Při zimním rybolovu použijte vrták na baterii

Top-15 nejlepších šroubováků pro objevování ledu: hodnocení 2021-2022 a volby výběru

Milovníci zimního rybolovu Know: Pro koníček, aby se potěšilo potěšení, je důležité si vybrat správné vybavení. Pokud plánujete udělat díry na ledě, nezapomeňte získat dobrý elektrický šroubovák pro sekeru ledu: nejen velmi usnadní přípravnou část rybolovu, ale také se stane věrným asistentem na farmě a vezme řešení obrovského počtu domácnostních problémů.

Analyzovali jsme údaje o nákupu šroubováků pro sekeru ICE v letech 2021-2022 ve známých online obchodech a na trzích. Na základě výsledků analýzy recenzí odborníků i běžných kupujících jsme v letech 2021-2022 sestavili hodnocení nejlepších šroubováků pro sekeru ledu v letech 2021-2022. Použili jsme celou řadu indikátorů: napětí baterie, točivý moment, typ a kapacitu baterie atd.

Požadavky na parametry elektrického šroubováku

Volba Scoroplair pro objev ledu je založena na úkolech těch, kteří stojí před ním, jmenovitě dobře a po dlouhou dobu:

 • Za prvé, výběr šroubováku, musíte věnovat pozornost jeho moci. Mělo by to být nejméně 18 palců. Pokud to finance dovolí, je lepší zvolit modely, jejichž napětí je 36 V, protože čím silnější je nástroj, tím snazší je možné se vyrovnat s tlustým ledem.
 • Druhým důležitým indikátorem je točivý moment. Princip „čím více, tím lepší funguje zde“. Minimální ukazatele pro správnou volbu jsou 50-70 nm, ale pokud máte příležitost získat pokročilejší model (80-90 nm), neměli byste se toto potěšení popírat. Protože čím vyšší je točivý moment, tím snazší dojde k procesu vrtání. Takový drift ledu se bude moci vyrovnat i s nejvyšším a silnějším ledem.
 • Jedním z hlavních požadavků na šroubovák je spolehlivost a síla. Výsledkem je, že je lepší přednost důvěryhodným značkám domácích a zahraničních výrobců, kterým se již podařilo prokázat z nejlepší strany.
 • Aby se zabránilo hádání rukou v šroubováku, měla by být umístěna další rukojeť, díky kterému lze obou rukou držet Icebour. Tím se chrání vaše končetiny před zbytečnými zraněními, která mohou zničit dojem rybolovu.

Pak se musíte rozhodnout, co je baterie potřebná, aby se po několika minutách nezměnila na zbytečnou jednotku, zbytečně protahovaný nádrží. V zásadě se rybáři přebývají na třech typech baterií:

 • Li-ion-akumulátory. Rychle se nabírají, mají malou váhu, ale netolerují těžké mrazy. Nejnovější modely lithium-iontových výživových prvků jsou však navrženy pro použití při nízkých teplotách, ale stále musí být odstraněny a pravidelně skryté za ňadra;
 • Baterie niklu-kadmia. Mají vysoký odolnost proti mrazu, ale silně váží ledovou;
 • Baterie nikl-metalogid. Nejoptimálnější výživový prvek pro skóre, představující kříž mezi výše uvedenými bateriemi.

Jak ukazuje praxe, nejčastěji rybáři preferují niklové kadmium baterií. Navzdory váze se vyrovnají s hlavní povinností dobrého ledu. prolomit jakýkoli led a nevěnovat pozornost závažným mrazům. A to, jak vidíte, je důležitým faktorem pro zimní rybolov.

Kapacita baterie není na posledním místě při výběru šroubováku. Nemělo by to být menší než 2,5-3 ah, než bude mít čas na vyvrtání několika desítek děr, než bude baterie zcela vypuštěna.

Typy ledovců

Ruční drift ledu

Většina fanoušků zimního rybolovu samozřejmě dává přednost manuálnímu nástroji. Ruční objevy ledu jsou několikrát levnější, jednodušší, kompaktnější než jejich motorizovaní bratři. Pokud se rybář pohybuje po nádrži pěšky a ne pomocí motorových vozidel, pak s sebou nebude mít motorku, která váží výrazně více manuálních nástrojů. Motorizovaná technika vytváří více hluku, který může vyděsit ryby.

