Nastavení karburátoru řetězové pily: Kompletní průvodce ladění. Nastavení karbové řetězové pily STIHL

Nastavení karburátoru řetězové pily: Kompletní průvodce ladění

Karburátor hraje rozhodující roli při běhu plynových řetězových pilovačů. Tato komponenta musí správně fungovat, aby umožnila potřebnou směs vzduchu a paliva. Je zodpovědný za to, že umožňuje konkrétní množství vzduchu dosáhnout paliva.

Jinak by motor buď běžel bohatý nebo štíhlý. Řetězová pila nebude správně nasekat v obou případech a nemusí ani běžet.

Správná nastavení karburátoru řetězové pily je součástí základní údržby jakékoli řetězové pily, přestože jsou jednoduché, všichni majitelé řetězové pily nepraktikují toto přizpůsobení. Tajemství spočívá ve správné kontrole nastavovacích šroubů. Pokud se chcete dozvědět více o úpravě karburátoru, přečtěte si tento blogový příspěvek.

Porozumění karburátoru

Než se ponoříme hluboko do kroků přizpůsobení, pomůžeme vám pochopit více o karburátoru a o tom, jak to funguje.

Co je to karburátor?

Karburátor se nachází nejen uvnitř benzínových řetězových pilovačů. Je to primární součást ve všech mechanických strojích s 2-odtahovými motory. Je zodpovědný hlavně za odpařování plynu a jeho smíchání se vzduchem.

Karburátor má čerpat dostatečné úrovně vzduchu na zatížení motoru a jiné mechanické podmínky. Uvnitř karburátoru je palivo odpařeno a atomizováno. Pak se vzduch a palivo proporcionálně mísí.

Pokud není karburátor správně upraven, je příliš mnoho nebo příliš málo vzduchu smícháno s palivem. Nesprávné směsi vzduchu-paliva mají za následek různé problémy s výkonem nástroje.

Když je příliš mnoho vzduchu smíchané s palivem, naznačuje to štíhlý běh karburátoru. Pokud je však ve směsi méně vzduchu, naznačuje to, že karburátor je nastaven na bohaté přizpůsobení.

V prvním případě by řetězová pila najednou přehřála. Over, dojde k nevyhnutelnému selhání motoru. Ve druhém případě byste b.

Typy a komponenty karburátoru

Karburátory se nacházejí v různých typech. Přicházejí v různých kategoriích, které jsou klasifikovány v závislosti na různých charakteristikách. Například karburátory mohou být klasifikovány podle počtu jejich jednotek.

V tomto případě najdete jednotlivé a dvojité karburátory. Rovněž mohou být kategorizovány na základě typů Venturi.

Kategorizace může pokračovat navždy, protože existuje mnoho klasifikačních faktorů. Obecná klasifikace však dělí karburátory na tři různé typy.

1. Vzestupné karburátory:

Toto je jeden z prvních typů karburátorů. V tomto designu má vzduch proudit zdola nahoru. Směr proudění vzduchu je tedy nahoru, dokud neomezuje karburátor a nedosáhne motoru. V tomto případě je karburátor umístěn pod sacím potrubím.

Karburátory dolů:

Jednoduše řečeno, tento typ karburátoru je přesným opakem typu vzestupu. Tyto karburátory jsou navrženy tak, aby měly proudění vzduchu dolů. Vzduch teče do karburátoru shora, ale zamíří dolů, aby dosáhl motoru. To obvykle znamená, že carb je nalezen nad příjmem.

3. Horizontální karburátory:

Horizontální nebo boční karburátory se obvykle nacházejí na boku motoru motorové pily. Toto je nejběžnější typ v řetězových pilech a na trávníku. V tomto případě bude vzduch proudit, dokud neopustí sacharid a nedosáhne motoru.

Komponenty karburátoru

Karburátor je tvarován hlavně jako trubice. Tato trubice je většinou vyrobena z hliníku, ale některé z jejích vnitřních částí jsou nerezová ocel. Tyto části by měly fungovat v harmonii pro plnění primární funkce karburátoru. Tyto části zahrnují:

1. Škrticí deska:

Toto je disk, který lze upravit tak, aby se otevřel a zavřel. Tímto způsobem umožňuje dostatečný vzduch uvnitř motoru nebo přesněji karburátorem. Tato deska je vyrobena z mosazi. Když je otevřený, je do karburátoru vtaženo palivo.

