Mohu si vzít strunovou sekačku do příručního zavazadla?

Nikoho nepřekvapí, že pravidla pro to, co si můžete a nemůžete vzít na palubu, jsou standardizovaná. Nejen v naší zemi, ale po celém světě. Proto mají všechny letecké společnosti zhruba stejné podmínky pro přepravu stejných věcí. Mohou existovat různé požadavky na velikost samotného zavazadla, požadavky na hmotnost, ale bezpečnostní požadavky jsou mimo kompetenci letecké společnosti a sledují je vládní dozorové orgány.

potřebujete nejen holicí strojek, ale také vše, co k holení potřebujete. Z hlediska bezpečnosti na letišti je důležité vědět, že existuje několik typů holicích strojků:

Na palubě nejsou povoleny žádné nebezpečné holicí strojky. protože je to prakticky nůž. Bezpečnostní holicí strojky (např. standardní holicí strojky Gillette a další) a elektrické holicí strojky lze na palubě letadla přepravovat jako příruční zavazadlo. Pro ty, kteří se ptali konkrétně na Aeroflot, jsme se o tom dočetli na jejich webových stránkách v pravidlech, takže se nemusíte bát.

Vaše e-mailová adresa se přidává do naší databáze

Správně zabalené příruční zavazadlo vám zaručí bezproblémový nástup do letadla a rychlé odbavení. Aby mohl cestující nastoupit do letadla, je třeba rozlišovat mezi věcmi, které si může vzít s sebou, a věcmi, které si raději dá do zavazadla nebo si je nevezme vůbec.

Muži často řeší dilema, zda si vzít s sebou elektrický holicí strojek, nebo ne. Nejedná se o nezbytnou položku, jako jsou doklady, léky nebo prostředky osobní hygieny. Může se však jednat o cenný a drahý předmět, takže je určitým rizikem, že si ho do zavazadla přibalíte. Nešetrné zacházení může způsobit poškození elektrického holicího strojku, za které nikdo nenese odpovědnost.

Stává se také, že turista nemá žádné zavazadlo a vše musí mít zabaleno v příručním zavazadle, pak je tato otázka obzvláště důležitá.

Naše rodina se několikrát setkala se ztrátou osobních věcí. Po několika dnech nám je samozřejmě vrátili, ale tato skutečnost výrazně ovlivnila naši náladu na dovolené. Ztráta drahé technologie není zrovna nejlepší vyhlídkou, takže si ji chcete nechat u sebe.

vzít, příručního, zavazadla

Pravděpodobnost ztráty cenných předmětů vás nutí zabalit si příruční zavazadlo co nejlépe

Podle předpisů pro kabinová zavazadla je legální mít u sebe elektrický holicí strojek, protože nemá potenciálně nebezpečné čepele. Můžete si půjčit i jednoduchý holicí strojek, pokud má vyměnitelné bezpečnostní břity. V tomto případě je možnost zranění cestujících vyloučena.

Neexistují žádné zvláštní požadavky na balení. Nemusí k němu být přiložena ani dokumentace s technickými specifikacemi.

Některé letecké společnosti dokonce povolují použití elektrického holicího strojku na palubě. Pilot je oprávněn schválit tyto hygienické postupy v umývárně v případě potřeby. Ne všechny letecké společnosti se však mohou pochlubit takovou službou. Nikdy jsem se nesetkal s tím, že by cestující používali elektrický holicí strojek.

Použití elektrického holicího strojku během letu je reálná možnost

Existují případy, kdy dopravci uvalují tabu na určité položky. Seznam bude následně zveřejněn na internetových stránkách letecké společnosti. Doporučuji vám, abyste využili této příležitosti a před cestou se podívali na oficiální webové stránky. Ušetříte si tak čas, nervy a stroje, které mohou být zabaveny, pokud jsou na seznamu tabu.

Ostré předměty

Nůžky

Nesmíte si přinést pilníky na nehty pro manikúru, dětskou manikúru ani psací potřeby. Pokud si je opravdu potřebujete vzít s sebou, pak pouze do zavazadlového prostoru. Před cestou byste je měli uložit do pouzdra.

Vývrtka

Otvírák na láhve se vyrábí v různých konfiguracích. klasický s dřevěnou rukojetí, skládací, nosní a „bezpečnostní“ s rukojetí. V každém případě však může šroubovací nůž způsobit škodu ostatním.