Mohou však existovat situace, kdy je lepší používat motocykl, pokud mu samozřejmě finanční schopnosti rybáře umožňují mít. Například, když je potřeba vyvrtat několik desítek děr v silném a viskózním ledu, pak je samozřejmě lepší použít nejnovější úspěchy technologického pokroku. motorky.

Ledový benzín pro zimní rybolov

Výrobci nejčastěji instalují dva benzínové motory s jednou až třemi koňskými silami pro rybolov pro rybolov. Dva motocykly na rámci motocyklů pracují na směsi benzínu a oleje v poměru 40: 1. Motoburs pro rybolov z dobře známých firem jsou přizpůsobeny zimním podmínkám a začínají v jakémkoli mrazu. Hmotnost benzínové bouře může dosáhnout 10 kilogramů.

Icecol Electric pro zimní rybolov

Elektrické bloky mají několik výhod oproti protějškům benzínu, jsou:

zimním, rybolovu, vrták, baterii

Motor elektrické sběrnice je poháněn pomocí vybudované baterie. V takovém vrtačku je zpravidla zahrnut elektrický kabel, s jeho pomocí lze baterii dobít z zapalovače cigaret nebo z jiného motorizovaného dopravního vybavení. Většina modelů elektrických babek zajišťuje možnost výměny standardního šroubu dalším. větším nebo menším průměrem.

Ice Bour s elektrickým šroubovákem pro zimní rybolov

V posledních letech, mezi fanoušky Vale Fishing, využívání kombinace Shnek plus Shurovyrta získává popularitu pro vrtání ledu. Abychom mohli použít takovou kombinaci, musí rybář kromě šroubu a šroubováku získat adaptér adaptéru. S jeho pomocí, šroub a šroubovák jsou vzájemně propojeny.

Importovaný manuální ledovýbur, například Mora, nevyžadují reformu adaptéru, mají příležitost používat šroub, spojený se šroubovaným nebo jiným motorem. elektrický nebo benzín. Ne každý bude moci přizpůsobit domácí drift ledu pro popsanou kombinaci. k předělání adaptéru jsou potřebné kvalifikované ruce.

Aby byl šroubovák účinně používán v kombinaci se šroubem, musí mít následující vlastnosti:

 • Napětí baterie je nejméně 18 V, bude ještě lepší, pokud je napětí v 36 V;
 • Kapacita baterie nejméně 2, 5 Ach;
 • Točivý moment nejméně 80 h/m.

Z domácích šroubováků to bylo dobré pro padělání rybolovu produkty Interskol.

Točivý moment

Tento parametr je propojen s napětím baterie a také závisí na návrhu zařízení. Ovlivňuje funkčnost nástroje při práci s pevnými materiály a také velmi zkroucené upevňovací prvky. Točivý moment se měří v Newton-Meters (NM) a může kolísat do 1.2-500.

Čím větší je točivý moment, tím lepší. Ale musíte se hromadit od 60 nm. S větší hodnotou se zvyšuje produktivita zařízení.

Bur na zimním rybolovu

Zimní rybolov je tedy proces, který se vyskytuje v chladném období, tj. Když jsou nádrže pokryty ledem. Aby se mohl dostat do vody, musí rybář vyvrtat díry speciálním zařízením a umístit plováky prutů s návnadou do nich. K vytvoření díry se používají takové objekty, jako je šrot nebo vrták, zatímco druhý je považován za populárnější a pohodlnější. Mezi vybavení použití lze poznamenat:

 • Schopnost rozbít studny v ledu, který má větší tloušťku, a zároveň trávit menší množství času a času;
 • Výsledná díra má tvar válce se rovnoměrnými hranami bez čipů a trhlin v krytu, což může být nebezpečné;
 • Při použití se nevytvoří žádný další hluk, což je důležité, protože děsí ryby, a proto se proces rybolovu může stát neúspěšný.

Vrtací zařízení je jednoduché, skládá se z límce, což je rukojeť tvarovaná na kolena se speciální kazetou pro upínání řezací části (nože, vrtání), mohou mít tvar koule nebo být rovný. Jeho použití bude vyžadovat aplikaci ne malého úsilí.

Aby se usnadnilo vrtání ledové vrstvy, řemeslníci navrhli automatizovaná zařízení a modernizovali obyčejná zařízení pomocí dalšího prvku elektrického nástroje (elektrický šroubovák). Připojením dvou zařízení se získá řada vlastností:

 • Úspora času, zpravidla, plodnější rybolov vyžaduje více než jednu díru a jejich vrtání trvá hodně času, s pomocí elektrického doplňku dochází k postupu rychleji, a proto je více času a úsilí chytit samotný úlovek ;;
 • Jednoduchost použití, není vyžadována žádná další síla a dovednosti;
 • Schopnost pracovat se všemi typy ledu, včetně suchého a hustého;
 • Nástroj si také zachovává nízký šum;
 • Elektrický šroubovák univerzálnost lze použít pro zamýšlený účel.