2. Venturi:

Venturiho můžete považovat za úzký průchod. Vzduch musí projít touto oboustranností, což zase maximalizuje rychlost vzduchu. Obvykle to vede k poměrnému vysávání benzínu k vytvoření správné směsi.

3. The Jets:

Tryst v karburátoru je malá tryska, která se skládá z díry. Před dosažením Venturi, aby se smíchal se vzduchem, musí palivo projít. Po úspěšném průchodu je vytvořena směs vzduchu.

Známky běžných problémů s karburátorem

Předtím, než se vydáte na melodii karburátoru, je nezbytné vědět, kdy potřebuje ladění. Když je výkon řetězové pily jiný, můžete říct něco, co je s vaším carb špatně. Jedním z běžných příznaků problémů s karburátorem je zahájení selhání a také když spatříte tmavý výfuk přicházející z řetězové pily.

Přehřátí motoru může být navíc znaménkem pro vyprávění. Každý z těchto znaků může naznačovat jiný problém. Obecně však jejich přítomnost znamená, že je čas přivést soupravu nástrojů pro nastavení karburátoru.

Nastavení karburátoru řetězové pily

Pokud máte podezření, že karburátor je hlavním viníkem v problémech s motorovou pilou, jako je špatná rychlost motoru, neměli byste ho váhat, abyste jej zkontrolovali. Jde o manipulaci se všemi třemi nečinnými, nízkou rychlostními a vysokorychlostními úpravami.

Budete potřebovat standardní sadu nástrojů pro nastavení karburátoru. To zahrnuje použití digitálního tachometru, šroubováku Flatheadu a nástěnné klíč. Otákomětr by měl pomoci při přesném stanovení rychlosti motoru.

Zde je krok za krokem průvodce pro správné přizpůsobení sacharidů, který může fungovat pro různé řetězové pily, včetně Poulan Husqvarna. Stihl. Echo. a více:

  • Začněte kontrolovat nastavovací šrouby, které jsou vždy tři. Jsou to nečinně rychlostní šroub, vysokorychlostní šroub a nízkorychlostní šroub.
  • Ve všech řetězových pilech jsou tyto šrouby odkazovány jejich prvními písmeny. I je zkratka pro nastavení volnoběhu.„H je zkratka pro„ vysokorychlostní “úpravu a L je pro nastavení„ nízké rychlosti “.
  • Doporučuje se začít s vysokým nastavením. Pomocí šroubováku tedy pomalu otáčejte šroubem ve směru hodinových ručiček. Jakmile se řidič už otočí. Není třeba žádné silné akce.
  • Proveďte stejnou akci na nastavení nastavení L nízkorychlostního šroubu karburátoru.
  • Znovu odšroubujte nastavení H nebo vysokorychlostní atmosféru tím, že ho pomalu otáčíte opačným směrem. Opakujte stejnou rutinu s nastavením L.
  • Nyní je čas zahájit pilu jako obvykle. Nezapomeňte jej spustit na plný škrticí klapku. Budete muset znovu udělat nějaké šroubování s nastavením H. Otočte šroub H ve směru hodinových ručiček, dokud se motor mírně otáčí. Při pohybu tedy věnujte pozornost odezvě škrticí klapky.
  • Nyní je čas otočit nečinný šroub ve směru hodinových ručiček. Jakmile budete s tímto krokem hotovi, motor bude běžet hladce a efektivněji.
  • A konečně, budete mít sklon k nízkorychlostnímu proudu nebo přizpůsobení L. Otočte šroub, dokud neslyšíte, jak se motor otáčí hlasitě. Jakmile je to provedeno s tímto krokem, vaše pila může hrát na Max Power.

Tipy pro efektivní úpravu karburátorů řetězových pilovačů

Pokud se chystáte vydat soupravu šroubováku nástroje pro nastavení karburátoru a začněte pracovat, ujistěte se, že máte čistý vzduchový filtr. Špinavý vzduchový filtr způsobí marně veškeré úsilí. To bude motor běžet znovu naklonit.

Dalším užitečným tipem pro úspěšné ladění karburátoru je prohlédnout vzduchový filtr. Špinavý vzduchový filtr způsobí, že se motor znovu naklápí.

Kritická bezpečnostní opatření

Zůstat v bezpečí při úpravě karburátoru je nejvyšší prioritou. Neměli byste riskovat zranění tím, že držíte řetězovou pilu nesprávně nebo ji spuštěním náhodou. Rovněž je nutné se vyhnout kontaktu s ventilátorem motoru. Běžící ventilátor vám může oříznout prsty.

