Který generátor plynu vytáhne svařovací stroj střídače

Generátor benzínu pro svařovací stroj: kritéria výběru a model

S pomocí svařování střídače můžete vytvořit struktury jakékoli složitosti. Pomůže to s opravami domů, s pájením velkých kohoutků, opravou kovových plotů a mnoha dalšími typy práce.

Nezáleží na tom, zda je střídač připojen samostatně nebo je již zahrnut do zdroje energie, jeho použití vždy pomáhá. Nezabírá mnoho místa a aby se s ním naučil pracovat, není nutné absolvovat svářečské kurzy.

který, generátor, plynu, svařovací, stroj

Střídač, který je připojen k systému samostatně, je poháněn konvenční energetickou mřížkou, aniž by potřeboval zvláštní podmínky. Pokud však práce musí být provedena naléhavě a světlo je pryč, bude výstup muset nahradit generátor elektřiny.

který, generátor, plynu, svařovací, stroj

Bude to nutné, i když síť nebude vůbec poskytována na místě práce. Generátory svařování se liší od obyčejných, protože celý proces svařování je „postaven“ při vysokých teplotách a napětí.

Generátor pro střídač také není snadné vybrat. Řekneme vám, na co byste měli věnovat pozornost v obchodě, takže práce s střídačem nepřináší nepříjemnosti.

 • Výběr generátoru
 • Jaká síla?
 • Osvědčené levné možnosti Huter DY6500L
 • Brima LT 8000 b
 • Ergomax ER 5400
 • Endress ESE 606 HS-GT

Specifikace výběru

Kromě obecných parametrů a charakteristik existují specifické ukazatele, které jsou nutně zohledněny při řešení problému, který je pro měnič svařování potřebný generátor.

Zvláštní pozornost by měla být věnována následujícímu:

 • Napájecí zdroj generátoru plynu. Tato data jsou zobrazena v technické dokumentaci zařízení. Při nákupu by měl být tento indikátor o 25-50% vyšší než síla střídače. Pokud generátor bude neustále pracovat na limitu, rychle se stane nepoužitelným a neumožní používání svařovacího zařízení na plnou kapacitu. Vyrobená rezerva umožní plně zveřejnit potenciál střídače a všechny jednotky výrazně zvýší jejich život.
 • Svařovací proud. Úpravy a omezení tohoto indikátoru pro určité přípustné hodnoty umožňují použití generátoru plynu s nižším výkonem než ten střídač. Například jednotka s kapacitou 4 kW poskytuje svařování s aktuálním 136 A, bez jakékoli znatelné ztráty kvality. Ale samozřejmě schopnosti takového přístroje jako celku budou výrazně omezené.
 • Průměr elektrod. Tento parametr by měl být v plném souladu s minimálním výkonem generátoru. Například elektroda 2 mm může normálně fungovat s minimálním výkonem 2,5 kW, 3 mm odpovídá 3,5 kW, 4 mm. 4,5 kW atd.D. Pokud je tedy plánováno být přivařeno pomocí 4-milimetrové elektrody, bude vyžadován generátor s kapacitou 4,5 kW nebo více.

Přesný výpočet

Chcete.li zvolit benzín nebo naftu, musíte vypočítat maximální výkon svaru (PMAX). Chcete.li to provést, musíte vzít hodnotu maximálního proudu (IMAX), změnit napětí na oblouku (Udugi) a rozdělit na účinnost (účinnost) svařovacího stroje.

Pak dostaneme následující vzorec: PMAX = IMAX vDugi / Efektivita = 19025 / 0,85 = 4700 wattů.

Zařízení nejsou navržena tak, aby fungovala po celou dobu. Proto vypočítáme průměr p.

P Cr = PMAXPV. Kde PV je trvání začlenění. Tato hodnota obvykle není více než 40%.

Chcete-li určit produktivitu elektrárny pro svařování, musíte vzít PMAX svarů a přidat 20-30%, aby zařízení nefungovalo na plné energii.

Dostaneme p e = pMax 1,3 = 6110 wattů. To je to, kolik by měl Watt rozdávat generátor.

Vezměte prosím na vědomí, že p benzínových elektráren lze označit jak v KV, tak v KW. Na oplátku je P Svarota uvedena v KW. Při nákupu na to nezapomeňte. Tento okamžik byste měli objasnit s prodejcem.

