Nový Grinder Ridgid 18V Octane 7-palcový úhel. Grinderová mlýnka Ridgid

Nový Grinder Ridgid 18V Octane 7-palcový úhel

Ridgid říká, že jejich nová 18V oktanová mlýnka, R88040B, je nejsilnějším duálním mlýnkem z baterie 18V v tomto odvětví.

Pokud vím, Makita’s 18V x2 (36V) mlýnek a metabo 18V-36V 9 ″ mlýnek mohou být jedinými dalšími modely, které lze považovat.„Zatímco oba tyto bezkartáčky jsou však poháněny 18V bateriemi značek, fungují na 36V, zatímco Ridgid pracuje na 18 V.

Nový grid s oktanem Ridgid může být napájen 1 nebo 2 z jejich 18V oktanových baterií nebo 2 neaktanových baterií. To znamená, že ačkoli to bylo navrženo pro vyšší dodávku energie Ridgid 18V Octane Li-ion baterií, můžete také použít jejich neaktanové baterie ve dvojicích.

 • Velikost kola 7 ″
 • 5/8-11 Arbor
 • 6900 RPM Max
 • Bezkartáčový motor
 • Elektronická brzda pro rychlejší roztočení
 • 3-polohová rukojeť
 • Trigger pro uzamčení 2 prstů
 • Váží 8 liber

Holý nástroj je dodáván s (1) broušením, klíčovým klíčem a pomocnou rukojetí. Baterie (nebo baterie) a nabíječka se prodávají samostatně.

První myšlenky

Spusťte mlýnek na jednu nebo dvě oktanové baterie pro optimální výkon nebo jednu nebo dvě neaktanové baterie.

Takže, pokud jste na jedné neaktanové baterii, může to fungovat, i když ne dlouho, pokud čerpání napájení zahřeje baterii příliš rychle.

Nepovažoval jsem to za možné, ale dává to hodně smysl. Grinder je navržen pro nejnovější vysoce výkonné oktanové baterie, pro optimální výkon a běh. Přidejte druhou baterii a prodlužujete tuto runtime dále. Pokud nejste připraveni investovat do oktanových baterií, můžete stále používat dvě neaktanové baterie. Je to skvělé a velmi uživatelsky přívětivé.

Tato konfigurace baterie bezdrátového nástroje bez areálu lze rozšířit na další nástroje. Možná větší pilovanou pokosovou pilou s ridgid? Stolní pila? Extraktor prachu? A co jiné značky, jako je Milwaukee? Mohou budoucí nástroje určené k využití jejich HD 12ah baterií přicházejí s adaptérem, který umožňuje použití dvou baterií XC 5AH?

Samotný mlýnek je zajímavým doplňkem bezdrátového bezdrátu Ridgid, ale pro mě je konfigurace napájení baterie mnohem zajímavější pro potenciál, který drží.

Toto není první energetický energetický nástroj Ridgid 18V, který má nastavení s dvojitou baterií-jejich bezdrátový vzduchový kompresor 18V může být podobně napájen jednou nebo dvěma bateriemi. Přestože jejich bezdrátový kompresor může pracovat s jednou nebo dvěma bateriemi pro větší běh, neexistuje oktane vs. neaktanová úvaha. To, že tento nástroj může fungovat optimálně s jednou nebo dvěma oktanovými bateriemi nebo dvěma neaktanovými bateriemi, je měnič her, nebo alespoň to může být.

Jaké druhy vysoce výkonných bezdrátových nástrojů byste chtěli vidět odtud Ridgid Springboard?

32 комментарии и мнения

To je chytré. Zajímavé je vidět další pohled na to, jak pohánět nástroje s vysokým objemem. Vypadá to, že je masivní nástroj se dvěma oktanovými bateriemi.

Možná TTI na tom testuje vody-a pokud se to prodává slušně-možná nabídne nástroj Milwaukee 2 batery. Závazek Milwaukeeho zůstat s jejich 18V bateriemi. dokonce i s novějšími xc těmi až 12Ah. pravděpodobně omezí, jak daleko mohou jít, Dewalt’s Flexvolt, Makita 2 x 18V, Metaboův multivolt a nyní se tato riddidní nabídka zdá být konkurence v konkurenci v konkurenci způsob, který nelze ignorovat

Myslím, že TTI jen zabije Ridgid na všechno, co AEG dělá. Jako značka by Ridgid Power Tools by měl být pro TTI docela bez námahy vzhledem k jeho vývoji kopie/pasty lol

Pravděpodobně pravda. Na americkém trhu (jak Stuart poznamenal ve svém Who, který vlastní, jaký příspěvek). Emerson licencoval název Ridgid (kdysi výhradně spojen s instalatérskými nástroji vytvořenými společností Ridge Tool Co Co koupil Emerson) na TTI. V rámci této dohody s Emersonem (a možná i domácím skladem). jak si všimnete. TTI uvádí na elektrické nářadí Ridgid jméno, které vypadají hodně jako ty, které TTI dělá pod banner AEG a prodává jinde na světě. Ridgid Power Tools vytvořené TTI se primárně prodávají v Home Depot-ale může existovat nějaký alternativní prodej šedého trhu. Ridgid Instalatérské nástroje. včetně poháněných nástrojů, jako je jejich linie propress, linie Seesnake, čističe odtoků a závity potrubí mohou mít různé OEM a nejsou exkluzivní pro Home Depot. Home Depot také zřejmě licencoval licencování značky Ridgid, která se má aplikovat na jiné ne-pluční nástroje vyrobené různými OEM (jako Ames, RAF-Disston a Cerro Wire). Takže lopata s Ridgid-značkou prodaná v Home Depot-může být vyrobena společností Ames-ne Emerson’s Ridge Tool nebo TTI.

Nepravdivé. Techtronics (TTI) vlastní Milwaukee a Ryobi, zatímco licencuje značku Ridgid pro výrobu určitých nástrojů. Milwaukee nevlastní Ridgid.