Takový vývoj má samozřejmě vlastnosti, které nelze považovat za pozitivní, mezi nimi:

 • K tomu dochází k odmítnutí baterie v případech, kdy teplota klesá pod hodnotami poskytovanými výrobcem;
 • Nestabilita práce, podobná, nastane, pokud je šroub spuštěn proti směru hodinových ručiček, po několika revolucích se adaptér překlenuje a začne proklouznout do kazety.
zimním, rybolovu, vrták, baterii

Přesto však jsou automatizované ledové bloky velmi populární mezi milovníky zimního rybolovu.

Automatické vrtné zařízení

Vylepšená zařízení pro vrtání ledu se skládá z takových částí:

Adaptér nebo adaptér, je nedílnou součástí tohoto designu, působí jako spojovací prvek mezi vrtákem a elektrickým šroubovákem. V případě potřeby může každý vyrobit adaptér sám, protože to bude vyžadovat ocelovou tyč odpovídajícího průměru. Dále by jeden z toho měl být klusán do ocasu pro montáž a vyvrtané otvory, aby se adaptér opravil trubkou pro objevování ledu.

Výkonné hodnocení šroubováku pro objev ledu

Je snazší pracovat s výkonnými zařízeními, ale jsou drahé, takže jsou obvykle užívány nejen pro vrtné otvory, ale také pro provádění různých konstrukčních a opravárenských prací.

Makita DDF481RTE

Vysoce kvalitní profesionální model, silný a spolehlivý, s velkým točivým momentem. Rychle vyrábí díry a pogumovaná rukojeť poskytuje snadnou práci.

Dewalt DCD991X1

Zvláštností tohoto profesionálního šroubováku je výkonná baterie, která vám umožní vrtat asi sto otvorů na jeden náboj. A díky postavenému svítilnu můžete vrtat led i ve tmě. Zařízení je vybaveno třemi rychlostmi.

 • Ergonomie;
 • Univerzální a lze jej použít v různých oborech;
 • Spolehlivost;
 • Svítilna;
 • Brzda pro rychlou zastavení.

Bosch GSR 18 VE-EC 0 L-Boxx

Německé nestresované zařízení se dvěma rychlostmi, výkonné a spolehlivé. Umožňuje vám rychle a bez velkého úsilí vyvrtat spoustu děr. K dispozici je baterie s velkou kapacitou a je zde další rukojeť.

Top-12 Hodnocení nejlepších šroubováků pro ICE Discovery 2021-2022

Umístěte jméno
Top-6 nejlepších šroubováků baterie pro objev ledu s vysokým točením
jeden Dewalt dcd991nt Zjistěte cenu
2 Makita DDF481Z Zjistěte cenu
3 Dewalt DCD796D2 Zjistěte cenu
4 Metabo BS 18 Ltx Bl I Zjistěte cenu
5 Dewalt DCD996P2 Zjistěte cenu
6 Metabo BS 18 LTX Impuls 2013 Zjistěte cenu
Top-6 nejlepších šroubováků baterie pro sekeru ledu s vysokým točením
jeden Dewalt dcd791nt Zjistěte cenu
2 Dewalt DCD791D2 Zjistěte cenu
3 Metabo BS 18 ltx bl i lihd Zjistěte cenu
4 Makita DHP458RFE Zjistěte cenu
5 Makita DHP451RFE Zjistěte cenu
6 Makita DDF481RTE Zjistěte cenu

Při výběru elektrického šroubováku pro objevování ledu musíte věnovat pozornost některým parametrům:

 • Napájení. Mělo by to být alespoň 18 wattů. Nejlepší je však vybrat modely, jejichž síla je 36 wattů, protože čím silnější je nástroj, tím snazší je vypořádat se s silnou vrstvou ledu.
 • Točivý moment. Minimální ukazatel je 50-70 nm, ale pokud to finanční schopnosti dovolí, je lepší vybrat model s 80-90 nm. Čím vyšší je točivý moment, tím snazší dojde k procesu vrtání.
 • Síla a spolehlivost. Přednost by měla být věnována osvědčeným známek zahraničních a domácích výrobců, kteří se etablovali z nejlepší strany.
 • Další rukojeť. Díky ní může být ledová bource držena dvěma rukama. Tím bude chránit končetiny před zbytečnými zraněními, která zkazí celý dojem zimního rybolovu.
 • Baterie a její kapacita. Nikl-metalogidrid je optimálně vhodný pro elektrické šroubováky, protože má vysoký odolnost proti mrazu. Kapacita baterie by měla být alespoň 2,5-3 AH pro rychlé vrtání.

