá do většího zisku pro váš spodní řádek. Další výhodou této čepele je, že můžete získat velmi hladký řez na povrchu svého řeziva. Mnoho majitelů pily kapely vyrábí řezivo, aby stavěli své vlastní domovy. Řezivo z pásmového mlýna je téměř stejně hladké jako řezivo, které si můžete koupit na dřevařem.

Další výhodou je, že čepele pro tyto mlýny jsou velmi levné. Většina čepelí je kolem 25. To vám dává možnost využít šanci a řezat protokoly, které mohou obsahovat kov. Nejhorší, co uděláte, je zničit levnou čepel, většinu času může být čepel rozdlávnutá za méně než 10.

Nevýhodou toho všeho je, že tenká čepel je také velmi flexibilní a náchylná k potápění. Každý, kdo provozoval kapelovou pilu po jakoukoli dobu, zažil tuto nepříjemnou tendenci v kapelech. Dostanete se na půli cesty a zasáhnete tvrdý uzel nebo možná trochu nečistoty, díky čemuž se čepel nudné a vaše čepel se začíná pohybovat. Konečným výsledkem jsou vlnité desky nebo ještě horší rozbitá nebo uvízlá čepel.

Řezání kapacit

To je místo, kde svítí kapelní pila. V závislosti na značce a modelu, který si vyberete, můžete získat pásovou pilu, která sníží protokol o průměru 40 palců nebo větší. Vytváření širokých desek je něco, na čem tyto mlýny vynikají. Malé mlýny nakrájí na 20palcovou desku a některé z větších mlýnů se rozříznou na 36 ”širokou desku.

a hodnota dalšího prodeje

Přenosná řada pila. Malé manuální mlýny začínají přibližně na 3 000 a stoupají na přibližně 10 000 v závislosti na velikosti mlýna. Sawmills střední velikosti se pohybuje v ceně od 6 000 až do 20 000. Vše záleží na tom, jakou značku a modelu kupujete. Nakonec mohou velké plně automatizované hydraulické mlýny rozbít banku na neuvěřitelných 40 000 nebo více.

Nenechte se vyděsit, ale. Přenosná pila s pásmem si velmi dobře zachová, pokud ji správně udržujete. Při prodeji použitého mlýna můžete očekávat, že se dostanete kdekoli od 70% do 90% své původní hodnoty. V některých případech byly použité mlýny za stejnou cenu nebo více, než byly nové.

Přenosnost

Jak přenosná je přenosná pásmová pila? Jednoduše to půjde téměř kdekoli, odtahování vozidla, které může přívěs jít. Takže pokud je váš Woodlot přístupný silnicí nebo dvěma stopa. Jen se ujistěte, že máte v Woodlotu dostatek protokolů, abyste odůvodnili čas investovaný do přesunu mlýna na pracovní místo.

Drobné pily na farmě: Je to pravé pro vaši operaci?