Byl bych zvědavý, jak to běží s jednou baterií. tj. To se točí pomaleji bez zatížení, zahřívá se rychleji (motor nebo vnitřní elektronika). Líbí se mi myšlenka hlavně, pokud potřebujete takovou bezdrátovou velkou mlýn. Myslím, že Flexvolt a Makita jsou jediní další na trhu

Zde je recenze videa, kde diskutují o vašich otázkách trochu https: // www.Youtube.com/hodinky?v = flprtdvwbzm

Pravda, na to jsem zapomněl. Zajímalo by mě, jestli se to počítá, na trh jako funkční model 36V, ale pak myslím, že totéž lze říci o Makitě.

Zdá se mi to divné, 2 baterie pro běh versus to je 36V. Po zdvojnásobení hmotnosti baterie, abyste se nemuseli vyměňovat za druhou baterii, když první zemře. Je záměr, že z každé baterie čerpá pouze polovinu zatížení, aby nepřetěžoval jednu baterii s tak vysokým tahem? Je to tedy přístup k pomoci pásmu pro výrobu přílišného nástroje, aby jej aktuální technika baterie nemohla podporovat prostřednictvím 1 baterie?

Neměl bych to nutně nazvat kompromisem vs. Nastavení 36V s dvojitým baterií. S tím máte možnost spustit jakoukoli kombinaci baterií, které máte/potřebujete. Nastavení baterie Makita „vyžaduje“ 2 baterie, bez ohledu na to, co.

Raději byste to byl nástroj pro jednu baterii, který vyžadoval, aby uživatelé šli ven a koupili nové oktanové baterie? Je pravděpodobné, že bylo přidáno druhé připojení baterie, takže uživatelé s neaktanovými bateriemi mohou tento nástroj stále používat.

Měl jsem šanci to včera vyzkoušet a je to neuvěřitelně těžké a ergonomie nejsou na místě, hlavně kvůli špatnému umístění baterií. Měli by mít jen rebrendingone z 12Ah Milwaukee baterií jako Ridgid Octane, měli by nekonečně větší smysl, protože všechny jsou stejně vyrobeny stejnou společností.

Protože to bude spuštěno pouze s 1 oktanovou baterií, jaká ochrana existuje pro další slot pro baterie? Existuje kryt nebo něco, co bude chránit vedení před všemi kovovými čipy a nevyžádanou? Pokud se jedná o skutečný obal, jako je baterie Dewalt 60V, existuje způsob, jak zabránit tomu, aby se tento kryt ztratil?

Minulý rok jsem měl zajímavou konverzaci s Ridgid ve verzi modelu CordEd Model, protože jsem mohl snížit jen o 1/4 ”hlouběji než s mým malým brusky, kvůli obrovské upínací desce, která musí překonat dutý prostor pro jejich vlastní disky s zakřivenou středovou částí. Moje zamýšlené využití k řezání zdiva a proříznutí některých standardních a dokonce i mělčí dlážděné kameny nebylo možné. Bylo uvedeno, že jednotka určená pouze k použití pro broušení kovu dolů a příliš silné pro řezání. Ergonomie a rovnováha byly správné. Skvělý nástroj. Brzděno zvláštním rozhodnutím. Přidáním jedné nebo dvou velkých oktanových baterií bych se obával rovnováhy a únavy. Corded Verion se cítil front vážený, což jsem považoval za vhodné.

Zajímalo by mě, jak jsou tyto dvě baterie izolovány, a pokud se jedná o nástroj pro více volných vozů nebo nástroj 18V. Vše, na čem opravdu záleží, je množství wattů tlačených, i když motor. Nevidím hodnocení W. Dokud je motor navinutý a zapojen pro 36V, může být jedinou změnou smyslový obvod, který přepíná ovladač mezi 18 a 36v operací. Důvod, proč si myslím, že je to proto, že přímé kabeláž 2 baterie paralelně při různých úrovních náboje by způsobilo masivní proud aperage, protože 2 baterie se vyrovnávají při společném napětí. V podstatě by nebyla mezi těmito bateriemi v podstatě žádné zatížení, kromě odporu drátu a připojení. Dokonce i poloviční volt rozdíl mezi nimi by mohl vést k toku tisíc amp po dobu několika sekund, pravděpodobně omezeného všemi maximálními bateriemi, které mohou baterie vydat, zatímco je zkrat. Nemohu to najít, ale byl jsem si jistý, že existuje standard, kdy funkční lithium-iontová buňka nesměla dosáhnout sama o sobě, když se zkratovala. Doufám, že se buňky v těchto balíčcích splní tento standard, ale doufám, že Ridgid není v závislosti na tomto hodnocení. Mohlo by existovat něco jako omezovač INRUSH, jako je velký termistor? Teď chci jeden z nich roztrhat, abych viděl.

Pokud připojíte dvě takové baterie souběžně s polovičním voltovým rozdílem, tok zesilovače mezi nimi je daleko, daleko, mnohem méně než tisíc zesilovačů. jako 5-10 ampérů. Zapomínáte, jak hraje vnitřní odpor k rovnici. Při zatížení, pokles napětí, takže se v podstatě vyrovnává při rozumném proudu. Ale by nebyly vzájemně spojeny, pokud by motor neběžel, takže pokles napětí v důsledku zatížení nástroje způsobí, že plně nabitá baterie poskytuje více napájení, dokud se jeho úroveň náboje nevyrovná druhému. V praxi pravděpodobně nikdy nedochází k náboji z jedné baterie na druhou. Pokud by se z toho objevil nějaký strach, problém by také vyřešila dioda.

Zdá se logické, že duální baterie budou izolovány. Stejný typ izolátorů (i když větší) jsou běžné u vozidel s dvojitými bateriemi. Umožňují proudový tok v jednom směru, ale nedovolili by zpětný průtok z připojené baterie k otevřeným terminálům v režimu jednoho netopýra nebo jakékoli křížové nabíjení v režimu s dvojí baterií. Neříkat, že je to jisté, co udělali, ale je to určitě možnost. Pokud by to bylo jejich řešení, naznačilo by to 18V motor.

