Náhrada baru a řetězového oleje – co můžete použít. Nahrazení oleje řetězové pily

náhrada, baru, řetězového, oleje, můžete, použít

Jak si vybrat nahrazení oleje řetězové pily: Odborné rady

Máte.li dotaz o tom, jak si vybrat náhražku oleje řetězové pily, měli byste si přečíst následující článek. Pokud potřebujete náhradu oleje řetězové pily, měli byste zvážit několik faktorů. Nejprve se musíte ujistit, že olej je kompatibilní s vaší řetězovou pilou. Za druhé, musíte se ujistit, že olej je správnou hmotností a viskozitou pro vaši řetězovou pilu. Nakonec se musíte ujistit, že olej nezraní vaši řetězovou pilu.

 • 1 Jak si vybrat náhradu oleje řetězové pily?
 • 2 preventivní opatření před použitím oleje
 • 3 důvody pro použití náhražky barového oleje
 • 4 Co mohu použít pro olej z řetězové pily?
 • 5 Jak často byste měli do řetězové pily přidávat olej?
 • 6 Jaký olej lze použít pro olej z řetězové pily?
 • 6.1 mohu použít 10w30 pro olej z řetězové pily?
 • 6.2 mohu použít 5W30 pro barem řetězové pily?
 • 6.3 Mohu použít olejový olej jako barový olej?
 • 6.4 Můžete použít olej 2-cykl jako barový olej?
 • 6.5 Mohu použít rostlinný olej pro barem řetězové pily?
 • 6.6 Mohu použít řepkový olej pro řetězovou pilu?
 • 6.7 Mohu použít hydraulický olej pro tyč řetězové pily?
 • 8.1 je náhrada za bar a řetězový olej?
 • 8.2 je olej z řetězové pily stejně jako motorový olej?
 • 8.3 Co je dobrá náhrada za olej z řetězové pily?

Jak si vybrat náhražku oleje řetězové pily?

Budete chtít zvážit, v jakém prostředí budete používat řetězovou pilu. Pokud jej používáte v chladném podnebí, budete si chtít vybrat olej, který nezmrzne. Pokud jej používáte v horkém podnebí, budete chtít olej, který se nezlomí v teplu. Budete také chtít zvážit, jak často budete používat řetězovou pilu.

Existuje celá řada olejů, které lze použít jako náhradníky za olej z motorové pily. Nejběžnějšími náhradníky jsou však motorový olej, bar a řetězový olej. Typ oleje, který používáte, bude záviset na typu řetězové pily, a na typu oleje, který výrobce doporučuje.

Preventivní opatření před použitím oleje

Před použitím jakéhokoli oleje jako náhrady za olej z motorové pily je důležité přijmout některá základní opatření. Za prvé, vždy si pečlivě přečtěte pokyny výrobce, abyste se ujistili, že olej, který používáte. Za druhé, ujistěte se, že pro řetězovou pilu používáte správnou viskozitu oleje. A konečně vždy smíchejte olej s palivem ve správném poměru, jak je uvedeno výrobcem.

Důvody pro použití náhražky barového oleje

Existují dva hlavní důvody pro použití náhražky oleje řetězu řetězové pily: ušetřit peníze nebo se vyhnout toxickým chemikáliím.

Pokud chcete ušetřit peníze, náhrada barového oleje vám může ušetřit až 25% za náklady na váš barový olej. To může během roku přidat docela dost peněz.

Toxické chemikálie jsou dalším důvodem k použití náhražky oleje na řetězové pily. Některé z chemikálií v barovém oleji mohou být škodlivé pro vaše zdraví. Náhrady barového oleje jsou vyrobeny z přírodních ingrediencí, které jsou bezpečné pro vás a životní prostředí.

Co mohu použít pro olej z řetězové pily?

Olej z řetězové pily je speciální typ oleje, který je navržen tak, aby udržel hladkou řetězovou pilu. Je důležité použít dobrou náhradu za olej z řetězové pily, protože to pomůže prodloužit životnost vaší řetězové pily a udržet ji v běhu nejlépe.

Existuje několik různých typů oleje řetězové pily, které si můžete koupit, ale nejběžnějším typem je syntetický. Tento typ oleje je vyroben ze syntetické základny a je navržen tak, aby poskytoval nejlepší možné mazání pro vaši řetězovou pilu.

Dalším typem oleje řetězové pily je polosyntetický. Tento typ oleje je vyroben ze směsi syntetických a přírodních olejů. Je navržen tak, aby poskytoval nejlepší možné mazání pro vaši motorovou pilu a přitom byl stále cenově dostupný.

Posledním typem oleje řetězové pily je minerální olej. Minerální olej je přírodní olej, který je extrahován ze země. Není to tak efektivní při mazání vaší řetězové pily jako syntetické nebo polosyntetické oleje, ale stále je to dobrá volba pro lidi, kteří nechtějí utrácet spoustu peněz za řetězovou pilu.

Jak často byste měli do řetězové pily přidávat olej?

Je důležité pravidelně přidávat olej do řetězové pily, aby byl hladce běžen. Frekvence, s jakou musíte přidat náhražky oleje řetězové pily řetězové pily, se bude lišit v závislosti na typu pily, kterou máte a jak často ji používáte. Nejlepší způsob, jak zjistit, jak často je třeba přidat olej do motorové pily, je konzultovat manuál majitele. Je také dobré zkontrolovat úroveň oleje v motorové pile před každým použitím.

Jaký olej lze použít pro olej z řetězové pily?

Neexistuje žádná správná odpověď na otázku: „Co můžete nahradit za olej z řetězové pily?“. Někteří lidé mohou doporučit použití motorového oleje nebo převodového oleje pro olej z řetězové pily, ale nejsou ideální. Motorový olej je příliš tenký a neposkytuje dostatečné mazání, zatímco olej o oleji je příliš silný a způsobí, že se řetězec váže. Nejlepší typ oleje k použití je olej z řetězové pily speciálně navržený pro tento účel.

Mohu použít 10w30 pro olej z řetězové pily?

Zatímco motorový olej 10 W30 může fungovat jako dočasná oprava, není ideální pro dlouhodobé použití. Tento typ oleje je příliš tenký a neposkytne dostatečné mazání řetězci.

Mohu použít 5w30 pro řetězovou pilu?

Zatímco motorový olej 5W30 může fungovat jako olej z řetězové pily, není to moc dobré. Tento typ oleje je příliš tenký a neposkytuje dostatečné mazání. Může také způsobit, že se řetězec váže.