Je-li P přinesena benzínovou elektrárnou do kiloval-amphere, vynásobte ji koeficientem 0,6-0,7 a získejte energii v kilowattech.

Průmyslové výrobky

Průmyslové vzorky generátorů používaných k zásobování mobilním svařovacím zařízením mohou mít celou řadu výkonu. Z pohledu efektivity a účinnosti je možnost benzínové jednotky stejného typu střídače považována za optimální. Preference v tomto případě se obvykle dává zařízením od stejných výrobců, navržených speciálně pro práci s svařovacím zařízením střídače (obrázek níže v textu).

Předpokládá se, že je to taková kombinace těchto dvou složek pracovního komplexu, která vám umožní získat poměrně stabilní oblouk a poskytnout požadované parametry vysokofrekvenčního napětí a pulzního proudu. Ve své třídě a přímém účelu jsou všechna stávající svařovací zařízení rozdělena do následujících typů:

Průmyslové a profesionální modely se používají hlavně pro výrobu objemových kovových struktur a jsou navrženy pro provoz.třídu v dlouhodobých intervalech. Pro jejich normální fungování jsou vyžadovány významné pracovní proudy, které mohou poskytovat vysoce kvalitní sestavení průmyslových struktur. Pro tento typ svařovacích zařízení jsou vyžadovány generátory benzínu, které mohou produkovat proudy až do 250–500 ampérů (viz fotografie níže).

Shrnutí zvážení možných možností pro výběr zařízení generátoru pro střídač je třeba poznamenat následující. Přemýšlíte o otázce toho, který generátor je lepší vybrat pro svařování, většina uživatelů dává přednost benzínovým jednotkám s malým velikostí při převrácení.

Pravidla provozu

Při provozování generátoru benzínu pro svařovací stroje byste měli přísně dodržovat doporučení z pokynů a tipů uživatele od profesionálních svářečů. Po nákupu je nutné provést běh. asi prvních 20 hodin aktivního provozu umožňuje detailům doku.

Nejlepší je v tuto chvíli spustit zařízení s výkonem nad 50% nominální zdokumentované hodnoty. Pokud mluvíme o práci v nadmořské výšce, stojí za to požadovat/vybrat zařízení s upraveným karburátorem schopným pracovat v podmínkách kyslíku obohaceného o kyslík.

Rovněž stojí za to seznámit se s pravidly pro následující provozní postupy:

 • Kontrola hladiny oleje;
 • Výběr paliva;
 • Palivo paliva a kontrola hladiny paliva;
 • Spuštění jednotky;
 • Postup pro zapnutí zatížení;
 • Zastavení motoru a t.D.

Kompetentní opatření v jakékoli situaci, jak na plný i nouzová, bude udržovat výkon instalace po celou dobu provozu bez nutnosti neplánované opravy.

Výpočet síly generátoru

Maximální hodnota

Před výpočtem parametrů spojených s elektrickým generátorem byste měli pečlivě prostudovat pracovní charakteristiky samotného svařovacího střídače, uvedeného v jeho pasu (fotografie vzhledu níže v textu).

Svařovací jednotka střídače

Pokud to znamená, že toto zařízení vydává 160 ampér na výstupu, pak na základě tohoto parametru můžete určit maximální spotřebovanou energii. Jeho indikátor (P MAX) se vypočítá jako dílo napětí na oblouku (obvykle se rovná 20-25 voltů) pro výstupní proud.

Pro náš případ vyberte účinnost účinnosti = 0,9 a v důsledku toho dostaneme:

Výsledek můžeme říci, že energie spotřebovaná střídačem bude přibližně 3 kW. Podle výsledků tohoto výpočtu by generátor pro svařovací přístroje střídače neměl být nižší než uvedený (je lepší, pokud je o něco větší, tj. S malým okrajem).

Efektivní a reaktivní síla

Při hodnocení tohoto ukazatele je třeba mít na paměti, že v procesu svařování operátor nikdy nefunguje v současném maximálním režimu, ale vždy zanechává malou rezervu pro práci, kterou provedl. Tato okolnost se také bere v úvahu před výběrem generátoru svařování střídače vhodný pro současný a výstupní výkon.

Předpokládá se, že pro skutečný ukazatel energie spotřebované pro svařování by měla být provedena dočasná korekce jeho použití, označena jako VP. Obvykle je uvedeno v pasu na toto zařízení a představuje asi 40%. Vzhledem k tomuto pozměňovacímu návrhu by síla vybraná ve výše uvedeném příkladu měla být pouze 1,2 kilowatts.