Najednou měl téměř každý průkopnický farmář na dvoře pilu a téměř každé malé město mělo hardwarový obchod s řezivem. Už ne. Většina malých městských dřevařů po celé Kanadě se vypnula a v důsledku toho si lidé zvykli řídit někdy hodinu nebo více jen na pár dvou po čtyřech. Je to frustrující a nedává to smysl. Tato frustrace vytvořila silnou poptávku po místních a maloobchodních pilích, zejména v oblastech trochu dále odstraněno z hlavních maloobchodních center. Existuje také silná poptávka po velikostech a produktů výklenků řeziva a produktů. Dřevo je stále velmi oblíbeným stavebním materiálem. A existuje mnoho dalších dobrých důvodů, proč se vážně podívat na potenciál přidat na vaši farmu drobnou pilu. Technologický pokrok mezi malými dodavateli pila v posledních dvou desetiletích vedl k přesnějším, spolehlivějším a méně náročným prakům, zejména se zlepšením hydrauliky a počítačových setkání, které ovládají funkce mlýna. Společnosti také přidaly Edgers, Debarkery, Planeners a Moulders do svých linií vybavení s přidáváním hodnot. Dnes je k dispozici široká škála vstupních úrovní a pokročilých drobných pilířů s dalšími možnostmi. (Viz postranní panel Sawmill dodavatelé.) Pila na drobném měřítku není omezeno množstvím prostoru potřebného k výrobě dřevěných výrobků. Mnoho kanadských zemědělců založilo celou operaci jen na část svých zemědělských dvorů. Může to však být trochu chaotický, takže rozhodování, kam dát pilovací podnik, je důležitá úvaha a může to vyžadovat popáleninu. Pila na farmě lze provést také v méně rušných dobách, po denních pracích a v chladnějších měsících, kdy jsou plodiny. Je to skvělý způsob, jak se vyhnout tomu, aby se stal bramborem na gauči, zejména v zimě, protože i přes veškerý technologický pokrok je provozování pily a hromady řeziva stále fyzická práce. Jak se staví podnikání, mohl by to být také způsob, jak nakonec pracovat z domova a vyhnout se dojíždění. Otázkou tedy je, proč více farmářů nevyplňuje svůj příjem pily v mimosezóně nebo po celý rok? Hlavním důvodem je to, že zahájení pilařského podniku je dlouhodobý závazek k učení. Může to vypadat snadno, když tyto desky začnou létat ze zadního konce mlýna na pásmo, ale bezpochyby to trvalo hodně plánování, vzdělání a pokusů a omylů k tomuto bodu. Pravděpodobně to zahrnovalo naučit se, jak správně ovládat pilu, aby produkoval kvalitní produkty, aby podporoval opakované podnikání; učení o výběru, ostření a údržbě Sawblade; nalezení a zajištění zdrojů protokolu; Výpočet nákladů na dopravu ze zdroje protokolu do pily a marketing vlastní pily na pily. Pro některé bude pila na farmě vždy a bude jen koníčkem. Pro ostatní se může ukázat jako příležitost, kterou hledali, aby zlepšili příjmy farmy a/nebo opustili svou denní práci. Zde je několik důležitých úvah před provedením tohoto pila: Je nutné získat přístup k levné a konzistentní dodávce zdravého a zralého dřeva. Mezi potenciální zdroje patří zdravé dřevořenky umístěné na majetku zemědělce. Další možnosti pro ty, kteří nevlastní Woodlot, se nabízejí na vládní aukcích sponzorovaných vládou, nakupují soukromé protokoly od majitelů nedalekých půdy a protokoly s větším průměrem z velkých komerčních pily nebo vyjednávání nákupu dřeva z ropných polí, těžební nebo vodní společnosti nebo od obrubních smluvních skládek a dodavatelů služeb odstraňování stromů. Po nalezení a zajištění dodávky dřeva za rozumnou cenu je nutné vypočítat, kolik času a úsilí bude potřebovat sklizeň dřeva, v případě potřeby a doručit jej na dvorek. Náklady na dopravu založené na vzdálenosti od zdroje k pila jsou klíčovou součástí při navrhování obchodního plánu. Ať už si zakoupíte svůj vlastní vozík, který se může zdvojnásobit jako dodávkový vůz pro místní dodávky nebo být uzavřen, je úvaha. Dalším krokem je pravděpodobně nejdůležitější, a to je vypočítat, zda je možné vidět řezivo na vaší farmě a vydělat peníze. Zatímco náklady na pila, čepele a doprovodné zařízení pro ostření čepele jsou důležitým faktorem, není to nejdůležitější. Nejdůležitějším faktorem je výpočet, kolik nohou na desce řeziva různých velikostí a kvality můžete „přiměřeně“ očekávat, že budete vyrábět za osmi hodinový pracovní den ze zdroje dřeva. Toto číslo se bude velmi lišit v závislosti na tom, jaké druhy dřeva je řečeno do jakého druhu dřeva. U výrobků z měkkého dřeva, jako je smrk, borovice a jedle, jsou nohy na desce standardním měřením používaném pro výpočet nákladů na výrobu řeziva i jeho prodejní ceny po značce. Výrobky z tvrdého dřeva, jako je javor, bříza, osika, buk a dub. Největší chybou nováčků mezi novými majiteli pily je nedostatek porozumění týkajícím se objemových omezení výroby řeziva na pásmové pivě. Určitě existuje denní strop o tom, kolik výroby může pásová pila produkovat denně, bez ohledu na to, jaké druhy jsou řešeny nebo jaké produkty se vyrábějí. Bandsaw Mill není navržen pro objem. Proto se mnoho úspěšných pilan zaměřuje na vlastní pily a speciální velikosti, které nenabízejí maloobchodníci s dodávkami. V těchto případech existuje potenciál označit produkty a služby, které odrážejí úsilí a hodnotu konečného produktu. Další chybou nováčků je očekávat, že vydělá spoustu peněz, které vyrábějí komoditní řezivo, jako je dva po čtyřech z nízké hlasitosti, jako základní produkt pro podnikání. Ve skutečnosti je nejjednodušší produkt pro výrobu jak začátečníky, tak zkušené pily na jakémkoli pile, čtvercové trámy. Jsou také vysoce ziskové a s vysokou poptávkou, protože mají tolik průmyslových, komerčních a rezidenčních využití. Například 6 in. X 6 palců. Dřevo, měření kdekoli od 10 do 30 stop, by mohlo vyžadovat pouze čtyři řezy na pásmovém mlýně, oproti četným řezům, aby se rozbilo přihlášení a vytvořilo dvě po čtyřech a dva po šesti, které jsou levné jako nečistoty v maloobchodních prodejnách. Zde je klíčový vzorec. méně řezů znamená větší objem za osm hodin, méně opotřebení vybavení a nakonec více peněz ve vašem (viz postranní panel, zážitek VoHS). Zaměření na produkci dřeva nejprve otevírá dveře k rozdělení tohoto dřeva do různých dimenzionálních velikostí řeziva, jak diktuje poptávka zákazníků, s koncovými produkty odpovídajícím způsobem na základě času, úsilí a opotřebení vybavení potřebné k dosažení tohoto konečného produktu. Pamatujte, že každý snížení vás stojí čas a peníze. I když jsou k dispozici produkty Bandsaw Mill, například řada kanadských dvojitých pásmových mlýnů prodávaných společností Select Sawmill, se sídlem v Plantagenetu v Ontariu, které poskytují vyšší produkci, protože viděli v obou směrech, je možné, že Bandsay nemusí být Nejlepší volbou pro nový Sawmiller, pokud je cílem vytvořit objem. Lepší možností může být cenově dostupná vysoce kvalitní tenká kruhová pila. Mnoho příkladů kara linie finštiny, malého měřítka, kruhových pila. Další možností jsou kruhové pily, které nabízí Canby, Oregon, Mighty Mite Sawmills. Nakonec je zde výběr a údržba pila. Nutná Sawblade se překládá do výroby mnoha extra pilin, pomalejší produkce a nákladných vlnitých řezivo, které může skončit v popálenině. Realisticky by však začátečníci měli očekávat, že brzy vytvoří značné množství vlnitého řeziva. Chock to na učení zážitek, ale tvrdě pracujte, abyste se zlepšili jak při provozu pila, tak při údržbě čepele rychle. Je nutné pravidelně vyostřit pila a v závislosti na množství výroby může být nutná změna čepele dvakrát denně nebo více. Ať už je pila na zakoupení nového nebo použitého pila, maloobchodníci pily poskytují požadované vybavení a měli by poskytovat školení o údržbě čepele o tom, jak udržet ostré čepele. K dispozici jsou manuální i automatické ostření systémů, přičemž výhodou automatických systémů je, že mají počítačově kontrolovanou možnost „Set and Forget“. S manuálními systémy je to požadovaný časový závazek na ruce každý den, spíše jako potřeba krmit hospodářská zvířata denně. Například křesťanské řezivo, umístěné poblíž Velké řeky, Saskatchewan, používá čepel turbo 7 s úhlem na hnojku s hlubokým 7 stupněm a 7/8 v. Pitch ve svém novějším Wood-Mizer LT70 Electric Bandsaw Mill. Čepel na křesťanské kapevě je 1.5 in. široký a.055 in. tlustý. Dozvědět se trochu o SawBlades je součástí zážitku pily, s případným cílem určit, co pro vás funguje dobře a držet. „To je opravdu místo, kde se guma setkává po silnici, protože pokud nemáte ostré čepele, vaše pila je zbytečná,“ říká majitel křesťanského řeziva, Dean Christiansen. „Proto jsem utratil peníze navíc a koupil si nejlepší mlýnek (Wood-Mizer).„K naostření čepelí používá Dean ořezávátko Wood-Mizer BMS500. „Je to zlepšení ohledně mého starého mlýnku na tažení, kde by sestoupilo dolů přes tvář zubu a pak se odtáhl zpět,“ říká Christiansen. „Tento ořezník má broušení CBN vyrobeného se speciálním materiálem, který sestupuje a zasáhne zub v jedné mletí. Pokaždé dostáváte perfektní grind.„Jeho pila vyžaduje každý den šest ostrých čepelí, protože čepele se mění každý 1.5 hodin. Jsou dobrým příkladem společnosti, která se naučila a vyvíjela se po cestou více než deset let, když si vyvinula horlivé pochopení důležitosti údržby čepele. Nacházejí se také v poměrně odlehlé oblasti na severovýchodním Saskatchewanu. Wood-Mizer je jedním z nejpopulárnějších dodavatelů pily v Severní Americe, ale existují i ​​jiné možnosti. Zážitek vůle Vohs

Mnoho současných drobných pilířů je navrženo tak, aby minimalizovalo požadavek na pracovní sílu a také nabízelo možnosti výkonu, jako je elektrický, benzín nebo nafta.

Pro téměř každý úspěšný, zemědělský, zakázkový pilař je tu „AHA“ moment. Pro Alberta Farmer a Sawmiller, Will Vohs, to bylo, když provedl rychlé srovnání mezi tím, co mu kupující logů chtěli zaplatit za surové protokoly a kolik peněz mohl vydělat prodej řeziva řeziva ze stejného dřeva zdroje.

Jedním z nejjednodušších a nejziskovějších dřevěných výrobků z malých pilan jsou čtvercové trámy, protože k jejich vytvoření je zapotřebí jen málo řezů a protože mají obytná, komerční a průmyslová použití.

Říká, že dokáže vyrobit 12 palců. X 12 palců. X 20 ft. Dřevěné na svém mlýnu na kapelu a prodat jej za 250 ve srovnání s 50 až 100 za surový protokol, které mu kupující protokolu chtěli zaplatit před 10 lety. Nyní je to ještě méně. Provozuje na své farmě poblíž Caroline v Albertě sezónní firmu na vlastní a maloobchodní pily na své farmě poblíž Caroline. Jeho pila je Wood-Mizer LT40 Band Sawmill vybavený debarkerem, který koupil před 30 000 před 12 lety. Dorian LaVallee, národní manažer prodeje Wood-Mizer v Kanadě, říká, že pro malou škálu řečby doporučují přenosný pila LT35HDG25 od 30 000. Pro obchod na plný úvazek doporučuje LT40HDG26 od 40 000.

Okamžik „AHA“ pro Caroline, Alberta Area Farmer, Will Vohs, ve svém rozhodnutí vyrábět a prodávat své vlastní řezivo, když porovnával, kolik lesních společností mu chtělo zaplatit za své stálé dřevo versus to, co by mohl vyrobit prodej dřeva z stejné dřevo.