Mohu použít olejový olej jako barový olej?

Ne, neměli byste používat převodový olej jako barový olej pro řetězovou pilu. Převodový olej je příliš silný a způsobí, že se řetězec váže. Je také obtížné vyčistit řetěz a tyč, což může vést k korozi.

Můžete použít olej 2-cykl jako barový olej?

Ne, neměli byste používat olej 2-cykl jako barový olej pro řetězovou pilu. 2-cyklový olej je určen pro použití v motorech, nikoli řetězové pily. Může poškodit vaši řetězovou pilu a způsobit její poruchu.

Mohu použít rostlinný olej pro řetězovou pilu?

Ano, můžete použít rostlinný olej jako náhradu motorového oleje motorového pily. Ale měli byste si pamatovat, že rostlinný olej je příliš tenký a nemusí poskytovat dostatečné mazání. Může také způsobit, že se řetězec váže.

Mohu použít olej z řetězce pro řetězovou pilu?

Olej z řepky lze použít jako olej z řetězové pily, ale není to nejlepší volba. Olej z řepky může způsobit, že se řetězec váže a není tak efektivní při mazání tyče jako vyhrazeného oleje na řetězové pily. Není to tak odolné jako jiné oleje a rychle se rozpadne. Je také pravděpodobnější, že přiláká nečistoty a zbytky, které mohou ucpat řetěz a způsobit jeho zlomení.

Mohu použít hydraulický olej pro barem řetězové pily?

Hydraulický olej lze použít pro lištu řetězové pily, ale není ideální. Hydraulický olej je příliš tenký a neposkytuje dostatečné mazání, zatímco olej o oleji je příliš silný a způsobí, že se řetězec váže. Nejlepší typ oleje k použití je olej z řetězové pily speciálně navržený pro tento účel. Hydraulický olej může vést k horšímu výkonu a může způsobit poškození řetězové pily.

Jaký je nejlepší olej z řetězové pily?

Nyní je čas odpovědět na otázku: Jaký je nejlepší olej z řetězové pily? Při výběru nejlepšího oleje pro řetězovou pilu je třeba zvážit několik faktorů. První je typ oleje.

Existují dva hlavní typy oleje: syntetický a minerál. Syntetický olej se vyrábí z materiálů vytvořených člověkem, zatímco minerální olej je vyroben z ropy. Každý má své vlastní výhody a nevýhody.

Syntetický olej je dražší než minerální olej, ale trvá déle a poskytuje lepší ochranu vaší řetězové pily. Je také snazší najít v obchodech. Minerální olej je levnější a je snadnější najít, ale netrvá tak dlouho a neposkytuje tolik ochrany. Je také pravděpodobnější, že způsobí problémy, pokud bude příliš horké.

Druhým faktorem, který je třeba zvážit, je viskozita oleje. Viskozita je míra toho, jak tlustý je olej. Čím silnější olej, tím lépe bude chránit vaši řetězovou pilu. Silnější olej však také s větší pravděpodobností způsobí problémy, pokud bude příliš horký.

Třetím faktorem, který je třeba zvážit, je teplota, při které bude olej použit. Řetězové pily jsou navrženy tak, aby fungovaly při specifických teplotách. Pokud je olej příliš silný nebo příliš tenký, může způsobit problémy.

Nakonec byste také měli zvážit typ řetězové pily, kterou máte. Některé řetězové pily vyžadují různé typy oleje než jiné.

Jaký je nejlepší olej z řetězové pily? Odpověď závisí na vašich individuálních potřebách. Pokud potřebujete dlouhodobý, vysoce kvalitní olej, je nejlepší volbou syntetický olej. Pokud potřebujete olej, který je levnější a snadnější najít, minerální olej je nejlepší volbou.

FAQ

Existuje náhrada za barový a řetězový olej?

Ano, existuje řada náhrad za barový a řetězový olej, včetně motorového oleje, rostlinného oleje, olivového oleje a dokonce i WD-40. Je však důležité si uvědomit, že ne všechny tyto náhrady jsou vytvořeny rovnocenné a někteří mohou ve skutečnosti poškodit vaši řetězovou pilu. Proto je důležité provést výzkum před použitím některého z těchto náhrad.

Je olej z řetězové pily stejný jako motorový olej?

Ne, olej z řetězové pily je speciálně formulovaný olej, který je navržen tak, aby promazal řetězec a tyč vaší řetězové pily. Motorový olej není vhodný pro použití v řetězové pile.

Co je dobrá náhrada za olej z řetězové pily?

Existuje několik různých olejů, které lze použít jako náhradu za olej z řetězové pily. Patří mezi ně rostlinný olej, motorový olej a dokonce i WD-40. Je důležité si uvědomit, že každý z těchto olejů má různé vlastnosti, takže je důležité si vybrat ten, který bude fungovat nejlépe pro vaši konkrétní řetězovou pilu.

Závěr

Olej z řetězové pily je specifický olej určený k ochraně řetězu pily, vodicí lišty a řetězového kola před opotřebením. Udržuje také pilu hladce a snižuje vibrace. I když v případě nouze můžete použít jiné typy oleje, není to opravdu vhodné to udělat z dlouhodobého hlediska. Nejlepší je jen získat nějaký olej z motorové pily a mít ho po ruce pro případ, že vám dojde. Pokud máte nějaké dotazy nebo byste chtěli sdílet své vlastní zkušenosti, zanechte prosím komentář níže.

Náhrada baru a řetězového oleje. co můžete použít?

Řetězová pila je jedním z nejčastěji používaných nástrojů plynu používaných majiteli domů. Někteří to mohou nazvat minimalistickým, protože to vyžaduje minimální praxi. Ale z hlediska údržby je to jeden z nejvyšších nástrojů údržby na trhu.

Přemýšlel proč? Pokud pravidelně používáte řetězovou pilu a máte ruce na několika různých značkách a typech, pravděpodobně už víte, o čem mluvíme. Ano, pokud je olej z řetězové pily na to, o čem přemýšlíte, pak jste na správné cestě.

V průměru řetězové pily, běží rychlostí 50 mph, a ve skutečnosti je použitá maziva, která mu umožňuje pohybovat se a hladce proříznout dřevěné štěpky a buničinu. Proto, kdykoli si koupíte řetězovou pilu, výrobci doporučují vhodný olej, který má podle nich nejvhodnější hodnocení SAE, pokud jde o tenkost, kluzkost a lepivost.