Mějte na paměti, že špatné úpravy mohou přehřát se motor. Nedoporučuje se tedy dotknout se ho ani jiné části, když jsou horké.

I když máte zkušenosti s řetězovými pilami, měli byste upravit pouze carb s přijímáním ochranných opatření. Musíte nosit bezpečnostní rukavice a ochranné brýle.

A konečně, nikdy není příliš pozdě na to, abyste hledali odbornou pomoc, pokud nedokážete řešit úložiště samostatně. Můžete přivést pilu do nedalekého obchodu, kde vše vloží do pořádku.

Odstraňování problémů

Nastavení karburátoru pro kutily je rutinní úkol. To znamená, že to budete muset opakovat každou sezónu. Over, je to jedna z prvních věcí, která by měla přijít na mysl, když je váš motor jiný.

Jedním z nejběžnějších problémů, kterým čelí všechny majitele řetězové pily, je špatná čistota palivových potrubí a filtrů. Vzduchové filtry jsou vždy vystaveny troskám ze stromů. Over, palivové vedení se mohou ucpat uhlíkovými uhlíky.

Pravidelné kontroly těchto komponent na čistotu nebo jejich výměnu v případě potřeby je povinné. V neposlední řadě zajistěte, aby byla palivová nádrž adekvátně naplněna.

Závěr

Správné nastavení vaší řetězové pily je nákladný podnik. Je součástí pravidelné údržby jakékoli řetězové pily, jako je Husqvarna Echo nebo jakýkoli model STIHL. Tuto akci doporučuje certifikovaní technici pokaždé, když dojde k významným změnám teploty.

Cílem je zlepšit účinnost provozu pily a zvýšit palivovou účinnost. Provádění této rutinní úpravy je relativně snadné, ale vyžaduje správné nástroje, pečlivé sledování tipů na ladění a bezpečnostní opatření.

Řetězová pila nebude nečinná. rychle snadná oprava!

Není zábavné snažit se zvládnout dřevo pomocí řetězové pily, která nebude nečinná. Používání řetězové pily je dostatečně nebezpečné, aniž byste museli vyrovnat škrticí klapku, aby se zastavil v zastavení.

Proč tedy nebudete vaše motorová pila volnoběh? Dva nejčastější důvody, proč nečinná pila nečinná, jsou blokovaný vzduchový filtr a nečinný šroub z nastavení. Mezi další možné příčiny patří:

Těsně předtím, než se podíváme na nejpravděpodobnější důvod, proč vaše pila nebude nečinná, budeme muset zkontrolovat některé základny a naplníme vás, proč jsou důležité, nebo jestli to všechno chcete přeskočit, Pokračujte a zasuňte dolů na „Nastavení nečinného šroubu“ níže.

Co je to palivový poměr vzduchu?

Řetězové pily jsou dvoutaktní motory a jsou vybaveny malým, velmi jemně vyváženým karburátorem. Motor, jak víte, běží na přesné směsi vzduchu k palivu, známé jako AFR (poměr vzduchu paliva), obvykle 14.7 dílů vzduchu na jednu část plynu.

Jakákoli změna tohoto poměru způsobí špatný výkon, zablokování v palivu nebo vzduchu a prostě to nebude fungovat správně, zejména v nečinnosti. Netřeba dodávat, že plyn by měl být čerstvý a smíšený se správným poměrem pro vaši pilu.

Starý plyn způsobí všechny druhy špatných problémů s výkonem. Příliš mnoho oleje v plynu může způsobit, že zástrčka vynechává, a příliš málo riskuje riziko poškození motoru. Zapalovací svíčka by měla být čistá a zíraná správně. Líbí se mi po ruce novou zástrčku. Usnadňuje řešení problémů.

Sparstester (tlumič) může blokovat, což způsobuje špatný výkon a problémový volnoběh. Tlumič tlumiče lze odstranit pro kontrolu a čištění.

Rovnováha. Karburátor je navržen tak, aby míchal plyn a vzduch k nastavenému poměru 14.7: 1.

Jakákoli změna poměru způsobí problémy s výkonem. Poměr blokovaný vzduchový filtr nebo příliš mnoho/malý plyn změní.

Zkontrolujte základy

Před úpravou cokoli, jděte do toho a zkontrolujte základy, to je dýchací cesty, plyn je čerstvý a správně smíšený a konečně je zapalovací svíčka ve skvělé formě. Pro některé z těchto kontrol budete potřebovat několik nástrojů.