Nebezpečí břitvy

Nejsou povoleny žádné předměty s otevřeným okrajem. Muži by však měli vědět, že v příručním zavazadle mohou mít elektrický holicí strojek. během letu může nahradit ruční holicí strojek?

Pilník na nehty

Zakázány jsou pouze ty s ostrým koncem. můžete si vzít kartonový nebo skleněný protějšek se zaoblením na obou stranách výrobku.

Pinzeta

Po dobu letu jej můžete zamknout v kufru a odbavit v příručním zavazadle.

Kleště

Všechny ostatní sady na manikúru jsou zakázány. Tato hygienická procedura, která se používá k péči o pokožku a stříhání nehtů, bude muset být během letu zrušena.

Není povoleno, bez ohledu na typ. dárkové, stolní, skládací, perořízek. Chcete-li si ji vzít s sebou, získejte povolení na základě vzácnosti předmětu.

Vysvětlete zákaz používání ostrých předmětů

Jakýkoli nástroj s čepelí lze použít jako chladnou zbraň a způsobit zranění sobě, spolucestujícím i posádce. Byly zdokumentovány případy terorismu, kdy nůž představoval hrozbu.

Během kontroly nevyjednávejte s personálem letiště. Pokud u sebe naleznete něco, co není v letadle povoleno, bude vám tento předmět zákonně zabaven. Nebudete moci žádat o jeho vrácení.

Jedinou možností je získat souhlas s jednorázovou zásilkou. Doporučuje se získat ji od letecké společnosti, např. na základě vysoké hodnoty (vzácný nůž) nebo lékařského zdůvodnění potřeby jehly. ve stříkačce.

Přeprava elektrického holicího strojku

Pro přepravu elektrického holicího strojku jako příručního zavazadla neplatí žádná omezení. Nejsou navrženy tak, aby představovaly riziko vážného zranění, protože neobsahují nebezpečné čepele. Na balení nejsou kladeny žádné zvláštní požadavky a není třeba přikládat dokumenty s technickými údaji holicího strojku. Pro nerušený průchod kontrolami je vhodné:

 • Zabalte holicí strojek do speciální tašky (nejlépe s ostatním příslušenstvím);
 • Pokud si s sebou berete nový holicí strojek (např. koupený jako dárek), uschovejte si doklad o koupi. To se hodí v případě, že se na celnici objeví nějaké dotazy;
 • Vezměte si elektrický holicí strojek moderního modelu s dobíjecí baterií. Sovětský design je obtížně kontrolovatelný. dlouho ho studují a zkoumají nebo ho odmítají kontrolovat vůbec.

Upozornění: používání těchto zařízení na palubě je obecně povoleno, ale záleží na letecké společnosti. Některé zakazují zapnutí zařízení během určitých fází letu: stoupání, klesání nebo přistání.

Podmínky přepravy se mohou u jednotlivých leteckých společností lišit. Mnoho lidí se proto ptá, zda je možné vzít si holicí strojek do příručního zavazadla letadly společností Aeroflot, S7, Pobeda a dalších. Pojďme zjistit.

Počet příručních zavazadel

Počet kusů kabinových zavazadel stanoví letecká společnost. V kabině je obecně povoleno 1 příruční zavazadlo. Cestující Business a First Class mají povolena 2 příruční zavazadla. Většina velkých leteckých společností nepočítá kabelky nebo aktovky, deštníky, notebooky, obleky nebo šaty v příručním zavazadle jako samostatnou položku. Levné letecké společnosti mají přísný limit zavazadel, jedna osoba. jeden kus příručního zavazadla. Výjimkou jsou skládací kočárky, berle a svrchní oděvy. Téměř vždy si můžete na palubu vzít zavazadlo z duty free.

Množství alkoholu, které si můžete vzít s sebou letecky, závisí na cílové destinaci. Pro konkrétní země a hraniční přechody platí různá pravidla. Ať už letíte kamkoli, alkohol musí být v originálním, neotevřeném obalu. Na palubě nemůžete pít vlastní alkohol.

 • V Rusku mohou cestující starší 21 let přepravovat ve svých zavazadlech alkohol s obsahem 24 % alkoholu a s obsahem 24-70 % alkoholu nejvýše 5 litrů.
 • Do Ruska můžete přivézt 5 litrů lihovin ze zahraničí: 3 litry bez cla a další 2 litry musíte vyplnit celní prohlášení a zaplatit clo 10 € za litr.
 • 16 litrů piva a 4 litry neperlivého vína lze do EU dovézt bez cla. Můžete si s sebou vzít také 1 litr lihovin s obsahem alkoholu 22 % nebo 2 litry lihovin s obsahem alkoholu nejvýše 22 %: obě lihoviny můžete kombinovat, pokud jejich obsah alkoholu nepřesáhne 100 %.