Ale co když vám dojde doporučený olej výrobce nebo pokud je na to příliš drahé? Odpověď vždy spočívá v improvizaci a hledání další nejvhodnější alternativy. Ale není to snadné, jak se zdá, protože musíte pečlivě vybrat alternativní olej, abyste zajistili optimální výkon.

A to je přesně to, pro co jsme tady. abychom vám pomohli a poskytli vám seznam nejlepší náhrady za barový a řetězový olej, který můžete použít. Pojďme tedy pokračovat a skočit přímo do podrobností.

Nejlepší nahrazení oleje na řetězové pily

Po hodinách výzkumu jsme dokončili seznam čtyř nejlepších alternativních maziv, které lze použít jako bar a řetězový olej. Pamatujte, že tato informace je shromažďována z osobní zkušenosti, výzkum na internetu., Fóra a skupiny řetězové pily a nemusí být v souladu s pokyny vašeho výrobce.

Pamatujte, že to jsou náhradníky, ne skutečný obchod. Použijte je tedy na vlastní riziko. Nyní se dostaneme na začátku našich motorů a skočte přímo na seznam.

Řepkový olej

Řepkový olej ve skutečnosti je rostlinný olej. Ale protože je to jeden z nejčastěji používaných náhražek barového oleje, proto ji uživatelé řetězové pily považují samostatně. Podle našich zkušeností je ve srovnání s ostatními rostlinnými oleji mnohem tenčí a všestrannější, což z něj dělá skvělou alternativu.

Řepkový olej je extrahován z rostlin řepky a je považován za až o 50% levnější než běžný bar a řetězový olej. Je tenčí než běžný olej a má nízký bod zamrznutí, což z něj dělá skvělou alternativu pro zimní sezónu.

 • Šetrný k životnímu prostředí
 • Snadno dostupné
 • Cenově dostupné
 • Udržuje řetězovou pilu čistou
 • Je netoxický
 • Zabraňuje tření

Motorový olej

Motorový olej je další nejlepší alternativou, protože je snadno dostupný a je široce používán v těžkých strojích. Doporučujeme však, abyste jej použili pouze jako dočasné řešení. Motorový olej není trvalá náhrada. Bude to zázraky, pokud vám dojde běžný olej z řetězové pily a váš projekt je hotový jen na půli cesty. Ale z dlouhodobého hlediska to způsobí, že se vaše řetězová pila rychleji opotřebovává.

Navrhujeme, abyste šli na motorový olej SAE 30 a ne nižší. Vždy také používejte čerstvý motorový olej pro řetězovou pilu. Nepoužívejte vypouštěný olej z vašich vozidel, protože se rozstříkne po celém místě a brání výkonu řetězové pily.

 • Levnější alternativa
 • Udržuje čepel čistou
 • Prochází řetězem hladce
 • Zabraňuje škrábancem

Rostlinný olej

Existují i ​​jiné rostlinné oleje, které můžete použít místo řepkového oleje. Měla by to být vaše první volba, ale pokud, není k dispozici, můžete vždy jít se sójovým olejem, olivovým olejem a slunečnicovým olejem. Všichni pracují téměř stejným způsobem jako řepkový olej. Jediný rozdíl je z hlediska viskozity, která ovlivňuje jejich tloušťku.

Sójový a olivový olej jsou silnější než řepkový olej, zatímco slunečnicový olej je na druhé straně tenčí než řepkový olej. Při používání rostlinných olejů byste tedy mohli zažít mírný posun ve výkonu.

Ale ve srovnání s jinými alternativami, zázraky rostlinného oleje, zejména v případě, že je třeba použít v hygienickém prostředí.

Většina uživatelů těžké řetězové pily se také přesunula na vyčerpané hydraulické tekutiny, protože mají funkční schopnosti běžného motorového oleje. Ale ve srovnání s olejem řetězové pily jsou taková maziva méně viskózní, což znamená, že mají tendenci rychleji vyschnout, a proto se používají více z hlediska množství.

Zároveň však jsou hydraulické tekutiny mnohem dostupnější ve srovnání s náhradou baru a řetězujícího oleje. Mnoho uživatelů naznačuje, že smíchání trochu doporučeného oleje z řetězové pily vašeho výrobce ve vypuštěné hydraulické tekutině může zvýšit jeho tloušťku, což je perfektní pro vaše každodenní práce.

 • Nelze použít pro hygienické použití
 • Škodlivé pro pokožku a plíce
 • Může kontaminovat řetězovou pilu, pokud není správně filtrována

Faktory, které je třeba zvážit při výběru nahrazení oleje řetězové pily

Uživatelé profesionální řetězové pily zvládli umění výběru správné náhrady za jejich bar a řetězec. Zatímco na druhé straně, začátečníci se stále snaží dostat ruku na levnější alternativy než ty, které výrobci doporučují.

Jako začátečník je první, kterému musíte pochopit, že mazivo přichází s tunou nemovitostí, díky nimž je jedinečný a efektivní. Prvním krokem by proto mělo být pochopení vlastností doporučeného oleje výrobce, který zahrnuje;

Slippiness

Aby řetězec hladce běžel na baru, mělo by být použité mazivo dostatečně kluzké, aby umožnilo, aby se tyč umožnil klouzat dřevem. Kromě toho byste nechtěli, aby se stromová míza a trosky přilepily k baru, kde je také místem, kde je v ruce kluznost. Čím kluzké je mazivo, tím vyšší je výkon. Olej s hodnocením SAE mezi 5 a 10 by měl udělat trik.

Lepkavost

Pokud jste již dříve použili řetězovou pilu, možná jste si všimli, že použitý olej často stříká. Pamatujte, že nechcete, aby olej prošel řetězem a opotřeboval. Místo toho je nejlepším přístupem získat olej, který je dostatečně silný, aby se držel řetězu, takže se nevyléčí, když běžíte řetězovou pilou rychlostí 50 mph. Olej s hodnocením SAE 30 by měl udělat trik.

Zásah do životního prostředí

A konečně, olej by měl být ekologický, což znamená, že by měl být biologicky rozložitelný a neměl by zahrnovat žádné jedovaté nebo škodlivé prvky. Pamatujte, že při používání řetězové pily se barový olej rozstříkne všude. Nechcete, aby to bylo jedovaté, protože to může způsobit vážné poškození zdraví.