Nástroje. jemný plochý šroubovák provádí práci. Rák by také byl užitečný pro odstranění zástrčky k čištění nebo výměně.

Základy. zástrčka by měla být čistá a zíraná na specifikaci. Plyn by měl být svěží a smíšený se správným poměrem pro vaši pilu.

Příliš mnoho oleje v plynové směsi způsobí, že zástrčka olej a vynechání, a jak víte, příliš málo poškodí motor příliš málo.

Zkontrolujte vzduchový filtr

Čištění vzduchového filtru je zřejmé místo pro začátek. Jsou docela špinavé. Jak víte, řetězové pily, které vyhazují hodně prachu a úlomků, některé pily provozují systém typu turbo typu, kde je vzduch nasměrován na karburátor, a je na filtru, aby všechny tyto svinstvo zachytil.

Všechny moderní řetězové pily mají kryty vzduchového filtru bez nástrojů, což usnadňuje přístup k nim. Vzduchové filtry se liší od pily. Někteří mají jemnou síťovou obrazovku a jiní budou mít filtr tkaniny nebo pěny. Skládaný vzduch je nejlepší způsob, jak je vyčistit, ale ne každý má kompresor, takže si udělejte klepání na plochý pevný povrch, abyste uvolnili zbytky. Čistý hadr nebo lepší, štětkový štětec ho v žádném okamžiku vyčistí.

Filtry obvykle trvají dlouho, protože jsou navrženy tak, aby byly odolné. Pokud však váš filtr má v sobě díru nebo uvidíte v příjmu pily hodně zbytků, budete potřebovat nový filtr.

Čištění. před odstraněním filtru vytáhněte sytič. Zabrání tomu, aby nečistoty upustily do příjmu karburátoru. Filtry lze znovu použít, pokud není poškozeno.

Umístění nečinného šroubu

Všechny plynové řetězové pily budou mít na karburátoru tři nastavovací šrouby. K těmto soudržům lze přistupovat bez odstranění jakýchkoli obalů. Identita seřizovatele bude označena na bočním krytu pily, kde dochází k úpravě. Uvidíte pořizuři. Identifikujete správný přístupový port a vložíte správný nástroj pro nastavení.

Prvním nastavovačem je nízký nastavovač škrticí klapky, označený na krytu těla a karburátoru s dopisem (L). Druhým je seřizovač s vysokým škrtem a je označen písmenem (H). Tito dva úředníci jsou umístěni jako pár, vedle sebe. Tito hm seřizovatelé často budou vyžadovat speciální nástroj k úpravě a jsou nastaveni z továrny. Mohou být upraveny, ale správné upravení je vyžaduje skutečnou jemnost. V budoucnu zde propojím samostatný průvodce.

Třetí seřizovač je nastavovatelem volnoběžného šroubu. Toto je obvykle umístěno těsně nad nebo pod párovanými nízkými a vysokými úředníky.

Toto je nastavovač, který se chystáme upravit. Bude označen písmenem I nebo T nebo LA. Obvykle budete potřebovat pouze plochý šroubovák, něco, co se vejde přes díru v bočním krytu. Můžete být v pokušení odstranit vzduchový filtr, abyste získali přístup, ale nastavení musí dojít s namontovaným vzduchovým filtrem. To je smysl přístupových portů.

Porty-Nastavovací porty jsou na levé straně pily. Na některých pilách budete muset tlačit rukojeť tahu na stranu, abyste získali přístup k portům.

Šroub nečinnosti bude označen písmeny I, T nebo LA. A obvykle se nacházejí těsně nad nebo pod H L výskyt.

Nastavení nečinného šroubu

Pila by měla být teplá předtím, než dojde k jakémukoli úpravě. Vzduchový filtr by měl být čistý, namontovaný na pilu a brzda řetězu by měla být vypnutá.

Když je pila teplá a neběží, otočte nastavovací šroub (ve směru hodinových ručiček), začněte pilu, opakujte tento proces, dokud pila nečinnost.

pila nyní volnoběh, skvělá! Ale mělo by to být nečinné bez pohybu řetězce.

Pokud se řetězec pohybuje, když se pily na volnoběh, pak nečinnost zašroubujte 1/4, dokud se řetězec nezastaví, toto jemné doladění lze nyní provést s pilou volnoběh.

Pokud zjistíte, že pila neustále vypadne z úpravy, jako po hodině ji použijete. Vyzkoušejte kapku super lepidla nebo zámku vlákna na vláknech nastavovacího šroubu. Neustálé vibrace pily mohou často uvolnit šrouby.

