Napájení autokompresoru vlastníma rukama

Příčiny poruchy kompresoru

Nejčastější příčinou poruchy kompresoru v autě je banální přepálená pojistka. Může dojít k přepálení pojistky v bloku nebo pojistky na vodiči. Tato závada není závažná a lze ji velmi rychle odstranit. Tím spíše, že náhradní díly lze koupit téměř v každém obchodě, například zde existují.ua.

Jedním ze způsobů poruchy kompresoru je také poškození napájecího kabelu. Problém lze velmi snadno odhalit. Stačí drát vizuálně zkontrolovat a najít místo přetržení nebo zlomu. I s tímto problémem je možné si snadno a rychle poradit pravděpodobně každý muž vyměnil zástrčku na drátu železného.

Existují závažnější důvody nefunkčnosti autokompresorů. Předpokládejme, že při požáru vinutí elektromotoru nebo vibrační cívky je jen zřídka možné pacienta zachránit.

Pokud zjistíte, že se kompresor zapne, ale nefunguje, tj. nečerpá vzduch, hledejte problém v opotřebovaném pístu nebo teflonovém kroužku. V tomto případě je levnější koupit nový kompresor než provádět opravy a kupovat nové díly.

Nejčastěji však problém není akutní a vyžaduje drobný zásah, výměnu dílu nebo příslušenství. Obvykle se jedná o prasklou hadici, ventil nasazený na vsuvku kola, gumový těsnicí kroužek, kartáče, trysky.

Napájení počítače z auta vlastníma rukama

Často se stává, že musíme vzít počítač (přenosné zařízení, jako je notebook) a aktivně ho používat. Třeba do práce nebo na výlet k moři, do hor apod.д. Žádná vestavěná baterie však nevydrží věčně, většina notebooků vydrží pouze 2 až 6 hodin nepřetržitého používání.Myšlenka využití palubního zdroje energie z automobilu se zdá být velmi logická. Mnoho výrobců dokonce nabízí hotové napájecí zdroje pro přenosné počítače (např. ultrabooky, netbooky a notebooky). Ale budeme se snažit podívat na věc, aby takové PSU s vlastníma rukama.

Přestože jsou přenosné počítače napájeny stejnosměrným proudem, jejich specifikace nejsou zdaleka ideální. Je obtížné najít univerzální řešení, protože neexistuje žádný oficiální standard nebo norma pro napájení přenosných počítačů.

Zatímco chytré telefony, tablety, iPody a další přenosná elektronika používají určité napětí 5 V, u notebooků to tak jednoduché není. To může být 9 V, 12 V nebo více.

Proto byste měli nejprve zkontrolovat technické údaje svého napájecího zdroje, abyste zjistili, jakým proudem a napětím je váš notebook napájen.

Tento údaj je 18,5 V, 3,5 A.

Nyní se podíváme na to, co můžeme získat z palubního napájení vozu.

Napětí zástrčky zapalovače cigaret.12-13 V (může se lišit při chodu motoru) a až 16 A (tato hodnota je spíše orientační, protože maximální hodnota závisí na konfiguraci napájení vozidla a paralelně pracujících zařízeních, jako jsou dělený systém, vyhřívání sedadel, vyhřívání oken atd.).п.).

Pokud je síla proudu více než uspokojivá, zbývá pouze normalizovat napětí. To je to, co uděláme.

Pokud váš již sestavený napájecí zdroj stojí kolem 1 500 tis. р., Pokud chcete mít desku připravenou pro konvertor, je to asi 300-400 r.

Stačí jej jen zabalit do kufříku a zapojit kabely.

Potřebujete regulátor zvyšující napětí z 10 na 18 voltů. Anglický název (pro vyhledávání na zahraničních tržištích). DC-DC 10-32V až 12-35V 150W Boost Adjust Module Mobile Laptop Car.

Sestavená deska vypadá asi takto.

S vnějším krytem to může vypadat takto.

Osvědčený obvod vypadá takto.

Veškeré příděly jsou vyznačeny na schématu. Pokud použijete prvky SMD, můžete dosáhnout velmi kompaktních rozměrů.

Při montáži s vyznačenými jmenovitými hodnotami bude výstupní napětí 16,5 V, proud maximálně 4 A.

Chcete-li změnit výstupní napětí, musíte upravit jmenovitý odpor R9.

Nebo ji vytvořte jako proměnnou, jak je uvedeno v následujícím schématu.