Poznámka

Kromě výše uvedených faktorů byste měli také zvážit vyloučení záruky před použitím náhražky řetězce a barového oleje. V případě určitých výrobců může používání jakéhokoli jiného oleje než olej z řetězové pily výrobce vydávat nároky na záruku a služby neplatné.

Vždy můžete zkontrolovat brožuru, která je dodávána s balením nebo navštívit webové stránky výrobce, abyste se ujistili, zda použití alternativy zruší záruku. Před použitím alternativy můžete také zavolat výrobci nebo poslat e.mail na 100%.

Důvody pro použití náhražky barového oleje

Uživatelé těžké řetězové pily jsou často rozděleny na to, zda používat nebo nepoužívat náhradník řetězu a baru oleje. Ti, kteří si hrají s různými náhradníky a ti, kteří nemají svůj vlastní soubor důvodů, aby ospravedlnili své činy.

Zde však jsou dva hlavní důvody, proč mnoho uživatelů řetězové pily přepne na náhražky barového oleje, jakmile dojde olej, který dojde k oleji, které vyvolalo výrobce;

Pokud jde o cenu, záleží pouze na oblasti, ve které člověk žije. V mnoha zemích a státech není ve srovnání s alternativami vůbec drahé lišty a řetězový olej výrobce a řetězový olej. V takových oblastech proto nemá smysl přesunout se na alternativu, když si můžete za stejnou cenu dostat ruce na skutečnou dohodu.

Pokud jde o dostupnost, často se musí uživatelé pobývat na venkově, kteří se musí přesunout na náhradníky. Vzhledem k tomu, že oleje doporučené výrobcem jsou ve městě špičkové a nejsou k dispozici, ale nejsou nejvíce požadovaným produktem na venkově. Uživatelé žijící v takových oblastech by se proto mohli muset přejít na alternativy v závislosti na naléhavosti jejich potřeb.

A konečně, dopad na životní prostředí je důležitý, pokud jde o používání maziv pro těžké stroje. Většina barových a řetězových olejů není biologicky rozložitelná, což je způsobuje škodlivým pro životní prostředí. Někteří z nich také emitují škodlivé plyny a částice ve vzduchu, které jsou špatné pro plíce a vaši pokožku.

Téměř všechny alternativy jsou levnější, snadno dostupné a ekologické. Ale zároveň nemusí být nejvhodnější pro vaši řetězovou pilu z dlouhodobého hlediska. Takže předtím, než si vyberete, zvažte všechny možnosti a zvážte klady a nevýhody, abyste našli nejvhodnější možnost pro vaši řetězovou pilu.

Často kladené otázky

Ano, můžete použít běžný motorový olej nebo rostlinný olej jako alternativu pro barový a řetězový olej. Nezapomeňte však, že by to mělo být pouze dočasné řešení vaší naléhavé potřeby. Také vždy používejte čerstvý olej a nikdy vyčerpaný olej, protože to ovlivní výkon vaší řetězové pily.

Existuje několik náhradníků pro řetězový a barový olej, ale nejlepší ze všeho je rostlinný olej. Navrhujeme, abyste se rozhodli pro řepkový olej, protože se doporučuje jako jedna z nejúčinnějších a nejednávnějších alternativ uživateli těžkých řetězových pil. Navíc je snadno dostupný, protože je najdete téměř ve všech obchodech s potravinami.

Bez oleje může třecí síla generovaná mezi barem a řetězem rychlým množstvím teploty vést k obrovskému množství tepla. Zvýšení teploty může způsobit, že řidiči, řetězové zuby a odkazy se zlomí, což způsobuje, že vaše řetězová pila je zbytečná.

Hlavním účelem barového oleje je vyhnout se tření a zabránit pálení tyče. Proto je velmi důležité používat správný lištový olej a poskytnout dostatečné mazivo, aby bylo možné vytvořit minimální tření. Jen si pamatujte, čím více je olej, tím menší tření. Podobně, čím více tření, tím vyšší je poškození.

V případě, že si nemůžete dostat ruce na doporučený olej nebo jiné alternativy výrobce, můžete použít jako dočasné řešení motorový olej (také známý jako motorový olej). Můžete použít motorový olej s hmotností SAE 30, ale pamatujte, že není dostatečně lepkavý, a proto se při použití rozstříkne.

S sebou

Někdy se drží oleje řetězové pily doporučené výrobcem. Ať už si přejete provést posun kvůli ceně, dostupnosti nebo dopadu na životní prostředí, musíte se ujistit, že se rozhodnete pro správnou alternativu. Zmínili jsme se o nejlepší výše uvedené baru a nahrazení baru a řetězu, ujistěte se, že porovnáme své výhody a nevýhody, abychom zjistili, která ze všeho by pro vás byla nejvhodnější.

Doufám, že vám tento článek pomůže najít to, co hledáte. Dejte nám vědět, které alternativní mazivo pro vás fungovaly nejlépe.

Jak dlouho můžete skladovat olej z motorové pily? A 4 náhradníky

Olej z motorové pily se zdá být jednou z věcí, které sedí v naší kůlně po celá léta a roky, aniž by to bylo špatné nebo to dělá nebo to dělá? Rozhodl jsem se kontaktovat STIHL a prozkoumat.

Samotný barový olej trvá na neurčito; jsou to kontejnery, které drží olej, který určuje životnost. Barový olej zůstane ve většině lahví po dobu 3 až 7 let. Olejová základna určuje délku času; Syntetické oleje vydrží nejdelší, zatímco minerální a rostlinné oleje mají kratší životnost. Každá olejová základna degraduje láhev jiným tempem.

Níže se podívám na podrobnější pohled do trvanlivosti barového oleje. Uvedu také některé alternativy k barovému oleji pro případ, že zjistíte, že vám dojde.

BAR OLEJOVÝ PŘÍKAZ

Nejprve dám základní nátěr o potřebě barového oleje. Řetězové pily potřebují olej vždy běžet podél jejich baru a řetězu, aby se zabránilo tření mezi těmito dvěma částmi. Řetězové pily probíhají neuvěřitelně vysokými rychlostmi a bez mazání se řetězec a tyč mohou navzájem poškodit.

Na vaší pile je malý otevření oleje, poblíž místa, kde se váš bar připojuje. Když škrtíte svou pilu, olej vyplivne z této díry a potahuje váš řetězec a bar. Aby to bylo možné efektivně pracovat, olej musí být lepkavý; To zabraňuje sklouznutí oleje.