Ach můj takže verze AEG získá pravidelný držák kotouče/čepele! Když jsem si koupil americkou verzi, mohl jsem snížit pouze 1/4 ″ hlouběji do kamene, než s mým 4 ″ mlýnkem, kvůli nadměrné montážní desce, abych se vypořádal s rozšířenými disky. Kontaktoval Ridgid. Řekli, že to bylo kvůli bezpečnosti, nemohou jej použít s zděnými čepelemi atd. Přesto tento AEG dokazuje, že to ve skutečnosti odpovídá potřebě a ve skutečnosti je na trh přiveden stejnou společností. Protože stejně jako u jiných značek může být provozován bezpečně a řeší potřebu. Děkuji za sdílení.

Není to špatné zdá se lépe než Makita a já nevidím Ridgid, že má potřebu mnoha nástrojů ho. Dewalt stále vede cestu s potenciálem pro nové nástroje HO s více bateriemi a nejrychlejším časem nabití při zachování chladné baterie.

Nikdy si nekoupím mlýnek s „strážcem rukou“. Za chladného počasí vám brání v nošení něčeho jiného než tenké neizolované rukavice. Pokud nikdy nepoužíváte své nástroje venku v zimě, je to v pořádku.

Baterie vypustí velmi rychle za chladného počasí. 5 minut na vypuštění páru 5 hodin baterií při mínus 17 stupňů Celsia. Saskatchewan, Kanada.

Zdálo se, že každý nástroj Ridgid, na který jsem se pozorně podíval, má pouze dva kontakty baterií, jeden POS a jeden neg. Takže mají ochranu přetížení nebo teploty? Zdá se, že všechny hlavní značky mají 3-5 nebo více kontaktů, myslel jsem si z těchto ochranných důvodů. Druhou věcí, kterou jsem si všiml, jsou plasty na nástrojích Ridgid se zdá být téměř jako prototypy. ostré hrany, velmi nerafinované. A. Na několik, na které jsem se podíval, jsou v kompartmentech baterie velké otevřené prostory, které vystavují vnitřek těla nástroje. Zdánlivě mnohem méně zapečetěné než velké 3-4 značky. Kdokoli jiný si toho někdy všiml? Podívejte se na modely zobrazení v Honedepotu a podívejte se, co si myslíte.

Uživatel Ridgid, který se děje 10 let, ještě musí vidět ostrou hranu nebo něco nerafinovaného na nástroji Ridgid Power Tool. Nikdy jsem neviděl velké otevřené prostory, které vystavují interní nástroje nebo kde se baterie připojuje. Vždy vidět dvě poloviny správně páření. Baterie mají 4 kontakty, zatímco nástroje mají 2. Tepelná ochrana je zabudována do baterií a nabíječky. Spusťte štíhlý balíček 18V na některých elektrických nástrojích a vystřihnou se kvůli rychlému výbojovému teplu. Vyzvedněte vyčerpanou baterii, která byla na horkém letním slunci nebo v zimní noci v dodávce; A ona se nebude účtovat.

Existuje lepší technologie baterií, ale vyžaduje nákup nových baterií. Tento nástroj byl navržen tak, aby stávající uživatelé 18V mohli používat baterie, které již mají.

Dobře vím, že je to úplně levé pole, ale je to mě obtěžuje má někdo jiný děsivý flashback hrát doom v polovině 90. let, když vidí tuto věc? Možná s tvarem kužele nebo hlavně? Nemyslím na to žádnou urážku! Jen říkám vypadá to jako jeden z těch prvních 3D vykreslených zbraní FPS z vesmíru nebo tak něco nemůžu si pomoct, ale mám flashbacky, když to vidím Mám spoustu osobních problémů, které tohle kontrolují vše, co vidím je zbraň videoher z před 20 lety.

Používal můj už asi 2 roky. Nábytek ve stylu bruslařské farmy, který dělám z regenerovaného dřeva palety. Těžký bastard! Rychle odtoky baterie. Dvě 5hodinové baterie rozdávají asi po 20 minutách, přibližně stejné jako pár 3hodinových. Možná se vystřihnou, protože teplo se rychle naváží. Někdy ji používám pod 3. sekačkou štětce k zaostření čepelí. Bije odvíjející prodlužovací kabel a zakopnul ji, zatímco já pracuji. Měl jsem také menší brusku, také rychle odtoky baterií a mohl jsem to tvrdě zastavit na broušení disku. Takže jsme tady, se všemi nevýhodami, které stále jdu do nástroje pro tuto práci. Těšíme se na to, co by pro to mohly znamenat nové generační baterie.

RIDGID R86042 18 VOLT 4-1-2 palce bez kartáčovače Uživatelská příručka Grender

Domů »Ridgid» Ridgid R86042 18 Volt 4-1-2 palce bez kartáčovače Uživatelská příručka Grender

R86042 18 V VOLT 4-1-2 palce bezmaskak Grunderuser Manual

Příručka operátora18 Volt 4-1/2 in. Breatherless Angle Grinder115 mm (4-1/2 PO) Meuleuse d´Engle Sans Balai de 18 v115 mm (4-1/2 plug.) Amaladora Angular Sin Escobillas de 18 VR86042

Chcete.li zaregistrovat svůj produkt Ridgid, navštivte prosím: Zaregistrujte se.Ridgidpower.Varování COM: Aby se snížil riziko zranění, musí si uživatel před použitím tohoto produktu přečíst a porozumět příručce operátora.Uložit tuto příručku pro budoucí odkaz

Varování o bezpečnosti obecného energetického nástroje

Varujte všechna bezpečnostní varování a všechny pokyny. Nedodržení varování a pokynů může mít za následek elektrický šok, oheň a/nebo vážné zranění.Uložte všechna varování a pokyny pro budoucí použití.Termín „Power Tool“ ve varováních se týká vašeho síťovaného (šňůra) elektrického nástroje nebo bateriového (bezdrátového) energetického nástroje.Bezpečnost pracovního prostoru

 • Udržujte pracovní oblast čistou a dobře osvětlenou. Přeplněné nebo tmavé oblasti zve nehody.
 • Neovládejte elektrické nářadí ve výbušných atmosférách, například v přítomnosti hořlavých kapalin, plynů nebo prachu. Power Tools vytvářejí jiskry, které mohou zapálit prach nebo výpary.
 • Při provozování energetického nástroje držte děti a kolemjdoucí. Rozptýlení může způsobit, že ztratíte kontrolu.