Kromě toho by měl být zohledněn rozdíl mezi aktivní složkou výkonu (spotřebovaného ve formě tepla) a jeho reaktivní složkou.

Nezbytné vysvětlení. Tato složka je chápána jako část obecné energie, která je spojena s procesy, které se vyskytují v reaktivních prvcích zátěže (zejména v kontejnerech a induktorech).

Protože generátor benzínu je naložen na typický svařovací měnič, jehož návrh obsahuje dostatečný počet reaktivních prvků, s ohledem na tuto složku ovlivní konečný výsledek hodnocení hodnocení. Změna zavedená do vypočítaných vzorců je zavedena ve formě „koeficientu výkonu“, která je uvedena ve vzorcích, jako úhel sečení fázového posunu mezi reaktivní a aktivní složkou).

Výkonový koeficient (KM), v závislosti na použitém zařízení, může kolísat od 0,75 do jednoho. Pro ty, kteří chtějí vědět, jakou energii je zakoupené přístroje potřebné, si vzpomeňte, že u průmyslových střídavých jednotek je tento ukazatel uvedený v pasu a je přibližně 0,8.

Za účelem zjednodušení úkolu výběru generátoru s optimálními charakteristikami pro konkrétní měnič jsou uvedeny následující popisy čtyř modelů mezi různými kategoriemi zákazníků pro použití v domácích podmínkách. Toto není v žádném případě recenze ani hodnocení modelů. Toto je s největší pravděpodobností malý seznam instalací, které byly testovány a ukázaly se dobře jako vybavení domácnosti.

Elektrický generátor Huter DY6500L

Velmi dobrý asistent pro amatérského svářeče. Power 5 kW stačí pro připojení malého střídače, který generuje proud až do 150 ampér. Synchronní model pracuje na benzínu. Pro normální provoz a bezpečný dlouhodobý provoz se doporučuje vyplňovat benzín alespoň značku AI-92. Kromě benzínu může instalace také fungovat na propanu. Kapacita plynové nádrže je 22 litrů.

Huter DY6500L je spuštěn s hand startér. Je zajištěno chlazení nuceného vzduchu. Pokud potřebujete přesunout generátor, pak úsilí jedné osoby nestačí: jeho váha je 80 kg.

Brima LT 8000 B Generátor plynu

Pro zajištění elektřiny střídači se doporučuje zakoupit tento model slavné německé značky. Jeho hodnocená síla je o něco vyšší než u výše uvedeného modelu a je 6 kW. S maximálním zatížením bude moci rozdávat více. 6,5 kW. Nezapomeňte však, že při maximálním výkonu může generátor fungovat jen krátkou dobu. Model je vhodný pro ty svářeče, kteří mají ve svých farmách střídač svařování a produkují až 180 ampér.

Spotřebováno palivo. benzín. Nasměrováno s plynovou nádrží s kapacitou 25 litrů. Spolehlivá čtyřkolní elektrárna 190F je vybavena nuceným chlazením vzduchu. Začíná startérem a může neustále pracovat až 8 hodin. Poté je vyžadována krátká přestávka na ochlazení. Jinak je přehřátí nevyhnutelné.

Generátor má standardní velikosti pro instalace této úrovně. Jeho váha je 83 kg. Ale pohyb je to zcela snadné, protože případ je nainstalován na rozvor.

Generátor benzínu Ergomax ER 5400

Model s nízkým výkonem s kapacitou až 4,5 kW. Bude nejlepší volbou pro ty, kteří mají jednoduché svařování až 140 ampér. Pro práci se benzín používá nižší než značka AI-92. Čím kvalitnější benzín bude vylije do nádrže, tím déle bude generátor fungovat bez opravy. Vyznačuje se účinností: používá přibližně 2 litry benzínu za hodinu.

Zahájeno startérem Kik, Autostron není poskytován. Mezi výhody patří kompaktní rozměry. Toto je nejmenší generátor ze všeho, co se zde zvažuje.

Instalační rozměry jsou 82x54x58 cm a hmotnost. 70 kg. Může být uložen v nevyhřívané místnosti, dobře chráněný před vlhkostí a prachem.