Nyní pro trvanlivost barového oleje. Kontaktoval jsem STIHL přímo, abych se zeptal na čas skladování barového oleje. Stihl informoval mě o baru samy o sobě se postupem času nehodí. Problémem je biologická rozložitelnost kontejneru, který ukládáte olej.

Biodegradabilita objektu je schopnost tohoto předmětu rozebrat. Zdá se proto, že se jedná o nádoby, které se rozpadají, což způsobuje rozlití a úniky.

Stihl mi dal přibližnou trvanlivost tří jejich produktů. Tyto produkty byly:

 • Bioplus s trvanlivostí 4 roky (rostlinné)
 • Synthplus s trvanlivostí 7 let (založené na syntetických/minerálech)
 • ForestPlus se životností 3 let (minerály)

Každý z výše uvedených olejů má jinou základnu. Každá základna ovlivňuje, jak rychle se kontejner začne degradovat.

Překvapilo mě, když jsem viděl, že rostlinné oleje nevydržely nejdéle. Ukázalo se, že syntetické oleje mají přísady, díky nimž jsou stabilnější a podporují delší životnost. Tyto přísady ovlivňují kontejner a umožňují mu vydržet déle.

Oleje na bázi minerálů a rostlin jsou přirozenější-rostliny vyrobené z rostlin a minerálů vyrobených z oleje v zemi. Tyto dva oleje bývají nestabilnější než syntetické oleje kvůli nedostatku přísad a procesu zdokonalení. Celkově tyto dva oleje mají tendenci nosit a degradovat nádobu, ve které sedí v zrychleném tempu.

Životnost motorového oleje

Jednou z alternativy k barovému oleji je motorový olej. Neotevřená láhev bude trvat tři až pět let, zatímco byste měli používat otevřenou láhev do tří měsíců od otevření.

Používání motorového oleje je užitečné, protože většina z nás vlastní auta, a proto má dobrou šanci, že motorový olej sedí někde v garáži. Nedoporučuji však motorový olej jako dlouhodobou alternativu, ale může to pomoci dokončit práci, pokud vám dojde barový olej.

Protože motorový olej je na bázi ropy, motorový olej je špatný pro životní prostředí. Stejně jako u všech olejů řetězových pilach, kapičky budou odletět z vaší pily, když řezáte. Pokud náhodou používáte řetězovou pilu k prořezávání vašeho stromu, strom potenciálně absorbuje část motorového oleje místo toho, aby ji odstranil. Váš olej absorbující stromy může působit jako jed a způsobit poškození vašeho stromu nebo za vzácných okolností ho může dokonce zabít.

Použití motorového oleje je jistě možností, ale měl by být používán s opatrností.

Životnost skladatelnosti rostlinného oleje

Rostlinný olej, neotevřený, má trvanlivost dva roky a jakmile je otevřen, může trvat až jeden rok.

Rostlinkový olej může být vynikající alternativou k barovému oleji. Je to levné, ekologické a snadno dostupné (buď již doma, nebo v místním supermarketu).

Rostlinné oleje mají přirozeně velmi vysoké mazivo. Mají vysoký bod vzplanutí, což znamená, že nebudou hořet rychle (hlavně při použití v motorové pile). Jednou z nevýhodou je, jak snadno toky rostlinného oleje ve srovnání s tradičním barovým olejem.

I když chceme, aby byla látka s volně tekoucí látkou, aby byla pila mazaná, může to způsobit, že vaše pila unikne olej, když neběží. Pokud se rozhodnete dlouhodobě používat rostlinný olej, budete muset tento únik zohlednit, pokud nepoužíváte motorovou pilu, nebo pokud ji skladujete po dlouhou dobu, je nejlepší vyprázdnit olejovou nádrž.

Životnost řepkového oleje

Neotevřený, řepkový olej má trvanlivost dva roky, ale bude stále v pořádku jeden rok po otevření.

Zatímco podobné vlastnosti mají jako rostlinný olej, je řepkový olej lepší alternativou než rostlinný olej. Olej z řepky je opět, levný, šetrný k životnímu prostředí a snadno dostupný. Olej z řepky je však také tenčí než jeho protějšek, takže při používání řetězové pily bude proudit ještě volně.

Rovněž to nalévá mnohem lépe při nižších teplotách než rostlinný olej, což je v zimních měsících vynikající alternativou.

Když to řeknu, příliš rychle to způsobí, že vaše řetězová pila unikne, když je nečinná a při dlouhodobém skladování, tak mějte na paměti.

Zajímavé je, že řepkový olej prochází testováním v celé Evropě jako alternativa barového oleje. Některé země zakazují ropné oleje na ochranu životního prostředí; To vedlo k tomu, že se kanolový olej považoval za legitimní dlouhodobý alternativní olej. Testování je slibné, ukazující olej z řepky je skvělou dlouhodobou alternativou, která nepoškodí pily.

Vypuštěná hydraulická tekutina

Neotevřená hydraulická tekutina bude trvat pět let. Vyčerpaný, a proto by měl být použit olej maximálního použití šesti měsíců.

Pokud máte stroje s hydraulickými čerpadly, měli byste mít nějakou hydraulickou tekutinu, která sedí kolem. Hydraulická tekutina je další alternativou k barovému oleji, i když není standardní tekutina mít kolem kůlny. Hydraulická tekutina je podobná motorovému oleji, špatná pro životní prostředí a neměla by být dlouhodobou alternativou.

Dalším negativním hydraulickým olejem je tendenci vyschnout rychleji než běžný barový olej. Vysychání rychleji znamená, že budete muset sledovat hladinu tekutin pravidelně kontrolou. Pokud tak neučiníte, řetězec může být suchý a tření poškodí vaši řetězovou pilu.

Stůl

Takže pokud vám dojde barový olej během práce nebo zjistíte, že váš olej již není použitelný, existuje několik poněkud běžných alternativ, které můžete místo toho použít. Jak již bylo zmíněno, nedoporučuji používat tyto alternativy jako dlouhodobé řešení (výjimkou je řepkový olej).

Pokud vám dojde barový olej a nemáte přístup k žádné z těchto alternativ, nepokračujte v používání pily, dokud do ní nemůžete dostat olej.

Poznámka: Používání řetězové pily bez jakéhokoli oleje může způsobit vážné poškození vaší pily.

Ahoj, jmenuji se Matt. Jako profese jsem se specializoval na arborikulturu více než sedm let. Vytvořil jsem tento web, abych se podělil o své názory na různé aspekty stromů, které pomáhají začátečníkům a polovedenním výsadkům prořezáváním, výsadbu a pěstování stromů, keřů a dřevin a také jejich zdravotní hodnocení a také jejich hodnocení zdraví. Doufám, že vám to bude užitečné.