ELEKTRICKÁ BEZPEČNOST

 • Zásuvky na elektrické nástroje musí odpovídat zásuvce. Nikdy nepravte zástrčku v žádném případě. Nepoužívejte žádné zástrčky adaptéru se zemním (uzemněným) elektrickým nářadím. Nemodifikované zástrčky a odpovídající vývody sníží riziko elektrického šoku.
 • Vyvarujte se kontaktu těla s uzemněnými nebo uzemněnými povrchy, jako jsou trubky, radiátory, rozsahy a chladničky. Pokud je vaše tělo uzemněno nebo uzemněno, existuje zvýšené riziko elektrického šoku.
 • Nevystavujte elektrické nářadí déšť nebo mokrým podmínkám. Vstupující voda do energetického nástroje zvýší riziko elektrického šoku.
 • Nezneužívejte šňůru. Nikdy nepoužívejte šňůru pro přenášení, tahání nebo odpojení napájecího nástroje. Udržujte šňůru od tepla, oleje, ostrých okrajů nebo pohyblivých částí. Poškozené nebo zapletené šňůry zvyšují riziko elektrického šoku.
 • Při provozování elektrického nástroje venku použijte prodlužovací kabel vhodnou pro venkovní použití. Použití šňůry vhodné pro venkovní použití snižuje riziko elektrického šoku.
 • Pokud je nevyhnutelné provozování energetického nástroje na vlhkém místě, použijte přerušení podložky (GFCI) chráněné dodávky. Použití GFCI snižuje riziko elektrického šoku.
 • Tento produkt používejte pouze s bateriemi a nabíječkami uvedenými v nástroji/spotřebiči/baterii/nabíječkové korelaci doplněk 988000-302.

OSOBNÍ BEZPEČÍ

 • Zůstaňte v pohotovosti, sledujte, co děláte, a při provozování nástroje pro energetiku použijte zdravý rozum. Nepoužívejte energetický nástroj, když jste unavení nebo pod vlivem drog, alkoholu nebo léků. Okamžik nepozornosti při provozních nářadích může mít za následek vážné zranění.
 • Použijte osobní ochranné vybavení. Vždy noste ochranu očí. Ochranné vybavení, jako jsou prachové masky, nekódní bezpečnostní obuv, pevné klobouky nebo ochrana sluchu používané pro vhodné podmínky.
 • Zabránit neúmyslnému zahájení. Před připojením ke zdroji energie a/nebo baterii se ujistěte, že přepínač je v poloze v poloze, vyzvedněte nebo přenáší nástroj. Přenášení elektrického nářadí prstem na přepínači nebo energizujícím elektrickém nářadí, které mají přepínač pozvat nehody.
 • Před zapnutím napájecího nástroje vyjměte jakýkoli nastavovací klíč nebo klíč. Klíč nebo klíč, který zůstal připojený k rotující části energetického nástroje, může mít za následek zranění osob.
 • Nepřesahujte. Udržujte vždy řádné postavení a rovnováhu. To umožňuje lepší kontrolu napájecího nástroje v neočekávaných situacích.
 • Správně se oblékat. Nenoste volné oblečení nebo šperky. Udržujte vlasy, oblečení a rukavice od pohyblivých částí. Volné oblečení, šperky nebo dlouhé vlasy mohou být zachyceny v pohyblivých částech.
 • Pokud jsou zařízení poskytována pro připojení extrakce a sběru prachu, ujistěte se, že jsou připojena a správně použita. Použití sběru prachu může snížit nebezpečí související s prachem.
 • Nenoste volné oblečení nebo šperky. Obsahují dlouhé vlasy. Do vzduchových otvorů lze vtáhnout volné oblečení, šperky nebo dlouhé vlasy.
 • Nepoužívejte na žebřík ani na nestabilní podporu. Stabilní základna na pevném povrchu umožňuje lepší kontrolu nad energetickým nástrojem v neočekávaných situacích.

Použití a péče o elektrické nástroje

 • Nenuťte energetický nástroj. Pro svou aplikaci použijte správný energetický nástroj. Správný energetický nástroj udělá práci lépe a bezpečnější při rychlosti, pro kterou byl navržen.
 • Pokud spínač nezapíne a vypne, nepoužívejte nástroj. Jakýkoli energetický nástroj, který nelze ovládat přepínačem, je nebezpečný a musí být opraven.
 • Před provedením jakýchkoli úprav, změny příslušenství nebo ukládání elektrického nářadí odpojte zástrčku od zdroje napájení a/nebo baterie z nástroje. Taková preventivní bezpečnostní opatření snižují riziko náhodného zahájení energetického nástroje.
 • Uchovávejte volnoběžné elektrické nástroje mimo dosah dětí a nedovolují osobám, které nejsou s energetickým nástrojem neznámé nebo tyto pokyny pro provozování nástroje pro napájení. Power Tools jsou nebezpečné v rukou netrénovaných uživatelů.
 • Udržujte elektrické nářadí. Zkontrolujte, zda je nesprávně vyrovnání nebo vazba pohyblivých částí, rozbití dílů a jakékoli jiné podmínky, které mohou ovlivnit provoz nástroje. Pokud je poškozen, nechte energetický nástroj opravit před použitím. Mnoho nehod je způsobeno špatně udržovanými elektrickými nářadími.
 • Udržujte řezací nástroje ostré a čisté. Správně udržované řezací nástroje s ostrými řeznými hranami se méně pravděpodobně váže a snadněji se ovládají.
 • Použijte energetický nástroj, příslušenství a kousky nástrojů atd. v souladu s těmito pokyny, s ohledem na pracovní podmínky a práci, která má být provedena. Použití energetického nástroje pro operace odlišné od zamýšlených by mohlo vést k nebezpečné situaci.