VOHS se také zaměřuje na rozměry řeziva, které nejsou snadno dostupné z maloobchodních řeziv a nedávno frézovaly zatížení 1 v. X 10 palců. desky pro přítele. Obecně neřeší nic menšího než 1in. X 6 palců. a až 2 palce. X 12 palců. Produkuje poměrně vysoký objem 2 palců. X 6 palců. a 2 palce. X 8 in. pro oplocení skotu, které používá jak na své vlastní farmě, tak prodává ostatním. Odpadní dřevo z pily se zpracovává malým štěpkem na dřevo, s materiálem používaným v operacích VoH. První řezané desky jsou zpracovány do palivového dříví pro svůj domov a nakupování. Když se dotazoval přáteli a sousedy o moudrosti provést tuto investici do pily s kapelou, poukazuje na to, že náklady na pilu byly přibližně stejné jako kulatý lišák. Poté, co strávil několik desetiletí chovem dobytek, říká, že by raději řečil řezivo než balení seno.

Will Vohs měl štěstí v tom, že měl kvalitní Woodlot, aby získal své protokoly, tak i budovu, aby nainstaloval jeho drobné pily a stohoval si své dřevěné výrobky.

„Už nemám tlak na sklizeň a seno,“ říká Vohs. „Sawmill je takhle opravdu pěkný. Pokud se jednotka rozpadne, není to tak špatné, protože na vás okamžitě nic kazí. Můžete jen opravit pilu a pokračovat.„Dnes, mezi spuštěním pily, vlastní pastviny pro jiné zemědělce a nabízením zemědělských služeb svým sousedům, Will říká:„ Každý den jsem hodně pobaven.„Gary’s Mill Experience

Gary Francis provozuje a stacuje řezivo ze svého dřevařského drobného mlýna. Říká, že v dobrý den může produkovat asi 800 nohou za hodinu.

Unavený z toho, že plní své dovednosti jako Sawyer pro jiné vlastní pily, Nipawin, Saskatchewan, rezident oblasti, Gary Francis, snil o jednom dni práce z domova a na umístění vlastní šindele. Před několika lety se ponořil, s firmou jednoduše známým jako „Gary’s Mill“. Páteř firmy je Timberking 2200 Portable, One-Man, Band Sawmill, který koupil před dvěma lety. „Dřevo tu nesedí příliš dlouho,“ říká Francis. „Je tu velká poptávka po řezivu Saw Band, protože má plynulejší povrch a desky jsou pravdivé od jednoho konce na druhý.„Gary’s Mill vyrábí řadu vlastních dřevěných výrobků, nejoblíbenější bytost

Celý podnikatel pro Gary’s Mill, který se nachází těsně před Nipawinem, Saskatchewan, je zacházen s jeho farmy.

Řezivo rozměry od 2 in. X 4 in. na 2 palce. X 10 palců. Rovněž prodává živé nebo drsné lemování 1 „řeziva primárně pro desky větrných větrných desek a trámů v různých rozměrech, některé velké jako 10 v x 10 v. V poslední době také vyráběl silné a široké prkna pro zákazníky, kteří chtějí použít materiál k výrobě stolů a lavic. Existuje dobrý místní trh pro 2 palce. X 8 in. a 2 palce. X 10 palců. Dimenze řeziva pro použití jako ohraničující prkno. Francis vyšetřuje, zda se může kvalifikovat na známku, aby jeho rozměrové řezivo bylo možné použít při stavbě budovy, jakož i přidání honáku/holderu k rozšíření své produktové řady. „Když jsem šel nakupovat pro mlýn na pásmo, chtěl jsem plně hydraulické funkce, s návratem desky a debarkerem, což je pro mě kritické, protože dřevo v létě se může docela špinit. Dirt a Bandsaw Mills se nemíchají, “říká Gary. „A já jsem chtěl jednotku poháněnou naftou, protože je uživatelsky přívětivější a levnější provoz než benzín.“

Front.End Loader v Gary’s Mill mu umožňuje pohybovat se po celém dvoře a naložit je na pilovou kočár. Nakladač také přichází pro nakládání dřeva.

Mezi rysy, které si Gary váží na jeho dřevo 2200 pily, je jeho robustní konstrukce. Gary, inzerovaný jako pila na jednoho člověka, říká, že na základě designu Timberking 2200 může jeden člověk určitě ovládat pilu a zásobník řezivo, což odhaduje, že se směsí správného protokolu může vyrábět asi 800 nohou desky za hodinu za hodinu. Řešení 16 ft. dlouhý, 12 palců. Široký protokol mu trvá asi 40 sekund za řez. Oceňuje, že setworks a hydraulika skupiny Band Mill minimalizují množství manuální práce potřebné a zároveň urychlují výrobu, zejména s jeho historií záda problémů.

Používá 1.5 in. široké, 7/8. hřiště, dvojité čepele, které jsou 177 v. dlouho. Použití a ostrost čepele se liší v závislosti na protokolech. K zaostření čepele používá automatický ořezávátko a manuální nastavení Timberkingu. Zdroje zde je seznam populárních drobných poskytovatelů pily. Klíčem k jakémukoli nákupu je nejlépe místní poprodejní technická, díly a podpora školení. Mají také rozšířenou produktovou řadu, která vám pomůže rozvíjet vaše podnikání? Dřevo-mizer. (Bandsaw) www.Woodmizer.ca Norwood. (Bandsaw) www.Norwoodsawmills.com Timberking. (Bandsaw) www.Timberking.com Select Sawmills. (dvojitá řezaná pásma) www.vybrat.com Baker Products. (Bandsaw a Scragg) www.Baker-online.com hud-syn. (Bandsaw) www.Hud-Son.com logmaster. (Bandsaw) www.LogMaster.com mocný mite. (Bandsaw a kruhová pila). www.MAYMITESAWMILLS.com Kara. (tenká kruhová pila Kerf) www.Kara.Fi Helle. (kočár a Scragg). www.4Helle.com. Tony Kryzanowski

Pila

Tato praxe pila je také v částech USA. Desítky lidí nakupují nebo staví pila na kapely v západní NY v mé oblasti. Počasí pro zisk nebo potěšení si myslím, že je to úžasné. Thom Dunnski před více než 2 lety

nejlepších přenosných pila

Steve Nix je konzultant přírodních zdrojů a bývalý analytik Forest Resources ve státě Alabama. Je členem Společnosti amerických lesníků.

Přenosné výrobci pily s dobrými mlýnkami jsou prosperující a na vzestupu je pila na řezivo. Pokud máte dost energie na to, abyste viděli svou vlastní, zde jsou nejoblíbenější mlýny prodávané v Severní Americe.

Tyto vynikající společnosti byly vybrány kvůli jejich popularitě a protože jsou respektovány ostřílenými přenosnými operátory pily a také proto, že každý z nich má internetový prodej s velkým popisem svých produktů.

Níže jsou uvedeny odkazy na výrobce, kteří představují to nejlepší v přenosných pilích. Tyto mlýny jsou navrženy tak, aby se vešly téměř každou knihu, zahrnují mnoho možností modelu a mají příslušenství, které snadno vylepšuje mlýn. Každá společnost má osvědčenou pověst kvality a každá prodává po celé u.S. a Kanada.

Obecně se chápe, že čím levnější je mlýn, tím nižší produkční produkce a většina menších mlýnů lze skutečně zakoupit online. Nové přenosné pily od těchto společností se mohou pohybovat v ceně od méně než 1 000, jako je Norwood Portamill Chainsaw nebo tisíce dolarů, jako je řezivová pila v závislosti na množství výroby, kterou potřebujete.