Oba výše uvedené obvody mají významnou nevýhodu. Většinu skříně zabírá cívka induktoru. Nejde ani tak o velikost, jako o postup navíjení. Ne každý má chuť, čas a příležitost se tomu věnovat.

Chcete-li zmenšit velikost PSU a eliminovat vinutí cívky, můžete ji sestavit podle následujícího schématu.

Tento napájecí zdroj je založen na push-pull měniči (stejnosměrný proud se převádí na impulsy s frekvencí 25 kHz) a zdvojovači napětí.

Tranzistory VT1-VT4 vyžadují chladič. Rezistor R1 je trimovací rezistor a lze jej použít ke změně výstupního napětí z 18 na 20 V.

Názor čtenářů

napájení, autokompresoru, vlastníma, rukama

Žádné komentáře. Váš komentář bude první.

Neváhejte zanechat komentář, názor nebo otázku k výše uvedenému materiálu:

Adaptéry pro autokompresory, napájecí zdroj pro autokompresor 220-12V

Domácí adaptér pro autokompresor (napájecí zdroj pro autokompresor 220-12V, lidově také známý jako jednoduchý adaptér pro kompresor) je určen k připojení do sítě 220V. Adaptér je určen k převodu 220 V na 12 V. stejně jako v zapalovači automobilu, tedy 12 V DC, ale s větším proudem.

Adaptér do cigaretového zapalovače umožňuje používat jakýkoli kompresor ve vozidle. automatický vysavač. A také je možné připojit autochladničku, videorekordér do auta, autorádio, tablet, navigaci a další zařízení, která fungují z cigaretového zapalovače, v domácích podmínkách po připojení přes tuto napájecí jednotku do elektrické sítě s napětím 220 V. Díky němu můžete nyní používat jakýkoli automobilový spotřebič nejen v autě, ale také doma, v garáži.

Výkonné adaptéry pro autokompresory 220-12V mají ve své konstrukci masivní hliníkový chladič a ventilátor počítačového typu, který zajišťuje stabilní provoz adaptéru a jeho odolnost. Při zvýšené zátěži se automaticky zapne a při nízké zátěži nefunguje. Jedná se o velmi účinné řešení pro maximální odvod tepla.

Na trhu je spousta levných napájecích zdrojů pro autokompresory, které jsou údajně určeny pro připojení posledně jmenovaných. V praxi však nefungují, protože proudový odběr kompresoru začíná na 12 A a více (v závislosti na modelu). Při prohlížení technických specifikací těchto pseudokompresorových adaptérů buďte opatrní.

Představené adaptéry byly testovány na různých modelech kompresorů a ukázaly se jako vhodné pro dosažení maximálního výkonu.

Nafukovací matrace Umika-comfort na zadní sedadla

Převodník 220 na 12 V. Umika-120.

Před objednáním zkontrolujte spotřebu energie vašeho zařízení.

Adaptér Umika-120 do zapalovače automobilu (měnič 220V na 12V) pro chladničky, vysavače, kompresory a automobilové spotřebiče do 120 W 10 A.

Účinnost konverze 90 % nebo vyšší

Vhodné pro : elektrické spotřebiče se zástrčkou zapalovače cigaret

Používá se k plnění plynového kotle a k natlakování expanzní nádoby

Síťový adaptér měnič napětí do auta (napájecí zdroj) do zapalovače cigaret v autě, adaptér napětí z 220 na 12 voltů, 120 wattů, 10 ampérů.

Napájecí jednotky pro automobilové síťové kompresory

Pro autokompresor je zapotřebí adaptér, lidově nazývaný adaptér. To je nutné pro připojení elektrického nářadí na 220 V. Pomocí tohoto adaptéru se napětí 220 V mění na 12 V.

Kompresor z chladničky

Vzduchový kompresor z chladničky, přesněji z její jednotky, je nejtišší. Měli byste si však uvědomit, že takové zařízení se nevyznačuje vysokou kapacitou. S ním můžete pouze nafouknout pneumatiky svého vozu nebo pracovat s airbrushem. Elektrická zásuvka je nezbytná pro správnou funkci různých nástrojů na stlačený vzduch (elektrický šroubovák, bruska, stříkací pistole atd.), aby bylo možné používat stlačený vzduch.д.) kapacita této jednotky nebude stačit, ani když k ní bude připojen velkokapacitní přijímač vzduchu. Ačkoli na internetu lze najít konstrukce sestávající ze dvou nebo tří kompresorů zapojených do série a připojených k velkému přijímači.