Každá osoba si s sebou na palubu může vzít následující věci:

  .

 • Osobní doklady.
 • Elektronická zařízení: fotoaparáty, notebooky, kamery atd.
 • Předměty osobní hygieny.
 • Některé léky.
 • Voda nebo omezené množství tekutých potravin. čokolády, bonbóny, sušenky, oříšky, sendviče.

Podmínky pro přepravu holicího strojku v příručním zavazadle

Při plánování služební cesty nebo dovolené lidé často volí leteckou dopravu, protože tento způsob cestování může ušetřit mnoho času. Vyvstává však otázka, jak uspořádat zavazadla, aby při letištní kontrole nedošlo k problémům. Mnoho lidí, zejména mužů, se ptá, zda si mohou vzít holicí strojek do letadla.

Příruční zavazadlo: přepravní podmínky společností Wizz Air, UIA, Ryanair a dalších. Aktualizováno

Zjistěte více o podmínkách dopravců, kteří létají do nejoblíbenějších destinací z Ukrajiny.

Jaká by měla být velikost a hmotnost vašeho zavazadla a příručního zavazadla? Co s sebou: velký batoh nebo malý kufr na kolečkách, svrchní oblečení, deštník, notebook nebo fotoaparát?

Co si můžete odnést z Duty Free? Jak se pravidla přepravy liší v závislosti na dopravci, cestovní třídě cestujícího a letu?

UIA. bez Duty Free

Jak víte, nízkonákladové letecké společnosti umožňují přepravovat zdarma pouze příruční zavazadla, což vás nutí zaplatit za každou položku více, než je cena letenky. Na mezikontinentální lety si obvykle můžete vzít těžší zavazadla, ale svrchní oděvy a zavazadla Duty Free nelze vzít zdarma.

Cestující, kteří nemají nárok na odbavené zavazadlo, si mohou vzít na palubu jedno příruční zavazadlo o hmotnosti do 7 kg a rozměrech nepřesahujících 55x40x20 cm, jakož i svrchní oděv a deštník.

Ostatní předměty a příslušenství, jako jsou notebooky, noviny, fotoaparáty, dokumenty a dokonce i produkty Duty Free, si můžete vzít s sebou do příručního zavazadla.

Výměna struny strunové sekačky

Pokud vaše letenka zahrnuje odbavené zavazadlo, můžete si vzít druhé příruční zavazadlo o hmotnosti do 5 kg a rozměrech maximálně 40x30x10 cm, např. malý batoh nebo tašku na notebook. Letenka Business Class umožňuje přepravovat dvě příruční zavazadla: do 12 kg a 5 kg.

Další příruční zavazadlo do 5 kg a s rozměry nepřesahujícími 40x30x10 cm je k dispozici za poplatek 15 €.

Pokud cestujete s kojencem, můžete si navíc vzít zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm do hmotnosti 5 kg.

Maximální velikost zavazadla je 158 cm (výška plus šířka plus délka) a hmotnost 23 kg pro ekonomickou a prémiovou ekonomickou třídu a 32 kg pro business třídu. Všechna zavazadla o hmotnosti vyšší než 32 kg a/nebo o délce větší než 300 cm lze přepravovat pouze jako náklad.

Členové Panorama Clubu s členskou kartou Premium a Elite si mohou odbavit jedno další zavazadlo, pokud je jeho přeprava zahrnuta v ceně.

SkyUp. nízkonákladový dopravce se zavazadly

S tarifem Economy Basic si můžete vzít na palubu příruční zavazadlo standardní velikosti do 9 kg (55x40x20 cm). Druhé příruční zavazadlo pro cestující charterových a pravidelných linek stojí 12 dolarů, pokud kontaktujete call centrum nebo oficiální stránky na sociálních sítích; na letišti je cena 25 dolarů.

Od 1. dubna 2021 musí být všechny další předměty, jako je notebook, svrchní oděv, deštník, kniha nebo časopis, schránka, předměty Duty Free, umístěny v příručním zavazadle/kufru.

S tarifem Economy Standard si cestující může vzít zdarma jedno příruční zavazadlo o standardních rozměrech 55x40x20 cm a hmotnosti do 9 kg a druhé zavazadlo o rozměrech 35x20x10 cm a hmotnosti do 5 kg.