Alternativy maziva řetězce kol

Mějte také na paměti, že většina maziv je navržena pro použití v uzavřeném systému, nikoli pro použití v hnacím ústroji, který je vystaven všem prvkům prostředí a nečistot.

Tento článek analyzuje mnoho běžných lubreálů, které máte doma. Nejprve začneme tím, co dělá ideální mazivo specifické pro kolo.

Co je ideální mazivo na kole?

Mazivo kola poskytuje mazací film, který odděluje kontakt mezi kovovými a kovovými. Hlavní metodou pro snižování tření hnacího ústrojí je vytvoření jediné vrstvy molekul maziv, která brání přímému kontaktu povrchů.

Ideální mazivo na kole bude dostatečně silné, aby zabránilo jakémukoli kontaktu s kovem a kovovým, ale stále dostatečně tenký, aby pronikl do vnitřních složek řetězce. Pokud je řetězová maziva příliš silná (vysoká viskozita), výkon se snižuje se zvyšováním tažného síly, což vás nejen zpomaluje, ale také zvyšuje rychlost, kterou se váš řetězec protáhne nebo nosí.

Složky v mazivu řetězu specifické pro kola:

Všechna maziva jsou složena ze dvou složek:

 • Základní olej (minerál, syntetický nebo biologický)
 • Plus přísady

Lubasy jsou 80-98% základní olej a 2-20% přísady

Ideální přísady pro řetězy na kole:

 • Anti-opotřebení. Tyto přísady, jako je Lubrizol LZ4370LG, významně snižuje opotřebení systému hnacího ústrojí. Tato funkce vytvoří ochrannou vrstvu, která snižuje množství kontaktu, a tak snižuje opotřebení.
 • Modifikátory tření. Jedná se o přísady, které upravují, jak funguje třecí chování systému vytvořením chemické vrstvy v horní vrstvě, která má velmi nízkou sílu střihu. Molybdenum dialkyldithiokarbamát je velmi běžným příkladem používaným pro řetězové lubrikáty.
 • Oxidační stabilita (antioxidanty). Oxidace se zvyšuje z expozice na vodu a teplo. Jsou to zvláště důležité pro biologická nebo ekologická maziva (vegetariární olejová základna maziva).

Grease je stejný jako mazací mazivo, kromě toho, že mastnota má zahušťovače přidáno, a proto je popsána jako „houba, která drží mazivo.“

Alternativy řetězové mazivo

Rostlinné oleje

 • Rostlinné oleje, jako jsou řepky, sezamové semeno, kukuřice, arašídy, bavlněné, lněné semínko, řepky a olivový olej, všechny snižují množství tření na velmi podobné úrovně jako u maziv specifických pro kola.
 • Ricinový olej je velmi špatný výkonný mazivo, protože je tak tlustý, není schopen proniknout do válců.

Zatímco většina rostlinných olejů sníží množství síly potřebné k šlapání kola na podobné úrovně úrovní maziv specifických pro kola (v laboratorních prostředích), hlavním důvodem, proč byste je nechtěli používat, je to, že si vyzvednou spoustu nečistot a špína.

Mějte také na paměti, že vegetariánské oleje mají nízkou oxidační stabilitu ve srovnání se syntetickými nebo ropnými oleji, což znamená.

 • Expozice vodě způsobuje, že vegetariánské oleje oxidují nebo rozkládají ještě rychleji a promění se na kales (není dobré pro základní oleje ve mokrých lubreách).
 • Rostlinné oleje nabízejí špatnou ochranu před korozí

Mohu použít vegetariánské oleje jako řetězové mazivo?

Ne. Tyto oleje přitahují nečistoty a samotný olej se rychle degraduje a oxiduje. Těmto typům olejů by se nemělo vyhnout, pokud není použito v nouzové situaci.

Řetězová pila (bar) olej

Řetězová pila je navržena tak, aby byla lepkavá. Tento olej se musí držet řetězu, který se točí při 10 000 až 14 000 ot / min. Porovnejte to s řetězcem kol, který se točí v 60. 100 ot / min. Můžete docela snadno vidět, kolik lepivějšího oleje řetězové pily musí být, než co je optimální pro váš řetězec kol.

Hlavní funkce oleje řetězové pily (bar):

 • Držte se čepele
 • Snižte provozní teploty, protože čepele jsou velmi horké
 • Chránit před rzí

99% oleje řetězové pily je buď absorbováno do piliny, drží se na protokolech, je uvězněno v oblečení.

Bar (řetězová pila) olej je navržen tak, aby byl super lepkavý, protože téměř všechno se vrhá z čepele. Tato super lepkavá komponenta znamená, že nevyjde z vašeho řetězce kol, ale znamená, že se na ni okamžitě budou i nečistoty nebo trosky okamžitě držet také.

Mohu použít olej řetězové pily na řetězu?

Ano. Olej z mokrý řetězec můžete použít jako mazací řetězec s mokrým koly a nejlépe se použít k jízdě v nepříznivém počasí, kde potřebujete lepkavý olej, který se nevyplaví z deště nebo mokrých podmínek. Pokud nejste důsledně na koni v deštivém počasí, je tato mazací maziva příliš lepkavá pro většinu podmínek jízdy.

motorové oleje

Motorové oleje mají mnohem větší procento aditiv ve srovnání s mazy specifickými pro kola. Také přísady motorového oleje jsou také mnohem odlišné od přísad pro řetězové oleje, protože motorový olej má přísady na extrémním tlaku (EP), deaktivátory a látky, z nich.

 • Motorové oleje jsou náchylnější k oxidaci než jakékoli jiné mazivo (mějte na paměti, že tyto oleje jsou navrženy pro uzavřený systém)

Mohu použít motorový olej jako řetězový maza?

Můžete použít motorový olej. Nedoporučuje se však, protože tento olej je příliš silný a nepronikne do vnitřních komponent.

Pokud chcete vytvořit „tenkou“ verzi, bylo by to lepší, ale motorový olej není ideální mazivo řetězu, protože přísady chrání před opotřebením ani neposkytují optimální redukci tření. Rovněž se oxiduje, když je aplikována v aplikacích s otevřeným vzduchem, protože je navržena pro použití v uzavřeném systému.