Kritérie výběru

Mnoho uživatelů má dostatek informací, že při provozování generátoru paliva můžete získat elektrickou energii. Odborníci identifikují samostatné kategorie takových zařízení pro sebe, mezi nimiž jsou přesně generátory plynu pro svařování a jejich analogy nafty. Avšak zvážit tyto generátory se samostatným typem zařízení vyrábějících elektřinu ze zdroje paliva je nevhodné

Princip provozu generátoru svařovacího plynu se příliš neliší od běžných analogů domácnosti používaných na farmě. Klíčovou podstatou jeho akce je, že při spuštění je osvětleno svařovací oblouk, jehož vinutí proudí elektrický proud dostatečný k udržení procesu spalování oblouku.

Proces současné výroby je poměrně jednoduchý. Uvnitř generátoru skrývá vnitřní spalovací motor. Tento mechanismus zahrnuje rotaci vnitřního klikového hřídele s transformací mechanické energie na elektriku.

Technická jednoduchost procesu výroby energie pro svařování však není vše, co o takovém vybavení potřebujete vědět. Při výběru vysoce kvalitního generátoru plynu pro svařování byste se měli spoléhat na významnější kritéria.

Nejdůležitějším parametrem generátoru plynu, ke kterému bude svařovací stroj připojen, je maximální úroveň generovaného výkonu. Nezaměňujte to se spotřebou. Tato hodnota by měla být požadována v pokynech uživatele nebo v registračním certifikátu.

Přirozeně by se vyráběná energie generátoru měla být vybrána ve srovnání se spotřebou stávajícího svařovacího přístroje. Pokud v technické dokumentaci není žádná poslední hodnota, můžete spočítat spotřebu vynásobením omezující síly svařovacího proudu napětím na oblouku a rozdělením této hodnoty na účinnost svařovacího měniče.

Důležité! Výroba generátoru by měla mít hodnotu výkonu vyšší než spotřeba svařovacího stroje (asi 30%), což vám umožní pracovat bez překročení.

který, generátor, plynu, svařovací, stroj

Rovněž stojí za zmínku, že nuance v kombinaci „svařovací jednotky. generátor“ jsou více než jen „koupit s marží“, a proto při výběru jednoho zařízení pro druhé by měla být provedena podrobná konzultace s specialistou.

Přečtěte si další články od našich odborníků:

Výhody a nevýhody japonských generátorů plynu, příklady zařízení a kritéria výběru, za co by mělo být zaplaceno?

Na co věnovat pozornost při nákupu generátorů plynu VPR, jaké výhody mají zařízení společnosti, stejně jako příklady modelů a recenzí zákazníků.

Odrůdy a síla

Benzogenerátory jsou klasifikovány v závislosti na vytvořené síle:

 • Generátor pro životní podmínky (od 0.7 až 5 kW). stanice miniep, která vám umožní vyživovat domácí spotřebiče, je kompaktní a snadná doprava. Obecně jsou generátory benzínu pro svařování za podmínek vysoké mobility a s bodovým rozdělením objektů perfektní.
 • Synchronní generátor (od 5 do 10 kW) je univerzálnějším zdrojem elektrické energie, který vám umožňuje pracovat jak s svařovacím zařízením, tak se spotřebiči pro domácnost. Je docela možné napájet jeden venkovský dům/místo.
 • Svařovací generátor (od 10 do 20 kW) je plně naplněný svařovací komplex, který kombinuje instalaci generátoru a střídač. Zpravidla se díky svým rozměrům používá generátor benzínu s svařovací funkcí ve stacionárním, ale lze jej provádět v přenosném formátu.

Nad výkonem generátoru plynu již bylo stanoveno klíčovým kritériem pro jeho výběr. Výpočet této hodnoty při výběru správného svařovacího stroje je následující:

Mezi stovkami generátorů modelů pro různé práce a podmínky je obtížné najít ten, který je pro vás vhodný. Nejprve zjistěte, jakou sílu váš střídač a jaké vlastnosti generátoru jsou pro něj vhodné.

Síla střídače určí současnou sílu, kterou zpracovává, a velikost obvyklých prutů. Kromě toho si musíte být jisti, že zařízení, které jste vybrali, bude kompatibilní s dostupným.

Mluvili jsme o modelech generátorů, mezi nimiž je možná ten, kdo vám bude vyhovovat.

I když používáte střídač zřídka, s pomocí těchto zdrojů energie, můžete vybavit další svařovací a opravné zařízení, a to jak doma, tak ve výrobě.

Ale nepoužívejte taková zařízení k zajištění místnosti se světlem. Pro tyto účely existují zvláštní zdroje energie domácnosti.