Takže jednotka vyjmutá z chladničky má startovací relé s napájecím kabelem. Z jednotky vycházejí také 3 měděné trubky. Dva z nich jsou určeny pro přívod a odvod vzduchu, zatímco třetí (uzavřený) je určen pro plnění oleje. Pokud je přístroj na krátkou dobu zapnutý, je možné zjistit, která z obou trubek nasává vzduch a která jej vyfukuje.

Následující obrázek ukazuje, jak sestavit kompletní sestavu, která se skládá z kompresorové jednotky, vzduchojemu a regulátoru tlaku s manometrem.

Na přívodním potrubí je nainstalován vzduchový filtr, který zabraňuje vnikání prachu do jednotky. Chcete-li proces nafukování automatizovat, můžete nainstalovat automatizaci v podobě pressostatu.

Další varianty spínaných napájecích zdrojů

Jaké jsou další možnosti napájení 12voltového šroubováku?? První, co vás napadne, je napájecí zdroj notebooku. Krása řešení spočívá v tom, že na rozdíl od navrhovaných ovladačů a elektronických transformátorů mohou být tyto zdroje 15V nebo 19V. To znamená, že pokud si vyberete napájecí zdroj, můžete jej použít k napájení 14- nebo 18voltového nářadí.

Bohužel to nebude fungovat, protože napájecí zdroje notebooků nedodají potřebný proud ani tomu nejjednoduššímu a nejslabšímu šroubováku. Můžete z nich dostat pouze 4-5 ampér. Neexistují žádné 10ampérové zdroje napájení tohoto typu.

Použití univerzálních napájecích zdrojů

Co ještě máme?? Pro šroubovák je také možné použít tzv. univerzální napájecí zdroj. Na obrázku níže je zdroj napájení s několika napětími a je vhodný pro 12voltové i 18voltové nářadí s výkonem až 120 W.

Výkonný univerzální spínaný napájecí zdroj

Na druhou stranu je to všechno o ceně. Náklady na takový zdroj by byly vyšší než cena samotného nástroje a navíc za ty peníze dostanete spoustu adaptérů, které budou zbytečné.

napájení, autokompresoru, vlastníma, rukama

DIY napájení šroubováku

Pokud máme dobré znalosti elektroniky, můžeme si vlastnoručně sestavit spínaný napájecí zdroj pro šroubovák. Vezměme si například relativně jednoduchou konstrukci.

Jak to funguje? Síťové napětí je usměrněno diodovým můstkem, sestaveným na diodách VD1-VD4, vyhlazeno kondenzátorem C1 a přechází do výkonového dvoutaktního autogenerátoru, sestaveného na tranzistorech VT2, VT3 a transformátoru T1, který spolu s vinutím 2 transformátoru T2 poskytuje autogenerátoru kladnou zpětnou vazbu.

Obvod sestavený na tranzistoru VT1 zajišťuje počáteční spuštění generátoru a poté se již na procesu nepodílí, je blokován diodou VD8. Snižovací transformátor T2 slouží jako zátěž pro autogenerátor. Snížené napětí z jeho vinutí 3 je usměrněno můstkem VD7, vyhlazeno kondenzátorem C5 a přivedeno do nástroje. Kapacita kondenzátoru je zvolena tak, aby byla dostatečně vysoká pro zajištění vysokého rozběhového proudu šroubováku.

T1 je navinut na feritovém kroužku o rozměrech 12x8x3. Všechna vinutí jsou stejná a mají 20 závitů vodiče PEV 0.33. T2 je navinut na kroužek 40x25x11. vinutí 1 má 100 závitů vodiče PEV 0.54. Vinutí 2. 9 závitů ПЭВ 0.33, vinutí 3. 13 závitů vodiče PEV 0.96. Ferit je 1000NM, 2000NM nebo 3000NM. Diodový můstek VD4 lze sestavit se čtyřmi rychlými diodami, výdržný proud 10 A. Tranzistory VT2 a VT3 je třeba namontovat na chladiče.

Užitečné na ! Navržený zdroj je určen pro výstupní napětí 18 V. Pokud je požadováno jiné napětí, stačí změnit počet závitů vinutí 3 transformátoru T2.