DIMBERKING SAWMILLS

Založeno v roce 1929 pod názvem „Belsaw“, Timberking vyrábí kvalitní výrobky téměř století a síla a trvanlivost jejich americké kvality pily jsou ve Spojených státech bezkonkurenční.

Timberking je jedním z největších přenosných výrobců pily ve Spojených státech a nabízí tři různé modely, které slouží třem velmi odlišným potřebám: 1220 mlýn je vhodný pro malé, příležitostné řezací projekty na farmě nebo v loveckém nebo rybářském táboře; 1600 má produktivnější kapacitu s funkcemi, jako je hydraulický napájecí zdroj, hydraulická čepel a dostupné nakladače hydraulických log; B-20 je volbou pro použití mlýna jako součást obchodního podniku na plný úvazek.

Bez ohledu na to, který model si koupíte, však pily na dřevo dochází s tříletou zárukou a 30denní politikou vrácené dotazy-takže není riziko při vyzkoušení jednoho z těchto výkonných strojů, než se plně zavádíte k nákupu!

Dřevo mizer pily

Wood-Mizer je jedním z největších prodejců přenosných pila ve Spojených státech a provozoval mimo Indianapolis v Indianě více než 20 let a vyráběl tisíce osobních a přenosných pilach pro lidi po celém světě.

Jejich tvrzení: Žádná jiná společnost nemůže odpovídat výběru mlýnů Wood-Mizer. Nabízejí dva malé mlýny pro malé víkendové práce, čtyři mlýny profesionální velikosti pro zvýšenou produkci pomocí větších protokolů a průmyslové síly pásmové pily, které mohou odpovídat kruhovým pilám v produktivitě.

Produkty této relativně mladé společnosti jsou navrženy pro kvalitu a výkon, jsou komplexní a dobře přehled. Od stacionárního po přenosné, standardní po široké, výběr modelů ve sbírce Wood-Mizer je na špičkové úrovni.

Norwood pily

Norwood Sawmills nejen nabízí vynikající web s užitečnými pily a videem, ale také jsou skvělým prodejcem pro nákup všeho spojeného s malými pilami. Nabízejí dokonce i knihu zdarma pro začátečníky s názvem „Ultimate Guide to Portable Sawmills.“

Jejich tvrzení: Každá přenosná pila Norwood je v USA a Kanadě postavena kvalita. Společnost zdůrazňuje, že byste „nikdy neměli očekávat dovoz z Číny, Tchaj.wanu nebo Polska. Můžete si být jisti, že každá jednotlivá komponenta na zakázku v každém Norwoodu je ve Spojených státech a kanadských zařízeních vyrobena přesnost. Nikdy nejsou sestaveny z částí vyrobených částí a snadno se přizpůsobí pro zpracování hydraulického upgradu a zvýšené přenositelnosti po nákupu po nákupu.“

HUD-Son Sawmills

Hud-Son Forest Equipment, Inc. Nachází se v Barneveldu v New Yorku a má jednu z největších dealer-distributorových sítí v Severní Americe s desetiletími zkušeností s výrobou pila a zpracování dřeva.

Hud-Son se specializuje na přenosné pily, bandmills a pily a nabízí přiměřené spotřebitelské půjčky na financování nákupu těchto průmyslových strojů. Podle svých webových stránek vyrábí Hud-Son „kvalitu, cenově dostupné přenosné pily a vybavení pro zpracování dřeva“ s kompetentními prodejci, kteří vám tvrdě pracují na tom, aby vám pomohli dostat pilu a běh.

Enercraft/Baker Sawmills

Kanadská společnost Enercraft/Baker má více než 27 let kombinovaných zkušeností s výrobou pilíře. Prostřednictvím neustálých vylepšení zařízení je Enercaft lídrem v oboru pro přenosné pásmové pily i resews kapely.

Enercraft Sawmills jsou postaveny tak, aby vydržely, přičemž mnoho z jejich starších modelů se dnes stále používají podniky a majitelé domů.

Ultimate Guide to Best Portable Sawmill

Od dětství to byl vždy sen postavit náš domov. Konkrétně dům dřeva.

Zavolejte nám Dreamers, ale nikdy jsme se nevzdali naděje.

Před několika lety jsme se rozhodli koupit venkovskou půdu a mimo jiné se začneme učit vytvářet vlastní řezivo a paprsky.

Dabovali jsme se s motorovou pilovou pilou, abychom zjistili, zda bychom to dokázali fungovat a snížit náklady. Zapomněli jsme zmínit, že dluh zdarma byl také součástí vize tohoto domova?

Zatímco se mlýn řetězové pily ukázalo jako impozantní, naprostá velikost a objem paprsků a řeziva nás přimělo uvědomit si, že pokud bychom chtěli včas mlat přesný rám.

Doufáme, že tato stránka může sloužit jako zdroj pro ostatní, kteří chtějí provádět výzkum nejlepšího přenosného pila pro jejich potřeby.

Budeme sdílet, kterou pilu, kterou jsme si vybrali, věci, které jsme se z této volby naučili, a naši zkušenost s pilem dosud Dobrý, špatný a dokonce i naprosto ošklivý.

Nejlepší přenosná pila: Průvodce úvahám

Pokud jste zkoumali přenosné pily déle než pět minut, uvědomili jste si, že přenosné pily mohou být v mnoha různých velikostech, konfiguraci a dokonce i různé vzory.

Stačí říci, že jsme se dozvěděli, že neexistuje nic jako nejlepší přenosný pila; Všechny pily mají své výhody a nevýhody.

Zde jsou některé z hlavních úvah, s nimiž se setkáte při rozhodování o tom, který přenosný pila je pro vás a vaše potřeby pravou.

Jak budete pohybovat protokoly?

Mám na vás bombu; Protokoly jsou těžké.

Když lidé nahlédli naše protokoly a pak náš přenosný pila, řekli: „Ty a jaká armáda a dostanete je na ten mlýn?“

Pravděpodobně první věc, kterou bych požádal někoho, kdo chce koupit mlýn, by nebyla vůbec o mlýně; Bylo by to o protokolech!

Náš průměrný protokol při mletí našeho dřeva byl 20 ″ zelená jedle Douglas, 28 stop na délku a vážený přibližně 2000 liber.

Už jste se někdy pokusili zatlačit 20 ‚dlouhé auto s přesazenými háčky a uzly na jeho kolech po rampě? Dobře, teď, když jsme na stejné stránce.

Jedním z hlavních probuzení, ke kterému došlo během jednoho dne po získání našeho mlýna, byla vytrvalá realizace pohyblivých protokolů do mlýna.

Dříve jsme přesunuli protokoly pouze 30 yardů nebo méně pomocí převážně blokující a řešit nebo nechat gravitaci dělat práci.

Pak jsme přinesli náš mlýn s motorovou pilou protokol, ze kterého jsme mohli snadno přesunout desky, které jsme vytvořili.

Nezapomeňte, že jsme vytvořili jen 1.5 ″ drsné osvobozené desky. Pochybuji, že jsme mohli nosit cokoli přes 2 ″; desky, které silné jsou příliš těžké, dokonce i pro dva lidi.

Když se díváte na mlýn, nejprve musíte přemýšlet o tom, jak sakra dostanete mlýn do protokolu jako mlýn na přívěs s dobrým přístupem na silnici nebo budete používat těžké vybavení.

Můžete přesunout protokoly ručně?

Pokud nebudete vyrábět velmi malé řezivo (pod 8 stop na délku) a pracujete s protokoly pod průměrem 20 ″, pohybující se rukou není jen fuška, ale fyzicky nebezpečná!