Pokud si zvolíte tarif Economy Flex, můžete si zdarma vzít dvě příruční zavazadla do hmotnosti 9 kg o rozměrech 55x40x20 cm.

Tělesně postižení cestující si mohou navíc vzít s sebou pomocné vybavení potřebné během letu: skládací invalidní vozík, hůl, berle, chodítko atd.

Pokud je v ceně letenky zahrnuta přeprava zavazadel (u tarifů Economy Standard a Economy Flex zdarma), můžete si s sebou vzít jeden kufr o hmotnosti do 23 kg a délce do 158 cm (u některých letů až do 32 kg). Další zavazadla stojí 25 EUR za kufr o hmotnosti do 23 kg a 40 EUR za kufr o hmotnosti 23-32 kg.

Bees Airline. nové ukrajinské aerolinie

Letecká společnost Bees Airline povoluje 1 kus příručního zavazadla do 7 kg a o rozměrech 55x40x23 cm zdarma.

Cestující má navíc povoleno bezplatně přepravovat následující předměty, které mohou být nezbytné pro nástup, výstup nebo během letu: dámskou a pánskou tašku nebo přenosný počítač, kabát nebo bundu, jídlo pro dítě, které je nezbytné během letu (ne více než 5 kg o rozměrech 40x30x20 cm), jedno balení produktů Duty Free (musí být vloženo do speciálního uzavřeného plastového sáčku s účtenkou).

Limit pro odbavená zavazadla se řídí zakoupeným tarifem a třídou rezervace.

Letecká společnost Bees Airline umožňuje bezplatnou přepravu 1 kusu odbaveného zavazadla (počínaje tarifem Standard), jehož hmotnost a rozměry nesmí přesáhnout 23 kg a jehož délka nepřesahuje 158 cm v součtu 3 rozměrů.

Kromě toho má cestující nárok na bezplatnou přepravu následujících věcí, které může potřebovat při nástupu, výstupu nebo během letu: jedno dětské zavazadlo (v případě přepravy s kojenci) do 10 kg, jeden dětský kočárek nebo přenosná postýlka, jeden invalidní vozík pro cestující se sníženou pohyblivostí.

Ryanair. 11 eur za kilogram navíc

Irský nízkonákladový dopravce má nejpřísnější pravidla; zdarma je možné přepravovat pouze jedno zavazadlo o rozměrech 40x20x25 cm. Toto je nejlevnější jízdné.

Cestující s přednostním nástupem si mohou vzít na palubu dvě příruční zavazadla: velké zavazadlo o rozměrech 55x40x20 cm a malé zavazadlo o rozměrech 40x20x25 cm. Toto jízdné se nazývá obyčejné jízdné.

Tarif Flexi Plus zahrnuje malé kabinové zavazadlo o rozměrech 40x20x25 cm a zavazadlo o hmotnosti až 20 kg.

Pro kojence je povoleno malé kabinové zavazadlo do 5 kg, skládací kočárek a autosedačka.

Pouze cestující s přednostním nástupem si mohou vzít vlastní zavazadla. Pro ostatní je nutné nechat v zavazadlovém prostoru velký kufr. Tato služba je bezplatná, ale po příletu budete muset déle čekat na vyzvednutí zavazadel.

Další zavazadlo lze přepravit za 8-10 eur za kufr o hmotnosti do 10 kg a 10-50 eur za kufr o hmotnosti do 20 kg. Cena závisí na způsobu odbavení zavazadla: na letišti nebo online.

Při nadváze se účtuje příplatek 11 eur za kilogram.

WizzAir. vejde se do batohu

Cestující maďarského nízkonákladového dopravce si mohou zdarma vzít jedno zavazadlo o rozměrech maximálně 40x30x20 cm a hmotnosti do 10 kg. Bezcelní zboží zakoupené na letišti, svrchní oděvy a tiskoviny lze rovněž převézt zdarma.

Při nástupu do letadla Wizz Priority Priority lze vzít kufr na kolečkách o rozměrech 55x40x23 cm. Kolečka nejsou povinná, ale kufr musí splňovat požadavky na velikost a hmotnost.

Za příplatek si můžete odbavit zavazadla až do počtu 6 kusů. Sazby se pohybují od 9 do 27 eur za kufr o hmotnosti do 10 kg, od 14 do 70 eur za kufr o hmotnosti do 20 kg a od 19 do 86 eur za kufr o hmotnosti do 32 kg v závislosti na destinaci, datu cesty a místě odbavení. Levnější je koupit si zavazadlo online spolu s letenkou.

