Která je lepší: STIHL 180 nebo Husqvarna 236?

Motorové pily STIHL nebo Husqvarna: která je pro vaši zahradu nejlepší?

Řetězová pila usnadňuje život majiteli zahrady. Používá se k výrobě palivového dřeva a k odklízení křovin, roští a stromů. Když se chystáte ke koupi, máte na výběr z velkého množství modelů, výrobců. Bližší pohled na dvě oblíbené značky: STIHL a Husqvarna. Která motorová pila STIHL nebo Husqvarna je lepší?

Začněme naše srovnání tím, že budeme věnovat pozornost oběma výrobcům. Tyto společnosti jsou bezpochyby lídry v oblasti konstrukce, výroby a prodeje profesionálních lesnických a krajinářských strojů. Otázka „Která řetězová pila je lepší než STIHL nebo Husqvarna“ samozřejmě napadne téměř každého, kdo plánuje koupi motorové pily a hledá recenze a názory odborníků. Na internetu je mnoho videí, článků a fotografií. Obecně platí, že žádná značka nemá v diskusích na fórech jasnou převahu. Doufáme, že tento článek pomůže objasnit tuto problematiku. Níže najdete fundované popisy s fakty a fotografiemi výhod a nevýhod následujících řetězových pil: Husqvarna 236, STIHL 180 a Partner P340S. Husqvarna a Partner jsou vyráběny společností Husqvarna Group, resp. STIHL 180. Andreas STIHL.

Obecné informace o řetězových pilách.

 • Výrobce. Husqvarna
 • Sídlo výrobce. Čína
 • Kapacita válce. 35 cm3. cm
 • Výkon motoru. 1,93 л.с. / 1,45 kW
 • Délka pneumatiky. 35 cm, 14″
 • Hmotnost. 4,5 kg
 • Výrobce. STIHL
 • Kde se nachází výrobní závod výrobce. Čína
 • Kapacita válce. 31,8 cm3. viz
 • Výkon motoru. 2 л.с. / 1,5 kW
 • Délka tyče. 35 cm, 14″
 • Hmotnost. 3,9 kg
 • Výrobce. Husqvarna
 • Kde se nachází výrobní závod výrobce. Čína
 • Kapacita válce. 38,2 cm3. viz
 • Výkon motoru. 1,9 л.с. / 1,42 kW
 • Délka pneumatiky. 35 cm, 14″
 • Hmotnost. 4,7 kg

Jak vidíte, tyto pily mají prakticky stejný výkon motoru a délku vodicí lišty. STIHL MS 180 vítězí v hmotnosti. Je lehčí než konkurence.

Podrobný přehled a srovnání hlavních komponent.

Navzdory vnější podobnosti existují mezi výrobky důležité rozdíly, které mají významný vliv na životnost a výkon. Bez upozornění na tyto rozdíly by bylo těžké určit, které značce dát přednost: STIHL nebo Husqvarna.

Typ motoru.

Řetězové pily STIHL MS 180 a Partner P 340 jsou vybaveny klasickými dvoutaktními motory. Jejich nevýhodou je nedokonalý systém proplachování spalovací komory. 20 % paliva odchází výfukovým potrubím (tlumičem výfuku) do atmosféry spolu s výfukovými plyny. Ztrácíme tak pětinu benzinu, který jednoduše vyletí do kanalizace, znečišťuje životní prostředí a dokonce vdechujeme tuto těkavou směs výfukových plynů, benzinu a oleje.

Husqvarna 236 je vybavena nejmodernějším dvoutaktním motorem s technologií X-Torq, která zajišťuje téměř 100% spalování paliva. Výsledkem je až o 70 % méně emisí výfukových plynů než u běžného dvoutaktního motoru. Kompletní spalování také zajišťuje vysoký točivý moment v širším rozsahu otáček. Husqvarna 236 se hůře „drtí“ ve dřevě.

Pro intenzivní práci si tedy pořiďte Husqvarnu 236: sekačka zvládne řezání rychleji, méně zatěžuje obsluhu a má působivou spotřebu paliva

Systém filtrace vzduchu pro řetězovou pilu.

Všechny řetězové pily společnosti Husqvarna, a tyto modely nejsou výjimkou, mají dvoustupňový systém filtrace vzduchu: nejprve je vzduchová hmota s pilinami a prachem nasávána vrtulí na setrvačníku a poté vzduch prochází spirálovým kanálem do horního válce. Odstředivá síla způsobuje, že prachové částice a třísky jsou vyvrhovány do strany a do filtru proudí čistý vzduch.