Použití a péče o baterie

 • Dobít pouze s nabíječkou určenou výrobcem. Nabíječka, která je vhodná pro jeden typ baterie, může vytvořit riziko požáru při použití s ​​jinou baterií.
 • Používejte elektrické nářadí pouze se speciálně určenými bateriemi. Použití jakýchkoli jiných baterií může způsobit riziko zranění a palby.
 • Když se baterie nepoužívá, držte ji dál od jiných kovových předmětů, jako jsou papírové klipy, mince, klíče, nehty, šrouby nebo jiné malé kovové předměty, které mohou navázat spojení z jednoho terminálu do druhého. Zkrácení terminálů baterie dohromady může způsobit popáleniny nebo oheň.
 • Za urážlivých podmínek může být kapalina vypuzena z baterie; Vyvarujte se kontaktu. Pokud dojde k náhodnému kontaktu, spláchněte vodou. Pokud kapalina kontaktuje oči, navíc vyhledejte lékařskou pomoc. Kapalina vypuštěná z baterie může způsobit podráždění nebo popáleniny.
 • Nechte svůj energetický nástroj obsluhující kvalifikovaný opravářský člověk pomocí pouze identických náhradních dílů. Tím zajistíte, že bude udržována bezpečnost energetického nástroje.
 • Při servisu napájecího nástroje použijte pouze stejné náhradní díly. Postupujte podle pokynů v části údržby této příručky. Použití neoprávněných částí nebo nedodržení pokynů k údržbě může způsobit riziko šoku nebo zranění.

Varování o bezpečnosti brusky úhlu

 • Tento energetický nástroj má fungovat jako mlýnek, brusky, drátěný kartáč nebo lesk. Přečtěte si všechna bezpečnostní varování, pokyny, ilustrace a specifikace poskytované v tomto energetickém nástroji. Nedodržení všech níže uvedených pokynů může mít za následek elektrický šok, oheň a/nebo vážné zranění.
 • Operace, jako je odříznutí. Operace, pro které nebyl navržen energetický nástroj, mohou způsobit nebezpečí a způsobit zranění.
 • Nepoužívejte příslušenství, které není speciálně navrženo a doporučováno výrobcem nástrojů. Jen proto, že příslušenství může být připojeno k vašemu energetickému nástroji, nezajišťuje bezpečný provoz.
 • Hodnocená rychlost příslušenství musí být rovná alespoň maximální rychlosti označené na energetickém nástroji. Příslušenství běžící rychleji, než je jejich hodnocená rychlost může rozbít a odletět od sebe.
 • Vnější průměr a tloušťka vašeho příslušenství musí být v rámci hodnocení kapacity vašeho energetického nástroje. Nesprávné příslušenství nelze adekvátně chránit nebo kontrolovat.
 • Vtitelná montáž příslušenství se musí shodovat s nitkem vřetena brusky. Pro příslušenství namontované přírubami musí otvor pro Arbor příslušenství namontovat na průměr lokalizace příruby. Příslušenství, které neodpovídají montážnímu hardwaru energetického nástroje, dojde rovnováha, nadměrně vibruje a může způsobit ztrátu kontroly.
 • Nepoužívejte poškozené příslušenství. Před každým použitím zkontrolujte příslušenství, jako jsou abrazivní kola na čipy a praskliny, podložka pro praskliny, slzy nebo nadbytečné opotřebení a drátěné kartáč pro volné nebo prasklé dráty. Pokud je energetický nástroj nebo příslušenství zrušen, zkontrolujte poškození nebo nainstalujte nepoškozený příslušenství. Po prohlédnutí a instalaci příslušenství se umísťte a kolemjdoucí z roviny rotačního příslušenství a spusťte napájecí nástroj při maximální rychlosti bez zatížení po dobu jedné minuty. Poškozené příslušenství se během této zkušební doby obvykle rozpadne.
 • Noste osobní ochranné vybavení. V závislosti na aplikaci použijte obličejový štít, bezpečnostní brýle nebo bezpečnostní brýle. Jak je to vhodné, noste prachovou masku, chrániče sluchu, rukavice a workshop zástěra schopná zastavit malé fragmenty abraziva nebo obrobku. Ochrana očí musí být schopna zastavit létající trosky generované různými operacemi. Duchová maska ​​nebo respirátor musí být schopna filtrovat částice generované vaší operací. Dlouhodobé vystavení hluku s vysokou intenzitou může způsobit ztrátu sluchu.
 • Udržujte kolemjdoucí vzdálenost daleko od pracovní oblasti. Každý, kdo vstupuje do pracovní oblasti, musí nosit osobní ochranné vybavení. Fragmenty obrobku nebo zlomeného příslušenství mohou odletět a způsobit zranění mimo okamžitou oblast provozu.
 • Při provádění operace, kde může řezací nástroj kontaktovat skryté zapojení, držte energetický nástroj pouze izolovaným uchopovacím povrchem, pouze při provádění operace. Kontakt s „živým“ drátem také vytvoří exponované kovové části nástroje „Live“ a může operátorovi dát elektrický šok.“
 • Nikdy položte napájecí nástroj, dokud se příslušenství nedostane k úplnému zastávce. Příslušenství pro spřádání může chytit povrch a vytáhnout energetický nástroj z ovládání.
 • Při přenášení po boku nespusťte energetický nástroj. Náhodný kontakt s spřádacím příslušenstvím by mohl zachytit vaše oblečení a přitáhnout příslušenství do vašeho těla.
 • Pravidelně vyčistěte vzduchové otvory nástroje. Ventilátor motoru nakreslí prach uvnitř pouzdra a nadměrná akumulace práškového kovu může způsobit elektrická rizika.
 • Neprovozujte energetický nástroj poblíž hořlavých materiálů. Jiskry by mohly tyto materiály zapálit.
 • Nepoužívejte příslušenství, které vyžadují kapalné chladicí kapaliny. Použití vody nebo jiných kapalných chladičů může mít za následek elektrické proudění nebo šok.
 • Udržujte pevné přilnavosti k elektrickému nástroji a umístěte své tělo a paži, aby vám umožnilo odolat silám zpětného rázu. Během spuštění vždy použijte pomocnou rukojeť, pokud je to poskytnuto, pro maximální kontrolu nad zpětným zálohováním nebo točivým momentem. Operátor může ovládat reakce točivého momentu nebo síly zpětného rázu, pokud jsou přijata správná opatření.
 • Nikdy nestavte ruku do rotujícího příslušenství. Příslušenství může nakopat zpět přes ruku.
 • Nepokládejte své tělo v oblasti, kde se bude moci pohnout, pokud dojde k provize. Backback pohání nástroj ve směru naproti pohybu kola v bodě zachycení.
 • Při pracovních rozích a ostré hrany použijte zvláštní péči. atd. Vyvarujte se skákání a zachycení příslušenství. Rohy, ostré hrany nebo skákací mají tendenci zachytit rotující příslušenství a způsobit ztrátu kontroly nebo zpětného rázu.
 • Nepovazujte řetězovou řetězovou řetězovou čepel nebo ozubenou pilovou čepel. Takové čepele vytvářejí častý provize a ztrátu kontroly.
 • Použijte pouze typy kol, které jsou doporučeny pro váš energetický nástroj a konkrétní stráž určené pro vybrané kolo. Kola, pro která nebyl navržen energetický nástroj, nemohou být dostatečně střeženy a jsou nebezpečná.
 • Broušená plocha středového deprese musí být namontována pod rovinou strážce rtu. Neschopně namontované kolo, které promítá rovinou strážní rtu, nelze adekvátně chránit.
 • Strážný musí být bezpečně připojen k energetickému nástroji a umístěn pro maximální bezpečnost, takže nejmenší množství kola je vystaveno operátorovi. Strážce pomáhá chránit operátora před fragmenty rozbitého kola, náhodným kontaktem s kolami a jiskry, které by mohly zapálit oblečení.
 • Kola musí být použita pouze pro doporučené aplikace. Například: Nezablopujte se stranou mezního kola. Abrazivní mezní kola jsou určena pro periferní broušení, boční síly aplikované na tato kola mohou způsobit, že se rozbijí.
 • Vždy používejte nepoškozené příruby kol, které mají správnou velikost a tvar pro vybrané kolo. Správné příruby kol podporují kolo, čímž se snižuje možnost rozbití kola. Příruby pro odřezaná kola se mohou lišit od přírub broušení.
 • Nepoužívejte opotřebovaná kola z větších elektrických nástrojů. Kolo určené pro větší energetický nástroj není vhodné pro vyšší rychlost menšího nástroje a může prasknout.