LOT. až 96 kg zavazadel

V ekonomické třídě si můžete vzít s sebou jedno zavazadlo o rozměrech 55x40x23 cm a maximální hmotnosti 8 kg. V ekonomické třídě Premium také jedno zavazadlo o hmotnosti do 8 kg na mezinárodních letech a dvě zavazadla o hmotnosti do 12 kg každé na mezikontinentálních letech. Přípustné množství zavazadel v Business Class: dvě zavazadla po 9 kg.

Do všech tříd si navíc můžete vzít malou tašku o rozměrech 40x35x12 cm. Množství povolených zavazadel závisí na třídě a cílové destinaci.

Belavia. žádná malá zavazadla

Belavia v současné době neprovozuje lety na Ukrajinu.

Přípustná hmotnost kabinového zavazadla v ekonomické třídě je 8 kg, v business třídě 10 kg. Její parametry jsou stejné a nesmí přesáhnout 55x40x25 cm.

V kabině lze přepravovat také dámskou nebo pánskou kabelku nebo tašku na notebook o rozměrech nepřesahujících 40x30x10 cm. Je povoleno přepravovat svrchní oděvy, tašky z Duty Free, lisy a berle.

V ekonomické třídě si můžete vzít zavazadlo o hmotnosti 20 kg, v business třídě dva kufry o hmotnosti 32 kg a výšce do 158 cm. Členové programu Belavia Leader se zlatou nebo stříbrnou kartou mohou přepravovat jeden kus zavazadla navíc. Kočárky nebo invalidní vozíky se přepravují také zdarma.

Air France. mnoho možností zavazadel

Standardně si můžete vzít jedno velké a jedno malé příruční zavazadlo: batoh a kabelku, brašnu na fotoaparát nebo notebook. V ekonomické třídě je maximální velikost příručního zavazadla 55x35x25 cm a hmotnost 12 kg. V obchodní třídě nejvýše 18 kg.

Můžete si také vzít svrchní oblečení, deštník a nákupy z duty free.

Odbavené zavazadlo je omezeno na 23 kg a velikost 158 cm. Členové programu Flying Blue Elite si mohou odbavit dvě zavazadla.

V ekonomické třídě Premium můžete přepravovat tři příruční zavazadla s celkovým hmotnostním limitem 18 kg: dvě velká a jedno malé. Kromě toho si můžete vzít dvě 23kg zavazadla nebo tři kufry, pokud jste členem věrnostního programu.

V Business Class můžete přepravovat dvě velká kabinová zavazadla a jedno malé zavazadlo o hmotnosti až 18 kg každé a dvě zavazadla o hmotnosti až 32 kg každé. Třetí zavazadlo je k dispozici pro členy Flying Blue Elite.

Stejné podmínky platí i pro cestující první třídou. Zde si však cestující může vzít tři zavazadla, zatímco člen věrnostního programu čtyři.

KLM: kufr navíc pro členy klubu

Nizozemská letecká společnost povoluje v ekonomické třídě jedno velké kabinové zavazadlo o rozměrech 55x35x25 cm a jedno malé příruční zavazadlo o rozměrech 40x30x15 cm o celkové hmotnosti do 12 kg.

v kabině Business dvě velká kabinová zavazadla o rozměrech 55x35x25 cm každé a jedno malé zavazadlo o hmotnosti do 18 kg.

V ekonomické třídě je v ceně jízdného zahrnuto jedno zavazadlo: do 158 cm a 23 kg. Třída Business zahrnuje dvě zavazadla o hmotnosti do 32 kg a délce do 158 cm. Stříbrní, zlatí a platinoví členové Flying Blue mohou přepravovat jeden kus zavazadla navíc.

Turkish Airlines. jedna malá a dvě velké

Přední turecká letecká společnost umožňuje přepravovat jedno příruční zavazadlo o rozměrech do 55 cm x 40 cm x 23 cm a hmotnosti do 8 kg v ekonomické třídě a dvě příruční zavazadla v business třídě. Můžete si také vzít fotoaparát, notebook nebo kabelku, která nepřesáhne rozměry 40x30x15 cm.

Zavazadlový limit 20 kg v ekonomické třídě a 30 kg v business třídě. Tato norma se může lišit v závislosti na zemi určení.