Můžete to udělat, ale udělejte to s úplným zveřejněním!

Můžete přetáhnout protokoly na zemi?

Přetažení protokolů je hrozný nápad.

Pokud je kůra ponechána zpočátku, kůra může poskytnout ochranu, ale budete nuceni vyloučit protokol před frézováním nebo riskovat bláznivé poškození vaší čepele (S).

Debarking je stejně dobrý nápad, protože Bark je plná hmoty.

Pokud můžete zvednout a nosit protokoly, můžete často dostat bez vydržení, což šetří hodně práce! Čepele jsou levné ve srovnání s chiropraktikem.

Pohybující se protokoly se zařízením.

Nakonec jsme se rozhodli koupit rypadlo.

Nebylo to výhradně pro pohyblivé protokoly, ale pro řadu věcí, včetně budování našeho domu, odstranění sněhu a kopání našeho vodního systému, abychom jmenovali alespoň některé.

Pohybující se protokoly však byly na seznamu vysoko.

Dokonce i pro tento 15 000 lb stroj se ukázalo, že 28 stop dlouhý 24 ″ Green Douglas FIR byl impozantní.

S praxí jsme to dostali na několik minut, abychom naložili protokol, aniž by se mi mlýn naložili, riskovali zranění nebo poškození našeho drapáku.

A co protokol načítání ramp a cant canks?

Když náš mlýn poprvé dorazil.

Trvalo nám jeden protokol, abychom si uvědomili naše použití, především paprsky pro náš dřevěný rám domů, nebyla to jen tvrdá práce, byla to potenciálně smrtící.

Jedno odpoledne jsme se pokusili bezpečně přesunout 20 stop 18 ″ zeleného larka (Tamarack) z našeho plošiny do mlýna pomocí ramp a vyděsili jsme se hloupě.

Jeden špatný tah je vše, co vyžaduje.

Zvažte přivedení přenosné pily nebo mlýna řetězové pily do protokolu.

Pokud se nemůžete posouvat protokoly, budete se chtít soustředit na mlýn, který můžete přinést do samotných protokolů.

Pro aplikaci jít do logů bychom se zaměřili na kruhové pily nebo motorové pily.

Jejich přenositelnost a schopnost nastavit na obtížných místech z nich činí jasnou oblíbenou.

Mít vybavení nebo malé protokoly (do 16 ″)? Pak může být mlýn na pásmovou!

Je toho samozřejmě ještě co zvážit, ale co nejlépe z pásmové pivy, která je schopna bezpečně přesunout protokoly, je životně důležité.

Mějte na paměti, že mít mlýn v pevném nastavení a přesun protokolu je celkově mnohem efektivnější. Přesun mlýna do protokolu má mnoho inherentních neefektivností.

Plánujte vyrobit řezivo, paprsky nebo obojí?

Druhá otázka, kterou bych položil někoho, kdo chce koupit mlýn, by byla o primárním použití mlýna.

Říkám primární, protože většina všech mlýnů je docela univerzální a může s nějakou kreativitou udělat spoustu škrtů.

Jde o to, co plánujete dělat každý den, které by mělo být skutečně zaměřeno.

Díky tomu bude mnohem méně matoucí při nakupování mlýna, protože různé mlýny mají jasné silné stránky.

Bandsaw Mills jsou skvělé pro velké paprsky.

Pro nás je řezivo důležité, ale ne tak důležité jako paprsky, které bychom používali k výrobě našeho 36’x36 ‚Douglas Fir Timber Frame House.

To, co způsobilo, že tento rám byl náročný na mlýn, byla délka nejdelšího dřeva na 27 stop (konečná dimenze v rámu je 25 stop 6 palců, ale vždy jsme viděli!).

Tento jediný fakt vyřadil rodinu Circle viděl ze sporu. Pro mnoho z nich je nejdelší řezná délka 24 stop.

Pak se podívejme na největší paprsek, který bychom museli snížit na 8 palců o 15 palců.

Dokonce i pro největší dostupnou nevýrobu kruhového pily je 15 palců podstatný řez a vyžadoval by kreativitu k výrobě.

S 10 ″ kerfem byste museli udělat dva průchody a doufat, že jsou na místě!

Potřebovali jsme 8 z těchto kusů Takže když je to ve schopnostech kruhového mlýna, kusy této velikosti nejsou v žádném případě síla.

Většina pásových pila na úrovni vstupní úrovně nemá problém s těmito paprsky této dimenze.

Pro nás kapelní pila s jeho „neomezenými“ prodlužováními stopy, schopnost provést velké a dlouhé konzistentní řezy pro paprsky z něj činily jasný vítěz.

Náklady na trámy způsobily, že pro nás velmi stojí za to mlat všechny naše vlastní paprsky.

Kruhové pily mohou být pro řezivo lepší.

Pro výrobu řeziva Bandsaw Mill často vyžaduje více kroků k výrobě řeziva než kruhová pila.

Navíc může kruhová pila naříznout vpřed i zadní průsmyky (pásmová pila řezaná pouze na přechodu vpřed) únava operátora na polovinu.

Pokud jde o menší řezivo pod 10 ″.

Vzhledem k tomu, jak jsou mlýny navrženy, můžete „převrátit“ čepel z vertikální polohy do horizontální. Tato funkce umožňuje doslova „vyřezávat“ seznam kousků z logu.

Na jednom průchodu možná budete chtít sklízet 8 ″ vysokých kusů. Potřebujete pouze dva kusy řeziva říkat 2 palce po 8 palců, můžete použít možná pár 8 palců a 8 palců a možná pár 4 palců a 8 palců, které byste mohli později oříznout na 4 palce a 4 palce kousky.

To je vše rychle proveditelné s kruhovým pilem. Stejné řezy by trvalo trochu více zpracování s pásovou pilou.

Pro hromadně vyráběné obyčejné řezivo by to byla úzká vazba.

Bandsaw Mill by vyžadoval více úsilí pro stejný produkt, jako je protokol musí být otočen, aby se provedl další řezy.

Pamatujte, že kruhová pila by mohla „houpat“? Že jedna funkce odstraní potřebu přemístit protokol.

Délka, která má být frézována

Znovu to zasáhneme pro případ, že jste sem skočili přímo!

Pro nás bylo primárním používáním našeho mlýna snížit dřevěný rám pro náš domov. Naše nejdelší dřevo bylo 27 stop.

Jen tento jeden skutečnost dává naše potřeby mimo potřeby i těch největších nevýrobních kruhových pily.

Byli jsme nuceni soustředit náš výzkum na pásové pily.S jejich „neomezenými“ návrhy skladby můžete snížit téměř na jakoukoli myslitelnou délku.

Křivka Země se samozřejmě v určitém okamžiku stává faktorem…. Získáte myšlenku.

Pokud máte v úmyslu nebo alespoň potřebujete mít možnost pro dlouhé délky, řekněme přes 20 stop, možná budete chtít zvážit mlýn na kapelu.

Kruhové pily jsou však k dispozici a jsou schopné řezy nahoru o 25 ‚, ale začnete snižovat silné stránky tohoto typu mlýna, jako je přenositelnost.

Šířka, která má být frézována

Když jsme se podívali na trámy potřebné pro náš mlýn, chtěli jsme zvážit naše největší dřevo.

Ukázalo se, že se jedná o naše nosné paprsky měřící 8 palců o 15 palců.

I když je to možné s většími nevýrobními kruhovými pilami, vyžadovalo by to kreativitu.

To pro nás jen dal ještě jeden hlas ve směru Bandsaw Mill.

Pro většinu kruhových pilach je největší hloubka řezu jednoho průchodu, vertikální nebo horizontální, 10 palců.