Tato stránka je možná užitečná, uvedl jsem nástroje, které používám k čištění a úpravě karburátorů „nástroje pro řetězové pily“.

Stále nebude nečinný?

Pokud pila stále nebude nečinná, vyčistili jste vzduchový filtr, správně se smíchali čerstvý plyn, zástrčka je čistá zní a nastavení nečinného šroubu nefungovalo.

Dalším pravděpodobným problémem je vadný karburátor. K dispozici jsou opravné soupravy, ale nákup celého karburátoru je mnohem lepší volbou. Přizpůsobení karburátoru je na většině modelů docela snadné.

Pokud se rozhodnete vyměnit karburátor, nezapomeňte vyměnit těsnění nebo těsnění mezi karburátorem a potrubím a také vyměňte palivový filtr v plynové nádrži.

Nahraďte. karburátory se opotřebovávají, a když k tomu dojde, je téměř nemožné udržet naladěné. Výměna karburátoru je způsob, jak jít.

Zjistíte, že většina pily spustí karburátor Zama nebo Walbro a model bude jasně označen. Montáž je obvykle jednoduchá práce.

Je vaše pila prudce?

Pila se otáčí nahoru a dolů sama o sobě a nemůžete ji upravit tak, aby běžela hladce. To je docela běžné a to znamená, že máte vakuový únik. Nalezení úniku je problém. Mohou být obtížné najít bez správných nástrojů. Vakuový únik je vzduch, který vstupuje do pily bez procházení karburátorem, což znamená. To způsobí, že pila běží na štíhnutí (málo plynu), což způsobuje, že pila běží horkou a nevyzpytatelnou.

K úspěšné diagnostice jsou zapotřebí speciální měřidla. Jinak na to jen házíte části, nikdy dobrý nápad.

Vakuové únik. komponenty, které způsobují úniky vakua, zahrnují karburátory; Potrubí, těsnění; Těsnění klikové skříně; Praskliny v těle.

Prudké. složité řešení bez správných nástrojů. Opotřebovaný nebo poškozený karburátor na potrubí těsnění a prasklé potrubí je běžnou příčinou prudkého prudkého.

Opotřebení karburátoru, úniky těsnění klikového hřídele, prosakující zápletky a praskliny na tělo, všechny vás vytáhnou vlasy.

Můžete také najít užitečnou sekci „Odstraňování potíží s motorovou pilou“.

Související otázky

Proč se moje řetězová pila začne zastavit? Karburátor je s největší pravděpodobností blokován. Mezi další možné příčiny patří:

Hej, jsem John, a jsem kvalifikovaný servisní technik s červenou pečetí s více než dvaceti pěti lety.

Pracoval jsem na všech typech mechanického vybavení, od automobilů po travní stroje, a tento web je místo, kde sdílím hacky, tipy a zasvěcené know-how.

A nejlepší část. je to zdarma!

STIHL 041 AV CARB Úprava

Aktivní od roku 1995, Hearth.com je místem na internetu pro bezplatné informace a rady o dřevěných kamnach, kamna pelety a dalším zařízením pro úsporu energie.

Snažíme se poskytovat názory, články, diskuse a historii související s produkty krbu a v obecnějším smyslu, energetické problémy.

Propagujeme efektivní, odpovědné, čisté a bezpečné používání všech paliv, ať už obnovitelných nebo fosilních.

Používáte zastaralý prohlížeč. Nemusí správně zobrazit toto nebo jiné webové stránky.Měli byste upgradovat nebo použít alternativní prohlížeč.

INTC97

Nový člen

V poslední době bude moje pila běžet dobře, pouze pokud je sytič asi 1/3. Vzhledem k tomu, že jsem letos v létě vložil novou sadu Carb, myslím, že to potřebuje přizpůsobení. Nemáte manuál, takže žádám o radu, jak upravit oba šrouby a který šroub je. dík

Smokinj

Požární ministr

V poslední době bude moje pila běžet dobře, pouze pokud je sytič asi 1/3. Vzhledem k tomu, že jsem letos v létě vložil novou sadu Carb, myslím, že to potřebuje přizpůsobení. Nemáte manuál, takže žádám o radu, jak upravit oba šrouby a který šroub je. dík

Šroub H je upraven zvukem, dostane ho na plnou škrticí klapku a otočte jej, dokud to nezní perfektně.Nyní je šroub L pro volnoběh, prostě to otočte! http: // web.archiv.org/web/20051018212959/www.Madsens1.com/sawtune.HTM Poslouchejte „SAW IDLE ADISTACTION CORDEL WAV“ „Jakmile to tady na něj nezapomenete“

880 obchodováno/460/192 mil.