To umožňuje delší provoz řetězových pil Partner a Husqvarna bez nutnosti údržby vzduchového filtru.

STIHL VS Husqvarna (Штиль MS 180 против Хускварна 236) ТЕСТ-ДРАЙВ

Pokud porovnáte řetězové pily STIHL a Husqvarna podle konstrukce vzduchového filtru, uvidíte následující obrázek: filtr na pile STIHL MS 180. Tvarovaná deska ze syntetické plsti, která je přitlačována hlavou válce. Těsnost tlaku přímo souvisí s opotřebením západky hlavy válce. Například filtr řetězové pily Partner P 340 je plastový kryt s plstěnými filtračními vložkami. Prvek je pevně usazen na určeném místě bez ohledu na opotřebení krytu motoru řetězové pily.

Antivibrační systém.

Všechny řetězové pily skupiny Husqvarna používají kovové pružiny, které účinně pohlcují vibrace s nízkým přenosem na ruce obsluhy.

Řetězové pily STIHL MS 180 mají gumové antivibrační tlumiče. Únava se dostavuje rychleji, když ji používáte.

Systémy pro snadnější startování za studena.

Pro nastartování studeného motoru je třeba načerpat palivo z palivové nádrže. U většiny pil, včetně pily STIHL MS 180, se to provádí 6-10násobným zatažením za startovací lanko. U řetězových pil Partner a Husqvarna je k dispozici plnicí čerpadlo. Výrazně usnadňují startování studeného motoru.

STIHL a Husqvarna jsou lídry na trhu ve výrobě a prodeji řetězových pil. Konkurence mezi těmito výrobci je tvrdá a každý z nich neustále zavádí inovace, které pomáhají zlepšovat výkon jejich výrobků. Podle odborníků jsou tyto značky nejprodávanějším nářadím na světě. Dostupné v různých zemích. Ruští zákazníci si mohou zakoupit řetězové pily různých tříd, stejně jako kompletní sortiment spotřebního materiálu a náhradních dílů.

Motor je srdcem každé motorové pily a závisí na něm její výkon a funkčnost. Při výběru dobré motorové pily berte v úvahu nejen výkon motoru, ale také jeho zdvihový objem, protože na něm závisí spotřeba paliva. Řetězové pily STIHL i Husqvarna jsou vybaveny dvoutaktním motorem. Jedná se o klasické motory, které mají vážnou nevýhodu. Spalovací prostor není zdaleka dokonale navržen, což znamená, že 20 % paliva končí ve vzduchu. Nejenže se ztrácí část směsi paliva a oleje, ale produkty spalování také znečišťují ovzduší, což má negativní vliv na životní prostředí. V Rusku si na kvalitu výfuku tolik nepotrpí, ale v Evropě je to velmi důležité.

Společnost Husqvarna se pokusila tento problém vyřešit. Profesionální verze jsou vybaveny jedinečnou technologií X-Torq. Zajišťuje účinnější spalování a snižuje emise toxických látek do ovzduší. Vysoce výkonné řetězové pily.

Technické vlastnosti řetězových pil Husqvarna a STIHL

Není neobvyklé, že si před návštěvou obchodu prohlédnete oblíbené modely řetězových pil. Na základě informací získaných z technických popisů a uživatelských recenzí na fórech má každý člověk otázku, jaký druh stroje si má koupit, pokud jsou parametry návrhů navzájem podobné. Taková je situace mezi řetězovými pilami STIHL a Husqvarna. Analýzou technických údajů a zkoumáním silných a slabých stránek porovnávaných modelů můžete zjistit důležité rozdíly.

Srovnávací Analýza ve zkratce technické Vlastnosti řetězová pila

Power motor , л . с .

Power motor , kW

Kapacita válec , cu . viz

Základní analýza specifikací řetězové pily ukazuje, že všechny tři modely jsou téměř identické, ale společnost STIHL vytvořila lehkou konstrukci, která je při práci skutečnou výhodou.

Řetězová pila Partner se vyznačuje také dvojitým systémem čištění vzduchu. Hlavní přednosti: chromovaný válec pro dlouhou životnost motoru, dobrá ochrana proti vibracím, palivové čerpadlo pro snadné startování.

která, lepší, stihl, nebo, husqvarna

Řetězová pila STIHL MS 180 je zajímavá tím, že má speciální regulátor v karburátoru. Navzdory rostoucímu znečištění vzduchového filtru udržuje kompenzátor výkon motoru, kvalitu výfukových plynů a spotřebu paliva na stejné úrovni. Výsledkem je delší životnost bez nutnosti údržby.