Pokud chcete vyrobit většinou rozměrové řezivo nebo příspěvky do 10 palců, byli byste nastaveni.

Můžete snížit větší? Ano, ale je zapotřebí více úsilí a dovedností a proces se stává trochu těžkopádným.

Většina mlýnů na pásmo dokáže snadno zvládnout řezy v rozsahu 28 palců a špičkové mlýny mohou provést 36palcové řezy.

Něco, co stojí za zmínku, je však design hlavy mlýna.

Takže zatímco je možné 36palcový řez, budete v hloubce tohoto řezu omezeni.

Většina mlýnů má hnací pásy, které mají kryt, který protíná „krk“ řezu.

Při řezání na maximální šířce budete v hloubce omezeni.

Promiň, kluci, nemůžete snížit 10 palců po 36 palcových desku zatraceně!

Tady tolik nediskutujeme o deskách. Nyní se toho dotkneme!

Deska

Slabbing je to opravdu vlastní zvíře!

Když mluvíme o výběru pily, většina z nás chce nějakou všestrannost.

Desky však vyžadují mnohem více myšlenky a správné vybavení, aby se dařilo dobře, vytvářet kvalitní kousky, které mají vysokou hodnotu a možná hlavně, snižují úsilí.

Když většina lidí mluví deskami, díváme se na jednorázové řezy 36 palců a větší.

Většina mlýnů pásma není nastavena pro řezy této velikosti.

Nejvíce maximální asi 36 palců a na této šířce může být jejich hloubka omezena.

To je částečně způsobeno jejich inherentním designem a také poněkud připisovaným fyzickým omezením délky čepele.

Existují lidé, kteří si však postavili masivní desky pásmové pily, takže to lze udělat!

Pro mlýny na trhu se však výběr poměrně úzký.

Pokud jsou vaše desky 36 ″ nebo méně, je skvělá volba!

Pro vyhrazený stroj desek nebo pro udržení otevřených možností desek může být skvělou volbou kruhový pila s převodem!

Tím se otevírá dveře pro řezání desek až do 9 stop.

Počkej, stále tam jsou protokoly tak velké?

VÁŽNĚ! Pro toho přísavky budu potřebovat jeřáb!

Production Business vs. Hobby

Při udržování záležitostí ziskovosti nabývá výběru správného mlýna zcela novou úroveň vážnosti.

Zatímco boční práce a „laskavosti“ lze provádět s většinou libovolného mlýna, ziskovost je často ignorována.

Ruce dolů, ziskovost často přichází na několik věcí: snižování práce a zvyšování výroby.

Opravdu to záleží na vašem „výklenku“.

Přenositelnost nad složitostí by mohla být výhodnější, pokud se často frézujete na místě.

Ať tak či onak, Bandsaw Mills zde opravdu začnou svítit.

S funkcemi, jako je hydraulické zatížení, hydraulické otočení, debarkery, automatizované ovladače hlavy, programovatelné opakovatelné řezy a deska Vrací velkou část „těžkého“ zvedání provádí mlýn.

Rychle je každá ze slabostí pásmového mlýna vyrovnána a výroba stoupá, zatímco únava operátora klesá.

kanadský, distributor, nástrojů, budování

Se schopností mít mlýn v podstatě „nastavení“ na přívěsu, čas, který trvá od příjezdu do frézování!

Očekávejte, že uvidíte hezké zvýšení nákladů u funkcí, jako jsou funkce ve výrobním mlýně, ale tato cena je rychle realizována ve ziskovosti.

Pro hobby mlýny jsou často žádoucí maximální funkce za cenu přátelskou k rozpočtu.

Z tohoto důvodu znovu zjistíte, že mlýna na pásmové pily září jasně.

Jsou k dispozici modely, které lze podle potřeby rozšířit.

Tyto modely na základní úrovni mají často méně automatizace a vyžadují více úsilí k provozu.

Kompromis ke snížení nákladů na nákup a také celkové náklady na údržbu.

Přenositelnost, nastavení mobility

Při diskusi o jedné funkci pila je těžké se nedotknout ostatních, protože jsou všichni tak propojeni.

Několikrát jsme se dotkli přenositelnosti, když jsme přemýšleli o naší schopnosti pohybovat se nebo se pohybovat, protokoly.

To se také objevilo, když jsme hovořili o provozu podnikání versus hobby mlýn.

Přenositelnost se může pohybovat od „hodit to do zadní části vašeho vyzvednutí“ až po přívěs s hydraulickými stabilizátory!

Je třeba zvážit řadu faktorů.

Pro nás jsme chtěli no, všechno!

Chtěli jsme schopni ukotvit mlýn po delší dobu frézování s jedním lokalizací, když jsme odřízli náš 118 kusový dřevěný rám z 55 logů.

Po tom všem, co bylo provedeno, se mlýn změnil na blok silnice, omezil přístup a použití našeho majetku (pouze proto, že ho ještě musíme namontovat do svého přívěsu).

Chtěli jsme také schopnost cestovat do mlýna pro sebe a pomáhat druhým.

Někdy jsou pohyblivé protokoly mnohem těžší nebo méně pohodlné než pohyb mlýna.

Z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro mlýn, který lze namontovat na přívěsu a samostatně stát.

Pro operace „Příjezd a Saw“ namontoval přívěs, odtáhněte za sebou, pásmová pila je těžké porazit.

Zatahujte za většinou pickupů plné velikosti (víte, že nesete všechny ostatní věci, které potřebujete pro spuštění mobilního mlýna!) a nastavení vyžadující méně než 15 minut můžete frézovat více a sestavit méně.

Pokud je pronásledování protokolů, které nelze přesunout, je vaše věc, která je cestou, ale je to docela specialita a mějte na paměti, že budete potřebovat speciální příslušenství, abyste otevřeli dveře deskovým.

Proč jinak byste šli celou tu cestou do protokolu, nemůžete se pohnout?

Několik mlýnů nabízí stacionární možnost nižší nákladové úrovně se schopností přidat přívěs později.

Jak vždy říkáme: „Nikdy neříkej nikdy!“

Frézování tvrdých dřev

Jednou z trofeje, která patří pásmové pily, je jejich úzký Kerf na méně než 1/8 ″. Proč je to tak důležité? Dva důvody!

Wastewe to nikdy neviděl (žádná zamýšlená hříčka) přichází, ale vytvořili jsme horu piliny s naší řetězovou pilovou pilou, která vyrábí řezivo z pouze jednoho borového stromu.

Sklizeli jsme dost řeziva pro naše palubu horké vany.

Pro každé 4 desky jsme řezali jsme jednu potenciální desku na piliny nebo asi 20% odpad. Kerf na naší řetězové pile, dokonce i s úzkým roztržením Kerf, je přímo na 3/8 palce.

Větší 10 palcové kruhové pily mají 5 zubní čepele s KERF na 1/4 ″.

Kerf na správně „set“ čepel Bandsaw je pod 1/8 ″. 1/3 Kerf naší motorové pily a 1/2 kruhové pily!

I s tímto „tenkým kerfem“ se nám při mletí 55 protokolů, které tvoří náš dřevěný rám, se stále podařilo vytvořit více než 10 kubických yardů.

PÁNI! Pokud v tom nejste pro pilinu, cokoli, co můžete udělat pro snížení odpadu, je ve vašemUh.? Pec. Ve vaší peci!

Kromě ostré čepele/řetězce je dalším faktorem, který diktuje úsilí požadované, šířka Kerf.

S řetězovou pilovou pilou „rychlý“ řez na 8 ‚dlouhém 16 ″ protokolu trval asi 3 minuty.

Stejný řez s ostrou čepelí pásma bude trvat méně než 30 sekund. E.F.F.Ó.R.T!