GF, který to dostane. neocenitelný! Kůže, kterou jeden poutník, a já vám dostanu další.

Taxidermista

Požární ministr

V poslední době bude moje pila běžet dobře, pouze pokud je sytič asi 1/3. Vzhledem k tomu, že jsem letos v létě vložil novou sadu Carb, myslím, že to potřebuje přizpůsobení. Nemáte manuál, takže žádám o radu, jak upravit oba šrouby a který šroub je. dík

Pokud jste nainstalovali obchod s pilou, souprava je nechal naladit pro vás s tachem. S palivem nyní několik dní chcete být přímo na své směsi Richlean, nebo budete kouřit pisci a válec.

STIHL MS260 Pro 18 „STIHL MS 250 16“ STIHL 044 s BB Kit 20 „STIHL MS 360 20“ STIHL 024 16 „4 JONSERED 2171RS 3 = 20“ 1 = 36 „Branson 3510 KOMPAKTNÍ NONORET.EkowoodBoilerblog.blogspot.com/

Smokinj

Požární ministr

V poslední době bude moje pila běžet dobře, pouze pokud je sytič asi 1/3. Vzhledem k tomu, že jsem letos v létě vložil novou sadu Carb, myslím, že to potřebuje přizpůsobení. Nemáte manuál, takže žádám o radu, jak upravit oba šrouby a který šroub je. dík

Pokud jste nainstalovali obchod s pilou, souprava je nechal naladit pro vás s tachem. S palivem nyní několik dní chcete být přímo na své směsi Richlean, nebo budete kouřit pisci a válec.

Pokud se naučíte, jak na to ucho, nikdy nebudete potřebovat cvoček! Poslouchejte to na videu, není to tak těžké a vše, co potřebujete, je šroubovák. Měli byste to vědět, takže když jste na poli, nikdy to nespustíte, aby se naklonili

880 obchodováno/460/192 mil.

GF, který to dostane. neocenitelný! Kůže, kterou jeden poutník, a já vám dostanu další.

Taxidermista

Požární ministr

V poslední době bude moje pila běžet dobře, pouze pokud je sytič asi 1/3. Vzhledem k tomu, že jsem letos v létě vložil novou sadu Carb, myslím, že to potřebuje přizpůsobení. Nemáte manuál, takže žádám o radu, jak upravit oba šrouby a který šroub je. dík

Pokud jste nainstalovali obchod s pilou, souprava je nechal naladit pro vás s tachem. S palivem nyní několik dní chcete být přímo na své směsi Richlean, nebo budete kouřit pisci a válec.

Pokud se naučíte, jak na to ucho, nikdy nebudete potřebovat cvoček! Poslouchejte to na videu, není to tak těžké a vše, co potřebujete, je šroubovák. Měli byste to vědět, takže když jste na poli, nikdy to nespustíte, aby se naklonili

STIHL MS260 Pro 18 „STIHL MS 250 16“ STIHL 044 s BB Kit 20 „STIHL MS 360 20“ STIHL 024 16 „4 JONSERED 2171RS 3 = 20“ 1 = 36 „Branson 3510 KOMPAKTNÍ NONORET.EkowoodBoilerblog.blogspot.com/

Smokinj

Požární ministr

V poslední době bude moje pila běžet dobře, pouze pokud je sytič asi 1/3. Vzhledem k tomu, že jsem letos v létě vložil novou sadu Carb, myslím, že to potřebuje přizpůsobení. Nemáte manuál, takže žádám o radu, jak upravit oba šrouby a který šroub je. dík

Pokud jste nainstalovali obchod s pilou, souprava je nechal naladit pro vás s tachem. S palivem nyní několik dní chcete být přímo na své směsi Richlean, nebo budete kouřit pisci a válec.

Pokud se naučíte, jak na to ucho, nikdy nebudete potřebovat cvoček! Poslouchejte to na videu, není to tak těžké a vše, co potřebujete, je šroubovák. Měli byste to vědět, takže když jste na poli, nikdy to nespustíte, aby se naklonili

Jo jeho zábava v garge s cvovarem, dělám to sebe sama, ale jeden by měl opravdu vědět za méně než rozdělení sekundy. Pokud je to nebo ne! Když tempy změní alitudu nebo pokud máte rádi řezání v dešti, můžete upravit carb. Zdarma pouze jeden nástroj v krabici

880 obchodováno/460/192 mil.