Při porovnání technických specifikací zjistíme, že Husqvarna 142. nejsilnější. Je třeba zdůraznit, že 2.6 л.což je na nářadí pro domácnost hodně. Řetězové pily Partner a STIHL jsou jednoznačně výkonnostně horší. V délce tyče však není velký rozdíl. Pozornost si zaslouží: objem palivové nádrže. Tato vlastnost je rozhodující pro to, jak dlouho může pracovat před doplněním paliva. STIHL MS 180 má palivovou nádrž o objemu 0,25 litru, což je vlastně docela málo. Na druhou stranu je výrazně lehčí než jiné modely. Takže Husqvarna 142 vede téměř ve všech ohledech, možná kromě trochu vyšší hmotnosti. Téměř stejně dobrá jako řetězová pila Partner 351, s podobným výkonem a horší než Husqvarna 142 hlavně z hlediska výkonu. Nízká hmotnost je hlavní výhodou sekačky STIHL MS 180. Všechny tři řetězové pily však odvedou dobrou práci nejen jako zahradní vybavení, ale také při kácení stromů, pokud je to potřeba.

Testovací jízda a zkoušky řetězových pil STIHL MS 180 a Husqvarna 236

Při nákupu řetězové pily jsme hodně slyšeli o osvědčených řetězových pilách Husqvarna. O řetězových pilách STIHL kolují legendy a některé z nich slouží svým majitelům již 15 let jako spolehlivé a robustní stroje. Při výběru pily nás tedy překvapí, že první volbou pro domácí použití je řetězová pila STIHL MS 180.

Bohužel, doba se změnila a řetězová pila STIHL MS 180 je stále velmi dobře prodávaná, a to již dlouhou dobu. Pokud však patříte mezi milovníky řetězových pil Husqvarna, je k dispozici více než jeden model. Husqvarna 142 e-series, Husqvarna 236, Husqvarna 137 e-series, a zatímco poslední modely jsou méně známé, první jsou mezi fanoušky značky Husqvarna velmi oblíbené.

Levné, tiché, lehké, úsporné a ergonomické. Nízká spotřeba paliva. Nízké vibrace. Vše výše uvedené platí pro řetězovou pilu Husqvarna 236. Startuje dobře, ale pokud vylijete zapalovací svíčku, nenastartujete, dokud ji nevysušíte. Nízká spotřeba paliva není pro příležitostnou domácí pilu tak důležitá. Jsou vhodné pro řezání kmenů stromů do výšky 35 cm. Jediným nepříjemným faktorem je použití řetězového oleje. Není problém, pokud používáte značkový olej, ale jako obvykle všichni šetříme peníze, a i když chcete koupit lepicí olej na mazání řetězu, zpravidla není k dispozici, protože ho nikdo nekupuje. Proto mnoho lidí používá převodový olej TAD-17.Dobrým výchozím bodem je motorová pila STIHL MS 180, která je stejně populární jako útočná puška Kalašnikov.

Rád bych předem upozornil, že existuje spousta padělků, například řetězových pil Husqvarna a STIHL, takže si najděte prodejce a kupte si originální výrobek. Řetězová pila STIHL MS 180, existuje více napodobenin tohoto modelu než jakýchkoli jiných.Tato pila je nejlehčí ze svých konkurentů. Proto se hodí i pro řezání jednou rukou. Má 700 gramů. váží méně než konkurenční model Husqvarna 236. Má výkonnější motor a díky elektronickému zapalování se snadno startuje. Ti, kteří již měli jinou řetězovou pilu, si možná těžko zvyknou na absenci ručního pumpování, ale ti, kteří mají svou první pilu, s tím nemají problém. Stiskl jsem bezpečnostní pojistku a zároveň plyn, zařadil startovací polohu, několikrát trhl, kýchl pilou, vrátil páčku do provozní polohy, trhl a nastartoval.

Jak vidíte, spuštění je stejně jednoduché jako spuštění počítače.S touto pilou je radost řezat. řetězové pily se prodávají bez vodicí lišty a řetězu, takže si dejte pozor na padělky řetězu a vodicí lišty. Na první pohled rozdíl nepoznáte, proto nešetřete a požádejte svého prodejce STIHL o tyto díly.