Použití počítačového zdroje napájení

A abychom dokončili povídání o spínaných napájecích zdrojích, předělejme počítačový PSU tak, aby fungoval s 12 V šroubovákem. Ano, bude to trochu moc, ale můžete si takovou jednotku koupit, samozřejmě, použité jsou levné a úprava je velmi snadná. Je pravda, že bude schopen napájet pouze 12voltové nářadí. Samozřejmě můžete, pokud chcete, dobíjet počítačový zdroj na 18 voltů, ale změna uspořádání je poměrně složitá a vyžaduje hluboké znalosti elektroniky. Než si koupíte napájecí zdroj, zjistěte, zda dokáže dodávat potřebný proud přes 12V lištu. (Všechny proudy, které může dodávat, jsou uvedeny přímo na krabici.).

Jak vidíte na fotografii, vydává a dokonce s určitou rezervou. pokud připojíte přípojnice paralelně, můžete získat proud 24 A. Mohli bychom získat slabší jednotku, ale je to tak, jak to je. Zařízení otevřeme, vyjmeme desku a všechny dráty připájíme, přičemž ponecháme pouze zelený (zapnutý zdroj), dva černé, dva žluté (sběrnice 112V) a červený (5V).

Užitečné na ! Pokud chceme zvýšit výkon paralelním zapojením 12v kolejnic, pak ponecháme dva žluté a černé vodiče. sběrnice 2 12v.

Připojte černou k černé, žlutou ke žluté. po dvou, aby se zvětšila jejich celková plocha průřezu a snížil se úbytek napětí. Nyní připájíme zelenou na místo některé z černých pájek. To umožňuje bezpodmínečné zapnutí zdroje při připojení síťového napětí.

Červená barva je vlevo. K čemu to je?? Jde o to, že některé zdroje sledují dostupnost zátěže na 5V liště. Bez zátěže přejdou rovnou do ochrany. Připojíme tedy náš přepracovaný zdroj k síti a změříme napětí mezi černým a žlutým vodičem. K dispozici je napájení 12 V?

Ke stejným vodičům připojte žárovku automobilu. Napětí je pryč? Napájení potřebuje základní zatížení. Mezi červený a černý vodič připojíme malou zátěž, stejnou 12voltovou žárovku z parkovacího světla automobilu. Pokud se váš zdroj nevypíná, nepotřebujete zátěž a můžete červený vodič odpájet. Zbývá sestavit PSU a připájet podložku k černému a žlutému vodiči. bude připojena k nástroji. Černý vodič je mínus a žlutý vodič je plus.

To je vše, připojte šroubovák ke zdroji napájení, zapojte napájecí kabel do sítě, otočte vypínačem (pokud ho má) a pracujte.

Airbrush z vysavače

Jedná se o dlouho známý design. K jeho přípravě budete potřebovat:

  • Hoover. Většina domácích modelů s funkcí foukání nebude fungovat kvůli omezené době provozu v tomto režimu. Potřebujete vysavač speciální konstrukce nebo starý sovětský model s hadicovou přípojkou na foukací kanál.
  • Postřikovač. Můžete použít podomácku postavenou jednotku již diskutovaného designu. Postarejte se o adaptér z hadice vysavače na trubku postřikovače. Můžete použít speciální nástavec na vysavač, jako je tomu u sovětských vysavačů. Těsně přiléhají ke standardní skleněné nádobě a snadno se s nimi pracuje. V dnešní době vyrábí trysky jen velmi málo výrobců. Jsou drahé a hodí se pouze pro některé modely vysavačů.

Ideální složení barvy pro malování vysavačem. tekuté barvy nebo emaily zředěné na tuto konzistenci. Výkon vysavače nestačí na stříkání viskóznějších barev. Zvýšení síly proudění vzduchu, lepicí páska nebo balicí gáza technologické otvory v těle. není dobré řešení. Chlazení motoru se zhorší, motor se přehřeje, přetíží a rychle selže.

Závěr: Vysavačová pistole na barvu je desítky let stará konstrukce, která poskytuje dobré výsledky. Oblast použití. malířské a natěračské práce v domácnosti.

Oprava LCD TV vlastníma rukama

Zvažte opravu svého televizoru Samsung LCD. Výkon vysavače je nedostatečný.

Má vyhořelé elektrolytické kondenzátory.

Je pravděpodobné, že se změnilo i napájení v důsledku vysychání kondenzátorů, a proto napětí dodávané do vstupních obvodů televizoru není takové, jaké by mělo být. To můžete zkontrolovat změřením voltmetrem. Obvykle je to 3 V.3V, 5V a 12V-14V, přičemž tyto napětí se mohou u jednotlivých modelů lišit. Všechna napětí jsou obvykle uvedena na desce v blízkosti výstupní zásuvky napájecího zdroje, ale ne vždy.