Bezpečnostní varování specifická pro broušení

 • Nepoužívejte nadměrně nadměrně velký broušený papír na broušení. Při výběru brusného papíru sledujte doporučení výrobce. Větší brusný papír přesahující za broušený podložka představuje nebezpečí tržné rány a může způsobit zachycení, roztržení disku nebo zpětného rázu.
 • Nedovolte, aby žádná volná část lešticí kapoty nebo její řetězce připevňovaly, aby se volně roztočily. Zastrčit nebo oříznout jakékoli volné řetězce připevnění. Uvolněné a spřádací řetězce připevnění vám mohou zamotat prsty nebo zachytit na obrobku.
 • Uvědomte si, že štětiny jsou hozeny štětcem i během běžných operací. Nepřekvapujte dráty použitím nadměrného zatížení na kartáč. Drátské štětiny mohou snadno proniknout do lehkého oblečení a/nebo kůže.
 • Pokud je pro kartáčování drátu doporučeno použití stráže, nedovolte žádné rušení drátu nebo kartáče s strážcem. Drátěné kolo nebo kartáč se mohou v průměru rozšířit v důsledku pracovního zatížení a odstředivých sil.
 • Vždy používejte správnou stráž s broušením. Chránič chrání operátora před fragmenty rozbitého kola.
 • Poznejte svůj energetický nástroj. Pečlivě si přečtěte příručku operátora. Naučte se jeho aplikace a omezení, jakož i konkrétní potenciální rizika související s tímto mocným nástrojem.Po tomto pravidle sníží riziko elektrického šoku, ohně nebo vážného zranění.
 • Vždy noste ochranu očí pomocí bočních štítů označených tak, aby vyhovovaly ANSI Z87.1. Po tomto pravidle sníží riziko vážného zranění.
 • Chraňte své plíce. Pokud je operace zaprášená, noste obličej nebo prachovou masku. Po tomto pravidle sníží riziko vážného zranění.
 • Chraňte své sluch. Ochrana sluchu noste během delší provozních období. Po tomto pravidle sníží riziko vážného zranění.
 • Nástroje pro baterie nemusí být zapojeny do elektrické zásuvky; Proto jsou vždy v provozním stavu. Uvědomte si možná nebezpečí, když nepoužíváte nástroj baterie nebo při změně příslušenství. Po tomto pravidle sníží riziko elektrického šoku, požáru nebo vážného zranění osob.
 • Nepokládejte bateriové nástroje nebo jejich baterie poblíž ohně nebo tepla. To sníží riziko exploze a možná zranění.
 • Nesdržte, nepadněte ani nepoškozujte baterii. Nepoužívejte baterii nebo nabíječku, která byla upuštěna nebo obdržena ostrá rána. Poškozená baterie podléhá výbuchu. Okamžitě zlikvidujte spuštěnou nebo poškozenou baterií.
 • Baterie mohou explodovat v přítomnosti zdroje zapalování, jako je pilotní světlo. Chcete.li snížit riziko vážného zranění, nikdy nepoužívejte žádný bezdrátový produkt v přítomnosti otevřeného plamene. Explodovaná baterie může pohnout zbytky a chemikálie. Pokud je vystaven, okamžitě spláchněte vodou.
 • Nezbijte nástroj pro baterie na vlhkém nebo mokrém místě. Nepoužívejte, neukládejte ani nabíjejte baterie nebo produkty v místech, kde je teplota menší než 50 ° F nebo více než 100 ° F. Neukládejte venku ani ve vozidlech.
 • Za extrémního používání nebo teplotních podmínek může dojít k úniku baterie. Pokud kapalina přijde do kontaktu s vaší kůží, okamžitě umyjte mýdlem a vodou. Pokud se vaše tekutina dostane do očí, propláchněte je čistou vodou po dobu nejméně 10 minut, pak hledejte okamžitou lékařskou pomoc. Po tomto pravidle sníží riziko vážného zranění.
 • Uložte tyto pokyny. Často na ně odkazujte a použijte je k poučení ostatních, kteří mohou tento nástroj používat. Pokud někomu půjčíte tento nástroj, půjčujte jim také tyto pokyny.