Převodový olej

Převodový olej je silné mazivo vyrobené speciálně pro přenosy, přenosové případy a diferenciály automobilů. Většina olejových olejů má přísady s extrémním tlakem (EP), které jsou pro lubrikáty na kole k ničemu, protože cyklisté jen zřídka generují 1 koňskou sílu. Vysoká viskozita přitahuje nečistoty a zbytky, které to činí méně než ideální mazací mazivo.

 • Vysoká viskozita = velmi silná. Ořízkový olej je příliš silný na to, aby pronikl do válců a vnitřních fungování vašeho řetězce.
 • Přísady na extrémním tlaku (EP) jsou životně důležitou součástí oleje. Aditivní profil těchto převodových olejů nedělá nic pro jízdu na kole.
 • Improver viskozity. Tyto oleje jsou navrženy tak, aby se používaly ve strojích, které běží při vysokých teplotách. Jak se teplota mění, mění viskozitu maziva, takže přísady jsou důležité, když se používají ve strojích. Mazivo je také zodpovědné za odstranění tepla ze systému. Žádná z těchto funkcí není potřebná pro lubrikanty na kole a ty modifikují vlastnosti třecí síly a opotřebení maziva, z nichž žádná není dobrá pro optimální výkon řetězu kol.

Mohu použít převodový olej na můj řetězec kol?

Používejte na své vlastní riziko sub-optimálního výkonu a velmi špinavého řetězu, protože trosky stezky a silnice se budou držet tohoto lepkavého oleje určeného speciálně pro specializované převodovky s vysokou teplotou.

Strojový olej

Lehký strojový olej, jako je olej z šicího stroje, je téměř 100% olej z čisté základny nebo bílý minerální olej.

Mohu použít strojový olej na řetězu?

Protože strojové oleje jsou téměř 100% bílý minerální olej, postrádají výkon a přísady proti opotřebení. Pokud vám nebude záležet na výkonu, bude to fungovat, ale já bych si rezervoval tento olej pro šicí stroj.

WD-40

WD40 by neměl být používán ve vašem řetězci, protože WD40 není mazivo. WD40 je rozpouštědlo. To znamená, že jej můžete použít k čištění řetězce, ale po aplikaci budete muset použít skutečné mazivo.

Přečtěte si: Mám celý článek o WD-40, můžete si přečíst, pokud chcete více informací.

Víceúčelový olej 3 v 1

Olej 3-v-1 používá naftenický základní olej, který je známý pro svůj vysoký bod mrazu, malou oxidací, ideální viskozitou pro použití řetězce a velkou variací viskozity s kolísáním teploty.

 • Naftenické oleje jsou pro těsnění relativně agresivní, a proto se nepoužívají v uzavřených systémech. Jsou však skvělé pro řetězy pro kola, a proto je několik výrobců mazivých specifických pro kola používá jako základní olej.

Číst: Také jsem napsal podrobnější článek o oleji 3-in-one pro řetězy kol, pokud byste chtěli podrobnější čtení.

Mohu použít olej 3-in-one na mém řetězci?

Ano. Olej 3-in-one byl původně navržen pro řetězy pro kola a překonává mnoho maziv specifických pro kola dostupné na trhu.

Poslední myšlenka

Můžete použít jakékoli oleje nebo maziva, které nejsou příliš silné a proniká každý odkaz vašeho řetězce. Vynikající lubrikant na kole vám však poskytne více než 30 wattů síly ve srovnání s mnoha zmíněnými mazy. O kolik rychlejší je 30 wattů sílyasi 1 mph (1.6 kph).

Všechna alternativní maziva uvedená na tomto seznamu jsou mokré mazy. V závislosti na stezce nebo silnici, na které je vaše jízda, je schopnost mazů pohánět nečistoty pravděpodobně nejdůležitější charakteristikou. Povolení počasí, kvalitní suché mazivo je nejlepší pro prevenci hromadění špíny.

Jesse je ředitelem Pedal Chile a žije ve Valdivii v Chile. Jesse má Master of Science in Health Human Performance a bakalář vědy v kineziologii. HOBBIES: Horská kola, dojíždění na kole, snowboarding, čtení, váha, ochutnávka řemeslných piv, výzkum.

Jaký druh oleje pro motorovou pilu v roce 2023? Průvodce

Udržování a provozování řetězové pily není tak užitečné, jak by se mohlo zdát. Existuje mnoho aspektů, které musíte neustále kontrolovat a vyžadují obrovskou péči. Používání kvalitního oleje, který je nejvhodnější pro řetězovou pilu, je dalším úkolem, na který byste měli být opatrní. K tomu musíte vědět, jaký typ oleje je nejvhodnější pro vaši řetězovou pilu.

Výběr správného oleje pro řetězovou pilu je stejný jako vědět, zda vaše děti rádi mají maso nebo zeleninu. A v některých případech může být někdo alergický na maso nebo zeleninu, pak byste měli samozřejmě vědět, co by se mělo dát. Totéž platí pro vaši řetězovou pilu, některé oleje by byly opravdu dobré, ostatní mohou být použity v případě nouze a některé by nikdy neměly být dány řetězové pile.

Nyní vyvstává otázka, jaký druh oleje pro řetězovou pilu je vyžadován nebo je nejvhodnější pro vaši řetězovou pilu? Chcete.li získat odpověď na tuto odpověď, měli byste si tento článek přečíst až do konce. Řeknu vám vše o druhu olejů, které lze použít pro různé typy řetězových pilovačů.

Nejprve budeme diskutovat o tom, jaké jsou nejvhodnější oleje a pro který typ řetězové pily. Poté, v případě nedostupnosti, co můžete použít jako alternativní možnost? A do jaké míry můžete tyto alternativní možnosti použít? Protože vždy používání alternativních způsobů může poškodit motor vaší řetězové pily.

Jaký druh oleje pro motorovou pilu jako začátečník v roce 2023?

2 tah olej pro motorovou pilu:

2 mrtvice olej je dobrý a lze jej použít pro olej z řetězové pily jako dobrou volbu. Ne všechny 2 tažné oleje však mohou být použity pro řetězové pily, protože některé z těchto olejů nejsou vhodné pro motor řetězové pily. Může tedy motor poškodit a možná budete muset za malou chybu zaplatit velký.

Dovolte mi, abych vám řekl, jaké 2 tažné oleje lze použít v řetězové pile. Ve skutečnosti to záleží na typu motoru. Musíte nejprve zkontrolovat, zda je motor řetězové pily chlazený nebo chlazený vzduchem. Protože většina motorů s motorovou pilou je vzduchem chlazená, můžete použít dvoudobý olej, který je vhodný pro vzduchem chlazené motory.