Když jste na tom po dobu 3 rovných týdnů, 12 hodin denně, toto úsilí je zřejmé velmi rychle!

Pomocí stejné matematiky by nám to trvalo přibližně 4.5 měsíců pro mlýn náš rámeček pomocí motorové pily!

A bylo by to mnohem přesné.

NE. PODĚKOVAT. VY!

Rozpočet

Hands Down Bandsaw Mills poskytují neuvěřitelnou hodnotu pro dolar!

Použité jednotky najdete za několik set dolarů.

Ti, kteří mají rozpočet, mohou vlastnit fantastický malý mlýn.

Vysoká produkce, automatizované, bohaté modely budou vyžadovat mnohem větší investiční vrchol 70 000!

Pokud tento mlýn generuje příjmy, tato investice poskytne zdravý výnos pro roky nebo generace, které přijdou!

Kruhové pily jsou těžší získat, často vyžadují více přepravy a mají celkově vyšší náklady na akvizice počínaje rozsahem 8 000.

Abych byl spravedlivý, kruhová pila na vstupní úroveň je impozantní stroj.

Chcete.li získat přístup k větším 10 palcovým kruhovým pilovačům, očekávejte mnohem větší cenovou značku.

Při uvažování o rozpočtu zvažte několik věcí nad rámec funkcí.

A co údržba, údržba, opravy, záruka a další prodej?

Všichni tito přispívají k tomu, co průmysl vozidla nazývá „skutečné nebo celkové náklady na vlastnictví“.

Je to způsob, jak se například dívat nejen na cenu, kterou zaplatíte v showroomu.

Pojďme nazvat pouze těmto „nehmotným životem“.

Není tajemstvím, že společnosti, které byly po celá desetiletí, a jejich hlavním obchodem jsou pily poskytují lepší zážitek „po prodeji“.

Některé z těchto společností dokonce poskytují úžasnou podporu majitelům svých mlýnů z druhé ruky.

Je to opravdu pocta jejich dlouhověkosti, když je časná generace jejich mlýna stále v provozu.

Jaký lepší způsob, jak vybudovat dědictví, než podporovat tyto majitele!

„Hobby“ mlýny s nižší cenou přicházejí s malou nebo žádnou podporou, mohou být obtížnější (nebo velmi obtížné) servis, opravy a údržbu a další hodnotu je slabá ze všech stejných důvodů.

Pokud se vaše sada dovedností nakloní k kutilství a vy jste na výzvu, může to být méně zastrašující než někdo, kdo potřebuje nebo chce více mlýna „plug and play“.

Části, záruka použitelnosti

Sawmills se zlomí. Skutečnost. Poprodejní použitelnost je možná důležitější než cokoli jiného!

Zasáhněte něco kovového v protokolu, rozbijte pás nebo zahoďte protokol na nesprávné místo, všechny skutečné a běžné věci, které se dějí.

V procesu nákupu by měla být zvážena schopnost opravit svůj mlýn a zpět do provozu bez velkých bolesti hlavy.

Nejlepší společnosti nedělají jen pily, mají tolik nebo více lidí, kteří se věnují servisu, opravě a zlepšování svých produktů.

Někteří si dokonce vede všechny záznamy o servisních záznamech pro zákazníky, takže když prodají mlýn, nový majitel má celou historii služeb.

Trochu jako ten chlap, který držel všechny své příjmy z výměny oleje na Honda Civic na 300 000 mil?

Pokud plánujete používat mlýn profesionálně nebo provozovat velmi vzdálené, je pro úspěch nezbytné mít snadné údržbu a obsluhovatelné části po ruce.

Prostoje jsou peníze pro každého Sawyera, ale když jsou díly mimo dosah a práce musí udělat, nebudete litovat, že stroj postaví s ohledem.

Pak znovu, pokud je frézování vaším koníčkem, možná je broušení, svařování a výroba také?

Takže pokud máte rádi pohrávání, vše, co potřebujete vědět, je, že se vaše uzemňovací svorka hodí na ocel! Je vyroben z oceli, správně?

Ostření čepele

Ocel by neměl téměř v každém případě nudný z vystavení dřevu.

Avšak jiné věci, jako je teplo (tření) a trosky, jako jsou skály a nečistoty z pohyblivých protokolů, ať už štěká nebo ne, určitě jistě otupí jakoukoli čepel v průběhu času.

Mnoho Sawyers naříká, že šli celý den na čepel a pak najednou něco zasáhli a bam; Čepel byla okamžitě otupena.

Příliš běžný zážitek s řezacími protokoly.

Ostření je pravděpodobně nejčastější a nejnáročnější údržba potřebná k tomu, aby váš mlýn udržel v chodu v chladu, přesně řezání a vysokou produktivitu.

Pásné listy vyžadují další proces zvaný „nastavení“ zubů.

Tím se stanoví mírný protichůdný ohyb ke střídavému zubům, kterým je „Kerf“, aby byl o něco silnější než čepel, aby se zabránilo vazbě během řezání.

To je třeba provést pokaždé, když je čepel naostřen a musí být velmi konzistentní.

Nekonzistentní „set“ vytvoří nekonzistentní a nežádoucí řezy.

Naštěstí náklady na ostření čepelí pásma jsou docela cenově dostupné, že je profesionálně provedeno službou, jako je Woodmizer Reharp.

Kolem 7 na čepel jednoduše odesíláte čepele do krabice, zaostřují, nastavují a odesílají je zpět asi za týden.

Čepele, které mají nadměrné poškození nebo jsou na konci života, jsou jednoduše recyklovány.

Koupili jsme dvě krabice (15 každá krabice) čepelí.

Jakmile jsme konzumovali první krabici (řezané přes 20 protokolů), poslali jsme ji na ostření a mezitím použili druhou krabici.

Pokud jste neustále řekli, jako jsme byli, prošli bychom kolem týdne krabicí.

Blades kruhové pily mohou být majitelem naostřeny na mlýně s přípravky poskytovanými výrobcem pily.

Mějte na paměti, že kruhové čepele mají mnohem vyšší celkové náklady než čepele pásma.

Zasáhnout něco jako skála, hrot, oplocení nebo potrubí (ano, lidé visí na stromech vedení!) může vykreslit junk čepel, mimo ostření.

Pokud plánujete řezání protokolů nebo materiálů, které mají vysokou pravděpodobnost obsahu zbytků, může být jediný způsob, jak jít kvůli snížení nákladů.

Nadmořská výška typu motoru

Druhý, který jste se zavázali, na kterou platformu si vyberete, Bandsaw nebo Circular Saw, najednou si uvědomíte.

Jedním z největších rozhodnutí a nejtěžších se později změníte typ motoru a výstupní výstup.

V současné době jsou nejběžnějšími dostupnými elektrárnami jednovál a dvouválcový čtyřkenní benzínové motory v rozmezí od 10 hp do 25 hp.

Některé společnosti nabízejí na některých mlýnských modelech jeden válcový varian.

Elektrické modely jsou také k dispozici, pokud budete instalovat mlýn poblíž napájení.

Při pohledu na možnosti elektrárny zvažte šířku čepele, rychlost výroby, tvrdé dřevo, dlouhověkost a hluk!

Budete si chtít věnovat čas vzhledem k tomu, kde plánujete vidět (nadmořská výška snižuje sílu) a hluk (městské ani příměstské frézování by mohlo omezit povolené decibely) před provedením výběru.

V našem mlýně jsme si vybrali 25hp Kohler, protože je to vynikající rovnováha nákladů/hodnoty/síly/efektivity.

Můžeme vidět velké protokoly, ve vyšších nadmořských výškách (nad 5000 ′ nad úrovní těsnění) a náklady na údržbu jsou velmi nízké.