V jedné zprávě zákazník napsal: „Pila je písnička, moc se mi líbí, líbí se mi tři věci.motorovou pilu, traktor a pušku.“. RVT

Výhody a nevýhody STIHL

Řetězové pily STIHL jsou obecně považovány za jedny z nejodolnějších a nejspolehlivějších řetězových pil, a proto jsou velmi oblíbené u profesionálních lesníků, kteří jsou zvyklí pracovat s výkonnými a spolehlivými řetězovými pilami. Profesionální třída zahrnuje modely MS 461, MS 360, MS 261, MS 880 a MS 270,

Statistiky prodeje domácích řetězových pil STIHL ukazují, že tyto řetězové pily jsou také velmi oblíbené. Například řetězová pila STIHL MS 180 se od zahájení prodeje na internetových portálech, jako je Yandex, každoročně umisťuje na předních místech žebříčků produktů STIHL.Trh. Nejoblíbenější modely v domácí třídě jsou: MS 170, MS 210, MS 192, MS 211, MS 250, MS 291, MS 230, MS 260.

 • Nízká hmotnost, která činí 3,9 kg;
 • Dostatečný výkon pro nejnáročnější práce na zahradě i mimo ni;
 • Řetězové pily STIHL se snadno opravují a mají velké množství dobře udržovaných servisních zařízení;
 • Kvalita materiálů použitých v řetězových pilách.

Všechny tyto výhody platí pro každý německý výrobek, ale je tu jedna zásadní nevýhoda.

Řetězové pily STIHL jsou dražší než konkurence (Makita, Hitachi, Champion, Oleo-Mac, Echo, Efco, Carver, Partner), a to jak samotné nářadí, tak náhradní díly na jeho opravu.

Vysoká cena náhradních dílů zase podporuje vznik velkého množství nekvalitních náhradních dílů, které nahrazují originální díly vyráběné převážně v Číně. Řetězové pily STIHL jsou obvykle vyměňovány v servisních střediscích, která nemají oprávnění k jejich opravám, což má za následek krátkou životnost a negativní dopad na image výrobce řetězových pil.

Společnost STIHL se nedávno v jednom z čínských závodů zaměřila na svou nejpoužívanější motorovou pilu STIHL MS 180. Podle výrobce je to způsobeno velkým objemem výrobků a zvýhodněnými podmínkami.

Společnost STIHL vysvětlila, že tento převod výroby neměl žádný vliv na kvalitu, protože byla zachována původní kontrola všech výrobních kroků. Více informací o řetězových pilách STIHL z Číny naleznete zde.

Továrna na stroje, kterou založil Andreas Stihl, oslaví za šest let sté výročí svého založení. Prvním příkladem výrobku malého průmyslového podniku, který se později rozrostl ve velkou společnost, je šavlová pila vybavená elektromotorem. Váží přibližně 50 kg. Ze dvou zaměstnanců v době založení se počet zaměstnanců společnosti zvýšil na 20 a sortiment se rozšířil o řetězový výrobek s benzinovým motorem.

Druhý vzorek vážil také o něco méně než půl metráku. Dlouhá historie společnosti. neustálá obnova sortimentu, patenty na nejnovější technologie.

Zákazníci si nyní mohou vybrat ze čtyř kategorií produktů:

 • pro domácnosti, určené pro neprofesionální uživatele pracující na pozemku nebo v okolí domu;
 • Poloprofesionální, používaný zemědělci ve velkoplošném zemědělství za účelem dosažení zisku;
 • Profesionální, pro lesnictví;
 • Speciální, čtyři různé kategorie.

Motor 2mix (STIHL) a motor X-torq (Husqvarna)

Patentovaná technologie STIHL. Efektivnější, ekologičtější a ekonomičtější dvoutaktní motor ve srovnání s konvenčními motory. Zachovává vysoký točivý moment při jakýchkoli otáčkách za minutu.

Princip činnosti: Na rozdíl od běžných motorů je spalovací komora nasávána čistým vzduchem namísto palivové směsi. Výsledkem tohoto zpřesnění je. spálí se více palivové směsi.

Speciální vlastnost: Až o 20 % nižší spotřeba paliva při zachování vysokého výkonu, což je důsledek. snižují se emise výfukových plynů.

Dvoutaktní motory s touto technologií jsou také pozoruhodně účinné a úsporné

Speciální vlastnosti: snížená spotřeba paliva, až o 2.2-5krát nižší emise výfukových plynů. Stejný točivý moment při nízkých i vysokých otáčkách, snížené vibrace.