Nyní vyměníme vyhořelé kondenzátory

Pro výměnu je třeba vyzvednout díly s napětím, které není nižší než původní, může být i vyšší, v tomto případě není nic špatného, pokud odpovídají rozměrům a mají stejnou kapacitu jako původní. I když jsem dával o něco větší kapacitu než původní a vše bylo v pořádku. Netvrdím, že to umím, protože mi není zcela jasné zapojení spínaných zdrojů.

Odpájení starých kondenzátorů s důrazem na polaritu. Pokud je na desce označení polarity, mělo by to usnadnit práci.

Doporučuji je pájet postupně, aby nedošlo k záměně kapacit. Stává se, že v obvodu je několik kondenzátorů paralelně, nahradím je jedním, přičemž celková kapacita zůstane zachována.

Po opětovném připájení obvod znovu sestavte a zkontrolujte. Práce! To byl nejjednodušší problém, problémy jsou i se zářivkami a jejich napájecími obvody. Obvykle se jedná o přepálené elektrolytické kondenzátory na měniči a tranzistory s polem účiníku. A kondenzátory a tranzistory mohou vyhodit pojistky. Vysokonapěťové transformátory a žárovky podsvícení se méně často vypalují. Ještě vzácnější jsou další individuální „výbuchy“ různých rádiových komponent.

Takto vypadají okraje vyhořelých zářivek (CCFL):

Sdílejte tento článek se svými přáteli na sociálních sítích! Byl bych vám velmi vděčný.

Univerzální zdroj napájení vlastníma rukama

Na počítačový zdroj se dlouho prášilo v garáži a ve volném čase jsem se rozhodl, že ho využiji na něco jiného. Protože počítačový zdroj má tři výstupní napětí 3.Jednotka 3 V, 5 V a 12 V se rozhodla vytvořit univerzální napájecí zdroj pro různá zařízení do auta. Například k napájení automobilového kompresoru potřebujete silný 12voltový zdroj a k nabíjení smartphonu stačí pět voltů.

Nejprve je třeba zkontrolovat správnou funkci zdroje napájení. Pokud propojíte zelený vodič s libovolným černým vodičem v konektoru, který se připojuje k základní desce, jednotka se zapne bez počítače. V případě zkratu se vypne ochrana proti zkratu. To znamená, že všechny základní funkce napájecího zdroje zůstanou nezměněny.

Розпаковка RZTK AC 40

Po vyčištění desky od prachu a odstranění všech nepotřebných vodičů nezapomeňte připojit zelený vodič k GND. Vývody na desce plošných spojů jsou obvykle označeny a všechny vodiče jsou barevně odlišeny. Pokud není označení, černý vodič GND (zem), žlutý 12 V, červený 5 V, oranžový 3.3В.

Pro připojení autokompresoru a dalších zařízení do auta jsem připojil dvanáctivoltovou zásuvku zapalovače cigaret z vozu VAZ 2106. Pro nabíjení mobilních gadgetů jsem připojil tři USB porty připájené k pětivoltovému sekacímu vedení, samozřejmě USB je lepší vypůjčit ze staré základní desky.

Na předním krytu napájecího zdroje na straně ventilátoru, v místě odstraněné zásuvky pro napájecí kabel, jsou tři porty USB perfektní, zásuvka zapalovače cigaret se vešla do otvoru pro dráty vyvinuté kulatým pilníkem. Napájecí kabel připájený přímo k desce plošných spojů přes mikrospínač. Na horním krytu napájecího zdroje připojte ke konektorům Banana 3.3V, 5V, 12V a GND. Nyní k němu můžete připojit různé spotřebiče: žárovky, motory, domácí elektroniku, cokoli potřebujete.

Doutníkový zapalovač mimochodem funguje, ale nenašel jsem pro něj využití. Jen jím uzavřete otvor, aby do něj nikdo nemohl vlézt.

Mobilní zařízení se budou dobíjet bez problémů. Pokud máte hodně smartphonů, umístěte více portů USB a máte skutečnou nabíjecí stanici. Dostatek jídla pro všechny.

Pumpovat pneumatiku na autě v garáži bez nastartování motoru už není problém.

Pokud máte nějaké další nápady na použití počítačových napájecích jednotek, určitě napište do komentářů.

Hodně štěstí, přátelé, a dobrou náladu! Uvidíme se v nových článcích!

Doporučuji sledovat video o tom, jak vytvořit univerzální napájení vlastníma rukama.