Symboly

Na tomto produktu lze použít některé z následujících symbolů. Prostudujte je a naučte se jejich význam. Správná interpretace těchto symbolů vám umožní lépe provozovat produkt.

FUNKCE

Specifikace produktu Specifikace rozvíjející kapacita kola ………………………………….4-1/2 v.Doporučená tloušťka broušení kol ……………………………. Typ 27, 6 mmrated rychlosti ………………………………………. 10 600/minspindle vlákno …………………………………. 5/8 in. x 11 UNC

SHROMÁŽDĚNÍ

Rozbalení tohoto produktu vyžaduje montáž. Opatrně odstraňte nástroj a jakékoli příslušenství z krabice. Všechny položky uvedené v sekci musí být zahrnuty v době nákupu.VAROVÁNÍ: Položky v této sekci sestavení nejsou sestaveny výrobcem a vyžadují vlastní instalaci. Použití produktu, který mohl být nesprávně sestaven.

 • Během přepravy pečlivě prohlédněte nástroj, abyste se ujistili.
 • Nezhodnoťte balicí materiál, dokud tento nástroj pečlivě prohlédnete a uspokojivě neprovozujete.
 • Pokud jsou některé části poškozeny nebo chybějící, zavolejte na 1-866-539-1710 o pomoc.

Instalace brusného kola

Viz obrázek 1, strana 12.

Nebezpečí: Použijte pouze středová kola typu 27 (například ta, která je poskytována s tímto produktem). Nikdy nepřipojte k této mlýnku rovného nebo mezního kola typu 1 nebo zkrácejte. Použití pro jakýkoli jiný účel se nedoporučuje a vytváří nebezpečí, které povede k vážnému zranění.

Nebezpečí: Nikdy nepřipojte na řezání dřeva nebo řezbář jakéhokoli typu k tomuto brusiči. Je navržen pouze pro broušení a broušení. Použití pro jakýkoli jiný účel se nedoporučuje a vytváří nebezpečí, které povede k vážnému zranění.Poznámka: Ujistěte se, že minimální provozní rychlost jakéhokoli vybraného příslušenství je rovná nebo větší než jmenovitá rychlost nástroje. VAROVÁNÍ: Před instalací na brusku si důkladně prohlédněte nový broušení.

 • Lehce klepněte kolem kola pomocí dřevěného kladiva.
 • Pečlivě poslouchejte výsledné zvuky. Místa s trhlinami nebo prasklinami budou mít za následek jiný zvuk.
 • Vyjměte baterii z mlýnku.
 • Stiskněte tlačítko zámku vřetena a otočte matici svorky, dokud se zámky vřetena.
 • Uvolněte a vyjměte matici z vřetena. Neodstraňujte přírubu disku.
 • Ujistěte se, že byty na dně příruby disku jsou zapojeny do bytů na vřetenu.
 • Umístěte broušení na vřeteno.

VAROVÁNÍ: Vždy nainstalujte broušení s depresivním středem proti přírubě disku. Pokud tak neučiníte, způsobí prasknutí mrouka. To by mohlo mít za následek vážné zranění kvůli uvolněnému částic a být hozeno z brusky. NEUTAHUJTE příliš silně.

 • Navlékejte matici upína na vřeteno s plochou stranou matice směřující nahoru.
 • Namontujte zvednutou část matice s malým průměrem do díry v kola a prstem se utáhněte.
 • Stiskněte tlačítko zámku vřetena a otočte kolo ve směru hodinových ručiček, dokud se vřeteno nezamkne v poloze.
 • Bezpečně utáhněte upevňovací matici s poskytnutým klíčem. NEUTAHUJTE příliš silně.

Aplikace

Tento produkt můžete použít pro níže uvedený účel:

 • Broušení kovů
 • Broušení dřeva nebo kovových povrchů (broušený disk a podložka nejsou zahrnuty)
 • Kovové povrchy kartáčování drátu (drátěné kolo není zahrnuto)
 • Leštící kovové povrchy (podložka a kapota nejsou zahrnuty)

Instalace/odebrání baterie

Viz obrázek 3, strana 12.Instalovat:

 • Umístěte zapnuto/vypnuto do polohy vypnuto.Poznámka: Pokud je přepínač zapnutí/vypnutí v poloze, když je baterie nainstalována, funkce blokování zamezí nástroj. Pokud k tomu dojde, vypněte nástroj a začnete používat.
 • Vložte baterii.
 • Ujistěte se, že se západky na každé straně baterie zachytí na místo a baterie je zabezpečena v produktu před zahájením provozu.
 • Stiskněte západky na každé straně baterie.
 • Úplné pokyny k nabíjení naleznete v příručkách operátora pro baterii a nabíječku.

Ochrana přetížení, když je nástroj nucen nebo je motor přetížen, mlýnek se automaticky vypne. Nevynuňte nástroj. LED ochrany proti přetížení bude blikat, když se mlýn blíží podmínky přetížení. Chcete.li se zabránit přetížení, vyviněte menší tlak na brusku nebo vypněte nástroj, poté restartujte a pokračujte v provozu.Umístění obrázků Guardsee 4. 6, strany 12. 13 a obrázek 9, strana 14. Chránič na brusky by měl být správně umístěn v závislosti na tom, na kterou stranu je držadlo namontováno. Nikdy nepoužívejte mlýnek bez strážce správně na místě nebo při zarovnání šipek indexu. VAROVÁNÍ: Nikdy neumístěte stráž, aby byl před mlýn. To by mohlo vést k vážnému zranění, protože jiskry a volné částice vyhozené z broušení by byly směrovány k operátorovi. Vždy umístěte stráž na správné místo, jak je znázorněno.Chcete.li přemístit stráž: Odstraňte baterii. Depresivní páka stráž a otočte stráž do své správné polohy, jak je znázorněno.Poznámka: Ujistěte se, že zvednutý hřeben na stráži sedí v drážce na uzávěru ložiska. Nikdy nepoužívejte mlýnek bez strážce na místě a správně upraveni.Spuštění/zastavení Grindersee Obrázek 7, strana 13. VAROVÁNÍ: Vždy zkontrolujte, zda je tlačítko vřetena plně uvolněno před zapnutím nástroje.Držte mlýnek před a od vás a udržujte broušený kolo na obrobku.Chcete.li zapnout mlýnek na úhel, zatlačte zapnuto/vypnuto dopředu do polohy ON. Chcete.li zamknout mlýnek v poloze ON, stiskněte přední část spínače.Chcete.li zastavit mlýnek, uvolněte přepínač ON/OFF do polohy vypnutí. Pokud je spínač v uzamčené poloze, stiskněte zadní část spínače a uvolníte se do polohy vypnutí.Upozornění: Nikdy nepokryjte větrací otvory. Musí být vždy otevřené pro správné chlazení motoru.