Za tímto účelem byste si měli přečíst všechny specifikace motorové pily, abyste se mohli rozhodnout, jaké nejlépe vyhovují vaší řetězové pile. Druhou věcí, kterou byste měli zvážit, je, že dobrý a vysoce kvalitní olej je lepší než levný s nízkou kvalitou. Olej je nezbytný pro řetězovou pilu a je to jako jídlo do řetězové pily. Pokud by to nemělo dobrou kvalitu, poškodí to vaši řetězovou pilu a hlavně její motor.

Co mohu použít pro olej z řetězové pily?

Stejně jako jiné stroje, i nejlepší řetězová pila také potřebuje olej pro účely mazání. Řetězová pila se používá hlavně pro řezání dřeva a také pro jiné účely řezání. Ve všech těchto procesech se musí řetězová pila vypořádat s obrovským třením.

Chcete.li minimalizovat tření a zachránit řetězovou pilu před poškozením, měli byste namazat všechny části řetězové pily, které je třeba namazat. Řetězec řetězové pily a řetězec řetězové pily jsou hlavní oblasti, které by měly být správně namazány.

Nyní budete mít otázku, jaký olej mohu použít pro barem řetězové pily? Nejlepší možností je tedy zeleninový nebo řepkový olej pro účely mazání. Oleje na bázi rostlin se skládají z triglyceridů, a proto jsou vhodnější pro mazací účely než oleje na bázi ropy. Nikdy však nepoužívejte použité oleje pro mazání nebo jakýkoli účel, čerstvý olej je vždy dobrou volbou.

náhrada, baru, řetězového, oleje, můžete, použít

Mohu použít motorový olej pro řetězovou pilu?

Ano, můžete použít motorový olej jako náhradu za účely mazání, ale není to dobrá volba a lze jej použít pouze jako alternativa k krátké době. Nikdy však nepoužívejte motorový olej pro motory řetězové pily.

U motoru řetězové pily byste měli vždy používat olej doporučený výrobcem. Přečtěte si uživatelskou příručku a prozkoumejte 16 ″ řetězovou pilu a její kompozici. Poté, na základě vlastností řetězové pily, najděte pro něj nejlepší olej.

Chcete zůstat ochranný při řezání stromů? Podívejte se na nejnovější recenze rukavice řetězové pily od Richarda McManna

Nikdy nezapomeňte použít perfektní směs složení oleje a benzínu. Znalost perfektního poměru olejové směsi pro motor je stejně důležité, protože vědět, jaký druh oleje pro řetězovou pilu lze použít. Proto byste měli zvážit obě věci a podle toho si vybrat svůj olej. Stále bych však doporučil použít pouze nejlepší bar a řetězový olej pro řetězové pily.

Použití rostlinného oleje

Použití rostlinného oleje pro tyč řetězové pily je dobrá volba, protože rostlinné oleje jsou tenčí a lehčí ve viskozitě. Pro motor řetězové pily byste však měli vždy používat olej, který výrobce doporučuje s perfektním poměrem mixu oleje a benzínu.

Mohu použít 10w30 olej pro olej z řetězové pily?

Ano, 10w30 olej lze použít pro barový olej, ale ne ideální možnost. Jako substituce ji můžete použít. Olej z 10w30 má multi-váhu, což je dobré pro použití v létě i v zimě.

Když se olej z 10 W30 zahře. Můžete však čelit některým problémům, protože řetězová pila může klesnout a může to být pro vás obtížné řešit ji.

Toto narušení je proto, že olej není ideální pro tyč, takže když používáte alternativy, zjevně existují problémy.

Zde je základní průvodce o palivu a oleji od Echo USA

Mohu použít 10w40 pro olej z řetězové pily?

Ano, může být použito, ale ne dobrou volbu pro barový olej. Motorové oleje 10 W30 a 10W40 jsou téměř podobné a oba lze použít jako alternativu pro olej z řetězové pily. Nikdy to však není ideální nebo dobrá volba.

Dobrou volbou mezi substitucemi je rostlinný olej. Zatímco ideální variantou je ta, která je určena pro barem řetězové pily. Také byste nikdy neměli zapomenout, že tyto alternativy jsou pouze pro lištu řetězové pily nikoli pro motor nebo jako substituce za „smíchání oleje“.

Jaký olej pro elektrickou řetězovou pilu?

Jak jsem vám řekl o substitucích olejů za řetězovou pilu. Také jsem vám řekl o dobré substituci a také o tom, který olej nelze nikdy použít jako alternativu. Takže pro elektrické řetězové pily neexistuje žádná substituce.

Elektrická řetězová pila by měla mít pouze typ oleje, který je doporučen jejím výrobcem. Dokonce ani pro řetězovou pilovou pilovou pilu není lepší alternativní možnost, protože zeleninové nebo motorové oleje jsou škodlivé pro elektrickou řetězovou pilu.

Tyto oleje mohou poškodit řetězovou pilu a její motor. Takže byste se nikdy neměli snažit hledat alternativy k vaší elektrické řetězové pile.

Poslední slova

Článek se týkal toho, jaký druh oleje pro řetězové pily lze použít jako ideální. I když jsme diskutovali o substitucích olejů, dovolte mi, abych vám znovu připomněl, že neexistuje žádná dobrá substituce motorového oleje. Lze použít 2 mrtvice, ale záleží na typu řetězové pily a také typu oleje.

Přestože je olej podobný oleji pro jeho dvoumok pro jeho použití jako substituce, musíte zkontrolovat konfigurace. Po kontrole konfigurace řetězové pily i oleje, pokud se shoduje, můžete ji použít jako alternativu.

Perfektní olej pro motor je ten, který doporučuje výrobce. Rostlinkový olej je však dobrou náhradou za barový olej ve srovnání s jinými dostupnými možnostmi.

náhrada, baru, řetězového, oleje, můžete, použít

Richard McMann

Richard žije ve volné přírodě se svou druhou polovinou, Diana Richardová. Testuje řetězové pily na základě své osobní zkušenosti a miluje sdílení svých drsných detailů se svým publikem. Přestože se Richard zaměřuje na další nástroje pro zlepšení domova, zůstává zaměřen na řezání padlých stromů nebo udržování jeho dvorek pomocí nástrojů řetězové pily. Slíbí, aby přišel s novými znalostmi o řetězových pilech jednou za čas.