GF, který to dostane. neocenitelný! Kůže, kterou jeden poutník, a já vám dostanu další.

SavageActor7

Požární ministr

Základní nastavení z knihy doporučuje úpravu HS 3/4 až 1 plné otevřené zatáčky. LS 1 až 1 1/4 se otočí. Horní šroub je pro nečinnost, šroub pod ním je vysoká rychlost. Větší šroub sám vlevo je nízká rychlost. Zkuste to a trochu to juke, pokud musíte.

„Jak se vám líbí jablka?„Kapitán Janks

Smokinj

Požární ministr

Základní nastavení z knihy doporučuje úpravu HS 3/4 až 1 plné otevřené zatáčky. LS 1 až 1 1/4 se otočí. Horní šroub je pro nečinnost, šroub pod ním je vysoká rychlost. Větší šroub sám vlevo je nízká rychlost. Zkuste to a trochu to juke, pokud musíte.

880 obchodováno/460/192 mil.

GF, který to dostane. neocenitelný! Kůže, kterou jeden poutník, a já vám dostanu další.

Jdemaris

Nový člen

V poslední době bude moje pila běžet dobře, pouze pokud je sytič asi 1/3. Vzhledem k tomu, že jsem letos v létě vložil novou sadu Carb, myslím, že to potřebuje přizpůsobení. Nemáte manuál, takže žádám o radu, jak upravit oba šrouby a který šroub je. dík

Byl jsem mechanik STIHL, který začal zpět, než Stihl má skutečnou přítomnost v USA přes Virginia Beach. 040s a 041s měly své vlastní zvláštní problémy.

Je to správně nečinně? Všechny 040 a 041 jsou náchylné k sání v těsnění v sání a lámání hadic palivových pumpy.

Pro základní nastavení sacharidů. Stačí začněte s vysokým a nízkým šroubem při jednom otočení. Pokud, když poprvé začnete, je to chladné, když to zapálíte, jen trochu otevřete nízký šroub. A když je teplý, je třeba nastavit vysoký šroub, aby běžel tak bohatý, trochu se rozpadne při vysokých rpms.Žádné zatížení.a vyhladí, když začnete řezat.

hadice paliva v jednom kuse

Odebráno v samém potrubí. Zkontroloval vytažené ocelové pouzdra a/nebo pokřivené povrch a přeinstalovaný s LocTite. Pokřivené potrubí může být často podáno hladce a obnoveno.

Malá obrazovka zkontrolovala a vyčistila se v případě potřeby uvnitř carb. Pokud bude pila často používána s nudným řetězcem, často ucpává. To proto, že nudný řetězec vyrábí prach místo čipů. A ten prach projde filtrem v nádrži.

STIHL 361 CARB Adjustment Video

Nutnost operace „Úpravy karburátoru řetězové pily“ je určena barvou elektrod zapalovací svíčky: pokud je černá. Znamená opětovné uspořádání, pokud je zděna. znamená normu, pokud bílý povlak na svíčky znamená štíhlou směs. Hlavní roli při úpravě karburátoru řetězové pily STIHL hraje horní šroub (nejblíže k tlumiči tlumiče). Podle továrních parametrů (uvedených na obálce řetězové pily) musí být odšroubována 1 revolucí a poté musí být upravena. Pokud jej odšroubujete, pracovní směs je obohacena (více benzínu vstupuje do směsi vzduchu-palivo), pokud je tento šroub zašroubován, pracovní směs se vyčerpá (méně benzín se dostane do směsi vzduchu-paliva).

Nastavení karburátoru řetězové pily STIHL MS 250 (s čítačem rev):

Před úpravou karburátoru řetězové pily STIHL je nutné provést údržbu řetězové pily (čištění karburátoru řetězové pily, promytí motoru řetězové pily, výměnu zapalovací svíčky, čištění vzduchového filtru, kontrolu napětí řetězce, upravením napětí řetězce, upravení napětí řetězce, upravení napětí řetězce, upravení napětí řetězce, upravení napětí řetězce, upravení napětí řetězce, upravení napětí řetězce, upravení napětí řetězce, upravení napětí řetězce, upravení napětí řetězce, upravení napětí řetězce, upravení napětí řetězce, upravení napětí řetězu, rychlost volnoběhu, zahřívání motoru). Viz také: Banks of KreMenchug. Pokračujte v úpravě:

Pokud půjdou, zašroubujte šrouby „H“ a „L“ (na tlumiče řetězové pile). 2. Začněte řetězovou pilu a zahřejte ji. Dejte plnou škrticí klapku a použijte šroub „H“ k dosažení maximální rychlosti motoru 14 000 ot / min. Autometer (podle pultu rychlosti motoru). Maximální revoluce pro úpravu, aby se udržela více než 10 sekund! 3. Použijte šroub „La“ zastávky, aby se řetězoval, aby se začal pohybovat, a pak otočte tento šroub ¼ otočte proti směru hodinových ručiček. 4. Pokud po tomto úpravě karburátoru řetězové pily není volnoběh stabilní a řetězová pila se dobře nezrychlí, musíte otočit šroub „L“ trochu proti směru hodinových ručiček, dokud řetězová pila nezačne získat rychlost a dobře fungovat na volnoběžném. Poté opravte šroub „LA“ (volnoběh by měl být 2800 ot / min).

Poznámka: Nebude možné upravit karburátor řetězové pily, pokud do motoru dojde k přítoku vzduchu ze strany (přes těsnění pod karburátorem, přes akcelerátorské čerpadlo karburátoru, přes olejová těsnění klikového hřídele motorová pila nebo jinde).

Video: STIHL 361 CARB Adjustment Video

Odkaz!

Při změně kvality paliva může být zapotřebí nastavení carb řetězové pily STIHL. Vyladění karburátoru řetězové pily vám umožňuje dosáhnout vynikajícího výkonu řetězové pily s zhoršujícími se vnějšími provozními podmínkami. Také úprava karburátoru řetězové pily pomáhá zabránit hladovění oleji a rozpadu motoru v důsledku nedostatečného mazání vstupujícího do válce s libovou směsí paliva.

Tip: Chcete.li zkontrolovat těsnost motoru, je velmi dobré používat speciální zařízení, i.E. Speciální čerpadlo s tlakovým měřítkem. Nejprve musíte odstranit karburátor na řetězové pile a nainstalovat utěsněnou desku s přírubou na vstupní okně válce, abyste připojili hadici k čerpadlu. Zapalovací svíčka pro těsnost lze také položit na tmel. Musíte také odstranit tlumič a nainstalovat uzavřenou desku s gumovým těsněním na výfukovém portu válce. Pak musíte položit píst do horního mrtvého středu a připojit hadici z čerpadla na přírubu. Dále musíte do motoru čerpat vzduch až 0.9 atm. A podívejte se na měřicí jehlu. Pokud to stojí, pak je píst motoru těsný. Poté uvolníme vzduch, přepínáme zařízení (čerpadlo) a začneme čerpat vzduch z válce a vytvoříme vakuum v motoru s tlakovým měřidlem čtení 0.5 atm. Podíváme se na jehlu tlakového rozchodu. Pokud stojí v klidu, pak přes těsnění nebo jiná těsnění v motoru nedochází k úniku vzduchu (což zhoršuje provoz motorové pily a nedovolí, aby byl karburátor správně upraven pro řetězovou pilu). Zkontrolujeme tedy motor z hlediska úniku a komprese vzduchu.

Nastavení karburátoru řetězové pily STIHL 180.

Existuje pouze jeden šroub pro úpravu karburátoru řetězové pily STIHL 180. šroub nečinnosti.

Standardní nastavení volnoběhu (zkrácené h.h.): Otočte šroub proti směru hodinových ručiček, dokud se nezasáhne, poté se dvě zatáčky ve směru hodinových ručiček, a to je vše. 2. Pokud je rychlost motoru příliš nízká, otočte šroub ve směru hodinových ručiček, dokud se řetěz nezačne pohybovat, a poté otočte šroub 0.5 otáček proti směru hodinových ručiček. 3. Pokud je rychlost motoru příliš vysoká, otočte šroub proti směru hodinových ručiček, dokud se řetězec nezastaví a poté otočte šroub další 0.5 otáček proti směru hodinových ručiček.

To je ono, úprava karburátoru pro řetězovou pilu STIHL 180 je hotová.

Odkaz!

Karburátor řetězové pily je součástí palivového systému řetězové pily určené pro zamlžený míchání benzínu se vzduchem a dávkováním této palivové směsi do válce motoru.

Poznámka: Karburátor řetězové pily mísí benzín se vzduchem v poměru 1:14, i.E. 1 část benzínu s olejem je smíchána se 14 díly vzduchu a nastavení karburátoru řetězové pily zajišťuje správný poměr těchto složek palivové směsi.