Provozování Grindersee Obrázek 8, strana 13. Vždy pečlivě vyberte a používejte broušená kola, která se doporučuje, aby byl materiál uzemněn. Ujistěte se, že minimální provozní rychlost jakéhokoli vybraného příslušenství je 10 600 /min. nebo více. Broušené kolo dodávané s bruskou je vhodné pro broušení svarů, přípravu povrchů, které mají být svařovány, broušení konstrukční oceli a broušení nerezové oceli. Chcete.li ovládat brusku: Zajistěte veškerou práci ve svěráku nebo svorce na pracovní stůl.Nebezpečí: Nikdy nepoužívejte mlýnek s odstraněným strážcem. Byl navržen pouze pro použití s ​​nainstalovaným strážcem. Pokus o použití brusky s odstraněným strážcem povede k tomu, že volné částice budou hozeny proti operátorovi, což má za následek vážné zranění osob.

 • Držte mlýnku před a od vás oběma rukama a držte broušený kolo na obrobku.
 • Zapněte mlýnek a nechte motor a broušený kola nahromadit na plnou rychlost.
 • Snižte mlýnku postupně, dokud se brusný kolo nekontaktuje obrobku.
 • Udržujte mlýnek nakloněný pod úhlem od 5 do 15 stupňů od pracovního povrchu.

VAROVÁNÍ: Chcete.li zabránit ztrátě kontroly a možného vážného zranění osob, vždy obsluhujte mlýnek oběma rukama a držte jednu ruku na boční rukojeti.Přesuňte mlýnku nepřetržitě stabilním a konzistentním tempem.Upozornění: Pokud je bruska držena na jednom místě příliš dlouho, bude to dráždit a řezat drážky v obrobku. Pokud je mlýnek držen v příliš ostrém úhlu, bude také dráždit obrobku kvůli koncentraci tlaku na malou plochu.Poznámka: Silný tlak sníží rychlost brusky a zatěžuje motor. Normálně hmotnost samotného nástroje je pro většinu mletí adekvátní.

 • Při broušení zubatých okrajů nebo volných šroubů použijte lehký tlak, kde je potenciál pro zápletku na kovovou hranu.
 • Použijte jen dostatečný tlak, abyste zabránili mlýnku na chatování nebo skákání.
 • Pokud je vyvíjen příliš velký tlak a není uleven, může dojít k přetížení, což způsobí, že se nástroj automaticky vypne. Před vypnutím brusky zvedněte mlýnek z obrobku.

ÚDRŽBA

 • Vyjměte baterii z mlýnku. Vyjměte matici svorky, broušení a přírubu disku.
 • Viz instalace brusného kola dříve v této příručce.
 • Depresivní páka strážce a otočte starého strážce, dokud nejsou zarovnány šipky indexu na stráži a uzávěru ložiska. Odstraňte starou stráž.
 • Umístěte novou stráž na rameno uzávěru ložiska zarovnáním indexových šipek na stráž a ložiskovou čepici. Zatlačte na stráž, dokud nebude plně usazen.
 • Stiskněte stráž a otočte stráž na správnou polohu. Viz umístění stráže.Poznámka: Ujistěte se, že zvednutý hřeben na stráži sedí v drážce na uzávěru ložiska.
 • Nainstalujte přírubu disku, broušení a matice. Viz instalace brusného kola.
 • Bezpečně utáhněte matici upínací matice s poskytnutým klíčem.

Poznámka: Ilustrace začínají na straně 12 po francouzských a španělských jazykových sekcích.Tento produkt má 90denní záruku spokojenosti a také tříletou omezenou záruku. Podrobnosti o záruce a politice najdete na Powertools.Ridgid.com nebo volání (bezplatné) 1-866-539-1710.A. ON/OFF Switchb. Wrenchc. BUTTOND SUPNDLE LOCK. BUSKESS GRASTE. BRCRUSING WEEF. Boční řídíček. strážce Leverh. Ochrana proti přetížení LED A. Wrenchb. Clamp NUTC. Broušení kola. vřetena. vřetena. vřetena. Buttong. Flatsh. TO TO Looseni. utažení

A. Boční rukojeť A. Battery PackB. Depresivní západky pro uvolnění baterie

A. Depresivní strážná páka se otáčí

Obr. 5 bočních rukojeti nalečené strany brusky

Boční rukojeť na pravé straně brusky

Obr. 6 Nesprávné

Příručka pro provozovatel manualmanuel d’eitization del operador18 volt 4-1/2 in. Breatherless Angle Grinder115 mm (4-1/2 PO) Meuleuse d’Engle Sans Balai de 18 V 115 mm (4-1/2 Pulg.) Amaladora Angular Sin Escobillas de 18 V R86042

Informace o zákaznickém servisu: Pro díly nebo službu nevraťte tento produkt do obchodu. Kontaktujte nejbližší autorizované servisní středisko Ridgid. Při volání nebo návštěvě nezapomeňte poskytnout všechny relevantní informace. Pro umístění nejbližšího autorizovaného servisního centra volejte na číslo 1-866-539-1710 nebo nás navštivte online v Powertools.Ridgid.com.MODEL ČÍSLO. Sériové č._Model číslo na produktu může mít na konci další písmena. Tato písmena označují informace o výrobě a měly by být poskytovány při volání po službě.

One World Technologies, Inc.Str.Ó. Box 1427 Anderson, SC 29622 USA 1-866-539-1710 Powertools.Ridgid.comridgid je registrovaná ochranná známka společnosti Ridgid, Inc., Používá se na základě licence.995000620 6-3-21 (Rev: 05)