Návrh a princip provozu

Nástroj má elektrický motor operující z baterie. Na obou stranách existují držadla, které umožňují člověku pohodlně vrtat firmu bez účasti asistentů. Elektrogur je účtován nabíječkou. Je také vybaven kabelem, který lze připojit k 220 v zásuvce.

zimním, rybolovu, vrták, baterii

Ve spodní části elektrické sběrnice je kovový šroub připevněný k vrtáku přes spojku. Je to on, kdo je přímá zbraň vrtání. Shnek. odnímatelná část elektrického úřadu. Obvykle zahrnuje několik kusů, různých velikostí a průměrů. Mění se v závislosti na situaci.

 • Nejprve zahrnuje výživu.
 • Dále začne motor, který otáčí šroub.
 • Řezací část se vrhá do ledu a tlačí ji na povrch a postupně se pohybuje hluboko do.

Úkolem vrtačky při vrtání ledu je držet ledový vrták pevně oběma rukama a tlačit na něj shora dolů, aby se neodchyloval od přísné vertikální polohy.

Adaptér pro objev ledu

Adaptér je přechodný prvek spojující elektrický šroubovák s vrtákem. Bez něj automaticky automatická ledová sekera nefunguje. Adaptér se obvykle skládá ze dvou částí: tetrahedrální nebo hexagonální tyče s průměrem nejméně 2,5 cm (pro elektrický šroubovák) a na zadní straně širšího kulatého hřídele s otvorem pro upevňovací šroub (pro šroub).Dnes se takové adaptéry prodávají v obchodech s rybolovem, stojí asi 10. ale pokud je v garáži kus silného potrubí a kovové tyče, můžete se pokusit vyrobit adaptér sami. Hlavní věc je, že střed rotace obou částí se shoduje, jinak bude sekera ledu „tančit“ a ne vrtat.

Používají se gaykortes, cvičení a dokonce i motorové pily. Technicky je to možné, ale je to nesmírně obtížné. To platí zejména pro Saw. Proto bude lepší zastavit se u elektrického šroubováku.

Takže elektrický šroubovák pro sekeru ledu, který si vybere? Rybáři vyzkoušeli mnoho možností, ale ne všichni z nich tento test vydrželi důstojně. V praxi se jen některé modely ukázaly dobře. Uvádíme je a dáme jim stručný popis:

 • Hitachi DS18DSFL. dobře vyvážený nástroj s pohodlnou pogumovanou rukojetí. Napětí. 18 v. Pracuje na lithium-iontové baterii s kapacitou 1,5 A/h (v soupravě dva). Váží pouze 1,7 kg, takže ani při dlouhodobém používání se ruka nezbaví. Pro přepravu je poskytnuto případ. Trochu nedostatek energie, 41 nm pro vrtné otvory je malý. Rybáři, kteří musí ve tmě vyvrtat díry, všimněte si, že podsvícení by tomuto šroubováku nezabránilo.
 • Makita 8434DWFE. kompaktní, poměrně lehký elektrický šroubovák vážící 2,5 kg. Pracuje na baterech nikl-metalogid s kapacitou 3 a/h. S napětím 14,4 V má maximální točivý moment rovný 70 nm. Plusy také zahrnují vysokou sílu pouzdra, rychlou kazetu a přítomnost boční rukojeti.
 • Bosch GSR18-2-Li Plus-A profesionální nástroj s nejlepším poměrem „Performance/Price“. Má systém ochrany elektrického motoru před přetížením, což zajišťuje trvanlivost zařízení. Hmotnost 1,1 kg, typ baterie-lionu, kapacita-2.0 A/H, napětí-18 V, maximální točivý moment-63 nm. Vybaveno baterkou pro osvětlení pracovní oblasti.

Tyto modely nejsou příliš drahé a nejsou nejsilnější, ale s vrtáním několika desítek děr se dokonale vyrovnávají. S řádnou provoz a správnou péčí vydrží více než jedna sezóna.