Hluk je přijatelný a neočekáváme nadměrně vysokou dobu provozu během života.

Přenosná pásmová pila

 • Snadnost načítání
 • Snadnost dopravy
 • Dostupnost velmi dobrá nová a použitá jednotky
 • Nejdelší délka frézování
 • Nejhlubší / nejširší jednorázový průchod rozřezán nahoru o 36 ″ široký a 16 ″ hluboký
 • Dostupný dieselový motor
 • Lopatky jsou cenově dostupné, rychle se nahraditelné
 • Velmi úzký Kerf 1/8 ″ nebo méně
 • Hydraulické systémy dostupné ke zvýšení výroby, snížení práce
 • Zavěsit a odtažitelnost
 • Dostupné funkce automatizovaného frézování
 • Výroba výroby řeziva
 • Rychlost výroby Vytváření široké kombinace výstupu z jednoho protokolu (2 × 4, 4 × 4, 4 × 6 atd.)
 • Přesun velkých nebo starých růstových protokolů na mlýn může být nemožné
 • Ostření čepele není pro majitele mlýna snadné
 • Citlivý na nadaci, snadno se špatně kalibruje
 • Práce na provoz (otáčení protokolu, řezy pouze na vpřed)

Přenosné kruhové pily

 • Snadné ostření, může být proveden majitelem mlýna
 • Vysoká produkce, řezy v obou směrech
 • Vytváří vzhled „Circle pils“, což je přidaná hodnota
 • Nastavte mlýn kolem masivních protokolů, mlýn na místě, není třeba se pohybovat protokolem
 • Rychlost výroby Vytváření široké kombinace výstupu z jednoho protokolu (2 × 4, 4 × 4, 4 × 6 atd.)
 • Méně práce, žádný rotující protokol, aby se řezy
 • Dostupné přílohy desky až pro 60 ″ širokých desek
 • Dostupnost
 • Délka řezu omezená na 18 ‚. Delší délka kompromituje přenositelnost./li
 • Hloubka řezu omezená průměrem kruhové pily, často 10 ″ nebo méně v jednom řezu
 • Přenositelnost a nastavení
 • Silnější Kerf = více odpadu, větší úsilí
 • Čepele jsou nákladné, pokud jsou poškozeny kovovým nebo kameny v protokolech

Bonusy z doplňků

Hledejte demo modely

Mnoho výrobců se účastní regionálních akcí otevřených pro veřejnost včetně zemědělských představení, domácích show, stavebních obchodních výstav a konferencí pro protokolování.

Na těchto výstavách nabízejí demonstrace a šanci otestovat některé ze svých vybavení.

Je běžné, že jednotky použité na výstavě jsou k dispozici k prodeji za snížení sazby vzhledem k jejich předchozímu použití, ale mají všechny stejné záruční výhody nového stroje.

Speciality na události

Na stejných pořadech je běžné najít speciality Show, které nabízejí sníženou cenu za prodej na výstavě. Jen se ptám!

Renovované přenosné pily

Mnoho společností, které byly po mnoho let, má jednotky, které byly pronajaté, prodávány s financováním a později musely být regenerovány kvůli selhání nebo zákazník mohl vrátit mlýn krátce po zakoupení z jednoho nebo druhého důvodu.

Tyto mlýny jsou poté obsluhovány a k dispozici k prodeji s omezenou zárukou. Pravděpodobně se však rychle prodávají!

Koupit použitý (od někoho, kdo chce upgradovat)

Mnoho poprvé, co Sawyers začínají malé a postupem času se buď ocitnou, že se chtějí pronásledovat profesionálně, nebo se změny jejich potřeb a chtějí upgradovat.

Obchodní zástupci mají tak úzký vztah se svými klienty, že si mohou být vědomi někoho, kdo je připraven upgradovat, jakmile se prodá jejich současný mlýn.

Jen se zeptejte, jestli někdo ví o někoho, kdo chce upgradovat!

Zavolejte na místního prodejce, zeptejte se na lidi, kteří chtějí prodat

Jsou chvíle, kdy je mlýn na prodej, ale možná o tom majitel moc neví, nebo by raději nechal někoho jiného zvládnout prodej.

Něco jako zásilka.

Zda člen rodiny zemřel nebo možná je někdo prostě příliš zaneprázdněn, může to být skvělý způsob, jak najít použitý stroj, který není uveden jinde.

Musí mít přenosné doplňky pily

 • Zařízení / nástroje pro přesun protokolů
 • 3000 lb logů Grapple
 • Prodloužení postele, pokud budete frézovat dlouhé protokoly
 • Balíček přívěsů, pokud plánujete mobilní mlýn, aniž byste vyžadovali demontáž
 • 2 (ano 2) Can’t Hooks. Jedna osoba může vytvořit více síly se dvěma háčky. Menší poškození. Menší úsilí.
 • Laserová úroveň na úrovni dlouhých protokolů nebo protokolů se spoustou zúžení
 • Protokolujte rampy, pokud nemáte vybavení
 • Kužetský klín (zabránit protokolu v odvazu z mlýna a pomoci upravit/udržet zužující konec)
 • C, aby se zabránilo tomu, aby se kužely klíny pohybovaly na posteli
 • Náhradní čepele
 • Náhradní pásy
 • Kryt motoru
 • Hodinový měřič, pokud není zahrnut na pomoc v intervalech údržby
 • Nástroj pro vyrovnání napětí čepele
 • Měřič napětí čepele
 • Nástroj pro nastavení napětí pásu
 • Návod k použití
 • Různé klíče pro opětovný a úpravu mlýna
 • Ovlivnit ovladač, aby urychlil montáž nebo údržbu
 • Rámování čtverce pro označení paprsku na řezu zadku
 • Mimostní pásková míra pásky pro rychlé měření dlouhých protokolů a průměru protokolu
 • Velký vzduchový kompresor pro odstranění pilin z trati, úpravy výšky hlavy a výšky hlavy
 • Dřevěné nálepky na stohovací řezivo a paprsky
 • Řetězová pila na řezání a odstranění odpadního dřeva pro palivové dříví nebo štěpení
 • Kalkulačky na palubu nohou nebo nevýrazné velikosti pro maximalizaci výnosu protokolu
 • Měřič vlhkosti pro sledování sušení
 • Kvalitní stavební pracovní oblečení, které se může postavit na pily

10 triků pásmové pily pro snadné přesné řezy

 • Po každém řezu odfouknout celou stopu
 • Zpomalte na první dva řezy, ujistěte se, že jsou čtvercové. Méně plýtvání. Menší úsilí.
 • Čtverce z paluby mlýna pro přesnost
 • Upevněte nebo zajistěte mlýn, abyste zabránili častým mobilním protokolům s mis-kalibrací
 • Změňte čepel těsně před konečnými řezy
 • Kalibrujte mlýn před konečnými řezy
 • Zatlačte kantény z mlýna dopředu a zpracovejte do palivového dříví
 • Přemýšlejte o tom, jaké řezivo skutečně použijete po silnici
 • Při podávání dekolátů umístěte na konci hlavy mlýna zadky pro snadnější vyrovnání
 • Pomocí podlahového konektoru zvedněte zúžený konec do středové čáry, abyste maximalizovali použitelné záběry na desce
 • Mějte na paměti, že průměr maximálního řezu hlavy mlýna zahrnuje CRCK, ZKUS!

Užijte si tento příspěvek? Sledujte naši domovskou stavbu!

Zatímco si užíváme pily a rámování dřeva, většinu času trávíte další úkoly na sestavení, jako je konstrukce ICF, instalace našeho zářivého vytápění podlahy, vrtání betonu, namáčení v naší kutilské horké vaně získáte nápad o celé naše sestavení tady.